DE STEM Steven Rooks naar ploeg Priem KERSTSHOPPEN AMSTERDAM Ook nieuw sectiebestuur laat ruimte voor sanering profvoetbal IN HART ILEIJTEN bv <69. Jos Bongers voelt zich geflikt door De Bruijn hotel ibis KORT UITSLAGEN STANDEN In eerste Franker verbindt geen conclusies aan wereldtitel CLEMENTINES FONDUE/ GOURMET SCHOTEL CITROËN Zeist - De licentie-voorwaarden voor clubs in het betaald voetbal worden steeds scherper. Jos Staatsen, de nieuwe voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, stipte dat facet gisteravond nadrukkelijk aan na de najaarsvergadering in Zeist. UEFA dringt aan op vroegere competitie-start MORA KEMPENAAR STOKBROOD (PI I 2 pakken 1 KILO KILO SCHAATSEN SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN SQUASH DE STEM TAFELTENNIS Brandenburg ongeslagen naar titel BILJARTEN REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR Ttlburgaeweg 41 Oosterhout Telefoon: 01620-32710 Sport Dirkshorn (anp) - Steven Rooks fietst komend jaar voor de TVM-ploeg van Cees Priem. De 33-jarige Noord hollandse wielerprof tekende gisteren een contract met een looptijd van één jaar bij de Nederlandse ploeg. Rooks stond vier jaar geleden nog voor een salaris van bijna één miljoen gulden op de loon lijst bij Panasonic. Zijn nieuwe werkgever betaalt de miljonair het voor wielerbegrippen modale salaris van rond de anderhalve ton. Dat is niettemin een aardige be loning voor een renner, die voor het laatst in 1991 prestaties van enige betekenis neerzette. Toen werd hij nationaal kampioen en eindigde hij tijdens het WK in Stuttgart als tweede achter Bugno. Vorig jaar was de oogst heel mager; een tweede plaats in Luik-Bastenaken-Luik en een vijfde tijdens het WK. Afgelopen seizoen werd de naam van Rooks louter in negatieve zin genoemd, met als absoluut dieptepunt zijn roemloze aftocht in de Tour. „Als je geen resultaten kunt overleggen, kun je ook geen ei sen stellen", zei Rooks gisteren met gevoel voor realiteit. „Ik heb bewust gekozen voor TVM, on danks het feit dat ik bij andere ploegen, waarmee ik contact had, iets meer had kunnen ver dienen. Maar ik heb niet voor ,het geld, maar voor de eer geko zen, en voor de goede sfeer en organisatie. Ik ben al lang blij dat Priem me de kans geeft te bewijzen, dat ik nog niet ben afgeschreven." Rooks bood zich twee weken na de strijd om de wereldtitel via zijn zaakwaarnemer Gerard van der Oort aan bij Priem. Van der Oort zocht ook contact met de Italiaanse wielerstal Jolly, het Franse GAN en de Belgische ploeg Collstrop. Tien dagen gele den werden de onderhandelin gen met Priem weer geopend. De Zeeuw voelde er aanvankelijk weinig voor de Noordhollander in zijn team op te nemen. Diens komst stuitte op budgettaire be zwaren. Rooks' zaakwaarnemer bleef Priem echter bestoken en bij ieder contact zakte de vraag prijs. Priem: „Op het laatst kon ik hem niet meer laten schieten. We hadden nog enige ruimte in het budget. Dat geld had ik kunnen laten staan, maar ik heb het bewust geïnvesteerd. Dit was een buitenkansje." De komst van Rooks bij TVM betekent na enkele jaren de her eniging met Gert-Jan Theunisse, met wie de Noordhollander bij PDM ooit een gouden koppel vormde. In 1990 koos het onaf scheidelijke duo voor een miljoe nen-contract bij Peter Post. Het werd een rampjaar voor de Tour-tweeling. Theunisse raakte verwikkeld in twee doping-af- faires en werd een jaar ge schorst. Rooks zocht vervolgens bewust het conflict met Post, verbrak het contract en stapte over naar Buckler van Jan Raas. Inkrimping blijft in zicht Door Henk Mees „De clubs zullen een steeds bre der draagvlak nodig hebben om betaald voetbal te kunnen be drijven. Sanering van het aantal clubs is geen doel op zich voor ons. Maar pas op het moment dat we teruggevallen zijn op 32 clubs, staan we weer open voor nieuwe clubs", aldus Staatsen. De houding van het nieuwe sec tiebestuur betaald voetbal wordt met enige argwaan gevolgd door de huidige 36 clubs, de spelers vakbond WCS en de centrale spelersraad CSR. Vooral omdat clubs als Haarlem, maar ook FC Groningen momenteel zulke fi nanciële problemen hebben, dat de werkgelegenheid op de tocht staat. Voor nieuwe arbeidsplaat sen komen ambitieuze amateur clubs voorlopig niet in aanmer king. Zo gauw een club het lood je legt, wordt de eredivisie inge krompen tot minimaal zestien Zeist - De competitie in het betaald voetbal zal in de toe komst mogelijk vroeger moe ten beginnen. