Groen licht facelift St. Anna Scheppend in de golven der getijden Voorbereiding aanpak provinciale weg Nieuwvliet kost acht ton Geduld Overwint speelt klucht Sluise commissie Vrom positief over nota 6St. Anna ter Muiden een plaatje' PLAATSELIJK ilEUWS SPORT Kritiek op verdeelsleutel bijdrage toeristisch bureau DE STEM ZEELAND Kerken tonen kerststallen fifi Elly en Kikkert spelen voor de Happy Band KORT WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 Q Van onze verslaggever Middelburg - De voorbereiding van de verbetering van de provinciale weg bij Nieuwvliet kost achthon derdduizend gulden. Dat geld is nodig om het zogenoemde schets- plan uit te werken en de benodigde grond aan te kopen. Het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland vraagt Provinciale Staten het krediet beschikbaar te stellen. De daadwerkelijke verbetering van de weg begint pas in 1996. Maar daarom is het nodig dat het plan de komende twee jaar verder wordt uitgewerkt en wordt ingepast in de bestemmingsplannen. De totale kosten van de wegverbetering zijn geschat op bijna vier miljoen gul den. De aanpak van de provinciale weg laat nog twee jaar op zich wachten, omdat de provincie zoals bekend met ingrij pende bezuinigingen heeft af te reke nen. Wel ligt het definitieve verbe teringsplan al gereed. Het oorspronke-- lijke ontwerp is na verschillende in spraakrondes aangepast. Belangrijkste verandering is de aanleg van een fietspad in de richting van de kust op de Sint Bavodijk. Het gaat om het gedeelte tussen de provinciale weg en de Dorpsstraat in Nieuwvliet. Er komt een zes meter brede verharding voor het fietspad dat aansluit op het reeds bestaande fietspad richting kust. Het kruispunt met de Dorpsstraat wordt zodanig verbeterd dat ook zwaar verkeer er zonder problemen kan af slaan. Het plan voorziet verder onder meer in de aanleg van een rotonde op de kruising provinciale weg/Sint Jansdijk. Vart onze correspondent Sluis - De Sluise commissieleden VROM stelden zich gisteren achter het collegevoorstel om St. Anna ter Muiden een facelift te geven. Men wil dit eeuwenoude Zwinstadje weer op het niveau waar het hoort brengen. Een positief plan vond J. Boog aard de nota 'St. Anna ter Mui den een plaatje'. Een nota die negen actiepunten omvat waarin onder meer historische wandel routes, wijziging van het be stemmingsplan, gebruik van de kerk voor culturele evenementen en uiteraard verdere uitvoering van het landbouwmuseum. C. van de Vijver-Claerhoudt had wel bedenkingen tegen het voor stel om het contract met de kun stenaarsgroep die al een aantal jaren in het 'stadhuisje' actief is, niet te verlengen. „Hebben wij dan direct initiatieven om die leemte op te vullen", vroeg ze commissievoorzitter M. Everae- rs. Die gaf te kennen dat met de kerk, stadhuisje en het land bouwmuseum drie sterke troe ven in handen zijn om aardig wat op cultureel gebied aan te bieden. Hij erkende dat dit niet van de ene op andere dag gebeurd zal zijn. Een kwestie van tijd dus. Verder zal de bebouwing getoest worden aan de historische waar de van St.Anna ter Muiden. Er moet immers rekening gehouden worden met de bestemming 'be schermd dorpsgezicht'. Commissielid Boogaard vroeg wel om de nodige flexibiliteit als het gaat om de invulling van het bestemmingsplan. Er was al een inwoner van St. Anna present tijdens deze commissievergade ring. F. Maenhout maakte van het inspreekrecht gebruik om zijn bedoelingen kenbaar te ma ken. Hij zou