Woede om contacten met IRA 'Franse kinderen beseften niet dat ze de zwerver doodsloegen' Protestmars in Zuid-Afrika Duitsland wijst familie drugbaron Escobar uit Pessimisme over kansen vredesoverleg Bosnië CDA Ho Bestuur Protestanten in Noord-Ierland geschokt na bekendmaking Britse regering Kabinet Duitse deelstaat Saksen-Anhalt treedt af DE STEM BUITENLAND A4 BUITENLAND KORT HUIS- Voor ton aan lingerie gesto PTT Roosenda; onderschept nep-bombrief voor Brinkman olitie neemt drugs en wapei iu beslag MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Frankrijk is dit weekeinde opgeschrikt door het bekendmaken van de gruwelijke moord op een zwerver, die is begaan door drie kinderen van acht tot tien jaar. De drie jongetjes sloegen de man op een braakliggend terrein in de Parijse voor stad Vitry-sur-Seine dood, nadat ze daartoe waren opgestookt door een an dere zwerver. De kinderen zijn na ver hoor vrijgelaten, maar zijn wel beschul digd van doodslag. De moord op de zwerver vond eind oktober al plaats en werd pas vrijdaga vond laat bekend gemaakt door het parket in Créteil. De Franse autoritei ten wilden voorkomen dat deze nieuwe zaak waarbij kinderen gruweldaden verrichtten, invloed zou hebben op de rechtszaak tegen de moordenaartjes van het Engelse jongetje Jamie Bulger. Deze werden afgelopen week tot lange ge vangenisstraffen veroordeeld. Het verhaal van de drie jongens uit Vitry begon als een modern soort sprookje. Ze hadden de gewoonte te spelen op een stuk braakliggend land in het centrum van de voorstad van Parijs. Daar was onder meer een schuur, die ze als schuilhut gebruikten. In die schuur leefden twee zwervers. De kinderen uit de buurt raakten bevriend met de clochards, en namen regelmatig eten voor ze mee. Alles ging goed tot de dag dat een derde zwerver ook een oogje op de schuur had laten vallen. Aanvankelijk kon hij er ook slapen, maar de clochards kregen ruzie. De derde zwerver stak daarop het schuur tje in brand en eiste enkele dagen later in een dronken bui deze daad op. Daar op sloeg een van de andere twee clo chards de man buiten westen en hitste de kinderen op om op hem in te slaan. Zonder het te weten vermoordden de kinderen de derde zwerver. Ze'kleedden het lijk uit en wierpen het met behulp van de andere clochards in een put. De zaak kwam aan het licht, omdat een dertienjarige jongen alles van afstand had gade geslagen en de politie inlicht te. De clochard zit achter slot en gren del wegens moord, terwijl de drie jon gens na verhoor naar huis konden. Volgens de Franse wet is iemand pas op dertienjarige leeftijd volledig verant woordelijk voor zijn daden. Twee van de drie jongens komen uit gebroken gezinnen. Volgens rechtskundigen in Frankrijk zal het drietal wel voor de rechter moeten verschijnen, maar wor den ze hoogstwaarschijnlijk veroor deeld tot speciale begeleiding, eventueel in internaten. In het zondagsdagblad Le Journal du Dimanche vertelt een van de drie jon gens dat Jean-Marc, een van de zwer vers, „ons zei dat we moesten slaan. En dat hebben we gedaan." Spijt van zijn daad heeft hij niet. Op de vraag hoe nu verder zegt de jongen: „Hoezo? Ik weet het niet. Gelukkig is het snel Kerstmis. Ik krijg een fiets en een stereo-installa tie." !Van onze redactie buitenland Londen/Belfast - De officiële bevestiging door de Britse regering van het bestaan van geheime contacten met het verboden katholieke Ierse Republikeinse leger heeft protestanten in Noord-Ierland diep geschokt. Een van hun partijen eiste giste ren onmiddellijk het ontslag van premier Major en diens minister van Noordierse zaken Mayhew. Maar Major verdedigde de con tacten met de katholieke extre-' misten, die ooit nog geprobeerd hebben hem te vermoorden. „Het zou onverantwoordelijk zijn geweest de IRA te negeren op het moment dat ze zegt een einde te willen maken aan de oorlog en het geweld." Minister Mayhew zegt dat al jaren 'een communicatiekanaal' bestaat