eter' Kritiek op Betuwelijn houdt aan 5,- KORTING Dekbedden 1 fM Ouderen vinden het vanzelfsprekend om te blijven werken Deskundigen uiten zware kritiek op iatrosoof tijdens rechtszitting Dino in Nederland De Vries wil SVR horen over ouderenrichtlijn l die je teder Oppositie: 4 Phyr rus overwinning van regeringspartijen' Oud maar niet versleten A2 DB STEM BINNENLAND A3 da DE STEM COMMENTAAR 2 SLOGGI FOR MEN SLIPS MET 'Tijdsdruk bij berging verantwoord' BINNENLAND KORT Verrassende kado's? IKEA is er vol vaa EMBER 1993 i M foto willem blauw nwezig zijn, dat risico's :e sluiten zijn. e effecten zoals irritatie, of stankoverlast beteke- aantasting van de kwali- het woon- en leefkli- n op termijn kunnen die kwaliteit van het leven bedreigen. Daarmee we grondig rekening bij de uitvoering van alige projecten als de tervoorziening, de bio- i, Betuwelijn, de uitbrei- Schiphol en natuurlijk snelheidstrein. Al deze kunnen een directe ig en bedreiging opleve- onze leefomgeving." de extra milieu-investe. nauwelijks opbrengen. in nog verdere aanscher- istaat zeker geen draag- e milieubeweging beseft wel. Vertegaal vindt het ijd worden dat de over- d uittrekt voor subsidies terend sociaal beleid voor die de overstap maken leinschaliger en milieu- ■lijker produktie. ert te ver om alleen de de schuld van de vuile ee te geven. De recente n van gif op de Maas in hebben dat eens te .ngetoond. De Belgen, die ooiwater nog goeddeels verd op de rivieren lozen, ngelsen, die de vermes- or stikstof niet eens als ibleem zien, moeten ook el leren. Maar eigenlijk at voor alle landen die t Noordzee-beraad deel- Naast Nederland zijn dat Denemarken, Frankrijk, nd, Noorwegen, Zwitser- weden en Groot-Brittan- ïferentie richt zich dze iet alleen op de fosfor en De Noordzee kampt im- ïet nog veel meer boos- Een ander agrarisch m dat op de agenda vormen de bestrijdings- en. Ook daar blijft het achter bij de doelstellin- )r 1995. De ministers zul- tevens buigen over de 'issing en de lozing van >r schepen op zee. DINSDAG 7 DECEMBER 1993 politiek, als het maar igen belangen gaat. ge raadszaal moeten orden bijgeschoven als msanering van een aan de orde is. Maar liet aan met de herzie- n de wet wapens en (kamerstuk 23.028) die ?k op de agenda van de Kamer staat. Die is is interessant voor Pis- ultje en z'n makkers, ertonen zich liever niet blieke tribune. ede Kamer behandelt ?ek de begroting van Volksgezondheid en Verder ronden de frac- itters de discussie van lopen weken over be- ce vernieuwing af. Een die nauwelijks iets ladwerkelijke vernieu- ïeft opgeleverd. Verder nog in commissies aan de georganiseerde mis- en andere opzet van de itiedienst, gescheiden ing van huisvuil en het eleid. De Eerste Kamer kt onder meer de identi- licht en de nieuwe poli- Breda (anp) - „Als er opera tief was ingegrepen dan had het kind waarschijnlijk nog geleefd." pat zei de inspecteur van de volksgezondheid in Noord-Bra bant, M. Westerouwen Van Mee- teren, gisteren als getuige-des- kundige tijdens de rechtszaak in Breda tegen de 35-jarige iatro soof F.R. uit Tilburg. De Tilburger wordt verdacht van doodslag op een tweejarig meisje uit Tilburg, die in mei waar schijnlijk aan een hartafwijking is overleden. Centrale vraag tij dens de rechtszitting was of de verdachte iatrosoof, die zich overigens zelf liever homeopaat noemt, het doodzieke meisje had moeten doorverwijzen naar de reguliere geneeskunde. Naar het oordeel van Westerou wen was er 95 procent kans geweest dat het kind na een operatie een normaal leven had kunnen leiden. Van die nalatigheid werd ook de mede-hoofdverdachte, de 41-jarige J. de K. uit Den Haag, beschuldigd. Zijn zaak is giste ren in Breda aangehouden voor het horen van getuigen. Volgens de inspecteur stond R. bij behandeling van zijn