El Barcelona nadert kruisfinale DE STEM Sterke set helpt Jaspers over dode punt Blankenstein zwaait met rood in Moskou t Buffet Bremen doet onmogelijke tegen Anderlecht UITSLAGEN SHOW „De Druiventros" Beguiristain tikt zonder Romario spelende Catalanen langs AS Monaco One on One 06-9751 cky Service cort Sonja scort Rosa 76-421570 Geldzaken Diversen rijskaarting leeskaarting m Diggelen usionist etc. '1 -1402 '2 - 2823 TAPVERHUUR Slijterij en wijnhandel VfB Stuttgart benadert Hiddink Twintig fans Anderlecht opgepakt Modernisering Olympisch programma is schrappen SPORTNIEUWS KORT Drie Westbrabanders in WB-selectie Obree vindt hoogterecords oneerlijk Groenendaal wint in Spanje Zware schorsing na schoppen grensrechter VVV wil Torken niet verhuren aan TOP Lems terug naar Dordrecht •- Thomas Bos blijft thuis SCHAKEN VOETBAL VOLLEYBAL SPORTPRIJSVRAGEN Arbitrage-tribunaal behandelt zaak Krabbe X 59 OEMBOLLEN VE PRIJS uincentrum ido Gezellestraat 27 Temeuzen el. 01150-17911 kt 'n meisje /75 cpm A. Bo 18, Silvia 24 19, Rose 19, Michei anny 19, Rita 30 ij eg 456. 076-1475in bemiddeling aan huis tel. Dames/heren/gay Stript, op afspr. 06-52777712 ert privé en fotoboel ra Lisa ma-za 11 -23 u 1682-3916 of live sex pm. 06-340.310.15 RT Europa. Nieu» SM en Grieks 05456. Breda. Uw privé adres ir a. Tel. 076-221051. RT Beauty meisjes 150,- p.u., 500,- h h/ned. Cred. Care "6-52876021 -phm) Ze lag naakt te nen en werd begluurd de zoon v. haar vrien- "Kom hier knul, pak ze aar 'ns lekker beët!" 06-340.350.60 phm) Maar meneer de teur, als ikm'nonder- kje nou ook nog uittrek ik dan niet ontslagen? 06-340.340.30 dame aan huis of Ass. gevraagd. 76-425142. dame, gigolo, gay, -meesteres, echtpaar, in, Grieks aan huis of hotel 24 p.daq. ag maandbedrag .000,- 150,-p/m .000,- 300,- p/m .000,- 600,- p/m .000,- 900,- p/m te v.a. 10,6% per jaar. yp. rente v.a. 6,15%. Bel gratis De Graaf 06-0221415 donderdag om 20.00u de Vrijbuiter Hulst. re donderdagavond, v. 19.30u. café de tanje, Kloosterzande. onderdag 9 december Prijskaarting Jagershuis, Hengstdijk. Aanvang 14.00 uur. izende Man ide 18 dec. café theater m.m.v. de irogramma jp reis jp reis Toegang 22.50 te reserveren. 01140-10913 Te huur stoelen - tafels en sta-tafels DEZE WEEK: VIEUX DUJARDIN 19.95 Winkelcentrum Epelenberg Breda 076-21 00 26 Sport DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 DEEL I Bolzano (anp) - Met één ster ke set heeft Dick Jaspers in je cyclus om de wereldbeker (iriebanden een crisis voorlo pig bezworen. De Brabander won woensdag in Bolzano zijn partij in de eerste ronde tegen de Oostenrijker Chris- toph Pilss met 3-1. Het moyenne van de nationale kampioen: 2,086. Jaspers draait dit seizoen een armzalige cyclus wereldbeker- wedstrijden. In de open toer nooien van Oosterhout, Istanbul en Tokyo betekende zijn eerste optreden direct het eindpunt. In Bolzano bereikte hij dit seizoen voor de tweede keer de kwartfi nale. Eerder was hem dat ook in Berlijn gelukt. Woensdag startte Jaspers weer niet best. Drie caramboles tikte hij in de eerste set bijeen. Zijn revanche volgde in de tweede. Twee beurten, vijftien geslaagde figuren. Pilss bleef op nul staan. De demonstratie gaf Jaspers het noodzakelijke vertrouwen voor de