'Enige speler die PSV kan helpen' KNVB krijgt maximaal 8000 kaarten per duel Oranje Eltingh komt met schrik vrij UITSLAGEN STANDEN Frank Arnesen vraagt Willem II meer bedenktijd 'Wat te doen bij problemen met woninginrichter?' RDIGER oekt m/v pE STEM SPORT B2 De Mos dolblij met verrassende transfer Jan Wouters Inpassen Jan Wouters in Zeeland Bert Jacobs volgt Verel op Record voor Marcel Wouda SPORTNIEUWS KORT GOLF SKIËN VOETBAL SQUASH VOLLEYBAL IJSHOCKEY ER 1993 Wq krijgt ongetwijfeld meteen horen van zijn makelaar dat misschien een drukke langs de voordeur komt te pen. Zou die eigen makel»' (dus niet: de makelaar van verkoper!) dat vergeten, dan'u die makelaar daarop nade hand door de koper op aan spreken. „We hebben problemen mei onze woninginrichter. Bestaat er op dit terrein eengeschillencommissie waar ik die problemen kan voorleggen?" W. van L. te Breda Er is een Geschillencommis51 Woninginrichting die is onder gebracht bij de Stichting Qe schillencommissies Consumen tenzaken, Surinamestraat 2 2585 GJ Den Haag, tel 070 3105310. Daar zijn nog veel meer schillencommissies onderge bracht, met name die voo reiuzen, recreatie, openbar nutsbedrijven, bankzake (Postbank), PTT Telecom PTT Post, auto (Bovag), open baar vervoer (NS), parkei keukens en chemisch reinigen h i o n ndbekleding, hoofdzakelijk gericht lein team in Nederland en zoeken steen aan schildersbedrijven en indus- gezonde pioniersgeest. Vakkennis eid tot hard werken behoren tot t in het midden van het land of in ndidaat, een goed salaris en een achten wij gaarne voor 31 decem- ter attentie van de heer J. de Vos. kontakt opnemen met de heer 4, fax 05210-14224 goedbank in Nederland. Ie financiële diensten, maar cheidenheid aan gespecialiseerde 'ensten op vastgoedgebied. tie zijn afgestemd op de t, zoals binnen- en buitenlandse beleggingsfondsen, tige handelaren, maar ook 1 vastgoed. Belangrijk voor ons is vaste relatie met onze cliënten, de relatiemanagers, die alle nze organisatie onderhouden.' nuit het hoofdkantoor of n Haag, Eindhoven en Zwolle- oor een vast verkoopteam en ntoor. Voor de versterking van ons en relatiemanager. hoven zult u uw werkgebied met hebben. U onderhoudt de ;ies van FGH BANK en bouwt uw len samen met het team uit en ie FGH-deskundigen. U bent dement en volume van uw eigen aan de Directeur Verkoop ictie in de vastgoedmarkt, met veel goede werksfeer en een bij het secundaire arbeidsvoorwaarden, van toepassing. lis van en enkele jaren ervaring in ip HBO-niveau, bij voorkeur iet gebied van vastgoed, en flexibel. U kunt goed zelfstandig goede teamworker. U kunt zich elijk uitdrukken. en wij graag uw sollicitatiebrief tie tegemoet. deling Personeelszaken, ZATERDAG 18 DECEMBER 1993 l/an onze verslaggever Las Vegas - De KNVB krijgt maximaal achtduizend kaar ten voor elk van de drie wed strijden die Oranje in de eer ste ronde van het WK speelt. Aangezien het aantal aanvragen 'het aanbod overtreft, eisen de Verenigde Staten het volledige quantum aan toegangsbewijzen op. De FIFA krijgt niet meer dan vijftien procent van de toegangs bewijzen en verdeelt die over de aangesloten voetbalbonden. Voor de KNVB komt dat neer op minimaal vierduizend en maxi maal achtduizend kaarten per wedstrijd. De definitieve verde ling geschiedt in januari. Toch zal er een groter aantal Nederlanders bij de wedstrijden van Oranje op de tribunes zitten. Voor privé-personen en tourope rators bestaat de mogelijkheid om in de Verenigde Staten