Topsporters 4onbekend' met doping ILEG EENS EEN ■SPAARLAMP ONDER DE BOOM Indurain verdient 13000 gulden per dag Stanley Franker vindt voorbereiding op de Davis Cup ongelukkig Toenaderingspoging NTTB schokt Mirjam Hooman de dijk, DESTEM SPORT ZEELAND B2 SeniorenWinkel Nederland Nederlandse atleten voor meer controles ORTUIN RENAULT r Ronald Koeman sluit zijn carrière in Nederland af Cantrell niet in cricketteam Pete Sampras en Steffi Graf wereldkampioen Teamcompetitie biljarten blijft spannend SPORTNIEUWS KORT ROYAAL MET ZUINIGE ADVIEZEN. DONDERDAG 16 DECEMBER 1993 ALB ZITTEN U L/ETIsi 010-458 2100 076-221610 \/an onze sportredactie Uladrid - Miguel Indurain heeft gisteren in Madrid zijn contract met Banesto offici eel met twee jaar verlengd. De Spanjaard was enkele maanden geleden al tot over eenstemming gekomen met zijn sponsor over verlenging van de overeenkomst. De handtekening van de drie voudige winnaar van de Tour de France was de Spaanse bank 700 miljoen peseta's waard, 9,5 miljoen gulden. Omgerekend betekent dit dat Indurain ruim 13.000 gulden per dag gaat ver dienen. De 29-jarige Spanjaard is met het jaarsalaris van 4,7 Beste betaalde Spaanse sportman in geschiedenis miljoen gulden de best betaalde sportman in de geschiedenis in Spanje. Zijn ploegleider José-Miguel Echavarri wilde dat de sponsor zich drie jaar aan Indurain zou binden, maar daar ging de di rectie niet meer akkoord. Indu rain liet weten dat de drie grote ronden, Tour, Giro en Vuelta, het wereldkampioenschap in Italië en de aanval op het werel duurrecord volgend jaar cen traal staan in het programma van de ploeg. De aanval op het record van de Brit Chris Board man (52,270 kilometer) zal wel licht na de Tour op de hoog gelegen wielerbaan van Mexico Stad plaats vinden. Tenminste als de Tour voor Indurain en zijn ploeg volgens de planning verloopt. En dat betekent een vierde opeenvolgende overwin ning, die hem niet tot uitzon derlijke inspanningen moet dwingen. Anders wordt de re cordpoging uitgesteld. Echavar ri heeft aangekondigd dat hij 15 januari aanwezig zal zijn bij de recordpoging van de 42-jarige Francesco Moser in Mexico- Stad. De Ronde van Frankrijk is vol gend jaar opnieuw de belang rijkste wedstrijd voor Miguel Indurain. Dat is het enige wat op dit moment vast staat. Alle andere wedstrijden worden in functie van de Tour verreden. Indurain beslist binnenkort of hij de Giro of Vuelta rijdt als aanloop naar de Tour. Pedro Delgado (33) tekende voor één jaar bij. De winnaar van de Tour in 1988 neemt eind 1994 afscheid van de wieler sport. Zijn deelneming aan de Tour in het komend jaar staat nog niet vast. Hij geeft de voor keur aan de Giro of de Vuelta. De Spaanse belofte Antonio Martin tekende voor twee jaar. Een geheel Baskische ploeg fietst volgend jaar mee in het internationale wielerpeloton. Het team is opgericht door de Stichting Euzkadi in Bilbao. De stichting maakte woensdag be kend dat Pello Ruiz Cabestany als kopman zal fungeren van de ploeg, die bestaat uit vijftien professionals. Euzkadi is de Baskische bena ming voor Baskenland. Ploeg leider Txomin Perurena beheert een budget van ongeveel tweeë neenhalf miljoen gulden. Veer tien renners komen uit Spaans Baskenland, eentje uit het Franse gedeelte. De Ronden van Baskenland en Spanje zijn de belangrijkste wedstrijden voor Euzkadi. De ploeg bestaat uit: Ruiz Ca bestany, Murguialday, Juan Carlos Gonzalez Salvador, Juan Tomas Martinez, Usabiaga, Ru ben Gorospe, Lazpiur, Barcina, Cuesta, Laiseca, Solaun, Saga- sti, Palacin, Gonzalez de Here dia (allen Spanje), Elisalde (Fra). Amsterdam (anp) - Terwijl Michiel Schapers zich 'warm- loopt', bekleedt Stanley Franker ook het komende jaar de zowel in het oog lopende als bekritiseerde functie van non-playingcaptain bij het Nederlandse Davis-Cupteam. Het