Geen woningen op lts-terrein legenheid iN DEN BERG Kinderen genieten van Pinokkio in Ledeltheater 'Ik kan het zingen niet missen' BEVEILIGING v - ;e<\ NSfifilÉÉ uinigste reld. laar* UKI Axelse burgemeester De Graaf denkt niet dat provincie toestemming zal geven SPORT IN HET KORT POLITIE RAPPORT m articulieren KORTING 'ROTHETICUS KUNSTGEBITTEN IBITTENREPARATIE DB STEM ZEELAND A6 §r*i m Nog geen zicht op locatie schietclub Willy Waumans bereikt mijlpaal: veertig jaar koorlid in Hulst BeVoBo Hulst Zaalv oetbaltoernooi Politie haalt auto van de weg Rijbewijs in beslag genomen Te diep in het glaasje gekeken Sinterklaas bezoekt Den Dullaert Hulst Extra lokalen voor agrarische school het veiligste adres II fiSUnet0 1993 X 53 s, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, g, prestatie, examen, raham, enz. r kolom 1,07 incl. BTW, egel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm TW. Overige tarieven op Foto's worden niet retourneerd. 6882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van n. Schriftelijke opgaven end geaccepteerd indien s bekend zijn, ook indien ling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten van redenen te weigeren, gever klachten bereiken geven tekst behoudt de et recht voor om de naam htgever bekend te geven. Iger Gefeliciteerd lin in Zevenbergschen Hoek, Breda, Leon Pieters in Breda, L Martinez in Etten Leur. [met Ijk. lin Vandaag is dit fantastische paar al 25 jaar bij elkaar H.G. Carla en Frank Carla en Jack Reg.nr. 23 terwijl u wacht. lestdorpe 01158-1280 MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 Roet Jtection Agency kwam onlangs naar 1ste benzinemotor ter wereld. En daar bische voordelen zonder de daarbij Spirit wordt aangedreven door een wel degelijk sportieve prestaties levert, stingsniveau is ronduit voortreffelijk, nsteker, een in delen (60/40) neer- arming, een 3| SUZUKI a koplampen, huwingssysteem, opbergvakken in de is allemaal standaard. En dat betekent er kompleet en zeer scherp geprijsd, r. Handgeschakeld of als automaat. Axel - De Dienst Domeinen, ei genaar van de voormalige lts aan de Crijnssenstraat in Axel, mag de grond niet als bouwgrond verkopen. Burgemeester W. de Graaf denkt niet dat hij de provincie ooit zover zal krijgen daar toestemming voor te geven omdat Axel de komende jaren over voldoende bouwgrond beschikt. Daarnaast speelt de nieuwe milieuwet geving een rol. Vlak naast het terrein, dat nu de bestemming bosgebied heeft, is een bedrijf in landbouwmachines gevestigd wat het bouwen van wonin gen, als daar al toestemming voor komt, peperduur maakt. Axel zal het volgens De Graaf moeilijk bij de provincie waar kunnen maken dat Axel behoefte heeft aan woningen op die plaats. Het kostte Axel kortgele den de grootste moeite het provinciebe stuur zover te krijgen om groen licht te geven voor twee grote bouwprojecten in Axel, het plan Buthstraat (100 wonin gen) en het plan eerste Verkorting (50 woningen). De provincie had aanvankelijk beden kingen omdat zij twijfelde aan de wo ningbehoefte in Axel. Axel heeft het rekenwerk van de provincie echter kun nen weerleggen. Axel stemde in die periode bovendien het provinciebestuur gunstig met een toezegging van 300.000 gulden aan het plan van aanpak voor de Kanaalzone. B en W weigerden lang een bijdrage aan dat plan te leveren omdat zij het economisch belang voor Axel niet zagen. B en W wensten wel over de brug te komen indien de provincie zich positief opstelde tegenover de Axelse bouw plannen. Deze koppeling kreeg later gestalte in de definitieve versie van het plan van aanpak voor de Kanaalzone, waarin een pakket maatregelen staat dat het woon- en werkklimaat in de Kanaalzone moet verbeteren. Axel is in dat plan tot woongemeente gepromo veerd en kan die rol met twee nieuwe woonwijken beter waarmaken. Naast de twee woonwijken bestaan er in de kern van Axel nog een paar bouwplannetjes, zoals de Molenstraat waar 20 appartementen moeten komen, en het terrein van de voormalige huis houdschool. Daar zouden seniorenwo ningen moeten komen. Van onze correspondente Sint Maartensdijk - Het