kaar ten te kopen. Ofschoon het organisatieco mité verwacht dat er weinig hooligans zullen komen, worden voor het WK toch strenge veilig heidsmaatregelen getroffen. Om elk stadion komen drie kordons. Bij de eerste versperring, op rui me afstand van het stadion, wor den alleen mensen met een toe gangsbewijs doorgelaten. De tweede ring selecteert de bezoe kers per vak. Voor het stadion volgt de derde en laatste contro le. Daar ligt het accent op het onderscheppen van wapens, vuurwerk en andere ongewenste zaken. Stevie Wonder en James Brown zullen zondag ook bij de loting voor de WK-eindronde zijn. De organisatoren hebben Wonder en Brown opgetrommeld als vervangers van Julio Iglesias en Elton John. Die hadden zich afgemeld. Er worden 3.400 gasten ver wacht. Via de televisie zullen 500 miljoen kijkers de loting volgen. De ceremonie - de 24 deelnemende landen moeten uit eindelijk in zes groepen worden ingedeeld - zal negentig minuten duren. Voor het media-spektakel is in Las Vegas zelf grote concurren tie, want tegelijkertijd vindt de opening plaats van het MGM- hotel, het met 5000 kamers ver uit grootste hotel in de gokstad. Aan de opening, die ook op de Amerikaanse televisie wordt uit gezonden, verlenen twintig to partiesten, onder wie Tina Tur ner en Frank Sinatra hun mede werking. Pele, een van de weinige (ex)voetballers die de Amerika nen kennen - ondermeer uit zijn Cosmos-periode, is zondag niet bij de loting aanwezig. FIFA- voorzitter Joao Havelange heeft zijn landgenoot tot ongewenst persoon verklaard, omdat Pele het bestuur van de Braziliaanse voetbalbond beschuldigd heeft van het aannemen van steekpen ningen. Voorzitter Teixeira van de Braziliaanse bond is de schoonzoon van Havelange. Vandaar dus. Het is waarschijnlijk dat tij dens het WK twee veldspelers plus de doelman vervangen mo gen worden. De FIFA behandelt een voorstel daartoe in maart. Na elke van de 52 wedstrijden laat de bond twee spelers op doping controleren. Alle 88 tests tijdens de kwalificaties hadden een negatief resultaat. Een voorstel van Zuid-Korea om met een gemeenschappelijk Koreaanse ploeg op te komen dagen, met spelers uit Noord- en Zuid-Korea, is afgewezen. Dat was onmogelijk, omdat beide ploegen speelden in de kwalifi catie. De beste doelman van het WK krijgt een prijs, genoemd naar Lev Yasjin, de legendarische voormalige Russische doelman. Er zijn drie herdenkingsmun- ten gemaakt voor het WK voet bal: een gouden geldstuk van vijf dollar, een zilveren dollar en een koper-nikkelen halve dollar. De organisatie van het WK hoopt aan de verkoop 20 miljoen gul den over te houden, die besteed zal worden aan de opleiding van jeugdig Amerikaans voetbalta lent. Door Xavier Moonen Eindhoven - „Een hele mooie uitdaging." Zo ziet Jan Wouters zijn overgang van Bayern München naar PSV. Vanaf 1 januari staat hij twe en een half jaar onder contract bij de Eindhoven- se formatie. „Bij Bayern had ik mijn contract mondeling al met een jaar verlengd. Pas vorige week hoorde ik dat er interesse van PSV was. Tja, toen ging het toch kriebelen." De 63-voudige international be strijdt dat hij was uitgekeken op Bayern München. „Helemaal met, maar Duitsland blijft toch altijd vreemde bodem. Vandaar ook dat ik mijn contract slechts voor een jaar wilde verlengen. Bayern heeft me ook niet zonder of stoot laten gaan. Ik heb de club echter duidelijk gemaakt dat als ik zo'n kans zou laten lopen, ik misschien met minder plezier in Duitsland zou