Geen 'Arafat is een zachtaardige man' Jericho: geen vrede en geen feest 5,- KO Kabinet haall |y|—MW'i 'Mi 1 Verwachte spektakel blijft uit bij start verkiezingscampagne PvdA Van Dale Wallage moet v< PLO-leider op zoek naar morele en economische steun van Nederland -DE STEM- PvdA tegen strenge DE STEM BINNENLAND BUITENLAND pB STEM Wat is nog erger dan de griep? Agenda 2 SLOGGI FOR Ml DE STEM Het volk protest DINSDAG 14 DECEMBER 1993 Je loopt langs de kale struiken en de lege bo men en plotseling springt een ijskoude wind vlaag vanachter een hoge flat op je pad. Je wordt vol getrof fen in de maagstreek en dui kelt achterover. Rillend sta je op. In je hoofd tikt die ene gedachte: naar huis, naar huis! Je wankelt, je duizelt, maar het thuisgevoel houdt je op de been. Het huis neemt je warm en zorgzaam op. Huisje, boom pje, beestje, denk je dank baar, liggend op de bank. Nee, het boompje is er al niet meer. Omgezaagd voor een carpool-terrein. En het beest je is laatst vergiftigd, het had slootwater gedronken. Alleen het huis is over. Je huis is je kasteel. Je leven speelt zich voor een groot deel thuis af. Je hoeft niet meer naar de bioscoop, want je kunt alles op de video zien. Veel kantoorwerk kun je thuis doen, op je eigen pc in je eigen kamer met je eigen mu ziek op de achtergrond. Bui ten wordt het steeds vreem der en vijandiger. De tv-bood- schappen van het arbeidsbu reau en de wao zijn tegen woordig al in het Engels ge steld. Kijk, het gaat sneeuwen, je stoepje verdwijnt snel onder een witte laag. Je zet de ka chel hoger, maar de kou trekt niet weg. Je sluit alle gordij nen en kruipt onder het dek bed. Je zakt weg in een koortsdroom en ziet in een rode waas hoe de achterdeur centimeter voor centimeter wordt opengewrikt. De winter giert door de kieren naar bin nen. Klappertandend werk je je omhoog en je ziet nog net iemand met een breekijzer weghollen in de sneeuwstorm. Een kerel van het CDA, schiet het door je heen. Het CDA maakte het gezin tot hoeksteen van de samen leving, maar kan et geen huis meer bij bieden. Je voelt de winterkou aan je voeten. De thuiszorg kan best wat min der, zegt het CDA. Ze breken ramen en achterdeuren open en loeren naar binnen. Daar kan bezuinigd worden, reke nen ze uit. En die man kan het best zonder het kusje van de wijkverpleegster. Je ziet het allemaal haarscherp in je nachtmerrie. De Hollandse huiselijkheid met koffie en een kletspra- tje, wordt aangetast via trek gaten, rottende plekken en geforceerde reten. De reke- Door Dirk Vellenga naars van het CDA hebben eerst de patiënten uit de dure ziekenhuisbedden gerukt en naar huis gestuurd. Thuis dachten ze veilig te zijn. Maar eigen haard is geen hout waard. Het CDA is nog erger dan griep. Even dacht je dat de PvdA de nieuwe huis-partij was. Ze kwamen destijds met het voorstel het groot onderhoud weer aftrekbaar te maken en vorige week druppelde uit de denktank opeens die vier daagse werkweek. Een dagje extra thuis om voor de plan ten en de katten te zorgen. Het grappige was dat Xander den Uyl namens de vakbond riep dat je zoiets niet op moest dringen. Xander is de zoon van Joop en Liesbeth en hij kan zich maar al te goed herinneren dat vroeger in het gezin Den Uyl vrije dagen werden gebruikt voor de treu rige ongemakken van het kamperen. Nee, de PvdA is verder van huis dan ooit. De winter drukt meedogen loos door, de bezwerende handen van Erwin Kroll ten spijt. De achterdeur valt in de keuken, de sneeuw nestelt zich rond de eethoek, boven je bed zie je opeens puntige ijspegels hangen. Je gaat in je wanhoop de straat op met een deken en je toilettasje. Je ziet dat je niet alleen bent. Overal lopen ze, de nieuwe daklozen, de mensen die zich ooit koes terden in de nestwarmte van een politieke partij en nu op eens zonder