!3orpsbos 'landschappelijk' Straks vliegen de kogels om je oren' Gemeente Oostburg helpt zeven jonge werklozen aan een baan Recreatieve mogelijkheden voor bewoners Biervliet minder belangrijk PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT DE STEM ZEELAND aar hotels de maat ren' emeentjes ïland ositie miek ïrneuzen Veldpolitieman gaat op in grote massa: 'Stropers lachen zich een bult' Straks moeten we aanzien hoe de natuur klappen krijgt Sport voor de jeugd Breskens Schoondijke MARKTEN Bankdirecteur uit Putte buiten levensgevaar iCEMBER 1993 Q WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 C4 •Vlaanderen aan een ir campings, hotels ie regio. Dat stelt het en (TBZ) vast. met recreatie-onderne- eren. iter geld nodig. Vandaar nncie Zeeland. Daartoe i jaar nog snel een plan kt uit de aanvragen een lersteuning krijgen. Het r is, bedraagt 680.000 ximaal de helft subsidie e projecten. :hts een mogelijke basis oals het met een duur dere suggesties die er in het TBZ, een zo groot irmen om de kans op het TBZ in allerijl een meentebestuurders, re en zijn onder meer de irganisaties in Zeeuws uien. De bijeenkomst is van de Kamer van Namen deed hiervan bij de politie in Hulst. enroller Een 73-jarige inwoon- Nieuwerkerken-Waas i bij de politie in Hulst van zakkenrollerij, het winkelen werd ze Vismarkt te Hulst be- m een portemonnee uit indtas. Daarin zat een aan geld. n Axel wordt van vrijdag 17 tuto- en Vakantiesalon int de salon vrijdag om tief van Axel-Promotie alternatief voor de werden gehouden in tijd op zoek naar een :rs zich zouden kunnen ■Is ontwikkeld tot een s autohandel met alles utoruiten tot en met naast het aspect zomer :deohoekjes, de hal is tan de aankleding. het thema 'Preventie de stand van Novus behendigheidsspel De :elerando, een jeugdor- eopend op vrijdag tot i uur en op zondag van :apte kinderen komen dankbaarheid voor de ïenië geven ze dan een constateerde voorzitter Ier Jagt van Kinderhulp ië toen hij begin decem- congres bezocht in Boe- )p die bijeenkomst kreeg Jagt het verzoek van het raat gehandicapten Ora- bezoek aan Zeeland te brengen. Het gaat om cinderen met hun bege- De stichting wil de groep laten treden in kerken lijk voor televisie, die medewerking willen bijvoorbeeld door Roe kinderen en begeleiders men te verschaffen tij- i verblijf in en om Bors- men contact zoeken met Jagt te Borssele. verslaggever en - In de vitrines van de bibliotheek in Terneu- dt tot en met 26 januari itoongesteld van J. den lansen uit Sluiskil. aan de Academie voor ie Kunsten in Eeklo een tot keramiste met als atie draaiwerk. indeel van de werkstuk- ironder potjes, vazen en is afgewerkt met ge lazuur. in de bibliotheek tot en december een tentoon- ■e zien waarin stap voor irdt uitgelegd hoe een irdt gemaakt. De hier- rruikte tekeningen zijn and van de tekenaar van Sjimmie. irde expositie wordt aan van zelfportretten van uit tien verschillende nformatie gegeven over in andere culturen. Er :n voor foto's. Deze ten- ing is nog tot en met 4 zien. Van onze verslaggever Oostburg - Zeven langdurig werk loze jongeren kunnen binnenkort bij de gemeente Oostburg aan de slag in het kader van het Jeugd Werk Garantieplan. Die