HVY'24 herfstkampioen Sport Herfsttitel gaat naar Hoek Sluiskil doorbreekt negatieve reeks Verliezend en vuistloos Bennekom boos op arbiter Peter Reniers TOEGIFT OP MAANDAG Ui tg esp roken. DE STEM Thuisploeg zet bezoekend Taxandria met 5-0 opzij ZEELAND in DESTE Vogels Retourtje retour Salaris gcheldemond- Bi raad van start Zwaargewonde bij overval Belgisch Putte Vijftien jaar in cocaïnezaak VOAB blijft in spoor HYY '24 TWEEDE KLASSE B R Weer meevaller voor schatkist Kooijmans dag naar Sarajevo Privé-telefoon multinationals Geen oplossing voor ww-tekort MAANDAG 13 DECEMBER 1993 B9 Van onze medewerker Sjaak Begijn Hulst - Na elf wedstrijden mag HW'24 zich in de twee de klasse B van het zondag voetbal herfstkampioen noe men. De formatie van trainer Paul Telussa is de de enige ploeg die nog ongeslagen is in deze klasse en dat zegt veel. De 5-0-overwinning op Taxan dria is een graadmeter van de dominante rol die HW'24 dit seizoen speelt. In elke wedstrijd weten de Hulstenaren legio kan sen te creëren. De geelhemden hebben 29 doelpunten voor, een gemiddelde van ruim 2V2. Vol gens trainer Paul Telussa staat zijn formatie terecht bovenaan. „Van vriend en vijand hoor ik dat we de beste ploeg zijn in deze klasse. We gaan dan ook voor de titel. We hebben een brede selectie, die als geheel presteert. Ook wanneer er enkele spelers wegvallen, komen we tot goede prestaties." Telussa heeft met dit laatste het gelijk aan zijn zijde. Gistermid dag ontbraken Harm Rietjens (griep) en Jurjen Swiers (knie blessure) op het appèl. Het gemis van deze twee spelers liet zich niet of nauwelijks gevoelen. Dennis Rodrigo speelde een goe de pot en Peter van Dorsselaer blijkt een speler die op veel plaatsen inzetbaar is. Door de brede selectie met nage noeg gelijkwaardige spelers staan de voetballers voortdurend op scherp. Paul Telussa: „De selectie als geheel presteert. In feite maakt het niet uit wie er speelt. Iedereen is zich daarvan bewust. Dat is ook de grote kracht van dit HW'24. De jon gens trekken zich formidabel aan elkaar op." HW'24 begon het karwei voort varend. Bij rust stond de thuis ploeg al met 4-0 voor. De Bra banders werden met direct voet bal van het kastje naar de muur gestuurd. Zonder problemen werden de aanvallen van achter uit efficiënt opgebouwd. De vleugels werden daarbij goed ge bruikt en de bal werd meestal maar één keer geraakt. Trainer Gerard Kops van Taxandria had voor aanvang nog goede hoop op een gunstig resultaat, maar moest zich gaande de wedstrijd toch hebben afgevraagd waar hij deze ij dele hoop vandaan had gehaald. De gastheren waren voetbaltechnisch namelijk supe rieur. „Voetbaltechnisch is HW'24 su perieur," verduidelijkte Telussa na afloop. „Wat dat betreft heb ben we een ploeg om van te smullen. Als trainer ga ik uit van de voetballende kwaliteiten van deze ploeg. Natuurlijk moet er ook gewerkt worden, maar dat is bij deze ploeg .slechts een onder steunende factor." Het eerste HW'24-doelpunt kwam er in de 18e minuut. Uit een scrimmage kwam de bal voor de voeten van Angelo Ver- braecken, die wel een gaatje in de Taxandria-verdediging wist te vinden en de score opende met een gerichte schuiver: 1-0. Na dit doelpunt vielen de goals om de vijf minuten. Werner Blanckaert, Carlo Blommaert en opnieuw Angelo Verbraecken legden de 4-0-ruststand vast. In de tweede helft viel HW'24 ver terug. Volgens Telussa was dat niet verwonderlijk. „Het is te begrijpen dat je na zo'n goede eerste helft enigszins terugvalt. Dat zie je bij Ajax ook. Het gebeurt gewoon. Langs de ande re kant moet je de ploeg compli menteren met het feit dat het de tegenstander niet de mogelijk heid heeft gegeven hier gebruik van te maken. Gaandeweg heb ben we de draad weer opgepakt. HW-aanvaller Angelo Verbraecken schiet hard op het doel van