tussen de IRA en de Britse regering. Maar volgens hem is er geen sprake van onder- l handelingen tussen hen. Het communicatiekanaal dient slechts om boodschappen uit te i wisselen. .Publikatie Al langer circuleerden geruchten over contacten tussen de politie ke arm van de IRA, Sinn Fein, en Londen. Maar na hardnekki- 'ge ontkenningen in alle toonaar den gaf de Britse regering zater dag plotseling toe. Dat gebeurde aan de vooravond van een publikatie over de over en weer gezonden boodschappen in het Britse weekblad The Ob server. Het ministerie van Noordierse zaken in Londen bevestigt dat he leiding van de ÖtA in januari Londen had bericht wat haar betreft 'het conflict als beëin digd te beschouwen, maar te willen weten hoe de Britse rege ring er een definitief einde aan denkt te maken.' In haar antwoord legt de rege ring volgens een communiqué, van het ministerie de nadruk op wat zij reeds in het openbaar had verklaard: 'dat er eerst een werkelijk einde aan het geweld moet komen'. Voorgelogen Een van de leiders van de pro testantse Democratische Partij van Ulster, Peter Robinson, be schuldigt minister Mayhew en premier Major ervan de bevol king in Noord-Ierland te hebben voorgelogen. „Major heeft in het Lagerhuis nog verklaard dat zijn maag zou omdraaien bij de ge dachte aan onderhandelingen met Sinn Fein of de IRA terwijl hij zijn fiat had gegeven aan de contacten." Volgens Robinson blijft hun niets anders over dan pp te stappen. Ook de Britse oppositie hekelt de houding van de regering zonder overigens de rechtmatigheid van de contacten met de katholieke extremisten aan te vechten. „De integriteit van de regering is in het geding," vindt Kevin Mac- Namara, de Labour-schaduwmi- nister van Noordierse zaken. „Met name na de bloedige IRA- aanslag in Warrington is het be staan van wat voor contact ook met hen nog ontkend." Bij die aanslag kwamen in maart twee kinderen om het leven waarna een golf van woede Groot-Brit- tannië overspoelde. Misdadig The Observer schrijft dat twee dagen na de aanslag een ont moeting is geweest tussen een vertegenwoordiger van Sinn Fein en een afgezant van Londen in Londonderry (Noord-Ierland). De krant publiceert ook een be werking van een samenvatting die een vertegenwoordiger van de Britse regering mondeling heeft overgebracht aan Martin McGuinness, een kopstuk van Sinn Fein. Het document was volgens The Observer 'persoon lijk goedgekeurd door de minis ter van Noordierse zaken', op dat'moment Michael-Mates. "/.'Ik Mates zegt dat het 'misdadig' zou zijn geweest de IRA,_die had bericht het geweld te willen stoppen, niet te antwoorden. Hij verklaart ook dat er tussen de Britse regering en de katholieke extremisten nooit directe ont moetingen zijn geweest. Zijn opvolger, Mayhew, beweert dat degenen die het document hebben laten uitlekken de pu blieke opinie willen manipuleren door de indruk te wekken dat de regering onderhandelt met ex tremisten. „Het is volstrekt dui delijk dat noch Major noch ik zelf onderhandelingen hebben goedkeurd met de IRA, Sinn Fein of een andere organisatie die geweld voor politieke doel einden gebruikt." Hypocrisie Maar Gerry Adams, leider van Sinn Fein, spreekt in dit verband van 'leugens, bedoeld om de fei ten te maskeren'. McGuinness, de contactpersoon van Sinn Fein, zegt dat de con tacten nog steeds doorlopen. Hij roept de Britse regering op een einde te maken aan de hypocri- ,sie. In Zuid-Afrika hebben zaterdag geüniformeerde leden van de neo-nazipartij Afrikaner Weerstandsbeweging samen met aanhangers van de Inkatha Vrijheidspartij van Zulu-leider Buthelezi gedemonstreerd. Tijdens een tocht door Vereeniging, even ten zuiden van Johannesburg, marcheerden de twee groepen apart van elkaar, maar over en weer werden steunbetuigingen geroepen. Inkatha's verzet tegen de door het ANC en de regering-De Klerk opgestelde grondwet heeft de Zulu-partij in het kamp van de blanke verdedigers