Fusie baggeraars van de baan rt tegen afield Rabobank voorspelt lagere groei export en tegenvallende consumptie Protest tegen import rijst Gatt-onderhandelingen race tegen de klok Banken en de dubbele belastingmoraal O KORT Teleurstelling om afketsen samenwerking Ballast Nedam en Boskalis Beleg maar bij Delta Lloyd tat u op zolder Rembrandt vïndt. vervuiling: DESTEM ECONOMIE A5 Limako stopt met termijnhandel grondstoffen ECONOMIE KORT 25% rendement de beleggingsfondsen van delta lloyd MBER 1993 J\t teit Tapie op steravond met een chendbaarheid van heven. Het besluit is raude beschuldig^ als directeur van atigheden heeft ge. oudstermaatschappij 7 miljoen gulden van Ier Chris Waddie te 2 tot minister voor ri weken al aftreden steld wegens fraude s minister nadat de pluche tot maart dit loren. ahdi partijen in Somalië, Aidid en diens rivaai ddis Abeba overlegd enkomst van alle 16 esprekingen bij. Het de facties van Aidid leg tussen de partijen 'er. Op de conferentie basis worden gelegd r Afrika hebben gisteren een ïg van vredeshandha- zelf. De Egyptische deshandhaving nodig et in staat de sociale, volledig te begrijpen. isatie van Afrikaanse e landen op te helpen g. Mubarak zei op de intervenieren zonder Als eerste OAE-vre- iren naar Burundi te pgepakt r van de Italiaanse is gisteren in Milaan onomie voor het rijke n een kleine regionale ij in het noorden van ~1 stemmen met haar Het schenden van de ordt verdacht, is een de gevallen voorma- jke gemeenteraadsver en zondag niet in ook Kaukasus and heeft gisteren met igd tussen Ingoesjiërs liserende volken heb- us Russische persbu- n gevluchte Ingoesjiërs ren. 'oorlog uit de Noord- 1957 naar hun land jetsjenië en Noord-Os- republiek Tsjetsjenië eërd. Daarna brak het e Ingoesjiërs probeer- jiërs wonen. Dit werd roepen. egt zelfmoord medewerker van de iina, heeft zelfmoord leegde maandagavond merjas. Hij liet geen r 1992 opgepakt in het "ar de activiteiten van ermeende maffioso dit enis. In juli sloeg een hter Falcone de hand Verkeer en Waterstaat) n Sellafield, de opwer- t Verenigd Koninkrijk, dat de fabriek een eren. Daarom zouden ministers van Landbouw nhagen aanwezig zijn. isters van de Noordzee- Frankrijk, België en land kwamen gisteren niet opdagen. Zij wilden men aan de Gatt-onder- ingen in Brussel. Duits- eeft een staatssecretaris rdigd. De Britse'minister ilieu zal de tweedaagse ntie maar een dag bijwo- derlandse minister van uw Bukman zal vandaag weede deel van de confe- anwezig zijn. oordvoerder van Green zei te geloven dat de ijvers kennelijk niet in penbaar geconfronteerd worden met de slechte ten die zij hebben ge- s Maij werd gisteren al sultaat geboekt met het ringen van de PAK's. De- ilijk afbreekbare stof zou verwekkend zijn. Neder- seft zichzelf al vastgelegd vermindering van 70 pro- an de stof voor het jaar ie andere landen rond de zee willen de hoeveelheid met 50 procent terugdrin- WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 Van onze verslaggever Etten-Leur - De Rabobank verwacht voor komend jaar een marginale economische groei. De analisten van de bank menen dat het diepste dal van de reces sie inmiddels gepasseerd is, maar zij voorspellen een traag en langdurig proces van herstel. Drs. A. Balm, directeur van de regio Bergen op Zoom van de Kabo, zei gisteren tijdens een bijeenkomst in Etten-Leur te verwachten dat de groei volgend jaar ongeveer een half procent zal bedragen. Balm ontleende die kennis aan een nog geheim rapport, dat de 'denktank' van Rabo Nederland heeft opgesteld. Balm zei in een toelichting dat de situatie in West-Brabant min der slecht lijkt dan elders in het land. „Van de bankdirecteuren in ons gebied hoor ik geen schokkende verhalen over fail lissementen. Dat is in de rest van het land wel anders. Ik denk dat bij een economisch herstel West- Brabant voorop zal lopen". De Rabobank meent dat