Taxandria. foto wim kooyman Het laatste kwartier was goed." Inderdaad was het eerste half uur van het tweede bedrijf niet om warm van te worden. Er sloop een zekere matheid in de ploeg, vooral veroorzaakt door de ruime score voor rust. Kansen kwamen er toch, maar Werner Blanckaert en Angelo Verbrae cken waren niet gelukkig in de afwerking. Met nog tien minuten te spelen, mocht ook Dennis Ro drigo zich voegeh in het rijtje van doelpuntenmakers. Hij ont ving een voorzet vanaf links en knalde deze buitenkans droog binnen: 5-0. Trainer Telussa beseft dat zijn team nu de te kloppen ploeg is in de tweede klasse. „We spelen elke wedstrijd een finale. Dat legt een zekere druk op de ploeg. Het is aan ons te bewijzen dat we dit aankunnen." Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Bennekom - Hoek mag zich winterkampioen in de eerste klasse B van het KNVB-voetbal op zater dag noemen. In een moei zaam met 2-0 gewonnen duel in en tegen Bennekom stelde de equipe van trai ner Dick Buitelaar die titel veilig. Een nuttige zege -in een wed strijd, waarover de oefenmeester van Hoek zei: „Die komt niet voor de schoonheidsprijs in aan merking." Centraal in deze wedstrijd stond de vrije trap die arbiter Peter Reniers uit Wagenberg in de zes de minuut aan Hoek toekende. Een schietkans van 25 meter voor het doel van Bennekom, waarmee Remco van Keeken zich belastte. Bekeken tilde hij de bal over de muur om vervol gens het leer via de binnenkant van de paal in de netten te zien caramboleren. Doelman Gerard van Voorst keek toe, deed niets en was tevreden. Tot Reniers naar de middenstip wees. Toen barstte de sluitpost uit Bennekom in woede uit. Hij dacht namelijk dat het een indi recte vrije trap was en omdat er rechtstreeks op doel werd ge schoten, bleef hij roerloos staan. Los van de vraag of hij de bal gestopt kon hebben. Op de fu rieuze reactie richting arbiter van de doelman volgden rap en kele maats en later ook trainer Hein Oelderik. Reniers was onverbiddellijk. „Ik heb mijn arm niet geheven. Het enige wat ik deed, was mijn grensrechter naar de achterlijn verwijzen," aldus de overigens goed leidende Reniers, die derge lijke vingerwijzigingen in eerde re, soortgelijke situaties, en ook bij latere, richting assistent uit voerde. Dat de vrije trap toege kend was wegens het neerleggen van een tegenstander, dus direct, was de Bennekomse-goalie ove rigens eveneens ontgaan. Kortom, commotie alom en een verharding van het spel, met als opmerkelijk feit het doorgaan van Marcel van Brakel van de thuisclub op doelman Wim Ver- poorte. Een actie die de gemoe deren behoorlijk deed verhitten. Reniers bleef echter heer- en meester van de situatie en be zwoer de oploop door zijn van nature meegekregen overwicht en rust. De strijd die eigenlijk nooit boeide, hield hij verder strak in handen. Een verdienste. Kansen Vanaf die cruciale treffer drong Bennekom sterk aan. Meer dan enkele hachelijke momenten in het strafschopgebied rond de veste van Verpoorte leverde het niet op. Voor Hoek namen intus sen de kansen op een uitbraak toe. Zo strandde Geert de Poor ter na een actie van Wim Zoete- wey op doelman Van Voorst om vervolgens enkele minuten later bij een volgende uitval in de 86e minuut wel raak te schieten (0-2). Dit op een breedtepass van Van Keeken, die onder andere door Piet de Visser gevolgd wordt. NAC zou een gegadigde zijn. Buitelaar: „Dan kan best. Weg kan hij niet. Onder andere om dat hij nog niet transfervrij is." Wageningen, de vorige club van Van Keeken, komt dan namelijk weer in beeld. Buitelaar maakt zich wat dat betreft geen zorgen. „Geert-Jan de Smet wordt even eens gevolgd. Bijvoorbeeld door een ploeg als Eeklo," wist hij. Over de 'oorlog' tussen Van Keeken en Ogali merkte Buite laar op: „Het hoort bij topvoet bal. We werken