gebeurt min of meer gedwongen. „Het staat nu eenmaal in mijn contract, dat tot 1997 loopt. Alleen als ik er de buik echt vol van krijg, kan daar verandering in komen." Het bondsbestuur opent later deze week de gesprekken met Michiel Schapers. De tennisve- teraan, die in de donkerste da gen van het nationale tennis altijd een voorbeeld van inzet en wilskracht was, heeft laten doorschemeren dat hij zijn ken nis wel ter beschikking van anderen wil stellen. Hij coacht onder meer de Tsjech Daniel Vacek. Een paar weken geleden zou hij als coach zijn opgetre den bij de Europa Cup. Daar zag hij echter om persoonlijke redenen van af. Bij het gesprek gaat het om de vraag of Schapers zin heeft op parttime-basis als mannen- coach op te treden. Wellicht valt daar in een wat verdere toekomst ook het aanvoerder schap van de Davis-Cup onder. Het is een uit nood geboren constructie. Geld voor de aan stelling van twee fulltime- coaches, een voor de vrouwen en een voor de mannen, zoals in het beleidsplan staat, heeft de tennisbond niet. Frankers baseerde zijn besluit om door te gaan op de belofte van zijn spelers er alles aan te doen de Davis-Cup een keer te winnen. „De gesprekken waren heel positief. Ook met Paul Haarhuis," berichtte Franker over de bijeenkomst van maan dag. Zelf vindt de directeur sportief van de tennisbond dat het aan voerderschap bij de Davis-Cup ten koste gaat van zijn andere bezigheden. Vooral nu Kraji- cek, Siemerink, Haarhuis en Eltingh hebben bedongen dat Franker zich meer bij toer nooien in het buitenland moet vertonen voor het onderhouden van de noodzakelijke contac ten. „Dat zal ten koste gaan van Jong Oranje en de jeugd- training in het Frans Otten- centrum," voorzag de man, die door velen wordt gezien als de motor achter het huidige Ne derlandse tennissucces. „Het mooiste zou zijn als de privé-coaches bij Davis-Cup- wedstrijden op de bank mogen zitten," filosofeerde Franker. „Maar dat mag nu eenmaal niet." Voor de privé-trainers, die de spelers het hele jaar bij de individuele toernooien begelei den, is bij de Davis Cup slechts een rol op de achtergrond weg gelegd. Zij mogen een bijdrage leveren bij de laatste voorberei ding, die noodgedwongen tij dens het toernooi van Key Bis- cayne (Florida) in Amerika plaatsvindt. De overvolle agenda van de toppers liet een trainingskamp in de week voor Nederland - België (26 t/m 28 maart) in eigen land niet toe. „Een hoogst ongelukkige zaak," aldus Fran ker. „Stel dat iemand door dringt tot een finale van Key Biscayne, dan kan hij op zijn vroegst de dinsdag voor Neder- land-België in Eindhoven zijn. Zoiets is helemaal niet ondenk baar. Vorig jaar wonnen Sie merink en Krajicek er het dub bel." Michiel Schapers, die mogelijk in de toekomst parttime coach van de mannentennissers wordt, in de Masters in actie tegen Ralph Kok. foto anp Amsterdam. Mitsubishi-Masters, 110.000 gulden, tweede dag. Mannenenkelspel: eerste ronde: Kempers - Noteboom 4-6 6-3 6- 3, Kok - Schapers 7-6 7-6, Nijssen - Dogger 6-4 7-6. Vrouwenenkelspel: eerste ronde: Hoogendoorn - Bollegraf 6-4 6-7 6-4. Papendal (anp) - De Nederlandse topsporter is niet alleen voor dopingcontroles buiten het wedstrijdseizoen, maar ook voor meer controle bij wedstrijden op nationaal niveau. Het blijkt echter dat velen nauwelijks iets van het probleem doping afweten. Het Nederlands Centrum voor Dopingvraag- stukken (NeCeDo) is voor tweederde van de Nederlandse topsporters onbekend. Daarnaast kent zeventig procent de lijst van verboden middelen of methoden niet. anwij2ingen en u gaat in elk geval Barcelona - Ronald Koeman, verdediger van FC Barcelona, heeft gisteren in een vraaggesprek met lezers van de Spaanse krant AS bekend gemaakt dat hij zijn loopbaan in Nederland zal afsluiten. Zijn contract met de Spaanse kampioen