Tijdelijk kabinet neemt taken over Vereecken slaat opnieuw toe Receptie wielerclub matig bezocht Eerste wedstrijd Zeeuwse veldritcompetitie TOEGIFT OP MAANDAG Ui tgesproken m DE STEM ZEELAND AZW zoekt wegen om uit bestuurlijke impasse te geraken Wim Hendriks Trofee wordt zeer zwaar VELDRIJDEN Vele kopstukken ontbreken bij jubileum in Sluiskil HW'24 wint moeizaam van Axel Kille sfeer Gewichtheffen Enke AUTO OF Man vermist n ongeval op de Zeelandbru Oiuleraannemi Dow in de slag voor personee A. van den Bei burgemeester Bergen op Zoo Partijen Bosni* weer in gespre Rooks naar ploeg Priem Cehave-Encebc bi rode cijfers Iraanse leger beschiet Irak Axel - De bestuurlijke zorgen waarin AZW geraakte zijn nog niet voorbij. Zij het dat er licht gloort nu een com missie, op verzoek van de enkele resterende bestuursle den, de bestuurlijke taken op zich heeft genomen. „Aan het eind van het seizoen hopen we een nieuw bestuur te heb ben," aldus Jan Roose, woordvoerder van die com missie. Zoals we eerder meldden, stapte enige tijd geleden Sam Bakker als secretaris op. Dit pal nadat de op de nominatie staande voorzitter Arie Blaak uit Koe wacht een eventueel voorzitter schap niet meer zag zitten en MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 nog voor hij gekozen kon wor den opstapte. Dit omdat de uit gezette koers, waar hij samen met Sam Bakker enorm veel werk in had gestoken, op teveel tegenstand stuitte. Daan Dieleman was al eerder weg. Adrie de Footer zou vol gens plan ook afhaken, maar wel wedstrijdsecretaris blijven. In tussen viel ook Hans Hamelink wegens drukke werkzaamheden af. Om kort te gaan, AZW had nog slechts twee bestuurders over. Wim en Adrie Bakker. „Te weinig," oordeelde men zelf. Op verzoek van dat resterende be stuur werd een commissie in het leven geroepen, die de zaken waar moest nemen. Temeer daar volgens Wim Bak ker, die solo het dagelijks be stuur moest vormen, merkte dat er allerlei verhalen de ronde de den, die voor een verdeling van de geesten zorgde. De zaken nu uit handen geven, voordat er echte wantoestanden konden ontstaan, leek hem het beste. Zeker daar de 'opgefokte' sfeer en frustaties kans zouden krij gen een eigen leven te gaan lei den. Jan Roose, Adrie Schieman en Dries Wieland werden zo doende benaderd om gezamen lijk te trachten tot een nieuw bestuur te komen. Dit trio ging aan de slag. „Op 16 decerpber vragen wij de algemene vergadering toestem ming om verder te mogen gaan," aldus Jan Roose, die het predi kaat voorzitter liever niet opge plakt krijgt. Hij ziet zijn taak meer als woordvoerder van voornoemd trio, dat zoals duide lijk werd, bijgestaan zal worden door Jan van Drongelen, die het secretariaat zal gaan beheren en Willy Stallard, die de penningen onder zijn beheer krijgt. Is Wim Bakker na 23 jaar pen ningmeesterschap dan definitief weg? „Nee," zegt hij zelf. Nee zegt ook Jan "Roose. „In mei 1994 kan ook hij zich kandidaat stel len voor het nieuwe bestuur," is hierop het antwoord. Tot die tijd voert voornoemd trio, aangevuld met de twee bovenstaanden, het beleid bij AZW. „Wij vormen een tussenkabinet," weet Jan van Drongelen. In die tussenliggende periode wordt naarstig gezocht naar kundige bestuurders. Dat het nieuwe bestuur weinig tot geen oude bestuursleden zal bevatten valt zonder meer uit de gesprek ken op te maken. De kans dat de opgestapten terugkeren mag eveneens klein worden inge schat. Hetzelfde geldt voor het aanblijven van het huidige tus senkabinet, dat zich slechts als tijdelijke bewindvoerder ziet. „Rust in de tent, is momenteel het belangrijkste," is hun opvat ting. Ongestoord werken aan een nieuwe leiding die in ieder geval per 30 juni 1994 functioneel moet zijn. Sluiskil - Tijdens de re ceptie van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaande ren verklapte Ton van Oosten, voorzitter van het Zeeuws-Vlaams Wie lerweekend, dat de indi viduele tijdrit niet meer in Zuiddorpe wordt ver reden. Westdorpe wierp zich op als kandidaat en mag deze rit voor zowel de mannen als de vrou wen organiseren op za terdag 11 juni. Voor de rest blijven de ritten Sluiskil-Hulst en Bres- kens-Breskens gehand haafd. Het afzetten van het par koers in Zuiddorpe is de grootste oorzaak van het uitwijken naar Westdorpe. De Wim Hendriks Trofee in Koewacht op zondag 24 april 1994, wordt groten deels over Belgisch grond gebied verreden. De start is gelegen bij Meubelen De Smet, direct aan het via duct, om vervolgens naar het Belgische De Klinge te rijden. De karavaan krijgt heel wat kasseistroken te verteren. In Meerdonk bij voorbeeld en dat is een strook van minstens vijf ki lometer. Daarnaast liggen er nog behoorlijk slechte stukken in. De koers die uitgestippeld was gaat meer dan de helft over Belgisch grondgebied en voor de or ganisatie tekent de club uit St.