enties' Cao in bouw niet opengebroken Binnenlandse Zaken verrast door problemen politie-academie Snelweg in afwachting van verkeersdrukte Interim-kabinet voor Antillen vrijwel rond Ook loonsverhogingen in de horeca gaan gewoon door Tegen welke prijs Wilde achtervolging van autodieven foIn het landsbelang zal mevrouw Hofmans gaan' de STEM BINNENLAND A3 Simons lijsttrekker in Rotterdam DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT Bosnië-actie ECEMBER 1993 A2 t foto epa oeld en die meisjes waren t aardig. Maar hoe moeten reageren als je zegt dat je je rdeloos voelt? 'Wat verve voor je' kreeg ik te horen, fessionele krachten zijn er it ingehuurd. En juist daar- ïs behoefte. De meeste htoffers schamen zich er r om psychologische hulp te gen. Dat merk ik bij de leden de Stichting. Nederlanders en niet te koop met hun blemen." js: „Door die telefoontjes beren wij uit te vogelen of mensen hulp nodig hebben als dat zo is, schakelen we Riagg in of de huisarts. We ben inderdaad niet gewerkt professionals, maar moet dan?" broers, rubbertechnicus van oep, wilde in oktober weer n werken. Maar hij is er na paar weken mee gestopt, kon er zijn gedachten niet houden „Ik ben een ander ns geworden", zegt hij. „Een r geleden nog was ik een le kikker. Begrafenissen be de ik zonder tranen. Nu zit zelfs al mee te snotteren als I you need is love' op televi- is." is anders gaan leven, maakt n plannen meer voor de toe- ~.st 'want morgen kan het ;maal voorbij zijn'. Dinsdag ift hij een moeilijke dag, dat et hij nu al. Op het vliegveld Faro zal die dag een bloe- nkrans worden gelegd voor overledenen. Janbroers heeft rtinair gevraagd die koste- s te vervoeren. Een antwoord eft hij nog niet gehad. „Als ze igeren, stap ik naar de con- rrent, maar dan wel met een evisieploeg er bij." et is volgens mij vooral een westie van gewenning. Mensen open vaak vlees omdat ze z< auw niets anders kunnen be enken. 'Wat eten we vandaag; ou ja, aardappels, groente en n stukje vlees.' Als je ze dan raagt om eens vegetarisch te oken, laten ze het vlees weg en ebben ze een lege plek op bun ord. Ja, dan is vegetarisch eten /el wat karig. Maar er zijn nu leesvervangers, van soja of gra- ien, te koop. Dat is psycholo- isch belangrijk. Dan kunnen nensen die lege plek op het bora egetarisch verantwoord vullen len tweede stap is dan eens een egetarisch te koken. Er zijn teeds meer mensen die da oen. Die eten af en toe vegeta- isch, zoals ze ook af en toe Tieks of italiaans eten. Dat vina s een positieve ontwikkeling- Ik denk ook dat het aan egetariërs nog wel verder to al nemen. En weet je wie daar- oor de beste reclame maken )e boeren, de slagers en de leeswerkende industrie. Ech e affaires met Clenbuterol e Jlvarit hebben meer effect da nze beste advertenties." MAANDAG 20 DECEMBER 1993 pen Haag (anp) - Het ministerie van Binnenlandse Zaken is onaan genaam verrast door de nieuwe pro blemen die zijn ontstaan op de Nederlandse Politie Academie in Apeldoorn. Allochtone studenten voelen zich daar stelselmatig gedis crimineerd. Dit heeft een woord voerder van Binnenlandse Zaken zaterdagavond verklaard. Het ministerie wil op zo kort mogelijke lermijn met alle betrokkenen gaan pra ten. „Het probleem van discriminatie speelde al eerder op de academie en is dus niet nieuw. Enkele jaren geleden hebben we daar al aandacht aan be steed en er zijn toen duidelijke verbete ringen aangebracht. Dat dezelfde pro blemen nu in deze omvang zo scherp naar buiten komen, heeft ons toch wel verrast", aldus de woordvoerder. Een groep allochtone studenten, die anoniem wil blijven, heeft onlangs een klachtenbrief opgesteld waarin zij tal loze voorbeelden geven van de discrimi nerende sfeer op de academie. Zo blij ken Turken het vaste vijandbeeld van docenten en Nederlandse studenten. De allochtonen vinden de situatie zo inti miderend, dat