patiën ten onder grote druk van De K., die supervisor werd genoemd en dirigisme wordt verweten. Maar op zijn beurt zou volgens de inspecteur de Tilburgse iatrosoof de moeder van het overleden kind tot wanhoop hebben ge bracht. Zij zou in de ban zijn geraakt van R. Daarmee was het lot van het kind volgens Westerouwen beze geld. „Want de iatrosofen zien de normale artsen als slagers en de ziekenhuizen als slachterijen. Wat daar gebeurt zou misdadig zijn in hun ogen." Officier van justitie J. Gras verdenkt de moe der wel van medeplichtigheid, maar er is nog niet besloten of zij ook vervolgd zal worden. Gisteren zijn in Breda alleen getuigen gehoord. Behalve de in specteur zijn dat de Tilburgse homeopate C. Kuiper en de arts/ patholoog M. Voortman uit Den Haag. De drie getuigen werden de hele dag bestookt door hon derden vragen van R.'s advocaat P. de Bruijn. Een groot aantal van zijn vragen werd overigens afgekapt, omdat die volgens rechtbankvoorzitter P. Paalvast niet van belang wa ren. Paalvast betichtte De Bruijn er ook van steeds maar naar vragen te zoeken. Ook volgens getuige Kuiper had de Tilburgse iatrosoof moeten doorverwijzen. Wat volgens haar is dat in de homeopathie gebrui kelijk, als patiënten grote risi co's lopen. Naar het oordeel van patholoog Voortman wees sectie uit, dat waarschijnlijk de hartafwijking de doodsoorzaak is geweest. De Bruijn vroeg de Bredase recht bank om R., die al ruim vier maanden vastzit en inmiddels zijn huis in Tilburg heeft ver kocht, vrij te laten, Maar dat verzoek werd afgewezen. De rechtszaak werd verdaagd en wordt binnen drie maanden voortgezet. Van onze Haagse redactie Den Haag - Onder felle kritiek van de oppositiepartijen gaat een Kamermeerderheid van CDA en PvdA akkoord met het aangepaste kabinetsvoorstel voor de Betuwelijn. Hiermee lijkt bovengrondse aan leg dichterbij, maar naar' ver wachting wordt het plan ter dis cussie gesteld bij de formatie van een nieuw kabinet volgend jaar. D66 overweegt dat laatste in elk geval te doen. De komst van de spoorlijn is bovendien afhanke lijk van de vraag of particuliere beleggers 1,5 miljard gulden wil len financieren van de 7,15 mil jard die de spoorlijn kost. WD, D66, Groen Links, SGP, GPV en RPF verwijten het kabi net alleen geluisterd te hebben naar regeringspartijen CDA en PvdA, waardoor er geen breed politiek draagvlak voor het om streden spoor is ontstaan. „Het zou weieens een Pyrrusoverwin ning kunnen blijken," aldus D66-Kamerlid Versnel-Schmitz gisteren tijdens het voortgezette debat over de goederenspoorlijn van Rotterdam naar Duitsland. De Gelderse gedeputeerde De Bondt zei na afloop zijn hoop nu te richten op de Eerste Kamer. Bovendien zullen provincie en gemeenten alle mogelijkheden aangrijpen om de verdere voort gang te frustreren. Over dit dreigement haalde mi nister Alders (Milieubeheer en Ruimtelijke Ordening) fel uit. „Ik stoor mij zeer aan degene die zegt: ik heb een alternatief; ik wil dat er naar mij wordt geluis terd en als dat niet gebeurt, ga ik dwarsliggen," aldus de bewinds man, die zelf beloofde terughou dend te zijn met toepassingen van wettelijke mogelijkheden om medewerking af te dwingen. CDA en PvdA juichten de door het kabinet ingewilligde wensen a raison van 750 miljoen gulden toe. Zeker nu de zwaarst getrof fen gemeenten Barendrecht en Zevenaar instemmen met de ge boden oplossingen. „Natuurlijk kunnen partijen bij de kabinets formatie nieuwe voorstellen ter tafel brengen, maar ik voorspel dat de miljarden extra, waaraan sommigen nu denken, in dat sta dium snel zullen verdampen," zei PvdA-Kamerlid Castricum richting WD en D66 en hij wees erop dat beide partijen in hun concept-verkiezingsprogramma geen extra geld voor de rails hebben gereserveerd. De rege ringsfracties zelf eisten