graag zien dat er toestemming wordt gegeven om aan de Jonkvrouw Geilstraat een vijftal wooneenheden te bouwen. Permanent en voor recreatie. De inwoners van St.Anna krij gen de komende tijd middels hoorzittingen nog voldoende tijd hun visie te geven. In dezelfde commissie kwam de afschaffing van het basispakket van Zekatel aan de orde. In Sluis zijn maar 24 aansluitingen op dit basispakket en Zeekatel heeft laten weten dat die niet kosten dekkend zijn. J. Boogaard brak een lans voor het behoud van het basispakket ondanks het geringe aantal aansluitingen. „Er zijn destijds bij de invoering van de kabeltelevisie afspraken ge maakt. Nu komen ze met drogre denen aan om daaf onderuit te komen. Ik wijs daarom dat voor stel af Hij overtuigde de commissie voorzitter die stelde het nog eens mee terug te nemen naar het college. Het plan-Groenevelt wordt zoals de zaken er nu voor staan minder groots van opzet dan eerdere plannen. Waren er eerst 90 woningen voorzien, nu blijft dat beperkt tot 60. Dit omdat het bedrijf Bruka zijn activiteiten blijft voortzetten. Men kon die bedrijfsvoortzetting begrijpen, maar toch betreurde met name Boogaard het verlies van een derde van de voorziene woningen. Het plan wordt van de week ter visie gelegd. Van onze correspondent Sluis - J. Boogaard uitte gisterenavond in de commissie financiën/bestuurlijke coördinatie van de gemeente Sluis zijn bedenkingen tegen de extra bijdrage die het Toeristisch bureau Zeeuws-Vlaanderen aan de gemeente Sluis vraagt. Het bureau wil het aantal for matieplaatsen in 1994 uitbreiden van twee naar drie. Voor Sluis komt dat neer op een verhoging van de bijdrage van 2224 gulden wat de totale bijdrage op 12007 gulden in 1994 brengt. Boogaard was het met name niet eens over de verdeelsleutel die gehanteerd wordt. „Die verdeelsleutel moet dusdanig gehanteerd worden zo als dat geschiedt bij andere in stellingen. Andere gemeenten hebben even veel belang bij het toeristisch bureau als wij. Laat dat dan ook in de verdeelsleutel tot uiting komen. Zoals het nu gebeurt zijn alle verhoudingen zoek." Ook was hij van mening dat het bedrijfsleven wat betreft de fi nanciële bijdrage achterblijft. „Ik ben wel voor een bijdrage, maar niet zoals die nu voor ons ligt", aldus de sociaal-demo craat. Commissievoorzitter M. Everae- rs toonde begrip voor zijn stand punt maar stelde dat de tijd nu te kort is om over die verdeel sleutel te praten. „Wij als college willen die best aan de orde stel len in de loop van volgend jaar. Nu is dit helaas niet meer moge lijk." Ook hij was van mening dat het bedrijfsleven wel wat dieper in de geldbuidel mag tasten als het over een bijdrage aan het toeris tisch bureau gaat. Bovendien stelde hij dat via de plaatselijke VW al gelden naar het bureau stromen. Ondanks het betoog van Everae- rs bleef Boogaard bij zijn stand punt. „Als het voorstel straks zo in de raad komt, stem ik tegen," hield hij zijn mening staande. Positief waren de commissiele den over de 2000 gulden die uit de post nieuwe initiatieven wordt gehaald voor de cultuur- maand Sluis. In de huidige dec- mebermaand staan er mede dankzij deze bijdrage acht eve nementen in Sluis gepland. (ADVERTENTIES) Van onze verslaggever Oostburg - Acht kerken in West-Zeeuws-Vlaanderen stellen eerste en tweede kerstdag hun deuren open om het publiek een kijkje te gunnen op de kerststallen die in deze gebouwen te zien zijn. De kerststallenroute begint in de kerk van Oostburg. Daarna gaat