ze bang zijn dat het hen voor altijd zal tekenen. Meer dan een kwart van de studenten is van allochto ne afkomst. De voorzitter van de Nederlandse Poli tiebond, H. van Duijn, meent dat de situatie op de academie zo ernstig is dat er een studenstop moet komen, totdat de sfeer op de school is opgeklaard. Hij wijst er op dat de academie het kader van de Nederlandse politie opleidt. Van Duijn: „Dan zou je toch meer waakzaamheid verwachten. Zo langza merhand moet er ook maar eens geke ken worden naar de selectie van Neder landse studenten en docenten. Te meer omdat het probleem ook speelt bij an dere opleidingen en politiekorpsen." Vrijdag maakte de .directeur van de academie, drs. F. van der Gun, bekend dat op de opleiding een vertrouwens persoon voor allochtone studenten wordt ingesteld. Van der Gun is sinds anderhalf jaar directeur. Hij stelt dat een deel van de opgesomde incidenten zich heeft afgespeeld vóór zijn komst, terwijl enkele opgesomde incidenten niet waar zijn of uit zijn verband zijn gerukt. Voor enkele incidenten zijn door betrokkenen excuses aangeboden. Hij neemt de klachten zeer serieus en stelt nadrukkelijk dat er op zijn acade mie wel degelijk sprake is van discrimi natie. „Toch wordt er al erg veel gedaan om de tegenstellingen te overbruggen. Er zijn 56 allochtone studenten uit tien verschillende landen afkomstig en ik verwacht dat 85 tot 90 procent van hen de studie gewoon succesvol zal afron den. Ik ben er van overtuigd dat zij een verrijking vormen voor de Nederlandse politie. Het geschetste beeld is extreem negatief en geeft geen goede afspiege ling van de dagelijkse gang van zaken", aldus Van der Gun. m -y' j... Op de gloednieuwe snelweg N3 rond Dordrecht kon dit weekeinde nog heerlijk gerolschaatst worden. Morgen wordt de rondweg, die 47 miljoen gulden gekost heeft, geopend door verkeersminister Maij-Weggen. foto anp Rotterdam (anp) - Staatssecretaris Hans Simons (volksgezondheid) wordt lijsttrekker van de PvdA in Rotterdam. Ook de tweede plaats voor oud-Tweede Kamerlid Hans Kombrink heeft de volledige steun van de leden. Het duo was door het stedelijk partijbestuur boven de zittende raadsleden neergezet met de bedoeling 'bestuurlijke daadkracht' in te brengen in een fractie die afscheid gaat nemen van enkele ervaren bestuurders. Simons had al meteen brede steun maar de combinatie met Kombrink, door Simons zelf gewenst, viel niet alom in goede aarde. De critici realiseerden zich tegelijkertijd dat ruzie hierover de bi de verkiezingsonderzoeken wankel staande PvdA niet ten goede zou komen. De leden gingen overstag, getuige het luide applaus dat beide PvdA-rotten zaterdag in Rotterdam ten deel viel. ER ZIJN twee manieren om uit de misère te komen: niet nadenken en hard hollen of eerst de stand van zaken opnemen an dan een beslissing nemen. Het kabinet lijkt de voorkeur aan de eerste methode te geven. Met de economie loopt het mis, het is een oud en veelgezongen bed. Er zou dus een kans kunnen bestaan dat er over het refrein nagedacht is. Het blijkt nauwelijks. De regering beschikt slechts ever slogans. Nederland als poort tot Europa, Nederland distri butieland en Nederland als vervoerder. Daarin ligt de toekomst, Winsten succes. En vandaar binnen een paar maanden beslissin gen over de Betuwelijn, de TGV en de vijfde baan voor Schiphol. Het kost miljarden, maar levert nog meer op. Duizenden banen, 'biljoenen bezoekers en tonnen vracht. De prognoses en cijfers Z|ln gunstig, de bezwaren beperkt. Want wie geld wil verdienen, "loet er ook wat voor over hebben. En daar ligt nu precies het Probleem. Tegen werk en inkomsten, en dus tegen investeringen Jfêrcet niemand zich, misschien wel tegen de prijs. 