Athene is woest op Nederland BESCHERMING EN DEKENS VOOR BOSNIË „Voor 5,75 zet ik m'n spaargeld op de Kapitaalrekening." Serviërs willen niet van wijken weten Den Oudsl bij oude ei J PE STEM Justitie Antillen en Italië werkt samen bij onderzoek maffia-netwerk Baltische staten vragen Navo om bescherming Jan de Poort| GIRO 107 UTRECHT DE STEM BUITENLAND Over banden met Macedonië Andreotti nog dieper in problemen Boycot DE SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES, GEMEENTEN EN VREDESBEWEGINGEN Niet-nationalisten hebben zondag bij verkiezingen weinig keus Moordend Onaangenaam Chauvinistisch Sparen doe je gewoon bij de Postbank POSTBANK Milj ardenv erlies DONDERDAG 16 DECEMBER 1993 Van onze correspondent Aart Heering Rome - De Italiaanse justitie en officieren van justitie van de Nederlandse Antillen pro beren samen een netwerk van maffia-praktijken en corrup tie tussen Italië en de Antil len te ontrafelen. De Nederlands-Antiliaanse offi cieren E. Harderwijk en H. Hartsuiker hebben hiertoe giste ren in Milaan urenlang gespro ken met hun collega Antonio Di Pietro, de voornaamste Italiaan se corruptiebestrijder. Het doel van de gesprekken is te komen tot een uitwisseling van gegevens, nu er steeds vaker sprake blijkt te zijn van een 'Antilliaanse connectie' in Itali aanse onderzoeken naar corrup tie en de maffia. De Nederlanders hopen in Italië nadere gegevens te vinden over Rosario Spadaro, de Siciliaanse hoteleigenaar die jaren lang de ongekroonde koning van St. Maarten en witwasser van maf fia-gelden zou zijn geweest. Spa daro is twee weken terug gear resteerd op verdenking van zwendel en corruptie. Het bewijs hiervoor werd gele verd in door de Italiaanse politie afgeluisterde telefoongesprekken tussen Spadaro, de Siciliaanse projectontwikkelaar Gaetano Graci en een Romeins advocaat die goede connecties onderhield met de toenmalige minister van Openbare Werken Gianni Pran- dini. Het ging in die gesprekken om de (uiteindelijk niet doorgegane) aanleg van een luchthaven op St. Maarten met behulp van Neder lands ontwikkelingsgeld en Itali aanse exportsubsidies. Spadaro stelde lokale politici daarbij steekpenningen in het vooruit zicht tot 15 procent van de totale aanneemsom. Omgekeerd wil Di Pietro van zijn Antilliaanse collega's ophel-v dering over Italiaans smeergeld dat zijn weg vindt naar het An tilliaanse belastingparadijs. Daarbij gaat het in de eerste plaats om het Feruzzi-concern en zijn chemie-dochter Monte dison, dat twee Antilliaanse dochterondernemingen gebruik te voor het onderbrengen van 'zwarte fondsen' waarmee ver moedelijk Italiaanse politici zijn omgekocht. Tussen 1988 en 1992 zou Feruzzi minstens 250 miljoen hebben weggesluisd naar de Antillen. In de jaren daarvoor zou nog eens 600 miljoen via de Antilliaan se 'dochters' buiten de boeken zijn gehouden. De Italiaanse jus titie wil weten wie van deze geldstromen heeft geprofiteerd. Ook hebben de Italianen Neder landse assistentie nodig bij het proces tegen de eerder dit jaar in Venezuela gearresteerde Sicili aanse gebroeders Cuntrera, die het plan hadden opgevat om Aruba te transformeren tot een bastion van de maffia en een vrijhaven voor de internationale drughandel. Athene (rtr/anp) - Griekenland heeft gisteren vier van zijn belangrijkste partners in de Europese Unie, waaronder Ne derland, beschuldigd van 'ondermijning van de politieke solidariteit'. De vier zouden Athene eerder deze week officieel hebben aan gekondigd diplomatieke banden aan te gaan met de voormalige Joegoslavische republiek Mace donië. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag wilde dit echter niet bevestigen. Evangelos Venizelos, woordvoer der van de Griekse regering, sprak van 'een grote vergissing'. Volgens hem tasten de vier be trokken landen (Groot-Brittan- nië, Duitsland, Frankrijk en Ne- Rome - De vroegere Italiaan se premier Giulio Andreotti, die wordt verdacht van ban den met de maffia, is gisteren nog verder in moeilijkheden geraakt. Tijdens een hoorzit ting voor de rechtbank werd een foto getoond waarop Andreotti een maffialid de hand schudt. De foto toont Andreotti, die ze ven maal premier was, met Nino Salvo, een vorig jaar overleden belastinginner die ervan ver dacht werd nauw met de Itali aanse onderwereld samen te werken. De 74-jarige ex-premier heeft tot dusver bij hoog en bij laag beweerd de man nooit te hebben ontmoet. Andreotti verklaarde gisteren dat hij het zich niet kon herinne ren en niet verantwoordelijk ge houden kan worden voor de ve len die hij tijdens recepties de hand heeft geschud. De foto werd Andreotti getoond toen hij voor het eerst geconfronteerd werd met de kroongetuige in zijn zaak, de overloper Baldassare Di Maggio, die herhaalde dat Andreotti in 1987 ook de grote maffia-baas Riini met een kus op de wang heeft begroet. Die ont moeting zou hebben plaatsge vonden in het huis van een broer van Nino Salvo, die eveneens van maffia-praktijken wordt verdacht. derland) het Verdrag van Maas tricht aan door ambassadeurs uit te wisselen met 'Skopje', zoals de Grieken Macedonië aanduiden. „Het gebrek aan een gemeen schappelijke politiek zal meer problemen scheppen voor de EU," voorspelde Venizelos, die onderstreepte dat Griekenland, de ex-Joegoslavische republiek nooit onder de naam Macedonië of een afgeleide daarvan zal er kennen. De kwestie is des te pikanter omdat Griekenland vanaf 1 januari het voorzitter schap van de Europese Unie overneemt van België. De aankondiging over diploma tieke betrekkingen werd overi gens algemeen verwacht nadat de Griekse premier Andreas Pa- pandreou er tijdens de top in Brussel niet in was geslaagd zijn collega's te overtuigen af te zien van deze stap. Bij terugkeer dreigde Papandreou Macedonië met sluiting van de grenzen of economische sancties. Bonn, dat vorige maand al di plomatieke betrekkingen met Macedonië aankondigde, kreeg al eerder de volle laag van Athe ne. De onderminister van Bui tenlandse Zaken, Theodoris Pan- galos, betitelde Duitsland als een 'gedrocht met het verstand van een kind'. Pangalos, belast met Europese zaken en dus een be langrijke spil in het Griekse EU- voorzitterschap, zou inmiddels in Brussel de Duitsers zijn excu ses hebben aangeboden. Al twee jaar doet de Macedoni sche kwestie de Grieken regel matig in woede uitbarsten. Ne derland kreeg vorig jaar nog met een boycot van Hollandse pro- dukten, met name vlees en melk, door Griekse consumenten te maken omdat de toenmalige mi nister Van den Broek binnen de EG zou hebben gepleit voor er kenning van de republiek. Het grote probleem voor de Grieken vormen de naam en de vlag van het nieuwe land. De Macedonische zon in de vlag van Skopje is volgens hen 'gestolen Grieks cultureel erfgoed'. Men is ook bevreesd voor aanspraken op de gelijknamige Griekse pro vincie Macedonië. (ADVERTENTIE) ONDER VERMELDING VAN BOSNIË Zo'n 60.000 aanhangers van de Democratische Beweging van Servië (DEPOS) gingen gisteren in Belgrado de straat op om te protesteren tegen het bewind van president Milosevic. De kans dat de partij van 'dissident' Vuk Draskovic zondag de verkiezingen wint, is echter klein. Volgens opiniepeilingen staat de Socialistische Partij van Milosevic op 21 procent, DEPOS komt niet verder dan 16 procent. foto epa Van onze correspondent Harald Doornbos Nis - In de Zuidservische provincie stad Nfs kun je' lang wachten op je ontbijt. Terwijl iedereen keurig wordt geholpen, croissants de toonbank overgaan en de geur van thee je tege moet komt, wordt een buitenlander niet bediend. „Orders van de baas", snauwt een meisje me toe, als de tafel na een kwartier nog steeds leeg is. De