Waterland Cultuurland bedreigd DEZE WEEK SLECHTS 'Stuurgroep Oosterschelde werkt wildgroei watersporters in de hand' Een sport van discipline en concentratie Extra baan mag voor tennisclub Koewacht PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT Gerommel in bond van ouderen Rijenaar si Voorzitter De Houck: 'Adviesgroep is niet eens wezen kijken' DE STEM ZEELAND DE STEM Bibliotheken stoppen met uitleen ccl's PvdA in Oostburg zet raadsleden op verkiezingslij st Luchtbuksvereniging viert het veertigjarig bestaan Oosthoek in Slibreeks Aardenburg Tennis Terneuzen Mannen Tennisschool Hulst Doe-dagen voor agrariërs op infocentrum in Schoondijke Voorzitter zou vrijwilligers tegen zich in 't harnas jagen KRO'S TV STUDIO DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 Sint Annaland - De Stuurgroep Oosterschelde werkt met haar be leid een wildgroei van lukraak af merende watersporters in de hand. Dat vindt Watersportvereniging Sint Annaland. Ze vindt het onbegrijpelijk dat de stuurgroep de uitbreiding ver biedt van het aantal passantenplaatsen in de jachthaven. In een brief aan de stuurgroep doet de vereniging een ultie me poging het tij alsnog ten gunste van Sint Annaland te keren. Volgende week valt de definitieve beslissing. De huidige capaciteit van de jachthaven schiet ernstig tekort, vindt de vereni ging. Er zouden vijftig plaatsen voor passanten bij moeten komen. De jacht haven telt 230 vaste ligplaatsen en vijftien plaatsen voor passanten. Dat is volgens de watersportelub veel te wei nig omdat Sint Annaland aan een van de drukst bevaren pleziervaartroutes in Zuidwest-Nederland ligt. „Jaarlijks varen ruim dertigduizend bo ten over de route Hollandsch Diep, Zoommeer, Grevelingen, Oosterschelde, Veerse Meer, Westerschelde," schrijft voorzitter A. van Gurp. „Het is logisch dat pleziervaarders behoefte hebben om onderweg te overnachten en inkopen te doen. Ze zoeken de gezelligheid van een klein dorp. En die vind je niet in een vlucht- of werkhaven." Omdat de capaciteit van de jachthaven van Sint Annaland zo gering is, meren veel jachten af tegen vissersboten of handelsschepen in de handelshaven. Of ze wijken uit naar de aangrenzende Krabbenkreek, een kleine zeearm in de Oosterschelde die toegang geeft tot de haven van Sint Annaland. Hierdoor bereikt de Stuurgroep Ooster schelde nou juist wat ze in feite wil voorkomen, meent de watersportvereni ging, namelijk wildgroei in De Krab benkreek, een ecologisch waardevol ge bied. In Sint Annaland zouden zo'n vierduizend plezierboten willen over nachten, schat Van Gurp. Dat de plaatselijke middenstand ook een graantje meepikt van de boottoeris ten is mooi meegenomen, vindt de vere niging. Ze schat dat de pleziervaarders al gauw een miljoen gulden per jaar in het Thoolse dorp besteden. Er zijn in het Oosterscheldegebied 180 nieuwe ligplaatsen voor passanten te vergeven. Het bevreemdt Watersport vereniging Sint Annaland zeer dat Goes, Wemeldinge en Zierikzee wel in de prijzen vielen en Sint Annaland niet. „In plaats van ruimhartig te kiezen voor bescheiden uitbouw houdt u vast aan het rigide en achterhaalde model van de veronderstelde maakbaarheid van de samenleving," aldus de vereni ging. Van onze verslaggever Middelburg/Waterlandkerkje - Waterland Cultuurland wordt in zijn voortbestaan bedreigd. De adviesgroep van de Zeeland Cultuurmaand brengt een negatief advies uit over dit culturele evenement. Voorzitter W. de Houck van het bestuur van de stichting Water land Cultuurland kreeg deze week mondeling de boodschap dat de adviesgroep het evene ment in 1994 wil schrappen als onderdeel van de Cultuurmaand. De adviesgroep heeft daarvoor verschillende argumenten. Zo