9e verwachtingen voor banen en inkomsten zijn wellicht deugde- "IK onderbouwd. De bezwaren vanwege overlast en milieupro blemen echter zeker niet minder. Toch tellen die nauwelijks nog. Ne' kabinet denkt aan het algemeen belang en de langere termijn. Degenen die klagen denken aan hun eigen directe 'bekomst. Want dat werk en die verdiensten zijn niet voor diegenen die in et lawaai en de onrust moeten leven. Een TGV heeft aeen enkel Zestien wagens en een helikopter nodig om twee dieven te pakken Heerewaarden (anp) - Vijf endertig politiemensen, zes tien politiewagens en een helikopter waren zaterdag middag betrokken bij een wilde achtervolging op een gestolen BMW, bestuurd door twee Nijmegenaren. Twee politiemensen raakten gewond en er werd twee keer gericht geschoten op de auto. Tweemaal reden de mannen door een wegblokkade, voordat ze bij een woning in Heere waarden werden gearresteerd. Dat heeft een woordvoerster van de regiopolitie Gelderland zuid zaterdagavond bekendge maakt. De politie kreeg 's middags een anoniem telefoontje dat in Dreumel twee mannen in een gestolen BMW rondreden. Vrij snel daarna zag een politiewa gen de auto rijden op de pro vinciale weg tussen Dreumel en Heerewaarden. De auto werd achtervolgd, maar omdat veel kinderen op straat speelden moest de politiewagen de auto laten gaan. Meerdere politiewagens zetten daarop een wilde achtervolging in door Heerewaarden, Dreu mel en Alphen. Tweemaal werd een wegblokkade opgericht, waar de autodieven dwars doorheen reden. Daarbij raakte een agente lichtgewond, terwijl een politieman zijn kniebanden scheurde. Bij de wegversper ringen werd tweemaal gescho ten op de gestolen auto. Een helikopter van de politie, die vanuit Breda was opgeste gen, stuurde de politiewagens steeds de juiste kant uit. Tij dens de achtervolging werd de gestolen auto echter nogmaals uit het zicht verloren. Een pomphouder zette de politie vervolgens weer op het goede spoor. Daarna werd de sluis bij Rossum geopend, zodat de au todieven het gebied niet kon den verlaten. Na korte tijd werd de gestolen auto gesignaleerd op een woo nerf aan de rand van Heere waarden. De autodieven, be kenden van de politie, bleken bij een woonhuis te hebben aangebeld. Zij vroegen daar om water en wilden een tele foontje plegen. Toen verschil lende politieauto's het woonerf blokkeerden, gaven de mannen (44 en 55 jaar) zich over. Utrecht (anp) - De vorig jaar afgesproken cao's in de bouw en de horeca wor den niet opengebroken. Dat hebben vakbonden en werkgevers in deze secto ren afgesproken. Dat bete kent dat werknemers hun loonsverhogingen gewoon uitbetaald krijgen. De circa 200.000 werknemers in de bouw krijgen volgend jaar prijscompensatie plus een extra loonsverhoging van 0,5 procent. In de horeca krijgen de 150.000 werknemers vanaf 1994 1,07 procent meer salaris als vergoe ding voor de gestegen prijzen. Geen mogelijkheden Bonden en werkgevers hebben, geheel in lijn met het centraal akkoord, wel gekeken of er mo gelijkheden waren om de doorlo pende contracten open te bre ken. In de bouw wilde met name de Hout- en Bouwbond CNV de loonsverhoging van 0,5 procent inzetten voor extra werkgelegen heid. Dit zou neerkomen op een bedrag van 30 miljoen. Volgens voorzitter F. van der Meulen van de CNV-bond waren echter zijn collega's van de Bouw- en Houtbond FNV en de werkgevers, verenigd in het AVBB, niet bereid de cao open te breken. Deze partijen zien voor alsnog geen mogelijkheden om het geld op een juiste manier te besteden. Van der Meulen stelde gistren het 'hartstikke jammer' te vin den dat de voorstellen van zijn bond zijn afgewezen door werk gevers en de FNV-bond. Volgens hem druist dit ook in tegen de geest van het centraal akkoord dat anderhalve maand geleden is afgesloten tussen de overkoepe lende werknemers- en werkge versorganisaties. „Maar als je de tekst van dat akkoord letterlijk neemt, dan hebben wij ons wel aan de af spraken gehouden", aldus Van der Meulen. In het centraal ak koord staat namelijk niet