van de apartheid doen belanden. De conservatieve dwarsliggers eisen autonome gebieden voor de bevolkingsgroepen die zij vertegenwoordigen. foto epa Van onze redactie buitenland Frankfurt - De Duitse politie heeft vier familieleden van de Colombiaanse drug baron Pablo Escobar, die gisteren op het vliegveld van Frankfurt aankwamen, de toegang geweigerd. Zij zullen naar een land van hun keuze worden gestuurd. Escobars vrouw, twee kinderen en de vrien din van zijn zoon werden na aankomst vier uur ondervraagd. De Bondsrepubliek wees hen uiteindelijk af omdat toelating de belangen van Duitsland zou schaden, zei een woordvoerder. „We willen geen problemen." Eerder op de dag had het ministerie van Binnenlandse Zaken al laten weten dat de Escobars ongewenst waren. De familie Escobar verliet Colombia nadat procureur-generaal Gustavo de Greiff vrij dag had besloten hun officiële bescherming op te heffen. Volgens een douanefunctionaris in Bogota vertrok Escobars vrouw met 'ongelooflijk veel dure juwelen en een dikke bundel 100-dollarbiljetten'. De bloedverwanten van de drugbaron wor den bedreigd door commando's van de 'Pe- pes', slachtoffers van Escobar die het op zijn familieleden, medewerkers en bezittingen gemunt hebben. Zij hebben tot dusver vier van zijn advocaten vermoord en zijn huis aangevallen. Het gezin Escobar probeerde in februari al naar de Verenigde Staten te reizen, maar kreeg toen geen toestemming van de Colom biaanse autoriteiten te vertrekken. De Greiff had aangeboden de bescherming van Escobars gezin te verlengen als deze zich aan de autoriteiten zou overgeven, maar de drugbaron liet niets van zich horen. Volgens zijn zoon, die naar Frankfurt is gevlogen, zal Escobar zich niet overgeven, meldde de Colombiaanse televisie gisteren. Hij gaf zich in 1991 over aan de politie maar ontsnapte een jaar later uit zijn luxe-gevan genis in Evigado. Sindsdien wordt hij door zo'n 2.000 militai ren en politieagenten opgejaagd. Serviërs claimen meer grondgebied dan is toegewezen Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - Voor het eerst se dert september, toen het Bosnische parlement het plan voor de opdeling van Bosnië in drie etnische gebieden van de hand wees, zitten vandaag in Génève alle hoofdrolspe lers om de tafel. De kans op een spoedige vredes regeling is echter klein. Een hu manitaire ramp lijkt daarom on afwendbaar. De hervatting van het vredeso verleg in Génève gebeurt op ini tiatief van de Europese Unie (voorheen EG). In de Zwitserse stad zitten vandaag de twaalf ministers van Buitenlandse Za ken mee aan de conferentietafel, samen met onder meer de presi denten van Servië, Kroatië en Bosnië. Ook de militaire leiders zijn uitgenodigd. De Twaalf werden het vorige week in Luxemburg eens over een Frans-Duits plan om de sancties tegen Servië en Monte negro geleidelijk op te schorten, indien de Bosnische Serviërs ter ritoriale concessies doen aan de moslims. De Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken Kooijmans noemt dit compromis de sleutel tot de oplossing van het conflict. De Europese Unie koppelt een politiek akkoord ook aan garan ties voor de humanitaire hulp verlening. De grootste zorg op dit moment is te voorkomen dat deze winter tienduizenden men sen sterven van honger en kou. Ondanks toezeggingen over de vrije doorgang van voedsel en medicijnen, worden konvooien nog steeds gehinderd en tegenge houden. Basis voor de besprekingen in Génève blijft het plan om Bosnië op te delen in drie etnische ge bieden. De Serviërs moeten dan wel territoriale concessies doen aan de moslims, die 3,7 procent méér grondgebied eisen. De mos lims willen daarnaast in het noorden een vrije doorgang naar een haven aan de rivier de Sava, toegang tot de zee en naar een haven aan de rivier de Neretva in het zuiden. Totnutoe zijn de Bosnische Ser viërs niet bereid gebleken om veroverd grondgebied af te staan. Radovan Karadzic, de lei der van