van het kabinet toezeggingen voor nog niet overgenomen wensen, maar dwongen daar geen extra geld voor af. (ADVERTENTIE) DCRA (m.u.v. serie 06. En 5,- korting op 3 Sloggi Dames Slips). Sloggi for Men Slips zijn gemaakt van 96% J B"jj gT fijn katoen en 4% Lycra. Ook na eindeloos wassen blijven ze perfect in vorm. Zit goed blijft goed. Aanbieding tot 1 januari 1994. In Nederland bevindt zich nu een echte dinosaurus. In het Noorder Dierenpark in Emmen is men gisteren begonnen met het opbouwen van een compleet skelet van een hyparcosaurus, een negen meter lange plantenetende dinosaurus. Het miljoenen jaren oude geraamte werd twee jaar geleden in de VS opgegraven. foto anp Van onze verslaggever Amsterdam - Er is geen spra ke van dat resten van slacht offers van de Bijlmerramp door souvenirjagers of door het publiek zijn gevonden. De bergers van het Rampen Identificatie Team (RIT) hebben volgens de Amsterdamse burge meester Van Thijn niet onder een onaanvaardbare tijdsdruk moe ten werken. Het is ook gelukt, nieuwsgierigen weg te houden van de tussen het puin afgevoer de resten. Daarmee reageert Van Thijn op de onthullingen die vanavond gedaan worden door de leider van het RIT bij de Bijlmerramp, in een tv-documentaire van de NOS. Volgens zijn woordvoer ster was het Van Thijn en de andere leden van het beleid steam bekend dat de leden van het RIT er moeite mee hadden, het bergingswerk met het zoeken naar lichaamsdelen van slacht offers te beperken tot een week. Na die week werd veel van het puin op de plek van de ramp met vrachtwagenladingen tegelijk afgevoerd naar de vuilstort in de Nouwernaase polder. Later wer den daar door leden van het RIT, zoekploegen die namens de Rijksluchtvaartdienst speurden naar vliegtuigonderdelen en mo gelijk door werknemers van de vuilstortplaats alsnog menselijke resten tussen gevonden. Dat moeten 'heel kleine deeltjes geweest zijn, beslist geen lede maten', aldus Van Thijns woord voerster. Die werden daarop als nog geborgen. Volgens haar was het RIT het na de ramp eens met de tijdslimiet en de afweging die is gemaakt tussen de zorgvuldigheid van het zoeken naar resten en een snelle zekerheid over het aantal slacht offers. De autoriteiten wilden de nabestaanden niet nodeloos lang in onzekerheid laten. Ze benadrukt dat alle 43 slacht offers zijn geïdentificeerd. Een vrouwelijke collega reikte me vorige week een aardig gezichtspunt aan. Ze zei: Als ze bij Verkeer en Waterstaat de Betuwelijn van begin af aan de West- Oostlijn hadden genoemd, dan hadden de mensen er zich veel minder druk om gemaakt. Daar zit wel iets in. Want de simpele menselijke geest ziet inderdaad meteen bloesemrijke boomgaarden sneuvelen bij het horen van het woord Betuwelijn. West-Oostlijn is veel abstracter. Die naam geeft hooguit aan dat er iets richting Duitsland gaat. Inmiddels is het besluit over die spoorlijn gevallen en voor het jaar 2000 rijden de eerste treinen er over heen. Dan zal ook blijken of het inderdaad een West-Oostlijn is. Ik vrees dat de naam wel eens omgekeerd zou kunnen worden in Oost-Westlijn. Nederland zal dan ook per spoor snel bereikbaar zijn voor goedkoop producerende landen in het voormalige Oostblok met alle nare economische gevolgen van dien. Die Europese bank hebben we niet gekregen en ook Braks raakten we aan de Romeinse straatstenen niet kwijt, hoewel Nederland toch zo zijn best had gedaan en alles goed dacht te hebben ingeschat. Stel dat ook dit keer het huiswerk niet goed gemaakt is, dan wordt er 7,1 miljard voor nop geïnvesteerd. Als Maij-Weggen nou haar sporen al had verdiend, dan zou ik me geen zorgen maken, maar van haar kundig heid is nog geen spoor van bewijs geleverd. MERIJN Brief over uitlevering AH-verdachte Arnhem - Staatssecretaris Kosto van Justitie heeft