Werkgroep tegen gokverslaving 'Hul Opvang niet-Nederlandstalige leerlingen in januari van start Taxi-chauffeur met de dood bedreigd Crisis-opvang Zeeuws-Vlaanderen verdubbeld Man slaat vrouw uit angst voor zakmesje 'Voldoende locaties! om uit te breiden' POLITIE RAPPORT College Oosl Zo snel mogelijk advies over beleid ten aanzien van Zeeuws-Vlaamse gokkasten 6Terneuzen lijkt wel het Chicago van Nederland' Kritiek op aanpak van milieuplan Aardenburg Dethon: 2,3 miljoen voor werkplaats Terneuzen Akkoord hogere bijdrage aan Toeristisch Bureau Commissie positief over gebruik MOX-brandstof in Belgische kerncentrales Organisatie DE STEM DE STEM ZEELAND Vuurwerk Inbraken Diefstal MARKTEN Onderzoek Aardenburg: Concert in Sas Kerstzwemtocht] vanuit Cadzand Inbreker moet gaan werken VRIJDAG 10 DECEMBER 1993 Van onze verslaggever Terneuzen - De opvang van de niet-Nederlandstalige leerlingen in Zeeuws-Vlaanderen gaat definitief op 1 januari '94 van start. Hiermee is een eind gekomen aan een maandenlang conflict tussen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de scho len voor voortgezet onderwijs over de opvang van deze leerlingen die momen teel tussen wal en schip vallen. Door de sluiting van de Internationale Schakelklas konden deze leerlingen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar nergens terecht. De colleges van B en W met uitzonde ring van de gemeente Hontenisse gingen gisteren tijdens het B en W-overleg Zeeuws-Vlaanderen akkoord met de sa menwerkingsovereenkomst die alle scholen van voortgezet onderwijs heb ben afgesloten om de leerlingen onder dak te geven. In Terneuzen werd het voorstel door de commissie Onderwijs omarmd. Wel plaatste J. Schrier (CDA)een kantteke ning bij de financiën De subsidie van de provincie (25 mille red.) moet niet automatisch besteed worden. Ik pleit ervoor dit bedrag te gebruiken als buf fer voor een eventueel tekort dat opge bracht moet worden door de deelne mende gemeenten". Schrier kreeg bijval van de SGP, PvdA en WD. Wethouder de Zeeuw voelde wel wat voor het voorstel „Het bedrag van de provincie is niet geoormerkt. Uitgangspunt is dat er kostendekkend gewerkt moet worden." E. Kerkhaert (PvdA) vroeg zich af hoe het nu met de leerlingen uit Hontenisse moet. De Zeeuw: „De leerlingen uit die ge meente draaien mee zo lang er geen wachtlijst is. Komen er te veel leerlin gen dan gaan we nog eens rond de tafel zitten en bekiken de zaak opnieuw". Het onderwijs wordt uitbesteed aan het Regionaal Opleidingen Centrum Wes- terschelde. Terneuzen zorgt voor de benodigde schoollokalen. De Zeeuws-Vl'aamse gemeenten staan garant voor eventuele financiële risi co's. Gisteren werd afgesproken dat deze garantstelling niet hoger dan 35.000 gulden is. Het Rijk betaalt voor iedere leerling, die aan de cursus meedoet, tienduizend gulden. De opvang van de anderstalige leerlingen kost de scholen drie ton zo dat bij dertig leerlingen kostendekkend wordt gewerkt. Als er minder leerlingen meedoen wordt er met verlies gedraaid. Dat verlies wordt dus door de gemeen ten gedekt tot een maximum van 35.000 gulden. De bijdrage van een gemeente wordt bepaald door het aantal leerlin gen dat uit die gemeente komt. Burgemeester R. Barbé gaat ervan uit dat het aantal van dertig leerlingen wordt gehaald. „Er zijn nu al negentien leerlingen bekend die aan de cursus zullen meedoen", zei hij gisteren na afloop van het B en W-overleg. Van onze verslaggever Terneuzen - Een werkgroep gaat aan de slag met het ontwikkelen van een Zeeuws-Vlaams beleid om gokver slaving te voorkomen of terug te dringen. Deze werk groep moet zo snel mogelijk met een advies komen hoe het beleid ten aanzien van het aantal gokkasten in de