theater speelfilms EXPOSITIES o en x gezicht Jeroen van Merwijk en de wereld van de sponsoring Toneelstuk van Lanoye en Brusselmans in Antwerpen Kindertheater in Zuidland Nieuw 'Proces' in Goes Kinderfilm in Porgy Bess Texaanse Loose Diamonds in Terneuzen Antwerpen sluit 93 af met wereldcreatie Antwerpen op affiches Fotografie tijdens de oorloog in Middelburg DE STEM CULTURELE AGENDA Reintje de Vos terug in Hulst 'Story of Qiu Ju' in Terneuzen Koffieconcert Rondinella Kaarslichtconcert Sint Kruis Kamermuziekconcert in Goes Ylaamse Opera: 4La Boheme' Frank Boeijen in Zuidland Nog te zien MBER 1993 VRIJDAG 10 DECEMBER 1993 D3 in de vorm van robuust te octaven in de onder- .n ritselende bladeren 'e handen kwistig rond- die naarmate het op. ordert door een opste- orm in steeds turbulep. ging worden gebracht", ld van Piet Keizer en wart, hij zag Cruijfj komen, hij zag Van komen en gaan, hij zag ergkamp alleen komen', n Frits Barend en Henk rp in de inleiding van n de kunst van het en, een selectie uit de e sportverhalen van de overleden veelschrijver -fan Nico Scheepmaker, iast en nauwkeurig tur- olgde Scheepmaker de ingen van Johan Cruijff, tuy ('spreek uit: Stui, en toei'), Velibor Vasovic, n Dijk, Horst Blanken- rry Hulshoff, Arie Haan, La Ling, Arnold Mühren vele anderen. Aan Kei tje, Pietje) wijdde hij het e gedicht: 'Piet Keizer is ang een synoniem; voor eit, en balverlies; Het teekt een hart onder de het tweede maakt een n beetje mies.' e doorbraak van Dennis mp heeft Nico Scheepma- erdaad niet meer meege- Wel zag hij op 14 decem- 86 het debuut van de e Bergkamp onder trai- ijff in het eerste van ij schreef toen met de ziende blik van de echte 'Dennis Bergkamp. Een naam voor een vedette. Bergkamp heeft alles ijn talent, zijn naam, en ijff, kijkt u over drie jaar eens in het Nederlands ekje is samengesteld door Edens, uitgegeven door rs in Utrecht en kost stratie uit 'De tolbrug' idan Chambers. bekennen: welke richting j uit, want wie op de brug staan, blijft op een eiland, et eind van het verhaal any's problemen nog niet pgelost, maar hij heeft wel in de gaten waar het om ander raadsel, dat van waar komt die vandaan, hij echt, wordt wel opge- at gebeurt in - waar komt ndaan, wie is hij echt - wel opgelost. Dat gebeurt pijnlijke en ontroerende waarin de wanhoop van treffend verbeeld wordt, jgt de lezer toch een tevre- evoel, en het boek gaat twee kanten uit en past perfect bij het thema. is er heel veel in 'De g' dat verwijst naar Jany's lachtigheid, zoveel dat je oek meermalen wilt lezen arbij vallen je steeds weer e aspecten op. Chambers ft voor intelligente lezers, et je kop er goed bij hou- as dan ontdek je de rijk- an het verhaal. neigt Chambers iets teveel het gebruik van ronkende "en. Een enkele keer wordt bouw van het boek ver- t door de ingelaste brieven, en van Gill, Jany's vrien- n van zijn irritante moeder ezitterigheid mooi geïllus- wordt door haar neiging eptomanie. Aan de andere werken die stukjes als fa- die je een nieuwe zijde any laten zien. Chambers ft niets voor niets, alles ijst naar iets. erhaal is geschreven in de van een verslag dat Jany 'ft over de afgelopen drie den. Hier en daar levert haar commentaar. Geen weeën sparen ze zichzelf of r. Dat maakt dat 'Tolbrug' biedt waarin jongeren iets "erkennen, waarin ze uitge- ;d worden tot keuzes maken kaar begrijpen. Kortom, een staat als een huis. fan Chambers: 'De Tolbrug'. Querido, prijs 29.90. JEN AVROLID is, althans volgens hoorspelacteur, zanger, tekst schrijver en beeldend kunstenaar Jeroen van Merwijk, ook een mens. gij zingt het in zijn voorstelling 'Autodrop' en wie daarvan kennis wil nemen moet volgende week naar het Zuidlandtheater. Daar