blijven spelen. Met manager Höness heb ik bovendien de afspraak ge maakt dat ik over twee en een half jaar terug kan komen om bij Bayern als jeugdtrainer aan de te gaan." Overigens had PSV eind '91 ook zijn oog laten vallen op Wou ters, die toen bij Ajax van trai ner Louis van Gaal mocht ver trekken. Te duur heette het toen en voor een bedrag van twee miljoen vertrok Wouters, die zijn profcarrière begon bij FC Utrecht, naar Bayern München. PSV heeft nu ruim anderhalf miljoen gulden aan de Zuidduit- se club overgemaakt. Wouters weet zich de interesse van PSV in '91 nog te herinne ren. „Het heeft dus even ge duurd, maar nu ben ik er dan," ïg hij de lachers in het Phi lips Stadion op zijn hand. „PSV heb ik dit seizoen nog niet zien spelen. Alles wat ik weet, heb ik uit de krant. Het is duidelijk dat wanneer spelers als Romario en Vanenburg vertrekken, je creati viteit inlevert. Die zijn moeilijk te vervangen. Je komt dan mis schien uit bij jeugdspelers en die hebben vaak een duwtje in de rug nodig om beter te presteren. Misschien kan ik ze dat zetje geven. Ik zal daar in ieder geval aan meewerken." Cement Dat is ook de opdracht die hij van Aad de Mos krijgt. „Wouters is voor ons het cement tussen de bouwstenen," sprak de PSV- trainer theatraal. „We hebben zeer talentvolle spelers die nog moeten groeien. Dan kan vooral aan de hand van iemand die het Mappen van de zweep kent. Wouters kan dat. Hij heeft altijd bewezen onder druk te kunnen presteren. Niet alleen bij Ajax en Bayern München, maar ook bij het Nederlands elftal. Kijk maar naar de laatste twee interlands, Van onze sportredactie Eindhoven - Jan Wouters maakt zijn debuut voor PSV in een officiële wedstrijd pas na de winterstop. Dat gebeurt op zondag 9 januari als PSV in Enschede aan treedt tegen FC Twente. Tij dens oefenwedstrijdjes in Zeeland - op 4 januari in Oostkapelle en op 6 januari in Hoek - wil trainer De Mos hem inpassen. Theoretisch had hij van avond al tegen FC Gronin gen kunnen spelen. Maar Wouters trainde nog niet met zijn nieuwe collega's en voelt de vermoeienissen van de afgelopen week. Heen en weer reizen, laat naar bed. Bij zal zelfs niet aanwezig zijn bij PSV-Groningen, want hij boekte met het ge zin drie weken geleden een reisje naar Parijs. Wouters, die na het WK afscheid neemt van Oranje, ls in feite overal inzetbaar op net middenveld, maar hij heeft een persoonlijke voor keur voor de controlerende rol in het midden. tegen Engeland en Polen." Jan Wouters was ook de enige speler die met stip op het ver langlijstje van De Mos stond. „Met het bestuur heb ik in een aantal vergaderingen gesproken over de toekomst van PSV. Ik moest op korte termijn aangeven of versterking nodig was en aan wie ik dan wel niet dacht. Ik heb geantwoord dat er slechts één speler was die PSV zou kunnen helpen op weg naar de top: Jan Wouters. Ik denk toch dat hij de man is die PSV op het veld in de situatie kan krijgen die we alle maal wensen. Niet alleen ik, maar ook alle spelers moeten blij zijn met de komst van Wouters." „Jan is een van de mensen die anderen beter kan laten functio neren. Als je iets wilt opbouwen, moet je een aantal zekerheden hebben. Wouters is voor elke coach een zekerheid. Om aanval lend voetbal te kunnen spelen heb je spelers nodig die verdedi gend kunnen denken als je zelf in balbezit bent. Ik denk dat Jan Wouters daar de beste van de wereld in is. Hij heeft ook een voorbeeldfunctie voor jongere spelers. Vooral iemand