wil ze in de toekomst meer gaan werken in grotere 'cultuurblok- ken', zoals film (Zeeland Film festival) of muziek (Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen). Een veelzijdig, kleinschalig evene ment als Waterland Cultuurland zou daarin niet passen. Boven dien zou het te weinig bezoekers trekken. In de afgelopen (tweede) editie van Waterland Cultuurland wa ren onder meer de jubileum-per formance van het Flup Ju Bedrijf en verteller Willem de Ridder de publiekstrekkers, naast jiddische muziek, Poolse jazz en toneel (Becket). Deson danks is de beoordeling van de adviesgroep niet bijzonder posi tief. De Houck weerlegt de kri tiek rigoureus: „Dat slaat ner gens op. Ze zijn niet eens wezen kijken". Tenslotte is een argument van de adviesgroep dat het bestuur van Waterland Cultuurland zijn pro gramma voor 1994 te laat zou hebben ingediend. Het gaat vol gens De Houck om een over schrijding van enkele weken. Het negatieve advies is volgens hem vooral een gevolg van de druk vanuit de toeristisch-re- creatieve hoek om te mikken op meer publiek, via grootschalige evenementen. Waterland Cul tuurland trok zowel in het afge lopen jaar als bij de eerste editie in 1992 zo'n tweehonderd bezoe kers. Met het oog op het advies komt het bestuur van Waterland Cul tuurland vanmiddag in een spoedvergadering bijeen. Mi |p v ó-x v 9ÊÈÊÈÊ •N' Van onze correspondent Aardenburg - De Openbare Bi bliotheek West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft besloten om met in gang van 1 januari 1994 te stop pen met de uitleen van compact discs in de filialen te Aarden burg, Breskens en Sluis. Er is nauwelijks interesse voor. In genoemde filialen kan men echter nog tot eind deze maand profiteren van de actie 'twee halen, één betalen'. Per 1 januari zijn de compact discs alleen voor uitleen be schikbaar in de bibliotheek te Oostburg. Van onze verslaggever Oostburg - De zittende gemeen teraadsleden voor de Partij van de Arbeid in Oostburg nemen op de ontwerp-kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen opnieuw de verkiesbare plaatsen in. De leden van de afdeling Oost burg stellen de lijst maandaga vond 13 december tijdens een besloten vergadering in Den Hoekzak definitief vast. Het raadslid L. Wille voert die lijst aan, gevolgd door de huidi ge fractievoorzitter J. Wielakker en de raadsleden W. Verplanke- De Vuijst, W. Vermeulen en R. Hamelijnck. Enkele leden van het jarige De Treffers poseren met de buksen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Middelburg - Na een half jaar stilte is deze week het 62e deeltje van de Zeeuwse Slibreeks verschenen. Het heet 'Tijger en lam' en het is geschreven door Andreas Oosthoek. De gedichten in de bundel en het daarachter geplaatste verhaal vormen een een heid. In beide gaat het over het Oosten, met name Thai land, waar de westerling rust en warmte vindt. Door de teksten op rijstpapier te drukken hebben de vormge vers (stichting ZOUT in Middelburg) uiterlijk en in houd op elkaar afgestemd. Het boekje heeft een oplage van 1000 exemplaren en is uitgegeven door de Stich ting Kunstuitleen Zeeland. Oosthoek (1942) publiceerde naast essayistisch en jour nalistiek werk de dichtbun del De Bladen Terug in 1987. De vergadering be gint om 15.00 uur in het dorps huis van Waterlandkerkje. Van onze verslaggever Oostburg - Met cowboytje spelen heeft het niets te ma ken en met de toenemende criminaliteit al helemaal niet. Wie op een maandagavond in het clublokaal van De Tref fers binnenloopt ziet het met een: dit is wel degelijk een serieuze sport. 