neemt Van Merwijk het publiek mee in de boeiende wereld van sponsoren. Was Autodrop Jeroen van Merwijk in vroeger dagen een fervent tegenstander van sponsoring, sinds hij zelf over een sponsor beschikt zijn zijn inzichten met betrekking tot deze materie radicaal veran derd. Over deze verandering zingt hij, maar ook besteedt hij ruime aandacht aan de piramide van Austerlitz, aalscholvers en, natuurlijk, het verschijnsel 'Avrolid'. Vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur. BINNEN DE schatrijke middeleeuwse letterkunde is Reinaert de Vos een absolute topper. Zeker voor Hulst, want het dierenepos speelt zich gedeeltelijk in Hulst en omgeving af. Het verhaal is bewerkt door het Mechels Jeugd Theater (MJT) en de kindervoorstelling wordt morgenavond in de regie van Rene Verreth gespeeld in Den Dullaert. Het stuk toont enkele lotgevallen van de Vos, die ondanks erg enge trekjes de sympathie wint van het publiek. Hij zet door zijn slimheid de andere dieren voor schut. Ook het hof van koning Nobel. Hij ontsnapt aan de galg en viert zelfs zijn overwinning. Het MJT maakte er een originele productie van waar de jeugd veel plezier aan zal beleven. Het blijft spannend tot het einde. Kaartjes kosten vijf gulden. Zaterdag 11 december. Aanvang 14.00 uur. naert de Vos'. FOTO MJT HET KLEINSTE theater in Antwerpen, het Seeftheater aan de Diepestraat, (met een kleine honderd zitplaatsen) brengt tot 6 februari het familiedrama 'De Canadese Muur' van Tom Lanoye en Herman Brusselmans. Het stuk wordt gespeeld door het gezelschap PEG. Vanavond 10 december gaat het werk, dat handelt over geld, onhaalbare dromen, lang vervlogen tijden, gebroken vriendschap en dito knieschijven, over voetbal dus, in première. Jean Pierre Lam bert, ooit een veelbelovend voetballer, slijt zijn dagen in een leunstoel, vol zelfbeklag terugkijkend op zijn uitgebluste carrière. Iedere vrijdag en zaterdag om 20.30 uur. Niet met Kerst en Nieuwjaar. Reserveren gewenst via Theaterwinkel Antwerpen. In theater 't Sterretje speelt 15, 19, 22, 27, 29 en 29 december het poppentheater Mieke Krik om 15.00 uur 'Het meisje met de zwavelstokjes', voor de jeugd van 5 tot 11 jaar. Theatergroep Hollandia speelt 14 en 15 december 'Leonce en Lena' van Georg Büchner in de stadsschouwburg van Brugge. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. TOFFE TOMMIE Zorgenloos' is een voorstelling vol kijkgenot van de Stichting Nederlands Kindertheater. Naast ontroerende momen ten staat de humor centraal. Het is een musical die wordt gespeeld door dertig kinderen van 12 tot 18 jaar en geschikt is voor kinderen vanaf 7 jaar. Het thema van de voorstelling is 'Zwerfkinderen'. Mickey en Malou zijn twee van die zwerfkinderen in een grote, drukke stad. Mickey probeert vooral te overleven door zijn vuisten te gebruiken en Malou heeft vier zorgenpoppetjes, waarvan ze Toffe Tommie de liefste vindt. Iedere avond vertrouwt ze de poppetjes haar zorgen toe in de hoop dat ze iets kunnen doen. Maar het poppetje Theodora Kakelbont kletst als een kip zonder kop, terwijl de heer Weetzeker Welgeteld uitsluitend kan praten over cijfers en Domme Gans Hans alleen maar aan zichzelf denkt en absoluut geen zin heeft in de kinderzorgen. Zondag 12 december in Zuidlandtheater in Terneuzen; aanvang 15.00 uur. HET VERHAAL van Kafka's Het Proces mag als bekend worden verondersteld: Op de ochtend van zijn dertigste verjardag wordt Joseph K. gearresteerd. De rest van het verhaal (de film) probeert hij er achter te komen waar hij van wordt beschuldigd. Tevergeefs onderneemt hij steeds wanhopiger wordende pogingen de bureaucra tie van 'de rechtbank' te doorgronden. Het getuigt van moed om een nieuwe versie te maken