landen. College: De Rape moet weg [Gelegenheid Afscheid van gemeentebode Hulst DE STEM Sfeer bij forum Juniorendriedaagse [Gemeente Hulst ziet instandhouden woonwagencentrum niet zitten UITSLAGEN DAG KLAPPER RMUTSEN. HEREN- IKKEN. IN DE BUURT! Leden Game'78 steunen plannen voor uitbreiding 'Systeem mistsignalering op de A 16 werkt goed' Briljanten echtpaar in Axel A. van den Berg wordt in Bergen op Zoom eerste vrouwelijke burgemeester DE STEM ZEELAND C2 L. ET HUIS UIT? ERS M V for particulieren 50% KORTING Sint in Lamswaarde Succes voor twirlers Bezorger Gefeliciteerd Klinkende namen en ongedwongen ambiance in Axel Kerstmarkt Sas van Gent EXAMENS Kerstkaarting pER 1993 X 6? DINSDAG 30 NOVEMBER 1993 fllen eri kleuren. 95 95 :ht jacquard dessins. pmarkt lirchtstraat prenmarkt |.C. Serlippens pordstraat R6ENS. ilukwens, bedankje, jubileum, iceptie, huwelijk, verloving, jrwinning, prestatie, examen, Abraham, enz. mm per kolom 1,07 incl. BTW, grote regel verplicht. Foto of elding, formaat 35 x 40 mm incl. BTW. Overige tarieven op' nvraag. Foto's worden niet geretourneerd. 176-236882 of geef uw tekst sn vóór plaatsing af bij één van ;antoren. Schriftelijke opgaven uitsluitend geaccepteerd indien ;n adres bekend zijn, ook indien jw betaling bijgevoegd is. ouden ons het recht voor teksten opgaaf van redenen te weigeren, i de uitgever klachten bereiken Ie opgegeven tekst behoudt de zich het recht voor om de naam opdrachtgever bekend te geven. Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester en wethouders van Hulst zien het niet zitten het woonwagen centrum De Rape in afgeslankte vorm toch in stand te houden. Een aantal bewoners van De Rape wil graag op het huidige centrum blijven. Zij worden daarbij gesteund door het Regionaal Plat form Woonwagenbewoners en door de Hulster PvdA-fractie. „Wij zijn er voor", aldus mevrouw A. Hegger tijdens de laatste raadsvergadering. „Je moet woonwagenbewoners niet in een woonwijk stop pen waar ze niet naar toe willen." Volgens de PvdA zouden de nog resterende twintig gezinnen op De Rape daar moeten kunnen blijven. Echter met dien verstande dat er op het terrein geen sloopactiviteiten meer mogen plaatsvinden. Volgens wethouder G. van de Voorde is de mogelij ke instandhouding van De Rape eigenlijk een gepasseerd station. „We hebben besloten dat de Rape in 1995 gesloten moet zijn", aldus de wethou der. „Het is een slechte zaak om daar nu aan te gaan tornen. Bovendien, die locatie is in strijd met alle regels en nonnen. Trouwens, er is op die plaats bijna geen goede controle uit te oefenen." Ter vervanging van De Rape zijn er in de gemeente Hulst tot nu toe drie nieuwe kleinere woonwagen centra gerealiseerd in Hulst, Sint-Jansteen en Clinge. Daar zijn in totaal 28 woonwagenbewoners gehuisvest. Om De Rape op te kunnen doeken moeten er nog 21 standplaatsen worden aangelegd. Voorlopig zijn de plannen daarvoor op een laag pitje gezet. De kwestie wordt in ieder geval over de verkiezingen van 2 maart heen getild. Volgens Van de Voorde zullen er in de gemeente Hulst nog twee centra bij moeten komen. Gedacht wordt aan een centrum in Hulst en een ander bij Sint-Jansteen/ Heikant. Van onze correspondent lec*en van de Clingse tennisvereniging Game'78 hebben mianieme steun betuigd aan het bestuursvoorstel tot uitbreiding van het tennispark van vier naar zes banen. Aanvankelijk werden er, voorna melijk door de oudere garde van de club, nog wel wat kritische vragen gesteld over de expansie drang van de club tijdens de redelijk druk bezochte ledenver gadering. Uiteindelijk werd het bestuursvoorstel zelfs versterkt aangenomen, in die zin dat er op de twee nieuwe banen ook ver lichting komt. Voorzitter Frans Strooband hield een warm