Zeeuws-Vlaamse gemeenten eruit komt te zien. Dat werd gisteren afgesproken werd gediscussieerd over de wet tijdens het B en W-overleg Zeeuws-Vlaanderen. De werk groep bestaat uit vertegenwoor digers van de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten en van een aantal zorginstellingen zoals het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), het Jongeren Advies Centrum (JAC) en het algemeen maat schappelijk werk. „De nadruk wordt vooral ge legd op repressie en hulpverle ning. Want de cijfers over het aantal gokverslaafden in. Zeeuws-Vlaanderen zijn alar merend", zei R. Barbé, voorzit ter van het B en W-overleg, gisteren. De bal werd aan het rollen gebracht tijdens een eerdere Terneuzense raadscommissie voor Algemeen bestuur. Toen op de kansspelen en het aantal gokkasten in de gemeente. Om beter inzicht in de materie te krijgen werd aan het college gevraagd bij het ZCAD na te gaan hoeveel gokverslaafden er werkelijk zijn. Omdat de cijfers een stuk hoger waren dan het college had ver wacht, werd een studiedag ge houden over een gemeenschap pelijk kansspelbeleid in Zeeuws-Vlaanderen. Het aantal gokverslaafden in Zeeuws- Vlaanderen wordt momenteel geschat op vierhonderd. Tijdens de bijeenkomst kwam de con clusie naar voren dat zonder een gezamenlijk beleid, vooral gericht op preventie, het aantal drastisch zal toenemen. De werkgroep gaat nu aan de slag om dat beleid handen en voeten te geven. Enkele personeelsleden in een van de kamers van De Lage Flancken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Hulst - De politie heeft woensdag een inwoner uit Hontenis se aangehouden die ervan wordt verdacht een taxi-chauffeur uit Sint-Jansteen met de dood te hebben bedreigd. De verdachte wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg. De taxi-chauffeur haalde zijn 'gevaarlijke vrachtje' zaterdag 28 november op in een café in Hulst. Behalve de verdachte stapte ook nog een andere man in de auto. Tijdens de rit werd de taxichauffeur door de ver dachte mishandeld en, toen hij weigerde verder te rijden, met de dood bedreigd. Nadat de verdachte zelf had bepaald waar hij wilde uitstap pen, eiste hij van de chauffeur geld. De chauffeur gaf hier ech ter niet aan toe waarop de ver dachte niet meer verder aan drong. Toen het tweetal was uitgestapt, deed de chauffeur alle portieren op slot en reed weg. De politie deed gisteren geen mededeling over het motief van de verdachte die bij de politie als gevaarlijk bekend staat. De man kon niet eerder dan woens dag worden aangehouden. De tweede passagier had zich tij dens de rit afzijdig gehouden en is als getuige door de politie gehoord. Van onze verslaggever Terneuzen - De Bergen op Zoomse advocaat van M.C. uit Terneuzen kon het beeld dat officier van justitie Groen gisteren schetste maar moeilijk bevatten. „Het lijkt het Chicago van Nederland wel", reageerde hij op de drugs, de rivaliserende benden en de moorden in de Scheldestad. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het aantal Zeeuws- Vlamingen dat in een crisis-situatie terecht komt is de afgelopen vier jaar verdubbeld. De RIAGG's kregen in 1989 75 geestelijk verwarde mensen aan de lijn die hopeloos met zichzelf in de knoei zaten en geen uitweg meer zagen, in 1992 waren dat er 154. Die cijfers maakte drs. P. Rijnders direc teur hulpverlening van de stichting Agogi sche Zorgcentra Zeeland gisteren in Sas van Gent bekend bij de start van een project voor crisis-opvang van mensen met psychiatrische problemen. Deze mensen worden tijdelijk opgevangen in het cen trum voor algemene crisisopvang De Lage Flancken in Sas van Gent. Het project, dat drie jaar de tijd krijgt zijn bestaansrecht te bewijzen, is een