in een brief aan het Chileense hooggerechtshof het Nederlandse verzoek tot uitlevering van de 27-jarige A.A. toegelicht. A. wordt verdacht van het plegen van de overval op een Albert Heijn-filiaal ip Oosterbeek in 1990, waarbij twee mensen werden gedood. Kostd verwijst in zijn brief naar het zogenoemde wederkerigheidsbe ginsel. Dat betekent dat als Chili op het verzoek tot uitlevering ingaat, Nederland in de toekomst vergelijkbare verzoeken van de Chileense overheid serieus in overweging zal nemen. Veel meer kan Kosto niet doen, want tussen Nederland en Chili bestaat geen uitleveringsverdrag. Illegale cd's in beslag genomen Den Haag - De politie heeft gisteren in Den Haag, Woerden, Voorschoten en Rijswijk duizenden illegale cd's in beslag genomen. Veertien mensen, die worden verdacht van produktie en verspreiding van de cd's, zijn aangehouden. De in beslag genomen cd's waren voor het grootste deel de maandelijks verschijnende 'Nieuwe top-40 hits'. De politie vermoedt dat de illegale cd's maandelijks in een oplage van tussen de 15.000 en 30.000 stuks werden verspreid. Minder bezuiniging psychiatrie Den Haag - De psychiatrische ziekenhuizen hoeven volgend jaar geen 50 miljoen te bezuinigen. De korting wordt teruggebracht naar 33 miljoen, schrijft staatssecretaris Simons van Volksge zondheid in een brief aan de Tweede Kamer. Die bleek vorige week grote bezwaren te hebben tegen de bezuiniging van 50 miljoen op de psychiatrische ziekenhuizen, omdat deze zieken huizen nooit hun budgetten hebben overschreden. De vrijgeves tigde psychiaters moeten nu de helft van de 50 miljoen betalen. (ADVERTENTIE) NIETS ERGERS dan discriminatie. Dus wordt de ouderenrichtlijn, die bepaalt dat bij collectief ontslag 55-plussers als eersten op straat gezet mogen worden, per 1 januari afgeschaft. Terecht natuurlijk, want het systeem benadeelde de ouderen eenzijdig. Toch is er rumoer ontstaan. In de havens is het onrustig, want daar had men net met elkaar afgesproken de komende vijftien jaar meer dan 4.000 werknemers met vervroegd pensioen te sturen. De discussie beperkt zich echter niet tot de Rijnmond. Ouderen, murw gebeukt door het maatschappelijk vooroordeel dat ze niet meer mee kunnen, vragen zich af hoe lang ze zich nu nog af moeten beulen. De vut staat immers ook op de helling. Het vanzelfsprekende vooruitzicht op een leeftijd met pensioen te gaan dat er nog mogelijkheden zijn op een zelfstandige en aangename invulling van de eigen tijd valt weg. De teleurstelling van diegenen die in het zicht van de haven dreigen te stranden is begrijpelijk. Maatschappelijk is het buiten het arbeidsproces plaatsen van ouderen evenwel een ongewens te zaak. Niet alleen omdat steeds minder actieven het inkomen voor de aanzwellende groep niet of niet meer werkenden moeten opbrengen. In Europa is Nederland een uitzondering. Nergens is de arbeidsparticipatie van 50-plussers zo laag als hier. Maar vooral omdat op deze wijze ervaring en bekwaamheid, twee niet geringe kapitaalsfactoren, vernietigd worden. Toch mag niet voorbijgegaan worden aan de desillusie van diegenen die hoopten nog in hun goede jaren met werken te kunnen stoppen. Ze willen dit niet zo maar. Niet het idee dat een wereldreis of een tuinhuis nu nog binnen de mogelijkheden ligt, bepaalt het verlangen, maar het gevoel niet meer mee te kunnen in de snelle en zware ontwikkelingen van het arbeidsproces. Daar moet dus wat aan gedaan worden. Flexibele pensioenering, deeltijd-vut en aangepaste werkomstandigheden zijn een paar mogelijkheden. Extra inzet van arbeidsbureaus om ontslagen oudere werkne mers weer aan een baan te helpen is eveneens vereist. Anders blijven werkgevers voor goedkopere en produktievere jonge krachten kiezen. Het bedrijfsleven kan vanaf 1 januari bij reorganisatie