met 18 man en daarbij hoort strijd. Heerlijk om mee om te gaan." Deze Osmund Ogali begon even als vorige week op de bank. In de slotfase zette Buitelaar de Nigeriaan in voor Peter Boerjan. Hij maakte nog bijna 0-3, maar vergat evenals De Smet, Van Keeken en Van de Guchte eerder de bal binnen te leggen. Met name daardoor had Hoek het moeilijk tegen de hekkesluiter uit deze klasse. Want juist een snelle treffer had Hoek nodig om vrijuit te kunnen spelen. Buite laar had zijn tactiek er op afge stemd. Daarom ook hield hij mandekker Leo Kayser op de bank ten gun ste van Kurt Migom, die een rol in de middenlinie mocht vervul len, terwijl Geert de Poorter Van Keeken en De Smet in de front lijn moest assisteren. Jos Kayer en Danny Magito golden als twee mandekkers, terwijl Peter Hamelink de rol van vrije verde diger vervulde. Mart van de Guchte stond te boek als werk paard in het centrum van het spel. Het mocht allemaal niet baten tegen het rommelig spe lende Bennekom. Dat Hoek toch won, kwam omdat het scoorde en Bennekom niet. Zo simpel is dat in voetbal. Voor Hoek was het tevens een zege die om een bijstelling van het uitgangspunt, dit seizoen 26 punten pakken, vraagt. „We moeten het er maar eens over hebben. Zeker nu we als top meetellen," zei Buitelaar, die van mening was dat zijn team toe was aan rust. Voor Peter Hamelink reden om op te mer ken: „Voorlopig staan we zes weken aan kop. Niemand pakt ons dat af." Gelijk heeft hij. Hoek komt namelijk pas 28 ja nuari 1994 opnieuw binnen de lijnen voor een competitieduel. Tot dan toe blijft het met 17 punten uit 12 duels leider met minimaal een punt voorsprong op de rest, die intussen nog en kele inhaalwedstrijden af moet werken. Bij die herstart zal Dan ny Magito opnieuw mogen toe kijken. Hij. kreeg namelijk in de blessuretijd rood. Een dom geval van opzettelijk hands noopte Re niers die kaart te trekken. „Het was een reflex," verzuchtte Ma gito later. Geel had Reniers eveneens op zak. Mart van de Guchte van Hoek en Michael Ploegaert en Dennis van Meeg- denburg van Bennekom werden er mee bedacht. Allemaal voor onbesuisde acties. Door onze medewerker Peter Snelders Vogelwaarde - Sluiskil, de vooraf getipte titelkandidaat in de vierde klasse H, door brak gisteren een negatieve reeks resultaten (een gelijk spel en twee nederlagen) via een 2-3-zege in en tegen Vo gelwaarde. Op die zege viel iets af te dingen, want de thuisploeg was vrijwel de ge hele wedstrijd de betere ploeg, maar miste de koel bloedigheid in de afronding om een hardwerkend Sluiskil te verslaan. Man van de wedstrijd, maar dan in negatieve zin, werd scheids rechter Wagtmans uit St.-Wille- brord. De man in het zwarte pak had duidelijk zijn dag niet. Voor pietluttigheden gaf hij geel en overtredingen waar een rode kaart op zijn plaats was, liet hij aan zich voorbij gaan. Daardoor wisten de 22 acteurs ook niet waar ze aan toe waren en onts pon zich een pittige, soms veel te harde wedstrijd op het sportpark aan de Bossestraat. Het treffen resulteerde in zes gele kaarten. Van Sluiskil werden Wilco Braafhart, Adri Meijer en Gerrie de Bruijne op de bon geslingerd en bij Vogelwaarde kregen Wilf- ried van Waterschoot, Rudie Raas en Robin de la Ruelle geel gepresenteerd. Sluiskil kwam het beste uit de startblokken. In de 9e minuut resulteerde dat in een fraaie kans. Gerrie de Bruijne gaf de bal voor en Paul van der Hooft kopte de bal naar de geheel vrijstaande Martin van de Bos sche. De bedrijvige Sluiskil-aan valler schoot van dichtbij naast het doel. Even later moest Vo gelwaarde-doelman Patrick BESCHERMDE vogels hebben de biathleten verjaagd van het parcours dat voorzien was voor de Olympische Winterspelen van 1998 in Nagano. Makoto Kobayashi, voorzitter van het organisatiecomité in de Japan se stad, heeft dat woensdag