doelstelling heeft de gemeente zich althans ge steld. Er is volgens gemeentelijk woordvoer der L. Polfliet vooral bij de dienst gemeentewerken voldoende zinvol werk te verrichten om daar zes jeugdige werklozen voor de duur van een jaar aan een baan te helpen. De zevende komt te werken bij de huishoudelijke dienst op het gemeentehuis van Oost burg. De tewerkstelling van jonge, langdurig werklozen is volgens het JWG een wet telijke verplichting waar de Nederland se gemeenten aan moeten voldoen. Pro bleem is echter vaak, schetst Polfliet, dat die 'gemeenten speciaal werk moe ten 'verzinnen' om de betreffende men sen (tijdelijk) aan de slag te helpen. „En dan gebeurt het nogal eens dat ze zich in dat werk al snel gaan vervelen, waardoor ze vervolgens hun motivatie verliezen." Terwijl het de bedoeling van de baan is dat de werkloze jongeren in een jaar tijd genoeg werkervaring opdoen om met succes naar een andere betrekking te kunnen solliciteren. De gemeente Oostburg hoopt met de aanbieding van het werk bij gemeente werken en de huishoudelijke dienst een ommekeer te bewerkstelligen, zodat de eigenlijke doelstelling van het JWP wordt gehaald. Als de Veldpolitie straks onderdeel uitmaakt van het grotere politiekorps zouden stropers (hier met lichtbak op geweer) meer kans maken, foto's wim kooyman Door Rein van der Helm DE GROEP Veldpolitie is een betrekkelijk jonge loot aan de Zeeuwse politiestam. Aanvankelijk werd vanuit Brabant, waar al een derge lijke groep was, Zeeland on der de hoede genomen, als een soort 'bijgebied'. Het bleek dat er in Zeeland op natuurgebied nogal veel ille gaals gebeurde, reden waar om een eigen eenheid in het leven werd geroepen. „Het ging hierbij niet alleen om stroperij. Ook andere zaken vroegen aandacht. Zo hebben wij honderden volières gecon troleerd en daarin tal van be schermde vogels aangetroffen. Negentig procent van de geval len van verboden wapenbezit werd door ons binnengebracht. En regelmatige controles op vissers hield de visstand in de Zeeuwse binnenwateren toch' enigszins op peil", zegt Ton Riemslag. Gekortwiekt Ook werd de veldpolitie gecon fronteerd met lieden die nesten van dwergsternen leeghaalden. „De eieren werden in broedma chines uitgebroed en de jonge vogels verkocht, voor veel geld, naar onder meer Saoedie-Ara- bië. Daar houden ze die dieren, gekortwiekt uiteraard, in par ken en grote tuinen." Het opheffen van de groep veldpolitie vindt hij dan ook een slechte zaak. Niet alleen omdat het ook hem zelf treft, hij wordt straks straatagent op Walcheren. De veldpolitie had handhaving van een beperkt aantal wetten in zijn pakket. Maar de kennis daarvan is zeer hoog, evenals bij die andere specialismes die opgeheven worden: verkeer en jeugdzaken. „Opheffing van de veldpolitie is een slechte zaak voor Zeeland. Ik denk dat ik met lede ogen straks moet aan zien hoe de natuur grote klap pen gaat krijgen." Het werk van de veldpolitie is RUIM VIJFTIEN jaar lang kende Zee land een groep Veldpolitie. Handha ving van milieu- en natuurbescher mingswetten was de specialiteit. Be strijding van stroperij was daar een niet onbelangrijk, onderdeel van. Vanaf 1 januari 1977, de datum waar op de groep