samen werking tussen de geestelijke gezondheids zorg (de RIAGG) en het algemeen maat schappelijk werk (het Centrum voor Alge mene Crisisopvang). Samenwerking is ge zocht om een betere opvang, begeleiding en verwijzing van cliënten die psychiatri sche problemen hebben te bewerkstelligen. De praktijk wijst namelijk uit dat twintig procent van de mensen die in een crisis-si tuatie terechtgekomen zijn en daarbij geen onderdak hebben, te kampen heeft met psychiatrische problemen. Het is voor de algemene crisis-centra niet altijd even ge makkelijk die problemen te herkennen en het juiste antwoord klaar te hebben. Ze zijn ook niet toegerust om deze mensen goed op te vangen. De 'gevallen' zijn niet zwaar genoeg om in een psychiatrische inrichting opgenomen te worden maar zijn ook weer te licht om door het reguliere maatschappelijk werk opgevangen te worden. Deze groep valt daardoor gemakkelijk tussen wal en schip of verdwaalt in het circuit van de hulpver lening. „Het zijn in feite chronisch psychiatrische patiënten die in een stabiel klimaat vaak redelijk tot goed kunnen functioneren maar die bij de geringste gebeurtenis, de ziekte van een familielid bijvoorbeeld, het evenwicht zoek raken en doorslaan", om schreef H. Sarneel sector-directeur Maat schappelijke Opvang van de stichting Ago gische Zorgcentra, de doelgroep. Een kort verblijf in de Lage Flancken met begelei ding van de RIAGG moet ze weer op het rechte spoor zetten. Maar het gaat ook om mensen zonder psychiatrisch voorgeschie denis bij wie onder invloed van ingrijpen de levensgebeurtenissen tijdelijk alle stop pen doorslaan. Het project krijgt wetenschappelijke bege leiding van mevrouw prof. dr. P. van Oost, hoogleraar psychologie aan de Rijksuni versiteit in Gent. Die ondersteuning is niet alleen om een goed beeld te krijgen van de 'probleemgevallen' en er achter te komen hoe deze tijdens en na hun verblijf in De Lage Flancken hun leven weer oppakken. Het onderzoek moet ook de vraag beant woorden hoe de hulpverleners deze groep moet benaderen. „Maar het is wel zo", diende Groen hem van repliek. Hij bracht een dodelijke schietpar tij in maart in herinnering, die de aanleiding vormde voor een grootscheeps buurtonderzoek. Enkele tips wezen toen in de richting van C., van wie werd verteld dat hij regelmatig met een pistool in de binnenstad rondliep. C. ontkende dat giste ren voor de politierechter, maar feit bleef dat er bij een huiszoe king op 13 maart wel degelijk een pistool van Turkse makelij was gevonden onder zijn ma tras. Hij zou het wapen al een jaar of zes geleden in Amsterdam heb ben gekocht om er zijn zoont mee beschermen, nadat die op zettelijk door iemand zou zijn aangereden. Groen was niet echt kapot van dat verhaal. Ge let op C.'s gewelddadige achter grond vond hij een celstraf van drie weken op zijn plaats, maar kon zich ook wel vinden in een alternatieve straf. Politierechter Melens besloot vijftig uur dienstverlening op te leggen. Van onze correspondent Aardenburg - Zowel A. Keij- mel-Cambier(PvdA) als W. Westphaal(D66) hebben gis teravond tijdens het konsul- tatief overleg van raadsleden in Aardenburg kritiek geuit op wethouder van de Wijn ckel over de aanpak van het milieuplan. Volgens beide raadsleden moet er zo spoedig mogelijk een einde komen aan de achterstand die de gemeente heeft bij bijvoorbeeld het afgeven van milieuvergun- ningen.In de afgelopen twee jaar zijn er slechts 12 van de ge plande 46 vergunningen afgege ven en heeft men eigenlijk maar tot 1 januari 1995 te tijd op dit in orde te maken. „Gezien de achterstand en het vele werk dat nog staat te wach ten in verband met de fusie, vind ik dat we moeten overwegen om een extra kracht voor halve