meer dan dat partijen reeds gesloten cao's tegen het licht moeten hou den om te kijken of loonsverbe tering kan worden omgezet in werkgelegenheidsplannen. Werkgevers en bonden zijn ech ter niet verplicht de cao's voor dit doel open te breken. Horeca In de horeca waren partijen het er zeer snel over eens dat de afgesproken prijscompensatie in de lonen zal worden verrekend, aldus een woordvoerster van de Horecabond FNV. „Vorig jaar hebben wij al werk boven inko men afgesproken. Dat de geste gen prijzen nu achteraf worden verrekend in het salaris, vinden wij niet onredelijk. Zeker omdat het in de bedrijfstak relatief goed gaat", aldus de woordvoer ster. belan^ evenmin en de onrust moeten leven. Een TGV heeft geen enkel g voor de bevolking op of naast het tracé. De Betuweroute venmin. Die verbindt de Rijnmond met het Duitse achterland. bewoners van het traject zijn er slechts om recht van overpad verlenen. De nieuwe baan voor Schiphol en alle uitbreidingen e daarmee samenhangen leveren nauwelijks iets, behalve Wast, op voor de huidige Haarlemmermeer. minister van milieu stelt dat hij het maximale aan bescher- "9 van 'ust en natuur heeft binnengehaald. Het is ongetwijfeld v i' maar de vraag of al deze investeringen ons de angst, siechtering van leefomstandigheden en aantasting van de 'uur waard zijn, mag die ook nog eens gesteld worden? VERVOLG VAN VOORPAGINA Maar dat deed Bernhard niet. Integendeel, hij ergerde zich steeds meer aan de invloed van Hofmans op zijn vrouw. Die kreeg daardoor steeds meer pacifistische ideeën, die ook naar buiten toe duidelijk merkbaar werden, bijvoorbeeld in toespraken die ze hield tijdens een staatsbezoek aan de Vere nigde Staten in 1952. Minister Stikker van Buitenlandse Zaken weigerde aanvankelijk de verantwoordelijk heid te nemen voor de door haar zelf ge schreven teksten. Pas nadat de koningin ze onder protest had aangepast, ging hij ermee akkoord. Maar ook in huiselijke kring stegen de spanningen, vertelde Bernhard aan Hatch. „Ze (koningin Juliana, red.) bleef bij dokters uit de buurt. Ze stond zelfs niet toe dat de kinderen, met name Marijke, werden ingeënt tegen difterie, pokken of wat dan ook." Uiteindelijk zorgde de prins ervoor dat in elk geval zijn drie oudste dochters wel de gebruikelijke kinderprikken kregen. Door de slaafse houding van de Nederlandse media bleef het conflict tussen het staats hoofd en de rest van haar gezin voor de buitenwereld verborgen. Alleen buitenlandse bladen schreven er soms over, maar in die gevallen zorgden de importeurs er onder druk van het kabinet voor dat ze niet werden verspreid. Prins Bernhard foto de stem/johan van gurp In Soestdijk bleef het intussen hommeles. Volgens het verhaal van prins Bernhard barstte voor hem de bom toen hij door de groep-Hofmans werd beschuldigd van straf bare feiten, zoals het verduisteren van geld. „Toen vroeg mijn vrouw of ik zo goed wou zijn het huis te verlaten. Ik zei dat ze me het Nederlandse militair overleden in Bosnië Den Haag - De 27-jarige dienstplichtige militair Paul Nijnatten uit Eindhoven is zaterdagochtend in het Britse veldhospitaal in Vitez in het voormalige Joegoslavië overleden. De militair, die behoorde tot de B-transportcompagnie, overleed aan de verwondingen die hij opliep toen tijdens de aflossing van zijn wachtdienst zijn wapen afging. Hij is het derde Nederlandse slachtoffer dit jaar in het voormalige Joegoslavië. Eerder overleed een Nederlandse militair door een verkeersongeval en een militair door een mijnincident. Politie ruimt barricades krakers op Amsterdam - De politie van Amsterdam heeft gistermiddag een aantal barricades opgeruimd in het centrum van de hoofdstad. De actie verliep rustig. De politie heeft volgens een woordvoer ster geen arrestaties verricht. Krakers van het gekraakte complex aan de Oudezijds Kolk hadden de versperringen