als Pa trick Paauwe, van wie ik heel veel verwacht, kan veei van Wouters leren." Overigens gaf De Mos PSV voor af niet veel kans bij de pogingen tot het aantrekken van Jan Wou ters. „Hij had het toch naar zijn zin bij Bayern. Zowel manager Höness als trainer Ribbeek sprak steeds lovend over hem. Ik had dus nooit gedacht dat het PSV zou lukken hem te halen. Vasthoudend De Mos vergistte zich echter in de vasthoudendheid van voorzit ter Bill Maeyer. „Verstand van voetbal heb ik niet," benadrukte Maeyer, „maar toen er mogelijk heden kwamen om Wouters te halen, heb ik er alles aan gedaan om dat ook te realiseren. Twee jaar geleden vond ik als suppor ter al dat we hem hadden moe ten halen. De gesprekken met Bayern München waren erg za kelijk, maar zijn ook in een hele goede sfeer gevoerd. Het is toch alleen maar toe te juichen dat Nederlandse topspelers, die in het buitenland voetballen, terug komen. We zijn het niet alleen aan onze supporters, maar ook aan de sponsors verplicht. Zo hoop ik over enkele jaren ook de vlag te kunnen uitsteken als Ro nald Koeman terug komt. Zelfs al kiest hij dan niet voor PSV." foto anp Jan Wouters op de persconferentie, die PSV gisteren belegde wegens de komst van de 33-jarige international. Van onze verslaggever Tilburg - Frank Arnesen heeft de beslissing om assisr tent-trainer te worden bij Willem II uitgesteld. De Deen zou oorspronkelijk eind deze week de knoop doorhakken, maar heeft om meer bedenk tijd gevraagd. Volgens trainer Jan Reker heeft het voortijdig uitlekken van de onderhandelingen tussen Arne sen en de Tilburgse club tal van andere clubs op het spoor ge bracht. Arnesen reageerde aanvankelijk enthousiast op het aanbod van Willem II. Na een aanloopperio de zou hij bij de Tilburgse club de verantwoordelijkheid krijgen over het eerste elftal. Reker zou zich dan met het technisch be leid in grote lijnen bezig houden. Bovendien kon de Deen de baan combineren met de trainerscur sus aan de Sport hogeschool in Keulen. „Vanaf het moment dat het nieuws in de kranten uitlekte, willen ook andere clubs hem als trainer," aldus Reker. „Arnesen zegt nu meer tijd nodig te heb ben om een afgewogen keuze te maken. Hij vertrekt dinsdag naar Denemarken en wil pas in het begin van het nieuwe jaar een beslissing nemen." Sandor Popovics moet uitzien naar een andere werkgever. Het bestuur van de stichting betaald voetbal EW Eindhoven heeft besloten het contract met hoofd trainer Popovics niet te verlen gen. De overeenkomst heeft een looptijd tot 1 juli 1994. De visie van het bestuur van de eerste-divisieclub strookt niet met die van Popovics. Al enige tijd dreigde een scheiding tussen Eindhoven en Popovics. Tot twee keer toe heeft de spelers groep een poging gedaan de par tijen tot elkaar te brengen. Stefan Kuntz viert zaterdag op 31-jarige leeftijd zijn debuut in de nationale ploeg van Duits land. Dat gebeurt in San Fran cisco, tijdens de interland van de wereldkampioen tegen de Vere nigde Staten. Duitsland: Illgner; Matthaus, Buchwald, Kohier en Schulz; Effen- berg, Hassler, Möller en Brehme; Kuntz en Klinsmann De toestand van Sergej Tsjer- bakov, speler van Sporting Lis sabon, was gisteren na een vier uur durende operatie aan zijn ruggegraat kritiek. De Oekraïner raakte woensdag in de Portugese hoofdstad ernstig gewond bij een auto-ongeluk. Volgens de artsen zal Tsjerbakov nooit meer kun nen voetballen. Jan Oosterhuis komt met on middellijke ingang uit voor De Graafschap. De 