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de KNVB gewezen op mogelijke veranderingen in het Europa Cup-voetbal, waardoor meer Nederlandse clubs voortaan eerder bij voorronde-wed- strijden in augustus betrok ken zullen zijn. Het is bedoeling dat de hervor mingen komend jaar al worden ingevoerd. In verband met de late afloop van het WK voetbal (17 juli) houdt de KNVB voor 1994 vooralsnog vast aan het derde weekeinde in augustus voor de start van de competitie. Vervroeging wordt op langere termijn niet uitgesloten. Peter Groenenboom (58) uit Eindhoven is het nieuwe KNVB- sectiebestuurslid commerciële zaken betaald voetbal. clubs, zodat de kalender weer meer ruimte voor improviseren biedt. Bij 32 clubs ligt de grens voor het sectiebestuur. Alles wat daaronder komt, moet de noe mer amateurvoetbal krijgen. „Binnen de sectie betaald voet bal zal geen 'klasse van non amateurs' worden ingesteld", luidt punt 4.1.3 in het dertig pagina's tellende beleidsplan. Een belangrijke plaats daarin is weggelegd voor grotere autono mie van de sectie betaald voet bal binnen de KNVB. De bijna twintig jaar oude afspraken bin nen de KNVB tussen de secties amateurvoetbal en profvoetbal moeten op de helling, vindt het nieuwe bewind van de profsec tie, dat gisteravond in de na jaarsvergadering goedkeuring kreeg voor het beleidsplan 1993-1996. „De structuur is niet goed", oor deelde voorzitter Jos Staatsen. „De KNVB telt een miljoen le den, een hoop mensen zijn hier in Zeist werkzaam voor het be taald voetbal, maar van al die professionals is onze directeur Cees Wolzak de enige, die wij als bestuur rechtstreeks op zijn ver antwoordelijkheid kunnen aan spreken. De rest is in dienst van de bond, zonder directe band met het betaald voetbal." Binnen het vergadercircuit waar de KNVB-besluiten vallen, heeft de amateursectie formeel even veel zeggenschap als de profsec tie. Omdat voor elk besluit een meerderheid van twee-derde is vereist, kan de amateursectie el ke vernieuwingsdrang bij de profsectie dwarsbomen. „Het is nodig dat de sectie betaald voet bal in alle vrijheid besluiten kan nemen, zowel beleidsmatig als op organisatorisch terrein. Wan neer de beoogde organisatie structuur niet middels regle mentswijzigingen te realiseren is, moeten we naar andere wegen zoeken", aldus Staatsen. De verdere vervreemding heeft de amateursectie al achterdoch tig gemaakt. Vandaar dat ama teursectie-voorzitter Ad Lansink „Dat kan ik niet, dat wil ik niet en dat' mag ik ook niet", aldus Franker. „Die wedstrijd tegen België staat pas eind maart op het programma, en wie weet wat er tot die tijd allemaal nog ge beurt. Maar het moge duidelijk zijn dat Jacco en Paul, als zij de vorm van de afgelopen week blijven demonstreren en als zij in maart allebei beschikbaar zijn en/of willen spelen, wel de eerste kandidaten voor het dubbelspel zullen zijn. Zo moeilijk is dat nou ook weer niet..." In maart van dit jaar verloren Haarhuis en Eltingh op de Olympische tennisbaan van Val- le de Hebron tijdens het Davis Cup-duel met Spanje het dub belspel, nadat op vrijdag de en kelspelen in winst en verbes geëindigd waren. Een dag later schreven Haarhuis en Koever- Jos Staatsen (links), de nieuwe voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, voor