van Het Proces, omdat die van Orson Welles immers te boek staat als een meesterwerk. Toch durfde David Jones het aan en voorzag zich van de medewerking van scenarist Harold Pinter, terwijl Kyle Maclach- lan de rol van Joseph K. vertolkt. In de andere rollen zijn Anthony Hopkins en Alfred Molina te zien. De film is vanavond en morgena vond te zien in 't Beest in Goes. Vrijdag 10 en zaterdag 11 december; aanvang 20.30 uur. IN Porgy Bess in Terneuzen wordt volgende week de kinderfilm 'Kleine Nemo' vertoond, voor kinderen vanaf 4 jaar. De eerste helft van de film bestaat uit een bonte aaneenschakeling van humoris tische sketches en leuke voorvalletjes, zonder een duidelijke verhaal lijn. He film begint met een van Nemo's nachtmerries. Al snel blijken tarnen en werkelijkheid door elkaar heen te lopen. Wanneer Nemo W zijn vliegende eekhoorn Icarus door de koning van Dromenland "orden uitgenodigd voor een bezoekje aan zijn rijk, vraagt de kijker zich niet eens meer af of het een droom van Nemo is en laat zich meeslepen door diens avonturen. Woensdag 15 december. Aanvang 15.00 uur. IN DE 'Story of Qiu Ju' heeft het dramatische picturalisme van de anti-feodale fabels 'Het Rode Korenveld' of 'Ju Dou' plaatsgemaakt foor een semi-documentair realisme. Regisseur Zhang Timon bereik te met die stijlsprong een speels, vaak grappig en bedrieglijk simpel resultaat. De film werd vorig jaar in Venetië onderscheiden met de Houden Leeuw en hoofdrolspeelster Gong Li kreeg de Prijs voor de Heste Actrice. Het verhaal gaat over de jonge plattelandsvrouw Qiu Ju die van het dorpshoofd een verontschuldiging eist voor het feit dat hij haar man tijdens een ruzie een trap tussen zijn benen heeft gegeven. Het neerbuigende antwoord van de chef zet haar ertoe aan om bij alle gerechtelijke instanties aan te kloppen, tot in de grote stad toe. Door dit simpele verhaaltje heen wordt liefdevol en met veel gevoel voor luimor de eenvoud van de Chinese plattelandsbevolking geschetst. Ho film is volgende week te zien in Porgy Bess in Terneuzen. 'Woensdag 15 december. Aanvang 20.00 uur. DE REEKS koffieconcerten in het stadhuis van Sluis wordt zondag voortgezet met een op treden van de musiceergroep en de koorgroep Rondinella, res pectievelijk onder leiding van Hans Vermeersch en Jacques Maertens. Het eerste deel wordt verzorgd door de musiceer groep, met werken van onder anderen Pachelbel, Bach, Ver meersch en Mozart. Na de pau ze neemt de koorgroep het over met pianobegeleiding van Alain Reubens. Zij brengen werk van Handel, Mendelssohn-Barthol- dy, Thwaites en Britten. De toegang is gratis. Zondag 12 december; aanvang 11.00 uur. Loose Diamonds FOTO TODD WOLFSON IN EEN tijd waarin populaire muziek wordt gedomineerd door trends en genre- ombui gingen en de meeste bandom schrijvingen bol staan van de uitroeptekens en de streepjes, zijn de Loose Diamonds er trots op zich gewoon een r r band te noemen. Natuurlijk benadert deze uit Austin (Texas) afkom- HET SEIZOEN van de kaarsliehtconcerten in Sint Kruis begint morgenavond In de Dorpskerk speelt het ensemble Molino, een kamertrio bestaande uit Janna van Mechelen (dwarsfluit), Kris Matthijnsens (altviool) en David de Groodt (gitaar). De combinatie van de instrumenten (tokkel-, strijk- en blaasinstrument) is ongebruikelijk maar levert een mooi kleurenpalet op. Bekende componisten schreven speciale werken voor deze combinatie en Molino speelt tijdens het eerste kaarslichtconcert composities van Piazolla, Milino, Van Beethoven, Diabelli, Velasco en Rossini. Zaterdag 11 december; aanvang 20.45 uur. IN HET kader van de concertserie Kamermuziek die enkele jaren geleden door de Culturele Raad Goes werd opgezet, vindt