pleidooi voor uitbreiding van de banencapaci- teit gezien de vaak lange wacht tijden bij de club en door de sterke stijging van het aantal competitieteams van Game'78. Discussie ontstond vooral over de vraag waar de grens moet liggen van het maximum aantal leden. Op voorstel van één van de leden werd een compromis bereikt. De grens komt te liggen bij 400 leden, met dien verstande dat mensen uit Clinge zelf ook boven dit maximum nog lid kun nen worden. Als landelijke richt lijn hanteert de tennisbond 75 a 80 leden per baan. Game'78 heeft zich ten doel ge steld de uitbreiding met ingang van komend seizoen te realise- Van onze correspondente Lamswaarde - Sinterklaas wordt zaterdag 4 december fees telijk ingehaald in Lamswaarde. Het feestcomité maakte een pas send programma. Om 13.45 worden alle kleuters en schoolkinderen verwacht aan de Oostvogel. De komst van Sint met knechten is gepland om 14.00 uur. Muziekvereniging Vrijheid Eendracht zorgt voor een daverende muzikale ont vangst. Als het weer het toelaat lopen Sint en kinderen door de Jac. de Waalstraat, de pastoor Willemsstraat en de Dreef naar het dorpshuis De Luifel. Daar wordt het feest voortgezet. ren. Er is een investering mee gemoeid van ongeveer 125.000,-. De helft hiervan zal rechtstreeks uit eigen middelen worden bekostigd. De bedoeling is dat voor het resterende bedrag een lening aangegaan wordt met garantstelling door de gemeente Hulst. Het woord is momenteel aan de gemeente en de provincie. Im mers, het bestemmingsplan dient gewijzigd te worden door de ge meenteraad, terwijl de provincie met een verklaring van geen be zwaar eveneens groen licht zal moeten geven. Kloosterzande - Tijdens de voorronden voor de Neder landse Kampioenschappen van de NTSB (Nederlandse Twirlsport Bond) afgelopen weeekend te Dordrecht heb ben zich zes Zeeuwsche twir lers geplaatst voor de grote nationale wedstrijd op 11 de cember te Dordrecht. De leden van Showband Kloor- tje, die zich geplaatst hebben zijn: het duo Karen Sey/Wendy van Goethem voor de categorie 'duo dancetwirl senioren' en de tienjarige Daphne Bussens, die zich zelfs heeft geplaatst in twee categoriën: 'twirling juvenille' en 'dancetwirl juvenille'. Ook een drietal leden van The Showgirls uit 's-Heerenhoek hebben zich weten te plaatsen: Marion Verdonck bij de 'twirling senioren', Ellen Geijs in de kate- gorie 'dancetwirl junioren' en Mariska Duerinck in de catego rie 'twirling juvenille'. Behalve voor de leden zelf is het ook een grote eer voor beide verenigingen en vooral voor bei de instructrices: Annelies de Smet van Kloortje en Marion Verdonck van de Showgirls. foto wim kooyman Oud-burgemeester Molthof schudt de hand van de vertrekkende bode Jan Nijssen tijdens diens afscheid. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst heeft gisteren afscheid ge nomen van gemeentebode Jan Nijssen. Dat gebeurde tijdens een druk bezochte receptie in het nieuwe stadskantoor, waar behalve tal van collega-ambtenaren ook flink wat marktkooplieden hun neus even lieten zien. Nijssen is niet alleen 17 jaar lang gemeentebode geweest, hij was ook jarenlang marktmees ter. Eigenlijk kwam hij bij toe val bij de gemeente Hulst in dienst. Nijssen was adjunct-in specteur bij Stella Artois, maar raakte halverwege de jaren ze ventig dat baantje kwijt als gevolg van een reorganisatie. Hij werd vervolgens via het arbeidsbureau gevraagd tijde lijk in te vallen voor een zieke bode in Hulst. De man kwam niet meer terug en Nijssen kwam in vaste dienst. Jan Nijssen is 59 jaar en maakt gebruik van de mogelijkheid vervroegd uit te treden. In Hulst zijn twee gemeentebodes werkzaam. Na het vertrek van Nijssen krijgt Hulst er voor het eerst in de geschiedenis een vrouwelijke