Stephanie Rottier in Benelux Cup Schwegler pakt draad weer op Voetbalderby in Zaamslag OCCASIONS LEN OEVEN lUBWOOFER SYSTEEM 249.- Kleintje ERVARING VOOR 1EDEN PRIJS Hulster atleet gokt op plaats bij top-tien in Zeeuwse Crosscup H»jl A I± 850 stuks - >KO MICRO SET 299.- IIEUW IN DOOS I Compleet met satellite I speakers HUPS KTV 999. PHILIPS WASAUTO MAAT 699. ELOOFUJK MAGNETRON 599.- »N 130 1650-44943 RATIEAUTO'S DE STEM SPORT ZEELAND B2 Zwemmarathon De Schelde Overtraind Combinatie Koploper Hoek (1B) gaat naar hekkesluiter Bennekom Erasmus-trein dendert voort Tweede wedstrijd Indoor Vlaanderen &wr mjÊ AA ilAAA SCHAAKRUBRIEK Karpov i 41 A iiti i 1 A A A <i>^A sport AGENDA MAGNETRONS ENZ. |r verst. 2 x 20 W - Cass, deck Ipeler, boxen 599 - |UW IN DOOS 120 watt max. SUPER GELUID! 63 cm monitorlook teletekst 1699- l\IU 1000 toeren 1299.- I COMBI n kwart-gnll met de combinatie- mogelijkheid van it tegelijk n nuttig vermogen van 650W ,:hr en kooksysteem met metalen draaiplateau van Jfeking van het kookproces bij het openen van de deur Ep van het ingestelde programma NU Irpen. fgens gebracht, meestal Een plaatsen: resultaten boeken. 'itsiusblauw .1993 EXE diamantzwart .1992 idel lagunegroen '93 diamantzwart '90 in '91 jyalblue '90 uw '87 wart (nieuw model) '91 ber '89 'art, LPG '90 '91 luw '89 1'on jw, schuifdak '90 ler '89 itzwart '89 jn '89 tallic '90' 1'R7 wit '89 donkerblauw '85 ansingel 101-103 laai-Tel. 01650-69324 VRIJDAG 10 DECEMBER 199B Van onze verslaggever Maastricht - De Davis Cup wedstrijd tussen Nederland en België, uit de eerste ronde van de wereldgroep, ging aan de neus van Maastricht voor bij. Eindhoven kreeg de voor beur als locatie voor de ten- nis-interland. Desondanks blijft Limburg niet verstoken van toptennis. bi het kader van de 'Benelux Cup' treden vandaag en morgen toppers uit Nederland en België in Maastricht voor het voetlicht. De grote hal van het MECC heeft voor de derde keer binnen twee weken een nieuwe aanblik gekregen. Na de springpiste (Jumping Indoor Maastricht) en een ijsvloer (Holiday On Ice) is de vloer nu vrijgemaakt voor een tenniscourt. De 'Benelux Cup' beleeft in Maastricht zijn primeur. De monstratie-wedstrijden vereni gen talentvolle spelers met de sterren van nu en de toppers van toen. Dankzij de inspanningen van het sportmanagementbureau Advantage komen prominente vertegenwoordigers van de aan-' komende, gevestigde en voorma lige tennisgeneratie in actie. Het Nederlands team wordt ver tegenwoordigd door Jan Sieme- rink, de 17-jarige Limburger Sjeng Schalken, Miriam Ore mans en Stephanie Rottier. De Belgen brengen Bart Wuyts, Christoph van Garsse, Sabine Appelmans en Dominique Mona- ni op de baan. Tom Okker, de Argentijn Guillermo Vilas, de Roemeen Ilie Nastase en de Ira nees Mansour Bahrami zijn als ex-wereldtoppers gecontrac teerd. Jan Siemerink is bij de mannen de hoogst geklasseerde speler op de wereldranglijst. In 1987 be gon de 23-jarige Rijnsburger als 954e op de ATP-ranking om in de navolgende jaren (1988: 774e; 1989: 477e; 1990: 135e; 1991: 26e) een spectaculaire sprong te maken. In de laatste twee jaar stagneerde zijn vooruitgang ech ter (1992: 57e; 1993: 53e). Bart Wuyts (24) draagt het team van de Belgen. De