Biervliet stunt tegen Zeelandia Verhit slot in Philippine B8 jural WK-damtweekamp begint in Oeral Patrijzen verrast Steenbergen: 4-0 Eerste nederlaag voor Vlissingen STEEN in sensationele extra minuten van 3-1 naar 3-3 Breskens mag niet mopperen over puntendeling Middelburg ldopt JVC feestelijke 06-320.320.22 06-320.320.37 06-320.324.68 06.95.05 06*95*07 06.96.09. DE STEM SPORT ZEELAND Sexmeisjes live! 06-97.11 Sabrina Livesexgesprek 06-320-320-07 9032 ichine kiezen Axel pakt flink uit VIERDE KLASSE H iren en Zn. Terhole ldopt Aardenburg EERSTE KLASSE E DERDE KLASSE D VIERDE KLASSE G 3 51 Schuif maar zacht naar binnen schatje! Jong 5, Open net 18 jr. 1 gDm I/rouwen en meisjes 15 irwennen elkaar. 1 gCm Rijp Jong 18 jr. Lady B. Superieure en jeestelijke behandelinn 100cpm. Griekse-livesex Alleen live voor Grieksi k buk wel schat! 1 gpm ox! De Madam verbindt j foor, zeg maar met wigi gpm 06*95*0 Zalig zo'n hoogtepunt! tewardessensex. Je voelt haar jarretels, ze draagt geen slipje! 1 gpm. ipe vrouwen willen een esexgesprek! laat lorverbinden! 1gpm. MAANDAG 13 DECEMBER 1993 Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de eerste klas se afdeling van het zondag voetbal zorgde een sterk aan vallend Biervliet voor een stunt door koploper Zeelan dia met 6-3 te verslaan. Graauw won in een evenwichtig treffen ietwat gelukkig van IJ- zendijke (1-0) en Hontenisse pakte de winst met 3-4 bij Ro- bur. De wedstrijden Zeeland Sport-RIA, Jong Ambon-Oost- burg em Lewedorpse Boys-Hul- sterloo werden afgelast. BIERVLIET - ZEELANDIA 6-3 - In de eerste helft wees niets erop, dat Biervliet op een derge lijk ruime zege af zou gaan. Zeelandia was in die fase de betere ploeg. De bezoekers kwa men op voorsprong door Adri van Maare, zagen daarna Mi chael Dijkstra een strafschop missen en Marcel Kaljouw ver diend 0-2 scoren. Biervliet had op dat moment al op een vrijwel kansloze achterstand kunnen staan. Toen Mark de Pauw op slag van rust 1-2 scoorde, begon Biervliet erin te geloven. In de eerste vijf minuten van de twee de helft sloeg Michel van de Walle met een puntgave hattrick keihard toe en boog de achter stand om in een 4-2-voorsprong. In de 55e minuut liet William Faes 5-2 aantekenen en Michel van de Walle scoorde tien min- ten later zelfs 6-2. Zeelandia was een geslagen ploeg en kon slechts terugkomen tot 6-3 door een treffer van André Poortvliet. GRAAUW - IJZENDIJKE 1-0 - In de eerste helft had Graauw het betere van het spel en drukte regelmatig op het IJzendijke- doel. De thuisploeg kwam overi gens wel gelukkig op voor sprong, doordat Paul Verhaegen in eigen doel schoot. Na rust waren de rollen omgedraaid. IJ- zendijke was toen sterker, maar kon de achterstand niet wegwer ken. ROBUR - HONTENISSE 3-4 - Hontenisse won verdiend, want de bezoekers waren over de ge hele wedstrijd de betere ploeg. In de eerste helft kwam Honte nisse op 0-2 door goals van Davy de Booy en Job Zwegers. Barry Tijan bepaalde daarna de rust stand op 1-2. Na de pauze scoor de Job Zwegers 1-3, kwam Ro- bur via Mark van Hassel op 2-3, maar zorgde Job Zwegers met zijn derde doelpunt voor een 2-4-stand. In de slotfase werd het nog even spannend, toen Mark van Hassel 3-4 aan liet tekenen. Verder liet Hontenisse de thuisploeg niet komen. I voorzichtig doen, ben t 18jr. U bent gelijk aa beurt! 