de Bosnische Serviërs, riep afgelopen week dat de sanc ties tegen Servië eerst opgeheven moeten worden, voordat er ook maar sprake kan zijn van vre desonderhandelingen. Zaterdag claimde Karadzic 64 procent van het Bosnische grondgebied, wat aanzienlijk meer dan is dan de 52 procent die de Serviërs volgens het plan Owen-Stoltenberg zouden over houden van de 70 procent die zij nu bezet houden. Diplomaten zijn verdeeld over de kansen van deze nieuwe vre desbesprekingen. Onderhande laar Lord Owen (Europese Unie) zei vorige week tijdens een toe spraak in Londen dat de door hem en VN-bemiddelaar Stel tenberg voorgestelde 'unie van drie republieken' slechts bedoeld is als tussenoplossing. Uiteinde lijk zal Bosnië een moslimsrepu bliek worden en zullen volgens Owen de door Serviërs en Kroa- ten toegewezen Bosnische gebie den zich aansluiten bij respectie velijk Servië en Kroatië. Voor de Europese Unie is deze nieuwe conferentie zowat de laatste kans om politiek succes te boeken. De Europese dreiging om geweld te gebruiken tegen 'gangsters' die humanitaire hulp tegenhouden, zal op het slagveld weinig indruk maken. De door de Europese Unie beoogde veili ge en duurzame konvooi-route via Mostar naar Midden-Bosnië en het noorden van het land blijft een verre wensdroom, zeg gen VN-waarnemers. Het is zelfs nog de vraag of de moslims van hun kant geneigd zijn een vredesovereenkomst te tekenen, onder het dreigement dat de VN anders de blauwhel men terugtrekken. Rusland en de VS sturen van daag waarnemers naar de confe rentie. De Amerikanen zijn geen voorstander van het opheffen van de sancties tegen Servië, in ruil voor territoriale concessies. Maar de VS zijn totnutoe ook niet met concrete voorstellen ge komen om een einde te maken aan de oorlog. Sommige waarnemers hopen dat de strenge winter een doorbraak kan forceren. Ook Servië gaat gebukt onder de gevolgen van de economische sancties en zou zijn bondgenoten in Bosnië tot con cessies kunnen dwingen. Dat-is vermoedelijk valse hoop. De politieke en militaire leiders van de Bosnische Serviërs, Ka radzic en Mladic, hebben zich tot op heden onverzetteljk ge toond. Een vrouw uit Sarajevo rouwt bij het graf van haar man, die afgelopen weekeinde door een sluipschutter werd doodgeschoten. foto epa Egypte voltrekt doodvonnis Cairo - Egypte heeft zaterdag twee moslim-fundamentalisten terechtgesteld, die ter dood waren veroordeeld wegens poging tot moord op een generaal. De twee zijn opgehangen. De vonissen werden voltrokken enkele dagen na de mislukte moordaanslag op premier Atef Sedki. De Egyptische regering heeft het afgelopen half jaar 20 fundamentalisten geëxecuteerd. Maar de bomaanslag van afgelopen donderdag, waarbij een meisje werd gedood, toont aan dat de fundamentalisten nog steeds in staat zijn tot actie. Duitse gif-trein bedreigt Albanees milieu Bonn - Al maanden staat aan de noordgrens van Albanië een Duitse goederentrein vol pesticiden die een bedreiging vormt voor het milieu. Verscheidene vaten met pesticiden zijn gaan lekken en de giftige substantie is in de wagons gelopen. Volgens deskundigen kan dit gevaar opleveren voor de mensen die in de buurt wonen. De Duitse minister van milieu Töpfer wil 1,4 miljoen mark uittrekken om onmiddellijk veiligheidsmaatrege len te treffen. De pesticiden zijn aan Albanië geleverd op Albanees verzoek, aldus een Duitse woordvoerder, die bena drukte dat alles geheel legaal is gebeurd. Na de politieke verwikkelingen in het land, wilde Albanië de gevaarlijke stoffen niet meer hebben en verzocht het Duitsland de lading terug te nemen. Gesprekken over Hongkong mislukt Peking - De 17e ronde van de gesprekken tussen China en Groot-Brittannië over de toekomst van Hongkong heeft geen enkel resultaat opgeleverd. De partijen gingen zaterdag in Peking uiteen zonder een datum af te spreken voor hervatting van het overleg. Hoewel geen van tweeën het wil erkennen, lijkt hiermee volgens