dat vertrouwde thuisgevoel zitten. Half Ne derland strompelt ontheemd door de sneeuw. Den Haag heeft niets te bieden, alleen een koud stemhokje dat in het voorjaar beschikbaar komt. Het oog valt op een bord langs de snelweg. Het kondigt een parkeerplaats aan, 'Bolusberg' genaamd. De mede-inzittende grin nikt, de chauffeur heeft deze weg zo vaak gereden dat hem niets bijzonders meer opvalt. De passagier kijkt bij het passeren van de parkeerplaats met extra aandacht naar buiten. Hij meldt dat hij niets vreemds gezien heeft. „Wat had je dan gedacht?" „Raadpleeg het woordenboek maar eens,is het antwoord. Van Dale verklaart de lol. Bolus: fijne kleiaarde, grote brok of pil van conserven, plat rond gebak of in informeel taalgebruik billen, vooral van kleine kinderen gezegd. Als eufemisme hoop mensen- drek, synoniem aan drol. <CH) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie S 076-236309. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, (alleen redactie) 01640-37253, fax 01640-40731. (voor nabezorging 01640-36850) Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Breda, Afdeling Lezerscontact @06-0226116 (gratis). Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363,4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62,4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023,4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9,4381 RP, S 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051,4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 85.50, per half jaar 170.05 óf per jaar 330.70. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 28.45, per kwartaal 83.00, per half jaar 165.05 óf per jaar 320.70. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje S 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur S 076-236881, zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076- 236242/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. Heeft u de krant niet ontvangen Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Ook op zaterdag van 09.00-12.00 uur. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het financie ringstekort zal dit jaar toch uitkomen op de afgesproken norm van 3,75 procent van het netto nationaal inkomen. .y Dat is mogelijk door een al netsv verwachte meevaller in de Kok belastingopbrengst van 2,6 heeft miljard gulden. Enkele we- Meti ken 1 niste beetl uit tl Een goedlachse I Yosir Arafat temijj den van premier Lubbers en ministt Kooijmans tijdenA de foto-sessie voor| het Catshuis. FOTO A| pen Haag - Staatssecretaris zaken) is er gisteren niet in gesis de Tweede Kamer te sturen over de ww of de sociale zekerheid. PLO-leider Yasir Arafat met democratische principes die ontmoeting tussen Arafat en de ook secretaris van het Interna- bij het opbouwen van een econo- man die heel nadrukkelijk uil „,->1 het belang van de media nimmer leden van Tweede en Eerste Ka- tionale Centrum voor de Vrede mie in de Gaza-strook en Jericho op vrede," zegt René van i Dat betekent dat hij vandaag tijdens de behandeling van de begroting van Sociale Zaken duidelijk moet maken waar hij 300 miljoen gulden vandaan haalt. De PvdA zit niet op extra bezuinigingen te wachten. Frac tievoorzitter Wöltgens maakte al eerder duidelijk dat zijn partij eerst wil kijken of er in het voorjaar mogelijke financiële meevallers in de sociale zeker heid zijn. Regeringspartij CDA eist echter dat Wallage met aan vullende bezuinigingen komt. Twee weken geleden maakte Wallage duidelijk dat door ver keerd rekenwerk op het ministe rie de aanscherping van de ww- wetgeving niet de beloofde be- zuini! miljo tekou guldJ belod snel dat f Zijn] Mini! gistej knoc hakt| ter is tol er ol kabil ring j; tegeij per rieol PLO-leider Yasir Arafat .verdedigt vol vuur het vredesakkoord tussen de Palestijnen