1 gpm. 06.96.36. pashokje! Jij de verko ler. Je komt te vroeg bin- en. Geef niet zegt ze, pak me, ik buk wel! 1 gpm. Van onze voetbalmedewerker Rinus Verberkmoes Philippine - De gemoederen liepen in Philippine giste ren hoog op. Mikpunt was arbiter Brummer uit Roosen daal, die, nadat Philippine op 3-1 was gekomen, extra tijd wegens oponthoud bijtrok. In die korte tijd kwam STEEN terug tot 3-3, met als 'stemmingmaker' een strafschop als sluitstuk. STEEN benutte die en kon evenals de arbiter slechts onder begeleiding het kleedlo kaal ongeschonden halen. met Topsex meisjes 16.97.22. Laat je verwen nen. 1 gpm. met jou. Hete tienertjesü Sex en dating 1gpm Links/rechts regeling Voor het in- en uitdraaien van schroeven. 7,2 volt Handenvol werk had het bestuur van Philippine, bijgestaan door niet al te warrige supporters van beide zijden, om zowel de gasten als de scheidsrechter naar een veilige haven te loodsen. Te veel heethoofden konden hun emoties niet onder controle houden en zonnen op wraak en deelden intussen klappen uit. Arbiter Brummer stond hierin centraal met STEEN als tweede hoofd van jut. Dit alles omdat de gas ten een toegekende strafschop verzilverden, waardoor een ze ker schijnende zege om zeep werd geholpen. Trainer Ronny van Kerkvoorde zag dat al eerder aankomen. „Prutsers," foeterde hij al enige Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal (zondag) pakte Axel fors uit tegen Luctor'88. Het won afgete kend met 5-2. Terneuzen kwam op het Zuidersport park tegen Hoofdplaat niet verder dan 0-0. rmte-, geluidwerend .'verbaar tie B. V eg 10 - 4715 RM Rucphen I53 Fax: 01654-3510 i ons land. En dat lige auto met het rlijk aantrekkelijk. portieve 1.3 liter lit is een greep uit ie hoofdsteunen. M i k vif >r frisdrankblikjes, leien neerklapbare /oor u klaar. En de Koploper STEEN speelde in en tegen Philppine met 3-3 gelijk. Vogelwaarde verloor voor eigen publiek met 2-3 van Sluiskil. De wedstrijden Corn Boys-Clinge en Walcheren-Koewacht werden afgelast. AXEL - LUCTOR'88 5-2 - Een duel dat in de eerste helft al werd beslist. Het scorebord wees bij rust 4-0 aan. Joop Frusch opende in de vierde minuut de score. Een strafschop, aan Axel toegekend wegens hands in het strafschopgebied, werd door Mi chel Nieuwelink verzilverd. Axel kreeg tal van kansen en Frusch en Nieuwelink benutten er daar van elk één. In de tweede helft kwam Luctor'88 wat beter in de wedstrijd. De strijd ging toen meer gelijk op. Marco Utermark scoorde 4-1. Na een kwartier werd het 4-2, toen een vrije trap door André Karelse via de vin gertoppen van doelman Gom- mers in de touwen verdween. In de slotfase was het woord en de daad weer aan Axel. Gino van de Broecke zorgde voor 5-2. TERNEUZEN - HOOFDPLAAT 0-0 - Een slechte wedstrijd van beide kanten. In de eerste helft was Terneuzen het meest in de aanval, maar dat zette geen zo den aan de dijk. De tweede helft was voor Hoofdplaat, maar ook dat kon daaruit geen profijt ha len. Zo bleef het 0-0. Een terech te uitslag. tijd tegen zijn defensie. Een laat ste linie die onder leiding van Ritchie Bosma kranig stand hield en geen kansen weggaf. Met de moed der wanhoop werd de op de borden verschenen 3-2 verdedigd. Tot verdediger Pilaat verzuimde op te ruimen. Hij ver legde het probleem tot bij Bos ma, die op de huid gezeten door Mark Strijdonk in de fout ging. In zijn poging dit te herstellen, raakte hij de spits van STEEN, die onderuit ging. Arbiter Brum mer honoreerde dat met rood. Philippine verloor daarmee het hart van de defensie. STEEN rook de onrust bij de Philippinenaren en ging ondanks de nog nauwelijks resterende tijd op jacht naar meer. In die prestatiedrang drong het de on zeker opererende defensie