een aantal indicaties voor 1994 slechter is dan een half jaar terug nog werd aangenomen. De consumptiegroei zal vertragen als gevolg van de bevriezing van het minimumloon en sociale uit keringen. Tot nog toe hield het hoge niveau van particuliere consumptie de economie draaiende. De export zal volgens de Rabo met 2,5 procent groei een stuk lager uitvallen dan de 4 procent die het Centraal Plan Bureau enkele maanden geleden nog be rekende. De industrie draait mo menteel op tachtig procent van de capaciteit. Dat betekent, zei Balm, dat een economische ople ving niet direct doorwerkt op het niveau van de investeringen. Voor de kapitaalgoederen-sector zal herstel dus nog verder weg liggen. Bovendien is de markt met de toenemende concurrentie uit het voormalige Oostblok en het Ver re Oosten veel harder geworden. Een Gatt-akkoord, meldde deze krant gisteren, zal de kostencon- currentie nog verscherpen. Toch wilde Balm zich niet nega tief uitlaten. „Ik ben gematigd optimistisch." De voorlopende conjunctuur-in dicator van de Rabo, waarin aan de hand van de huidige situatie de onderliggende ontwikkeling wordt bepaald, is weer stijgende. De bedrijven zijn sterker de re cessie ingegaan dan begin jaren tachtig. De rente is laag, evenals de inflatie. Overheid en vakbon den zijn overtuigd dat verande ring nodig is om Nederland uit de recessie te helpen, zo somde Balm positieve punten op. Van onze redactie economie Amsterdam - Boskalis Westminster en Ballast Nedam gaan niet fuseren. De baggerbedrijven willen niet zeggen waarom de zaak is afgeblazen. Het was de bedoeling dat de fusie gestalte zou krijgen door overneming van Ballast Nedam door Boskalis. Boskalis is kleiner dan Ballast Nedam, maar heeft een notering aan de Amsterdam se effectenbeurs. Boskalis heeft nog wel belang stelling voor andere vormen van samenwerking met Ballast Ne dam. Daartoe zullen de contac ten tussen Boskalis enerzijds en Ballast Nedam en moederbedrijf British Aerospace anderzijds worden 'aangehouden', zij het niet meer op basis van exclusivi teit. Met de voorgenomen transactie zou een half miljard gulden zijn gemoeid. Ter financiering van een deel daarvan zou Boskalis voor 300 miljoen nieuwe aan delen uitgeven; de rest zou uit eigen zak worden betaald. Als de fusie was doorgegaan, was een concern voor natte en droge waterbouw met een omzet van ongeveer 3 miljard en 7700 man personeel ontstaan, een van de grootste in zijn soort ter we reld. Bij Boskalis is het overgro te deel van de 2700 werknemers betrokken bij het baggeren, bij Ballast Nedam gaat het om 500 mensen De Hout- en Bouwbond CNV heeft teleurgesteld gereageerd op het afketsen van de fusie. Be stuurder A. van Wijngaarden wijst erop dat het baggerbedrijf steeds meer concurrentie krijgt uit Oost-Europa en Azië. „Met het oog daarop was een fusie tussen twee grote baggeraars een logische stap," merkt hij op. De bond zoekt de oorzaak van de mislukkking in de angst van Ballast Nedam dat de fusie zou leiden tot het afstoten van een aantal werkmaatschappijen. Volgens Van Wijngaarden was deze angst, gezien de toezeggin gen van de Raden van Bestuur in gesprekken met de bonden, on gegrond. Bestuurder Van Twigt van de Bouwbond FNV is eveneens te leurgesteld en ook verbaasd. „We waren al een heel eind gevorderd, ook met een sociaal plan." De ondernemingsraad van Bal last Nedam vreest nu dat British Aerospace nu zal proberen het bedrijf in onderdelen te verko pen. Boskalis en Ballast Nedam ge nieten grote faam op het gebied van infrastructuur in en rond het water. Met de samenwerking wilden zij deze kernactiviteit verder tot ontwikkeling brengen. Verder wilden beide baggeraars werken aan behoud en uitbrei ding van de speciale marktposi tie van Ballast Nedam in Saudi- Arabië; zestig procent van de omzet komt daar vandaan. Boskalis werkt met een redelijk moderne vloot van 45 