drievoudige nationale kampioen hielp zijn land in 1991 aan promotie naar de wereldgroep in de Davis Cup. In datzelfde jaar drong hij als nummer 88 de top-100 binnen. Op 28 september 1992 bereikte Wuyts zijn hoogste klassering op de wereldranglijst. Dankzij hal ve finales in Casablanca en Bo logna en kwartfinales in Hilver sum en San Marino beloonde hij een constant seizoen met een 74e positie op de ATP-ladder. PROGRAMMA 10 december: vanaf 18.00 uur: Mi- riam Oremans - Dominique Monani, Ilie Nastase - Mansour Bahrami, Jan Siemerink - Bart Wuyts. 11 december: eerste sessie vanaf 14.00 uur: Christoph va/» Garsse - Sjeng Schalken, Sabine Appelmans - Stephanie Rottier; tweede sessie vanaf 18.00 uur: Guillermo Vilas - Tom Okker, Jan Siemerink/Stepha- nie Rottier - Bart Wuyts/Sabine Ap pelmans, Christoph van Garsse/Do- minique Monani - Sjeng Schalken/ Miriam Oremans. Van onze atletiekmedewerker Hulst - Eddy Schwegler gold jaren terug bij RKHAV als een beloftevol atleet. Hij werd Zeeuws crosskampioen bij de C-junioren voor Miquel van Tongeren en Niels Koole en liep als B-junior op de 800 meter toch een tijd van twee rond. Een voor Zeeuwse begrippen aanvaard bare tijd. Hij kon daarna de motivatie om door te gaan niet meer opbrengen, ging studeren aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag en leek verloren voor de atletiek. Tijdens de eerste wedstrijd van de Zeeuwse crosscompetitie dit jaar, de Vlissingse Nolle-cross, was hij daar ineens weer. In deze sterk bezette wedstrijd liep hij naar een opvallende twaalfde plaats. Een paar weken later deed hij het op de Hulster Moer- schans nog beter met een achtste plaats. Met zijn 22 jaar nog een van de 'jonge veulens' in de Van onze sportmedewerker Temeuzen - Vijf jaar geleden werd met enige voorzichtig heid de eerste zwemmarathon van de zwem- en waterpolo club De Schelde opgezet, in de hoop dat dit evenement niet tot een eenmalig gebeu ren beperkt zou blijven. In middels gaat deze zwemhap- pening, die steeds voor een bomvol zwembad De Honte zorgt, voor de zesde keer van start en heeft die een niet meer weg te denken plaats op de kalender en in menig agenda van zwemfanaten ge vonden. Vrijdag 17 december geeft Michiel de Pooter, ere lid van De Schelde, het start sein van deze Kerstnachtma rathon. Op die dag zullen zo'n 28 ploe gen opnieuw voor een spectacu lair schouwspel en een slopende afvalrace zorgen. Onder die aan wezige ploegen is ook ZCK uit Koewacht, de grote triomfator van de laatste jaren. Die ploeg won deze marathon drie keer achtereen en mag de wisselbeker en vast plaatsje geven in de al rijkelijk gevulde prijzenkast. De organsiatie kan ook nu bogen op deelnemende ploegen van buiten de provincie. Teams uit Breda, Eindhoven, Rucphen, Halsteren en zelfs een tweetal Belgische teams geven acte de présence. Daarnaast komen bij de wedstrijdploegen diverse zwemclubs uit de provincie in- actie. Dat geldt overigens ook voor de B-categorie, waarin de gevorderde zwemmers en zwem sters, waaronder de tri-atleten, in actie komen. De C-categorie, de echte liefhebbers en vrijetijd- zwemmers, bestaat hoofdzake lijk uit regionale ploegen. De deelname van 28 ploegen geeft een vrij evenwichtig beeld van de laatste