baas is een vijftiger die een paar honderd meter verderop woont. Hij praat zelfs een beetje Nederlands aan gezien hij er 20 jaar geleden enige tijd heeft rondgereisd. Het maakt zijn aversie tegen buitenlanders er niet minder op. „Jullie buitenlanders, jullie verslaggevers, geven Servië een slechte naam. Jullie ver draaien alles." Ondanks de weinig plezie rige sfeer biedt hij een kop koffie aan. Hij weigert te antwoorden op vragen. „Wij Serviërs zijn altijd gastvrij geweest voor buitenlanders, en wat krijgen wij ervoor terug? Een onrechtvaardig embargo dat ons volk kapot maakt." De haat tegen het westen is diep geworteld in Nis. Hier wonen de meest gestaalde nationalisten van Servië, die de hele we reld de schuld geven van de oorlog en het handelsembargo, en nopit de hand in eigen boezem steken. Het embargo tegen Servië (vanwege haar steun aan Servische natio nalisten in Kroatië en Bosnië) heeft inmid dels de economie geruïneerd. De winkels raken steeds leger, terwijl de prijzen blij ven stijgen. Een moordende inflatie heeft er intussen voor gezorgd dat een kop koffie twee miljard dinar kost. En dat, terwijl de Servische regering twee maanden geleden nog besloot om zes nullen van de toenmali ge bedragen af te halen. De maatregel heeft niks geholpen: afgelo pen maand bedroeg de inflatie 21.000 procent en de prijzen worden opnieuw geschreven in miljarden. Gisteren besloot de Servische Nationale Bank, een briefje van 50 miljard dinar in omloop te brengen. Maar de inwoners van Nfs willen van geen wijken weten. Ze verkiezen economische malaise boven capitulatie voor de rest van de wereld. Ook op de markt van de stad zijn vreemdelingen ook weinig populair. Op toch beleefd gestelde vragen wordt niet gereageerd. Er arriveren twee politieagen ten die zeggen dat het verboden is mensen te interviewen. We worden naar een poli tiewagen gebracht, waar twintig minuten lang mijn papieren worden gecontroleerd. Slavka, mijn Servische tolk, wordt steeds nerveuzer. Ze vertaalt documenten uit het Engels voor een machinefabriek inNfs. „Mijn baas", zegt ze, „is de leider van de Socialistische Partij in Nfs. Ik wil geen problemen, want in deze tijden is het onverstandig om met de tegenpartij te worden geassocieerd." Nfs ademt een bijzondere onaangename sfeer. Het is een stad waar de inwoners verheugd reageren op de verkiezingsresul taten van de extreem-rechtse Russische nationalist Zjirinovski. Aanstaande zon dag worden er in Servië zelf parlements verkiezingen gehouden. Overal op straat hangen verkiezingsposters van Milosevic en van Seselj, de Servische Zjirinovski, de leider van de openlijk fascistische radicale partij in Servië. „Wellicht zorgt Seselj zondag ook voor zo'n verrassing", zegt een zakenman in het restaurant van Hotel Nfs. „Ik stem zondag op de partij van Milose vic", merkt de bejaarde Nicola Todorovic op. „Alle andere partijen beloven veel, maar doen weinig. Onder leiding van Mi losevic zullen alle problemen van Servië worden opgelost." Is er dan helemaal niemand in Nfs die bij zinnen lijkt en niet meewaait met de nationalistische wind? In het centrum van de stad zegt een man ('Geen naam alsje blieft') op duidelijke toon: „Ik zal nooit op Milosevic stemmen. Ik haat zijn chauvinis tische bewind." Maar er bestaan weinig alternatieven in Servië voor niet-nationalisten. De opposi tionele Democratische Servische Beweging van Vuc Draskovic mag dan tegen Milose vic ageren, anti-nationalistisch is hij zeker niet. Er rest niet-nationalisten in Servië niets anders dan te stemmen op de Demo cratische Partij van Zoran Djindjic. „Maar", zo zegt de man, „door interne ruzies is het nog maar de vraag of de Democratische Partij boven de kiesdrem pel van 5 procent uit zal komen." Toch zal hij zondag op een kandidaat van de Demo cratische Partij stemmen. „Als