l'93-'94 Kruistocht tegen komst varkens enheid OUD CDA-raadsleden Hulst krijgen vanavond duidelijkheid over positie Tniuiifih Bouw seniorwoningen Hulst begonnen Een bloemetje voor de buren PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Milieuwerkgroep Hulst-Hontenisse en bewonersgroepen in actie tegen mesterijen Eerste kerstmarkt in Hulst Vrijspraak na aanrijding culieren ÏORTING hter Angéla DE STEM ZEELAND C2 scherpe prijzen Lingerie van wereldklasse 9 Niet verzekerde auto van vriend kost Axelse geld St.-Jansteen Axel Clinge Koewacht Graauw 93 i ankje, jubileum, ijk, verloving, tatie, examen, enz. 1,07 incl. BTW, rplicht. Foto of 135 x 40 mm verige tarieven op worden niet neerd. f geef uw tekst ing af bij één van riftelijke opgaven accepteerd indien nd zijn, ook indien 'gevoegd is. recht voor teksten .denen te weigeren, lachten bereiken tekst behoudt de t voor om de naam r bekend te geven. isBSÉSsSsSt Jke Gisbergen) fridaag. H.G. De Drebbers. JPascalle Voermans. |0ma Verstallen Bfeliciteerd ^oel in Rijen. WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 fan de meest fascinerende steden van j- toilet in keurig middenklasse familie- |Florence en Pisa worden v.a. 998,- J Bouillon is de standplaats van deze l/oudige hotel dat we reserveerden zal I nachtmis serveert hij warme chocola- Indien zijn 2 feestelijke kerstdiners in- v.a. 498,- luw in het programma van KRAS Ster T uitstekende, onlangs geopende Holi- fch gebied in het oosten van Duitsland, tinneren aan de meer dan 1000-jarige I welkomstdrankje, ontbijt-, brunchbuf- v.a. 598,- lemen Nabij het sfeervolle Prachatice Renaissance een bloeitijd door, prach- fengen 3 volle dagen door in Praag. Het it. Alle kamers zijn voorzien van dou- 1.098,- I VOOR ALLEENSTAANDEN wee arrangementen voor alleenstaan- k Hessen. Standplaatsen zijn Kassei tedurende de kerstdagen? Bel dan snel kamers beschikbaar. Excursies, een ■kamer zijn inbegrepen in V.a. 729,- 'lekker dicht bij huls en toch in het Iden tijdens deze reis naar Keulen met fcrstviering, dansavond en ontbijtbuffet v.a. ƒ729,- ■speciaal voor alleenstaanden naar een |glia Romagna. We maken kennis met i bergen gelegen Een kerstdiner met 5 reissom, evenals 7x halfpension v.a. 798,- staat de gouden stad Praag. Ook po klanten bezochten met KRAS deze is alles zeer voordelig Een biertje i kamers douche tollet, 2 kerstdiners v.a. ƒ698,- i Topbestemming uit ons aanbod al- i hebben we nog vrij! Een fantastisch |el gezellige avonden in de Kellerbar... mstdrankje, Silvesterbuffet met oude- v.a. ƒ639,- |EN VOOR 55-PLUSSERS ad van het oosten nodigt u uit. Zigeu- broude tradities en opera's zijn slechts kische Hongaarse hoofdstad, We con- |nor, gelegen aan de rand van Boeda- on, radio en minibar Arrangement v.a. 979,- voor de 55+'er stelden we dit arran- ieren met een aantal leeftijdsgenoten? Ml heel bijzonder, incl. zijn maar liefst met dansmuziek, koffie met kerststol, et prachtige badkamertoilet, minibar, v.a. 859,- E REISBESCHRIJVINGEN! nformatie boekingen 4199-3622 ij één van onze reisburo's olbrugstraat 12b s-Hbrtogentosch 073-140860 Jul van Slolbergstraat 25b Tilburg 013-438200 Stationsstraat 118a Waalwijk 04160-44155 Stationsplein 28 Eindhoven 040-4488S6 SBMsplm 11 mem 085-455578 Grotestraat 54 Tegeltn 077-737906 Parate 84 Venlo 077-519759 enng br( onvoldoende deelname 7 dagen voor vertrek. Van onze verslaggever Hulst - Wordt de helft van de huidige Hulster CDA-fractie voor de komende gemeenteraadsverkie zingen op een onverkiesbare plaats gezet, of valt het uiteindelijk alle maal wel mee? Het antwoord is aan de algemene ledenvergadering van het Hulster