30-jarige verde diger tekende een contract voor twee en een half jaar. Oosterhuis was bankzitter bij FC Utrecht. De tuchtcommissie van het betaald voetbal heeft Zwijnen- berg (FC Twente), die in het bekerduel met Ajax een rode kaart kreeg, voorlopig geschorst. Aimé Jacquet is benoemd tot bondscoach van Frankrijk. Hij volgt Gerard Houllier op, die de kwalificatie voor de wereldtitel strijd zag mislukken. Frankrijk verloor de laatste twee thuis duels, van Israël en Bulgarije. De 52-jarige Jacquet, voormalig international, was trainer van Lyon, Nancy, Montpellier en Bordeaux. Jacquet (52) is vooralsnog be noemd voor de oefenduels tegen Italië (16 februari) en Chili (23 maart). Interim-bondsvoorzitter Georges kondigde aan, dat een definitieve keuze pas is te ver wachten in februari, als de FFF een nieuwe voorzitter heeft. De eredivisieclubs voeren dit weekeinde actie om het publiek te wijzen op de gevaren van het stunten met vuurwerk. Voor het eerst mag van de KNVB bij wijze van experiment voor de wed strijd 'georganiseerd' vuurwerk worden afgestoken. Spelers of ballenjongens dragen tijdens de warming-up T-shirts met daarop de tekst: 'Je bent een rund als je met vuurwerk stunt.' Op het shirt staan ook vier vuur werkslachtoffers afgebeeld. De actie vormt een onderdeel van de jaarlijkse vuurwerkcampagne van de Stichting Ideële Reclame (SIRE) en de Stichting Consu ment en Veiligheid. Waalwijk - Bert Jacobs wordt per 1 januari de nieuwe trainer van RKC. De huidige oefenmees- ter, Hans Verel, heeft gisteren te horen gekregen dat de Waal- wijkse eredivisieclub een opvol ger voor hem heeft aangesteld. De Hoogerheidenaar hoeft niet te vertrekken. Hem is de functie van manager aangeboden. De huidige manager, Van der Kraan, verkast naar FC Den Bosch. Amsterdam (anp) - Bij ten nissen is het verschil in klas se tussen miljonair en Jan Modaal soms dunner dan het vloeitje van een sigaret. Jacco Eltingh manoeuvreerde zich vrijdag bij de Mitsubishi- Masters in Amsterdam tegen Fernon Wibier voor enkele hon derden toeschouwers langs acht breekpunten in de derde set en een matchpoint tegen in de tie break naar de halve finales: 7-5 3-6 7-6 (8-6). Opgelucht keek Eltingh toe hoe op het eerste matchpoint, dat hijzelf kreeg, een duikbal van zijn tegenstander uitdwarrelde. „Het is lang geleden dat ik me zo heb moeten concentreren in het enkelspel," gaf de wereldkampi oen in het dubbel zonder schroom toe. Samen met Paul Haarhuis is hij gekozen tot het sportteam van het jaar vóór de wereldkampioenen bridge. Maar zelf bereidt hij zich al weer vol op voor op het nieuwe seizoen. „Het is nog maar een week of twee voor we naar Australië gaan. Er moet dus gewerkt wor den. Vijf uur per dag. In die training past zo'n partijtje pri ma." Fernon Wibier sloeg veel meer aces (dertien), speelde geïnspi- reerder, maar kon het net niet afmaken. „Op zo'n moment voel je je doodziek en zou je het liefst alles breken," omschreef de ver liezer zijn gevoelens. Eerder in de partij had hij uit woede zijn racket gebroken, hetgeen hem een waarschuwing opleverde. Een tweede woede-uitbarsting bleef onbestraft. „Het racket vloog toen niet over het net," vergoeilijkte arbiter John Becken. Van verliezen met het kleinst mogelijke verschil weet Wibier alles. Ooit pakte de in Overijssel geboren tennisser samen met Ri chard Krajicek de Europese titel bij de onder-twaalfjarigen. Daarna schoot zijn partner door naar de wereldtop en de jetset van