ziet er voorlopig niet naar uit dat de schietverenigingen op het eiland Tholen onder één dak komen. Wethouder P. van Schetsen-liet zich onlangs in de raadsvergadering ontval len 'dat besprekingen met be trokken verenigingen over een gezamenlijke locatie nog steeds bestaan maar moei zaam verlopen'. Vanuit de raad werd aan wet houder sportzaken Van Schetsen gewaagd of er nog steeds wordt onderhandeld met organisaties die binnen de gemeente Tholen actief zijn in de schietsport met kogels. Het bestuur van schietvereniging 'Prinses Beatrix' uit Stavenisse immers diende onlangs bij bur gemeester en wethouders van Tholen een bouwplan in voor een schietaecommodatie aan de Pi- lootweg in de kern Stavenisse. De Thoolse raad had geen pro bleem met een voorbereidingsbe- sluit voor de locatie, die onder het plaatselijke bestemmmings- plan 'Kom' valt. Enige tijd geleden werd op ad vies van de GGD het beoefenen van schietsport met gebruik van loden kogeltjes in de gemeente Tholen ontraden in ruimten waar kinderen gymen. Op schietbanen achtergebleven deeltjes lood zouden gevaar op leveren voor de gezondheid van kinderen die in dezelfde ruimte moeten sporten. De gemeente Tholen legde ver volgens het schieten in sportza len aan banden. In overleg met betrokken schietclubs zou daar na worden uitgekeken naar een gezamenlijke locatie op het ei land. Van onze correspondent Oostburg - Ruim 150 kinde ren van zes tot en met twaalf jaar hadden in het Ledel theater van Oostburg een prettig middag. Met volle teugen genoot het publiek van het verhaal van de on deugende Pinokkio, gespeeld door het Theater Appeltje uit Antwerpen op de tweede regionale theaterdag dit jaar van de Stichting Centrale voor Jeugd- en Jongeren werk (SJC), West-Zeeuws- Vlaanderen. Het was voor de kinderen za terdagmiddag beslist niet een kwestie van alleen maar kijken en luisteren. Wanneer het nodig was, werd de zaal er bij geroe pen om mee te doen. Dat werd zeker niet tegen dovemansoren gezegd. Enthousiast werd mee gezongen of geroepen, net naar gelang de opdracht van de to neelspelers op het podium. Op kleurrijke wijze werd het beroemde verhaal van de uit hout gesneden pop Pinokkio in beeld gebracht. Het snijden van de pop werd met beelden geïl lustreerd, zodat het net leek of de aanwezigen in de zaal naar een groot beeldscherm zaten te kijken. Pinokkio wordt door Gepetto gemaakt en doet dan allerlei domme dingen. Geluk kig wordt hij bijgestaan door de blauwe fee, zodat op het eind alles nog goed komt. Dan wordt duidelijk gemaakt aan de zaal dat 'dom doen alleen maar stom is'. Jo Stanneveld van de SJC was beslist niet ontevreden over de opkomst. „Op deze dag worden overal in de streek aankomsten gehouden van Sinterklaas. Op dit moment zitten er een 85 kinderen in Den Hoekzak, dat scheelt natuur lijk," zei hij zaterdagmiddag. Pinokkio (links) bedankt het jonge publiek aan het einde van de voorstelling. Hij vond deze opkomst wel een reden om de regionale theater dag voort te zetten. Een nieuwe datum is nog niet geprikt. Hij schat in dat de volgende voor stelling pas eind volgend jaar zal worden gegeven. Voor hem staat wel vast, dat er dan zeker weer naar een professionele foto wim kooyman kindertheatergroep gezocht zal worden. Die zijn echter niet dik gezaaid in Nederland en België. Pastoor Claessens (derde van rechts) huldigt jubilaris Willy Waumans. Ook de andere jubilarissen werden in de bloeme- gezet: C. d'Hooge (links), H. van Sikkelerus en T. Dobbelaer (rechts). foto wim kooyman ^an onze medewerkster eanette Vergouwen Hulst - Elk vogeltje zingt zoals het gebekt is. Maar het ene doet dat melodi euzer dan het andere. Willy Waumans is jaar en zingt al vanaf zijn achtste, «terdagavond kreeg de jubilaris in café P Ouden Arend in Sint- Jansteen een ^regoriusspeld en een oorkonde. m Tn met ^em werdeu n°g drie jubilarissen he bloemetjes gezet: Theo Dobbelaer en ynel d'Hooghe die 35 jaar koorlid zijn en iuhn van Sikkelerus (25 jaar koorlid). De en SS6n kre8en het kleinood opgespeld Pastoor Claessens werd benoemd tot erelid. Sa*s zijn is leuk maar een yeertigjarige