Controller De g VERTEGENWOORDIGERS iI|ertogenbosch DRINKWATERTARIEVEN 1994 Mercuri Urval Schut Superf lex CHEF TECHNISCHE DIENST Te veel sy\ 'De Groet Groot Dictee soi. 0932/3658.06.36 O IM E E L reisbureau Nieuwe bestemmingen zowel in eigen land als binnen en buiten Europa. S I A 0 S G E W E S f (vacaturenummer: 93/15} n.v. waterleiding maatschappij „noord-west-brabant" Installatiebedrijven BV gever naar een daadkrachtige m/v financieel manager met ondernemersvisie M/V RO Theater in familie DE STEM ZATERDAG 18 DECEMBER 1993 X 63 Internationaal bedrijf vraagt voor onmiddellijke indiensttreding Wij vragen: - leeftijd 21 -35 jaar - onmiddellijk beschikbaar - in bezit eigen wagen Wij bieden: - vast dienstverband - vast loon hoge commissie - wagenvergoeding of firmawagen - interne opleiding Reacties maandag tussen 13.00-19.00 uur tel. 076- 873066. Nieuw bedrijf vraagt VERTEGENWOORDIGERS ■Vast dienstverband full- of half-time Kan ook als BIJVERDIENSTE Eigen wagen, later firmawagen Door groeimogelijkheden Zeer goede verdiensten. (bureeluren) PER Breda Tolbrugstraat 22 Oosterhout Heuvelstraat 1b Etten-Leur Bisschopsmolenstraat 57 Roosendaal Markt 5 Bergen op Zoom Stationsstraat 8 De Gezondheidsdienst (GGD) is een tak van dienst van het Stadsgewest 's-Hertogenbosch. Het Stadsgewest is een samenwerkingsverband van 13 Brabantseen 3 Gelderse gemeenten met circa 265.000 inwoners. De GGD voert voor de deelnemende gemeenten taken uit op het gebied van de openbare en basisgezondheidszorg en bestaat uit verschillende afdelingen, waaronder de afdeling SOCIAAL- MEDISCHE ZORG. De afdeling Sociaal-Medische Zorg (SMZ) voert werkzaamheden uit die bestaan uit directe medische hulpverle ning en medische advisering. Gezondheidsdienst (GGD) St. Teunislaan 11 's-Hertogenbosch Postbus 3166 Ten gevolge van de inwerkingtreding van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) per 1 april 1994 en de daarmee samenhangende te verwachten toename in adviseringswerkzaamheden, is er bij de afdeling SMZ ruimte voor het aantrekken van 5203 DD 's-Hertogenbosch Telefoon: 073 404500 Arbeidsduur/taakomvang De aan de functie verbonden arbeids- duur/taakomvang is afhankelijk van de invulling van de vacatures; ofwel twee fulltime functies dan wel drie deeltijd functies met een minimum van 6 dag delen per week. Taakinhoud De taak zal bestaan uit het verzorgen van de sociaal-medische advisering o.a. aan Gemeentebesturen, Gemeentelijke Sociale Diensten en Woningbedrijven, inzake vervoersvoorzieningen, kunst en hulpmiddelen, kostenvergoedingen samenhangend met diëten, huisvesting, invalideparkeerkaarten, therapieën, arbeidsgeschiktheid in het kader van de RWW, etc. Tevens kan de arts worden ingezet voor het keuren van taxichauffeurs en voor andere kleine keuringen, alsmede het -binnen en buiten kantoortijden- uitvoe ren van activiteiten op het terrein van de forensische geneeskunde. De medische advisering wordt door de arts opgesteld aan de hand van protocol len en in overleg met collega-artsen. Casuïstiekbespreking vindt wekelijks plaats. Functie-vereisten De kandidaat dient te zijn afgestudeerd als basisarts. Kennis van en ervaring op het gebied van voornoemde werkzaam heden strekt tot aanbeveling. Salariëring en arbeidsvoorwaarden Het aan deze, functie verbonden salaris (maximaal 6.995,-- bruto per maand voor een fulltime functie) zal op basis van opleiding en ervaring in nader over leg met betrokkene worden vastgesteld. De overige arbeidsvoorwaarden zijn gebaseerd op de rechtspositieregeling van de gemeente 's-Hertogenbosch. Informatie Nadere inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij de heer W.T.F.M. van Geffen, hoofd van de afde ling SMZ, die tijdens kantooruren (behalve op woensdag) bereikbaar is bij de GGD, doorkiesnummer: (073-)404514. S Sollicitatieprocedure Uitsluitend schriftelijke sollicitaties