schepen, terwijl Ballast Nedam 15 moder ne baggerschepen in de vaart heeft. Ballast Nedam is met drie schepen betrokken bij het enor me baggerproject in Hongkong ten behoeve van een nieuwe luchthaven, Lap Kok. Boskalis viel voor een deel van deze bag- gerorder buiten de boot, maar fungeert met drie schepen als onderaannemer voor Ballast Ne dam in dat project. British Aerospace, dat over de eerste helft van het jaar een verlies van 129 miljoen pond in 1992 omzette in een winst vóór belasting van 20 miljoen pond 56 miljoen) in 1993, wilde Bal last Nedam kwijt omdat de bouw niet meer tot de kernacti viteiten werd gerekend. British Aerospace wilde de winstbijdra- ge van Ballast wel opofferen om liquide middelen binnen te krij gen ter verbetering van de schul- denpositie. De afgelopen maand is al twee keer eerder een megafusie in het bedrijfsleven mislukt. Enkele weken geleden liepen gesprek ken tussen KLM en drie andere luchtvaartmaatschappijen spaak. Ê'n vorige week werd be kend dat Volvo en Renault af zien van een fusie. Tienduizenden boeren en studenten protesteerden gisteren in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul tegen het voornemen van de regering de import van rijst toe te staan. De invoer van rijst is een gevoelig onderwerp in Zuidkorea waar zes van de 40 miljoen inwoners in de landbouw werkzaam zijn. Tienduizenden boeren zouden hun bron van bestaan kunnen verliezen indien de rijstinvoer wordt geliberaliseerd, vrezen tegenstanders van de maatregel. De Zuidkoreanen betalen voor de bescherming van hun markt letterlijk een hoge prijs voor hun rijst. Het voedingsmiddel kost daardoor zes maal zo veel als rijst op de wereldmarkt. FOTO AP Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - De onderhandelingen over een wereldomvattend handelsakkoord wor den een race tegen de klok. Gistermorgen werd het overleg tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten in Brussel opgeschort. Geschilpunten blijven vooralsnog de audio-visuele sector en de. subsidies voor de burgerluchtvaart. Op het gebied van de landbouw is overeenstemming bereikt. Gistermorgen om 8 uur werd na 22 uur onafgebroken onderhandelen duidelijk dat de Europese onderhandelaar Sir Leon Brit- tan en de Amerikaanse handelsafgezant Mickey Kantor niet tot een globaal akkoord konden komen. Op initiatief van Kantor werden de besprekingen opgeschort, nadat gebleken was dat er op het terrein van de burgerluchtvaart en de audio-visuele sector geen beweging in zat. De Amerikanen eisen dat hun schrijvers, acteurs, producenten en regisseurs de au teursrechten krijgen die in een aantal Euro pese landen - Frankrijk en Duitsland onder andere - worden geheven op bioscoopkaart jes en lege video- en audio-cassettes. Brittan zei gisteren dat het hier gaat om grote sommen geld, waar de Amerikaijen volgens hem geen recht op hebben. Op andere terreinen is wel vooruitgang ge boekt. Zo gaan de Europese invoertarieven voor produkten uit de VS gaan met gemid deld 50 procent naar beneden, zei Kantor. De verlaging van de gesubsidieerde landbou- wexport met 21 procent over een periode van zes jaar, noemde hij in het belang van iedereen. Frankrijk heeft zich tegen die exportbeper kingen het afgelopen jaar fel verzet. De pijn is in het aangepaste landbouwakkoord tus sen de Europese Unie en de VS nu wat verzacht door te schuiven met percentages. Daardoor zullen de boeren pas op het eind van de termijn van zes jaar het meeste moeten inleveren. Voor de Nederlandse zuivel heeft dit als belangrijkste voordeel dat de boeren in 1995 - als de nieuwe Gatt-overeenkomst ingaat - geen 49.000 ton moeten inleveren, maar slechts 14.000 ton. Van onze redactie economie Breda - De Limako Groep in Breda stopt met de bemiddeling voor particulieren in de termijn- handel op de grondstoffenmarkt. Er is te weinig belangstelling van beleggers voor deze