werd geformeerd, werden honderden vuurwapens in beslag ge nomen en meer dan 40.000 stuks mu nitie. Ruim 2700 processen-verbaal vonden hun weg naar het Openbaar Ministerie. Niet alleen wegens strope rij, hoewel altijd spectaculair. Ook het houden van beschermde vogelsoorten, leegroven van nesten, fuikenlichterij en de pluk van orchideeën-knollen in de Schouwse Duinen werd bestreden. Straks gaan de vijf veldpolitiemensen op in de 'grote massa', en zal hun kennis sterk verwateren. „De crimina liteit op natuurgebied neemt gegaran deerd toe. Waar geen veldpolitie is, hebben stropers straks vrij spel. Bin nen een paar jaar vliegen de kogels om je oren", zegt veldpolitieman Ton Riemslag. '...met lede ogen aanzien dat de natuur grote klappen krijgt...' niet alleen het bestrijden van nachtelijke stroperij, het onder deel van het politiewerk dat veelal de meeste aandacht krijgt. „Wij houden ons ook bezig met natuurbescherming en het handhaven van allerlei milieuwetten. Daarbij is nauw contact met de natuur nodig. Want het is de natuur die waar schuwt dat er iets met ons mi lieu aan de hand kan zijn." Het werk van de veldpolitie wisselt met de seizoenen. Zo mers wordt in de gaten gehou den dat beschermde natuurge bieden de rust krijgen die ze moeten hebben. Vissers worden regelmatig gecontroleerd of ze de vereiste vergunning hebben. „Bij een paar controles op de Braakman bijvoorbeeld waren er genoeg die met te veel hen gels visten. Per visser misschien niet zo erg, maar zijn het er tientallen dan is de visstand snel naar de knoppen." Tegen de Kerst krijgt de Kop van Schouwen de nodige aandacht. Het is een geliefd gebied voor mensen die takken voor kerst stukjes nodig hebben. „En waait het in het najaar hard, dan kun je er donder op zeggen dat stropers er bij nacht en ontij op uittrekken. Wij dus ook." De laatste maanden bleken stropers die door de veldpolitie werden betrapt zeer verbaasd. „We horen regelmatig van: hé, ik dacht dat jullie weg waren? Ze lopen al vooruit op de nieu we organisatie van de politie in Zeeland en lachen zich intussen een bult. Je kunt op je vingers uitrekenen wat er straks gaat gebeuren. Zeker op plaatsen waar helemaal geen toezicht meer is, waar geen jachtopzier is, zullen de stropers binnen trekken. En dat zal niet kinderachtig gaan. Honderd hazen op een nacht schieten, is dan geen kunst. In zo'n nacht schieten ze een heel jachtgebied leeg. Het gevolg? Jagers, die zelf maar 's nachts gaan patrouilleren. Le vensgevaarlijk, want hoe gaat een confrontatie met stropers aflopen? Ik voorspel dat binnen een paar jaar de kogels om je oren vliegen en er slachtoffers vallen," zegt Riemslag. Het werk van de veldpolitie is vanaf volgend jaar een regulie re politietaak, maar over het 'resultaat heeft Riemslag zijn twijfels. „Naast de veldpolitie mensen zijn er hooguit een paar agenten in heel Zeeland die een volièrecontrole kunnen houden om maar iets te noemen." En wat de bestrijding van stropers betreft. „Laatst kregen we via de meldkamer een bericht dat lichtbakken waren gezien. Wij erop af, met gedoofde autolich ten. Wat gebeurt? Even later twee patrouillewagens met vol licht de polder in. Dag stro pers." Indertijd