de najaarsvergadering in gesprek met Ajax-voorzitter Michael van Praag. Op de achtergrond Jorien van den Herik (links), de voorzitter van Feyenoord, en Arie van Os, de schatbewaarder van Ajax. foto anp afgelopen zaterdag al een schot voor de boeg gaf, toen hij stelde dat de liefde bij het betaald voetbal van één kant komt. Zo wil het profvoetbal vanaf medio 1995 het aantal amateurclubs in het KNVB-bekertoernooi dras tisch inkrimpen, de UEFA- jeugdselectie in eigen beheer ne men en de macht in Zeist verder vergroten. Financieel heeft de sectie be taald voetbal vanaf 1974 alle zeggenschap over commerciële inkomsten, tv-rechten en inter land-opbrengsten. Daaruit heeft het betaald voetbal inmiddels rijke reserves gevormd. Het ac commodatie-fonds is één van de nieuwe spaarpotjes. Voorlopig zit daarin acht miljoen gulden. Alle 36 clubs werden gisteren lekker gemaakt met de toezeg ging, dat ze voor uitvoering van hun bouwplannen een eenmalige bijdrage van twee ton kunnen claimen. Van onze verslaggever Nijmegen - „Ik ben bestolen. Zo'n geintje kost je toch een nationale titel en een mogelijk Europees vervolg. Die De Bruijn nam niet eens de moeite om te juichen toen hij de partij uitmaakte. D'r zit een luchtje aan als van een beerput." (ADVERTENTIES) Van onze verslaggever Léon Krijnen Amsterdam - Het was in zijn ogen een 'fantastische, histori sche overwinning', die Jacco Eltingh en Paul Haarhuis afgelopen zondag in Johannesburg uit het vuur sleepten tijdens de finale van het wereldkampioenschap in het dubbel spel. Conclusies ten aanzien van de opstelling van het dubbel voor de komende Davis Cup-wedstrijd tegen België wil bondscoach Stanley Franker er echter absoluut nog niet aan verbinden. mans historie door beiden in het enkelspel op de rand van de nederlaag te balanceren, match points weg te werken om uitein delijk toch de overwinning uit het hol van de leeuw weg te slepen. Goed voor een stek in de kwart finales tegen Zweden. Maar dat duel, dat bol stond van de hoog gespannen verwachtingen, ein digde in juli op het Haagse Ma lieveld in een deceptie zonder weerga. In de enkelspelen, maar. toch vooral ook in het dubbel spel, waarin Haarhuis en Koe vermans zich als twee zombies over de baan sleepten. Niet al leen Haarhuis verweet Franker destijds, dat hij als coach ge faald had, maar volgens de tech nisch directeur van de KNLTB zijn alle problemen tussen mees ter en pupillen inmiddels uitge praat. p0m KROKETTEN OF BITTERBALLEN kilozak BORREL- FRIKANDELLEN zak 520 gram van^39SC voorgebakken 1 a 200 gram van^298L Zolang de voorraad strekt. ORANJE ORANJE, VITAMINE VOORDEEL... VERS UIT SPANJE net Voor de dichtstbijzijnde Jac-Hermans bel: 02154-83333 Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 4 december 1993. Jos Bongers is kwaad. De Nij meegse biljarter was zondagmid dag in Gorssel op weg naar zijn vierde nationale titel in het bandstoten, maar op twee ca ramboles van het einde greep de arbiter in. Bongers' 123e caram bole werd afgekeurd, waarop zijn opponent Jean-Paul de Bruijn de partij uitmaakte. De Nijmegenaar kreeg in de nastoot nog wel een kans om via een remise alsnog het kampioen schap te veroveren, maar was zo aangeslagen, dat hij de acquit- stoot miste. Bongers: „Het liep aanvankelijk voor geen meter, terwijl De Bruijn goed speelde. Ik kreeg geen vat op zijn verdedigende stellingen en keek op een be paald moment tegen een kanslo ze achterstand van 90-36 aan. Toch wist ik nog goed terug te komen. Het stond 110-90, nog steeds in mijn nadeel, toen ik een goede kans op een serie kreeg. Ik maakte er 32 en de volgende zat er ook gewoon op. Mijn speelbal kwam terug van de band en toucheerde de derde bal. Heel licht weliswaar, maar het was te zien èn te horen." „Tot mijn verbijstering telt die man - ik ken hem niet, misschien was het zijn eerste finale - af. Ik