ziin af1S a' van 3ongsaf onafgebroken dén m ^eent voor erediensten, komt zel en .V °MWaumans is gek van muziek 'anfa ^an °°k zBn deuntje mee in de „Ik begon in 1953 als 8-jarig jongetje in het knapenkoor van Koewacht bij meester P. Apers. Ze noemden ons de kleine zangertjes van Sint Cecilia. We repeteerden elke dag in de middagpauze in een lokaal van de lagere school. Het was ook Apers die ons het Gregoriaans aanleerde en het presteerde om zijn koor vele wisselende en vaste gezangen uit het hoofd te laten zingen. We vonden onszelf ontzettend goed," brandt een trotse Waumans los. Al vertellend trekt hij de oude doos met foto's open en toont zich als koorknaap in witte monnikspij inclusief kruis, kap en koord in de liturgische kleur. Ze waren met dertig jongens en zongen elke week de mis in de parochie Koewacht. Van deze dertig is Waumans de enige die nog zingt, de rest heeft het af laten weten. Waumans kreeg de baard in de keel, maar bleef doorzingen en de overstap van het jongens- naar het man nenkoor was dan ook logisch. Overigens ging het knapenkoor in 1962 ter ziele. De komst van de Nederlandstalige teksten in de litur gie was daar mede schuld aan. Hij was de jongste van het mannenkoor en hoewel het ledental slonk bleef Waumans op zijn post. De dames deden hun intrede en zo ontstond het gemengd parochiekoor. In 1972 verhuisde Waumans naar Hulst en ruilde het parochiekoor Koewacht in voor het Blaauwe Hoeve-koor dat werd geleid door Guust Pollet. „Daar zong ik 21 jaar en was ook 14 jaar voorzitter. Ik heb afgehaakt in 1989 toen ik hoorde dat Martin Polspoel een Gregoriaans studiekoor wilde oprichten. Ik schreef me onmiddellijk in, want het Gregoriaans bleef me boeien", aldus Waumans. Hij zingt nu al enkele jaartjes in het Grego riaans koor in Sint-Jansteen en blijft de zang trouw. „Ik geef het eerlijk toe: ik kan het zingen niet missen, evenmin trouwens ais het zelf musiceren. Muziek is heel belangrijk in mijn leven. Ik ben al 38 jaar actief muzikant. Ik speel hoorn in de fanfare, de harmonie en een koperkwintet. Echt een leven zonder muziek is voor mij ondenkbaar. En je weet het hè, je blijft er jong bij", besluit hij. Hulst - In het Hulster be drijf svolleybal vielen afgelo pen week geen verrassingen te noteren. Een wel in het oog springend feit was dat Broom- chemie leider werd in de eer ste klasse bij de mannen. Op zich is dat niet verwonderlijk omdat de formatie van aan voerder Ron Verstraeten als sterkste te boek staat. Alleen de manier waarop de leiding werd genomen verbaasde. Papierier, leider tot op dat moment, liet het namelijk in de onderlinge confrontatie af weten. Het verscheen met te weinig spelers in Den Dullaert en ging daarom reglementair met 3-0 ten onder. De topper werd zodoende een flopper. UITSLAGEN VKOUWEN Eerste klasse: Voorwaarts-A/ Markt 1-2 (12-15, 9-15, 15-11), Jong Morres-Jansenius 3-0 (15-1, 15-6, 15-13), Jong Morres 2-Van Damme 3-0 (15-10, 15-6, 15-7), Lybeert/Verstraeten-Ferket en De Maat 0-3 (13-15, 4-15, 6-15), SC Morres-Benetton 0-3 (9-15, 9-15,5-15). Tweede klasse: Rhodos 2-CVC 2 3-0 (15-14, 15-5, 15-7), De Sterre- CVC 0-3 (7-15, 1-15, 4-15), Went- zler/Pauwels-Broomchemie 2-1 (15-4, 8-15, 15-7), Ivens-Nele- mans 0-3 (11-15, 9-15, 7-15), Jan senius 2-'t Hoeksken 0-3 (4-15, 1-15, 4-15). MANNEN Eerste klasse: Troubadour-We- molin 0-3 (7-15, 4-15, 7-15), Rho- dos-Broomchemie 0-3 (2-15, 3-15, 4-15), Papierier-Broomchemie 2 0-3 (0-5, 0-15, 0-15), Smash 2000-De Sterre 3-0 (15-4, 15-13 15-10). Tweede klasse: Brandax-Ambulo 1-2 (15-9, 4-15, 7-15), Van Wes- ten-'t Jagertje 3-0 (15-11, 15-2, O J V t u AT, 1 o""Zi 15-6), De Vos/Eggermont-Janse nius 1-2 (15-14, 13-15, Rijk-Luctor 1-2 (15-6, 14-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Benetton 4-15), 5-15, 8-22, Jong Morres 2 8-19, Jong Morres 8-18, Rhodos 8-17, SC Morres 9-14, Ferket en De Maat 8-13, A-Markt 7-12, JanseniUs 8-9, Van Damme 8-8, Voorwaarts 8-7, Ly- beert/Verstraeten 9-7, Van Wa terschoot 7-6, SC Morres 2 8-4. Tweede klasse: Rhodos 2 8-19, Van Wesemael 7-18, SC Morres 3 8-l7. CVC 7-15, Broomchemie 