loopt medio 1996 af. Dan is hij 30. Daarna wil Koeman nog één of twee seizoenen in zijn geboorteland op niveau spelen bij een Nederlandse topclub. Koeman wil zijn carrière in eigen land afsluiten, omdat hij al verschillende jaren weg is uit ons land. Koeman ging ook in op de positie van zijn trainer Johan Cruijff tijdens de eindronde van het wereldkampioenschap volgend jaar juli in Amerika. „Cruijff is de beste trainer, die voor die functie in aanmerking komt," zei Koeman. „De spelers zitten al jaren op hem te wachten. Die kans mogen we niet meer uit handen geven." Den Haag (anp) - Nederlands beste cricketer Peter Cantrell kan niet uitkomen voor het Nederlands elftal. De Australiër voldoet niet aan de eisen van de internationale cricketorganisatie. Cantrell was de afgelopen vier jaar nie: tenminste 240 dagen per jaar in Nederland woonachtig. Dat is een voorwaarde. Het Nederlands cricketteam doet deze winter in Kenya mee aan het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap. De plaats van Cantrell, afgelopen zomer goed voor een records core van meer dan 1600 runs, wordt ingenomen door de 24-jarige Bart Kuijlman van Rood en Wit uit Haarlem. Kuijlman is een debutant die dit jaar verrassend doorbrak met een gemiddelde van ruim 40 runs per wedstrijd. Die conclusie heeft het centrum, dat in september 1989 werd op gericht en drie maanden later met zijn werkzaamheden begon, getrokken uit een enquête die onder 1246 topsporters werd ge houden. Het resultaat van het onderzoek is voor het NeCedo dan ook aanleiding om een grote voorlichtingscampagne te hou den. Van de 1246 enquêteformulie ren, die in augustus werden ver stuurd, kwamen er 500 ingevuld terug. Onderzoekster ir. Els van Kernebeek vergeleek de uitkom sten van de totale groep respon denten met die van topsporters uit twaalf takken van sport, waarin de laatste vijf jaar rela tief het grootste aantal positieve dopinggevallen werd vastge steld. Die dopinggevoelige spor ten waren: wielrennen, atletiek, gewichtheffen, basketbal, wor stelen, schieten, zwemmen, bok sen, judo, volleybal, schaatsen en kano. Van de beoefenaren van deze twaalf takken van sport reageerden er 244 op de enquête. De leeftijd van die sporters lag voornamelijk tussen de 19 en 25 jaar. Zeventig procent van de top sporters die aan het onderzoek meewerkten, gaf aan de 'doping- lijst' niet te kennen. In de twaalf dopinggevoelige takken van sport lag dat aantal zelfs op 92 procent. Een uitzondering vorm den de beoefenaren van het wiel rennen en de atletiek. Van de wielrenners en atleten bleek tweederde (66) de dopinglijst te kennen. Deze groep zegt ook vaker te weten dat men bij ge bruik van een medicijn zelf het middel moet controleren of het geen verboden substanties bevat. In de andere tien takken van sport is dat minder dan de helft (46). In totaal gaf 64 procent van de respondenten aan aanvullende middelen als vitaminen, amino zuren, ijzer, koolhydraten en ei witpreparaten te gebruiken. Omdat de voorlichting over do ping en het gebruik van medicij nen zich niet alleen op de top sporters zelf richt, werd de vraag gesteld tot wie hij/zij zich wendt, indien hij/zij meer wil weten over een bepaald medi cijn. Zij blijken om advies te vragen bij de bondsarts (36), de huisarts (29), coach (8) en trainer (7). Zeven procent beantwoordde de vraag niet. Op de vraag 'Als doping niet meer verboden zou zijn, zou je dan die middelen gaan gebrui ken', reageerde 13,5 procent van alle ondervraagden positief, waarbij echter wel werd aange geven dat het dan slechts onder goede medische begeleiding zou gebeuren. De resterende 86,5 procent beantwoordde de vraag negatief. Als reden werden vaak de mogelijke schadelijke effecten voor de gezondheid gegeven. Vrijwel dezelfde antwoorden kwamen van de topsporters uit de