waarnemers een eind te zijn gekomen aan de maandenlange strijd overeenstemming te bereiken over de politieke toekomst van de Britse kroonkolonie, die in 1997 aan China wordt overgedragen. Inzet van de onderhandelingen zijn de hervormingen van de kieswet die Groot-Brittannië nog voor de overdracht wil invoeren. De verkiezingen van 1994 en 1995, de laatste voor de overdracht, zouden volgens die nieuwe, democratischere kieswet gehouden moeten worden. Slecht weer Cuba eist tol Havana - In Cuba zijn bij overstromingen als gevolg van zware regenval zeker 22 mensen omgekomen. Elf mensen worden nog vermist. Vooral de provincies Santiago de Cuba, Holguin en Guantanamo werden de afgelopen dagen getroffen door de plensbuien die drie dagen aanhielden. Meer dan 47.000 mensen moesten worden geëvacueerd, 6.500 huizen zijn vernield. Ook wegen, bruggen en elektriciteitsmasten liepen schade op. De watersnood, op sommige plaatsen de ergste in dertig jaar, betekent een zware klap voor de toch al in de versukkeling geraakte Cubaanse economie. Aidid niet naar Somalië-conferentie Mogadishu - De Somalische krijgsheer Mohamed Farah Aidid heeft gisteren aangekondigd niet te zullen verschijnen op een door de Verenigde Naties georganiseerde conferentie over de toekomst van zijn land. Hij komt niet, zegt Aidids woordvoer der, omdat de VN nog altijd acht van zijn medewerkers vasthouden. De conferentie in de Ethiopische hoofdstad, die vandaag begint en drie dagen zal duren, is opgezet om een akkoord te bereiken tussen de rivaliserende facties en te voorkomen dat Somalië opnieuw afglijdt naar anarchie. 'Japan schrapt verbod op rijstiniport' Tokyo - Japan zal rond 10 december de opheffing aankondigen van het omstreden verbod op de import van rijst, hebben Japanse media zaterdag gemeld. Het verbod is één van de kwesties die in akkoord in de weg staan bij de uiterlijk op 15 december af te sluiten Gatt-onderhandelingen over liberalise ring van de wereldhandel. Een definitief besluit van Japan zal vermoedelijk afhangen van de vorderingen die de Europese Unie en de Verenigde Staten boeken bij het overleg over hun landbouwgeschillen van begin december. Stefan Schwarz verliest bondsdagzetel Bonn - De onlangs tot ereburger van Sarajevo benoemde Stefan Schwarz keert volgend jaar niet in het Duitse parlement terug. De 34-jarige CDU-politicus kreeg eerder internationaal grote bekendheid door zijn schokkende onthullingen over wreedheden in de burgeroorlog op de Balkan en zijn geëngegaarde pogingen het oorlogsleed onder de burgerbevolking te lenigen. Schwarz stak daarbij zijn mening niet onder stoelen of banken en kritiseerde openlijk het kabinetsbeleid van Kohl. Dat is hem in CDU-kringen niet door iedereen in dank afgenomen. Dit weekeinde stemden ruim 100 CDU-gedelegeerden van de kies kring Westerwald tegen Schwarz, ten gunste van de 54-jarige busondernemer Ulrich Schmalz. Regerende Kuomintang wint verkiezingen Taipei - De regerende nationalistische Kuomintang-partij in Taiwan heeft zaterdag de belangrijke lokale verkiezingen ge wonnen, maar kreeg met 47 procent minder stemmen dan ooit. Er was een nog slechter resultaat verwacht als gevolg van beschuldigingen van corruptie. Maar het feit dat de partij voor hereniging met China is, bleek voor velen toch aanleiding om de Kuomintang (KMT), die het land al tientallen jaren regeert, te kiezen. Ministers zouden teveel salaris innen Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Het voltallige kabinet van de Oostduitse deelstaat Saksen-Anhalt is gisteren afgetreden. Minister-president Münch (CDU) en vier ministers uit zijn christen-democratisch/liberale coalitie worden ervan beschul digd gezamenlijk bijna een mil joen mark teveel salaris te heb ben geïnd. Müijch ontkent alle schuld. „Wij treden weliswaar af, maar heb ben onszelf niets te verwijten. Wij hebben niets teveel gedecla reerd," aldus Münch, die duide lijk geërgerd sprak van