morgen, zaterdag 11 december, het derde concert plaats. In de Muziek school in Goes treden vanaf 20.00 uur Naomi Hanai (zang), Freek Borstlap (gamba) en Tetsuro Hanai (clavecimbel) op. Op het programma staan werken van Purcell, Hume, Simpson en Cou- perin. Het concert wordt besloten met de cantate 'Alphée et Aréchuse' van Clérambault. De toegang bedraagt zes gulden. CJP/Pas 65 vier gulden. Folk In het Dijktheater bij het Arsenaal in Vlissingen treedt op zondag 12 december treedt de Schotse folkgroep 'Iron Horse' op. Het is een groep met een zeer uitgebreid instrumentarium, die gezien kan worden als de hoofdvertegenwoordigers van Gaelic Balladen en Keltische instrumentalen. Iron Horse bestaat uit zes leden. Ze beginnen om 15.00 uur. Gregoriaans Incanto, de nieuwe stichting voor Oude Muziek in Middelburg geeft een concert met een van de oudste genres in de Europese muziek, het Gregoriaans. Het bekende Scola Cantorum Amster dam staat garant voor een verantwoorde interpretatie. De oudste melodie die gezongen wordt is het Veni Redemptor Gentium uit het begin van de 10e eeuw en de jongste melodie is een 14de eeuws Duits Kerstlied. Het koor zingt o.l.v. Eugeen Liven D'Albelardo ook nog de derde zondagadventsmis en een enkele responsorie, antifoon en magnifi cat. De vokale gedeelten worden afgewisseld met orgelspel door Jos Verpoorten uit Terneuzen. Hij speelt Duitse en Franse barokmuziek van Bach, Daquin, Boehm, Titelouze en De Grigny. Toegang 15 gulden. Zaterdag 11 december, aanvang 16.00 uur. stige band rock roll met dezelfde, allesomvattende be zieling die deze muziek altijd heeft gekenmerkt: country, blues en folk, pop en r b, maar met de toevoeging van elan en modernisme. Een kwa liteit die hen naar de top heeft gebracht van de drukke Aus- tin-muziekscene en overduide lijk aanwezig is op hun debuut cd 'Burning Daylight'. Deze benadering heeft de band geen windeieren gelegd. De kri tieken liegen er niet om en variëren van 'briljant en feno menaal' tot 'verbazingwek kend'. In Austin zijn ze plaatse lijke helden geworden. 'Blue Days, Black Nights' werd ver kozen tot de best EP van het jaar bij de Austin Music Awards 1993. Morgenavond zijn Mike Ray Campbell (bas), Troy Campbell (accoustische gitaar, harmoni- ka, vocals), Stephen Ray Kill- mer (drums) en Jud Newcomb (electrische gitaar) te bewonde ren in Terneuzen. Op uitnodi ging van de stichting Blues Promotion treden ze op in Por gy Bess. Het voorprogramma wordt verzorgd door Robbert Jan Swiers. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar op de gebruikelijke adressen. I Zaterdag 11 december, vang 21.00 uur. Aan- HET LYRISCHE drama in vier akten 'La Boheme' van Puccini wordt vanaf 14 december gebracht in de Vlaamse Opera (VLO) in Antwerpen. De opera speelt zich af tegen de achtergrond van een literair en artistiek milieu in Parijs. De rol van Mimi wordt gezongen door de Amerikaanse sopraan Mary Mills. Zij werkte mee aan grote producties in Genève en New York. Rodolfo wordt gezongen door de Italiaanse tenor Fabio Armiliato die reeds enkele malen in de Vlaamse Opera te horen was. De Amerikaanse bariton Ned Barth is Marcello en Jean Glennon vertolkt de rol van Musetta. Zij staat bekend als een grote Puccinivertolkster. De regie is in handen van de jonge regisseur Robert Carsen die in de Vlaamse Opera ook tekende voor de producties Tosca, Manon Lescaut en Turandot. Koor, orkest en kinderkoor staan o.l.v. Silvio Varviso. De première is op dinsdag 14 december, daarna zijn er uitvoeringen op 17, 19 (15.00 uur), 21,23 en 28 december. Aanvang 20.00 uur. BIJGESTAAN door een zeer hechte en professionele groep muzi kanten is Frank Boeijen weer op tournee. Hij doet volgende week, op