rest van de partij. Met 15-9 en 15-4 stootte de Nederlander door naar de laatste acht. Zijn tegenstander wordt pas donder dag bekend. Dan staat de partij tussen de met een oogontsteking kampende Belg Ludo Dielis en de Deen Karsten Lieberkind op, het programma. De Turk Sayginer en de Japan ner Comori volgden woensdag het voorbeeld van Jaspers. Say giner kende weinig problemen met de Japanner Umeda (3-0), Comori had een vijfsetter nodig om de Belg Caudron van zich af te schudden. Arie Weijenburg, de tweede Ne derlandse deelnemer, neemt het donderdagavond op tegen beker houder Torbjörn Blomdahl. De Zweed deelt' met de Belg Ray mond Ceulemans de eerste plaats in het WB-klassement. Na Bolzano volgt de finale van de wereldbekercyclus in Gent, be gin januari. De Belgische organi satie kampt echter met grote financiële problemen. Door de ruzie tussen de proforganisatie 'BWA en de Europese bond (CEB) hebben de Belgische bond en de hoofdsponsor hun handen van het evenement afgetrokken. De BWA, die met de BRT al overeenstemming over zes tot zeven uur zendtijd heeft bereikt, verwacht de financiële tegenval ler tijdig op te lossen. Uitslagen eerste ronde: Jaspers (Ned) - Pilss (Oos) 3-1 (3-15 15-0 15-9 15-14/2,086-1,272), Sayginer (Tur) - Umeda (Jap) 3-0 (15-5 15-10 15-5/1,285-0,606), Comori (Jap) - Caudron (Bel) 3-2 (15-11 7-15 15-11 0-15 15-12/1,130-1,422). Barcelona (anp) - Barcelona nadert de laatste vier van de Champions League. De club van Cruijff versloeg woensdag in Nou Camp Monaco met 2-0. Die stand stond na 26 minuten op het bord. Monaco was ook alleen in het eerste half uur de mindere. Daarna kreeg Barcelona het vrij moeilijk. In de tweede helft wa ren in de eerste dertig minuten de beste mogelijkheden voor de Fransen. Daarna herstelden de Catalanen de orde. In de slotfase miste Koeman nog een straf schop. Grote man bij de Spaanse club was Beguiristain. Hij maakte beide doelpunten. Eén op aange ven van de prachtig spelende Deen Laudrup, de ander na een actie van Bakero. Een kwartier voor tijd kreeg de trefzekere aanvaller een publiekswissel. Beguiristain dook afwisselend met de kleine aanvoerder Bakero op in de spits. De taktiek van Cruijff was erop gericht enkele statische mandekkers van Mona co zonder directe tegenstander te laten dolen. Dat lukte in de openingsfase aardig. Slachtoffer van de 'nieuwe' aan pak van Barcelona was Romario, normaal de diepste man in de Stuttgart - Guus Hiddink staat hoog op de verlanglijst van de Bundesligaclub VfB Stuttgart. Hiddink werd on langs bij Valencia ontslagen na enkele nederlagen in de Spaanse competitie en de uit schakeling in het UEFA-cup toernooi door de monsterne- derlaag (7-0) tegen Karlsru he. Bij VfB Stuttgart heeft Chris- toph Daum zijn vertrek aange kondigd. Hij zit morgen (vrijdag) in de thuiswedstrijd tegen MSV Duisburg voor de laatste keer op de bank. Door VfB Stuttgart is inmiddels bevestigd dat Hiddink als opvol ger voor Daum is benaderd. Pre sident Mayer-Vorfelder en ma nager Dieter Hoeness hebben via Sören Lerby contact met Hid dink gezocht. Hiddink heeft goe de ervaringen met Stuttgart: hij won met PSV in 1988 de Euro pacup voor landskampioenen in het Neckarstadion. Aanvankelijk was het Stuttgarts bedoeling dat