ik niet zou stemmen zou ik me schuldig voelen. Want het is op dit moment aardedonker in Servië, maar eens moet het weer licht worden." BUITENLAND kort FBI: geen band tussen Ruby en Oswald Washington - De Amerikaanse federale recherche (FBI) heeft a ondervraging van meer dan 1.000 mensen geconcludeerd dat er geen enkele band heeft bestaan tussen Lee Harvey Oswald, man die president John F. Kennedy doodschoot, en i moordenaar Jack Ruby. Dinsdag heeft het nationale archief meer documenten openbaat gemaakt over de zaak die nog altijd aanleiding geeft samenzweringstheorieen. Meteen na de moord op Oswald door I Ruby, belden duizenden mensen de politie met tips. De meeste informatie was waardeloos en gebaseerd op fantasie, zo bleek uit de openbaar gemaakte documenten. Politieman in Istanbul doodgeschoten Istanbul - Gewapende mannen hebben in Turkije vanuit ees jeep en een auto met een Nederlands nummerbord een hoge politieman doodgeschoten. Onbekenden openden in een buiten wijk van Istanbul het vuur op de auto van Mustafa Kirci commissaris van een anti-terreur-eenheid. Tot dusver heeft I niemand de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. De politie vermoedt dat de verboden linkse stadsguerrilla-organisa-1 tie Dev-Sol erachter zit. Boutros-Ghali: Japan in Veiligheidsraad Tokyo - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, I Boutros Boutros-Ghali, heeft zich uitgesproken voor een perma nent lidmaatschap van Japan van de Veiligheidsraad. „Ik denk dat het in het belang is van de VN dat Japan een grotere rol i speelt in internationale zaken," zei hij, enkele dagen voor zijn j bezoek 18 tot 22 decemberaan Tokyo. Boutros-Ghali onderstreepte dat de beslissing daarover niet aan hfëha, maar aan de 184 VN-lidstaten is. Tokyo zelf hoopt in 1995 permanent tot de Veiligheidsraad te kunnen toetreden, wanneer de Verenigde Naties hun 50-jarig bestaan vieren. China boos over plannen Hongkong Peking - China heeft gisteren boos gereageerd op de jongste ontwikkelingen rond het verkiezingsplan van gouverneur Chris Patten van Hongkong. Het voorstel van Patten werd gisteren ter goedkeuring aan de Wetgevende Raad (Legco) voorgelegd. Peking verklaarde geen enkel onderdeel daarvan te zullen accepteren en dat Londen de grondslagen ondermijnt van de samenwerking tussen China en Groot-Brittannië. De plannen van de gouverneur beogen de verkiezingen in Hongkong demo cratischer te maken. De bevolking zou daardoor vóór de overdracht van Hongkong aan China in juli 1997 meer invloed op het bestuur van de kolonie krijgen. 24 vermisten na vliegtuigongeluk Manilla - Op de Filipijnen is gisteren in slecht weer een vliegtuig, een Hercules die hulpgoederen vèrvoerde, met 24 mensen neergestort. Het vliegtuig stortte 155 km ten zuidwesten van de Fillipijnse hoofdstad Manilla neer. De 24 inzittenden worden nog vermist, aldus een regeringsfunctionaris. Hij voegde eraan toe dat de reddingsoperaties die erop uit zijn gestuurd op moeilijkheden kunnen stuiten, omdat het gebied waar het toestel is neergestort in handen is van cotnmunistische opstandelingen. Bovendien kunnen overstromingëh als gevolg van zware regenval de zoektocht naar overlevenden bemoeilij ken. Doden in Moskouse gangsteroorlog Moskou - In een Moskouse flat zijn de lijken vail zes jongeman nen gevonden, allen waren doodgeschoten. De politie vermoedt dat het gaat om slachtoffers van een gangsteroorlog, een afrekening binnen de Moskouse maffia, aldus het persbureau Itar-Tass. Een van de slachtoffers was nog in leven toen de politie het appartement betrad, maar overleed later aan zijn verwondingen. Een bloedspoor naar het raam van de flat doet de politie vermoeden dat een van de daders ook gewónd is geraakt. Op de meeste slachtoffers zijn geen identiteitspapieren gevonden, maar zeker is dat ze geen