CDA, die vanavond de kandidatenlijst voor de verkiezin gen moet vast stellen. De leden verkeren nog geheel in het ongewisse over de kandidaten waaruit ze kunnen kiezen, want die namen krijgen ze pas vanavond tijdens de vergadering voorgeschoteld. De inge stelde vertrouwenscommissie heeft er voor gekozen vooraf geen concept-ad- vieslijst de wereld in te sturen. „Voor de rust", zegt afdelingsvoorzitter C. Ver maas. „Je kunt de gevechten beter bin nen de algemene ledenvergadering hou den dan dat ze op straat worden uitge vochten". Eerder dit jaar ontstond er binnen de afdeling de nodige opschudding, toen er een voorstel kwam om CDA'ers die langer dan acht jaar in de gemeente raad zitten te vervangen door vers bloed. Dat zou betekenen dat de gehele vierkoppige fractie op een zijspoor zou worden gezet. Uiteindelijk besloot de ledenvergadering dat hooguit de helft van de fractie uitgerangeerd mocht worden onder de uitdrukkelijke voor waarde dat er goede andere kandidaten zouden zijn. In de wandelgangen was toen ai duide lijk dan in dat geval fractievoorzitter H. Vercauteren en P. Blommaert, die jaren lang de CDA-kar hebben getrokken, wel eens het slachtoffer zouden kunnen worden. Immers, wethouder G. van de Voorde opzij schuiven zou een te groot risico zijn. G. Naessens zit weliswaar al lang in de gemeenteraad, maar deze periode pas het eerst voor het CDA. Voorzitter Vermaas wil niet ingaan op de geluiden dat Blommaert en Vercau teren inderdaad het veld moeten rui men. „Daar wil ik geen ja en geen nee op zeggen", aldus Vermaas. In de wan delgangen is wei te vernemen dat met name J. Steijaert en A. Totté in de race zijn voor een verkiesbare plaats op de lijst. Steijaert sleepte vorige verkiezin gen in zijn eentje bijna een hele zetel in de wacht. Het laatste woord is vandaag aan de algemene ledenvergadering. Van onze verslaggever Hulst - De Milieuwerkgroep Hulst-Hontenisse en enkele plaatselijke bewonersgroepen zijn een kruistocht begon nen tegen de komst van grote varkensmesterijen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Op dit moment liggen er twaalf aanvragen voor bouwvergunnin gen, waarbij het in totaal gaat om zo'n 60.000 varkens. Dat mag niet gebeuren, meent de milieuwerkgroep, die onder het motto 'Stop de Brabantse var kensinvasie' en 'Geen Brabantse Zwijnerij' een grootscheepse ac tie wil ontketenen. Deze week worden in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren huis-aan-huis pamfletten verspreid met de oproep deze affiches voor het raam of de autoruit te hangen. Alle tegen standers worden 16 december om 20.00 uur verwacht in de kantine van camping De Vogel te Hengstdijk. Daar wordt dan een informatie-avond gehouden. De milieuwerkgroep constateert dat veel inwoners van Zeeuws- Vlaanderen zich ernstig zorgen maken over de vestiging van mammoet-varkensmesterijen. De vrees heeft betrekking op stank overlast, aantasting van de na tuur, beperking van de groeimo gelijkheden van bestaande be drijven, schade aan recreatiege bieden, aantasting van het land schap en grotere risico's op ziek ten onder dieren. Dit vanwege een grote concentratie op een betrekkelijk klein gebied. De milieuwerkgroep is er van overtuigd dat het nog niet te laat is om de vestigingen tegen te houden. „Maar het is wel vijf voor twaalf. Alleen massaal kun nen wij grote druk uitoefenen op de plaatselijke overheden", al dus het pamflet. Tijdens de informatie-avond in Hengstdijk komen deskundigen van de Zeeuwse en Noordbra bantse milieufederatie uit de doeken doen welke mogelijkhe den er zijn om de zaak tegen te houden. Tevens zijn wethouders van Hulst en