Monaco, terwijl Wibier on danks een voortgezette opleiding bij de tennisschool van Van Hulst en een jaar stage lopen bij het Engelse team bleef steken rond de 200e plaats. „Voor jongens als Kempers, No- teboom, Winnink en ik, die net achter de top komen, is het erg zwaar. Wij kunnen ons geen pri- vé-coach veroorloven. Als ik in een groter huis wil wonen, zal ik me wat meer op het dubbel moe ten toeleggen," realiseerde de 22-jarige Wibier zich. Hij wil dat samen doen met Tom Kempers, die zich na het uiteenvallen van het dubbel met Eltingh weer op het enkelspel heeft toegelegd en op de wereldranglijst in de buurt van Wibier is gekomen. Maar het enkelspel blijft toch het belangrijkste, ook voor Wibier. „Als mijn ranking nog beter wordt, vraag ik binnenkort Richard Krajicek." Amsterdam, Mitsubishi-Masters, 110.000 gulden. Vrouwenenkelspel: tweede ronde: Muns (4) - Kamstra 7-5 7-5, Oremans (1) - Hpogendoorn 6-3 6-1. Mannenenkelspel: tweede ronde: El tingh (3) - Wibier 7-5 3-6 7-6, Haar huis (1) - Nijssen 6-3 7-6. Indeling halve finales van zaterdag: vrouwenenkelspel: Oremans - Muns, Rottier - Schultz; mannenenkelspel: Haarhuis - Eltingh, Siemerink - Schal ken. Hengelo - Marcel Wouda heeft gisteren in Hengelo tijdens de nationale titelstrijd zwemmen (winter) het Nederlands re cord 1500 meter (25 meter- bad) gebracht op 15 minuten en 21,16 seconden. Het oude record was sinds november 1984 (Doetinchem) met 15.24,83 in handen van Arthur de Rouw. Hengelo. Nederlandse winterkam pioenschappen, 25-meterbaan, eer ste dag. MANNEN 200 wissel: 1. Van der Spoel (DWK Barneveld) 2.04,28, 2. Hoeymans (PSV Eindhoven) 2.05,02, 3. Steege- ling (De Dolfijn Amsterdam) 2.05,78. 1500 vrij: 1. Wouda (PSV) 15.21,16 (NR), 2. Willemsen (DWK) 16.01,12, 3. Aartsen (VZC) 16.02,45. 200 rug: 1 Van der Spoel (DWK) 2.02,73, 2. Blank (Dolfijn) 2.03,52, 3. Onderwijzer (UZSC) 2.05,74. 100 school: 1. Dekker (de IJsel De venter) 1.00,22, 2. Van Rijn (Pro- face/DAW Alkmaar)) 1.02,03, 3. Kuipers (DWK) 1.02,67. 4x100 vrij: 1. PSV (Van den Hoo- genband, Hulsen, Van Haandel, Hoeymans) 3.24,69, 2. AZ&PC 3.26,52, 3. Dolfijn 3.31,85. VROUWEN 200 wissel: 1. Starink (VZC Vlaar- dingen) 2.19,80, 2. Mulder (PSV) 2.20,25, 3. Smit (Hoorn) 2.20,44 800 vrij: 1. Geurts (UZSC) 8.41,98. Marcel Wouda. foto anp 2. Vlieghuis (Arke-Dinkel) 8.44.53, 3. Smit (Hoorn) 8.57,01. 200 rug: 1. Van der Woerd (UZSC) 2.14,06, 2. Westrik (Arke-Dinkel) 2.14,90, 3. Baars (Dolfijn) 2.18,43, 4. Starink (VZC) 2.18,74 100 school: 1. Baans (Kempvis Spij- kenisse) 1.10,27, 2. Ligtenberg (Ar ke-Dinkel) 1.13,33, 3. Valen (ESCA/ AZC 1882 Arnhem) 1.13,51. 4x100 vrij: 1. AZ&PC (Brienesse, Marianne Muis, Van Tellingen, Stokkers) 3.50,49, 2. Proface/DAW 3.54,74, 3. UZSC 3/54,75, 4. Dolfijn 3 55,30, 5. PSV 3.59,82, 6. VZC- Vlaardingen 4.02,66. Katarina Witt maakt indruk Heme - Katarina Witt, die mikt op een derde Olympische titel kunstrijden, heeft gisteren in Heme indruk gemaakt. De 28-jarige Witt veroverde de gunst van het publiek en de jury met een programma op muziek uit de film 'Robin Hood', De Duitse, Olympisch kampioene in 1984 en 1988, reed vijf jaar als professional. Door een beslissing van de Internationale Schaats Unie kon zij begin dit jaar terugkeren in de amateurwe reld. Na het eerste onderdeel bezet Witt tijdens de Duitse kampioenschappen in Herne de tweede plaats achter de zestien jarige Tanja Szewczenko. Marina Kielmann, die haar titel verdedigde, is derde. De vroegere