bode bij. Anandbahadoer in Etten Leur Van onze verslaggeefster Breda - De zware mist van eind vorige week heeft bewezen 'dat het mistsignaleringssysteem op de Al 6, het eerste in Nederland, goed werkt. Dat zegt de heer Mooren, hoofd van de dienstkring autowegen Breda van Rijkswaterstaat. Toch zijn er mensen die regelma tig aan de telefoon hangen met de mededeling dat het miljoenen kostende project het niet doet. Verklaring Mooren heeft daar wel een ver klaring voor: „Mist is een sub jectieve belevenis. De signale ring begint pas te werken bij een zicht van 140 meter. Dan komt er op de lichtbalken boven de weg een adviessnelheid van 80 kilometer te staan. Bij een zicht van tachtig meter is dat 60 kilo meter. Wanneer je nog 200 meter kan zien, heeft het geen zin het EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers °P pagina A2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm peter Oggel (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ion Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Soes: Cees Maas, (Provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: L. Menu, 8-93 Privé tel. 09-3293459940. systeem te laten werken omdat de automobilist zelf nog vol doende zicht heeft. Hij zal zich dan niet aan de adviessnelheid houden." Rijkswaterstaat heeft de signale ring onder permanente controle. Alles wordt opgeslagen in een computer waardoor iedere hape ring direct geregistreerd wordt. „En afgelopen week hebben we geen onderbreking gehad," aldus Mooren. Het jubilerende echtpaar Moes-Scheele. foto wim kooyman De heer Moes is geboren in Ter- neuzen en inmiddels 86 jaar oud. Zijn vrouw zag het levenslicht te Brouwershaven en is twee jaar ouder. Beiden zijn ondanks hun hoge leeftijd nog redelijk ge zond, al kan mevrouw Moes niet meer lopen. Uit het huwelijk zijn negen kin deren, twintig klein- en zestien achterkleinkinderen geboren. De heer Moes is werkzaam geweest bij het spoor, firma de Hoop en lange tijd was hij overzetter bij de firma OVET. Menigeen zal de heer Moes echter kennen als plaatselijk duivenmelker. Zijn vrouw hield zich vooral be zig met de kinderen en handwer ken. Momenteel legt de heer Moes nog graag een kaartje en kijkt hij samen met zijn vrouw graag naar sport op de televisie. Het huwelijksfeest werd 's mor gens gevierd met een bijenkomst in de Vurssche. Burgemeester W. de Graaf en zijn echtgenote brachten namens de gemeente Axel een bloemstuk. Verder wa ren er schriftelijke gelukwensen van de Koningin en de Commis saris der Koningin. Van onze medewerker Axel - Een forum met klinkende namen, het opdoen van iets meer kennis van zaken wat wielrennen betreft en elkaar beter leren kennen in een ongedwongen sfeer. Dat maakte de bijeenkomst van organisatie en sponsors van de Interna tionale Juniorendriedaagse Groot-Axel interessant. Gastheer Ap den Doelder blikte tevreden terug op het samenzijn in 't Wapen van Axel. De Internationale Juniorendriedaagse Groot-Axel is een wielerontmoeting die slechts door de sterksten gewonnen kan worden. Het is nationaal gezien een unieke gebeurtenis en behoort daarom tot tevreden heid van de organisatie tot die wedstrijden die meetellen voor het klassement 'Coupe du monde'. Een klassement voor junioren dat zich nog in de kinderschoenen bevindt. „De tijdrit in ons evenement wordt in het KNWU-klassement opgenomen. Onze 'derde etappe' heeft daardoor nog meer glans ge kregen," meldde voorzitter Ap den Doelder, die in Pierre Eysackers een man had die de forumleden onder vuur nam. Een formum gevormd door ex-Tourwinnaar en oud-wereldkampioen Jan Jansen, Roelof Ruules namens het toeristisch bureau Zeeuws-Vlaanderen en de huidige coach van de nationale amateurselectie Piet Hoekstra, die