en Israël. Zijn achterban is echter hopeloos verdeeld over het akkoord en over het recente uitstel van de Is raëlische terugtrekking uit de bezette gebieden. Die verdeeldheid stond gisteren centraal tijdens Arafats bezoek aan Ne derland. Door Henk Bouwmans Gevoel voor public rela tions kan PLO-voorzitter Yasir Arafat niet worden ontzegd. Als hij het Haag se perscentrum Nieuwspoort verlaat, duikt de zwartwitte hoofddoek van Arafat niet meteen in de met draaiende motor gereedstaande Mercedes. Hij zwaait vriendelijk lachend naar het te hoop gelopen Haagse publiek dat even zo vriendelijk teruglacht en zwaait naar de voormalige terrorist, die na het historische akkoord tussen PLO en Israël overal in de wereld als een staatshoofd wordt ontvan gen. Zijn lijfwachten en de bege leidende politie-agenten slaan het tafereel intussen zenuwach tig gade, bedacht op een moge lijke actie van een van Arafats vijanden die de PLO-voorzitter juist vanwege dat akkoord naar het leven staan. Ook tijdens de persconferentie ontpopt Arafat zich als een vriendelijke, goedlachse man met democratische principes die het belang van de media nimmer uit het oog verliest. Want als hij in het Arabisch, dat voor de meeste journalisten niet te vol gen is, wordt gewezen op de verdeeldheid en het verzet in PLO-kringen schakelt hij rap over in het Engels. En verwij zend naar de vragensteller be lijdt hij vol trots zijn democrati sche principes: „Hij is tegen de mocratie. Wij respecteren en zijn trots op onze democratie. De meerderheid respecteert de min derheid." Dat verzet in eigen kring is ook een van de onderwerpen in de ontmoeting tussen Arafat en de leden van Tweede en Eerste Ka mer. De kamerleden zijn bezorgd over de voortgang van het vrede sproces tussen Palestijnen en Is raël; niet alleen omdat de terug trekking van de Israëli's uit Jeri cho en de Gaza-strook is uitge steld. Maar ook omdat belangrij ke mensen rondom Arafat - zoals woordvoerster Hanan Ashrawi vorige week - zich te rugtrekken. „Ik hoop dat het vredesproces slaagt maar voor mij was het vertrek van Ashrawi het eerste signaal dat het fout kan gaan," zegt D66-senator Gelderblom, ook secretaris van het Interna tionale Centrum voor de Vrede in het Midden-Oosten. „Arafat zei dat de pers die verdeeldheid opblaast. Maar de pers de schuld geven, vind ik niet netjes," meent WD-kamerlid Weisglas. Toch slaagt Arafat er in enkele twijfels bij de kamerleden weg te nemen. Hij verzekert dat de vei ligheid van de joodse kolonisten in de bezette gebieden in ieder geval in de interim-fase een zaak van de Israëli's zal blijven. „Dat is dus totdat er een definitieve regeling is," concludeert PvdA'er Melkert. Arafat belooft Gelderblom dat bij het opbouwen van een econo mie in de Gaza-strook en Jericho gebruik gemaakt wordt van de kennis van het Israëlisch-Pales- tijnse Centrum voor Onderzoek in Jeruzalem. „Er zijn natuurlijk allerlei geïnteresseerden op de markt met eigen, nieuwe ideeën. Het zou zonde zijn als er geen gebruik gemaakt zou worden van de ideeën van dit centrum," zegt Gelderblom. Het gesprek achter de geblin deerde ramen van de Troelstra- zaal verloopt in een ongedwon gen sfeer. „Hij maakte een zeer ontspannen indruk. Hij kwam op mij over als een zachtaardige Door onze correspondente Willy Werkman Het grote bord op de deur van het PLO-kantoor in Jericho gaf gisteren de gevoelens van teleurstelling weer in dit kleine woestijnstadje op de Weste lijke Jordaanoever. „Ons kantoor is gesloten," stond er te lezen, „omdat Israël geen vrede wil". Directeur Abdul Kareem, die in de afgelo pen dagen nog zo had gehoopt dat Israël alsnog een begin zou maken met het terug trekken van haar troepen, besloot grom mend dat hij maar beter naar huis kon gaan. „Geen vrede," was zijn commentaar. „En