de tocht naar Breskens, Biervliet, IJzen- dijke en vervolgens naar Eede. Daarna even de grens over, naar het Belgische grensplaatsje Middelburg. Vervolgens gaat het door naar de kerken van Aarden burg en Sluis. Dongen: Juwelier van Stokkum Steenbergen: Juwelier Broekhuls Zn Hulst: Juwelier van Deijk Zevenbergen: Juwelier van Koolwijk Etten-Leur: Juwelier Lambregts Breda: Levens Timecentre St. Willebrord: Juwelier Janssen Raamsdonkveer: Juwelier Kaspers Roosendaal: Juwelier Timmermann Made: Juwelier Westgeest Door George Sponselee Al in 1932 was bij Rijkswater staat bekend dat op sommige plaatsen de zeewering niet meer die veiligheid bood, die gewenst was. Men wist het, maar er werd weinig aan ge daan: crisistijd, andere priori teiten, het zag er allemaal nog al degelijk uit... De oorlog die in 1940 uitbrak, verschoof het probleem naar de achtergrond. Dat er zwakke plekken waren, bleek tijdens een storm op 7 april 1943. Ten oosten van Breskens dreigde de zeedijk door te breken. Door gebruik te maken van duizenden zakjes cement van de Organisation Todt - die eigenlijk bestemd waren voor de bunkerbouw - kon het gevaar gekeerd wor den. Na de bevrijding moest het land herbouwd worden. Om ons tot Waterstaat te beperken: Walcheren, Schouwen en de Wieringermeer moesten droog; bruggen gebouwd, wegen her steld, gezonken schepen ge licht, noem maar op. De water schappen kregen vijf perkoen- palen toegewezen als ze er vijf honderd nodig hadden, bij wij ze van spreken. Op 1 februari stelde de zee de prioriteiten; de gevolgen zijn bekend. Niet veel later werd het Deltaplan geboren. Voor de waterschappen rond de Wester- schelde betekende dat de zee dijken versterken: flink wat ho ger en opmerkelijk breder. Het Vrije van Sluis begon al in 1958 bij 't Zwin. Dertig jaar later kon de klus als geklaard be schouwd worden: de Tienhon- Het monument aan de zeezijde bij Nieuwersluis. derdpolder bij Cadzand sloot de rij. Wat doet een zichzelf respecterend waterschap als een groot werk afgesloten wordt (in het vervolg van deze rubriek zullen de waterschap pen nog dikwijls figureren): het legt de geschiedenis voorgoed vast in een monument. Zo ook Het Vrije van Sluis. Toen De Deltawerken klaar waren, w erd er aan 't Killetje bij Nieu wersluis, even ten westen van Breskens, aan de zeezijde een gedenkteken geplaatst. Het be staat uit drie delen. a: Een terp in mozaïekvorm, gemaakt van natuursteen die in de loop der eeuwen is toegepast voor het maken van zeewerin gen in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Dat zijn basalt, Vilvoordse steen, graniet, Lessinische steen en Doornikse bloksteen. b: Een sokkel van Zweeds gra niet met een gewicht van 4500 kilo. c: Een muur van beton met aan de zeezijde de contouren van een steenzetter in roestvrij staal, waaronder de tekst: DE WERKENDE MENS - SCHEP PEND IN DE GOLVEN DER GETIJDEN. Aan de landzijde FOTO WIM KOOYMAN ziet men drie driehoeken, elk bestaande uit tien balkjes roestvrij staal, voorstellend: DRIE DECENNIA DELTA WERKEN. Een driehoek is een delta. Rechts bovenaan staat te lezen 1960-1990; rechts onder aan: Drie Decennia Deltawer ken. Het monument werd op 7 september 1990 onthuld door drs. H. Eversdijk, lid van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal en dijkgraaf Cambier. Het ontwerp is van Jaap A.J. Boekhout uit Breskens, toen nog hoofd van de technische dienst van 't Vrije, aan wie we ook deze informatie danken. V£HK<WT£UTOCHiTaiW$ ZO