DDR-ster was opgetogen over haar rentree. „Dit resultaat geeft me veel zelfvertrouwen." Twee weken geleden was zij tijdens een demonstratie van haar vrije oefening onderuit gegaan. Herne. Duitse Kampioenschappen. Vrouwen, stand na technisch programma: 1, Szewczenko 0,5 punten, 2. Witt 1,0, 3. Kielmann 1,5. Tweede verlies vrouwenhockeyteam Buenos Aires - Het Nederlands vrouwenhockeyteam heeft ook de tweede oefenwedstrijd tegen Argentinië verloren. Oranje ging in Buenos Aires met 2-3 onderuit. Eerder deze week zegevierde Argentinië met 2-0. Zondag sluit het Nederlands team de Argentijnse stage af met de derde en laatste wedstrijd tegen het gastland. Oranje verspeelde in het tweede duel twee keer een voorsprong. Eerst scoorde Donners 0-1, later bracht invaller Vinke de stand op 1-2. Sanchez en Oneto (twee treffers) hielpen Argentinië aan de verdiende zege. Verdediger Holsboer moest in de 49e minuut met een rugblessu re naar de kant. Zaterdag speelt Nederland tegen Jong Argentinië, dat wereld kampioen is. Buenos Aires. Oefencampagne Nederlands vrouwenteam: ARGENTINIË - NEDERLAND 3-2 (1-1). 4. Donners 0-1, 30. Sanchez 1-1, 36. Vmke 1-2, 37. Oneto 2-2 (sc), 49. Oneto 3-2. Toeschouwers: 700. NEDERLAND: Toxopeus; Grijpma, Appels, Holsboer (49. Boomgaardt) en Derks; Duyster, Van der Wielen en Dijsselhof; Pessers, Teeuwen (52. Donners) en Donners (36. Vinke) Oudste schaatsrecord wankelt Calgary - Geen record lijkt op dit moment veilig voor de internationale schaatselite. Na de recordregen tijdens de World Cup in Hamar, veertien dagen geleden, ging het in de Olympic Oval in Calgary razend hard bij de Canadese sprintkampioen schappen. Pat Kelly snelde naar 1.12.75, slechts 17-honderdste boven de tijd van Pegov. Kelly is pas de zeste schaatser die onder de magische grens van 1.13 duikt. De Canadees verbeter de en passant het bijna zes jaar oude baanrecord van Olympisch kampioen Nikolaj Goeljajev (1.13.03). Calgary. Canadese sprintkampioenschappen. Vrouwen: 500 meter: 1. Auch 39 76, 2. Lemay 40.54; 1000 meter: 1. Lemay 1.21.38, 2. Auch 1.22.48, 3. Morton 1.22.52. Mannen: 500 meter: 1. Kelly 36.77, 2. Scott 37.13, 3. Ireland 37.29; 1000 meter: 1. Kelly 1.12.75 (baanrecord), 2. Scott 1.13.71, 3. Bouchard 1.13.80. Onverwachte dopingtest Chinezen Peking - Zonder enige aankondiging of waarschuwing is eind deze week in een Chinees trainingskamp in Shenyang een dopingexpert van de internationale atletiekfederatie (IAAF) verschenen. Volgens de regionale partijkrant heeft de dienst doende arts potjes met urine van dertien kampioenen verzameld. De monsters worden in een laboratorium in Oslo op verboden middelen onderzocht. Het was de eerste keer dat de IAAF in China een onverwachte dopingcontrole heeft uitgevoerd. Volgens de partijkrant heeft coach Ma Junren volledig meegewerkt aan het onderzoek. Binnen twee minuten had de succesvolle trainer zijn atleten opgetrommeld voor een eerste inspectie. Zwaargewonde bij rodeltraining Winterberg - Tijdens een training voor de komende wereldbe kerwedstrijd heeft zich gusteren op de rodelbaan van Winter berg een ernstig ongeluk voorgedaan. De Duitse bondscoach Sepp Lenz werd bij het betreden van het parcours gegrepen door een slee van een Amerikaanse deelnemer. Bij de botsing werd de linkervoet van de 59-jarige trainer afgerukt. Met een helikopter werd Lenz naar het ziekenhuis vervoerd. De Duitser, die in 1968 in dienst trad, was aan zijn laatste seizoen als hoofdcoach bezig. Onder