niet langer dure en minder snelle krachten bij voorrang lozen. Het probleem boe oudere werknemers nuttig en zinvol in te zetten ligt daardoor waar het thuis hoort. Bij het bedrijfsleven. Het eerste thema voor de cao-besprekingen van het komende jaar heeft zich al aange diend. Den Haag (anp) - Minister De Vries van Sociale Zaken wil van de Sociale Verzeke ringsraad (SVR) weten of het 'omzeilen' van de ouderenrichtlijn door middel van indivi dueel ontslag niet in strijd is met de ww. De zaak is actueel geworden nadat het kabinet besloot de ouderenrichtlijn niet te verlengen. Vanaf 1 januari is het daardoor niet langer mogelijk om bij reorganisaties bij voorrang werknemers van 55 jaar of ouder te laten afvloeien. In plaats van collectief te worden ontslagen, worden werknemers die moeten verdwijnen individueel, met hun instemming aan de kant gezet. De besturen van de bedrijfsvere nigingen die moeten beslissen over het ver strekken van een uitkering, beschouwen dat ontslag als onvrijwillig, waarna een ww-uit- kering volgt. De bedrijfsverenigingen worden bestuurd door dezelfde werkgevers en werknemers, die via hun centrale organisaties juist voor stander zijn van handhaven van de oude renrichtlijn. Het niet-verlengen van de ouderenrichtlijn heeft vooral werkgevers en werknemers in de Rotterdamse haven overvallen. Daar was juist een sociaal akkoord gesloten in het kader van de herstructurering van de haven. Tot 1997 vloeien in het kader daarvan ruim 1.300 werknemers (de eerste 500 per 1 ja nuari) vervroegd af, met een aanvulling op hun ww. De havenwerkgevers en de bonden hebben inmiddels laten weten dat zij hun akkoord gewoon uit zullen voeren. Wel willen ze nog een gesprek met minister De Vries. 20, 21 en 23 december is IKEA geopend tot 21.00 uur. AMSTERDAM DELFT DUIVEN/ARNHEM rEINDHOVEN/EKKERSRQT SLIEDRECHT Door Pieter Willemsen Den Haag - Het bedrijfsle ven heeft onthutst en verbol gen gereageerd op het af schaffen van de 'oude renrichtlijn' op 1 januari. Vakbeweging en werkgevers hadden graag nog wat langer bij reorganisaties mensen van boven de 55 als eersten willen laten afvloeien, om te voorko men dat jongere collega's, met nog een heel arbeidzaam leven in het verschiet, het veld moe ten ruimen. Maar het kabinet heeft besloten dat het afgelopen moet zijn met de leeftijdsdiscri minatie. Het besluit van het kabinet komt voor de sociale partners op een ongelukkig moment. Re organisaties, vaak met ontslag voor honderden werknemers te gelijk, zijn nog aan de orde van de dag. Het is sociaal aantrek kelijk voor zowel bedrijven als werknemers daarbij voor men sen van boven de 55 regelingen te treffen waardoor de ouderen, financieel goed verzorgd tot hun pensioengerechtigde leef tijd, verdwijnen van de overbe volkte arbeidsmarkt. De ouderenrichtlijn (van kracht sinds 1982) maakte dat moge lijk. Na 1 januari gelden weer de oude richtlijnen: bij collec tieve ontslagen moeten mensen met een langdurig dienstver band worden ontzien of moeten de ontslagen gelijk over alle leeftijdsgroepen worden ver deeld. Dat het een keer afgelopen moest zijn met het vroegtijdig af laten vloeien van ouderen, is duidelijk. Van de mensen boven de 55 werkt in Nederland nog maar eenderde deel. Honderd duizenden goedopgeleide, vak bekwame mensen zitten thuis. Het is ze gegund, maar eigenlijk is het een gigantische verspil ling van kennis, ervaring en energie. Daarom wordt het hoog tijd dat het bedrijfsleven afscheid neemt van het 'Veronica-ge- voel,' zoals het Nederlands In stituut voor Arbeidsomstandig heden het onlangs noemde. De ideale werknemer is jong, goed opgeleid, energiek, flexibel en kan alles aan. Oudere werkne mers, leert het spiegelbeeld van het Veronica-gevoel, zijn moe, uitgeblust en versleten. Ze kun nen niet