een „der mate vergiftigde discussie dat niemand nog naar de feiten wil luisteren." Münch zegt dat hij en zijn kabinetsleden het slachtof fer zijn van een onterende cam pagne. Volgens de Rekenkamer van de deelstaat Saksen-Anhalt hebben de uit West-Duitsland afkomsti ge ministers zich samen bijna een miljoen mark teveel laten uitbetalen. Wie als Westduitse bestuurder in de voormalige DDR ging of gaat werken - vanwege carrièreplan ning, uit idealisme of om welke andere reden dan ook - weet dat hij een 'Oost-salaris' gaat ver dienen, dat wil zeggen tachtig procent van de in West-Duits land gangbare salarissen. Er zij» evenwel regels voor aanvullen® toelagen tot honderd procent Westers salarisniveau. Volgens de Rekenkamer hebben de mi nister-president en zijn vier mi nisters ten onrechte verwer- vingsgelden en andere uitkerin gen bij hun Westelijke bruto loon geteld, zodat ze in aanmer king konden komen voor de aan vullende twintig-procentsrege- ling. Het is de tweede regeringscrisis in Saksen-Anhalt sinds de Dui - se hereniging. De voorgange van Münch trad in de zomer va» 1991 terug. Voor de landelijke regeringscoa litie van CDU/CSU en Fl» komt de affaire hoogst ongel gen, omdat veel teleurgesteld kiezers volgend jaar de CDU rug zullen toekeren, zelfs •wordt de onschuld van Münc en zijn collega's alsnog aang- toond. tBRoopgevroBBdof Ever» laten horen via een Kleintji en het komt in orde Immers tienduizenden Stem- lezeressen (een op de drie) lezen i omdat zi| speciale belangstelli voor onze Kleintjes -ru Huisdieren Van onze verslaggever Kloosterzande - De CU Hontenisse vindt dat stuurders zich moeten t uit besturen van instel de gemeente een advi heeft of toezicht houdt, Het CDA denkt aan Huiz Th. Van onze verslaggever Terneuzen - Het bes Zeeuws-Vlaanderen rc pleegkundigen op te afkalving van de thui; werkgelegenheid en kv Op 11 december is in Den 1 een landelijke manifestati<| een openbaar debat ove thuiszorg. Het bestuur wi Zeeuws-Vlaanderen daar vertegenwoordigd is, omd, continuïteit van de thuiszc de knel dreigt te komen. De zorg aan de klant sta het spel maar ook de werk genheid en de werkdruk vo<| eigen personeel. In Ze^ Vlaanderen werken zo'n mensen bij de thuiszorg. Van onze correspondent Tholen - Bij een inbraak bedrijf Timpa FoundatiJ Tholen is voor een bedra, zeker honderdduizend aan lingerie gestolen. De diefstal werd gepleegd nacht van afgelopen vrijd, zaterdag. De inbrekers dr< het pand binnen door een d forceren, die daarbij zwaar beschadigd. Ook in het ma; was de ravage aanzienlijk. Van onze verslaggeefster Roosendaal - Medewe kers van het expediti knooppunt EKP van PTT in Roosendaal vrijdagmiddag hevig schrokken toen zij 'bombrief' in htm handi kregen. De brief was afkomstig het knooppunt in Goes was geadresseerd aan nister' Brinkman. 'Bombrj voor Brinkman, .ministei te 's-Gravenhage' stond op. Naam en adres van afzender ontbraken. Ome het een vrij dikke brief schakelden de te hulp roepen politie-agenten Explosieven Opruimin Dienst in. Die kwam do dikke mist vanuit Culer borg naar Roosendaal ger den. Vergeefs, zo bleek nadat brief met röntgenappar tuur was onderzocht. Er z een printplaatje in met draadje. De EOD heeft brief nog wel geopend, ma er gebeurde niets. zi 0 v; 'n ^an °,n2e correspondent Kruiningen - De politie 2 and (district Oosterschel ekken) heeft zondagmidi I k Personen op het veerp] Kfuiningen aangehoui e m het bezit waren d^gs en wapens. ®e verdachten zijn een 31-ja n uit Amsterdam, een 26-j man en vrouw uit Almere, --Jarige man en een 31-ja: k., uk Terneuzen. Bij de a {^ding trof de politie vepllw!pens en een gerbrge i aan r. verdovende middf v„ verdachten zitten 1 Zpoi i e Politiebureaus D„ anc* achter slot en grende hpofflarec^aussee in Terneu gen uit°Tnd?g twee 22-iariSe l\ manlf Lokeren opgepakt. Be bopto6 k moesten nog een aai een r S fta^en- Verder haddei evolver in de wagen ligge

de Stem | 1993 | | pagina 4