van de rood-groenen terug. Dit resul teerde onder andere in een door braak van Eddy van de Bos, die gestuit werd. Onreglementair oordeelde Brummer. Zich verge wissend van de juiste plaats wandelde hij richting penal tystip. Daar aangekomen wees hij resoluut richting doel Philip pine. Mark Strijdonk maakte geen fout (3-3). De poppen wa ren vanaf dat moment aan het dansen. Het gevolg is bekend. Eerder was bekend dat Philippi ne niets liever wilde dan winnen van de leider in deze vierde klasse. Een loffelijk streven, dat bekend was bij Samson, trainer van STEEN. Hij verordoneerde zijn spelers vooraf de zaken snel aan te pakken en Philippine geen kans op uitspelen te geven. Een tactisch facet dat na vijf minuten al de grond ingeboord werd door een doelpunt van Wim Antheunis op een voorzet van Marnix Schieman. Waren beiden daarna iets beter met de riante kansen omgesprongen, dan was 3-0 niet ondenkbeeldig geweest. Het mocht niet zo zijn. Het werd zelfs nog voor de pau ze 1-1 via een magnifieke lob van Werner Bisschop, wiens ver meende blessure van vorige week tegen Corn Boys honderd procent meegevallen leek te zijn. Tot uitgespeelde kansen kwam STEEN niet. Philippne gaf daar voor geen ruimte en hield STEEN van opbouwen af door met volle inzet te storen. Die inzet leek zijn beloning te krij gen. In de 70e minuut zag name lijk invaller Hendericks een schotpoging smoren. In de re bound was Marnix Schieman wel succesvol (2-1). De kous leek hiermee af. Helemaal toen Antheunisse in de 90e minuut voor 3-1 zorgde door onzorgvul dig uitverdedigen in de Steense defensie af te straffen. Eddy van de Bos verstoorde de feestroes van de Philippinenaren nog in dezelfde minuut door 3-2 te scoren met als vervolg voor noemde verhitte slotfase. Na zeven partijen wordt de watch op 28 en 29 december in Tallinn (Estland) voortgezet, pnd december komen beide spe lers naar Nederland voor het 'weede deel van de tweekamp, die uit twintig partijen bestaat. Vanaf 7 januari worden in Smal- 'fflgerland zeven partijen ge speeld, daarna gaan de spelers voor twee partijen naar Rotter dam, om tenslotte op 21 januari weer in Friesland te eindigen. Wiersma acht de condities voor de tweekamp niet optimaal. „In Nederland is de situatie niet Een aanvaller van STEEN komt lengte te kort om een voorzet in het doel van Philippine te koppen. FOTO WIM KOOYMAN Rotterdam (anp) - De tweekamp om de wereldtitel dammen tussen titelverdediger Alexei Tsjizjov en uitdager Harm Wiersma begint dinsdag 14 december in het Russische Izjevsk, een stad in het Oeral-gebergte. gunstig voor topsportklimaat. Dat ligt in de vroegere Sovjet unie wel anders. Als je daar een topper bent, zien veel bedrijven een mogelijkheid om zich te pro fileren." De oud-wereldkampioen heeft zelf een groot deel van de orga nisatie verzorgd. „Van het Russi sche deel ben ik zeker. Daar staat een goede prijzenpot vast, circa 100.000 gulden." Uit het Nederlandse deel moet eenzelfde bedrag beschikbaar komen. Maar garanties daarover zijn er nog niet. Van onze sportmedewerker Fred Rabout Breskens - Breskens hield gisteren in eigen huis een punt over aan het treffen met Unitas. De withemden mochten be paald niet klagen over de 1-1-eindstand. Een gelijk spel behaald op werklust, want het betere voetbal kwam van de bezoekers. Dat gaf interim-coach Wies van Avermaete na afloop volmondig toe. „Ik denk dat we vandaag de handen mogen dichtknijpen. Voetballend konden we het niet oplossen. Je merkt ook dat de druk op de jongens groter