-Gillis Waas. Volgens de KNWU zou het huidige par koers te zwaar zijn en zou den er enkele stroken kas seien moeten worden ge schrapt. Maar ook dan blijft het een zware Wim Hen driks Trofee. Vlissingen - De Zeeuwse veldritcompetitie, die zaterdag in Vlissingen van start ging leverde al direct een overwinning op voor Eric Vereecken, die bij de categorie amateurs/trimmers overigens geduchte tegenstand on dervond van Johnny van Cadsand. Laatstgenoemde was uitstekend op dreef en moest pas in de slotfase het hoofd buigen. gauw van de leiding verzekerd en bleef de eerste twintig minu ten broederlijk bijeen. Toen moest Michel Rommers afhaken, maar Johnny van Cadsand beet zich vast in het wiel van Ver eecken, ondanks een tempover snelling van laatstgenoemde. Van Cadsand had trouwens nog meer pijlen op de boog en waag de een sprong in de ruimte. Het leverde hem zo'n 25 meter voor sprong op. Vereecken moest toen alle zeilen bijzetten, maar slaag de er geleidelijk in om het gaatje dicht te rijden. Daarna koos Ver eecken zelf voor de aanval en hoewel Van Cadsand flink van zich afbeet moest hij in de span nende slotfase het hoofd buigen voor de ontketende Eric Ver eecken, die met zo'n tachtig me ter voorsprong als eerste de fi nish bereikte. Michel Rommers hield zijn derde positie vast, voor Edwin Enthoven en Rob Bijvank, die als eerste trimmer het eindpunt bereikte en daar mee weer knap presteerde. UITSLAGEN Amateurs/trimmers: 1. E. Vereecken (Hulst), 2. J. van Cadsand (Wachte- beke), 3. op 1.30 M. Rommers (Ril land), 4. op 1.50 E. Enthoven (Ste- kene), 5. R. Bijvank (Westdorpe), 6. P. Picavet (Hulst), 7. P. van de Vijver (Zuiddorpe), 8. R. Magnee (Vlissingen), 9. E. Koets (Westka- pelle), 10. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek), 11. J. Minnaard (Wemel- dinge), 12. W. Geijs (Kwaden- idamme), 13. J. Blok (Yerseke), 14. M. Wagenaar (Borssele), 15. A. Han- newijk (Goes). Junioren: 1. D. Schout (Sas van Gent). Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s-Gra- venpolder), 2. A. van Haaften (Sta- vènisse), 3. D. de Dreu ('s-Graven- polder). ATB-ers: 1. R. Tolhoek (Zierikzee), 2. A. Goossen (Wolphaartsdijk), 3. M. Blok (Lewedorp), 4. R. Bogaert ('s-Gravenpolder), 5. D. Mesu (Hein- kenszand), 6. A. Jansen (Middel burg), 7. R. van Hercules (Middel burg), 8. R. de Vrieze (Goes), 9. P. Gideonse (Heinkenszand), 10. E. Melse (Biggekerke). Bij de ATB-ers zegevierde Ray mond Tolhoek met ruime voor sprong. Danny Schout was de enige deelnemer bij de junioren en kreeg de bloemen dus in de schoot geworpen, terwijl Erwin de Dreu zich de sterkste toonde vaii de drie nieuwelingen die van start gingen. De bezetting bij de laatstgenoemde categorieën was dus mager, maar met een totaal aantal deelnemers van 53 toonde organisator Bert van Gils zich toch tevreden. Het parkoers op het Speelstad- terrein was goed berijdbaar, maar toch vrij pittig voor de veldrijders. Een paar bulten in het traject leverden bijvoorbeeld nogal wat problemen op voor sommige renners. Grote pechvo gels tijdens deze eerste wedstrijd waren de Zeeuws-Vlamingen Patrick van de Vijver en Frank Verbiest. Eerstgenoemde maakte al kort na de start een tuimeling en belandde in een slootje. Van de Vijver kon weliswaar zonder averij zijn weg vervolgen, maar liep nogal wat achterstand op. De renner uit Zuiddorpe herstel de zich echter kranig en wist alsnog de zevende stek voor zich op te eisen. Veel meer tegenslag kreeg Frank Verbiest te verwer ken. Hij maakte eveneens een tuimeling en bij deze val raakte zijn fiets, een fonkelnieuw kar retje dat hij pas een week in zijn bezit had, dermate beschadigd dat van total-loss kon worden gesproken. Een flinke schade post dus voor Verbiest, die geen lichamelijk letsel opliep. De wedstrijd verliep interessant. In eerste instantie omdat Ver eecken in het beginstadium of felle tegenstand stuitte van Joh nny van Cadsand en Michel Rommers. Dit drietal had zich al Eric Vereecken (links) toonde zich ook in de eerste wedstrijd voor de Zeeuwse veldritcom petitie een