opgeworpen. De barricades waren gemaakt van autobanden en staal. Bij het weghalen van de versperringen gebruikte de politie een shovel. Ook werd de Mobiele Eenheid (ME) ingezet. Vanmorgen begint de politie met de ontruiming van vijf van de twintig gekraakte panden aan de Kolk. Het complex biedt woonruimte aan zo'n dertig krakers. Het is ongeveer tweeëneenhalf jaar gekraakt. De krakers hebben laten weten dat ze de panden niet vrijwillig zullen verlaten. Personeel Frico akkoord met overgang Leeuwarden - Het kantine- en beveiligingspersoneel van het zuivelconcern Friesland Frico Domo heeft zaterdag in Leeuwar den ingestemd met hun overgang naar het cateringbedrijf Van Hecke en de Nederlandse Veiligheidsdienst. De betrokken medewerkers krijgen een dienstverband bij de Nederlandse Veiligheidsdienst en Van Hecke voor drie jaar. In dié tijd blijven zij voor Friesland Frico Domo werken. Gaat er in deze periode iets mis, dan is het zuivelconcern verplicht de medewerkers weer in dienst te nemen. In januari/februari zal het personeel van werkgever veranderen. Chauffeurs, tekstprocessors en een aantal administratieve krachten hangt hetzelfde boven het hoofd. 'Shovelovervallers' slaan flinke slag Amsterdam - Overvallers die zaterdagochtend met een shovel een deel van de pui van een waardetransportbedrijf in Amster dam-Zuidoost vernielden, hebben enkele tonnen buitgemaakt. Van de twee of drie gewapende overvallers ontbreekt nog ieder spoor. Nadat de medewerkers van het bedrijf onder bedreiging het geld hadden afgegeven, zijn ze verdwenen in een gestolen Saab. De auto is later in Duivendrecht teruggevonden. De shovel was gestolen van het bouwterrein waar in de toekomst het nieuwe Ajax Stadion komt. Hiswa trekt 75.000 bezoekers Amsterdam - De watersporttentoonstelling Hiswa in de Amster damse RAI, dit jaar voor het eerst in december gehouden, heeft bijna 75.000 bezoekers getrokken. Vooral actieve watersporters blijken de tentoonstelling te hebben bezocht in de afgelopen week. Zij hadden in het bijzonder belangstelling voor de uitrusting en het onderhoud van de boot. Nederlandse jachtbou wers waren na afloop gematigd optimistisch. De branche-vere niging Hiswa heeft de indruk dat deze sector niet zo gevoelig is voor de huidige economische recessie. 'Flirt PvdA met FNV is ouderwets' Den Haag - D66-fractieleider Van Mierlo vindt het streven van de PvdA om de banden met de FNV aan te halen 'ouderwets'. Hij zei dat zaterdag in het TROS-radioprogramma Kamerbreed. Ondanks alle vernieuwing binnen de PvdA valt de partij volgens Van Mierlo terug op oude gedachtengangen. Dat blijkt volgens hem uit de hoge plaatsen van FNV-vicevoorzitster Adelmund (4) en oud-FNV-voorman Vreeman (15) op de PvdA-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer. „De PvdA maakt de fout te denken dat hiermee ook de leden van de FNV op de partij zullen stemmen. Dan denk ik: hé, dat is terug naar twintig, dertig jaar geleden. Volgens mij werkt het zo niet", aldus Van Mierlo, die eraan toevoegde dat zowel FNV- als CNV-leden vandaag de dag ook op D66 stemmen. Willemstad (anp) - Tegen de verwachtingen in lijkt formateur prof. dr. Nandi Paula er toch in te zullen slagen op de Antillen een interim-kabinet samen te stellen dat het vertrouwen heeft van de meerderheid van het parlement. huis uit zouden moeten dragen." Zo ver is het nooit gekomen. Volgens prins Bernhard heeft hij zelf een officieel onder zoek geëist naar de beschuldigingen van de groep-Hofmans. Een groep van drie 'wijze mannen' (Beel, Gerbrandy en Tjarda van Starkenborgh Stachouwer) nam de affaire onder de loep. Dat leidde tot het dringende advies aan koningin Juliana om te breken met Greet Hofmans en haar aanhangers aan het Hof te ontslaan. Volgens prins Bernard deed ze dat uiteinde lijk met de woorden: „In het landsbelang zal mevrouw Hofmans vertrekken en zal