wordt. We zijn nu zes wedstrijden ongesla gen, met drie uit vijf goed aan de tweede periode begonnen en dan komt er toch wat druk op de jongens te liggen en daar hebben ze nog problemen mee," aldus Van Avermae te, die vrijdagavond door voorzitter Johan van Espen was opgebeld, omdat Bert Pentu- ry een afspraak voor een feest had. Van Avermaete: „Die afspraak lag al vast voor hij hier bij Breskens aan de slag ging. Begrijpelijk dat hij die niet af kon zeggen. Ik ben vrijdag bij de bespreking geweest en we hebben er toch uitgehaald wat erin zat." Bij Breskens wordt de blessurelijst kleiner. Zaten er vorige week nog negen spelers uit de kern in de lappenmand, gisteren waren Willy de Jaeger (handblessure), Johnny den Besten (knie) en Carlo Smit (geschorst) ab sent. Jacky Jacobse is alweer begonnen in het tweede, zodat er positieve geluiden waren op te vangen. Alleen Michel van Craenenbroeck staat nog als langdurig geblesseerd te boek. Bij de bezoekers ontbrak een viertal basis spelers. De Brabanders lijken over een groter potentieel te beschikken dan de Zeeuws-Vla- mingen, want voetballend waren ze gisteren de beteren. Breskens, met Peter de Putter uitstekend spelend als laatste man, stelde daar een grote dosis werklust tegenover en had het geluk, dat het in een vroeg stadium op voorsprong kwam. Uit zijn eerste aanval, na negen minuten, haalde het een corner. Mi-' chel de Ruysscher (gisteren als aanvallende middenvelder opgesteld) draaide de bal goed in de doelmond, waar Jaap van de Lijke hoger sprong dan alles wat Unitas was. Bekeken knikte hij de bal buiten bereik van Rob Schuiten tegen het net: 1-0. Unitas, met meer creativiteit in de gelederen (met name Marcel Cas, Rober Oomen en Patrick Duda dolden naar hartelust op het middenveld), verzuimde drie minuten later om de zaken recht te zetten, toen Patrick Duda in het strafschopgebied door Robin Buitendijk van de sokken werd gelopen. Scheidsrechter Van de Broek uit Malden wees resoluut naar de stip. Patrick Duda belastte zich met de penalty, klopte wel Nico Knol, maar zag de bal tegen de lat te pletter slaan. Daarmee was het mankement van Unitas blootgelegd. Het voetbalde goed op het mid denveld, maar eenmaal in de buurt van het zestienmetergebied liep het fout. Mede door dat Breskens furieus verdedigde. Opbou wend was het allemaal minder, maar achter aan bleven de mouwen opgestroopt. Gevolg: een veldoverwicht voor Unitas zonder dat dit kansen opleverde. Een 1-0-ruststand der halve. Een spelbeeld dat na een kwalitatief aan vaardbare eerste helft in een wat mindere t tweede helft overeind bleef. Unitas bleef jagen op de gelijkmaker. Marcel Cas was daar na een onnavolgbare solo dichtbij, passeerde wel de uitlopende Nico Knol, maar Jaap van de Lijke knalde de bal alsnog uit de doelmond, terwijl een voorzet van Peter Sweres door Patrick Duda net naast werd gekopt. Breskens kon niets anders doen dan op de counter loeren. Met een snelle man als Michel de Ruysscher in de gelederen beschikt het op dit onderdeel over een knap wapen. Tot twee keer toe zag hij een inzet op de vuisten van Rob Schuiten uiteen spatten. Er kwam zelfs een derde keer, toen Johhny Jacobse langs de rechterflank terreinwinst boekte, de bal doorschoof naar Terence Zahn, die breed op Michel de Ruysscher passte. Ook deze keer moesten de vuisten van Schuiten redding brengen. Pas zeven minuten voor het einde kreeg Unitas waar het meer dan recht op had. Op rechts liep Marcel Cas nog maar eens een aantal Bres- sianders voorbij. Zijn