werd de veldpolitie opgericht op initiatief van de minister van justitie zelf, na alarmererende berichten uit het gebied van de Veluwe. Langza merhand breidde dit specialis me zich uit over geheel Neder land. „Vergeet niet dat de ille gale handel in dieren en plan ten een miljoenenzaak is. Je kunt rustig spreken van een soort georganiseerde misdaad. Maar wat wil je, als je voor een jonge dwergstern een paar hon derd gulden krijgt, een opgezet uiltje vierhonderd gulden ople vert en een nachtje stropen goed is voor een paar duizend gulden. Je zou verwachten dat je de bestrijding van deze cri minaliteit terugvindt in de poli- tie-organisatie". Volgens Riemslag zal de wal het schip straks keren. „Er is op dit gebied handenvol werk. Het duurt misschien een aantal ja ren, maar het specialisme van de veldpolitie keert terug. En indien niet bij de politie zelf, dan zal een andere dienst dit naar zich toetrekken. Het ver velende is wel dat men dan weer van voren af aan moet beginnen." Van onze verslaggever Biervliet - Het dorpsbos dat aan de zuid-oostkant van Biervliet moet komen, krijgt vooral een land schappelijke functie. De recreatieve mogelijkheden voor de dorpsbewoners ko men pas op de tweede plaats. Voorlopig blijft het bij een - reeds bestaand - fietspad. De landinrichtingscommissie die de administratieve ruilverkaveling (RAK) Biervliet voorbereidt heeft geen rekening gehouden met recreatieve ontwikkelings plannen. Een en ander kwam gisteren ter sprake op de eerste inspraakbijeenkomst van de RAK. Ondernemer J. van Harn vroeg aandacht voor de recrea tiemogelijkheden, daarbij ver wijzend naar het rapport 'Toe ristisch Recreatief Perspectief van de Grontmij uit 1992. Het was Van Harn opgevallen dat in het ruilverkavelingsplan, de recreatieve waarde van het bos niet bepaald 'top-prioriteit' had gekregen. „Het bos moet ten goede komen aan de gemeen schap, ook gelet op de onder houdskosten die de gemeente Terneuzen betaalt", vond Van Harn. Later lichtte hij dit toe door te pleiten voor bijvoorbeeld opname van wandel- en ruiter paden. Op de druk bezochte bijeen komst namen de grondeigenaren een afwachtende houding aan. De reden hiervoor was simpel. Ten eerste is het plan nog in de voorontwerp-fase en bovendien was er op de kaart van de verka veling nog geen individuele toe deling aangegeven. E. Tofield, adviseur van de commissie na mens het Kadaster, vertelde dat de reden hiervoor was, dat er nog geen 'wenszitting' had plaatsgevonden, waarop ieder zijn individuele wensen naar vo ren kan brengen. Voordat de toedeling kan plaats vinden, moeten er nog een paar andere zaken worden geïnventa riseerd. Zo is de ruilwaarde van de grond nog niet bekend. To field legde uit dat die sterk kan verschillen, afhankelijk van de grond en van de gewassen die er op worden geteeld. De pachtge- gevens zijn ook nog niet bekend en voor het plan van toedeling moeten de richtlijnen nog wor den vastgelegd. Een globaal overzicht toonde wel dat er in sommige polders een duidelijke 'overvraag' naar kavels is, ter wijl in andere weer een 'onder vraag' bestaat. Aan de hand van dia's leidde adviserend lid J. Eilander van de landinrichtingsdienst het pu bliek door