jaren, toen er ook steeds om en nabij- de 30 ploegen deelnamen. Zoals gebruikelijk zal het geheel omlijst worden door verschillen de sfeerverhogende activiteiten. De Sjores Ambras-dweilband brengt er al direct de stemming in en zal, ondanks de heersende tropische temperaturen in het zwembad, tot ongeveer 24.00 uur menig deuntje richting de deel nemers en bezoekers blazen. Chris Francke verzorgt een mo deshow in badkleding, die ge presenteerd zal worden door le den van De Schelde. De deelne mers en aanwezigen kunnen, om de tijd wat te doden, deelnemen san verschillende spelletjes. Om 20.00 uur beginnen de ploe gen, bestaande uit acht perso nen, aan deze zware afvalrace. Gedurende twaalf uur moet er steeds van iedere ploeg een zwemmer of zwemster in het water 'liggen'. De wedstrijd zwemmers moeten minimaal bonderd meter zwemmen voor dat er afgelost mag worden. In die categorie zijn het vooral de sterkere ploegen, die constant aflossen om zo snelheid te ma ten. Zaterdagmorgen om 8.00 uur wordt het eindsignaal gege ven en kan de stand opgemaakt worden. Om 9.00 uur is de prijs uitreiking in café-bar De Honte. Zeeuwse crosscompetitie, waar de routiniers nog steeds de dienst uitmaken, al zorgt Hans van de Griendt met zijn 26 jaar dit seizoen voor ophefmakende dingen. Waar komt die Eddy Schwegler plotseling weer vandaan? „Ik ben de atletieksport blijven vol gen. In onze afstudeeropdracht zit een duursportproject en ik heb de City-Pier-City-loop geko zen, die volgend jaar maart op de kalender staat. Dat betekent dat de toch wel sluimerende mi crobe weer zijn kop heeft opge stoken. Zo rond mijn zestiende, zeventiende had ik er plotseling geen trek meer in. Het ging ei genlijk ook niet meer. Ik trainde zes keer per week keihard met jongens als Piet Vonck, Jan van Laarhoven, Peter Picavet en Mare Willaert, maar in de wed strijden kwam dat er nooit uit. Dan daalt de motivatie tot nul komma nul." „Nu realiseer ik me wat daarvan de oorzaak geweest moet zijn. In die periode was ik gewoon over traind. Nu ik daar op de acade mie les in krijg, worden de ver schijnselen uit die periode me pas duidelijk. Daarnaast speelde de overgang van Hulst naar Den Haag me natuurlijk parten. Je komt in een andere omgeving. De studie vergt ook zijn tijd. Het actieve sporten kwam er buiten de schooluren niet van. Ik ben het wel altijd blijven volgen." „Een paar maanden geleden heb ik met het oog op mijn deelname aan de City-Pier-City-Run de draad weer opgepakt. Wilde me zelf in de Nolle-cross eens testen en de vonk sloeg weer over. Ik ging te snel van start, viel wat terug, maar eindigde toch nog als twaalfde. Gezien het veld dat daar aan de start stond kon ik niet anders dan tevreden zijn. Hier in Hulst tijdens de Moer- schans-cross pakte ik de achtste plaats. Ik had wel voor Jan van Laarhoven en Peter Picavet wil len eindigen, maar was toch niet echt ontevreden over mijn optre den." Dat betekent dat Schwegler, die nog een half jaar academie voor de boeg heeft, zich dit seizoen een plaatsje bij de top tien in het eindklassement van de Zeeuwse Cross-cup als doel heeft gesteld. De Hulster RKHAV-atleet Eddy Schwegler heeft de draad opnieuw opgepakt en dat betekent een aanwinst voor de Zeeuwse