geen feest vandaag." Jericho's 20.000 inwoners moesten gisteren hun vlaggen en hun vreugdeleuzen weer inpakken. Van het begin van hun zo vurig gehoopte bevrijding was niets te merken en Israël's bezettingstroepen waren er, ook gisteren, nog duidelijk aanwezig. Aanwezig, en ook nerveus. Toen enkele tientallen jongeren, gewapend met Pales tijnse vlaggen en heel wat opgekropte frustratiegevoelens schreeuwend rondom het stadspleintje gingen marcheren, leek het er even op dat ze met him jeeps op de menigte in wilden rijden. „Ik'heb mijn hele hotel aangeboden; gra tis," zegt manager Rajai Abdo van het 'Hisham Palace', het toekomstige PLO-re- geringsgebouw. „Maar Arafat heeft erop gestaan mij 70.000 dollar per jaar te beta len. We moeten het alleen nog wat opknap pen hier." Arafat zal er 15 kantoren krij gen, als alles doorgaat, en drie suites. „Eén voor hemzelf," laat Rajai Abdo weten. Wanneer de 'president' dan zou komen? „Allah is groot. Hij komt, als de vrede komt." Eens zaten daar Arabische koningen en prinsen, die in dit 250 meter onder de zeespiegel gelegen 'oudste stadje van de wereld' hun wintermaanden kwamen doorbrengen. Maar nu is Jericho zwaar verwaarloosd en moe van de al 26 jaar durende Israëlische bezetting. „Ik denk dat er nu meer geweld komt," zegt Daoud Erakat, de kortgeleden uit ballingschap teruggekeerde secretaris-ge neraal van de Palestine People's Party. „De mensen hier voelen nu dat Israël niet serieus is over de vrede." Een overeen komst over 10 dagen? „Misschien over tien dagen, misschien over tien jaar." Arafat's positie onder zijn eigen volk, vindt hij, is intussen zo zwak geworden, dat hij straks zijn Palestijnse politie hard nodig zal hebben. „Straks, als Arafat hier echt komt regeren," zegt hij, „zal hij zijn politie-legertje gebruiken om de oppositie te onderdrukken. De mensen hier zijn niet alleen boos op premier Rabin maar ook steeds meer op onze eigen leider." Mohammed Hamad Usta, een van de 41 Palestijnse politiemensen die gisteren na een training van twee maanden in Jordanië naar de Westelijke Jordaanoever terug keerden, maakt zich al trots op voor zijn nieuwe taak. „Ik zal mijn land en mijn leiders verdedigen," laat hij ernstig weten. Maar voorlopig zijn het nog niet de Pales tijnse politiemensen die het in Jericho voor het zeggen hebben. En ook niet Yasir Arafat, wiens foto nog wat onwezenlijk neerkijkt vanaf de muren in de kleine winkeltjes. Een grimmige grijns, zo lijkt het, want het feest van de vrede dat op 13 september -drie maanden geleden nog maar - ook in Jericho zo uitbundig gevierd is, laat weer op zich wachten. man die heel nadrukkelijk uit op vrede," zegt René van Linden, fungerend als voorzitti van de kamerdelegatie die Arafat sprak. Ook de PLO-vooi| zitter zou geroerd zijn door hartelijke ontvangst. „Toen i Arafat uitgeleide deed, verteli hij mij dat hij buitengewoon wi getroffen door de open sfeer v; ons gesprek," vertelt Van di Linden. Arafat doet er alles aan om zich) zelf te verkopen als een lachse, vriendelijke man. Hij li er op dat zijn hoofddoek goed zij voordat hij in de tuin v, Catshuis op de foto gaat premier Lubbers, mini: Kooijmans (Buitenlandse Za| ken), minister Andriessen (Ei nomische Zaken) en minisl Pronk (Ontwikkelingssamenwei| king). Samen met Lubbers Arafat een en al vriendelijkheii als hij in de tuin van het Cal huis in de lens kijkt van tientaU len camera's. De Palestijnse vlag wappert in de hoogste top en dat syml liseert het historische karakti van het bezoek van de PLO-lei der. Een visite die vooral bel doeld is om sympathie te winne voor de Palestijnse zaak. „Vit zoeken morele steun," erkent Arafat ten overvloede tegenoveij de pers. Economische steun komt op del tweede plaats maar wordt door Arafat niet uit het oog verloren