het verkavelingsge- bied rond. Hij zei dat er inrich- tingstechnisch en planologisch weinig problemen te verwachten zijn. Landbouwvoorlichter Man- gnus trachtte in zijn inleiding De vragen van de grondeigena ren beperkten zich tot details in hun directe omgeving. Waar schade werd gevreesd door bij voorbeeld dijkbeplanting, werd verwezen naar de onlangs opge richte commissie 'Goed nabuur schap'. Een landbouwer die na deel verwachtte van de aanleg van een reservaatsgebied werd gerustgesteld met de woorden dat het plan ervan uitgaat dat ieder er voordeel van heeft. Die voordelen kunnen bestaan uit beter gesitueerde kavels, kortere rij-afstanden, maar ook door te gengaan van verdroging door middel van stuwen. Terneuzen - De jeugd van Ter- neuzen kan maandag 3 en woensdag 6 januari opnieuw kennis maken met een aantal sporten onder leiding van Cios- studente Cindy de Munck. Na de eerste sportkennismaking, toen 73 kinderen 'proefden' aan voetbal, atletiek en zwemmen, staan nu volleybal, basketbal en turnen (3 januari) en handbal, korfbal, tafeltennis en judo (6 januari). Inschrijfformulieren voor de sportkennismaking zijn verkrijg baar op de basisscholen of in sporthal 't Zwaantje. BILJARTEN - In zaal 't Zon- neke werd een biljartwedstrijd gehouden waaraan 34 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. J. de Taeye-D. Christiaansen, 2. R. Roets-L. Mouthaan, 3. P. Vermeulen-E. Misman. CDA-BEZOEK - De fractie van het CDA in de Oostburgse gemeenteraad brengt maan dag 20 december een bezoek aan zaal Wijffels om de wen sen van de bevolking te inven tariseren. Aanvang 20.00 uur. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst is in poule D CIS de nieuwe koploper door een 8-0-zege op Medico Fit. In de enkelspelen waren de krachts verschillen gering. Annemarie Begijn versloeg met 6-4 Greet Haayer, terwijl Eric Mortier met de grootst mogelijke moeite via 6-5 baas bleef over Jean-Pierre d'Au- bioul. In de mixed zegevierden Annemarie Begijn en Peter Provoost met 13-2 over Emmy d'Aubioul en Dirk Haayer. Verder wezen Eric Mortier en Peter Provoost via een 11-3-score Jean-Pierre d'Au bioul en Guus Boog terug. UITSLAGEN Poule D: Fassaert-ING 6-2, V en K-Aqua via 4-4, Medico Fit-CIS 0-8, Stuntmarkt 2-Eurogroen 6-2, Dagmarkt-Rabo Hulst 6-2. Poule E: HAS-Rudi Saman 8-0, Polydesign-Rabo Kloosterzande 2-6, Wabeko-Van Wesemael 4-4, Leeraert-Van Seumeren 4-4. STAND Poule D: CIS 5-30, Suntmarkt 2 5-29, Dagmarkt 5-28, ING 5-26, Fassaert en Aquavia 4-18, Vael 4-15, V en K 4-14. Rabo Hulst 4-8, Eurogroen 5-8, Medico Fit 4-6. Poule E: HAS 5-34, Bleyko 4-28, Leeraert 5-27, De Schrijver 3-22, Van Seumeren 4-17, Rudi Saman 4-14, Rabo Kloosterzande 4-12, Wabeko 5-12, Roctus 4-10, Van Wesemael en Polydesign 5-8. Landelijk bowlen Sas van Gent - Houtepen 2 uit Sas van Gent houdt de hoge klassering vast in de tweede klasse B van landelijke bow lingcompetitie. Door tijdens de laatst gehouden competi tieronde in het bowlingcen trum te 's-Gravenzande twee partijen in winst om te zetten blijft dat team in de titelrace. Houtepen 1 won slechts één wedstrijd en zakt naar de on derste regionen. Houtepen 2 won met 3-0 van Houtepen 1 en versloeg met dezelfde