atletieksport. foto wim kooyman „Dat zou, indien er zich geen onverwachte ontwikkelingen voordoen, tot mijn mogelijkhe den moeten kunnen behoren. De twee openingscrossen waren be paald niet de gemakkelijkste. De Nolle-cross werd op een lood zwaar parkoers gelopen, terwijl de Moerschans-cross door de weersomstandigheden, wind kracht twaalf tot dertien met regen, zwaar werd gemaakt." „Ik heb toch nog altijd de basis van het kortere werk uit mijn jeugdjaren. Toen heb ik met Piet Gossie veel kort werk gedaan. Dit terwijl ik volgens de testen op de academie een duursport- lichaam heb. De combinatie snelheid en duur moet de ko mende crossen er toch uit ko men. Schwegler kwam als D-junior in aanraking met de atletiek. Op zijn toenmalige school, het Jan- seniuslyceum in zijn woonplaats, liet gymnastiekdocent Jack de Booy zijn pupillen een Cooperte- st afwerken. „Jack zei dat ik aanleg voor het lopen had. Ik voetbalde wat bij de jeugd van HW'24, maar wist dat mijn mo gelijkheden in deze sporttak be perkt waren. Voor het lopen had ik schijnbaar meer aanleg, want tijdens mijn eerste wedstrijdje, een 1000 meter hier op de baan in Hulst, eindigde ik als derde." „Ondanks het feit dat we voor het overgrote deel op de baan trainden en wedstrijden afwerk ten, ging mijn belangstelling toch uit naar het crossen. Nu heb ik de draad weer opgepakt en met plezier. De motivatie is weer helemaal terug. Dit jaar bij de eerste tien en volgend jaar schroef ik die doelstelling bij tot de eerste vijf." Van onze sportmedewerker Axel - Als het even meezit, wordt Hoek morgen bij winst op Bennekom herfstkampioen in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal. Drie klassen lager ontmoeten Zaamslag en Terneuzense Boys elkaar in een derby, terwijl koploper AZW te gast is bij GPC. Hoek zit momenteel in een iets mindere periode. Het zoekt naar de juiste combina tie om de tegenstander te kloppen. In dat streven stuit het op tegenstanders, die tevreden zijn met een puntendeling. Hoek is tenslotte koploper en moet het spel maken. Daarmee heeft het tegen vaak versterkte defensies moeilijk. Gunstig aspect is dat de mannen van trainer Dick Buitelaar er toch in slagen punten bijeen te sprokkelen. „We liggen eigenlijk voor op onze doelstel ling," stelt de oefenmeester van Hoek. De hoofdrol die zijn ploeg tot nu toe in de eerste klasse vervult, ziet hij voorlopig als 'lonken naar de top'. In het kader daarvan is winnen in en van Bennekom een vereis te. Zeker omdat deze gastheer drager is van de rode lantaarn. „We zullen goed op onze tellen moeten passen," meldt Buite laar, die morgen mandekker Danny Magito in kan zetten. Zijn schorsing zit erop. Osmund Ogali behoort eveneens tot de spelers die de slag aangaan. Kortom, Hoek kan met vrijwel de vaste kern in Benne kom beginnen. Deze groep kan, als het even meezit, concurrent DOVO ontmoet Heerjansdam, herfstkampioen worden. Dat is zonder meer een verrassing. Interessant is morgen de derby Zaamslag- Terneuzense Boys. Niet alleen omdat het een streekgevecht is, maar eveneens omdat door beide teams gewonnen moet worden om de aansluiting met de bovenste regio nen te behouden. Zowel Johan Haak van Zaamslag als Jaap Pijpelink van Terneu zense Boys weet