ff&dttiye, originele 3yave)\tn>, riadWzUhten ifrootyf ,ifni tetfete. Mtotioh-hmmauH góectib'iouutf V#vfo4«.1f Of fenZo.Udt o4ccA1'lounri 'u. 11 - IS uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Het bekende duo Elly (Nieman) en Rikkert (Zuy- dervelt) geeft vrijdag een bene fietconcert in de Opstandings- kerk in Terneuzen. De opbrengst van de kaartverkoop komt ten goede aan de Happy Band, de muziekgroep voor verstandelijk gehandicapten in Zeeuwsch- Vlaanderen. De band kan met het geld nieu we, grote accordeons aanschaf fen. De eerste daarvan zullen vrijdag al door Elly en Rikkert worden aangeboden. Toegangskaarten voor het con cert kunnen telefonisch worden besteld op nummer 01150-95235. Ze zijn ook te koop aan de zaal. Volwassenen betalen tien gul den, kinderen tot en met 12 jaar betalen vijf gulden. Het concert begint om 19.30 uur. Van onze correspondent IJzendijke - Lach om alles en vergeet het. Dat is de titel van een klucht die leden van muziekvereniging Geduld Overwint zaterdagavond in het jeugdgebouw in IJzendij ke gaan spelen. De klucht gaat over een over spannen milieu-ambtenaar, die iedereen inclusief zijn huisgeno ten een boete oplegt. Dit gaat iedereen de keel uithangen en als een collega en een feministe hem willen genezen met medewer king van een dokter in ruste dan ontstaan er allerlei verwikkelin gen. De toneelspelers en speel sters zijn Rink Dieleman, Erna Wolfert, Lies de Pooter, Nettie de Maillie, Bart Ceuleman, Rinus Scherbeijn en Pascal de Vis ser. Verder werken aan deze klucht mee Johan Steenkiste als regisseur, Dick de Pooter ver zorgt het licht en geluid en Edy de Smit verzorgt het grimewerk. Geduld Overwint zal ook nog enkele nummers ten gehore brengen.Deze toneel- en muziek avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. •Een fragment uit de repetitie van Geduld Overwint. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Eede DORPSRAAD - De Stichting Dorpsraad Eede houdt maan dag 13 december om 20.00 uur een vergadering in café Cam- brinus. Een belangrijk agen dapunt is de feest- en herden- kingsweek rond 13 maart 1995 ter gelegenheid van de 50-jarige grensoverschrijding. Woensdag 15 december houdt de stichting een creatieve avond. Het maken van kerst stukjes staat dan centraal. Dat gebeurt onder leiding van E. Willekens uit Roeselaere. Het benodigde materiaal moeten de deelnemers zelf meenemen. Ook deze avond wordt in café Cambrinus gehouden en be gint om 19.00 uur. Opgave bij E. Pauwels of T. Warmers Eede. Aardenburg NEVENDIENST - In de plaat- selijke parochiekerk wordt zondag 12 december om 10.30 uur een kindernevendienst houden die in het teken van~dt advent staat. Schoondijke SOOS - In zaal Wijffels wordt zaterdag 11 december om 20.00 uur een bijeenkomst van de Soos voor Alleenstaanden gehouden. Het Jumbo Trio zorgt voor de muzikale omlijs. ting. Men houdt een verloting en bingo. Ook echtparen zijn welkom. Recreatief zaalvoetbal in Oostburg Oostburg - De verrassing van afgelopen competitieweek in het West-Zeeuws-Vlaamse re creatieve zaalvoetbal kwam uit de tweede klasse. Van Looy, dat zeven wedstrijden had gespeeld met evenzovele nederlagen, kwam twee keer in actie en won ook twee keer. Op de dinsdagavond werd Ge meente Qostburg gevloerd en twee dagen later bonden de IJzendijkenaren zelfs leider 't Krikje aan de zegekar. Wel met de kanttekening dat de leider verzwakt in actie moest komen, maar daar praat over veertien dagen niemand meer over. Dat betekent dat de al gedoodverfde degradatieklant Van Looy nu de aansluiting heeft gekregen met de rest. UITSLAGEN Eerste klasse: ABN/AMRO-Omnis- port/Boemerang 6-5. Tweede klasse: Bon Ami-Telepost 2-2, De Block-Sunset Boulevard 6-1, Gemeente Oostburg-Van Looy 2-8, Stekelinck-Petrus&Paulus 5-3, Deltan-Rode Leeuw 3-10, 't Krikje- Van Looy 4-6. Derde klasse: Meeusen-WOD/St.