Hontenisse uitge nodigd om hun visie weer te geven en hun beleid toe te lich ten. Van onze verslaggever Hulst - Bedrijfsleven, verenigingen en instellingen hebben de handen ineen geslagen om van de eerste Hulster kerstmarkt op vrijdagavond meteen een groots evenement te maken. De kerstmarkt omvat zo'n vijftig kramen op verschillende loca ties, met optredens, acties, de monstraties en tal van andere activiteiten. De kerstmarkt begint om 18.00 uur. De winkels hebben toestem ming om hun deuren tot midder nacht open te houden. „Hoe dat allemaal uitpakt, weten we ook niet. Het is voor ons ook de eerste keer", zegt George d'Hae- ns namens de organiserende on dernemersvereniging Hulst ïey- naertstad. De officiële opening wordt ver richt door Commissaris der Ko ningin in Zeeland W. van Gel der. Die is die dag toch in Hulst (ADVERTENTIE) INTERNATIONAL voor de opening van het nieuwe stadskantoor. De meeste activiteiten zijn ge concentreerd op de Grote Markt, waar 'Huist Culinair' het mid delpunt is. Daaromheen komen zo'n dertig kramen van bedrij ven, verenigingen en particulie ren. Het Hulster Gemengd koor en de Hulster harmonie treden op. Het dagverblijf Eeckenstein staat er met zelfgemaakte spul len. Andere verenigingen zijn er met chocolademelk en soep. Me dewerking verlenen ook het We reld Natuur Fonds, Unicef, de Zonnebloem, Groei en Bloei en De Sterre. Op de Vismarkt staan een stuk of tien kraampjes. Daar treedt het Jongerenkoor op en bemant datzelfde koor een levende kerststal. Kinderen kunnen een ritje in een huifkar maken. De scouting plaatst vuurkorven. In het centrum staan kerstbomen. In de Gentsestraat en Overdam- straat staan ook kramen. Het koor van de Blaauwe Hoeve geeft om 20.00 uur een concert in de N.H. kerk en treedt later ook op de markt op. d'Haens: „We krijgen veel medewerking vanuit de gemeenschap. We wil len dit evenement uitbouwen tot dé Kerstmarkt van Zeeland". In de toekomst wil de organisa tie nog meer cultuur erbij halen. Daarbij wordt gedacht aan aller lei optredens van koren en or kesten op verschillende locaties in de binnenstad, zoals in het monumentale Boudeloo of in de ontvangsthal van het nieuwe stadskantoor. Van onze verslaggever Terneuzen - Een aanrijding in november 1992 heeft, afge zien van de materiële schade, weinig gevolgen gehad voor de betrokkenen. De ene auto mobiliste werd onlangs schuldig verklaard zonder (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Hulst - In Hulst is gisteren de bouw van een complex seniorwoningen aan de Van de Maelstedeweg officieel van start gegaan. De eerste paal werd geboord door voorzitter E. de Rechter van de Hulster Woningbouwver eniging (HWBV). De start van het project heeft meer dan een maand vertraging opgelopen. Eerst stemde de provincie ermee in, plotseling weer niet en toen ineens weer wel. Maar pas nadat er vanuit Hulst intensief op de provincie was ingepraat. Het nieuwe complex voorziet in vijftien seniorappartementen in vier bouwlagen. Het gaat om ruime appartementen met twee slaapkamers en met alle voor zieningen gelijkvloers. Er wor den twee liften geïnstallleerd. In een later stadium wordt aan- het woningcomplex ook nog kantoorruimte vastgehouwd. Veel belangstelling De appartementen worden vóór de zomervakantie opgeleverd en de kale huur bedraagt ruim 700 gulden per maand. Nu al is er volgens directeur H. Hage- men van de HWBV veel belang stelling voor de woningen. „Er zijn nog geen appartementen toegewezen, maar we hebben meer aanmeldingen dan er ruimte is". Met de bouw vanhet complex wordt de gemeente Hulst ver lost van een 'rotte plek' langs een van de belangrijkste