'Binnenstad beter bereikbaar' KOORTS EN PIJN BIJ GRIEP? genheid >0.00 Goud voor dames van Zonnebloem >op: NE" >5.00 Axelse Partij van de Arbeid zoekt naar erkenning in eigen gemeente Brons voor twirlduo Kloortje op nationaal kampioenschap DE STEM HALT voert campagne tegen winkeldiefstallen DAG KLAPPER UITSLAGEN PLAATSELIJK NIEUWS I P I D66 Hulst pleit in verkiezingsprogram voor nieuw verkeersplan voor centrum iculieren ORTING DE STEM ZEELAND C2 ECLX 1.6i GLS16V STUK/ROSBIEF iNTRECÓTE ir. Muurvast Woningtekort Promotie Belasting Kritiek Commissie steunt bouw windmolens KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL W ft® finimal is goed. u bent snel weer beter. 993 dankje, jubileum, lijk, verloving, statie, examen, enz. m 1,07 incl. BTW, erplicht. Foto of at 35 x 40 mm verige tarieven op 's worden niet rneerd. of geef uw tekst sing af bij één van riftelijke opgaven eaccepteerd indien nd zijn, ook indien ijgevoegd is. t recht voor teksten denen te weigeren, lachten bereiken i tekst behoudt de t voor om de naam r bekend te geven. WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 Met deze twee meiden I dikke pret, zonder jullie had ik het niet gered. kusjes mama lEen schoonbroer en een Izus, deze twee zijn |goud waard dus. Bedankt voor alles. iLisette, Fiona en Debbie |ug. '93 Rijklaar 23.600.- jg. '93 Rijklaar 33.400.- zRELOMERK ENTER I, nabij het sportterrein 1-1292 of 2409 p. kg DEBIEFSTUK p kg .E PRIJZEN!! dagen lar. Van onze verslaggever Axel - De PvdA Axel wil bij de komende gemeenteraadsverkiezing niet in de waaier van de landelijke PvdA blijven hangen maar (ól van de kiezers een lokale beoordeling. Ais de kiezers de landelijke politiek even uit het hoofd zetten moet handhaving van het huidige zetelaantal (drie) zeker mogelijk zijn. „Gezien het gegeven dat we bij de vorige verkie zing drie volle zetels hebben gehaald gaan we ervan uit dat we deze minstens terugkrijgen. Door de kiezer aan te geven dat we niet beoordeeld willen worden op landelijk beleid maar plaatselijk, zullen we zeker deze prognose halen", aldus de PvdA zelfverzekerd in het verkiezingsprogramma. De PvdA gaat de komende gemeenteraadsverkie zingen in zonder het raadslid H. Jongepier. Zijn plaats op de lijst wordt ingenomen door R. van Hoecke uit Zuiddorpe. Jongepier staakt zijn raadswerk omdat hij zijn inzet voor de Axelse gemeenschap niet langer meer kan combineren met een baan op hef provinciehuis in Middelburg. Wethouder J. van Schaik is lijsttrekker voor de PvdA. De lijst ziet er verder als volgt uit: 2 M. van Oyen, Koewacht, 3 R. van Hoecke, Zuiddorpe, 4 M. de Regt, Axel, 5 M. Pauwels-van Waesberghe, Axel, 6 W. Vink, Axel, 7 8 P. Schram, Axel, 9 Th. Faas, Axel, 10 J. van Aert, Axel. Van onze verslaggever Hulst - Er moet een geheel nieuw verkeersplan komen voor de Hulster binnen stad om de bereikbaarheid het centrum drastisch te verbeteren. Dat is één van de speerpunten waarmee D66 in Hulst de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen in gaat. Volgens de demo craten moet er een of andere vorm van openbaar vervoer in de binnenstad komen. „Dat hoeven geen grote bussen te zijn", zegt lijsttrekker Th. Blommaert, „maar kleine busjes kan ook". Verder ergert de partij zich er aan dat het verkeer ette lijke malen per dag muurvast staat vanwege lossende vracht wagens. D66 vindt dat er betere afspraken moeten worden ge maakt over het bevoorraden van de winkels. Men denkt daarbij aan het uitsluitend toestaan van lossen op