naar deze functie kunnen tot 3 januari 1994 gericht worden aan de directie van de Gezondheidsdienst Stadsgewest 's-Hertogenbosch, Postbus 3166, 5203 DD 's-Hertogenbosch. In verband met noodzakelijke investeringen in onze drinkwater- produktiebedrijven en het leidingnet wordt de drinkwaterprijs per 1 januari 1994 verhoogd. Het.hoeveelheidstarief voor drinkwater stijgt met 5 cent van 0,97 per m3 (1000 liter) naar 1,02 per m3 (excl. BTW). Het hoeveelheidstarief geldt voor afnemers die beschikken over een drinkwaterinstallatie die maximaal 2 m3 per uur levert. Dit betreft het huishoudelijk en klein-zakelijk verbruik. Voor afnemers met een installatie voor meer dan 2 m3 per uur geldt het capaciteitstarief. De prijs per m3 voor capaciteitsverbruik stijgt eveneens met 5 cent van 0,66 naar 0,71 (excl. BTW). Het maximum tarief per afgenomen m3 water bij toepassing van het capaciteitstarief wordt verhoogd van 2,07 naar 2,64 per m3 (excl. BTW). Tarieven 1994 Hoeveelheidstarief Vastrecht per maand excl. BTW ind. BTW met eigen watermeter ƒ5,75 ƒ6,10 zonder eigen watermeter 4,25 ƒ4,51 Waterprijs per m3 1,02 1,08 Capaciteitstarief Vastrecht per maand 5,75 ƒ6,10 Prijs per m3 uurcapaciteit per maand ƒ51,07 ƒ54,13 Waterprijs per m3 ƒ0,71 ƒ0,75 Maximum waterprijs per m3 2,64 2,80 De te betalen voorschotbedragen worden per 1 januari 1994 aangepast aan de nieuwe tarieven. Bij klanten die automatisch betalen worden de aangepaste voorschotbedragen afgeschreven van hun bankrekening. Per 1 januari 1992 heeft de N.V. Waterleiding Maatschappij „Noord-West-Brabant"de drinkwaterbedrijven in Roosendaal, Bergen op Zoom, Waalwijk, Nieuw-Ginneken en een deel van Breda van de PNEM overgenomen. De PNEM blijft in deze gemeenten voor de drinkwaterrekening zorgdragen. In Roosendaal, Bergen op Zoom en Waalwijk werden in het verleden andere tarieven in rekening gebracht voor het drinkwater dan in de rest van West- en Midden-Brabant. Wij streven naar een gelijkschakeling van de tarieven in ons hele voorzieningsgebied. Die gelijkschakeling is gedeeltelijk reeds gerealiseerd. In Waalwijk geldt in 1994 voor huishoudelijke en kleinzakelijke verbruikers nog een ander vastrechttarief, namelijk 5,31 (excl. BTW) en 5,63 (incl. BTW) per maand. Voor 1994 gelden in Bergen op Zoom en Roosendaal alleen voor grootverbruikers nog afwijkende tarieven. Bij de PNEM-districtskantoren in de desbetreffende gemeenten kunt u hierover nadere informatie verkrijgen. In de loop van de komende maanden valt een besluit over de 'Wet belastingen op milieugrondslag'. Deze wet regelt onder andere de heffing van een belasting op elke m3 grondwater die wordt onttrokken voor de bereiding van drinkwater. De belasting moeten de waterleidingmaatschappijen doorberekenen. Vanaf het moment dat het grondwater wordt belast, worden de tarieven verhoogd met 0,36 per m3 (excl. BTW). Op het hoofdkantoor en de districtskantoren van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Noord-West- Brabant" kunt u desgewenst nadere informatie verkrijgen. Hoofdkantoor Breda, Doornboslaan 37, 4816 CZ Breda, 076-791791 Districtskantoor Oudenbosch, Bosschendijk 171, 4731 DD Oudenbosch, 01652-12351 Districtskantoor Breda, Doornboslaan 35, 4816 CZ Breda, 076-791421 Districtskantoor Oosterhout, Warandelaan 1, 4904 PA Oosterhout, 01620-53300 Districtskantoor Dussen, Zuideveldlaan 42, 4271 XD Dussen, 04169-1182 Districtskantoor Steenbergen, Watertorenweg 1, 4651 AB Steenbergen, 01670-63281 tv IGebr. Kin Installatiebedrijven te Rijen is een modern, middelgroot bedrijf (ca. 85 medewerkers), dat op het gebied van centrale verwarming, luchtbehandeling, energieteragwinning, sanitair en loodgieterswerk een zeer goede naam heeft opgebouwd. Het bedrijf opereert in de regio Midden Brabant en in de Randstad. Karakteristiek voor Gebr. i x li x- j is de no-nonsense cultuur en de