keek naar de andere spelers en arbiters, die rond de tafel zaten. Iedereen had gezien dat die bal 't gedaan had. Alleen die arbiter niet. Ik heb nog een beroep op De Bruijn gedaan. .Maar die haalde alleen zijn schouders op en maakte vervolgens de partij uit. Dat neem ik hem hoogst kwalijk." „Ik heb die arbiter na afloop de vreselijkste dingen toegewenst. Nee, De Bruijn heb ik niet meer gesproken. Ik heb als biljarter waardering voor hem, maar op het sportieve vlak heeft hij voor mij afgedaan. Het was namelijk niet voor het eerst dat hij mij zoiets flikte. Twee maanden ge leden presteerde hij in de club competitie hetzelfde, toen ik ten onrechte werd afgeteld." De 28-jarige Jean-Pierre de Bruijn is zich van geen kwaad bewust. De Hulsternaar liet di rect na afloop van de finale-par tij reeds weten, dat hij persoon lijk niet had kunnen zien of Bongers wel of niet een caram bole had gemaakt. Beleef Amsterdam in kerstsfeer. Het moderne hotel Ibis Amsterdam Centre, naast het Centraal Station, biedt u een aantrekkelijk december-arrangement aan: Een overnachting in een comfortabele kamer, inclusief ontbijtbuffet, entree voor het Amsterdams Historisch Museum en koffie met gebak in het nieuwe winkelcentrum "Magna Plaza". f 69,- p.p. (verlenging 67,50) Geldig van 27 nov. tot 31 dec. '93. Reservering en inlichtingen: 020-6389999 DINSDAG 30 NOVEMBER 1993 DEEL B Zwemster Strauss gerehabiliteerd Frankfurt - De voormalige wereldkampioene zwemmen Astrid Strauss is een dag voor de beëindiging van haar internationale schorsing wegens vermeend dopegebruik volledig gerehabili teerd door de Duitse bond. Voorzitter Klaus Henter verklaarde gisteren in Frankfurt, dat de bond er vanuit gaat dat Strauss onschuldig is. De specialiste op de vrije slag neemt in maart tijdens een gala in Gelsenkirchen definitief afscheid van de zwemsport. Bij Strauss werd tijdens een controle in maart 1992 een extreem verstoorde verhouding testosteron/epitestosteron (1:12,8) gecon stateerd. Door haar bond werd ze voor zes maanden van competitie uitgesloten, de internationale zwemfederatie schorste de zwemster voor achttien maanden. Strauss beweerde dat de afwijking het gevolg was van overma tig alcoholgebruik. Onderzoek in de kliniek van professor Hans Kuno Kley, waarvoor de zwemster opnieuw diep in het glas keek, bevestigde haar versie. Bij een promillage van 1,3 vertoonde de spiegel van het mannelijke hormoon testosteron een flinke verhoging (6,29). Bouw Formule 1-circuit in Rusland Moskou - In Kaliningrad zal het eerste Formule 1-circuit van Rusland aangelegd worden. Het geldverslindende project moet in 1997 afgerond zijn. „We willen in mei beginnen met de bouw van de baan, die ongeveer zeven kilometer lang zal worden", verklaarde burgemeester Vitali Sjipov. „Het circuit krijgt de vorm van een Russische tsarenkroon." Volgens Sjipov is met de bouw van de baan een bedrag van ruim 500 miljoen gulden gemoeid. De burgemeester benadrukte dat de financiering door buitenlandse investeerders is rondgemaakt. Grand Slam Cup: Krajicek - Korda München - Het lot heeft Richard Krajicek in de eerste ronde van de strijd om de Grand Slam Cup, die volgende week dinsdag in München begint, gekoppeld aan de Tsjech Petr Korda. Resultaat loting: Sampras (VSt) - Muster (Oos), Chang (VSt) - Masur (Aus), Bruguera (Spa) - Larsson (Zwe), Korda (Tsj) - Krajicek (Ned), Stich (Dui) - Washington (VSt), Volkov (Rus) - Pioline (Fra), Becker (Dui) - Ferreira (ZAf), Martin (VSt) - Edberg (Zwe). Praeses Franse voetbalbond afgetreden Parijs - De voorzitter van de Franse voetbalbond (FFF), Jean Fournet-Fayard, is gisteren afgetreden. De praeses legde zijn functie neer na een speciale bijeenkomst met de adviesraad van het bestuur. De 77-jarige Jacques Georges, vice-voorzitter van de FIFA en de FFF en ex-voorzitter van de UEFA, neemt tijdelijk de