bepaalde tijden. Daar mee wordt het verkeer ontlast en ontstaat er een betere bereik baarheid in geval van calamitei ten. Volgens D66 moet het woningte kort in de gemeente Hulst 'dras tisch' worden teruggebracht. Er zijn op dit moment lange wacht tijden bij de Hulster Woning bouwvereniging. De gemeente moet er, zo vinden de democra ten, op aandringen dat de bouw vereniging een punten-systeem invoert. Daardoor komt er beter beeld over de prioriteit van de woningzoekenden. D66 pleit voor het schrappen van minder belangrijke bouwvoorschriften en wil dat met name oude renhuisvesting sterk gestimu leerd wordt. De partij meent verder dat Hulst de promotie hoog in het vaandel moet hebben, met speciale aan dacht voor het klein en middel groot bedrijf. Omdat het koop- toensme voor Hulst van groot belang is pleit D66 voor regel matig overleg met VW, Kamer van Koophandel en de plaatselij ke ondernemersverenigingen. D66 constateert dat Hulst zowat hoogste belastingdruk per woning heeft in Zeeland. De ge meente kan de inwoners niet op kosten blijven jagen, zo meent men. „Er zal drstisch iets moeten veranderen in het uitgavenpa troon". D66 betwijfelt verder of de financiële afwikkeling rond de bouw van het nieuwe stads kantoor wel zo rooskleurig zal zijn als wordt voorgesteld. Tenslotte wil D66 afrekenen met wat lijstrekker Blommaert noemt de 'gezapigheid' binnen de gemeenteraad. „Tijdens raadsvergaderingen hoor je vaak een heleboel mensen forse kri tiek leveren. Dan denk je, die stemt dus tegen. Maar als het er op aan komt is iedereen toch voor. Dat is toch niet geloof waardig. Mensen krijgen het idee dat er maar wat geregeld wordt. Geen wonder dat de inte resse voor de plaatselijke poli tiek steeds maar afneemt". EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm Peter Oggel (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, 8-93 privé tel. 09-3293459940. Tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor twirlers in Dordrecht hebben leden van showband Kloortje prima gescoord. Wendy van Goethem (links) en Karen Dey (rechts) eindigden in hun categorie als duo op de derde plaats en dat betekende een bronzen plak. Daphne Bussens (midden) mocht meedoen in twee categorieën en zij eindigde met haar dance-twirl op de vijfde en met haar twirling op een zesde plaats. foto wim kooyman Van onze verslaggever Kloosterzande - Het HALT-bureau Zeeuws-Vlaanderen bindt de strijdt aan tegen de toenemende winkeldiefstallen door jeugdigen. De campagne richt zich op de jongeren, de winkeliers en op de politie en wordt ondersteund met affiches en brochures die overal verspreid worden. Het HALT-bureau is een samen werkingsverband van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, de politie en jusititie. Het bureau richt zich op het terugdringen en voorkomen van criminaliteit on der jongeren en legt in nauw overleg met justitie alternatieve straffen op voor jeugdige wets overtreders. De nieuwe campagne werd giste ren gepresenteerd in het ge meentehuis van Hontenisse in Kloosterzande. Bijna de helft van 'klanten' van het HALT-bu reau bestaat uit winkeldieven, aldus coördinator R. Dekker. „Winkeldiefstallen nemen steeds meer toe. Iets pikken is onder jongeren blijkbaar een gewone zaak". Het HALT-bureau heeft de cam pagne zelf moeten bedenken, sa men met het bureau Advertising House. Want rondvraag in het land leverde niet meer op dan één schamele poster. Voor het maken van de affiches en folders heeft justitie het HALT-bureau