tijdens de vergadering van het Internationaal Olympisch Co mité in Lausanne bekend ge- besloot ma Bravenboer met dochterlief mee huiswaarts te keren. Een rit van bijna 250 kilometer. Een leuke trip, die ondanks het slechte weer gezel- lig verliep. Althans voor de dames. Voor John Bravenboer minder. Hij kwam namelijk tot de ontdek king dat hij zonder sleutels zat. De 'Jag' was dus met geen mogelijkheid open te krijgen, laat staan om als vervoermid- maakt. del te dienen. Ten lange leste In Hakuba, 37 kilometer ten werd 'Driebergen' ingescha- westen van Nagano, zijn op en rond het voorziene parcours van de biathlonwedstrijden nesten en jonge dieren aange troffen van haviken en bui zerds. Omdat het om twee vol gens een internationale over eenkomst beschermde vogel soorten gaat, moet de sport wij ken. Volgens Kobayashi zullen de wedstrijden verplaatst wor den naar Nozawa Ocen, 50 ki lometer ten noorden van Naga no. keld. Uitgekeken werd naar de jeep met het vrouwelijke deel van de familie. Zonder resul taat overigens. Pas toen deze thuis kwam in het Belgische Watervliet rinkelde de telefoon en kon opnieuw richting Ben nekom gekoerst worden. John verenigde zich daar met zijn familie, at er samen nog een hapje mee, kreeg zijn sleutels en kon zodoende een kwartier na middernacht de auto thuis op stal zetten. VROUWEN en auto's. Een combinatie waarover nogal eens smalend gesproken wordt. Niet terecht overigens, maar soms denk je daar ongewild aan. Zo ook zaterdagmiddag in Bennekom, waar eersteklasser Hoek tegen Bennekom speelde. Bij de toeschouwers John Bra venboer, voorzitter van de sponsorclub van Hoek, en zijn familie. Kijkers die met twee auto's richting Veluwe geko men waren. Met zowel pa als dochterlief aan het stuur. Op zich niets bijzonders. Tot men besloot een paraplu te ha len. Deze lag in de Jaguar van pa. Dochter haalde die op en kreeg dus de sleutels mee. Gaf die bij terugkeer aan ma en daarmee was de kous af. Hoek won met 0-2 en iedereen was blij. De rit was dus niet voor niets geweest. .In die euforie DE Amerikaanse profhonkbal lers uit American en National League verdienen gemiddeld ruim een miljoen dollar. Om precies te zijn: 1.076.089 (ruim 21 milj oen gulden) Volgens een overzicht van de Amerikaanse spelersvakbond is het gemiddelde salaris in 1993 met 4,6 procent gestegen. In 1992 en 1991 bedroeg de stij ging respectievelijk nog 20,8 en 42,5 procent. Bij Toronto Blue Jays verdie nen de spelers gemiddeld het meest. De tweevoudige winnaar van de World Series betaalt elke speler in doorsnee 1.765.582 dollar. Dit in schrille tegenstelling tot de San Diego Padres, waar 'slechts' gemid deld 378.471 dollar per speler op jaarbasis wordt betaald. Bijdrage: Rinus Verberkmoes. Anderlecht-trainer Jan Boskamp in het Belgische Het Nieuws blad, na de nederlaag met 5-3 tegen Werder Bremen: „Je ziet in zo'n situatie dat je gewoon enkele smeerlapjes in de ploeg nodig hebt, die er desnoods met de grove borstel durven door te vegen. Is het niet godgeklaagd dat je drie gele kaarten pakt voor een stomme zaak als tijdrekken, terwijl ik in het laatste half uur nauwelijks iemand een fout zag maken." Choreograaf Rudi van Dantzig in Het Parool: „Ik geloof dat het dierlijke meer aanwezig is in sport dan in dans. Sport ontstaat ter plekke. Dat is ook waarom de mensen er zo gefascineerd naar kijken. Benieuwd als ze zijn wat er in de volgende seconden gebeuren gaat. Sporters staan dichter bij de natuur." Olympisch 800 meter-kampioene Ellen van Langen in De Telegraaf: „Ik doe alles om fit te blijven, dat is ook altijd zo geweest. Juist daarom is het niet te beschrijven hoe rot je jè voelt bij een blessure." Feyenoorder Arnold Scholten in Voetbal International: „Als voetballer leef je in een roes. Ik denk dat ik pas na m'n carrière