- Pierre 1-5, Chez René-Wolf 4-3. STANDEN Eerste klasse: Edah/Mijnders 8-13, Oud Sluis 9-13, Francke Sport 8-9, Traas 9-8, La Porte d'Or 6-7, Vete ranen 7-7, Rabo 8-7, ABN/Amro 8-7, OBS/De Jonge 9-7, Albert He- ijn 9-7, Omnisport/Boemerang 9-5. Tweede klasse: De Block 8-13, 't Krikje 8-12, Bon Ami 8-11, Rode Leeuw 8-10, Deltan 9-10, Sunset Boulevard 9-9, Stekelinck 8-8, Tele- post 8-7, Gemeente Oostburg 8-4, Petrus&Paulus 9-4, Van Looy 9-4. Derde klasse: Groosman/Hof van Brussel 7-14, De Zwart 7-11, Meeu- sen 8-11, Wielewaal 7-8, WOD/St.- Pierre 8-8, Chez René 8-6, Wolf 8-6, Riemens 7-4, Opties 7-4, Van de Sande 7-2. Zaalvoetbaltoernooi Oostburg - In de Oostburgse sporthal De Veerhoek werd 'een zaalvoetbaltoernooi voor de derdeklassers uit het voort gezet önderwijs in West- Zeeuws-Vlaanderen afgewerkt voor jongens en meisjes van de scholengemeenschappen Zwin en Oostdijke. Bij de jongens speelden vijf teams een halve competitie. Zwin was oppermachtig want het pakte de eerste vier plaat sen. De winst ging naar het derde team van deze scholen gemeenschap, dat het vierde team achter zich hield op doelsaldo. Dit met slechts één goal verschil. Bij de meisjes werkten drie teams een volledige competitie af. Hier was er van niveauver schil eveneens nauwelijks sprake want toen de eindba- lans werd opgemaakt hadden alle teams vier wedstrijdpun- ten vergaard. Hier moest het doelsaldo dus de beslissing brengen en dat viel uit in het voordeel van Oostdijke II. De arbitrage van dit toernooi, dat werd georganiseerd door de gymdocenten van de beide scholengemeenschappen, was in handen van Bram Risseeuw en Vic de Ruysscher. EINDSTANDEN Jongens: 1. Zwin 3, 2. Zwin 4, 3. Zwin 2, 4. Zwin 1, 5. Oostdijke 1. Meisjes: 1. Oostdijke 2, 2. Zwin 5, 3. Oostdijke 3. Tennis vrouwen Cadzand - In de tenniscompe- titie voor vrouwen in Cadzand ging het er in het treffen tus sen Trees Neuhaus/Lilian Heyens en Miriam van Waes/ Hedy Bouman spannend aan toe. Aan het slot van de partij werd dan ook een 10-10-score bereikt. Verder waren Annie Mabelis en Marietje de Maillie sterk op dreef tegen Vera Smits/Elsie Polderman. Dit resulteerde in een eindstand van 15-3. OVERIGE UITSLAGEN Grosveld/Musson-Smith/Pleijte 5-9, Louws/Niezing-Broijl/Risseeuw 5-8, Minnaert/Timmerman-Jansen van Rosendaal/Doornebos 11-5, De Winter/Hamelink-Brakman/Goet- hals 9-7, Heijdens/Heijens-Janssen/ Vinke 8-9, Van Noord/Standaert- Kools/Dees 3-9. Bedrijfstennis Hulst Hulst - Petrus en Paulus is opgeklommen naar de eerste plaats in poule C van de be drijf stenniseompetitie in Den Dullaert dankzij een 6-2-zege op Ine Fassaert. Eric Francken en Donna Nanna waren ieder goed voor twee overwinnin gen. Francken versloeg na een spannende strijd met 7-6 Louis Ingels, terwijl hij samen met Nanna een voordelige sco re van 8-6 bereikte tegen Paul de Blieck/Ingels. Verder Nanna met invalster Loes Kool aan zijn zijde via 8-4 te sterk gebleken voor Ine Fas saert/De Blieck. Alleen Ine Fassaert mocht voor haai team het zoet van de overwin ning smaken dankzij een score van 7-4 tegen Loes Kool. Pet rus en Paulus