twaalf eerder genoemde 'do pinggevoelige' takken van sport. De Nederlandse topsporter is een zeer groot voorstander voor het houden van dopingcontroles buiten het wedstrijdseizoen. Op de daartoe strekkende vraag antwoordde 85 procent positief. De voornaamste reden was daar mee te kunnen aantonen dat men 'schoon' is. Omdat Neder land geen eigen dopingbeleid kent en verder weinig of geen controles uitvoert, ervaren de Nederlandse topsporter in het buitenland niet serieus te wor den genomen. Elf proeent van de topsporters denkt, zo bleek uit de enquête, dat een dopingcontrole gewei gerd kan worden. Men is dus kennelijk niet op de hoogte dat weigeren van een controle gelijk staat met dopegebruik. Sommi gen bleken zelfs te denken dat een positieve reactie bij 'out of competition' controle geen ge volgen heeft, omdat men dan in het wedstrijdseizoen weer 'schoon' kan zijn. Het NeCedo voert momenteel een onderzoek uit in de proefre gio's Amersfoort en Rotterdam, waarbij middelbare scholieren, bezoekers van sportscholen en sportschoolhouders betrokken zijn. Dat onderzoek is nog gaan de. Van de honderd ondervraag de eigenaren van sportscholen reageerde de helft bij het onder zoek. Van die laatste groep gaf vijftig procent aan dat op de school verboden middelen wer den gebruikt. Londen (dpa) - Pete Sampras en Steffi Graf zijn door de ITF, de in ternationale tennisfede- ratie, uitgeroepen tot de wereldkampioenen van 1993. Voor Sampras was het de eerste keer, voor Graf de vijfde keer. Sampras won in het afgelo pen tennisjaar twee Grand- Slam-toernooien, Wimble don en de US Open. Graf won er drie, Roland Garros, Wimbledon en de US Open. Graf was eerder wereld kampioene in 1987, '88, '89 en '90. Nr.: Eure^)' 'IS Ng^> RENAULT Official Sponsor g AGS DISNEY' kt. Deelname staat vrij voor per- WILLIAMS RENAULT WORLD CHAMPION FORMULE 1 BV, z 30-7R RENAULT GEEFT IF IEVEN KLEUR Van onze biljartmedewerker Biervliet - De teamcompetitie biljarten in zowel het drie banden als libre is halverwe ge. Ondanks dit redelijk ver gevorderd stadium er nog steeds sprake van een geringe aftekening aan de kop van de klassering. Dit betekent dat de tweede competitiehelft, die na 1 januari begint en tot eind maart loopt, nog een bijzonder spannende strijd op zal leveren. In poule 1 van de driebanden competitie gaat De Graanbeurs uit Axel aan de leiding. Dat team heeft uit vijf wedstrijden 23 punten behaald en gaat met drie punten naaste concurrent Concordia uit Terneuzen vooraf. Voor het op de derde plaats staande CBC uit Clinge wordt het moeilijk om de achterstand op de koploper goed te maken. Die formatie staat al op zes punten achterstand. In poule 2 voert WBC 1 uit Walsoorden het klassement aan met vier punten voorsprong op DOS uit Hoek en in poule 3 gaat TMW uit Sluis enigszins verrassend aan kop. Verrassend, omdat TMW vorig seizoen met een bescheiden klas sering genoegen moet nemen. TMW heeft drie punten voor sprong op WBC 2. Dat is zeker een te overbruggen achterstand met nog zes wedstrijden voor de boeg. In de Cl-klasse libre is het ver schil tussen de nummer één en twee groter. BW uit Terneuzen, al verschillende jaren het sterk ste team in deze klasse - die formatie drong twee jaar terug zelfs door tot de nationale eind strijd - heeft vijf punten voor sprong op De Smickel 1 uit Hulst. In de C2-klasse libre heeft CBC uit Clinge de leiding in handen. Dat team wordt even eens gevolgd door De Smickel uit Hulst. NASA uit Axel is leider in de C4-poule libre. Ook die formatie gaat een team van De Smickel vooraf in de klasse ring. STANDEN Poule 1: 1. De Graanbeurs (Axel) 23 punten, 2. Concordia (Terneuzen) 20, 3. CBC (Clinge) 17, 4. KOT (Terneuzen) 16, 5. GBC 1 (Groenendijk) 15, 6. Den Ouden Arend 1 (St.