dat. Johan Haak dicht zijn ploeg de beste kansen op winst toe. „We spelen best aardig, al kun je dat aan de resultaten niet aflezen. We missen nog wat scherpte," aldus de blonde middenvelder van de gast heren. Een equipe met mannen als Frans Scheele en Mark Corneiissen, die van Ter neuzense Boys overkwamen. In Terneuzen verliep het voor beiden, evenals voor de rest, niet al te best. Frans Scheele werd uitgesloten in een duel dat nauwelijks het aankijken waard was. „Zaterdag zal dat anders zijn," zegt Johan Haak. De bereid heid om er vol in te gaan, is er. Bij Terneuzense Boys is die er eveneens. Zeker bij Jaap Pijpelink, die maar al te graag van zijn maatje buiten het veld, Jan de Zwarte (spits bij Zaamslag), wil win nen. Jaap Pijpelink gaat voor, zoals hij zegt, „de volle winst." Hij baseert dat optimisme op het gegeven dat Terneuzense Boys sinds de competitiestart beter is gaan voetballen. Daarnaast keerde John de Rit- ter terug in de spits en doet Akke Ganpat weer mee. Benno Pladdet moet echter toekijken. Hij is geschorst. Bij ZaamsTag zijn intussen Cees de Putter en Jerry van Toor genezen van een blessure. Ko Ruyten- burg is gedwongen toe te kijken. Maandag is hij voor een kijk-operatie in de knie aan de beurt. AZW lijkt het ogenschijnlijk gemakkelijk te krijgen. De hoofdrolspeler in de vierde klasse A gaat op bezoek bij GPC. Een tegenstander die nog geen potten brak en vorige week met 3-0 door Terneuzense Boys werd verslagen. De Axelaars moeten de koppositie dus zonder al te veel moei lijkheden kunnen verdedigen of zelfs ver sterken. PROGRAMMA Eerste klasse B: Capelle-SDV, Spakenburg- SHO, Barendrecht-GVVV, Bennekom-Hoek, DOVO-Heersjansdam. Zwart Wit'28-IJssel- meervogels, Lunteren-Sparta Nijkerk. Tweede klasse A: Altena-Kloetinge, Veere- WC'68, Achilles Veen-Serooskerke, Arnemui- den-Roda Boys, RWH-BLC, Bevelanders-LRC. Derde klasse A: Yerseke-Colijnsplaatse Boys, WHS-Bruse Boys, NOAD'67-Rillandia, Oostka- pelle-Seolto, Chrislandia-'s-Heer Arendskerke, Kapelle-Tholense Boys. Vierde klasse A: Dauwendaele-WIK, SPS-Mid- delburg, Zaamslag-Terneuzense Boys, Wemel- dinge-SKNWK, SSV'65-Smerdiek, GPC-AZW. Oostburg - In het KNVB- zaalvoetbal van het rayon Oostburg dendert de Erasmus-trein verder. De regerende kampioen schakele de laatste we ken de concurrenten stuk voor stuk uit. Afgelopen week was Dikke van Dale aan de beurt. On danks dat de Sluisse forma tie op een bepaald moment nog met 4-2 aan de leiding stond, werd de partij met 4-8 in het voordeel van Er asmus afgesloten. Henk Ot- tens was opnieuw de diri gent bij de Bressiaanders. Verduin had ook een plezie rig avondje. Tegen Maitre Jean, dat de laatste weken duidelijk van slag af is, knalde Verduin er tien bin nen. Maitre Jean kwam niet verder dan de 'eerreddende' treffer. Uitslagen: Verduin-Maitre Jean 10-1, Dikke van Dale-Er asmus 4-8. Stand: Erasmus 8-14, Frietstal 6-10, Dikke van Dale 7-10, Vooruit 7-10, Zeemeeuw 6-8, Maitre Jean 7-7, Verduin 7-4, De Ruysscher 6-3. Bron 6-3, Populiérenhof 7-3, Leenhouts 7-2. Van onze paardesportmedewerker Axel - De tweede wedstrijd van de springcompetitie 'In- door Vlaanderen' voor paar den en pony's wordt morgen in manege Kosters in Axel gehouden. De regie is in han