deelt de koppo' sitie met Fermont Terneuzen dat met 5-3 verloor van Cre- tex. UITSLAGEN Poule A: Zaman Sport-De Boy 6-2, Jansenius-Lybeert/Verstraeten 6-2. Poule B: Bleyenbergh-Elpekoro 4-4, Poule C: Reinaert-Luctor 8-0, Mes- sagie Goudgeel-Benetton Hulst 4-4, Sloebers-Stuntmarkt 1 5-3, Petrus en Paulus-Ine Fassaert 6-2, Fermont Terneuzen-Cretex 3-5. STAND Poule A: Zaman Sport 28, Lybeert/ Verstraeten 14, Jansenius 13, De Boy 9. Poule B: De Ruysscher 5-31, Delfor- ge 5-29, Loejer 5-25, Kojo 4-23, Kredietbank 4-18, Bleyenberg en Barco 5-15, Kindt en Biesbroeck 4-14, Electron 4-13, De Letter 5-9, Elpekoro 4-8. Poule C: Fermont Terneuzen en Pet rus en Paulus 5-26, Sloebers en Luctor 5-23, Reinaert 4-18, Benet ton Hulst 5-18, Cretex 4-17, Messa- gie Goudgeel 4-16, Van Buuren van Swaay 4-14, Ine Fassaert 4-10, Stuntmarkt 1 5-9. Tennis vrouwen Hulst - Tefrent boekte een voordelige 6-2-score op Vogel vlucht 1 in de hoogste poule van de tenniscompetitie voor vrouwen in Den Dullaert in Hulst. Lies Mast en Marijke Hartz waren goed voor twee' winstpartijen. Samen versloegen ze met 9-2 .Brigitte de Schepper/Bertha van Dam. Met Coos Molthoff aan haar zijde won Mast met 8-4 van Paula Geus/Van Dam, terwijl Marijke Hartz samen met Loes Asselman met 10-4 te sterk bleek voor De Schep- per/Tilly de Kort. De enige punten voor het team uit Vo gelwaarde kwamen op naam van Geus/De Kort via 8-5 te gen Asselman/Molthoff. UITSLAGEN Poule A: Tefrent-Vogelvlucht 1 6-2, De Lelies-Veertig Plus 2-6. Poule C: Aclivity-Stramijntjes 4-4, Axel 1-Spagaat 6-2, Graauwse Meppers-Lamir 6-2, Club'86-Per- daen 2-6. Recreatief volleybal Cadzand - In poule A van de recreatieve volleybalcompeti tie van West-Zeeuws-Vlaan deren heeft Het Zwin de kop positie verder verstevigd. De ploeg won met 3-0 van num mer twee W Tack. Het Zwin heeft na vijf wed strijden vijf punten voor sprong op W Tack, dat on danks het verlies nog steeds tweede is. In- poule B blijft het verschil tussen de nummers een en twee twee punten. Zo wel Truus als C1000 won met 3-0. UITSLAGEN Poule A: ABN/Amro-Hoge Springer 0-3, Zwin-W Tack 3-0 Poule B: Rabo Oostburg-ING 1-2, Truus-VCG 3-0, C1000-DSV 3-0. Poule C: Texaco-No 20 0-3, YVC- Penh 1-2. STANDEN Poule A: Zwin 5-12, W Tack 5-7, Hoge Springer 5-6, ABN/Amro 5-5. Poule B: Truus 4-11, C1000 4-9, DSV 4-5V2, VCG 4-51/2, Rabo Oost burg 4-3, ING 4-3. Poule C: No 20 5-15, YVC 5-7, Texaco 5-5, PenH 5-4. Recreatief volleybal Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent boekte Acke een overwinning op Gilderakkers. De eerste en tweede set waren overtuigend voor Acke met 9-15 en 6-15. In de laatste set ging het lange tijd gelijk op en toen de tijd verstreken was stond er 13-13 op het scorebord. Bij de man nen won HAS gemakkelijk met 3-0 van Houtland West- dorpe. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Peters 1-Cerestar Be nelux 1 0-3 (3-15, 5-15, 9-15), Kliekske-Cerestar Benelux 2 0-3 (4-15, 3-15, 0-15). Tweede klasse: Knape/De Sterre- Savok 3 2-1 (4-15, 15-9, 15-11), De Doorzetters-Philippine 2 0-3 (13-15, 9-15, 10-15). Mannen: Savok 2-Wisse 0-3 (11-15, 6-15, 4-15), HAS-Houtland West- dorpe 3-0 (15-0, 15-9, 15-4). GEMENGD Eerste klasse: Savok-Kliekske 0-3 (2-15, 9-15, 8-15), Super 1-Bode 2 2-1 (15-7, 12-15,8-7). Tweede klasse: Fabricom-Crom- heecke 2 0-3 (8-15, 5-15, 5-15), Cromheecke 3-Knape/De Sterre 2-1 (14-16, 15-3, 15-10), Bode 1-Philip- pine 2 2-1 (15-7, 17-15, 7-8).

de Stem | 1993 | | pagina 16