invals wegen naar de binnenstad. Ja renlang stond op die plaats een pakhuis te verkrotten dat een paar jaar geleden ook nog eens in brand vloog. „Nu komt er iets moois tot stand", stelt Ha- geman. „De appartementen hebben een schitterende lig ging. Het wordt een visitekaar- te voor de entree van Hulst". Lange wachtlijsten De woningbouwvereniging kampt nog steeds met lange wachtlijsten. Deze week komen weer zeven nieuwe woningen gereed aan de Rooseveltweg. Op dit moment worden plannen ontwikkeld voor de bouw van twintig 'zorgwoningen' aan de Bellingstraat, waar nu nog het nood-stadskantoor staat. De woningen worden gebouwd in overleg met de Blaauwe Hoeve en de Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen. Schuilen voor de regen tijdens het slaan van de eerste paal. Het is de bedoeling dat ouderen daar met behulp van zorgverle ning zelfstandig kunnen blijven wonen, zodat ze niet naar een verzorgingshuis moeten. Er is inmiddels al een zorgplan ge maakt dat ook voorziet in een mogelijke toekomstige groei foto camile schelstraete van het zorgproject. De wo ningbouwvereniging hoopt be gin volgend jaar met de bouw te beginnen. toepassing van straf, de an der werd gisteren vrijgespro ken. De botsing vond plaats tussen Axel en Spui. E.H. uit Hulst reed in de richting van Spui toen een vrouw plotseling vanaf een par keerplaats de weg opreed. H. werd niettemin verweten dat hij te hard had gereden en daardoor de aanrijding niet had kunnen vermijden. De vrouw die ener zijds toegaf dat ze H. niet had gezien, had anderzijds verklaard dat de man tachtig a negentig kilometer zou hebben gereden. H. bestreed dat gisteren op het kantongerecht. Vijftig had hij gereden, maar al was het slechts twintig geweest, de aanrijding zou toch wel zijn gebeurd. „Als ze me op zo'n lang stuk rechte weg niet ziet, maakt de snelheid niet uit", aldus H. Hoewel officier van jusititie Van Nooijen toegaf dat het proces verbaal veel onduidelijkheden bevatte, eiste ze toch een boete van 150 gulden. Kantonrechter Klarenbeek gaf H. het voordeel van de twijfel en sprak de man vrij. Burgemeester Kessen (rechts) en wethouder Weemaes (rechts) overhandigen een van de buren van het nieuwe stadskantoor een ruikertje. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - Vele maanden is het in de omgeving van het Hulster stadhuis een puinhoop ge weest. Door de bouw van het nieuwe stads kantoor werden de omwonenden geconfron teerd met flink wat overlast. Bouwlawaai, gedender van aan- en afvoerende trucks, wegversperringen, parkeerproblemen, open gebroken straten en trottoirs. Het leed is nu ver geleden, al moet er aan het wegdek van de Lange Bellingstraat nog wel wat gebeuren. Ter compensatie van ai die overlast hebben burgemeester en wethouders zo'n vijftig 'huren' van het nieuwe stadskantoor gisteren een mooie bos bloemen cadeau gegaan. Het voltallig college zeulde met de ruikers langs de deuren in de Lange en Korte Bellingstraat, het nieuwe plan Baudeloo en een gedeelte van de Grote Markt. Bewoners die denken dat de rust nu weer voorgoed terugkeert, zitten er naast. Want nu het stadskan toor gereed is, staat er alweer een volgend project op het verlanglijstje: de totale herinrichting van de Grote Markt. Wanneer dit karwei, de laatste fase van de face-lift voor de binnenstad, wordt aange pakt hangt van het beschikbare geld af. Van onze verslaggever Terneuzen - Hoewel ze zelf een auto noch een rijbewijs had, werd M.K. uit Axel gisteren ver oordeeld tot een boete van 600 gulden voor het ontbreken van een autoverzekering. De Axelse had wel een vriend en het was diens auto die in maart 1993 