inwoners waren van de hoofdstad. Beschietingen op Sarajevo gaan door Sarajevo - De afgelopen 24 uur zijn in Sarajevo elf mensen omgekomen en twintig gewond geraakt bij de voortdurende beschietingen. De Bosnische radio meldde woensdagochtend ook aanvallen op het belegerde Mostar, waar Kroaten de moslim- wijken in het oostelijk deel van de stad bombardeerden. Granaten en kogels regenden in de nacht vhn dinsdag op woensdag neer op Olovo. Daar proberen Serviërs de belangrijk ste toegangswegen tot Tuzla in handen te krijgen. De bevelheb ber van de troepen van de Verenigde Naties in Bosnië, generaal Francis Briquemont, zal de Kroatische en Servische generaals nog deze week oproepen een eind te maken aan de belegering van Sarajevo en Mostar. Irak haalt burgers weg bij grens Koeweit Koeweit - Bagdad is woensdag begonnen zijn burgers terug te trekken uit het grensgebied dat volgens uitsprak® van de Verenigde Naties tot Koeweit behoort. Militaire waarnemers van de VN hebben dit gisteren gemeld. De VN ontvingen maandag van Bagdad de bevestiging dat Iraakse burgers worden weggehaald van de Koeweitse kant van de nieuwe grens. In de verklaring stond echter niet of Irak nu bereid is de loop van de grens, in mei door de VN vastgesteld formeel te accepteren. Van onze redactie economie Amsterdam - De Nederland se Bank laat per 1 januari het wisseldisconto vervallen. ren ander begrip uit de leerboe ken; het promessedisconto, blijft nog' wel bestaan maar zal niet langer worden gepubliceerd. Beide tarieven maken deel uit van het 'discontobeleid' van de centrale bank. Ze hebben be- Tallinn/Moskou (afp/dpa) - Estland, Letland en Litouwen hebben gisteren de Navo opgeroepen 'het veiligheidsvacuüm op te vullen' dat sinds het uiteenvallen van de Sovjetunie in het Balticum is ontstaan. (ADVERTENTIE) De staatshoofden van de drie Baltische staten deden hun op roep tijdens een bijeenkomst die was belegd vanwege het succes van de ultra-riationalisten bij de parlementsverkiezingen in Rus land. Zij zien in het succes van de extreem-rechtse Vladimir Zji rinovski een bedreiging voor het voortbestaan van hun landen. De presidenten Guntis Ulmanis (Letland), Algirdas Brazauskas (Litouwen) en Lennart Meri (Estland) stelden in een geza menlijke verklaring de Navo 'als belangrijkste garantie voor onze veiligheid' te beschouwen. De Baltische leiders spraken de wens uit, snel nauwere banden aan te knopen met het Westerse bondgenootschap. Brazauskas zei te hopen dat 'de weg naar de Navo zo kort moge lijk is'. Meri liet weten de sa- menwerkingsafspraken die de Navo de Oosteuropese landen op de komende top in Brussel in het vooruitzicht wil stellen, onvol doende te vinden. Mede onder invloed van de Rus sische verkiezingen lijken ook de relaties tussen Rusland en de Oekraïne verder te bekoelen. President Jeltsin haalde gisteren tijdens een ontmoeting met de Amerikaanse vice-president Go re in het Kremlin ongekend fel uit naar de voormalige Sovjet republiek. „De Oekraïne misleidt de Vere nigde Staten, Rusland, Europa en de hele wereld. Wij staan machteloos tegenover dit kwaad," aldus Jeltsin. Zijn aan val houdt verband met de kern- wapen-politiek van Kiev. De Oekraïne wil alleen afstand doen van haar kernwapens in ruil voor veiligheidsgaranties en een financiële tegemoetkoming van het Westen. Toen eerder deze week de eerste uitslagen van de Russische ver kiezingen bekend werden, ver scherpte Kiev die houding nog door te verklaren dat 'we nu maar beter onze kernwapens kunnen houden'. inlegbedrag op f 10.000,- ligt en de rente nu 5,l°/o* is. Girorekening- houders die een Kapitaal- of De Postbank Kapitaalrekening met een zonder kosten van opnemen. Zelfs een eerste minimum inleg van f25.000,- biedt bedrag boven de f25.000,-, als u dit een de ideale combinatie van zeer hoge rente maand