voorzet bereikte Pa trick Duda en het stond 1-1. Unitas voelde dat er nog meer inzat en een goed bij de les zijnde Nico Knol was nodig om in de slotminuten zijn ploeg overeind te houden, toen Robin Buitendijk slecht uitver dedigde en Corné Suijkerbuijk kon afdruk ken. Knol redde in twee tijden. Boekingen in dit harde, maar faire duel waren er voor de Bressiaanders Robin Bui tendijk en Johnny Jacobse en Wilfried Hee- ren van Unitas. Bij Breskens kwam Arno de Graaf diep in de tweede helft in de wei voor Terence Zahn, terwijl even voordien bij Unitas Edwin Teunissen de plaats van Wilf ried Heeren had ingenomen. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het afdelingsvoetbal op zondag boekte Terhole gisteren een knappe 3-0-zege op Ouwerkerk. De koploper in deze klasse, Renesse, zege vierde met 2-1 in Aardenburg. ADO hield op eigen veld Noormannen met 4-3 onder de duim en Hansweerste Boys klopte Schoondijke met 2-0. Domburg-Dreischor werd 5-1 en Kwadendamme-Sluis afge last. SDO - NOORMANNEN 4-3 - In deze gelijkopgaande wed strijd opende Theo Eysackers met een afstandsschot de score (1-0). Tonno Wondergem meldde zich vervolgens via een kopbal voor 1-1, waarna Donald Roels een hoekschop rechtsteeks binnen trapte (2-1). De ruststand werd door Johnny Witte kort daarna op 2-2 bepaald. Na de thee werd het door Robby Bogaart 2-3, Jos van Jole kopte vervolgens de gelijkmaker binnen, waar na Ronny Jonkheim, eveneens via een kopbal, de eindstand op 4-3 bepaalde. AARDENBURG - RENESSE 1-2 - Aardenburg miste in de eindfase een strafschop, zag doelman Verboom van Renes se weggezonden worden, maar slaagde er niet in de gelijkma ker binnen te trappen. Na 0-1 door een treffer van Leon Bakker werd het 1-1 door An- gelo Sinack. Na de pauze pas seerde Evert de Rijk ongeluk kigerwijs zijn eigen doelman en dat betekende 1-2. HANSWEERTSE BOYS - SCHOONDIJKE 2-0 - Bud Aschman legde de basis voor de winst door voor de doelwis- seling 1-0 te scoren. Na de hervatting bracht Ronald Breyaert de zege definitief bij de thuisclub door 2-0 binnen te schieten. TERHOLE - OUWERKERK 3-0 - Jan Dobbelaar maakte in de eerste termijn 1-0. Na het wisselen van speelhelft zorgde Patrick Freyser voor 2-0 en daarmee was de ban gebroken. Drago Markanovic maakte uiteindelijk nog 3-0. DOMBURG - OUWERKERK 5-1 - Huib Meerman meldde zich voor 1-0 en Erwin Vroeg voor 1-1. Met die stand werd aan de thee begonnen en mocht Johan van de Berg zich opmaken voor zijn rentree. Hij deed dit met vier treffers, waardoor Domburg met 5-1 Van onze sportmedewerker Axel - Middelburg heeft in het duel met JVC de smaak van een zege in de eerste klasse E weer eens mogen proeven. De provinciale hoofdstedelingen blijven echter onderin bengelen. Samen met Margriet, dat het duel tegen Goes afgelast zag. DBS kon daardoor op de Goese- naren inlopen door met 1-0 van VES'35 te winnen. RKW-De Valk werd 1-4, Gemert-Rood Wit 4-2 en UDI-Volharding 2-2. MIDDELBURG - JVC 1-0 - Middelburg kon voor het eerst de tijdelijk in Hong Kong actieve Jan de Rijke opstellen. De lange spits zorgde ervoor dat zijn komst een feestelijk tintje kreeg door pal voor de pauze voor 1-0 te zorgen. Deze stand koesterde de ploeg van trainer Jan de Gier met zorg. Het bleek net genoeg voor de winst. RKTVV - DE VALK 1-4 - Rust 0-1; John van Rnegtsel 0-1, Art hur van Hooyen 0-2, John Kne- gtsel 0-3, Dennis van Lieshout 0-4, Nelis Hurkens 1-4. GEMERT - ROOD WIT 4-2 - Rust 2-1; Jacco Hofman 1-0 en 2-0, Jan Wijnings 2-1, Carlo Ver meulen 3-1, Nick Rutten 4-1, Joop Braat 4-2. VES'35 - DBS 0-1 - Rust 0-0; Johan Rijkers 0-1. UDI'19 - VOLHARDING 2-2 - Rust 0-1; Jorrit Fransen 0-1, Richard van de Bogaard 1-1, Ferry van Grunsven 2-1, Pieter van de Bosch 2-2. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de derde klasse D van het landelijk amateur voetbal (zondag) zorgde Patrijzen voor een daverende verras sing door lijstaanvoerder Steenbergen met 4-0 te verslaan. RCS won in Roosendaal met 3-2 van Alliance. Breskens deelde via een 1-1-uitslag de punten met het bezoekende Unitas'30. plijn hield de poort dicht. Patrij zen was in de counter gevaarlijk en André Smulders trof nog een keer doel. ALLIANCE - RCS 2-3 - Een gelijkopgaande wedstrijd. Al vroeg in dit duel kwam Alliance op 1-0 door een doelpunt van Toon Bierbooms. Dat was tevens de ruststand. RCS kwam vijf minuten na de hervatting op gelijke hoogte door een treffer van Kees Westerweele. Halver wege werd het 1-2 door Ron van Rosevelt. Jeroen Schrieder bracht de stand uit een vrije trap weer in evenwicht. Daar leek het bij te blijven, maar ver in blessu retijd maakte Kees Westerweele de voor RCS winnende goal. MOERSE BOYS - VIRTUS 1-4 - Rust 1-1; Toine Leijs 0-1, Pa trick Kerstens 1-1 (strafschop), Peter Broeders 1-2, Rob Jansen 1-3 en 1-4. BOEIMEER - SC GASTEL 2-2 - Rust 1-0; Johan Pieters 1-0, Jo han Batenburg 1-1, Johan Pie ters 2-1, Ronald Akkermans 2-2. Virtus handhaafde zich in de kopgroep door een 4-1-over winning op Moerse Boys. In Bre da deelde Boeimeer de punten met SC Gastel via 2-2 en het duel Internos-Zundert werd af gelast. PATRIJZEN - STEENBERGEN 4-0 - Een agressief en met veel inzet spelend Patrijzen won ver diend. Na een pass van André Smulders opende André Pieters na ongeveer twintig minuten de score. Halverwege brak Steen bergen-doelman Van de Weegen na een botsing met Pieters een been. Dat betekende een onder breking van het duel met een kwartier. Direct daarop maakte Ronnie de Vos er 2-0 van. Patrij zen bleef het spel beheersen en vijf minuten voor rust resulteer de dat in een treffer van Hubert Rentmeester. Na de hervatting een fel aandringend Steenber gen. De Patrijzen-goalie Jan Li- Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse G van het landelijk amateur voetbal (zondag) leed Vlissingen gisteren de eerste nederlaag in deze competitie. In Rijsbergen won WR met 3-2 van de Zeeuwen. vrije trap bracht Vlissingen op 2-2. Een hard knokkend WR slaagde erin om vijf minuten voor tijd via Jurgen van Kuyck de winst te pakken. BSC - ZIERIKZEE 4-4 - Een misverstand in de BSC-verdedi- ging stelde Jan-Leen Boot in staat de score in de derde mi nuut voor Zierikzee te openen. Marco van Oeveren zorgde voor 0-2. Rond het half uur zorgde Corné Verbogt voor de aanslui tingstreffer. BSC kwam door goede aanvallen nog voor rust op 2-2 door een doelpunt van Eddy Schil. Na de hervatting werd het al gauw 3-2. Dion Traats ver schalkte de Zierikzee-goalie met een kopbal. Verbeten vocht Zie rikzee terug en met succes. Zierikzee verspeelde eveneens een punt. In Roosendaal werd het tegen BSC 4-4. WR - VLISSINGEN 3-2 - Vlis singen kwam op 0-1 door een doelpunt van Chennen Braaf- hart. Een fanatiek aanvallend WR slaagde erin halverwege op 1-1 te komen door een treffer van Maurice Hendriks. Beide teams kozen voor de aanval en het duel was het aanzien dan ook waard. Halverwege de twee de helft werd het 2-1 door een doelpunt van weer Hendriks, die met een kopbal scoorde. Een door Geert Bouwman genomen

de Stem | 1993 | | pagina 19