da gen met veel kennis op dit ge bied aan te trekken om de ach terstand weg te werken," zo luidde het voorstel van W.West- phaal, dat echter weinig steun kreeg van de overige raadsleden. „Straks moeten we gelden terug betalen en lopen we uitkeringen mis." De overige raadsleden wilden het nog even aanzien en dan zomer volgend jaar of eerder indien noodzakelijk alsnog een extra kracht in huren. „Het is wel duidelijk, dat het college dit allemaal te makkelijk heeft op gevat," zei A.Keijmel-Cambier. „De milieuinspecteur laat niet met zich spotten, dus hieraan moet prioriteit worden gege ven." Volgens wethouder R.van de Wijnckel was er ook bij de vori ge colleges al een achterstand en is hij niet onder de indruk van de kritiek van de inspecteur. „We hebben de meest moeilijke vergunningen eerst gedaan en die met uitbreiding te maken hadden voorrang gegeven. We hebben de zaak praktisch bena derd. De wijze waarop de mi lieu-inspecteur zijn kritiek heeft gebracht verdient ook enkele kanttekens. Er moeten tussen rapportages gemaakt worden, laat de ambtenaren hun werk doen. Nu al een extra kracht dat zie ik niet zitten. We moeten er kunnen uitkomen en zullen het aanzien tot de zomer." De raads leden konden zich hiermee vere nigen. Van onze verslaggever Terneuzen - Of het nu een stok was, of een fietsketting waarmee M.A. uit Sas van Gent zijn ex-vrouw had mishan deld, bleef gisteren onduidelijk. Maar een boete kreeg hij wel: 600 gulden, waarvan 300 voorwaardelijk. Tegen de politierechter in Ter- 500 gulden schade opliep. neuzen vertelde A. dat hij zijn ex-vrouw, met wie intussen de vrede weer is getekend, in de cember 1992 tegenkwam toen hij zijn zoon naar school bracht. De vrouw zou hem toen hebben bedreigd met een mes en uit zelfverdediging sloeg hij erop los. De 'woordenwisseling' ein digde tegen een geparkeerde auto die ook nog eens voor ruim Het levensbedreigende mes, vol gens A. zo'n 25 centimeter lang, werd door de gewaarschuwde politie niet gevonden. Wel een 'klein zakmesje', zodat officier van justitie Groen de situatie niet bedreigend genoeg vond om te spreken van noodweer. Hij eiste een boete van 600 gulden. Politierechter Melens nam die dus gedeeltelijk over. Van onze verslaggever Terneuzen - Het dagelijks bestuur van het werkvoorzie- ningsschap Zeeuws-Vlaanderen, Dethon, wil 2,3 miljoen gulden steken in een ingrijpende verbouwing van de werkplaats in Terneuzen. Het gaat om de tweede fase van een investeringsplan waarmee in totaal een bedrag van zo'n 3,5 miljoen gulden is gemoeid. Het aanzien van het gebou wencomplex aan de Haarman- weg wordt drastisch veran derd. De huidige hoofdingang wordt personeelsingang, de werkplaats en de kantoren van Dethon Groen verhuizen naar de voorkant, het parkeerterrein verhuist naar de zuidkant van het perceel en krijgt een uit gang aan de Polenweg. Het bestaande gebouw van Dethon Groen wordt magazijn. De be stuurskamer wordt verbouwd tot presentatie- en vergader ruimte plus een aantal andere aanpassingen. De investering levert Dethon geen windeieren. Het dagelijks bestuur verwacht een bespa ring van 30.000 gulden per jaar omdat het niet meer nodig is externe magazijn- en kantoor ruimte in te huren. Het is de bedoeling om in de loop van 1994 alle werkzaamheden uit te voeren. Het voorstel van de verbou wing komt donderdag 16 de cember aan de orde tijdens een vergaderingvan het algemeen bestuur. Deze vergadering, in de werkplaats van Terneuzen, begint om 15.30 uur. Van onze correspondent Aardenburg - Het konsultatief overleg van raadsleden in Aardenburg ging gisteravond akkoord met een verhoogde bijdrage aan het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen in 1994. Deze extra