activi teit om er op deze schaal een rendabel bedrijf van te maken. „Beleggers zijn conservatief," constateert Limako-directeur H. van Stokkom. De activiteiten van Limako Bro kerage, de op particulieren ge richte termijnmakelaardij, gaan over naar de specialist W.M. Kreeuwen bv in Amsterdam. Bij 'Brokerage' werkten nog drie makelaars. De Limako Groep is een dochter van Suiker Unie en heeft als hoofdactiviteit de termijnhandel in suiker en in aardappels en varkens. Het Britse handelshuis E.D. F. Man is voor 49 procent eigenaar. Van onze verslaggever Willem Reijn Etten-Leur - „Wij nemen voortdurend maatregelen om onoirbare praktijken te voorkomen of te corrigeren. Ook al betekent dat dat wij klanten de deur moeten wij zen. Ook al houdt dat in dat medewerkers ontslagen moe ten worden." Regio-directeur drs. A. Balm sprak gisteren in de Nobelaer in Etten-Leur heldere taal over het gedrag dat zijn bank eist van haar medewerkers. Onder de regio Bergen op Zoom valt ook de Rabobank in Hulst, die in opspraak is gekomen door intensieve contacten met de on derwereld. Een verband is dus snel gelegd. Neen, dat de Rabo in Zuidwest- Nederland de jaarlijkse bijeen komst in het teken zet van 'fis caliteit en ethiek' heeft niets te maken met de affaire Hulst, zegt regiodirecteur Balm. De aanleiding voor de bijeen komst van de Westbrabanste Rabobanken en hun relaties ligt in de nieuwe wet buitengewone transacties, die op 1 januari van kracht wordt. Verdachte trans acties - als cliënten zich met sporttassen bankbiljetten aan het loket melden onder de naam Jansen en Janssen - moeten worden gemeld aan de overheid. Daarmee moet het witwassen van crimineel geld worden te gengegaan. „Wij worden regelmatig gecon fronteerd met een twijfelachtige normvervaging, die in strijd is met de beginselen waarvoor wij staan," zegt Balm. Dat de Rabo banken aan de grens groot ge worden zijn door Belgen die minstens twee miljard gulden over de grens hebben gebracht om de fiscus te snel af te zijn, vindt Balm echter niet zo'n pro bleem. Tot de twintig grootste Rabobanken in Nederland ho ren bijvoorbeeld de vestigingen in Sluis, Sas van Gent, Hulst en Baarle-Nassau. Hoewel van een andere omvang kunnen zij zich meten met Amsterdam, Rotter dam en Den Haag. „Die cliënten zijn bij ons met naam en toenaam bekend. Die onderhouden een normale rela tie met onze bank," zegt Balm in een toelichting. „Dat zij hier geen bronbelasting over de ren te betalen zoals bij de Belgische banken, is natuurlijk duidelijk. Maar het juist invullen van de belastingformulieren is een ver antwoordelijkheid van de cliënt zelf." In zijn speech zegt Balm dat de Rabo zich committeert aan de rechtsregels. „Wij sluiten onze ogen niet voor de realiteit. Wij gaan er mee om zoals u van de Rabobank mag verwachten: duidelijk, integer en gewetens vol. Vandaar dat wij zonder enige terughoudendheid (wroe ging, stond nog in de officiële tekst) voor dit thema hebben kunnen kiezen." De twee hoogleraren die de Ra- bo-bijeenkomst opluisteren, lo pen de Rabo niet voor de voe ten. Prof. dr. E. Kimman, hoog leraar economische ethiek aan de Rijksuniversiteit Limburg en de Vrije Universiteit te Amster dam, zet de belastingmoraal in een historisch perspectief. Hij ziet de teruggelopen belasting moraal als het resultaat van het verdwijnen van de band tussen betalen en bepalen. „Vroeger hadden we het census kiesrecht: wie belasting betaal de, mocht stemmen, had invloed op wat er met zijn geld gebeur de. Daarmee werd bevorderd dat mensen vrijwillig belasting betalen." zegt Kimman. Hij weet wel een oplossing om de band weer aan te halen: „Laten we de koppeling herstel len: Akzo, Shell en de andere grote bedrijven mogen bij de verkiezingen apart meepraten in de democratie en niet via schimmige lobbycircuits." De hoogleraar, een Jezuïet die zichzelf als arme pater opvoert, wil nog wel een