-Jansteen) 14 pun ten. Poule 2: 1. WBC 1 (Walsoorden) 23 punten, 2. DOS (Hoek) 19, 3. SBC (Sluiskil) 18, 4. De Smickel (Hulst) 17, 5. Den Ouden Arend 2 17, 6. Ed Horemans (Axel) 11 punten. Poule 3: 1. TMW (Sluis) 27 punten, 2. WBC 2 24, 3. NASA (Axel) 22, 4. Den Ouden Arend 3 21, 5 GBC 2 21, 6. 't Bierwinkeltje (Terneuzen) 20, 7. De Kastelein (Eede) 12 punten. LIBRE Cl-klasse: 1. BW (Terneuzen) 31 pun ten, 2. De Smickel 1 26, 3. Ed Hore mans 26, 4. CBC 24, 5. HBC/De Trou badour (Clinge) 16, 6. De Smickel 2 12, 7. De Steense Carambole (St.-Jan- steen) 12 punten. C2-klasse: 1. CBC 20 punten, 2. De Smickel 1 16, 3. ABC (Breskens) 14, 4. HGL/KOT'86 (Sas van Gent) 11, 5. De Smickel 2 9 punten. C4-klasse: 1. NASA 45 punten, 2. De Smickel 42, 3 ABC 38'/j, 4. CBC 38,V2, 5. GBC 36, 6. SBC 34, 7. Atlanta (Sluiskil) 29, 8. Concordia 29, 9. Hof van Eede (Eede) 25 punten. Van onze verslaggever Eindhoven - Een toenaderingspoging van de tafeltennisbond is bij Mirjam Hooman volledig in het verkeerde keelgat geschoten. Hooman, uit onvrede met de door de NTTB opgelegde verplichtingen opgestapt uit de nationale selectie, weet nog niet of ze zal ingaan op de invitatie die de NTTB in de persoon van Carel Deken deze week deed. Hooman neemt komend weekeinde in Zwolle wel deel aan het NK, maar haar deelname aan het Europese Top 12-toernooi van februari in Italië staat nog op losse schroeven. Deken, binnen het hoofdbestuur van de NTTB portefeuillehouder topsport, benaderde Hooman deze week telefonisch. „De NTTB wil me wel inschrijven voor de Top 12, maar dan zou ik een coach van de bond moeten accepteren óf ik zou zonder coach naar Italië moeten gaan. In dat laatste geval zouden de kosten bovendien voor mijn rekening komen," vat Hooman het voorstel van Deken samen. „Ik weet echt niet wat ik met dat voorstel aan moet. Maar het is natuurlijk weer eens hartstik ke belachelijk. Wat moet ik daar nu mee? Dat is toch geen keus!," reageert ze geschokt. „De bond verplicht de selectie tot van alles en zelf veroorzaken ze een enorme puinhoop. Welke coach van de bond zou mij dan moeten begelei den? Er is geen bondscoach, Li (part-time bondscoach van de mannenploeg, red.) begeleidt Bettine Vriesekoop en Dusan Tigerman (interim- vrouwencoach na het ontslag van de Serviër Zoran Gajic, red.) wil helemaal niet." Belangrijkste reden voor Hooman om uit de nationale selectie te treden, was de weigering van de tafeltennisbond om coaching door privé- trainers toe te staan. Daardoor is het Frits Kantebeen, coach van Hooman bij haar club TuS Glane in Duitsland, niet toegestaan te coachen bij internationale evenementen. Vlissingen 2 klopt Middelburg Vlissingen - Het uitgestelde duel in de hoofdklasse van de Zeeuwse schaakcompetitie tussen Vlissingen 2 en Middelburg is met nipt verschil (V/2-ZV2) door Vlissingen gewonnen. Door deze uitslag komt HWP 3 uit Sas van Gent na drie ronden al afgetekend aan de leiding in deze klasse. STAND Hoofdklasse: HWP 3 6-17'/2, Souburg 4-14, Vlissingen 2 4-1114, Middelburg 3-14, Zierikzee 3-12, Landau 2-10, SVWZV 1-9, Goes 1-8. Van Etten stelt tijden scherper Hulst - Rinse van Eteen uit Hulst heeft tijdens de strijd om de 'Gruno-bokaal', een schaatsontmoeting in Groningen, zijn per soonlijke records scherper gesteld. De Hulsterse A-junior van de schaatsclub Eindhoven kwam uit in een deelnemersveld van senioren en besloot dat optreden met een tijd van 41.5 op de 500 meter en met 2.05.6 op de 1500 meter. Zijn oude records stonden op respectievelijk 41.8 en 2.07. Nk extra klasse libre bij OHGL Kwadendamme - De biljartvereniging OHGL uit Kwadendam- me houdt van vrijdag 17 tot en met zondag 19 december het kampioenschap van Nederland extra klasse libre. Op die dagen vormt café en partycentrum De Kroon te Kwadendamme het s trijdtoneel van deze nationale titelstrijd. Vrijdag 17 december komen de deelnemers