steun is nodig voor het aantrekken van een derde personeelskracht. Het overleg stelde echter wel als voorwaar den dat alle andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten ook hun bij drage willen verhogen en dat het bedrijfsleven zijn financiële be loftes ook nakomt. „De bijdragen van het bedrijfs leven blijven behoorlijk achter. Indien dit niet verbeterd, dan zal de gemeente deze inkomsten moeten halen uit het verhogen van de toeristenbelasting," stel de W. Westphaal(D66) voor. Ook de andere raadsleden hadden hun twijfels over de bijdrage van het bedrijfsleven, dat het, zo blijkt uit de cijfers, de laatste twee jaar fors heeft laten afwe ten. „Als het bedrijfsleven niet of minder geïnteresseerd is, is de derde kracht dan wel nodig," opperde F.van Dongen (Gemeen tebelangen). „Bovendien vraag ik me af of er wel voldoende samenwerking is binnen de pro vincie op dit gebied." Een verhoging van de toeristen belasting zag wethouder R.van de Wijnckel niet zitten. Axel - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft in haar werkgebied deze week zes jongeren aangehouden in verband met het afsteken van vuurwerk. Het vuurwerk dat ze bij zich hadden werd in beslag genomen. Alle jongeren zijn verwezen naar het bureau HALT. Weigeren ze dat, dan moeten ze een boete betalen, variërend van zeven tientjes tot honderd gulden. Axel - In de nacht van woens dag op donderdag is ingebro ken in een woning aan de Crijnssenstraat te Axel. Ont vreemd werd daarbij een radio cassetterecorder met cd, waar de circa 500 gulden. De benj. deelde, een 48-jarige bewonet van het pand, deed gisterej aangifte bij de politie in Axel, Tijdens een door de politij ingesteld onderzoek werd ont dekt dat in nog een woning ij die straat was ingebroken. Het is niet bekend wat wordt vet. mist. Hulst - Uit een in aanboun zijnde woning aan de Rossini- straat te Hulst werd een nieu- we en pas geplaatste cv-ketel met een waarde van 1500 gul- den gestolen. Van het feit werd gisteren bij de politie in Hulst aangifte gedaan door een 26-jarige inwoner uit Sluiskil Barendrecht - Veiling Holland- Zeeland: Groente. Elsanta grof 315, middel 294-326, fijn 115. Andijvie A15 226-252, A18 232-254, A24 211-232, A28 201-206. Bleekselderij 800/1000 91, 650/800 66, 500/650 28. Broc coli 9/14 297-316. Chinese kool 14/op 106, 11/15 117, 8/12 136-147, 5/8.5 117-134. Paksoi 55.0/800 163-181, 450/600 120-138, 325/500 111-127, 200/350 100. Prei 2-4 146-161, 2/4 117-125. Radijs mid.grof 74-117, middel 81-86. Rabarber rood 326-371, ex.rood 360-361, dun rood 154-199, dun ex.rood 223. Sla glas 31/33 68-75, 28/30 60-65, 25/27 55-58, 23/24 54-59, 21/22 54-56, 19/20 50-51, 17/18 45, 15/16 38-39. Spitskool A15 125-130, A20 115-139. Spruiten AI 53-86, BI 86-102, Cl 90, Dl gr. fust 128-143, Dl kl.fust 126-137, All 12-32, Bil 12-31, CII 40, DII gr.fust 56-97, DII kl.fust 89-103, EII 33-55. Vleestomaten 74 1-2 230-303, 67 1-2 166-183, 57 1-2 176-185. Veldsla 940-1260. Witlof lang I 84-116, 41 158-166 51 156-168, 61 155-160, 156-163, 21 150-157, krt grf 134-158, krt fijn I 140-177, ex. krt I 156-193, kort H 112-128, langll 87-101, ex.kort II 100-120, onre gelmatig 66-72. Bloemkool 6 170-2 60 8 1 30-190, 10 1 00-120, r 12 80. Boerenkool gestript 17-68, 53-98. Rode kool 11-44. Witte kool 15-44. Groene kool 19-72. Aardappelen bintje 12-18, Eigen- I heimer 55-64, Bildatar 13-31, Ire- ne 20-34. Uien bonk 31-39, g 18-29, middel 21-24, geschoond 45-69. Knolselderij 8 38, 10 53-62. Knolselderij 8-29. Koolra pen 6-34. Kroten A 28-40, B 8, Modjo 15-26. Winterpeen grof 32-58, middel 43-58. Pepers groen 360-410, rood 970. Bieslook 93-101, Knoflook 149, Peterselie 150/200 55-78, 100/150 22-83. Prei 