provocerende stelling kwijt: „En degenen die niks betalen: waarom zouden die wel wat te vertellen heb ben?" Hij schampert over de belas tingcontroleurs: „Een staat die zijn burgers niet vertrouwt, is een onrechtvaardige staat. De sfeer die nu heerst in fiscaal Nederland grens aan onrecht vaardigheid." Fiscalist prof. dr. L. Stevens van de Erasmus Universiteit Rotterdam schuwt enig cabaret niet in zijn lezing. Hij legt de zaal het geval voor van een burger, die zo rijk is dat hij eigenlijk vermogensbelasting moet betalen. Toch weet zo'n burger via constructies zijn be lastbaar inkomen tot nul terug te brengen en vervolgens de vermogensbelasting te omzeilen op grond van het ontbreken van een inkomen. „Laat de zaal eens stemmen of dat onoirbaar is," roept pater Kimman. In de zaal zitten be drijfsadviseurs, belastingsadvi seurs, accountants en bankiers. „Dat moet een Jezuïet toch we ten: dat je de mensen nooit in de positie mag brengen dat ze moeten zondigen," repliceert Stevens. Maar de hoogleraar legt de schuld van de gevallen belas tingmoraal ook bij de overheid. Hij verwijt de overheid een Kimman 'rats- en graai-mentaliteit'. „De verloederende belastingwetge ving is fnuikend voor de mo raal," zegt hij. „De democratie is verworden tot een optelsom van 75 plus 1 in het parlement. Of belastingen terecht worden opgelegd, is geen vraag meer. Belasting wordt geheven als in strument voor politiek. En als je zelf niet weet welke morele waarden je te dienen hebt, waar is dan de geloofwaardigheid van de overheid als men een beroep doet op de moraal van de burger?" Stevens wijst op de dubbele moraal: „Wij vertellen aan bui tenlanders dat wij een prachtig progressief belastingstelsel heb ben, waarbij de sterkste schou- Stevens ders de zwaarste lasten dragen. En tegen de hogere inkomens vertellen we dat zij niet hoeven te klagen omdat ze met allerlei constructies hun lasten kunnen drukken. Je moet zestig procent betalen, maar de volgende advi seur maakt er vijftig procent van, volgens een andere con structie veertig, soms zelfs tien en uiteindelijk zelfs nul pro cent. Dan wordt belasting beta len echt voor de dommen en de gladjanussen komen schitterend weg." Zijn conclusie: „Als de zaak er zo voorstaat, moet je je aspira tieniveau terugbrengen. Maar ja, in discussies met de fractie woordvoerders krijg je alleen maar te horen: Stevens, waar maak je je nu eigenlijk druk over?" Limburgse kranten gaan fuseren Maastricht - De Limburger en het Dagblad voor Noord-Lim burg moeten binnen anderhalf jaar gefuseerd zijn tot één krant. De nieuwe krant, die onder de naam De Limburger verschijnt, wordt met 196.000 abonnees het grootste regionale dagblad van Nederland. Door de fusie verdwijnen op termijn via natuurlijk verloop ongeveer 40 van de 610 banen. Met de fusie willen beide ondernemingen het marktleiderschap in hun verschijningsgebie- den verder versterken, het rendement met enkele miljoenen verbeteren en een aanzienlijke verbetering van de kwaliteit van de krant bewerkstelligen. De ondernemingsraden van beide kranten hebben met gemengde gevoelens gereageerd op het fusieplan. Voorzitter H. Veldhuis van de OR van De Limburger vindt het plan op het eerste gezicht 'behoorlijk in elkaar getimmerd'. Wel zegt hij de indruk te hebben dat de directies wat al te gemakkelijk uitgaan van een positieve instelling van het personeel ten opzichte van de fusie. Voorzitter H. Bos van de OR van het Dagblad voor Noord-Limburg spreekt ook van een 'ogenschijnlijk goed doortimmerd plan'. De addertjes onder het gras noemt hij het verlies van een fors aantal arbeidsplaatsen en de verschuiving van veel werkplekken. Licht economisch herstel Duitsland Wiesbaden - Het lichte economische herstel in Duitsland heeft zich ook in het derde kwartaal doorgezet. Het bruto nationaal produkt (bnp) steeg in vergelijking met het tweede kwartaal