Tussen alle beleefdheden doo: peutert hij een toezegging los dal Nederland zal helpen met hei bouwen van een haven in dt Gaza-strook en daarvoor 40 mil joen gulden uittrekt. Zijn dank-l woord in het gastenboek vanl Nieuwspoort is daarom alleszeg gend: „Met hartelijke en vrien delijke groeten van de Palestijn-1 se bevolking aan onze vrienden in Nederland. Yasir Arafat." Den Haag - De PvdA-fractie in de Ee bezwaren tegen de aanscherping van d> dert de Eerste Kamer hierover met staal Zeiken). Volgens de senatoren Jaarsma-Buijsea worden met name de kleine werkgever^ terwijl ook de privacy van de werknemei Kabinet en Tweede Kamer willen dat t werknemers de eerste weken doorbetalej lang, kleinere bedrijven met maximaa weken. Volgens de PvdA kan het ven weken loon de kleine werkgever op hoge Over het algemeen gingen ze zaterdag tevreden naar huis, de congresgangers van de Partij van de Arbeid. Goed, voor een enkeling was het een teleurstel lende bijeenkomst geworden. Vooral de huidige Europarle mentariërs die geen kans meer maken op een nieuw mandaat, keerden hun partij - in elk ge val letterlijk- ontmoedigd de rug toe. Hemmo Muntingh bijvoorbeeld nam niet eens meer de moeite om zijn lunehbon in te wisselen. Direct na het vaststellen van de Europese kandidatenlijst trok hij zaterdag zijn jas aan en verliet hij het Amsterdamse RAI-complex. Het droevige weer buiten paste wonderwel bij zijn stemming. Maar binnen bleef de sfeer goed. Zelfs een aartsmopper kont als het oud-kamerlid Frans Moor liep goed geluimd rond. „Leuk hoor, zo'n congres. Dan zie ik mijn oud-collega's nog eens," aldus de man die uit boosheid over het wao-stand- punt van zijn partij de Kamer verliet. Dat was ruim twee jaar geleden. Hij heeft nog steeds geen nieuwe baan gevonden. Tevreden waren ze zeker bij de Jonge Socialisten. Dat het 's avonds feest zou worden, stond buiten kijf. „Shit, ik moet al ergens anders heen," riep een meisje dat blijkbaar niet had gerekend op een 34-ste plaats voor voorzitster Sharon Dijks- ma. Maar Felix Rottenberg had mis schien wel de meeste reden tot tevredenheid. Er was geen op stand uitgebroken tegen het programma en de lijst waarin hij zo veel energie had gestoken. Spontaan kuste hij medevoor zitter Ruud Vreeman op de wang terwijl ze door het con gres luid werden toegejuicht. Even later kuste Ruud terug, zij. het wat minder spontaan. Het ontbrak er nog maar aan dat Felix ook de lippen op de door ploegde wangen van Wim Kok drukte. Kok dreigde zich toch even te buiten te gaan aan een voor hem ongekende spontaniteit toen hij de op het podium ver zamelde kamerkandidaten op riep tot het zingen van een strijdlied. Hij begon al driftige dirigeerbewegingen te maken maar Felix greep in. Er was zaterdag maar een chef-dirgent en dat was hij. Geen gezang. Stel je voor dat ze de Interna tionale zouden aanheffen. Een van die solidariteitssymbolen die volgens Rottenberg niet meer bij een moderne partij passen. Maar even later stond daar weer de oude Wim Kok. Zijn slottoespraak had niets van spontaniteit of vernieuwing. De vertrouwde rondgang langs alle beleidsterreinen waar PvdA'ers voor verantwoordelijk zijn plus de actuele nationale en interna tionale thema's. Het was een beetje Veronica op Radio I, die daar 'de wereld in een half uur' voorbij laat denderen met veel blubjes en bliebjes. Die ontbra ken bij Kok. En verder was het allemaal degelijk en weinig op windend. Aan de vooravond van het con gres wekte Rottenberg even de indruk dat Nederland een onge kend politiek mediaspektakel te wachten stond. De verwijzing naar Amerikaanse en Engelse toestanden deed het ergste vre zen. Veel lawaai, geschetter, vlaggen, borden en gekke hoed jes. Maar niets van dat alles. Een vaste bezoeker van Ameri kaanse verkiezingscircussen zou