klantgerichte instelling. Wij zijn op zoek namens onze opdracht Kin De functie: - Na een kennismaking met het bedrijf bent u verantwoordelijk voor het aandachtsgebied financiën en admini stratie. - U ondersteunt de bedrijfsvoering met relevante bedrijfseconomische en financiële managementinformatie. - Ten aanzien van de administratieve organisatie draagt u verbeteringen aan en behandelt op adequate wijze fiscale en verzekeringsaangelegenheden. - U organiseert het personeelsbeleid, waaronder een zorgvuldige uren- registratie. - Bij de op handen zijnde keuze voor een nieuw, computerondersteund informa tiesysteem speelt u een wezenlijke rol en bent als intern projectleider verantwoordelijk voor een goede implementatie. - U onderhoudt het contact met de externe accountant. - U maakt deel uit van het management team en rapporteert rechtstreeks aan de Algemeen Directeur. De functie-eisen: - Bedrijfseconomische opleiding op HBO- niveau (bijvoorbeeld HEAO-BE met aan vullende opleidingen). - Minimaal 5 jaar ervaring met planning en control, bij voorkeur in de installatie branche. - Enige ervaring met personeelszaken is een duidelijke pré. - Kennis van en ervaring met moderne automatiseringssystemen. - Sterke persoonlijkheid, verantwoorde lijkheidsbesef en grote betrokkenheid met de interne gang van zaken. - Leeftijd: ca. 35 jaar. Gebr. Kin biedt n: - Een gezond bedrijf met een open en no- nonsense cultuur. - Een uitdagende functie die nog volledig gestalte moet krijgen en alle mogelijke ruimte tot uitbouwen biedt. - Een uitstekend salaris met goede secun daire voorwaarden. Bent u die controller met een ruime blik? Schrijf dan een brief met uitgebreid c.v. naar Mercuri Urval B.V. Boschdijk 60 5612 AN Eindhoven onder vermelding van ref.nr. 112.7505. Schut Superflex is een onderneming van Koninklijke Schut. Koninklijke Schut nv te Eerbeek is een internationaal georiënteerde verpakkingsindustrie met zes bedrijven Schut Papier Plastics bv, Eerbeek Schut Vouwkartonnages bv, Eerbeek Schut Superflex bv, Etten-Leur Supertape bv, Etten-Leur Supertape Systems bv, Lisse Supertape SIV sa. Frankrijk Zes specialisten met de zelfstandigheid om alert te zijn op nieuwe ontwikkelingen. En tegelijk samen groot genoeg om uitstekende prestaties te leveren. De bedrijven vervaardigen verpakkingen uit papier, karton, folie, films en kunststoffen, alsmede zelfklevende tapes en eindverpakkingssystemen. De produkten van Koninklijke Schut worden wereldwijd geëxporteerd. Bij de onderneming werken ca. 600 mensen. Schut Superflex bv te Etten-Leur is een gerenommeerde producent van flexibele verpakkingen. Haar voornaamste doelgroep wordt gevormd door de voedings- en genotmiddelenindustrie. De meeste verpakkingen worden volgens de wensen van onze afnemers veelkleurig bedrukt, gecacheerd en geleverd op rollen. Schut Superflex is voorts gespecialiseerd in het bedrukken en vervaardigen van zakken voor met name de diervoedingsindustrie. Voor Schut Superflex - dat circa 120 medewerkers telt - zijn wij op zoek naar kandidaten voor de funktie van De funktie Als Meewerkend Chef Technische Dienst geeft u leiding aan een team van 5 personen. In uw dagelijkse werkzaamheden krijgt u ondermeer te maken met het onderhouden, optimaliseren en ontwikkelen van het machinepark, onderhoud van gebouwen en terreinen, arbeidsomstandigheden, technische inkoop en de daarbij behorende administratie. Tevens bent u een stuwende en innoverende kracht bij aankoop en installatie van nieuwe produktiemiddelen. In deze funktie rapporteert u aan de bedrijfsleider. Uw profiel U heeft een opleiding op HTS-nivo, bij voorkeur werktuigbouwkunde, eventueel aangevuld met kennis van energiebeheersing en elektronica. U heeft reeds ervaring in een soortgelijke funktie en affiniteit met de grafische industrie. Naast goede kontaktuele en schriftelijke vaardigheden is beheersing van de Duitse en Engelse taal van belang. Heeft u tevens een flexibele en praktische instelling en zijn zelfstandigheid en initiatief begrippen die bij u passen, dan bent u onze kandidaat. Leeftijd 30 - 40 jaar. Informatie/sollicitatie Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de heer A.J.M. Harmsen, Personeelschef, telefoon 01608-12444. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken richten aan Schut Superflex bv, afdeling Personeel Organisatie, Postbus 16, 4870 AA Etten-Leur. „Ik heb een grote syi mensen die het or; nastrever Louis Anc Poor John Jas ZE had in voorgaande jarei met pen en papier. Dat wa derend dan een bankje in t' de Eerste Kamer brachten Zeeuws-Vlaamse Zuidzand Net zo min als de felle lie NOB. Van de vijf beste mak Nederlandse Taal' was zij derde plaats, met elf fouten Santana was een van de 750 j mensen die zonder fouten door de voorronde van het dictee wa ren gekomen. Het lot bepaalde vervolgens dat zij een' van de j niet-bekende deelnemers mocht zijn die zonder hulp van de tech niek de volzinnen direct uit de mond van presentator Philip Freriks konden noteren. Ofschoon het datumbordje in de Kamer 17 december aangeeft, worden de opnames al de dag ervoor gemaakt. De druk van een live-uitzending ontbreekt derhalve op de donderdag, maar dat wordt ruimschoots gecom penseerd door de spanning bij de diverse deelnemers. Niet bij Ma rianne Santana zoals gezegd, wel bij diverse prominenten. Vlak voor de opnames is bij menigeen de vrees voor een na tionaal uitgezonden flater groter dan de eer te mogen deelnemen. Verzekering De samenkomst op het Binnen hof heeft iets weg van het inmid dels gestopte tv-programm; 'Glamourland'. Een bonte verza meling bekende Vlamingen Nederlanders wordt tussen opnames door gevolgd door eer 'clandestiene' camera, waarvooi natuurlijk even uit de doeker moet worden gedaan, hoe vrese lijk moeilijk het dictee wel nie' is. Een soort verzekering. Keuri ge dialogen, met veel zelfver trouwen uitgesproken. Achter d< camera's dan toch moeilijke ge zichten en veel gezucht. Zo is Henny Stoel er 'finaa ingestonken'. „Vooral het ge bruik van hoofdletters. Dat hel ik nog speciaal in de boekei opgezocht. Laat ik het nu tocl verkeerd doen," zegt de nieuws lezer van de NOS. Later blijk zij met 21 fouten nog een van d< betere deelnemers onder de 'be roemdheden' te zijn. Mr. J.F. Glastra van Loon is ziei er wel van bewust de nek vrij willig in de strop te hebbei gelegd. „Ik vraag me overigen wel af of ze mijn handschrif kunnen lezen," zegt de oud staatssecretaris, waarna eei veelzeggende stilte volgt. en df Vonnis Lijsttrekker M. Rabbae va> Roosendaal - Schouwburg D Kring. Familievoorstelling 'D Groene Vogel' van Carlo G02 zi door het RO Theater. Be werking en regie: Ted Keijse Gespeeld door o.a. Marcel Ri aards, Esther Scheldwach Lou Landré, Lieneke Le Rout Gezien op vrijdag 17 decen ber. Op 29 en 30 januari i Breda. Door Marjan Mes In familievoorstellingen ron de kersttijd heeft het R Theater een naam op te hoi den. De laatste jaren had b er vaak meer succes mee de met het overige repertoir 'De Wind in de Wilgen' w; vorig jaar een kostelijk aai gekleed toneelverhaal m leuke dieren, geregisseei door Rieks Swarte. 'De Gro ne Vogel', een bewerking v< regisseur Ted Keijser van e< nogal grimmige commed dell'arte van Carlo Goz (1720-1806), is van een he andere orde. Hoewel sommige commec dell'arte-figuren als Pantalo en de dichter Brighella er nog terug te vinden zijn, ligt de i druk meer op verborgen syml lische betekenissen. Ongetw feld heeft de regisseur er nog e vrolijk schepje bovenop geda met freudiaanse grappen, meer aan volwassenen dan kinderen besteed zijn. De hoofdlijn van het sprookje de zoektocht van een eigenwi tüosofisch aangelegde tweei naar zijn echte ouders. Henzo (Marcel Roij aards)

de Stem | 1993 | | pagina 24