Jürgen Sunder- mann als interim-trainer zou worden aangesteld tot het einde van het seizoen, maar Mayer- Vorfelder heeft zich sterk ge maakt voor een trainer die lan ger kan blijven en die op dit moment vrij is. taktiek van Cruijff. De Brazili aan moest toekijken. Koeman, Laudrup en Stoitsjkov waren de buitenlanders. Stoitsjkov, overi gens matig op dreef, begon op de linkerflank, Goicoechea op de rechter. De traditionele vleuge laanvallers van Cruijff wisselden na de hervatting van positie. Beguiristain startte zijn 'one- man-show' in de 16e minuut. Na een pass van Laudrup schoof hij de'bal beheerst langs Ettori, de twijfelaar in het Franse doel. Op het randje van buitenspel tikte hij na 26 minuten nummer twee binnen. Bakero ondernam een solo, Beguiristain plukte de bal van zijn voet en ging doodleuk verder. Daarna kwam Monaco, in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de ver vanger van het geschorste Olym- pique Marseille, wat beter in de wedstrijd. De Fransen, na de overtuigende winst op Spartak Moskou naar Spanje gekomen als lijstaanvoerder in poule A, kregen via Ikpeba en invaller Simba redelijk kansen het ver schil te verkleinen. Het afmaken behoorde woensdag echter niet tot de sterkste punten van Mo naco. In de slotfase had Barcelona het duel weer in handen. De beste kans was voor Koeman. De Ne derlandse international mocht het in de laatste minuut probe ren van de strafschopstip, nadat Goicoechea was neergelegd. De specialist schoot echter op de vuisten van Ettori. FC BARCELONA - AS MONACO 2-0 (2-0) - 16. Beguiristain 1-0, 26. Beguiristain 2-0. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschouwers: 89.600. Gele kaart: Sonor (FC Bar celona), Dumas, Ikpeba (beiden AS Monaco). Stand Barcelona 2 1 1 0 3 2-0 Monaco 2 10 12 4-3 Galatasaray 2 0 2 0 2 0-0 Spartak Moskou 2 0 1111-4 Beguiristain op weg naar zijn eerste treffer voor Barcelona. Doelman Ettori is na een sublieme lichaamsschijnbeweging kansloos. FOTO AP Moskou (anp/sid, reuter) - John Blan kenstein heeft woensdag in Moskou drie rode kaarten getrokken. De Hillegomse scheidsrechter deed het tijdens het Champions League-duel tussen Spartak en Galatasaray (0-0). Hij gaf er twee aan de Russen, één aan de Turken. Verdediger Mamedov van Spartak verdween al na 27 minuten in de catacomben. Aan voerder Onopko werd na een tweede gele kaart na tien minuten in de tweede helft naar de kleedkamer gestuurd. Het wegsturen van de laatste kwam Blankenstein op een lading kritiek van coach Tarkhanov te staan. De Rus verweet de scheidsrechter dat hij het spel niet aanvoelde. De middenvelder kreeg de tweede waarschuwing omdat hij na het fluitsignaal de bal in de tribunes had ge schoten. „Ik had het fluitsignaal niet ge hoord," was het verweer van de Rus. Spartak speelde twintig minuten met negen tegen elf. Totdat een kwartier voor tijd Stumpf, de Duitse verdediger in Turkse dienst, na een tweede gele kaart van het veld werd gezonden. Blankenstein had zijn han den vol. Beide partijen schuwden het geweld niet. De thuisclub domineerde voor de rust, maar verzuimde de kansen te benutten. Spartak wilde ten koste van alles winnen, want de eerste wedstrijd van Groep A was in Monte Carlo van AS Monaco verloren: (4-1). Ieder geoorloofd en ongeoorloofd middel werd aangegrepen ten behoeve van de winst. Met als enig resultaat twee geschorste spe lers. Want het gelijk spel tegen de Turkse landskampioen heeft de vooruitzichten voor de Russen op de halve finales flink geredu ceerd. SPARTAK MOSKOU - GALATASARAY 0-0 - Scheidsrechter: Blankenstein (Ned). Toeschou wers: 40.000. Rode kaart: Mamedov, Onopko 2 x geel (beiden Spartak Moskou), Stumpf 2 x geel (Galatasaray). Bremen (dpa) - Twintig supporters van Ander lecht zijn woensdag vóór het duel tussen Werder Bremen en Anderlecht in de Champions League opgepakt door de Duitse politie. De fans werden aangehou den wegens vernielingen en het toebrengen van licha melijk letsel. Een Belg zat woensdagavond nog in hechtenis omdat hij tijdens 'de rellen een passant had verwond. Bremen (anp) - Werder Bre men heeft woensdag het 'on mogelijke' tegen Anderlecht gedaan. Een achterstand van 0-3 bij rust werd volledig weggewerkt en omgezet in een overwinning: 5-3. Met vlijmscherpe counters heeft Anderlecht zich slechts 45 minu ten een kandidaat voor de halve finale van de Champions League betoond. Drie kansen, drie doel punten. Een topploeg geeft zo'n voorsprong nooit meer uit han den, zeker niet met de ervaring van Anderlecht. Met de winst in Bremen zou Anderlecht naast AC Milan aan de kop van groep A komen. Voor Werder dreigde de definitieve uitschakeling. De Duitsers hadden de eerste wed strijd al van Porto verloren. Anderlecht werd woensdaga vond in Noord-Duitsland voor 30.000 verbijsterde toeschouwers voor rust een handje geholpen door de Duitse doelman Oliver Reck, normaal toonbeeld van be trouwbaarheid, In de 16e minuut sloeg hij een hoge bal voor de voeten van Albert, die gretig scoorde. Twee minuten later was het 0-2 door Boffin op aangeven van Haagdoorn. In de 33e mi nuut viel de normaal gesproken voortijdige beslissing door een houdbaar afstandsschot van - opnieuw - Boffin, 0-3. Trainer Otto Rehagel probeerde in de rust orde te scheppen. Dat lukte. Werder kreeg weer moraal door de tegentreffer van Rufer in de 66e minuut en de spanning kwam terug toen Bratseth 2-3 Toen er voor Anderlecht nog geen vuiltje aan de lucht was: de Belgen vieren feest na de openings-treffer van Albert. fqt0 epa maakte. Op dat moment was er nog een dik kwartier te spelen. Bosman maakte de slotfase niet mee. De Amsterdammer, die de gele kaart kreeg, werd gewisseld voor Nilis. Deze ingreep van coach Bos kamp kwam te laat. Zijn ploeg werd platgewalst door de Duitse tank in een krankzinnig kwar- tier. Het werd gelijk door Hobsch in de 81e minuut. Negen minuten waren voor Werder vol doende voor de eerste overwin ning: 4-3 door Bode en 5-3 door Rufer. WERDER BREMEN - ANDER LECHT 5-3 (0-3) 16. Albert 0-1, 18. Boffin 0-2, 33. Boffin 0-3, 66. Bufer 1-3, 72. Bratseth 2-3, 81. Hobsch 3-3, 83. Bode 4-3, 89. Rufer 5-3. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Wiedener (Werder Bremen), Versavel, Bosman, Zetterberg (allen Anderlecht). AC Milan- - Werder Bremen Porto Anderlecht Stand 2 1 1 0 3 3-0 2 10 12 7-6 2 10 12 3-5 2 0 1113-5 Lausanne (afp) - Het mo derniseren van het Olym pisch programma is niets anders dan schrappen en af kalven. De Fransman Phi lippe Chatrier schond woensdag in Lausanne, waar het IOC-bestuur bij een is, de afspraak tot ge heimhouding. De oud-voorzitter van de Internationale Tennisfede- ratie is praeses van de pro gramma-commissie van het IOC. Het rapport is af, maar ltët IOC wil er nog over nadenken voor details naar buiten worden gebracht. De ware reden is gelegen in de beraadslagingen voor een uniformering van de anti- dopingreglementen. De bestuurders willen dat overleg niet laten verstoren door revolutionaire beslui ten over het programma. Pas tijdens het Congres in Parijs, volgend jaar septem ber, wordt het nieuwe Olympisch programma be kend. Chatrier gaf ook geen de tails. Wel verklaarde hij dat zijn commissie heeft geko zen voor schrappen en redu- curen. Waar het om gaat werd in Lausanne al zicht baar. Boksen en moderne vijfkamp verdwijnen geheel. Den Haag - Bondscoach Martin van Dijk heeft voor de wereldbekerwedstrijd veldrijden aanstaande zondag in Igorre (Spa) zes renners geselecteerd. Het zijn: Van der Poel, De Vos, Richard Groenendaal, Van Bakel, Kuijper en Kools. Reserves zijn: Brentjens, Gerritsen en Frank Groenendaal. Kort na zijn aanwijzing brak Van Bakel een sleutelbeen gebroken, tijdens het inrijden bij een veldrit in Telleriarte. Ayr - De Schotse wielrenner Graeme Obree, wereldkampioen achtervolging en voormalig werelduurecordhouder, vindt dat de wereldwielrenunie UCI recordpogingen op hoogte moet verbie den. Binnenkort proberen Francesco Moser en op langere termijn Miguel Indurain de 52,270 kilometer van de Engelsman Chris Boardman op 2000 meter hoogte uit de recordboeken te rijden. Obree onderneemt zelf volgende zomer weer een poging op een laaglandbaan. Hij noemt de Italiaan en Spanjaard onsportief. „De UCI kan de oneerlijkheid zo oplossen", stelt de controver siële coureur, „door alleen nog records op zeeniveau te erken nen. Zeeniveau maakt de records toegankelijk en geloofwaardig. Het wereldrecord verdient bescherming, anders verliest het zijn waarde." Telleriarte - Richard Groenendaal heeft woensdag op Spaanse bodem een internationale veldrit gewonnen. De nationale ama teurkampioen bleef op een heuvelachtige parcours in Telleriarte (Baskenland) Paul Herijgers voor. De Belg is de succesvolste veldrijder van dit seizoen. De voorsprong van Groenendaal bedroeg op een tel na één minuut. Achter Herijgers werd diens landgenoot Danny de Bie derde, vervolgens kwamen de Nederlanders Wim de Vos en Edward Kuyper als vierde en vijfde over de streep. Ook Frank van Bakel was in Spanje aanwezig. Rio de Janeiro - De Braziliaanse international Nonato is 210 dagen geschorst, nadat bewezen werd dat hij een vrouwelijke grensrechter een schop onder haar achterste had gegeven. De verdediger vergreep zich in november aan Maria Edilene de Siqueira tijdens de competitiewedstrijd van zijn club Cruzeiro tegen Corinthians. Nonato begreep niet waarom de vrouw- weigerde te vlaggen voor buitenspel bij een doelpunt. Venlo - Eerste-divisieclub heeft TOP een vergeefse poging gedaan om Remco Torken op huurbasis over te nemen van VW. Bestuurlid technische zaken Booij van de club uit Oss nam hiertoe begin deze week contact op met VW-manager Frans Nijssen. Op de vraag of een terugkeer van Torken naar TOP bespreekbaar