zijn leiding behaalde de Duitse selectie grote successen bij internationale titeltoernooien. Michiel de Ruiter geblesseerd Piancavallo - Michiel de Ruiter heeft zich donderdag afgemeld voor de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spe len van Lillehammer wegens een spierblessure. De freestyleskiër uit Bussum raakte tijdens de laatste training op de spring- schansjes van Piancavallo (Ita) gekwetst aan buik en lies. Op aanraden van een arts zag hij af van de wedstrijd. Boris Becker getrouwd Leimen - De Duitse tennisser Boris Becker is gisteren in zijn geboorteplaats Leimen in het huwelijk getreden met Barbara Feltus. Er waren circa 300 belangstellenden ondanks de zware regenval op de ceremonie in het gemeentehuis afgekomen. Montego Bay (Jamaica), WK profes sionals, 5 miljoen gulden. Stand na tweede dag: 1. Elkington (Aus) 133 (68 65) en Mize (VSt) 133 (67 68), 3. Montgomerie (Sch) 136, 4. Rocca (Ita) 137, 5. Faxon (VSt) en Allem (ZAf) 138, 7. Langer (Dui) en Els (ZAf) 139, 9. Couples (VSt) 140, 10. Strange (VSt) 141, 11. Singh (Fij) en Faldo (Eng) 142. Val Gardena (Ita). Mannen, afda ling, wereldbeker: 1. Foser (Lie) 2.08,90, 2. Franz (Oos) 2.09,09, 3. Girardelli (Lux) 2,09,21, 4 Boyd (Can) 2.09,26, 5. Thorburn (Can) 2.09,28, 6. Ortlieb (Oos) 2.09,29, 7. Trinkl (Oos) 2.09,71, 8. Burtin (Fra) 2.09,77, 9. Thorsen (Noo) 2.09,90, 10. Mahrer (Zwi) 2.09,95. Klassement wereldbeker algemeen: 1. Aamodt (Noo) 357 punten, 2. Mader (Oos) 342, 3. Tomba (Ita) 294, 4. Stangassinger (Oos) 260, 5. Pic- card (Fra) 229. Klassement wereldbeker afdaling: 1 Foser 100, 2. Franz 80, 3. Girardelli 60, 4. Boyd 50, 5. Thornburn 45. Courchevel (Fra). Springen, wereld beker: 1. Goldberger (Oos) 242,1 punten (120,5 m/124 m), 2. Nishika- ta (Jap) 233,9 (114/129), 3. Sakala (Tsj) 231,6 (118,5/121), 4. Dessum (Fra) 229,7, 5. Weissflog (Dui) 229,4, 6. Okabe (Jap) 227,6. Stand wereldbeker: 1. Goldberger 300 punten, 2. Weissflog 290, 3. Bredesen (Noo) 266. FC ZWOLLE - FORTUNA S. 3-2 (2-0). 17. Maaskant 1-0, 40. Koor man 2-0, 56. Buimer 3-0, 63. Dek kers 3-1, 87. Taihuttu 3-2. Scheids rechter: Van Beek (23. Govers). Toe schouwers: 3.150. Gele^ kaart: Buis man (FC Zwolle). Bijzonderheid: Scheidsrechter Van Beek viel we gens een zweepslag uit. Daardoor werd de wedstrijd een kwartier on derbroken. Grensrechter Govers verving hem, uit het publiek meldde Terbruggen zich als nieuwe grens rechter. Italië. Beker, achtste finales: AS Roma - Sampdoria 2-1 na verlen ging, Sampaoria wint na straf schoppen en plaatst zich voor de kwartfinales. Eerste wedstrijd 1-2. Guadalajara. Oefenduel. MEXICO - BRAZILIË 0-1 (0-1). 17. .Rivaldo 0-1. Toeschouwers: 70.000. België: Mechelen - Club Brugge 1-1. Bombay. Internationaal toernooi, halve finales: Martin (Aus/1) - Marshall (Eng/2) 11-15 12-15 15-8 15-13 15-5, Elopuro (Fin/7) - Parke (Eng) 15-9 6-15 15-11 15-9. Den Haag. Kruisfinale bekertoer nooi mannen: ZVH - Capelle 3-2 (3-15 12-15 15-6 15-4 15-11). Moskou. Izvestiacup. Groep A: Tsjechië - Finland 3-3 (1-1 1-0 1-2). Stand: 1. Tsjechië 2-3, 2. Rusland I 2-3, 3. Ver. Staten 2-2, 4. Finland 2-1,5. Noorwegen 2-1. Groep B: Zweden - Canada 2-0 (2-0 0-0 0-0). Stand: 1. Rusland II 2-4, 2. Zweden 2-4, 3. Frankrijk 2-2, 4. Canada 2-0, 5. Wit-Rusland 2-0. Bekercompetitie: Nijmegen - Til burg 4-4 (geen verlenging), Rotter dam - Geleen 2-10. Stand: 1. Geleen 5-8, 2. Nijmegen 5-6, 3. Tilburg 5-6, 4. Rotterdam 5-0.

de Stem | 1993 | | pagina 11