met een half procent, maakte de federale dienst voor de Statistiek in Wiesbaden gisteren bekend. Vergeleken met het derde kwartaal van 1992 daalde het bnp echter met 1,4 procent. Daarmee viel de teruggang echter geringer uit dan in de eerste twee kwartalen van dit jaar. In vergelijking met vorig jaar kromp het bnp toen met 3,4 en 1,9 procent. De stijging in het derde kwartaal is een bemoedigend teken, aldus de statistische dienst. Op de hoge werkloosheid lijkt de geringe groei van het bnp echter nog geen effect te hebben. In het derde kwartaal lag de werkloosheid 27,2 procent hoger dan vorig jaar. De Duitse export lag 8,3 procent onder het niveau van 1992, de import zelfs 10,3 procent. De uitgaven van de staat gingen met 1,7 procent achteruit. De bouw groeide met 1,8 procent én is een van de weinige takken van de economie waarin geïnvesteerd wordt. Maatregelen tegen lange wachttijden Brussel - De Europese commissaris voor het vervoer, de Spanjaard Matutes, heeft gisteren het Nederlandse bedrijfsleven maatregelen toegezegd voor een betere afhandeling van vracht wagens aan de grenzen met Midden- en Oost-Europa. De Europese Unie zal die landen helpen bij het verbeteren van de grensovergangen, de opleiding van douanepersoneel en de organisatie van de grensafhandeling. Ook zullen de procedures worden vereenvoudigd en komt er een informatiesysteem over wachttijden. De Nederlandse transportsector heeft al geruime tijd ernstige problemen bij het afhandelen van transporten in het oosten. Vrachtwagens staan vaak langdurig stil bij grens overgangen. Wachttijden van meer dan 24 uur zijn al normaal. Tabaksgigant schrapt duizenden banen New York - Het Amerikaanse tabak- en levensmiddelenconcern RJR Nabisco schrapt in het kader van een reorganisatie 6.000 van de 63.000 arbeidsplaatsen. Concurrent Philip Morris liet twee weken eerder weten het aantal banen met 14.000 te verminderen. Beide concerns hebben te lijden onder de prijzen- slag op de Amerikaanse sigarettenmarkt. Philip Morris heeft als topmerk Marlboro en RJR produceert onder meer Camel. Nieuw saneringsplan Air France Parijs - De directie van de Franse staatsluchtvaartmaatschappij Air France heeft de ondernemingsraad gisteren een nieuw saneringsplan voorgelegd dat voorziet in het schrappen van 2.100 arbeidsplaatsen in 1994 zonder gedwongen ontslagen. Eerdere plannen om 4.000 banen te schrappen, werden in oktober ingetrokken na wekenlange stakingen. Air France wil nu 1.100 arbeidsplaatsen laten vervallen door middel van vervroegde pensionering. De overige duizend werknemers zullen afvloeien via natuurlijk verloop en vrijwillig vertrek. (ADVERTENTIE) Wie dit jaar had geparticipeerd in het Delta Lloyd Mix Fonds zou maar liefst gehaald hebben uit zijn belegging in dit flexibele, op risicospreiding gerichte beleg gingsfonds. Daarmee realiseerde Delta Lloyd een prima beleggingsresultaat*. Droom daarom niet verder over die Rembrandt op zolder. Maar profiteer van de deskundigheid van onze beleggings adviseurs. Die bieden u maar liefst 7 ver schillende beleggingsfondsen waarmee u een uitstekende kans maakt op een zo hoog mogelijk resultaat van uw belegging. U kunt gemakkelijk en tegen lage kosten deelnemen via de Delta Lloyd Beleggings- Plus Rekening. Wilt u meer informatie? Vul dan de onderstaande bon in of informeer bij uw assurantie-adviseur. U kunt Delta Lloyd Bank ook bellen, tijdens kantooruren 020-5608345. Wij sturen u dan snel alle documentatie toe. *Van31.1 2.1992 tot 6.11.1993, inclusief dividend. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst^ de heer mevr. adres voorl. postcode plaats Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: ÊÊÊÊg De!ta Lloyd Bank, Antwoordnummer 10181, 10OO PA Amsterdam. .DSj Investment Fund, Jade Fonds, Mix Fonds, Rente Fonds Netto Groeifonds, Dollar Fonds, ECU Fonds.

de Stem | 1993 | | pagina 5