'Luchtbuks Schietvereniging De Treffers' heet de club voluit en dat al sinds veertig jaar. Toen, op 21 december 1953, richtten P. Bruggeman en W. de Schrijver De Treffers op. In die tijd, maar ook nog in de jaren zestig had zo'n beetje elk dorp zijn eigen schietclub en was er ook een competitie in heel Zeeuwsch- Vlaanderen. Tegenwoordig is de belangstel ling voor het luchtbuks-schieten wat minder, maar in 1958 was de animo zo groot, dat nota bene het Belgisch Kampioenschap in Oostburg werd gehouden. De Treffers organiseerden het toer nooi waaraan zo'n 120 schutters deelnamen. Het bleef bij die ene keer, want toen De Treffers (als Nederlandse club) op het punt stonden kampioen te worden, werden ze plotseling uit de Bel gische Bond verwijderd. „Nu houden we het maar bij een onderlinge competitie, want als we ons als vereniging zouden aansluiten bij de KNSA (de Ne derlandse bond), moeten de le den een paar keer per week Nederland in, om in de verplich te competitie mee te schieten. Daar woon je in Zeeuwsch- Vlaanderen toch te moeilijk voor", vertelt secretaris W. Tanghe. Schieten met een luchtbuks is een individuele sport die zeer veel zelfdiscipline en concentra- Van onze verslaggever Axel/Koewacht - Tennisvereniging De Eikenhof in Koewacht krijgt haar derde baan. De gemeenteraad van Axel zal de club een renteloze lening van 20.000 gulden geven waarmee financiering van de derde baan en een aantal aanpassin gen rond is. Raadsbreed is de steun aan Koewacht niet, bleek gisteravond tijdens een vergadering van de commissie Financiën. Het GPV is tegen. Volgens GPV'er J. Dieleman is de aanleg van de derde baan niet per se nood zakelijk. De club heeft zo'n 180 leden. De Nederlandse Tennisbaan hanteert aantallen van 90 leden per verlichte baan. Koewacht is daarmee een grensgeval en omdat het leden verloop niet te voorspellen is, 'het kan net zo goed omlaag gaan volgend jaar' - wilde Dieleman Koewacht het voordeel van zijn twijfel niet geven. Bovendien rijst een precedent. De tennisver eniging is geprivatiseerd met als gevolg dat de gemeente geen subsidies meer verstrekt. Het geven van een renteloze lening is een verkapte subsidie omdat de gemeente voor de rentelasten opdraait. Niet aan beginnen, luidde het advies van Dieleman dan ook. Wethouder A. van Waes (financiën) herin nerde zich die afspraken ook maar die gelden alleen voor onderhoud en het in standhouden van de tennisclubs, zei hij. Het gaat nu om een uitbreiding en dat verdient volgens wethouder A. van Waes wel wat extra steun van de gemeente. Van Waes .voelde ook niets voor het gegoochel met ledenaantallen. Voor hem is voldoende dat de tennisclub aangeeft wat ze wil en dat ze ook zelf in staat is om de boel te betalen of af te betalen. De commissie was het in meerderheid met hem eens. De commissie stemde gisteravond ook in met een uitgave van 19.000 gulden voor de beveiliging van het wandelpad langs de visvijver, 'de ijsbaan', in het Axelse bos. Het wandelpad verdwijnt aan een kant zowat in de vijver. Door de grondverschuivingen is het er gevaarlijk wandelen. Voor dat bedrag wordt het talud van de vijver afgezet met hardhouten paaltjes. De weggezakte stukken grond worden opge vuld. WD'er P. Apers, bang voor terugke rende kosten, vroeg zich gisteravond af of Axel er niet verstandiger aan doet om de vijver dicht te gooien. Het CDA zette zich bij monde, van M. Murre af tegen die gedachte. „De visvijver hoort bij de sfeer van het Axelse bos. Het is belangrijk dat de vijver blijft". De commissie hield het daar op. tie van de schutter vereist. Er wordt geschoten met een lucht- geweer, kaliber 4,5 millimeter, met een maximum gewicht van vijf kilo. De 'roos' is een kaart met cirkels, het maximaal aantal punten dat op een avond gescho ten kan worden is 270. „Dat rozen schieten is niet echt ge