den van de daar gevestigde vereniging Graeve Jan. Er wordt morgen vooral veel strijd verwacht in de M- en Z- klasse. In de Z-klasse komen Jan Noordhoek met Edwin en Mi randa de Jonge met Beauchamp (beiden Zwinruiters) in actie. Zij moeten het opnemen tegen de sterke stal Den Exter uit Kortge- ne. Die komt maar liefst met vier paarden in actie. Simon den Ex- ter met Corona en Resident en Sandy den Exter met Dum Drum en Gerak. In de eerste wedstrijd deelden de Den Exter's de lakens uit. Simon behaalde met Corona een eerste en een tweede plaats en Sandy veroverde met Gerak een eerste plaats. Ook Bram Klaasse met Erano (Walcheren) is van de partij en kanshebber voor winst. Hij pakte tijdens de eerste wedstrijd een tweede plaats, maar ging niet van start in het tweede parcours. Ellen Briquet van Hulst reed met haar paard Queen een sterke wed strijd tijdens haar debuut in de Z-klasse, maar viel net niet in de prijzen. In deze klasse komen verder Han Wattel met Uiaan, Richard Kamermans met Veerse- dam's Bellefleur, Lilian de Kort met Sanpaku van Beusiehem en Peter Klaasse met Attentie aan het vertrek. In de M-klasse gaat de hoefsmid uit Aalter, Bart Bomere met Kadaphi JH, die voor de Zwin- ruiters uitkomt, duidelijk aan de leiding na een eerste en een tweede plaats. Op dergelijke uit slagen, maar dan in andere volg orde, kan ook Andy Saey met Jeremias bogen. Zij moeten con currentie dulden van Harold Cornelissens met Griffith en Daimond en Stef-Stefaan de Smet met Lazarus van de Malta hoeve. Om in aanmerking te komen voor de eindrangschikking, moet men aan drie van de vier ge plande wedstrijden deelnemen, waaronder de finaledag. Het tweede parcours is morgen klas siek. Dit is ontworpen door Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Men verwacht in totaal zo'n tweehonderd starts. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur met de pony's en het programma met de paarden start om 14.00 uur. FIDE-wereldkampioen Anatoli Karpov heeft het zeventiende Inter polis-schaaktoernooi overtui gend op zijn naam gebracht. Het was de tiende keer in zijn carrière, dat hij deelnam aan het evenement. Vanaf het eerste toernooi in 1977 tot en met het achtste in 1983 was hij vijf maal van de partij en won bij al die gelegenheden. Ook in 1988 triomfeerde hij; in 1986 en 1991 moest hij genoegen nemen met respec tievelijk een derde en vierde plaats. Vorig jaar beleefde hij een dieptepunt door meteen te worden uitgeschakeld, toen 'Interpolis' overstapte op het knock-out-systeem. Die klap kwam hard aan. Ook nu, na zijn zevende zege, blijft hij een verklaard tegenstander van deze, uit het tennis af komstige, toernooivorm. In de finale trof Karpov zijn vroegere secondant Vassili Ivantsjoek. Onderling speel den zij tot nu toe vrijwel altijd remise. Slechts één keer viel er een beslissing. In Linares (1991) wist Ivantsjoek een partij te winnen. Ditmaal ein digden beide reguliere par tijen opnieuw in remise. De barrage, twee partijen met een versneld tempo, moest uitmaken wie met vijftig- dan wel met honderdduizend gul den naar huis kon. Karpov - Ivantsjoek, rapid (1) In de eerste partij komt Kar pov met een verbluffend pion-offer in een bekende stelling. Wijselijk slaat Ivan- chuk het af en loodst hij de partij de remise-haven bin nen. 1. d2-d4 d7-d5; 2. c2-c4 e7-e6; 3. Pbl-c3 c7-c6; 4. e2-e3 Pg8- f6; 5. Pgl-f3 Pb8-d7; 6. Ddl- c2 Lf8-d6; 7. Lfl-e2 O-O; 8. O-O b7-b6; 9. e3-e4 Pf6Xe4; 10. Pc3xe4 d5 x e4; 11. Dc2xe4 Lc8-b7; 12. Tfl-dl Dd8-c7; 13. c4-c5! 