cijfers No Mercy uit Ockenburgh. Ietwat tegenval lend was het 1-2-verlies tegen hekkesluiter en gastheer 's- Gravenzande. Toch staat Hou tepen 2 na deze competitie ronde op de derde plaats en heeft de nummer één en twee binnen handbereik. Uitblinker in het team was Piet van der Hooft, die in zes partijen 1174 pins scoorde. Houtepen 1 verloor van het eigen tweede team en van Kranendonk met 3-0, maar verraste door koploper Her- wegh een 3-0 nederlaag te be zorgen. Het zat het eerste team niet mee, want verschil lende partijen werden met mi nimaal verschil verloren. STAND Tweede klasse B: Herwegh (Big- gekerke) 22 punten, No Mercy (Ockenburgh) 21 v:Houtepen 2 (Sas van Gent) 2OV2, Alcazar (Put- tershoek) 20, The Strikers (Spij- kenisse) 17, Kranendonk (Dord recht) 17, Houtepen 1 (Sas van Gent) 14, 's-Gravenzande 12 pun ten. Recreatief volleybal Sas van Gent Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent boekte Savok een duidelijke overwinning (3-0) op Philippine. Bij de mannen begon Hout- land Westdorpe uitstekend te gen Wisse en nam een 2-0 voorsprong. Wisse kwam in de derde set echter goed terug en won met 11-15. Carioca en Savok maakten er een span nende wedstrijd van. Carioca kwam met 2-0 voor, maar Savok stond met 9-13 voor toen de tijd verstreken was. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Swagemakers-'t Kliekske 0-3 (12-15, 9-15, 3-8), Cerestar Benelux 2-Gilderakkers 3-0 (15-10, 15-4, 9-6), Philippine- Savok 0-3 (5-15, 3-15, 6-15). Tweede klasse: Place du Marche- Philippine 2 2-1 (15-7, 10-15, 15-12), Peters 2-Zaamslag 0-3 (5-15, 6-15, 12-15). Mannen: Houtland Westdorpe- Wisse 2-1 (15-11, 15-11, 11-15), Carioca-Savok 2-1 (15-12, 15-13, 9-13). GEMENGD Eerste klasse: Cromheecke-Phi- lippine 2-1 (15-10, 15-12, 12-14), 't Kliekske-Bode 2 2-1 (15-11, 15-6, 10-15). Tweede klasse: Carioca-Savok 2 0-3 (9-15, 5-15, 7-15), Fabricom- Cromheecke 3 1-2 (13-15, 15-10, 2-15), Spuit elf-Gilderakkers 2 2-1 (10-15, 17-16, 15-13). Tennis Terneuzen Terneuzen - De punten wer den keurig verdeeld tussen Van Kuylenburg en Van de Zeijst in poule 4 van de ten- niscompetitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcen trum. Met 10-5 waren Marlein van Kuylenburg en Liesbeth van Seters te sterk voor Nelle- ke Wisse en Gerda van de Zeijst. De balans werd in evenwicht gebracht door Le- nie van Loo en Richie de Groot via 12-5 tegen Lenie van Loo en Ineke Betke. UITSLAGEN Poule 1: Racket jack-Van Riet 4-0, Keijzer-De Kort 2-2. Poule 2: Timmerman-Cavanagh 2-2. Poule 3: Dooms-Van Buren 1-3, Bakker-Nouwen 2-2, De Teije-De Vries 0-4. Poule 5: Schaart-Bommelijn 3-1, Vinke-De Smit 4-0, De Reus-Loof 0-4. In de Terneuzense tenniscom- petitie voor mannen waren Peter van Halteren en Bob Hamelink afgelopen competi tie goed op dreef wat resul teert in promotie naar de hoogste poule. UITSLAGEN Poule 1: Deij/Edwards van Muyen-Kouwijzer/De Puysseleijr 6-0. Poule 7: Kriekaard/Visser-Aarts/ Vennix 4-2. Poule 8: Kroes/Verhage-Simpe- laar/Van de Peijl 6-0. Poule 9: De Graaf/Van de Linde- Herrebout/Pieters 2-4. Naar poule 2 t/m 8 promoveren: Poule 2: Amersfoort/Lokken, Op peneer/Van Damme. Poule 3: Grob/Hamelink, Kool/ Kegels. Poule 4: F.Deij/De