echt besef hoe mooi het allemaal geweest is." Volleybalster Heieen Crielaard in het Algemeen Dagblad: „Vrouwensport wordt nu eenmaal voornamelijk door mannen gewaardeerd." Hockeycoach Tom van 't Hek in Trouw: „Je mag van een sporter geen wegwerpartikel maken. Wanneer je over tien jaar een reünie organiseert, is het belangrijk dat iedereen dan met plezier op deze periode terugkijkt." Voetbalinternational Peter van Vossen in Het Parool: „Het is een moeilijk proces geweest voor mij iets rustiger te worden, maar als je binnen één seizoen vier keer moet terugkomen, ben je wel heel stom als je het dan nog niet doorhebt." Sao Paulo-trainer Tele Santana in Voetbal International: „Voet bal is niet zoals basketbal. In basketbal is het beste team bijna altijd zeker van de overwinning. In voetbal beslissen details over winst of verlies. Een combinatie die net fout loopt of. een individuele actie die wèl slaagt, zelfs een graspol kan een wedstrijd beslissen." Willem H-trainer Jan Beker in Trouw: „De mooiste competitie is de eerste divisie. Je kunt niet degraderen, je kunt periodetitels winnen en je kunt kampioen worden. De hele eerste divisie zou daarom moeten spelen zoals Ajax speelt. Ook Emmen en Veendam. Er zijn geen verzachtende omstandigheden. Wat maakt het uit of- je met zestien of negentien punten laatste wordt? Het is pas leuk als je onderaan eindigt en 84 goals hebt gemaakt. Het gaat om de manier waarop je achttiende wordt." Veldrijder en mountain-biker Mike Klug in Sport International: „Ik wil wedstrijden waar de toeschouwer iets aan heeft, en dat is niet het oneindig geploeter met een fiets op je nek. Lopen met een fiets op je nek, is tegennatuurlijk. Het doet pijn, het is onestetisch en het is niet eens de bedoeling van die sport." lnnkt u een dikke kans op succes Inderd M®annnan van de tien Stern-lezen 133e JAARGANG Gent - „De Scheldemondraad draagt bij tot de afbraak van de Europese binnengrenzen," aldus secretaris Hennekam van de Be- vdI neluxraad gisteren tijdens de in stallatie van de raad in Gent. De grensprovincies Zeeland, Oost en West-Vlaanderen proberen samen een aantal knelpunten op telossen. (ZIE ZEELAND - C1 putte (B) - De directeur van de Kredietbank in het Belgische putte is gisteren levensgevaarlijk gewond geraakt bij een overval. De twee overvallers gingen er zonder buit vandoor in een auto die later is teruggevonden in het Nederlandse Putte. Van de over vallers ontbreekt nog elk spoor. Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 44-jarige Zaandammer wegens import van 3200 kilo cocaine veroordeeld tot vijftien jaar cel en een boete van een miljoen gulden. Zijn medeplichtige, een 56-jarige Amsterdammer, kreeg acht jaar cel plus 100.000 gulden boete. Beide uitspraken waren conform de eis. Een derde verdachte kreeg vier jaar cel en een ton boete. ZIE OOK ZEELAND - C1 Een aanvaller van Vogelwaarde gaat op avontuur in de verdediging van Sluiskil. Vonck al zijn capaciteiten aan spreken om een schot van Gerrie de Bruijne te stoppen. Het was uitstel van executie, want in de 13e minuut was het wel raak. Een steekpass van Martin van de Bossche bracht Paul van der Hooft alleen voor doelman Von ck. Met een simpele voetbewe ging liet de Sluiskil-aanvaller de Vogelwaarde-doelman kansloos. Even was Vogelwaarde het spoor bijster, maar toen de teleurstel ling verwerkt was, werd Sluiskil vrijwel constant onder druk ge zet. Het spel van Vogelwaarde oogde verzorgd. De ploeg is niet voor niets één van de beter op bouwende ploegen in de vierde klasse. Alleen laat de afronding van de opbouw nogal eens te wensen over. Een schot van Robin de la Ruelle werd knap door Sluiskil-goalie Frans van der Veen gestopt, Ru di Raas kopte voorlangs en de zelfde Raas strandde na een doorbraak op doelman Van der Veen. Kort