makkelijk. In de afgelopen veer tig jaar zijn er maar twee schut ters geweest die de 270 punten bij elkaar geschoten kregen. Wel wordt regelmatig 269 gehaald, maar dat laatste puntje laat dan weer zien dat zelfs bij de meest ervaren schutter de zenuwen de doorslag kunnen geven", aldus Tanghe. Gezelligheid is bij de Treffers troef, maar het schieten staat voorop. „De schutters komen nog om te schieten, niet om te biljarten, kaarten of om pinten te drinken, want daar zijn de meeste clubs toch aan tengronde gegaan", vertelt Tanghe. Zijn club telt momenteel 17 leden, maar hij nodigt belangstellenden uit om op maandagavond (vanaf 20.30 uur) eens een kijkje te komen nemen in de zaal van café De Vier Emmers. Een eigen buks is niet noodzakelijk, want er is er een van de vereniging be schikbaar. De minimale leeftijd is 16 en ook vrouwen zijn wel kom. PLEEGZORG - Het onder werp 'Pleegzorg' wordt in de bibliotheek onder aandacht gebracht via een tentoonstel ling en boeken uit de eigen collectie. De tentoonstelling loopt tot eind december. MUSEUMSTICHTING - De Stichting Vrienden van het' Aardenburgs Museum brengt met het oog op de kerst- en nieuwjaarstijd een kaart uit met daarop de afbeelding van 't Steedje Aardenburg in 1739. De kaart toont Aardenburg vanaf de noordwal met duide lijk herkenbaar de Kaaipoort en de Sint-Baafskerk. De op brengst van de kaart komt ten goede aan de stichting. WEDSTRIJD - De uitslag van de wedstrijd 'Ken uw verle- den', gehouden ter gelegen heid van de Open Monumen tendag, is als volgt: 1. I. Die- rick-Adam, 2. E. de Rooy-Mil- le, 3. K. Vinkes, 4. F. van Waes. RAADSVERGADERING - De december-vergadering van Aardenburgse gemeenteraad werd aanvankelijk verplaatst naar donderdag 16 december. De datum is intussen weer gewijzigd en de raad komt nu bijeen op donderdag 23 de cember om 19.30 uur. mmm Terneuzen - In de hoogste poule van de tenniscompetitie voor vrouwen in het Terneu- zense Racketcentrum versloeg Moerbeke met 4-0 Baronie. Toch was het verschil in de onderlinge partijen te ver waarlozen. Met 10-9 waren Monique van Landeghem en Andrea Bruggeman te sterk voor Marijke Vervaet/Loes Eijke, terwijl Rita Laureijns en Christian de Block met 10-7 Ria Spuessens/Jette Cle ment bedwongen. De teams Tolhoek en Van Driel promo veren naar poule 1. Jansen en Van de Zeijst bewerkstellig den promotie naar poule 3. UITSLAGEN Poule 1: Van Doeselaar-Kort 2-2, Moerbeke-Baronie 4-0. Poule 2: Tolhoek-Forty Love 4-0, Cavanagh-Everling 4-0. Poule 3: Nouwen-De Vin 0-4, Dooms-De Teije 2-2. Poule 4: Jansen-Jearitoha 4-0, Van Kuylenburg-Kavelaars 4-0. In de Terneuzense tenniscom petitie voor mannen was in poule 8 Van Doeselaar goed op dreef getuige de 5-1-zege op Van de Velde. Henk-Peter de Jonge kwam weliswaar tegen Sjaak van de Velde niet verder dan 6-6, maar Wim van Doe selaar zegevierde met 7-5 over Hein Visser. In het dubbel ver sloegen Van Doeselaar en De Jonge met 6-4 Van de Velde/ Visser. UITSLAGEN Poule 1: Veraart/Van Dijk-Bleyen- berg/Jongsma 4-2, Van den Akker/ Geuze-Van den Akker/Van Tiel 6-0, Koole/De Haan-Heye/Antheunis 5-1. Poule 4: Roth/Juffermans-Van de Zeijst/Körner 0-6, Wisse-Pieters/ Lambert 6-0. Poule 5: Doolaard/Huisman-Neve/ Meertens 3-3, Deij/De Kort-Stof- fels/Karreman 4-2. Poule 6: Balzereit/Meijer-Deij/Vo- gels 2-4, Michielsen/Bommelijn-Van de Laan/Luijcks 6-0. Poule 7: Verschelling/De Pooter-He- i]man/Ysebaert 4-2. Poule 8: Van Doeselaar/De Jonge- Van de Velde/Visser 5-1. Poule 9: Van Aalst/De Exter- Broomchemie 6-0. Hulst - Inmiddels heeft de tweede periode van het wed strijdcircuit van de tennis school Hulst een aanvang ge nomen. In poule 2 verraste René de Maagt vriend en vij and door