al na een uurtje zijn weggedut. De enige zichtbare vernieuwing bestond uit een andere aankle ding van het podium en daarop spreekbeurten van vooraf zorg vuldig geschminkte bewindslie den. Hun bijdragen gaven ook weinig aanleiding tot media spektakel. Dus boden radio en televisie gedurende het weekend het ver trouwde beeld van een oer-Ne- derlands partijcongres. Stukjes uit de slottoespraak van Kok, een korte analyse van het con gres, een gesprekje met een te leurgesteld kamerlid en een kort interview met de nieuwe lijsttrekker. Zondag introduceerde voorzit ter Rottenberg in Het Capitool een van zijn ontdekkingen, de veel beter aan. Die zitten niet te wachten op fanfares en vlagver toon. Die hebben liever een re den om wat vertrouwen in de toekomst te hebben. illustratie Mat Rijnders Amsterdamse hoogleraar econo mie Rick van der Ploeg, kamer kandidaat nummer 9. Rotten berg keek bijna vertederd toe terwijl de nieuwe aanwinst z'n best deed de sociaal-democrati sche koers uit de doeken te doen. Dus niks dynamische of swin gende start van de verkiezings campagne van de PvdA. Geen partijpolitiek spektakel. Maar gewoon een degelijke bood schap aan de kiezers, vanuit het hart van Wim Kok. Dat slaat bij de overgrote meerderheid van de kiezers in Nederland ook "De Tweede Kamer bespreekt deze week de begroting van So ciale Zaken en Werkgelegen heid. Maar voor staatssecretaris Wallage staat er nog meer op het programma. Woensdag en donderdag moet hij met de Ka mer in de slag over de vernieu wing van de algemene bij standswet. Verder staan op de agenda de nieuwe opzet van het bestuur in gebieden rond de grote steden, de Najaarsnota en het verslag van de Europese topconferentie van afgelopen vrijdag en zater- In commissies komen onder an dere aan de orde de grondpoli- tiek, de toekomst van Schiphol, het economische beleid in de regio, kunst in het onderwijs, de controle op levensmiddelen en een aantal onderwerpen op het gebied van volkshuisvesting en defensie. (ADVERTENT);. //CONFIDENCE'S, U IN TEXTILES-^}* Milieuvriendelijk Eco-Tex (m.u.v. serie 06. En 5,- korting op 3 Sloggi Darj Slips). Sloggi for Men Slips zijn gemaakt van 9<f fijn katoen en 4% Lycra. Ook na eindeloos wa blijven ze perfect in vorm. Zit goed bli|ft goed Aanbieding tot 1 Januari HET HAD in Rusland nog erger overwinning voor de ultra-nationalist met verwerping van de nieuwe grorr voortzetting van het democratisch l baat verkeken zijn. Dat zwartste seen zondag bespaard gebleven. De nieut de hakken over de sloot. Daarmee h ieder geval een democratisch fundar Het Westen klampt zich vast aan verder hebben de Russische verl opgeleverd: de hervormingsgezinc overmacht verslagen door met name Liberaal-Democratische Partij van VI. Er worden al parallellen getrokken van 1933, waarbij de nazi's aan de profiteren van economische instabili democratie in de Weimar-republiek sprake van eenzelfde chaotische Duitsland van 1933. En het leidt ultra-nationalisten daarvan hebben het volk moet toezien hoe de politii het gepraat over hervormingen en alleen maar leidt tot minder werk en Maar het is overdreven die verge dramatiek door te trekken naar de r Als het extreme signaal van de or hongerige kiezers maar goed word president Jeltsin, maar ook door het Het lijkt voor een nieuwe regering n op een parlementaire meerderhe parlementariërs te steunen. Een m werkbaar voor verdere hervorminge Russen er weer in moeten kunnen c zich het lot van hun burgers aa zichtbaar effect van de economi daarvoor van essentieel belang. E omvangrijke hulp uit het Westen, mondjesmaat gegeven. Alle kans dat de kiezers die nu m< extreem-rechts hebben gegeven, r zullen laten. De op zich dramatisch! worden gezien als iets dat hoorde van een democratische en markt-ec<

de Stem | 1993 | | pagina 2