voor rust kwam Sluiskil goed weg, toen de door gebroken Rudi Raas door Adri Meijer werd neergelegd en scheidsrechter Wagtmans zelfs geen geel presenteerde. In de tweede helft trok Vogel waarde de lijn van voor de pauze door. Al na twee minuten was de stand gelijk, toen Wim de Laere uit een fraaie vrije trap scoorde. De druk op het Sluiskil-doel werd zo groot, dat een voor sprong in de lucht hing. Maar ook Sluiskil was via uitvallen niet geheel kansloos. Paul van der Hooft en Gerrie de Bruijne bedreigden kort na elkaar de Vogelwaarde-doelman. Het was echter wel Vogelwaarde dat de leiding nam door een fraai dia gonaal schot van Rudie Raas. De vreugde over die treffer was nauwelijks getemperd of 2-2 sierde het scorebord. Martin van de Bossche strafte een beoorde lingsfout in de Vogelwaarde-de fensie koelbloedig af. Datzelfde foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse B heeft HW'24 gisteren fiks uitgehaald door Taxandria met 5-0 te verslaan. De koppositie kwam dus niet in gevaar. deed Paul van der Hooft een kwartier voor tijd, toen opnieuw de Vogelwaarde-defensie niet geheel vrijuit ging en de moge lijk minst snelle speler op het veld opnieuw alleen voor doel man Patrick Vonck verscheen. Van der Hooft maakte opnieuw zijn reputatie van goaltjesdief waar door 2-3 te scoren. Vogelwaarde ging nog wel op zoek naar de gelijkmaker, kreeg enkele kansen, maar de verdien de gelijkmaker viel niet. VOAB bleef de Hulstenaren volgen door met 1-2 te winnen van concurrent TAC/BWB. WSC volgt kort daarop na de 4-2-winst i Terheijden. DESK-NOAD werd 2-1, SvSSS-Roosendaal 2-0 en i derby MOC17-DOSKO 3-0. TAC/BWB - VOAB 1-2 - Rust 0-1; Wil Lammers 0-1, Roel van Grinsven 0- Eric Roef-1-2. SvSSS - ROOSENDAAL 2-0 - Rust 0-0; Mark Bettens 0-1 en 0-2. MOC'17 - DOSKO 3-0 - Rust 3-0; Hans de Rooy 1-0, Arjan Helmonds 2 (eigen doel), Duco Bolten 3-0. DESK - NOAD 2-1 - Rust 1-0; Nelis Heesbeen 1-0, Barry Bakker 2-0, Ronny Samando 2-1. WSC - TERHEIJDEN 4-2 Rust 1-0; Jan Habraken 1-0, John Adriaansen 2-0, Nick Rutten 2-.1, John Adriaansen 3-1 en 4-1, Rob Rasenberg 4-2. e omdat negen van de tien Stern-lezers k.k in week uit in onze „Kleintjes'-kolom.. hun gading bij staat Dat zijn elke dag v Va" 1 Ll.inlliu, lA-VArn kleintjes lezers. Volg van rena dig. „Er heid Ontstuimig Vandaag maakt een noordwestenwind er een gure dag van. Eerst valt er nog een enkele bui, later af en toe zon. Vanaf morgen veel wjnd en buien. Den Haag - Minister Kok (Fi nanciën) krijgt dit jaar meer aan belastingen binnen dan hij eer der had geraamd. Door deze meevaller van ruim 2,5 miljard gulden kan het overheidstekort toch worden teruggedrongen naar 3,75 procent van het natio naal inkomen, zoals dat vier jaar geleden in het regeerakkoord was afgesproken. ZIE BINNENLAND-A3 Den Haag - Minister Kooijmans (Buitenlandse Zaken) brengt vandaag een bliksembezoek aan de Bosnische hoofdstad Saraje vo. Hij praat daar met president Izetbegoviz en premie'r Siladjic over het vredesoverleg, dat nog steeds in een impasse zit. De bewindsman blijft een dag in Sarajevo. Amsterdam - Diverse multina tionals in Europa, waaronder Philips, willen een eigen tele foondienst opzetten. Een net werk moet de hoofdkantoren van Rank Xerox, ICI, Shell, Phi lips en Du Pont met elkaar ver binden. ■ZIE ECONOMIE - A6 Den Haag - Staatssecretaris Wallage moet de Tweede Kamer vandaag vertellen waar hij 300 miljoen gulden denkt te vinden. Dat bedrag moet extra worden bezuinigd op de ww of de sociale zekerheid. Hij is er gisteren niet in geslaagd de Tweede Kamer een plan voor te leggen. ■ZIE BINNENLAND-A4 Mosj bij mer lanc] de par bra cesv nati| Zjir teleq weg con tie al viceT ringj. macl „Mag log' geval delijl heid f menll laag tie," Ook alles misti De niew moei keer Ver Li L

de Stem | 1993 | | pagina 20