woensdag 15 december, het Terneuzense Zuidlandtheater aan. Met zijn eerste solo-cd en de gelijknamige theatershow is Boeijen vorig jaar een nieuwe weg ingeslagen. In zijn verkenningen 'in het nog nauwelijks ontgonnen niemandsland tussen pop en chanson' schildert hij de contouren van een muzikale toekomst: ingetogen popmuziek, gebaseerd op een rijk muzikaal verleden. De entoura ge van het theater, met een uitgebalanceerd decor- en lichtont werp, geeft de sfeer en de zeggingskracht van Boeijens muziek en teksten een extra dimensie. Eveneens op uitnodiging van het Zuidland komt een dag later het gezelschap Cappella Pratensis naar Terneuzen. In de Grote Kerk verzorgen zij een programma met polyfone muziek uit de Neder landen van de 15de en 16de eeuw. Voorafgaand aan het concert is er een toelichting (om 19.15 uur). Donderdag 16 december, aanvang 20.00 uur. ANTWERPEN sluit het jaar als cultuurstad van Europa af met de wereldcreatie van de con certante opera 'Aquarius' van Karei Goeyvaerts in De Singel. In het werk schets Goeyvaerts het drama van een maatschap pij, in haar geleidelijke en hoopvolle ondergang naar een tijdperk van harmonie en her stel van menselijke waarde. Het Filharmonische Orkest van Luik speelt o.l.v. Pierre Bertho- lomee. Medewerking verlenen zestien vokalisten: acht sopra nen en acht baritons. In diezelfde zaal voert op maandag 13 december het koor en ensemble Academy of An cient Music o.l.v. Paul Goodwin de Kerstmisvespers uit van Monteverdi. Op dinsdag 14 de cember hanteert Philippe Her- reweghe de dirigeerstok. Hij brengt met de Beethoven Aca demie en Collegium Vocale werken in kerstsfeer van Ge- sualdo, Von Webern, Mozart en Stravinsky. Medewerking ver lenen de solisten Lucienne van Deyck, Stephen Roberts en Dagmar Schellenberger. Jos van Immerseel leidt drie maal het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen. Vrijdag 17 december is dat in de Singel (18 in Leuven en 22 in Antwer pen Carolus Borromeuskerk). Begonnen wordt met de Sere nade voor strijkers van Elgar. Daarna vertolkt sopraan Rose- marie Hoffmann twee aria's uit het oratorium Davidde Peni- tente en het overbekende Exul- tate Jubilate van Mozart. Het concert wordt besloten met de vijfde symfonie van Mendelsso hn. Populair In het kunstcentrum Elzenveld in Antwerpen, wordt zaterdag 11 december een jazzconcert gegeven door het Trio Philip Catherine. Er worden nummers gespeeld van Miles Davis, Phi lip Catherine, Tom Harell, Vic tor Young e.a. Op maandag 13 en dinsdag 14 december zingt Rob de Nijs in de Elisabethzaal in Antwerpen zijn nieuwe pro gramma 'Tussen jou en mij'. Aanvang 20.30 uur. In de Aren- bergschouwburg zingt het Wol- ga Kozakkenkoor originele kerstleideren op 17 december vanaf 20.15 uur. Het Limburgs Symfonie Orkest speelt 12 december in het ICC in Gent een concert met opera- en operettefragmenten. Ernest Maes dirigeert en zes vokalis ten zingen werken van Gounod, Donizetti, Bizet, Dostal en Strauss. Aanvang 15.00 uur. Op vrijdag 17 december speelt het BRTN-orkest o.l.v. A. Rah- bari met medewerking van de virtuose gitarist Alfonso More no in de schouwburg van Brug ge. De avond kadert binnen de reeks Europalia 93 Mexico. Op het programma staan werken van Revueltas, Rodrigo (Gi taarconcerto), Copland, Maba- rak en Chavez. In het Cultureel Centrum Knokke-Heist brengt Els de Schepper op zaterdag 11 de cember om 20.30 uurhaar sol oprogramma: 'Konijnen, schoe nen en de schepper'. De concerten beginnen 20.00 uur, tenzij anders meld. De dit jaar overleden componist Karei Goeyvaerts. FOTO GERRIT OP DE BEECK HET ANTWERPS Museum voor het Vlaams cultuurleven bezit een rijke en nog steeds aangroeiende verzameling affiches die