was, antwoordde Nijssen met een resoluut 'neen'. Dordrecht - Cor Lems keert terug naar zijn oude liefde. De 32-jarige middenvelder van ADO Den Haag tekende woensdag een contract voor anderhalf seizoen bij FC Dordrecht'90. Vijftien jaar geleden signeerde hij aan de Krommedijk zijn eerste verbintenis. Geschorst voor één wedstrijd: Echteld (Heerenveen). Breda - Thomas Bos reist vandaag niet af naar het trainings kamp in het Noorditaliaanse Collalbo. Het Haagse lid van de all-round-kernploeg van coach Ab Krook moet de komende dagen in een ziekenhuis wat testen ondergaan nadat dinsdag bleek dat hij waarschijnlijk een virus onder de leden heeft. „Dt doktoren weten niet precies wat het is, vandaar dat ze nadei onderzoek willen plegen," aldus Bos gisteravond. Bos moest zich afgelopen weekeinde terugtrekken voor de World-Cup-wedstrij- den in Hamar omdat hij zich 'slap' voelde. Het is trouwens voor de tweede maal dat Thomas Bos dit schaatsseizoen een trainingskamp van de Krook-formatie moet laten schieten. Omdat hij begin augustus door een long-ontste king werd getroffen, liep hij trainingsachterstand op en ging begin november het verblijf op hoogte op Tenerife aan hem voorbij. Zodra hij nu het licht op groen krijgt van de medici wil Bos zich de komende weken in Nederland verder voorbereiden op de nationale afstandskampioenschappen op 28 en 29 decem ber in Heerenveen. HP 'Wijk aan Zee. Sonnevanck-toer- nooi. Zevende ronde: Armas (Fra) - Johansen (Aus) Vz - Vz, Rogers (Aus) - Blees (Ned) 1-0, Sokolov (Rus) - Kuijf (Ned) 0-1, Reinder- man (Ned) - Wojtkiewicz (Pol) Vz - Vz, Bosboom (Ned) - Van Mil (Ned) Vz - Vz. Stand: 1. Wojtkiewicz 5 punten, 2. Rogers 4V2, 3. Van Mil, Sokolov 4, 5. Johansen, Reinderman 3Vz, 7. Armas, Blees, Kuijf 3, 10. Bos boom iVz. Engeland. Aston Villa - Sheffield Wednesday 2-2, Liverpool - Queens Park Rangers 3-2, Man chester City - Everton 1-0, Sout hampton - Ipswich 0-1, West Ham - Leeds 0-1. Stand: Manchester United 19-48, Leeds 19-36, Blackburn 18-3 2, Newcastle 18-31, Arsenal 19-31, Aston Villa 19-31, Liverpool 18-29. Eredivisie mannen. Capelle - Dy namo 0-3. Duitse midlotto: Trekking A: 4 - 5 - 31 - 36 - 38 - 41. Reservegetal: 17. Trekking B: 10 - 18 - 34 -'36 - 39 - 46. Reservegetal: 11. Spel'77: 6810158. Super 6: 894537. Belgische midlotto: Winnende ge tallen. 12 - 16 - 18 - 24 - 30 - 31. Reservegetal: 22. Jokernummer: 5074471. Lausanne (afp) - De zaak Katrin Krabbe, die door de Internationale Amateur Atletiek Federatie is geschorst, zal behandeld worden door het Arbitragetribunaal voor de Sport (TAS). Dat heeft Keba Mbaye, bestuurslid van het Internationaal Olympisch Comité en president van het TAS, woensdag in Lausanne bekend gemaakt. „De advocaten van Katrin Krabbe hebben ons ervan op de hoogte gesteld dat zij bereid zijn zich onder de jurisdictie van het TAS te stellen", zei de oud-rechter van het Internationale Hof in Den Haag. Hij toonde zich verheugd dat het TAS steeds meer aan geloofwaar digheid wint en vertrouwen krijgt. Mbaye maakte verder bekend dat vijftien internationale sportbonden in hun statuten de mogelijkheid willen opnemen in voorkomende gevallen naar het Arbitragetribunaal voor de Sport te stappen.

de Stem | 1993 | | pagina 9