wat extra geld toegestopt. In de drie verschillende brochu res wordt geprobeerd jongeren op andere gedachten te brengen, krijgen winkeliers tips om dief stal te voorkomen en wordt de politie op de hoogte gebracht' van de werking van de HALT- procedure. Uit een rondgang langs de Zeeuws-Vlaamse win keliersverenigingen blijkt dat de middenstanders unaniem de campagne waardevol vinden. Het HALT-bureau verkoop ook kleine stickers aan de winke liers, Het is de bedoeling dat die worden bevestigd op spullen die vaak gestolen worden. Maar het HALT-bureau heeft nog meer in het vat zitten. Vanaf januari levert het bureau weke lijks strips aan voor kranten, tijdschriften en verenigings blaadjes over de werkwijze van het het bureau HALT. Daar naast gaat ook een campagne van start om jeugdige bezoekers van café's en buurthuizen te weerhouden van vandalisme en herrieschoppen. Daarvoor wor den kleine brochures en biervilt jes uitgebracht die op de toog gedponeerd kunnen worden. Op de nieuwe affiches figureert de elfjarige Bart de Blaeij uit Hoek als fotomodel. Het HALT- bureau 'ontdekte' hem tijdens een bezoek aan de basisschool in Hoek. Bart kreeg gistere als dank voor zijn medewerking een enorme doos technisch Lego. Gastheer wethouder L. Mangnus van Hontenisse van sprak giste ren de hoop uit dat van de nieuwe campagne een preventie ve werking mag uitgaan. Het HALT-bureau is aan zijn tweede bestaansjaar bezig en dat bete kent dat binnenkort de beslis sing moet vallen ovf het project wordt voortgezet. „Gezien de re sultaten denk ik dat het bureau geen halt wordt toegeroepen", voorspelde Mangnus. Van onze correspondent Kloosterzande - De Honte- nisser commissie Ruimtelijke Ordening kreeg maandaga vond nog maar eens te maken met de windmolens in de Cambronpolder. Dit keer kregen de commissiele den het verweerschrift op hun bordje dat burgemeester en wet houders naar de Raad van State zal sturen. Van de mogelijkheid tot in spraak werd door H. Huppertz gebruik gemaakt, een van dege nen die bezwaar hebben aange tekend tegen de komst van de twee enorme windturbines. De inspreker stelde dat het hier een juridische aangelegenheid betrof, die niets met de commis sie RO van doen had. Kern van alles is het feit dat de reclamanten hun bezwaar vier maanden te laat indienden. B en W gooiden het bezwaarschrift daarom in de prullemand, waar op de bezwaarmakers in beroep gingen bij de Raad van State. De commissie stond unaniem achter het college. Goud was er gisteren voor mevrouw A. de Burger-Wee- maes en mevrouw D. Bakx-Havermans. foto wim kooyman Van onze verslaggever Clinge - De Zonnebloem regio Hulst heeft gisteren twee trouwe leden onderscheiden. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in galerie Esprit in Clinge. Mevrouw D. Bakx-Havermans uit Sint-Jansteen kreeg het gouden ere-insigne wegens haar 35-jarig lidmaatschap. Zij vertrekt tevens als voorzitter van de regio Hulst. Mevrouw A. de Burger-Weemaes uit Sint-Jansteen kreeg eveneens een gouden insigne. Zij is 30 jaar lid van de plaatselijke, afdeling Sint-Jan- stëen. Eerder dit jaar kregen ook de dames E. Weemaes-Moort- hamer uit Heikant en M. Michielsen-Goense uit Heikant al een gouden onderscheiding, omdat ze respectievelijk 40 en 25 jaar bestuursfunctie bekleden. Alle dames kregen bloemen ter gele genheid van hun afscheid als bestuurslid. Ze blijven alle vier nog wel als vrijwilligster werkzaam in de plaatselijke afdelin gen. ST. JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur, vleeskaarting. HEIKANT - 't Heike, KBO, 13.30 uur, schieting. CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. SAS VAN GENT - De Engelenroos, 14 uur, kaarting. AXEL - Gregorhiscentrum, 14 uur, koersbal. Nieuw-Namen - Café De Nachte gaal: 1. R. Smet-J. de Loos, 2. M. Berge-F de Bleyzer, 3. A. Thielens- E. de Kindt Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 36 personen. Bieden: 1 L. van Goethem, 2. R. Aarts, 3. J. Lauwers. Jokeren: 1 mevrouw Platjouw, 2. mevrouw Hulshout, 3. A. van Gink. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 24 personen. Jokeren: 1. J van Haver, 2. H. de Vos, 3. F Buys. Bieden- 1. J. Schenkels, 2. M. Maerman, 3. F. Piessens. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, 32 personen. Bieden: 1. L. Elegeert, 2. B Rammeloo, 3. E. van Hoeke Jo keren: 1. mevrouw Claeysen, 2. me vrouw Timmerman, 3. P. de Bruyn. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 41 personen. Bieden: 1. J. van Spaandonk, 2. mevrouw Hoop, 3. C. de Kort. Jokeren: 1. A Verbruggen, 2. mevrouw Asselman, 3. R. Freyser. Hulst - Zaal De Kroon, 46 personen. Jokeren: 1. M. de Kesel, 2. M. Boer- jan, 3. mevrouw Patijn. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. E. Otjes, 3. G. Maer man. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 32 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. A. de Vlieger, 3. J. Elegeert. Sas van Gent - Zaal De Regenboog, 29 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van de Velde, 2. mevrouw De Pan, 3 mevrouw Bode. Bieden: 1. J. de Cock, 2. C. Ferket, 3. H. van de berg. Graauw - Gemeenschapshuis, 28 personen. Bieden; 1 H. Berkelmans, 2. mevrowu Boone, 3. A. Vereecken. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 29 personen. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Van Vooren. Bieden. 1. R. de Kort, 2. J. Tieleman, 3. J. de Vos. Westdorpe - Zaal Concordia, 26 personen. Bieden: 1. A. de Caluwé, 2. C. Audenaerd, 3. W. Guineau. Axel - Gregoriuscentrum, veertig personen. Bieden: 1. G. Verschel ling, 2. F. Dey, 3. E. Marcus. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren. 1. J. Ka- moen, 2. mevrouw Van Geertruy, 3. A. de Bruyn. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, 22 per sonen. Bieden: 1. A. Tielens, 2 E. Bogaert, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. S. van de Lee, 2. L. de Bruyn, 3. N. van Delft. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 21 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. mevrouw Hoop, 3. S. Ykema. Jokeren: 1. mevrouw De Waal-de Waal, 2. mevrouw Verschuren, 3. D. Dreessen. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 personen. Bieden: 1 W. Vonk, 2. J. van de Ende, 3. R. Linthout. Joke ren: 1 mevrouw Patijn, 2. mevrouw Van Kerkhoven, 3. mevrouw Taal man. Sluiskil - Kantine voetbalvereni ging Sluiskil, 53 personen. Bieden: 1. C. van de Muren, 2. H. de Waal, 3. F de Rocker. Jokeren: 1. mevrouw Seghers, 2. mevrouw Du Puy, 3. mevrouw Saerens. Axel - Gregoriuscentrum, Thalia, 78 personen. Bieden: 1. A. Scheele, 2 P. Asselman, 3. R. Verhelst. Jokeren: 1. J. van Smalen, 2. mevrouw De Dekker, 3. A. Verhelst. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 47 personen. Bieden: 1. R. D'Hert, 2. A. van Gink, 3. mevrouw Durinck. Jo keren: 1. mevrouw De Waal, 2. me vrouw Van Driessche, 3. mevrouw De Cock. Graauw - Kantine voetbalvereni ging Graauw, 32 personen. Bieden 1. L. van Goethem, 2. A. Ambrosini, 3. A. van Geertruy. Jokeren: 1. me vrouw Ambrosini, 2. Y. van Eerden- brug, 3. L. van Geertruy. Hengstdijk - Camping De Vogel, 28 personen. Bieden: 1. P. Saman, 2. A. Bauwens, 3. W. Zwaans. Jokeren: 1. mevrouw Lernout, 3. mevrouw De Cock, 3. N. Dreessen. Zandstraat - De Straete, 68 perso nen. Bieden: 1 E. van de Velde, 2. J. de Rijk, 3. J. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw De Ruyter, 3. mevrouw De Pan. Hulst - Zaal De Kroon, 42 personen. Bieden: 1. R. Linthout, 2. P. Haulez, 3. C. Zwartelee. Jokeren: 1. F. Buys, 2 S. van Eyck, 3. T. de Vos. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 54 personen. Bieden: 1. M. Rombout, 2. A. van Eerdenburg, 3. L. Baart. Jokeren: 1. R. de Kort, 2. M. de Waal-Valckx, 3. R. Verschu ren. Walsoorden - Bejaardenschieting, zaal Rue du Nord, negentien schut ters. Hoge vogel: J. van Damme, eerste zijvogel: Th. Asselman, twee de zijvogel: P. Strobbe, grootste aantal: F. de Kint. Lamswaarde - Bejaardenschieting, zaal De Vier Jaargetijden, 27 schut ters. Hoge vogel: verloot, eerste zij vogel: D. de Bakker, tweede zij vo gel: F. de Meyer, grotoste aantal (4): J. de Doey en L. Blommaert. Hulst - Zaal De Kroon, 38 schutters. Hoge vogel R. de Sterke, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zij vo gel: J. Leeraert, grootste aantal (5): J. Serie. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, negentien schutters. Hoge vogel: R. van Hoeke, eerste zij vogel: A. de Kort, tweede zijvogel: P. Houwe, grootste aantal (6): J. de Bin. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twintig schutters Eerste hoge en eerste zijvogel: P. Neve, tweede hoge en tweede zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (8): Th. Asselman. Westdorpe - Zaal Concordia, zestien personen: 1. C. de Moor-de Smet, 2. O. de Smet-de Kever, 3. C. Heyman- de Kever. (ADVERTENTIE) FotomodelBart de Blaeij uit Hoek wordt bedankt door de wethouder L. Mangnus bedankt voor zijn bijdrage aan de campagne. foto wim kooyman Kloosterzande mevrouw Verbeek. Om uur is er een koffiemaal. 17.30 KERSTSHOW - Carnavals stichting d'Ossekoppen houdt vrijdag 17 december een kerstshow met medewerking van Piet Brakman en Joke Zomer in herberg De Jacht hoorn, aanvang 20.00 uur. De feestavond is voor iedereen toegankelijk. Toegangskaarten kosten 7,50. HENGELEN - Zeehengelclub De Vogel hield een wedstrijd aan de Wilhelmuspolder in de Westerschelde. Hieraan na men 32 personen deel. Uitslag: 1. J. Boeding 278 punten, 2. M. van Bellen 224, 3. Th. van Damme 212 punten, pijp: B. van Hulst. Nieuw-Namen KERSTVIERING - De Katho lieke Bond van Ouderen houdt woensdag 15 december de tra ditionele kerstviering in vere nigingsgebouw De Kauter. Om 14.00 uur is er een mis, geceli- breerd door pastoor Ruyloft. Om 15.30 uur treedt er een zangduo van de stadsschouw burg van St.-Niklaas op. Dat zingt onder andere operette liederen onder begeleiding van Clinge BILJARTEN - De biljartclub voor ouderen houdt dinsdag 21 december in het gemeen schapscentrum een biljart- prijskamp in het kader van het 10-jarig bestaan van de biljartclub. Afgelopen dinsdag werd eveneens een prijskamp gehouden. Door giften van het Juliana Welzijnfonds, Fonds Zomerpostzegels, Stichting Welzijn voor Ouderen te Hulst en diverse sponsors kan de club beschikken over twee nieuwe biljarts. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Samenstelling: Per tablet 500 mg paracetamol, 50 mg coffeïne. Finï KOORTSVERUGEND PIJNSTILLEND ma mmm

de Stem | 1993 | | pagina 13