slaan op het Antwerpse cultuurleven in het algemeen en een aantal aspecten van de cultuur in het bijzonder. Antwerpen is nog een maand culturele hoofdstad van Europa en belicht de stad nu eens op een andere manier. De collectie bevat reeds 25.000 affiches en er is een uitgelezen selectie gemaakt die een boeiend overzicht geeft van het vooroorlogse Antwerpse cultuurle ven. Er zijn vele ontwerpen bij van bekende drukkers uit de Scheldestad. Tot 9 januari 1994. Geopend van dinsdag tot zondag van 10.00 tot 17.00 uur. IN DE expositieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is gisteren een tentoonstelling begonnen over fotografie tijdens de Bezettingsjaren. De tentoonstelling, 'Fotografie Geschiedenis Beeld vorming. Nederland en de Tweede wereldoorlog', is tot stand gekomen onder auspiciën van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie. Met behulp van het medium fotografie is gepoogd een nuancering aan te brengen aan de hand van persfotografie, amateurfotografie, illegale fotografie en vakfotografie. Een aparte plaats is ingeruimd voor de kleurenfotografie. Behalve kenmerkende oorlogstaferelen fotografeerden zowel beroeps- als amateur fotografen ook alledaagse zaken. Vooral onbekende en visueel verrassende foto's worden gepresen teerd, afkomstig uit verschillende archiefinstellingen. In het oor logsarchief in Brussel zijn tot nu toe onopgemerkt gebleven kleuren dia's uit de Meidagen 1940 boven water gekomen. Afdrukken hiervan zijn nu voor het eerst te zien. Naast de algemene tentoonstel ling wordt een dertigtal foto's getoond over de oorlog op Walcheren. Ze vormen een klein gedeelte van de ruim 300 negatieven die enkele jaren geleden werden geschonken aan het Zeeuws Documentatiecen trum. De foto's tonen de verwoestingen, de inundatie, de afvoer van krijgsgevangenen en het bevrijdingsfeest. Maandag van 17.30 tot 21.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Tot 15 januari. Ko de Jonge organiseerde in Art=Start in Middelburq een nieuw project met een reeks kunstenaars. FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP CLINGE - Galerie Esprit, Gravenstr. - (vanaf 12/12) Beelden en objecten van Pe tra Koonstra en schilderijen van Iris Slock. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. (tot 17 jan.). HULST - Galerie Rattenfanger - Schilde rijen van Martiel Mantel. Tevens beelden en aquarellen van Zeeuws- Vlaamse kunstenaars. Geop. do. t/m za. 13.30-17 u. zo. 14-17 u. (tot 22 jan.'94). MIDDELBURG - SBK Kuiperspoort - 'Keuzes', werken uit eigen collectie van oa. Nico van de Boezem, Ian Wallace en Jan Zembsch. Geop. di. t/m za. 13-17 u. (tot 23 jan.). - Zeeuws Museum - 'De weg van den Engel', van Flup Ju Bedrijf en Pierre Schwartz. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. vanaf 1 nov. gesl. op ma. (tot 10 jan. '94). - Zeeuwse Bibliotheek - 'Books around the world', mailart en art books (tot 30 dec.). 'Fotografie Ge schiedenis Beeldvorming. Nederland en de Tweede Wereldoorlog' (tot 15 jan.). Geop. ma. 17.30-21 u. di. t/m vrij. 10-21 u. za. 10-13 u. -Art=Start Museum - Project van Ko de Jonge: Nieuwe reeks kunste naarsboekjes van o.a. Klaus Riechling, Leon Riekwel, Angela Rother, Ruscoe en Sarkis. Tijdens openingsuren bibliotheek (tot 26 dec.). OOSTBURG - Den Hoekzak - 'Kunst, geen kunst', werken van beroeps- en amateurkunstenaars. Geop. dag. 9-12 en 13-17 u. za. 10-12 u. (tot 23 jan.). - Galerie Marquante, Nieuwstr. - Werken van Anton Misset, Annelies Soet en José van Zuilekom. Geop. za. en zo. 12-18 u. in de kerstvakan tie dagelijks 12-18 u. (tot 10 jan. '94). - ING-Bank (Publiekshal) - Olie verfschilderijen en pastels van Ge orge de Graeve. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 31 dec.). DZENDUKE - Streekmuseum, Markt - 'Kunst, geen kunst', werken van beroeps- en amateurkunstenaars. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (tot 23 jan.). ZIERIKZEE - Galerie Noordhavenpoort - Lus trumexpositie. Werken van Willem van Anraad, Anna Blom, Jan van Breughel, Tom Lamper, Rijnhard Schregardus ea. Geop. di. t/m zo. 13-17 u. ANTWERPEN - Lokaal 001, Verbrande Entre- potstr. 9 - Albert van Westing. 'Ver scheidene Werken'. Jaap de Vries: schilderijen. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (tot 20 dec.). - Archief en Museum voor het Vlaams Cultuurleven - 'Antwerpen geplakt': Affiches van Antwerpen drukkers en ontwerpen. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot 9 jan.). - Openluchtmuseum voor Beeld houwkunst Middelheim - Nieuwe collectie beelden, oa. beelden van Per Kirkeby en Panamarenko. Geop. dag. 10-17 u. (tot 19 dec.). -Museum Mayer van de Bergh - (Brueghelzaal): Werken van Pieter Brueghel de Oude en de Jonge met aanvulling van 'De Triomf van de Dood' van Pieter Brueghel de Jonge. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot jan, '94). - Scheepvaartmuseum - 'Scheve schepen', de vormenrijkdom van de Chinese scheepsbouw. Geop. dag. 10-17 u. ma. gesl. (tot 31 dec.). - Kon. Museum voor Schone Kun sten - In depot - uit depot, kunst uit 19e en 20e eeuw. Geop. dag. 10-17 u. Maand, gesloten (tot 30 jan.). - Etnografisch Museum - 'Het ge laat van de geesten', maskers uit het Zaïrebekken. Geop. di. t/m za. 10-17 u. woe. tot 21 u. (tot 31 dec.). - Singel - Stedebouwkundige pro jecten Norman Foster and partners, Geop. di. t/m za. 14-18 u. (tot 12 dec). - Galerie Francis van Hoof - Schil derijen van Max Appelboom en ont werpen en grafiek van Bert de Key- ser. Geop. do. t/m zo. 14-18 u. (tot 20 dec - Hessenhuis - De Russische Avant- Garde en architect Gerrit Rietveld. Geop. di. t/m za. 10-16.45 u. (tot 30 jan. '94). SLUIS - Stadhuis, Raadskelder - 'Kleine F ormaten'verkooptentoonstelling van diverse kunstenaars. Geop. dag. 13-17 u. do. gesl. (tot 31 dec.). TERNEUZEN - Stadhuis - Schilderijen van John ny Beerens. Geop. tijd. kant. uren. (tot 18 dec.). Grafiek-Gallery 99 - Hoeden in flu weel en vilt voor de feestdagen. Geop. op 10, 11, 15, 17 en 18 dec.: 10-18 u. VLISSINGEN - Zee-Strand Hotel, Boulevard Evertsen 4 - Unieke expositie van mineralen en edelstenen. Geop. zo. 12/12: 10.30-17.30 u - Watertoren - Hedendaagse kunst: Nederland-Vietnam, een dialoog. Werken van Vinh Phuong, Tran Luong. Tran Trong Vu, Eveline van Duy], Jan Haas en David Vandekop. Geop. wo. tot ma. 12-17 u. (tot 16 jan.). - Stedelijk Museum - 'Oog in oog met Vietnam': fotografiën van Vin cent Mentzel, Robert Mulder, Mark Pasveer, Jeroen Snijders, Hannes Wallrafen en Jonathan Weyland. Geop ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 16 jan.). ASSENEDE - Galerij Pim de Rudder - Henri Prosi (constructivist) uit Parijs. Ge op. vrij. t/m zo. 12-18 u. (tot 3 jan.). - Galerij Klein Assenede, Markt 1 - Aan de wans eindejaarszeefdrukken uit de vaste collectie. Geop. tijd. horeca-uren (tot 8 jan.). BRUGGE - Openbare Bibliotheek - Foto-ex positie over The Beatles (tot 4 jan.). ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kunsten Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en sier voorwerpen. Geop. di. t/m za. 14-17 u. en zo. van 10-17 u. ST. ANNA TER MUIDEN - Voormalig Gemeentehuis - Win1;e- rexpositie met werk van Liesbeth Huser, Ernest Joachim en Wim Krull en vijf gastexposanten onder wie Niek Hoogland en Tie Hof. Geop. za. en zo. 14-17 u. (tot 3 jan. '94). BELSELE Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u, zo. tot 17 u.

de Stem | 1993 | | pagina 21