1AV4 lil i i Ai A Nieuw en kansrijk. 13. b6xc5; 14. De4-h4 dreigt 15. Ld3 h6; 16. Lxh6 en wit wint in de aanval. 14. Tf8-e8!; om het paard naar f8 en de loper naar e7 te kunnen spe len. 15. d4xc5 Ld6-e7; een voldoende oplossing. Wat er gebeurt wanneer zwart het pion-offer aanneemt, is moei lijk precies te berekenen. Ze ker is echter dat hij er zich grote moeilijkheden mee op de hals haalt. Zie bijvoor beeld: a. 15. Pxc5; is twij felachtig vanwege 16. b4 Pd7; 17. Lb2, waarmee wit enorm actief wordt en bovendien 18. Dd4 dreigt; b. 15. Lxc5; beantwoordt wit met 16. Lf4 e5; 17. Ld3 en nu bl. 17.g6; 18. Lh6 Le7; 18. Pg5 Lf6; 19. Dh3 met ruime compensatie voor de pion; b2. 17. h6; 18. Lxh6 gxh6; 19. Dxh6 Pf8; 20. Pg5 Ld4; 21. Lc4 Te7; 22. Door Theo Hommeles Td3 met doorslaande aanval. Speelt zwart in de laatste va riant het schijnbaar plausibele 20. Tad8; dan slaat wit toe met 21. Lh74- Pxh7; 22. Dxh7+ Kf8; 23. Txd8 Txd8; 24. Pe6+ en wint. 16. Lcl-g5 Pd7 x c5; 17. Tal-cl Lb7-a6; 18. Lg5 X e7 Dc7 x e7; 19. Dh4 x e7 Te8 x e7; 20. Pf3- d4 La6 x e2; 21. Pd4 x e2 Pc5- a6; 22. Tclxcó Pa6-b4; 23. Tc6-c4 Pb4-d5; 24. Pe2-c3 Pd5xc3; 25. Tc4xc3 en het evenwicht werd niet meer verstoord; remise derhalve na 37 zetten. Ivantsjoek - Karpov. rapid (2) In het tweede treffen laat Karpov zien hoe hij met een klein voordeel om kan gaan. De witte loper kan niet echt uit de voeten. Zwart kan bo gen op een mobiel pionnen- centrum. 22. e6-e5!; 23. b2- b3 Kf7-e6; 24. d4xe5 f6xe5; 25. Tel x c8 Th8 x c8; 26. Tal- cl Tc8xcl; 27. La3Xcl dS- d4!; alles om wit's loper bui ten spel te houden. 28. f2-£3 Ke6-d5; 29. Lcl-a3 a6-a5!; 30. Kd2-d3 b7-b5; 31. b3-b4 a5- a4; 32. La3-cl Pd7-f6; 33. Lcl- g5 e5-e4+!; juist getaxeerd. 34. f3 x e44- Pf6 x e4; 35. Pe2 x d4 gedwongen, anders wordt de pion te sterk. 35. Pg6-e5+; 36. Kd3-e3 Pe5-g44-; 37. Ke3- d3 Pg4-f24-; 38. Kd3-e3 Pf2- dl+; 39. Ke3-e2; 39. Kd3 Pef2+ is nog ernstiger mis. 39. Kd5 X d4; 40. Ke2 X dl Pe4- c34-; 41. Kdl-c2 Pc3xa2; 42. Lg5-d2 Kd4-c4; 43. g3-g4 h5 x g4; 44. Kc2-b2 Pa2xb4; 45. h4-h5 Pb4-d34-; 46. Kb2-a2 g4-g3; 47. h5-h6 Pd3-e5; 48. Ld2-f4 met de moed der wan hoop 48.g3-g2; 49. Lf4x e5 g2-glD; 50. h6-h7 b5-b4; 51. h7-h8D b4-b3+; 52. Ka2-a3 Dgl-c5+; en wit gaf het op. Na 53. Kb2 Df2+ is het mat op de volgende zet. Karpov is ook politiek actief. Hij ambieert momenteel een zetel in het parlement. Zal het volk zijn vertrouwen schen ken aan een man, wiens leven vooral draait om schaken, flipperen en backgammon! Gelukkig is dat niet waar schijnlijk. Het zou een te groot verlies voor de schaak wereld betekenen. VOLLEYBAL Zaterdag 11 december, lande lijk: WS'92-Hypotheker (tweede divisie mannen), sport hal Baskenburg Vlissingen, aan vang 15.00 uur; Dynamo'70-Hy- potheker (derde divisie vrou wen), sporthal Nassaulaan Mid delburg, aanvang 16.00 uur; dis trict: Voorwaarts-Kikkers (pro motieklasse vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur; Voorwaarts-YVC (promo