tweelingbroer Eugè- ne de Maagt met 7-5 te ver slaan. Bij de vrouwen deed Rita van de Berg in positieve zin van zich spreken. Zowel van Veronique van Rattingen als Daniëlla de Kort won ze overtuigend. Bij de jeugd was in de hoogste poule Philippe de Winter goed op dreef tegen Koos Alberda. UITSLAGEN MANNEN Poule 1: Gino Roctus-Frans Vlas- senrood 9-2, Henk van de Voorde- Etienne Nachtegael 10-4, Pieter de Klerk-Ronald van eerdenburgh 4-4, Henk van de Voorde-Frans Vlassen- rood 5-5. Poule 2: Peter van Laere-Richard Biesbroeck 8-5, Mark Verschueren- Alex Fassaert 3-3, Sophie van Die- rendonck-Peter van Remoorteré 8-2, René de Maagt-Eugène de maagt 7-5. Poule 3: George Boogaart-Jan-Joost van 't Veer 8-3, Paul d'Hooghe- Edwin Sinke 10-5. Poule 4: Joris van Maele-René Brou wer 9-2, Peter van Eck-Jos van Denderen 15-0. VROUWEN Poule 1: Ida Bisschop-Sonja Fassae rt 7-3, Anniek Bral-Sonja de Witte 6-4, Gerda Vlassenrood-Deborah van Eerdenburgh 6-5. Poule 2: Rita van de Berg-Veronique van Rattingen 9-4, Rita van de Berg-Daniëlla de Kort 8-5. Poule 3: Aniko Simons-Coosje van Eekelen 9-1, Arianda Kerckhaert- Jacqueline Kints 9-3, Linda van Eck-Maurena d'Hooghe 9-2. JEUGD Poule 1: Wouter Herrewegh-Bianca Morcus 8-3, Philippe de Winter- Koos Alberda 8-5. Poule 2: Deborah Morcus-Krijn de Vries 9-7, Jordy de Schepper-Jordy Heiman 5-4. Poule 3: Niels Boogaart-Liesbeth Breepoel 10-7, Marianne Dhont- Debby Kool 8-5. Van onze verslaggever Schoondijke - Het infocentrum akkerbouw in Schoondijke organiseert twee zogeheten doe-dagen voor agrariërs die benieuwd zijn naar actuele ontwikkelingen op het gebied van de automatisering in de landbouw. Ontwikkelingen deden zich het afgelopen jaar met name voor bij adviesprogrammatuur, datacommunicatie en koppelingen tussen verschillende computer-toepassingen. Automatisering is een hulpmiddel om de kosten van gewasbescher ming terug te dringen. Zo zijn er onder andere adviesprogramma's voor phytophtora in aardappelen en bladvlekken in uien gemaakt. Ook de mineralenbalans en het bemestingsadvies zijn met de vernieuwde programma's te berekenen. Steeds meer computers en programmatuur zijn aan elkaar te koppelen. Zo is het mogelijk een boordcomputer te koppelen aan een managementprogramma. Uitgevoerde veldwerkzaamheden zijn op die manier automatisch in te lezen. Veel tijdrovend typewerk is daarmee te besparen. Ook betalingen die via telebankieren binnen komen, zijn in te lezen in het boekhoudpakket. Tijdens de doe-dagen op het infocentrum kunnen de deelnemers zelf plaatsnemen achter het computerscherm. Aan de hand van opdrach ten werken ze met de hedendaagse mogelijkheden van automatise ring op het landbouwbedrijf. De doe-dagen zijn op 27 januari en op 3 februari 1994 van 9.30 tot 16.00 uur. Opgave en inlichtingen bij T. Verdonschot of L. Oosthoek op het infocentrum. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Jan van de Ven Hulst - Het rommelt in de Katholieke Bond van Oude ren in het bisdom Breda. Sinds het aantreden van voorzitter F. de Jong zijn en kele functionarissen vertrok ken. „Vanwege de autoritaire voorzitter", wordt gezegd. „Hij kan niet samenwerken". Óver de hoofden van 31.000 leden speelt zich een strijd af. Menselijke drama's zijn het gevolg. J. Huijbregts, binnengehaald om de administratie van het dioce sane kantoor te Oudenbosch in de computer te zetten, komt met de drama's naar buiten. Hij voelt zich aan de kant gezet. Vrijwilli ger of niet, een mens wil nu eenmaal hoffelijk worden be handeld. Anders doet het pijn. Bestuurslid M. Hoondert uit Ovezande: „De voorzitter is een autoritair man. Hij is bezig vrij willigers weg te jagen. Notabene in een bond die van vrijwilligers