honneurs waar. In februari worden nieuwe bestuursverkiezingen gehou den. De officiële reden voor het vroegtijdige vertrek van Fournet-Fa yard werd niet bekend gemaakt. Algemeen wordt aangenomen dat hij is opgestapt vanwege de aanhoudende onrust in de Franse bond. Van der Ende in de race voor WK Zurich - Mario van der Ende maakt kans volgend jaar tijdens de wereldtitelstrijd voetbal in de Verenigde Staten tot het arbiters korps te behoren. De Hagenaar is door de wereldvoetbalbond opgenomen in de voorlopige groep van dertig arbiters. De FIFA wees tevens 25 grensrechters aan. Tot dat gezelschap behoort de Nederlander Jan Dolstra. Aan de arbiters en grensrechters worden strenge eisen gesteld. Ze worden van 13 tot 18 maart in Dallas aan een reeks conditietesten onderworpen. Na het trainingskamp wijst de FIFA 22 arbiters en 22 grensrechters aan voor het WK-toernooi. Wim Jonk terug naar Nederland Milaan - In navolging van Marco van Basten, is ook Wim Jonk wegens een blessure naar Nederland teruggekeerd. De middenvelder van Inter kampt met irritaties aan de linker knie. De international kreeg zondag van de Italiaanse clublei ding toestemming naar huis te reizen en zich in Amsterdam te laten onderzoeken. Jonk arriveerde gisteren. Vroege winterstop voor Van Gobbel Rotterdam - Ulrich van Gobbel komt de komende weken niet in actie voor Feyenoord. De verdediger brak zondagavond in de wedstrijd tegen PSV een teen van zijn rechtervoet, zoals al werd vermoed, na een duel met Wim Kieft. De international is in elk geval vier weken uitgeschakeld. „Na de winterstop ben ik er weer bij", verwacht de ongelukkige speler. Tegen FC Utrecht mist de landskampioen zondag naast Van Gobbel wegens schorsingen ook John de Wolf en Arnold Scholten. Lieben vandaag op vrije voeten Maastricht - De van valsheid in geschrifte verdachte oud-voor zitter van MW, B. Lieben, wordt vandaag op vrije voeten gesteld. Gistermiddag wees de rechter-commissaris de vordering van de officier van justitie af om Lieben nog eens tien dagen in bewaring te nemen. Algemeen directeur Weijzen zit nog steeds in voorlopige hechtenis. De verwachting is echter dat ook hij deze week op vrije voeten komt. Justitie kondigde gisteren aan dat het fraude-onderzoek tegen de Maastrichtse voetbalvereniging nog dit jaar afgerond wordt. De administratieve verwerking van de verzamelde feiten duurt naar verwachting nog enige maanden. Daarna besluit hel openbaar ministerie of en wanneer verdachten vervolgd worden. Russen met dope gearresteerd Stockholm - De Zweedse politie heeft gisteren bekend gemaakt twee Russen te hebben gearresteerd op verdenking van het smokkelen van verboden stimulerende middelen. Het tweetal werd aangehouden op het vliegveld van Göteborg. De Russen waren op weg naar het WK powerlifting in Jönko- ping. De douane vond 3500 tabletten en 270 ampullen anabole steroïden in een hemd met verborgen zakken. Een politie woordvoerder wilde geen inlichtingen geven of de Russen deelnemers waren aan het WK noch hun identiteit onthullen. Ouderkerk a/d IJssel, marathon Mannen: 1. Stam (Kaatsheuvel), op één ronde: 2. Van Kempen (Nieuw- veen), 3. Borst (Hoogmade), 4. Ver geer (Warmond), 5. Meijer (Utrecht), 6. Van de Hoorn (Ter Aar). Nieuw-Lekkerland, NK korte baan Mannen: 1. Biziuk (Assen), 2. Van Zwienen (Lekkerkerk), 3. Boelsma (Nootdorp), 4. Kooijstra (Haas trecht). Tilburg, Interpolis-toernooi Halve finales, tweede wedstrijd: Beljavski (Oek) - Karpov (Rus) 0-1, eindstand V2-IV2, Karpov naar fina le; Sjirov (Let) - Ivantsjoek (Oek) V2-V2, eindstand 1-1, vandaag volgt barrage. Lotto 47 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 42.455,50; derde prijs: 156 winnaars, elk f. 816,40; vierde prijs: 5.98S winnaars, elk f. 21,20; vijfde prijs: 81.655 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 47 Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijl cijfers goed: 3 winnaars; vier cijfer goed: 36 winnaars; drie cijfers goe£ 250 winnaars; twee cijfers goed' 2.593 winnaars. Karachi, WK landenteams, mannen Finale: Pakistan - Australië «HJ (Jansher Khan - Rodney Martin 9- 9-0 9-0, Jahangir Khan - Brett Ma»' tin 6-9 9-1 9-5 9-3, Zarak Jahan - Eyles 9-4 9-2 6-9 2-9 10-9). Om de derde plaats: Engeland - Finland 3-0 (Marshall - Elopuro 9- 9-1 9-7, Walker - Pekkanen 2-9 9- 9-5 9-2, Parke - Peltonen 5-9 9-* 9-3 9-1). Om de vijfde plaats: Nieuw-1 - Egypte 3-0. Om de zevende plaats: Zweden Duitsland 3-0. Om de negende plaats: Schotland- Ierland 2-1. Om de elfde plaats: Nederland Canada 2-1. Van onze tafeltennismedew Terneuzen - Het is S7 niet gelukt om in de la competitiewedstrijd de r culeuze redding in de v divisie alsnog te bewerk ligen. De tafeltennisploe Kloosterzande behaalde een ruime overwinning Kwiek, maar dat was ac af niet voldoende om coi rent Shot'65 te kunnen terhalen. Om de degradatie nog te ki afwenden moest SAR zelf: een maximale score van winnen. Tegen een ploej Kwiek, met slechts acht scf ie winstpunten uit de voor; de negentig partijen en weken terug gedegradeerd dat geen onmogelijke op Die verwachting kwam vo Ani Van onze tennismedewerke Terneuzen - In de hooj tenniscompetitie voor tie heroverd. De Tern, winst tegen Hulster Ar wen Duiveland in Zie 7-5-overwinning tegen Met dank aan Sluiskil du het een goede dag voor A Tegen het laaggeklasseerd! ster Ambacht liet de Ternt se equipe er geen twijfe' bestaan wie van de twee over de meeste inhoud be: Aanwinst Ronny van Re: van de Hulstenaren wi schade in zijn partij tegen no van den Hout nog eni beperkt te houden. Het kan gezegd worden van Renique tegen Bas de B: son, 'maar Stanny Verstrae Jean-Loup Deltour gingen onderuit tegen respecti, Stefan Steyaert en Norwi Riel. In de dubbels reikte j eveneens tot hoge scores nog één wedstrijd voor dt en een voorsprong van drit ten op Schouwen Dub heeft Animo de beste papie huis voor het binnenhale de herfsttitel. „Volgende kunnen we kampioen w Het zal er om spannen, wen Duiveland heeft tei tot nu toe alles gewonnei dus aanvoerder Van den De topper tussen Anin Schouwen Duiveland vint mend weekeinde in Zie plaats. Tegen datzelfde Schouwer veland snoepte TV Sluisk punten af. Het overgrott hiervan was te danken aar dubbelspel van de Slu ploeg. Zowel de combinat gers/Bleyenberg als Cortvr Van den Akker was goed v overwinning. Het restf punt kwam op naam Edward Bleyenberg die Biet Vreeke met 8-8 gelijk de. In dezelfde klasse boekte Middelburg - Jan Brande van de biljartvereniging uit Krabbendijke werd on gen kampioen eerste klasst van het district Walcheren Bevelanden. Voordat de sl< tij in café 't Centrum te M burg bij de organiserende urging BVM begon was hi; wel onbereikbaar geworder de concurrentie. Jan Brandenburg kwam m promotie-gemiddelde als geplaatste deze eindstrijd b en maakte de favorietenroi dan waar. Toen hij in de ronde zijn partij winnend s kon er niets meer mis gaa mocht zelfs de slotparti ruim verschil verliezen enige concurrent Rob Tup< dan nog kon hij gehuldigd den als kampioen. Brande het niets aan het toeval o' hield zijn ongeslagen statu, In slechts 15 beurten maal de 130 'caramboles vol Tupanwel op 104 carar achter. Daarmee was de tit feit en tevens het recht afg digd te worden naar het telijk kampioenschap van Nederland, dat van vrijd tot en met zondag 30 jam het biljartcentrum Roothé E{fe^eWerktW°rdt' V. ,fan Brandenburg (ONDA Ki öijke) 14 matchpunten, algem jniddelde 8,19 (promotie) en 67 caramboles, 2. Rob Ti (VEG/ABV Oost-Souburg) 10-' J- Johan de Funder (DOS Ov «-5.41-49, 4. Polly Lippens i a t *lngen) 6-5,91-38, 5. Jaap JALM Goes) 6-5,26-34, 6. Sim «uruw (BVM Middelburg) 5-5,2 Jr?u Rijk (ALM) 5-4,63-37, 81 van der Hout (VEG/ABV) 2-4,3

de Stem | 1993 | | pagina 8