tieklasse mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur; CVC-SC Morres (eerste klasse vrouwen), sportzaal Clin- ge, aanvang 16.30 uur; Voor waarts 2-YVC (eerste klasse vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 10 december: Voor waarts 1-Smokkelhoek (eerste klasse vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur; BV Oostburg 1-Souburg 2 (tweede klasse mannen), sport hal Noorddijk Cadzand, aan vang 20.00 uur; Stonedunkers 1-Scheldesport 3 (derde klasse mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 11 december: Schelde- sport 2-BV Volharding 1 (eerste klasse mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.15 uur; Scheldesport 1-Heer- baan Pioniers 1 (overgangs klasse A vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.15 uur; Scheldesport 1-Kruiskamp 1 (overgangsklasse A mannen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen), aanvang 19.00 uur. VOETBAL Zondag 12 december: KNVB-af- deling Zeeland eerste klasse: Biervliet-Zeelandia, Graauw-IJ- zendijke, Zeeland Sport-RIA, Jong Ambon-Oostburg, Lewe- dorpse Boys-Hulsterloo, Robur- Hontenisse. HOCKEY Zondag 12 december: Olympia- Pollux (derde klasse D mannen), sportpark Oude Vaart Terneu zen, aanvang 14.30 uur; Rapide- Hoekse Waard (derde klasse D mannen), sportpark aan Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur; Vlissingen-Olympia (derde klasse D vrouwen), sportpark Bonedijke Vlissingen, aanvang 12.45 uur; Rapide-Barend'recht (vierde klasse C vrouwen), sportpark aan Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 uur. SCHAKEN Zaterdag 11 december: KNSB: PION-HWP 1 en De Pion-HWP 2 (eerste klasse B), Vlissingen- Sliedrecht en Terneuzen-OR- TEC/CVS (derde klasse E); ZSB: hoofdklasse: SVWZV-HWP 3, Zierikzee-Landau, Vlissingen 2-Middelburg, Goes-Souburg; promotieklasse: SVWZV 2-De Zwarte Dame, Koudekerke- Landau 2, Terneuzen 2-Middel- bui'g 2, Goes 2-Souburg 2; eerste klasse Zuid: Sluisse Toren 1-Landau 3, Sluisse Toren 2-Terneuzen 3. KORFBAL Zaterdag 11 december: lande lijk: Tjoba-Blauw Wit (derde klasse N), Sportcentrum Goes, aanvang 16.20 uur; Maassluis- TOGO (derde klasse N), Smuit- hal Maassluis, aanvang 14.15 uur; afdeling: BKC-Oranje Wit 3 (promotieklasse A), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 14.50 uur; Luctor-Kinderdijk 3 (promotieklasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.10 uur; Zaamslag-Seolto (eerste klasse B), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.20 uur. TENNIS Zondag 12 december: Zeeuwse indoorcompetitie: Sluiskil-TV Goes (mannen eerste klasse), Racketcentrum Kapelle, aan vang 12.00 uur; Drive-Hulster Ambacht (mannen eerste klas se), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur; SJEF 1-DOS 1 (mannen tweede klasse), Ka- Eelle, aanvang 12.00 uur; Sou- urg 1-SJEF 2 (mannen tweede klasse), Terneuzen, aanvang 11.00 uur; MLTC 1-Animo 2 (mannen derde klasse), Kapelle, aanvang 15.00 uur, Hulster Am bacht 1-De Schelde 6 (mixed derde klasse), Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. HANDBAL Zondag 12 december: afdeling Rotterdam: Hontenisse-Ancora (vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 13.00 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 9