ik deze mensen ontslaan, maar tegen mijn wil, om dat iedereen het bij het verkeerde eind heeft." Dit werd vervolgens ook - zij het in andere bewoordingen - officieel meegedeeld. In Soestdijk werd het gezinsleven na acht jaar crisis geleidelijk weer normaal. Al snel wist de koningin, vertelt Bernhard aan zijn bio graaf, nauwelijks meer wat er allemaal was gebeurd. „Het is uit haar geheugen verdwe nen." De regering-Drees liet uiteindelijk het rap port van de commissie vernietigen. Histori cus Giebels, die momenteel werkt aan een biografie over de KVP-politicus, heeft echter ontdekt dat één exemplaar werd gespaard. Het bevindt zich in het archief van het koninklijk huis. Tijdens een twaalf uur durende marathonbijeenkomst, die zon dagochtend werd afgesloten, be tuigden de diverse politieke par tijen hun instemming met het door Paula gepresenteerde con cept van het regeerprogramma. Die instemming kwam overigens nadat diverse wijzigingen waren aangebracht. Pas een herziene, derde versie van het regeerpro gramma werd door de meerder heid van de partijen goedge keurd. De vertegenwoordigers van de grootste en belangrijkste partij, de PNP (Partido Nasho- nal di Pueblo), konden in de afwezigheid van partijleidster Maria Liberia, die de vergade ring had verlaten, en secretaris generaal Rufus McWilliam die in het buitenland was, pas heel laat tot een besluit komen. Alleen nadat de drie Bovenwindse par tijen verklaarden niet verder te zullen meewerken aan de vor ming van het interim-kabinet als de PNP niet ter plekke haar instemming betuigde, gaf de PNP schoorvoetend toe. Naast de PNP en de Bovenwind se partijen zullen de Bonaire- aanse partij UPB (Union Partido Bonaireano) en het onafhankelij ke parlementslid Winston Lou- rens de regering steunen. Hier door krijgt het tussentijdse kabi net het vertrouwen van 13 van de 22 parlementariërs. In Wil lemstad wordt rekening gehou den met de mogelijkheid dat formateur Paula de nieuwe pre mier wordt. Leider Don Martina van de op positiepartij MAN zegt er niet zoveel van te begrijpen. „De zelfde partijen die het interim kabinet zullen steunen, hebben de regering drie weken geleden ten val gebracht. Nu zitten ze allemaal weer broederlijk samen te werken, na veel narigheid aangericht en het land veel na deel te hebben gebracht." Formateur Paula is bijna drie weken aan de slag geweest. De nieuwe regering zal maar twee maanden aanzitten, want op 25 februari worden nieuwe verkie zingen gehouden. „Er heerst veel onwil en wantrouwen tussen de politieke partijen. Als het zo moeilijk is om voor zo'n korte tijd een interim-kabinet samen te stellen, zie ik niet hoe de vijf eilanden op den duur als politie ke federatie zullen voortbe staan", verzuchtte een zaken man in Willemstad. VERVOLG VAN VOORPAGINA Mensen die zaterdag op het stad huis hun handtekening zetten, verklaarden zich solidair met de wensen van de Bosnische bevol king zelf. De Bosniërs willen dat Mostar en Sarajevo onder inter nationaal bestuur komen, dat er meer veilige gebieden worden aangewezen en dat de VN-reso- luties ten aanzien van Servië worden uitgevoerd. Komende woensdag zal een dele gatie van de Vredesbeweging, gesteund door enkele vooraan staande Europeanen, proberen de petitie te overhandigen, waarmee enkele tienduizenden inwoners van Nederland zich za terdag solidair verklaarden. In Nederland wordt tot en met vrijdag 24 december campagne gevoerd onder het motto 'Be scherming en dekens voor Bosnië'. Zaterdag demonstreerden in Pa rijs enkele duizenden betogers voor politieke maatregelen ten behoeven van Bosnië. Ze eisten een ultimatum voor 'onmiddel lijke opheffing van het beleg van Sarajevo en Bosnië'. In Madrid betoogden gisteren enkele duizenden studenten in een protestmars, onder het mot to 'Wen niet aan de verschrik kingen: doe iets voor Bosnië'. k

de Stem | 1993 | | pagina 3