afhankelijk is, omdat beroeps- krachten vanwege het krappe budget niet zijn te betalen". Het wegjagen van enthousiaste, be langeloos werkende krachten vind hij niet kloppen. „Jaag alle vrijwilligers weg en er blijft geen bond over." Oud-penningmeester L. van Deelen (Bergen op Zoom) geeft toe na onenigheid met de voor zitter te zijn vertrokken. „Ik kan me het vertrek van Huijbergts goed voorstellen. Met deze voor zitter is niet te werken." Van Deelen heeft zijn aanvaring van zich kunnen afzetten. Hij komt er niet op terug. Voorzitter F. de Jong (Roosen daal) blijkt verbaasd als de ver wijten hem worden voorgelegd. „Autoritair? Niet met mensen kunnen omgaan?" Er volgt een litanie van een lang leven, vol openbare functies waaruit naar zijn idee moet blijken dat het tegendeel waar is. „Jaren in pro vinciale staten, voor het CDA in de Eerste Kamer, directeur van de suikerfabriek." Al die functies zeggen niets over het karakter van de man. „Ik heb het vertrouwen van de le den. Dus moet het een persoon lijke kwestie zijn van betrokken mensen." Hij vind het niet erg als er enkelen tegen hem zijn, zolang de grote meerderheid hem vriendelijk bejegent. „Ik ben een organisator. We re organiseren op dit moment de bond. De bond moet een stevige organisatie worden." Waarin le den via de organisatietrap bij het bestuur uitkomen. „Met een kantoor in Oudenbosch, dat een servicefunctie krijgt." Grote frustratie van Huijbregts en Van Deelen, er vallen meer namen, bestaat uit de onbereik baarheid van de voorzitter. Huij bregts: „Overleg met hem be staat uit monologen, waarin hij vertelt hoe het moet gebeuren. Contact krijg je niet". Hij schetst het beeld van een man, die op zijn oude dag voor ouderen di- recteurtje wil spelen. Tot verdriet van mensen, die de bond kennen als een club die door vrijwilligers drijvend wordt gehouden. Zij zijn gewend te overleggen, in samenspraak tot daden te komen. „Een sfeer die 45 jaar heeft standgehouden wordt nu aan de kant geschoven, omdat iemand het alleen voor het zeggen wil hebben", aldus Huijbregts. Klagers komen uit de directe kring van het bondskantoor in Oudenbosch. Huijbregts, die er bijna twee jaar van zijn leven sleet als computerman. Van Dee len als lid van het dagelijks bestuur. Dé mening van secreta ris P. Paulus kan niet worden gevraagd. Hij is ziek. Maar Hoondert, lid van het algemeen bestuur, zet grote vraagtekens bij het optreden van de voorzit ter. Huijbregts: „Hij koestert grote ideeën over een organisatie met beroepskrachten". Hoondert: „De Jongs uitspraken over vrij willigers zijn bekend. Ze kun nen, bij ontbreken van een ar beidsverhouding, zomaar ver trekken. De bond heeft echter het geld niet om beroepskrach ten aan te stellen". Hoondert geeft toe, dat het alge meen diocesaan-bestuur een brief met uitleg van Huijbregts heeft gekregen. Geen van de vijftien leden, ook Hoondert niet, greep de gelegenheid aan om de voorzitter kritisch aan te pakken. „Het bestuur besloot de uitleg van Huijbregts voor ken nisgeving aan te nemen." Huijbregts likt zijn wonden. Hij hoopt het beste voor de 31.000 leden van de bond van ouderen en nam ondertussen een ander klus aan. Gepensioneerden met computerhandigheid zijn op meer plaatsen bruikbaar. Hoon dert: „Hij is op dat gebied een groot specialist". Hondeweer. att&fl 4De WIE aan vervoer denkt, komt niet zo snel op hondekarren. Toch was dat rond de eeuwwisse ling een vervoermiddel waar velen zich van be dienden. Van de postbo de tot de melkman, van rijkeluiszoontje tot li chamelijk gehandicapte. Bert Willemen uit Rijen heeft zich erin verdiept. Niet zomaar, zijn over grootvader was petro- Bert Willemen: 'Het is een z

de Stem | 1993 | | pagina 20