onverzekerd op de openba re weg stond. Het kenteken van het voertuig stond op echter op haar naam. „U bent dus eigen lijk een beetje het slachtoffer van uw vriend", opperde kan tonrechter Klarenbeek. Hij nam de eis van de officier van justitie onverkort over. Voor een zelfde overtreding was M. den D. uit Terneuzen opge roepen. Hij was in mei 1993 met zijn pas gekochte auto gaan rij den, terwijl hij niet verzekerd was. Rekening houdend met Den D.'s financiële omstandigheden eiste de officier 600 gulden boe te, maar vroeg daarvan 200 gul den voorwaardelijk op te leggen. Aldus geschiedde. J.D. uit Axel reed in mei 1993 tegen de lamp zonder een geldig kentekenbewijs deel drie. „Ik had het niet aangevraagd, dus dan krijg je het ook niet", was zijn laconieke antwoord op de vraag naar het waarom. Hij kreeg een boete van 150 gulden. POSTAGENTSCHAP - Met ingang van 1 december is het postagentschap gevestigd in hobbyhuis/loodgietersbedrijf P. Verschueren aan de Hoofd straat 35. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 uur tot 17.00 uur. VLAAMS BLIJSPEL - De Steense toneelvereniging Ca- mere van Rhetorica 'Sint Jan ten Steene' brengt zaterdag het Vlaamse blijspel 'Vijgen na Kerstmis' in het cultureel centrum De Halle. Het blijspel is geschreven door Ruud de Ridder en wordt geregiseerd door Piet Verwer uit Hulst. Het stuk is reeds eerder twee keer met succes opgevoerd in St.-Jansteen. Kaarten zijn verkrijgbaar in de Halle of bij het secretariaat van de toneel vereniging: 01140-14124. AANSTELLING PASTOR - Pastor Renaat Hanssens zal zondag door deken Aarts aan- gésteld worden als pastoraal werker in het pastoresteam van de Zuidrand. De Zuidrand omvat de zeven parochies Clinge, Graauw, Heikant, Hulst, St.-Jansteen, Koewacht en Nieuw-Namen. De presen tatie vindt plaats tijdens de Kring-eucharistieviering om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Henricus. Na afloop van de viering is er in het kerkgebouw gelegenheid pas tor Hanssens te feliciteren en kennis met hem te maken. DANSAVOND - De KBO houdt zaterdag om 20.00 uur een dansavond in De Vlaschaard. De mzuiek wordt verzorgd door The Williams. Iedereen is welkom. OUD PAPIER - Leden van de muziekvereniging EMM halen zaterdag oud papier op. Men begint om 9.00 uur. ADVENTSVIERING - In het Gemeenschapshuis wordt vrij dag om 13.30 uur de jaarlijkse adventsviering gehouden. De ze middag begint met een eu charistieviering. Daarna brengt Ed Steijns 'Voordrach ten uit eigen streek'. Tot slot speelt men bingo. OUD PAPIER - De leden van de voetbalvereniging Graauw halen zaterdag oud papier op. WOENSDAG HULST - Café De Kroon, 14 uur kaarting. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 13.30 uur schieting. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur koersbal. UITSLAGEN Schietingen Koewacht - Zaal 't Hoekse met 33 personen. Hoge vogel: J. van Eet- velde, eerste zijvogel en grootste aantal (4): M. Suy, tweede zijvogel: F. Saman. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, bejaardenschieting met 28 perso nen. Hoge vogel: B. Verley, eerste zijvogel: A. Cocqheyt, tweede zijvo gel: M. van Meelen, grootste aantal (6): A. Stevens. Koewacht - Zaal 't Hoekske, be jaardenschieting met 30 personen. Hoge vogel, eerste en tweede zij vo gel: R. d'Hondt, grootste aantal (4): A. Boussen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 35 personen. Hoge vogel: Th. Baart, eerste zijvogel. M. Suy, tweede zijvogel: F. Dobbelaar, grootste aantal (6): M. d'Hondt. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 38 personen. Hoge vogel: F. de Waal, eerste en tweede zijvogel. J. Ivens, grootste aantal (4): G Baart. IJzendijke - Zaal Hofzicht met 20 personen. Hoge vogel en tweede zijvogel: R. van de Vijver, eerste zij vogel: W. Ongenae, grootste aan tal (6): F. Blaakman. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 100 personen. Hoge vogel: M. Suy, eerste zijvogel: R. Marin, tweede zijvogel: J Ivens, grootste aantal (5): F. de WTaal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 23 personen. Eerste hoge vogel en eerste zijvogel: H. de Waal, tweede hoge vogel: B, Strobbe, tweede zijvogel- E. Hulshout, groot ste aantal (7): H. Kint. Oudelande - Organisatie Zorgvlied. Wip 1: eerste hoge vogel: N. Schip per, tweede hoge vogel: R. Osse- waarde, eerste zijvogel: C. Jere- miasse, tweede zijvogel: A. Moer dijk, derde zijvogel: J. Vermeule, vierde zijvogel: R. Klippel. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Franse, twee de hoge vogel: J. Vermeule, eerste zijvogel: H. Franse, tweede zijvogel: W. Remijnse, derde zijvogel: J. Braam, vierde zijvogel: P. de Visser,grootste aantal (5): N. Schouwenaar. Wolphaartsdijk - Zaal Royal met 40 personen. Wip 1: hoge vogel: C. Rentmeester, eerste zij vogel: P Na- gelkerke, grootste aantal (10): P. van de Kreeke. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Visser, tweede hoge vogel en derde zijvogel: F. Koens, eerste zijvogel: J. Cornelisse, twee de zijvogel: H. Boonman, vierde zijvogel: M. van Steenbergen, grootste aantal (7): Sj. Raas. Kwadendamme - 's-Lands Welva ren met 38 personen, ter gelegen heid van 55-jarig jubileum van Jaap Rijk. Wip 1: eerste hoge vogel: R. Klippel, tweede hoge vogel: A. Dekker, eerste zijvogel: L. van Dij- ke, tweede zij vogel: H. Boonman, derde zijvogel: Sj. Raas, vierde zij vogel en grootste aantal (7): Ria Breemer. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Boonman, tweede hoge vogel: P. Vette, eerste zijvogel: R. Klippel, tweede zijvogel: A. Dekker, aerde zij vogel: P. Ossewaarde, vierde zij vogel: P Meeuwse, grootste aantal (6): Kevin Repkes. Kaartingen Nieuw-Namen Verenigde Kaar ters: 1. R. Smet/P. van Roeyen, 2. R. Sturm/ F. Penneman, 3. H. Bos- man/M. Luyten. Moed en Geduld: 1. E Goossens/E. Camerman, 2. E. Verley/L. de Maayer, 3. A. de Cock/ A. de Witte Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 56 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. F. Segers, 3. n. Goos- sen. Jokeren: 1. mevrouw Hulshout, 2 mevrouw Patijn, 3. mevrouw Ferket. Westdorpe - Zaal Concordia met 21 personen. Bieden: 1. R. Baecke, 2. J. de Guchteneire, 3. M. van Dam. Hulst - Zaal De Lieve met 32 personen. Bieden: 1. C. Boone, 2. K. Kayser, 3. A. Vereecken. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 16 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. R Verschuren, 3. J. Schalje. Jokeren: 1. J. Verbrugge, 2. mevrouw Verschuren. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos met 20 personen. Bieden: 1. J. Hoogstad, 2. R. Poppe, 3. J. Tim merman Jokeren: 1. mevrouw Tim merman, 2. mevrouw Bode, 3. me vrouw Verplanken. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn met 47 personen. Bieden: 1. J Tieleman, 2. Th. van Kruyssen, 3. A van Eerdenburg. Jokeren: 1. mevrouw Van Campenhout, 2. F. Buys, 3. mevrouw Dupont. Graauw - Gemeenschapshuis met 28 personen. Bieden: 1. mevrouw De Bruijn, 2. J. Kamoen, 3. H. Berkelmans, 4. A. van Eerdenburg, 5. mevrouw Boone. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 44 personen. Bieden: 1. J. van de Vel de, 2. R. de Kort, 3. J. Boerjan. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Tieleman, 3. mevrouw Bernhard. Hulst - Zaal De Vrijbuiter met 24 personen. Bieden: 1. G. De Bruijn, 2. mevrouw Tilleman, 3. R. Tille- man. Jokeren: 1. P. van Delft, 2. D. Schram, 3. S. van der Lee. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 54 personen. Bieden: A. van Eerdenburg, 2. R. Scheerders, 3. W. Neve. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw Dupont, 3. me vrouw Neve. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 34 personen. Bieden: 1. E. van Vooren, 2. mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Tieleman. Jokeren: 1. J. Bogaert, 2. L. Baart, 3. J. Martinet. St.-Jansteen - Zaal De Kroon met 24 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. C. Hermans, 3. R. de Cock. Jokeren: 1. M. van Campen, 2. F. Buijs, 3. J. Bertram. Axel - Gregoriuscentrum met 40 personen. Bieden: 1. F. Deij, 2. C. Verschelling, 3. Th. Theunissen. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 20 personen. Bieden: 1. mevrouw De Waal-Baart, 2. R. Ver schuren, 3. mevrouw De Waal-Bun. Heikant - Zaal Du Commerce met 36 personen. Bieden: 1. E. Rietjens, 2. F. Piessens, 2. E. Pieters. Joke ren: 1. mevrouw Vermeulen, 2. me vrouw Lambrechts, 3. mevrouw Rietjens. Sluiskil - Zaal Atlanta met 45 per sonen. Bieden: 1. T. Bleijenberg, 2. H. Prins, 3. A. Timmerman. Joke ren: 1. mevrouw Naeye, 2. mevrouw Ketting, 3. mevrouw Segers. Axel - Zaal De Graanbeurs met 96 personen. Bieden: 1. A. Scheele, 2. mevrouw T. de Groote, 3. F. Len- sen. Jokeren: 1. mevrouw T. de Pooter, 2. mevrouw J. van Smallen, 3. mevrouw De Koning. Terneuzen - Zaal Du Commerce met 52 personen. Bieden: 1. R. Linthout, 2. H. Poppe, 3. F. Tem merman. Emmahaven - Zaal 't Verdronken Land met 24 personen. Bieden: 1C. de Deijn, 2. T. Goossen, 3. A. Maen- hout. Hoek - Camping De Braakman met 45 personen. Bieden: 1. mevrouw De Rijk, 2. J. Jansen, 3. J. Vonhout. Jokeren: 1. mevrouw Vonhout, 2. mevrouw De Ruijter, 3. L. Wage- mans. Zaamslag - Café Het Wapen van Zeeland, 27 personen, bieden zon der roem: 1. A. Overdulve, Terneu zen, 2. A. de Zeeuw, Zaamslag, 3.' D. Tolsma, Oostburg. Axel - Café De Graanbeurs. Sint Niklaas kaarting. Organisatie Kaartclub Ons Genoegen, deelname 96 personen. Bieden zonder roem. I. A. Scheele, 2. mevrouw De Groote, 3. F. Lensen. Jokeren: 1. mevrouw de Pooter, 2. mevrouw Van Smaallen, 3. mevrouw De Ko ning. Biervliet - Café Lippens met 66 personen. Bieden: 1. J. Hoogstad, 2. G- de Schepper, 3. J. Vonhout. Jokeren: 1. S. Timmermans, 2. B. Wagemans, 3. J. van Drongelen. Clinge - Zaal Malpertuus met 36 personen. Drie tegen één: 1. M. Gijsel-Hillaërt, 2. A. Burm, 3. G. de Witte. Stand wisselbeker: 1. A. Burm Uitslag kampioenschap: 1. A. Bleijenberg, 2. M. Gijsel-Hillae- rt, 3. H. Kooien, 4. G. van'Water schoot, 5. F. Piessens. Koersbal Koewacht - Zaal De Vlaschaard met 28 personen: 1. Ch. Wijnacker/ A. Roeland, 2. J. Suy/J. de Koster- De Brouwer, 3. A. de Meij/M. Ver- biest-De Roover. Poedel: M. Thuij/ J. Verbraeken. Kloosterzande - Zaal Rozenhof met 27 personen: 1. H. de Gucht/A. de Waal, 2. L. Ivens/T. de Waal, 3. E. Kint/A. Rombout. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse met 12 personen: 1. M. Rademakers- Warrens/A. Rottier, 2. J. Schenkels/ R. de Waal-Cambeen, 3. R. Reyns- De Kort/J Schrauwen. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 16 personen: 1. A. Vale/A. de Buck, 2. A. Vale-De Cock/G. de Buck, 3 L. Coone/A. de Maer- schalk. Westdorpe - Zaal Concordia met 17 personen: 1. W. Calle, 2. R. Spues- sens, 3. C. de Moor-De Smet. Heikant - Zaal 't Heike met 39 personen: 1. Ch. van Hauten/E. de Betue-De Block/P. de Bot, 2. E. Jonkers/G. Peeters-Pieters/L. de Wit-Boeijkens.

de Stem | 1993 | | pagina 13