al om 11.00 uur bijeen voor een gezamelijke lunch en om 12.30 uur zal de opening verricht worden door de OHGL-voorzitter, Van 't Westeinde, de voorzitter van het gewest Zuid-Nederland, Van de Brande, districtsvoorzitter De Willigen en burgemeester Man- dos. Om 13.00 uur beginnen de wedstrijden met de partijen Van de Bie-Boom en Koning-Van Hooij. Daarna worden de wedstrijden Te Pas-De Leeuw en Fischer-Sanders afgewerkt. Het kampioen schap begint zaterdag en zondag om 13.00 uur en de finale is zondagmiddag omstreeks 16.00 uur. De wedstrijdleiding is in handen van Gerald Doene. Deelnemers: 1. H. Fischer (Brunssum) algemeen gemiddelde 23,80, 2. F te Pas (Den Haag) 23,80, 3. C. Koning (Nieuweschans) 23,80, 4. J. van de Bie (Krimpen aan de IJssel) 23,562, 5. W. Boom (Haarlem) 23,07, 6. B. van Hooij (Boxmeer) 22,38, 7. J. de Leeuw (Harderwijk) 22,38, 8. A. Sanders (Helmond) 20,83. Zwemloop Oostburg naar 13 februari Oostburg - De zwemloop van Triathlon Team Oostburg is verplaatst van 9 januari naar zondag 13 februari. Dit omdat op 9 januari het zwembad in Oostburg niet beschikbaar is. Deze zwemloop maakt deel uit van het Zeeuwse zwemloopcir- cuit, waarvoor behalve in Oostburg ook wedstrijden worden gehouden in Vlissingen, Middelburg en Kapelle. Ajtel-Terneuzense Boys Axel - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Axel speelt zaterdag 18 december om 14.30 uur op eigen terrein een vriendschappelijk duel tegen zaterdagploeg Terneuzense Boys. Kerstschaaktoernooi Koudekerke Koudekerke - De schaakvereniging Koudekerke staat zaterdag 18 december opnieuw garant voor de organisatie van het traditionele Kerstschaaktoernooi. Bolwerk van dit gebeuren voor jeugd en senioren vormt hotel Walcheren in Koudekerke. Daar beginnen de wedstrijden om 10.00 uur en zijn omstreeks 17.30 uur afgelopen. Ook nu rekent de organisatie, zoals voorgaande jaren toen soms meer dan tweehonderd personen aan dit toernooi deelnamen, op een flinke belangstelling. Kerstlopen in Graauw Graauw - In Graauw staan zaterdag 18 december de Torro Kerstlopen op het programma. Het betreft dan de derde loop uit de traditionele serie van vijf, die SV Aloy al een aantal jaren houdt. De jeugd, die een loop over 500 meter heeft, gaat om 14.45 uur van start. De overige afstanden, die bestaan uit 2, 5,6, 8 en 16 kilometer gaan om 15.00 uur van start. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorpsstraat. Deze lopen tellen mee voor het internationale Runnerscriterium en het clubkampioenschap van SV Aloy. Een dag later, zondag 19 december, wordt in Stekene met de vierde Grenscorrida de halve finale van dat Runnerscriterium afgewerkt. De afstanden zijn hier 2 km (start 16.00 uur), 6 km (start 16.15 uur) en 10 km (start 17.00 uur). Er kan worden ingeschreven in de plaatselijke sporthal. Kerstloop in Hansweert Hansweert - De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt, in samenwerking met de voetbalvereniging Hansweertse Boys, zaterdag 18 december de jaarlijke Kerstloop in Hansweert. De afstanden van deze trimloop zijn twee, vier, zes, acht of tien kilometer. De start voor alle afstanden is om 14.00 uur nabij de kantine van Hansweertse Boys. In die kantine kan worden ingeschreven vanaf 13.00 uur. Gewestelijk kampioenschap libre jeugd Oisterwijk - Menno Kayser van de jeugdbiljartvereniging JBH uit Hulst en woonachtig in Vogelwaarde neemt zaterdag 18 en zondag 19 december deel aan het kampioenschap vierde klasse libre voor de jeugd in Oisterwijk. Voor het district Walcheren en De Bevelanden komt daar Rob Vader van VEG/ABV uit Oost-Souburg in actie. (ADVERTENTIE) Met een spaarlamp geeft u niet alleen een milieuvrien delijk kerstcadeau, maar ook een kans op fantastische prijzen in de Nationale Spaarlampenactie. HET ENERGIEBEDRIJF.

de Stem | 1993 | | pagina 11