Kort jr. Poule 5: R.Deij/Vogels, Balzereit/ Meijer. Poule 6: Kriekaard/Visser, Aarts/ Vennix. Poule 7: Van Doeselaar/De Jonge, Gelissen/Oostvogels. Poule 8: Van Aalst/Leeuw, De Reus/Roose. In de bedrijfstenniscompetitie in Terneuzen zijn de prestaties van Trend en Roctus goed voor promotie naar poule 1. UITSLAGEN Poule 1: De Zeeuw-Botega 6-2. Poule 2: Trend-Roctus 2-6. Poule 3: HAS-Broomchemie 2-6. Poule 4: Kint-Bachten Dieke 5-3. Naar poule 2 en 3 promoveren: Poule 2: HAS, HCG 1. Poule 3: Detty, Kint. Veiling Holland-Zeeland Baren- drecht - Elsante aardbeien 2.500 de 250 gr. midel 315-320, grof 329-, Paksoi 750 kg. 550/800 219-251, Andijvie 10.000 kg, A15 229-230, A18 204-259, A24 178-191, A28 158-169, Prei 1.000 kg, 2-4 i4klvp 140-, 2/4-16 wit 138-, Radijs 15.000 bs mid. grof 74-114, Bleekselderij 2.000 st. 1000/1200 112-, 800-1000 118-, 650/800 82-, 500/650 34-38, Rabarber 1.500 kg, ex. rood 326-430, rood 256-258, dun rood 212-222, Broccoli 1.200 kg, 9/14 211-241, Sla glas 84.000 st. 34/36 86-88, 31/33 76-86, 28/30 77-81, 25/27 63-76, Chinese kool 3.000 kg 3.000 kg. 8/12 130-161, 5/8.5 109-133, eemfust 23/24 55-66, 21/22 50-57, 19/20 48-49, 17/18 35-45, 15/16 37-38, Komkommers 1.000 st. 51/61 141-, 41/51 131-, 36/41 121-, 31/36 74-, 26/31 56-, Spitskool 5.000 kg, A15 166-187, a20 135-156, Spruiten 319.000 kg 1, Al 69-93, BI 100-116, Cl 102-, Dl gr. fust 125-141, Dl kl. fust 128-143, All 12-33, B2 12-31, Cll 72, Dll gr. fust 30-100, Dll kl. fust 98-104, Ell 65-, Vleestomaten 3.000 kg, 74 1-2 198-249, 67 1-2 139-150, 57 1-2 169-189, veldsla 1040-1150, witlof 74.000 kg. Eenmalig fust lang 1 130-140, klvp. 4 I 199-251, klvp. 51 180-210, klvp. 61 179-, klvp 31 168-212, klvp. 2 I 146-155, Neerm. fust. krt grf I 123-163, krt. fijn I 155-209, ex. krt. I 173-203, kort II 91-114, lang II 90-99, ex. kort II 91-136, onregelmatig II 63-72, Bloemkool 10.000 st. 6 st. 220-250, 8 st. 110-140, 10 st. 50-120, 12 st. 60-80, Boerenkool 4.000 kg 58-69, gestript 38-78, rodekool 4.500 kg 8-26, Witte kool2.000 kg 16-38, Groene kool 1.700 kg 26-86, Aard appelen 21.500 kg, bintje 11-18, ei genheimer 61-63, bildstar 24-29, irene 21-29, Uien 27.500 kg, bonk 23-42, grof (rd 39-49) 14-29, middel (rd 29-56) 14-29, geschoond 92-, knolselderij 7.500 st. 8 st. 30-46, 10 st. 35-66, 12 st. 17-30, 15 st. 12-47, Knolselderij 1.000 kg 15-38, Koolra pen 2.800 kg 26-28, Kroten 4.800 kg A 16-37, B 7-, Modjo 20-, Winter peen 7.000 kg, grof 27-69, midel 22-71, fijn 18-, Bieslook 450 pt 105-108, Bleekselderij 2.000 st. 47-65, Bleekselderij 2.000 st. 47-65, Knoflook 20 kg 108-, Pepers 70 kg, groen 670-, Peterselie 25.000 bs, 150/200 80-106, 100/150 51-107, prei 3.250 kg Kl. II 48-110, Selderij 37.500 bs. 150/200 47-54, 100/150 46-52, spinazie 300 kg 508-548, Druiven 160 kg Allicante 960-1010, Pompoenen 140 kg 20-60. Putte (B) - De directeur van de Kredietbank in het Belgische Putte is buiten levensgevaar. De bank werd maandagochtend overvallen. Na de overval werd de directeur met spoed overgebracht naar een ziekenhuis in Antwerpen. Maandagmiddag was de toestand van de man nog zeer ernstig. Gisteren bleek dat hij buiten levensgevaar is.

de Stem | 1993 | | pagina 15