eerder met de nationale vrouwenselectie op pad was. Verder in het forum Servais Knaven, winnaar van de driedaagse in 1988 en per in januari 1994 prof bij de TVM-ploeg van Cees Priem, ex-prof Cees Bal, ploeglei der Jan Gisbers en Leon van Bon, in 1990 winnaar van de Axelse driedaagse en per 1 januari 1994 prof bij WordPerfect van Jan Raas. Een interessant gezelschap dat zo af en toe toch tot pittige uitspraken kwam. Zo venti leerde Hoekstra over de betalingen aan ama teurs: „Het loopt de spuigaten uit. De spon sors jagen elkaar op." Hoekstra schoof de schuld hieraan onder andere toe aan de reclame. Met name als de televisie erbij is. De 'leeuw van Dokkum' was wat Nederland betreft niet zo ongerust. „Wij hebben de terugslag gehad. In landen als Italië en Spanje moet die nog komen. Daar zal het wielrennen eveneens op z'n gat gaan. Wij zijn dan mogelijk het diepste punt al gepas seerd," oordeelde hij. Jan Gisbers ging desgevraagd in op de inbreng van de zogenaamde kleine sponsors. Een groep waarvan de organisatie van de driedaagse van Axel het moet hebben. „Jul lie steun is nodig. De aanwas moet uit de junioren komen. De amateurs volgen als kweekvijver. Bij de profs eindigt alles," aldus Gisbers, die het niet gezond vond dat renners zich met andere zaken dan met fietsen bemoeiden. „Een renner moet bezig zijn met wielrennen," was zijn door Jan Jansen gestaafde mening. Dat de Internationale Juniorendriedaagse Groot-Axel alle lof werd toegedicht, zal niemand verbazen. Men was er voor bijeen. Als vroeg begin van de dertiende editie, die in mei 1994 het startschot krijgt. Dit alles overgoten met een tintelend sausje. Pret vooraf, elkaar kietelen en gekieteld worden. Dit alles in een sfeervolle entourage. Van onze correspondent Sas van Gent - In het cultureel centrun De Speije te Sas van Gent wordt zondag 12 decem ber van 14.00 tot 18.00 uur een 'Creatieve Kerst markt' gehouden. Tal van creatieve vaardig heden, zoals glasschilderen, droogbloemen, kralenwerk, trollen, pergamo, kantklos sen, houtsnijwerk, en derge lijke kunnen bezichtigd en gekocht worden. Om alles in kerstsfeer te laten verlopen is een kerst stal opgezet en zal een kerstman aanwezig zijn. Voor de leerlingen van de basisscholen in Sas van Gent houdt men kleurwed- strijd. De kinderen moeten kleurplaten bij de kerstman inleveren en krijgen dan een verrassing. Er zijn drie prij zen beschikbaar voor deze wedstrijd. Voor de kinderen is er tevens een pakjesboom. Een enveloppenloterij moet de kosten van dit gebeuren dekken. In de blauwe zaal kan men koffie, glühwein drinken en wafels eten. Het geheel wordt opgeluisterd door 'Showband Sas van Gent' en de organisatie is in handen van de 'Senioren Activiteiten Vereniging'. KOERSBAL Hulst - Zaal De Lieve: 1. T. Heirman/C. Baayens, 2. C. Kegels/G. Smet, 3. M. Baayens/A. de Windt. Examens Tilburg - Katholieke Universiteit Brabant, doctoraal Personeel- 'wetenschappen: Margie Nijs, Hulst. DINSDAG KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur vleeskaarting. LAMSWAARDE - De Vier Jaargetijden, 13.30 uur bej aardenschieting. HULST -Zaal De Lieve, 13.30 uur bie den. TERNEUZEN -De Veste, 19.30 uur Sinterklaas bal Welzijn Ouderen. Van onze correspondent Axel - W. Moes en J. Moes-Scheele herdachten gisteren het feit dat ze 65 jaar geleden in de echt zijn verbonden. Beide echtlieden zijn nog goed bij de tijd en wonen sinds vijf jaar in de Vurssche te Axel. Van onze verslaggever Bergen op Zoom/Den Haag - De oud-wethouder van financiën en cultuur van Den Haag A. van den Berg (WD) wordt per 16 januari de nieuwe burgemeester van Bergen op Zoom. Daar mee krijgt Bergen op Zoom voor het eerst in de geschiedenis een vrouwelijke burgemeester. Van den Berg volgt