46-101. Selderij 150/200 48-74, 100/150 32-60. Spinazie 385-512. Druiven Alicante 870-890. Pompoenen 10-30. Wal noten 200. Van onze correspondent Aardenburg - Er zijn voldoende locaties in Aardenburj aanwezig om in de komende jaren de kern uit te breiden Maar liefst vijf uitbreidinglocaties en twaalf inbreidingloca- ties. Dat zei ir. H. de Vries van een stedebouwkundig bureau gisteravond tijdens het konsultatief overleg van raadsleden in Aardenburg. „Een grote verscheidenheid in de woonsfeer kan worden ge realiseerd door tweeplannen gefaseerd gelijktijdig uit te voe ren," zei de Vries. „Hierbij moet niet worden vergeten dat twee locaties een specifiek karakter hebben." De locatie Herendreef-Bewes- ter-Eedeweg-Haven zou goed zijn voor 97 wooneenheden en is opgenomen als vestigingslocatie voor het nieuw te bouwen ver zorgingstehuis Coensdike. Ge zien de korte ligging bij het centrum zouden aanleun- en se- niorwoningen een prima optie zijn. Wat locatie Herendreef ten noordoosten van de Elderschans betreft wordt gedacht aan veer tig luxere woningen. Bij de derde mogelijke locatie, ten zuiden van plan West,is er ruimte voor zestig woningen, maar zal er aandacht moeten zijn voor het inpassen van het woonwagencentrum en de ont- sluitingstructuur .De vierde lo catie tussen de Landstraat en de Wallen wordt een probleem wordt door de onderzoekers niet direct als haalbaar geacht Als vijfde uitbreidingslocatie ten oosten van Ouwe Stad zot 35 woningen kunnen opleveren. Verder maakte de Vries gistera vond bekend, dat er in bij di verse inbreidingslocaties zeker 38 woningen te realiseren zijn Ook zal er binnen zeven tot acht jaar een probleem kunnen ont staan bij de katholieke begraaf plaats. Het stedebouwkung bu reau stelt dan ook voor om i een nieuwe katholiek begraaf plaats an te leggen of op de algemene begraafplaats een katholieke deel vrij te maken. Dit zou betekenen dat tot 2010 er geen problemen zouden on- staan. Op welke locatie of loka- ties de keuze zal vallen zal later blijken. Volgens de onderzoekers is het verstandig de economische ont wikkelingen in Zeeuws-Vlaan-1 deren, maar ook de situatie bij de zuiderburen niet uit het i te verliezen. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - De kans is groot dat het Belgische parlement volgende week akkoord gaat met het gebruik van MOX, een mengsel van uranium en plutonium, als brandstof voor de kerncentrales van Doel en Tihange in Wallonië. De parlementaire commissie, die zich de afgelopen maanden bezig heeft gehouden met de materie, is akkoord gegaan met het gebruik van MOX-brandstof. De Belgische regering maakt haast met de besluitvorming over MOX. Per 1 januari kan ze het plutonium, een hoog radio actief afvalprodukt van een met uranium gestookte kerncentra le, niet meer kwijt in het Franse La Hague. Om opslag van plu tonium te vermijden, wil België het afvalprodukt mixen met uranium. De MOX kan dan als brandstof dienen voor de net over de grens liggende centrale Doel en voor Tihange. De anti-atoomlobby, waaronder Greenpeace en Benegora, heeft zeer teleurgesteld gereageerd op het besluit van de commissie. „Een enkel ongeval met een plutoniumtransport of in een kernreactor die met MOX gela den is, en de ramp is niet te overzien," zegt Eloi Glorieux van Greenpeace België. Volgens Glorieux heeft de com missie zich laten paaien door de atoomlobby die stelt dat het gebruik van MOX geen extra risico's met zich meebrengt. Greenpeace en andere milieu organisaties maken zich juist grote zorgen over de risico's. „MOX is hoog radioactief. Het kleinste ongelukje kan de dood van velen tot gevolg hebben," aldus Glorieux. Greenpeace gaat de campagne tegen de opwerking van ura nium en