van tevoren reserveert. (nu 5,75%*) én alle opnamevrijheid. (020)59182 20. Hetzelfde principe geldt ook voor U kunt er namelijk elk willekeurig bedrag de Leeuwrekening, waarbij het minimum 'Rentevergoeding per 5 november 1993. Leeuwrekening willen openen, kunnen dat vandaag nog thuis doen. Gewoon via hun girobóekje. En wie er eerst nog wat meer over wil weten, belt nu even Klantenservice Sparen: het nummer is Fusi Geertruidenberg/Maastricht - drijf Ankersmit is een vollet branchegenoot Jan de Poorte: nieuwe naam luidt Ankerpoort Hierdoor ontstaat een van de b> grotere maalbedrijven in Europa en het grootste mineraalverwer- kende bedrijf in Nederland. Ankersmit en Jan de Poorter vermalen mineralen, waaronder mergel, dolomiet en mangaan, tot grondstoffen en halffabrika ten voor de industrie en de land bouw. Het fusiebedrijf krijgt een omzet van 160 miljoen gulden. Het hoofdkantoor van de nieuwe on derneming wordt in Maastricht gevestigd. Zowel in Maastricht als in Geertruidenberg blijven produktie-afdelingen gevestigd. Volgens een woordvoerster van het bedrijf vinden overal ter we reld in de maalbranche concen traties plaats en zijn de bedrij ven daardoor genoodzaakt sa men te gaan. „Je moet als kleine Eindhoven/Woerden - De failliet Oudsten in Woerden komt wed eigenaren: de familie Den Oudste! onderneming nog deze maand de voerbussen hervat met 200 van de De familie, die tot 1990 eigenaar was van de busfabriek, neemt de onderneming over uit de failliete boedel van United Bus in Veld hoven. Curator mr. H. Prinsen uit Eindhoven heeft dat gisteren bekend gemaakt. De Industriebond FNV noemde de overname in een reactie de best denkbare oplossing. „Ge lukkig hebben wij hiermee een in aanleg goed en gezond bedrijf kunnen redden van een door slecht management veroorzaakte ondergang," aldus bestuurder H. Wijninga van de Industriebond. Het faillissement van United Bus - wordt voor een groot gedeelte op het conto geschreven van Den Oudsten. De bedoeling van Uni ted Bus was om een Europese groep van busbouwers te vor men. In eerste instantie werd touringcarfabriek Bova in Val- kenswaard samengevoegd met DAF Bus. In rap tempo volgden overnames van Optare in Groot- Brittannië, Den Oudsten en DAB Silkeborg in Denemarken. Bij Den Oudsten werd een forse groei verwacht. De onderneming investeerde miljoenen guldens inspelend op de plannen van de overheid ('OV maal twee') met het openbaar vervoer. Toen puntje bij paaltje kwam, namen "de openbaar-vervoerbedrijven vorig jaar slechts 200 bussen af tegen normaal 400. Bovendien verspeelde Den Oudsten een groot deel van zijn marktaandeel aan Hainje in Heerenveen, dat onderdeel is van de in Valkens- waard gevestigde Berkhof- groep. De producenten van stads- en streekbussen waren gewend te werken op 'kostprijs-plus basis'. Dat wil zeggen dat zij hun kos ten konden berekenen en daar een winstpercentage op mochten zetten. Toen het beleid omging, slaagde Hainje er beter dan Den Oudsten in om de kosten,in de hand te krijgen. Stuttgart (rtr) - Het grootste Di ler-Benz, heeft over de eerste neg verlies van 2,05 miljard mark Edzard Reuter bekendgemaakt. Begin november gaf de ondernemiij rond de twee miljard mark zou liggeij De resultaten zijn berekend volgens j zijn dan de Duitse. Sinds dit jaar sj de Newyorkse effectenbeurs. Het res Duitse regels voor financiële versla januari-september 1993 uit op 181 winst van 1,27 miljard mark in dezelï Voor het komende jaar verwacht Re ten. „Gezien het aantrekken van 1 - vooral bij Mercedes-Benz - zien we tegemoet." Hij gaat ervan uit dat de cijfers van verbetering laten zien. „We hebbel Volgens de topman was '1993 in opzichten misschien het moeilijkste I voor veel ondernemingen, inclusiefl procent eigenaar van de Nederlands^ dochter van Daimler-Benz.

de Stem | 1993 | | pagina 4