P. Zevenber gen op die per 1 januari dijk graaf wordt van het hoogheem raadschap Delfland. Gistermiddag om tien voor drie kreeg Van den Berg het verlos sende telefoontje van de Com missaris van de Koningin. „He lemaal onverwacht kwam het niet, want als je hebt gesollici teerd en je wordt vervolgens uit genodigd voor een medische keuring, dan hou je er al reke ning mee. Maar ik ben er erg blij mee." In Bergen op Zoom is door de meeste fracties in de gemeente raad met blijdschap gereageerd op haar benoeming. Van den Berg wordt gezien als 'een inne mende persoonlijkheid' van wie wordt verwacht dat ze zowel met de nieuwe gemeenteraad als met de Bergse gemeenschap goed door de bocht kan. Ook de Stichting Vastenavend verheugt zich op de nieuwe eer ste burger, door voorzitter W. van Vliet al 'Boerin Van den Berg' gedoopt. Een delegatie van het Bergse college van B en W bezocht gisteravond huize Van den Berg om de nieuwe voorzit ter te feliciteren met haar benoe ming. Wethouder Van den Berg (51), een geboren Haagse, werd tijdens haar car rière in het bankwezen in 1978 lid van de Haagse gemeenteraad. In 1981 nam ze de functie van wethouder van financiën over van L. Vos, die toen tot burge meester van Utrecht werd be noemd. Vijf jaar later kwam ze met haar partij in de oppositie terecht toen PvdA, D66 en Links Den Haag in de gemeenteraad een college vormden. In 1989, na de val van dat college, keerde ze terug als wethouder van finan ciën, cultuur en mediabeleid. Door cultuur in haar portefeuille voelde ze zich erg betrokken bij de stad, zo verklaarde ze. Haar verdere carrière bij de ge meente stond in het teken van de enorme tekorten die in 1991 op doken. Het inhalen van de kwart miljard die onverhoeds te veel was uitgegeven zag ze als haar belangrijkste taak. Tegenover de Haagse Courant noemde ze het wethouderschap 'een van de mooiste dingen die een mens kunnen overkomen'. In februari van dit jaar werd bekend dat het Haagse Gemeen- Burgemeester Ans van den Berg: ...grote inzet en open heid... foto hendriksen temuseum onder ex-directeur R. Fuchs meer dan vier miljoen gul den te veel had uitgegeven. De wethouder, die daar niets van wist totdat de uitgaven op de eindafrekening zichtbaar wer den, trok haar conclusies en trad af. „Bestuurlijke verantwoorde lijkheid is in de politiek niet vrijblijvend," beargumenteerde ze die stap. Ze bleef wei lid van de gemeen teraad en stond op de derde plaats van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen van 1994. In maart liet ze de Haagse Courant weten belang stelling te hebben voor het bur gemeestersambt. „Ik houd van het contact met de burgers in het plaatselijke bestuur." Van den Berg hoopt dat ze twee nevenfuncties die ze nu bekleedt (bestuurlid van de Algemene Energie Raad en bestuurslid van de Radio Volksuniversiteit) kan behouden. „Burgemeester is ech ter mijn hoofdfunctie, dat gaat, als het erom zou spannen, dus voor alles." Of ze officieel op 16 januari wordt ingehuldigd valt nog te bezien. „Dat is een zon dag, dus daar moeten we het nog eens over hebben." De nieuwe WD-burgemeester wil zo snel mogelijk de kloof die haar nu nog scheidt van Bergen op Zoom en de Bergenaren over bruggen. „Ik hoop er zo spoedig mogelijk te gaan wonen. Nee, ik hoef geen gezin mee te nemen," aldus de ongehuwde oud-wet houder van Den Haag. (ADVERTENTIE) Sas van Gent - Vrijdag 10 de cember houdt de sport- en ont spanningsvereniging Corn Boys uit Sas van Gent een kerstkaar ting in de kantine van sportpark De Valcke. De kaarting begint om 20.00 uur en de inschrijving start om 19.30 uur. De spelsoort is bieden zonder roem en in schrijving kost vijf gulden per deelnemer. Iedereen is van harte welkom.

de Stem | 1993 | | pagina 13