met moderne technie ken en hulpmiddelen omgaan en dat kun je ze ook niet meer leren. Voor een aantal beroepen geldt inderdaad dat mensen tussen hun veertigste en vijfenvijftig ste afgebrand zijn. Maar dat heeft doorgaans weinig met de leeftijd als zodanig te maken. Iemand die op zijn twintigste begint vijf dagen per week vuil niszakken te tillen, gaat niet op zijn zestigste de vut in, maar verdwijnt rond zijn veertigste in de wao. Het menselijk lichaam is niet gebouwd op veertig jaar vuilniszakken tillen; na twintig jaar gaat dat met zekerheid fout. Dat veel bedrijven en ook werk nemers nog steeds doen alsof je iemand wel veertig jaar kunt laten tillen, is tragisch. Het ver klaart ook de grote toestroom van ouderen naar de wao. Voor dit probleem bestaat een een voudige oplossing: bij wet of cao verbieden dat mensen bo ven de veertig bepaalde werk zaamheden nog verrichten. Je zou dat ouderenbeleid kunnen noemen, maar het is veel een voudiger: je probeert niet langer hardnekkig mensen te laten doen wat echt niet kan. Voor de meeste mensen is het geen probleem tot rond het zes tigste levensjaar te blijven wer ken. Het merkwaardige van dit Veronica-gevoel is ook dat het nogal selectief wordt beleefd. Het beeld van de werknemer die jong en dynamisch moet zijn, gaat kennelijk niet op voor de presidenten van grote onderne mingen; een eerbiedwaardige grijsaard misstaat in zo'n func tie niet. En als in het land een veertigjarige als eerste minister aantreedt, vraagt men zich af of zo'n jeugdig type niet te onbe zonnen en te weinig ervaren is om een heel land goed te kun nen besturen. Diezelfde premier zou waarschijnlijk geen kans hebben gemaakt op een baan als hoofd van de afdeling in koop van een schoenenfabriek: te oud; 35 is nog steeds een veelvuldig gehanteerde leef tijdsgrens bij het aantrekken van personeel. Het onderzoek van het Neder lands Instituut voor Arbeidsom standigheden rekent vernieti gend af met het misplaatste ge voel dat de prestaties van oude ren te wensen overlaten: 'De top van de produktiviteit ligt ge middeld rond het 45e levens jaar, de daling zet na het 50e in. Maar wie 55 is, heeft altijd nog de produktiviteit van een 35-jarige. Intelligentietests blij ven tot het 65e jaar gelijk. Het vermogen om te leren blijft tot het 60e jaar stabiel,' stelt het NIA. Het NIA gaat nog even door met het ontmythologiseren van het Veronica-gevoel: Ouderen kun nen beter omgaan met mensen. De sociale vaardigheden nemen door levenservaring meestal toe. Het leiding geven en het om gaan met verantwoordelijkhe den gaat hen beter af. Het aan- 'tal bedrijfsongevallen onder de oudste werknemers is opvallend laag. Conclusie: leeftijd is nau welijks van invloed op het alge meen functioneren van oudere werknemers. Het op grote schaal voortijdig af laten vloeien van ouderen heeft vermoedelijk niet alleen te maken met het volstrekt mis plaatste gevoel dat ouderen minder presteren. Het zou ook te maken kunnen hebben met de prijs van de arbeid: vaak zijn oudere werknemers duurder dan jongeren. Bovendien zullen ze vaker bijscholing nodig heb ben dan hun jonge collega's, wat hun arbeid ook duurder maakt. De slechtste dienst die oudere werknemers kan worden bewe zen, is het starten van campag nes als 'Jong en oud samen aan het werk'. Vorige week is die breedgedragen campagne losge barsten, compleet met aanplak biljetten en videobanden. Door dat soort goedbedoelde projec ten wordt onwillekeurig de in druk gewekt dat het iets bijzon ders is dat ouderen werken. Dat is niet zo. Ook ouderenbeleid verdient het met wantrouwen tegemoet te worden getreden: voor de meeste ouderen is het vanzelfsprekend dat ze gewoon blijven werken. Het is lang niet zeker dat oude renbeleid altijd die inzet heeft.

de Stem | 1993 | | pagina 3