7-14, Wentzler/Pauwels 8-13, 't Hoeksken 8-10, Ivens 8-10, Jong Morres 3 8-10, Nelemans 8-9, CVC 2 7-6, Jansenius 2 8-5, De Sterre 8-4. MANNEN Eerste klasse: Broomchemie 7-20, Papierier 8-18, Smash 2000 8-14, Wemolin 7-13, CVC/Doolaege 8-13, Luctor 7-11, Broomchemie 2 7-7, Rhodos 7-7, Troubadour 7-3, De Sterre 8-3. Tweede klasse: Jansenius 9-23, Ambulo 9-18, Brandax 9-17, ABN/Amro 8-16, Van Westen 9-13, De Vos/Eggermont 9-12, Luctor 2 9-11, 't Jagertje 9-7, Rijk 9-3. Oostburg - In de Oostburgse sporthal De Veerhoek werden twee zaalvoetbaltoernooien voor de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs in West-Zeeuws-Vlaanderen af gewerkt. Het toernooi voor de vierdeklassers werd na een ui termate spannend verloop ge- wonnen door Oostdijke I. In de voorronden kreeg dit team een 4-1-nederlaag toege diend van Zwin II, wat na de halve competitie poulewin naar werd. Oostdijke I en Oostdijke II eindigden in de poulestand op een gedeelde tweede plaats met een gelijk doelsaldo, zodat penalties de tweede finalist moesten aan wijzen. Op dit onderdeel was Oostdijke I de betere. Dit gaf de juiste moraal want in de finale werd Zwin II met 3-1 verslagen door treffers van Levien van de Wege (2x) en Serge Nothen. In de andere poule, waar de vijfde- en zesdeklassers uit kwamen, was Zwin VI opper machtig. Het team met leerlin gen van havo 5 won de finale met 2-0 van Zwin IV, samen gesteld uit leerlingen van vwo 6. De beide toernooien kenden een sportief verloop, mede door de inbreng van de beide scheidsrechters Bram Ris- seeuw en Vic de Ruyssehér. De organisatie was in handen van de gymdocenten van de beide Westzeeuwsvlaamse scholen gemeenschappen, die vrijdag 3 december zaalvoetbaltoer nooien voor de derde klassen houden EINDSTANDEN Vierdeklassers: 1. Oostdijke I, 2. Zwin II, 3. Zwin I, 4. Oostdijke II. Vijfde- en zesdeklassers: 1. Zwin VI, 2. Zwin IV, 3 Zwin III, 4. Zwin V. Schoondijke. - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdag de personen auto in beslag genomen van een inwoner uit Breskens. De man werd betrapt op het be sturen van een auto in een periode waarin hem een rij ontzegging was opgelegd door de rechter. Sluis - Voor het rijden onder invloed heeft de politie giste ren het rijbewijs in beslag ge nomen van een inwoner uit Breskens. De man reed over de rondweg in Sluis toen hij werd aangehouden. Een ademanaly setest gaf als uitslag 640 ug/1 aan, terwijl maximum 220 is toegestaan. Terneuzen - De marechaussee in Terneuzen heeft een 38-jarige automobilist uit IJ- zendijke aangehouden. De man was onder invloed van alocohol. Bij controle bleek dat de verdachte ook nog een gevangenisstraf van veertien dagen moest uitzitten. Van onze correspondente Hulst - De Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst houdt voor de kinderen van die wijk een sinterklaasmiddag. Zaterdag 4 december komt de goedheiligman op bezoek in Den Dullaert. Om 14.00 uur komt Sint aan in het gemeenschapscen trum. Er wordt door hem, de kinderen en de Zwarte Pieten voor enkele uurtjes vertier gezorgd. De knechten treden op als acrobaten en hebben voor elk kind een surprise en traktatie. Kinderen die ziek zijn op die dag krijgen, als hun ouders dat voor 4 december laten weten, wellicht bezoek van de Sint aan huis. Van onze correspondente Steenbergen - De kleinste de pendance van het Agrarisch Op leidingscentrum West-Brabant (AOC) De Brug in Steenbergen is de snelst groeiende loot aan de AOC-tak. Om het toenemend aantal leerlingen op te vangen bouwde de school twee extra leslokalen bij. Volgende week worden de lokalen in gebruik genomen. In vier jaar klom het aantal leerlingen van de agrarische school op van 100 naar bijna 160 dit jaar. En er melden zich steeds meer leerlingen aan. Vooral de zogenaamde groene opleiding trekt veel jongens en meisjes. Deze richting leidt op tot bloembinders, dierenasielbe heerders en hoveniers. De Brug kampt al geruime tijd met een tekort aan leslokalen. (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend ^jjl Beveiligings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1993 | | pagina 7