het gebruik van MOX intensiveren. In Nederland heb ben onlangs onder meer de Bra bantse en Zeeuwse statenleden van GroenLinks bij de provin cies Noord-Brabant en Zeeland aan de bel getrokken. „Maar ik heb nog steeds niets vernomen van GS," deelt het Brabantse GroenLinks-staten- lid S. Bolten mee. Ze heeft gis teren direct contact opgenomen met de Tweede-Kamerfractie van GroenLinks. Die gaat van daag in Den Haag praten met het Belgische Agalev, de groene partij in België, over het ge bruik van MOX door België. Van onze correspondent Waterlandkerkje - Liefheb bers die houden van klein schalige toneel- en muziek festivals, kunnen volgend jaar toch weer terecht in Wa terlandkerkje. Ondanks het feit dat Waterland Cultuur- maand aan een zijden draad je hangt, zal toch getracht worden om het door te laten gaan. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente E voor Zeeuws-Vlaanderen oj nen-educatie wel degelijk constateren ook B en W va: PvdA-fractie in de gemeent Maar het college voelt op dit moment niets voor de wens van de sociaal-democraten om de ge meente Hulst van zijn centrum functie te ontheffen. B en W houden het vooralsnog op een berisping dat Hulst haar huis werk beter moet maken en voor al ook de procedures correct moet volgen. De PvdA kritiseerde vorige week het functioneren van Hulst als centrumgemeente voor de vol wassenen-educatie. De partij verwijt deze gemeente laksheid bij het binnenhalen van 2,7 mil joen gulden rijkssteun voor deze vorm van onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen. Afgewimpeld De Hulster wethouder P. Wee- maes (onderwijs) wimpelde deze kritiek echter af. Zijn gemeente, reageerde hij vorige week, heeft de zaakjes netjes afgehandeld. Maar in hun antwoord sluiten B en W van Oostburg zich echter grotendeels aan bij de kritiek van de PvdA. Van onze correspondent Sas van Gent - De harmonie 'D Vereenigde Vrienden' uit Sa van Gent en de muziekvereni giong 'Sint-Jan' uit St.-Janstee: verzorgen zondag om 15.00 uu een concert in de gemeentelijk sporthal in Sas van Gent. Sasse harmonie neemt het ge deelte voor de pauze voor haa rekening en de muziekverenigin uit St.-Jansteen treedt na d pauze op. Cadzand-Bad - De North Se Swimming Association houc op zondag 12 december d jaarlijkse zeezwemtocht me vinnen in de Noordzee. Om 09.30 uur is het verzamele geblazen in het reddingsstatia van de Nederlandse Redding: maatschappij nabij het havent van Cadzand-Bad. Om 10.00 ur is het vertrek gepland naar startplaats, de Swimming Poi in Knokke waar om 10.30 ur het startsein wordt gegeven. I aankomst is gepland om 11.: uur in het haventje van Cai zand-Bad. Terneuzen - De politierecht! in Terneuzen heeft G.K. u| Axel veroordeeld tot veert] uur dienstverlening. K. had in maart 1993 samen m| een vriend huisgehouden in Terneuzense wijk Katspoldi Vijf auto's moesten er bij hi pogingen om radiocassetterecc ders te stelen, aan geloven. Dl van de eigenaren zaten gister dan ook in de zaal om h schade te claimen. De jongeman reageerde tamel: laconiek. „Het is waar, ik h een fout gemaakt. Ik accept: dat. Het was éénmalig voor mi verklaarde hij, om even la met moeite een geeuw te ond( drukken. Gelet op zijn respec' bele schoolopleiding kon hij n direct tot de kansarmen wore gerekend, maar toen officier v jusititie Groen hem vroeg wa om hij niet op een schadebem delingsvoorstel per juli 1993 b gereageerd, hield hij zich i drukkelijk van de domme: dacht dat het voor juli 13 moest!" Zes weken cel, waarvan v voorwaardelijk werd tegen h geëist. De eerste twee wel mag hij vervangen door erv te gaan werken, de laatste kan hij voorkomen door alsi (zijn deel van) de schade te be len.

de Stem | 1993 | | pagina 16