klasse apart. foto cor viveen Van onze sportmedewerker Sluiskil - In Atlanta vierde de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen zaterdag avond het 25-jarig bestaan. Opvallend was dat veel oud-renners op het feestje ontbraken en dat was een teleurstelling. Adrie de Maesschalck had wel de moeite genomen naar Sluiskil af te reizen. Re den van de geringe opkomst moet ge zocht worden in het niet persoonlijk benaderen van de oud-renners, ex-leden en andere betrokkenen uit het verleden. Rien Westveer, voorzitter van het district Zeeland van de KNWU, hield als enige vertegenwoordiger een toespraak en op een receptie van een jubilaris is dat uiterst magertjes. Hij ging even op de historie van de wielerve reniging in, maar vond de toekomst veel belangrijker. „De wielervereniging is op de goede weg. Ook de resultaten dit jaar spra ken aan en wat dat betreft zit het allemaal goed," aldus Westveer. Ook over de samen werking tussen de twee Zeeuwse wielerver enigingen was Westveer duidelijk. „Op be paalde gebieden kan samengewerkt worden, maar we hebben twee verenigingen en ik denk dat het goed is dat het zo blijf,t, aldus Westveer. Westveer kondigde aan dat volgend jaar zo'n 15 tot -20 dikke banden-wedstrijden gehou den worden in de provincie. De jeugd baart iedereen zorgen. Oud-voorzitter Ton van Oosten is wat dat betreft niet zo heel opti mistisch. „Binnen vijf jaar zal blijken hoe we er met de wielersport uitspringen. Aanwas is er bijna niet. Als je straks de oude lichting renners kwijt bent, dan ziet het er nu naar Van onze sportmedewerker Terneuzen - Er werd gisteren op grote schaal vriendschappe lijk gevoetbald door Zeeuws-Vlaamse ploegen. Axel bood goed stand tegen HW'24, maar kon niet voorkomen dat met 3-5 werd verloren. Zonder meer opvallend was de ruime 4-1-zege van RIA op Corn Boys. Felicitaties voor Constant van Waterschoot, voorzitter van de jubilerende wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen. Links bestuurslid Herman Mobach. foto wim kooyman uit dat je in een gat terecht komt, maar misschien keert het tij op tijd," aldus Van Oosten. De zaal van Atlanta was uitgedost met clubtruien van de sponsors die de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen heeft gehad. „Maar de trui van Erop en Erover hebben we niet te pakken kunnen krijgen. Dat is wel jammer," aldus Van Waterschoot. Volgens bestuurslid Herman Mobach zitten de mees te oude truien van de club nu in Polen. „Er is eens een hele lading naar Polen gegaan om daar de clubs te helpen aan kleding," aldus Mobach. Na de toespraak van Westveer sprak Van Waterschoot in een paar volzinnen uit dat de toekomst er wat de vereniging betreft goed uitziet. Daarna kon het jubileumfeest los barsten en dat duurde tot in de kleine uurtjes. AXEL-HW'24 3-5 - Al na 30 seconden stond Axel op voor sprong door Michel Nieuwelink. HW'24 was de betere ploeg en zette die achterstand om in een 2-1-voorsprong door goals van Werner Blanckaert en Harm Rietjens. Op slag van rust scoor de Michel Nieuwelink 2-2. Na rust werd het 2-3 door Harm Rietjens, scoorde Pascal Lensen 3-3 en moest een in een slotfase gelijkwaardig Axel toch het hoofd buigen door goals van Carlo Blommaert en Harm Riet jens. RIA-CORN BOYS 4-1 - Een ver diende zege voor een beter RIA. In de eerste helft liet die ploeg de kansen liggen, maar na de pauze liep de thuisploeg uit naar 4-0 door een eigen doelpunt van Corn Boys en goals van Patrick d'Hondt (2x) en Erwin van der Sijpt. Mark Maes scoorde tegen. STEEN-HULSTERLOO 1-1 - In de eerste helft had STEEN het beste van het spel en drukte dat uit in 1-0 door Ahmed Bali. Na de pauze een sterker Hulsterloo dat verdiend gelijk kwam door Guy Feyen. VOGELWAARDE-RCS 2-3 - Een aantrekkelijke wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen. In de eerste helft liep, RCS uit naar 0-2 door goals van De Vroe en De Krijger. Rudie Raas verkleinde de achterstand naar 1-2, waarna Schoneveld 1-3 liet aantekenen. Arno Wau- ters legde uit een strafschop de 2-3-eindcijfers vast. SLUISKIL-IJZENDIJKE 3-1 - Een voor rust uitstekend spelend Sluiskil liep uit naar 2-0 door goals van Paul van der Hooft en Barry du Puy. In de tweede helft was Sluiskil, dat vier vaste krachten miste, meer in balbezit maar werd nauwelijks gevaar lijk. Maarten Schilders scoorde tegen voor IJzendijke, waarna Paul van der Hooft de eindstand uit een vrije trap op 3-1 bracht. Fabian de Puy schoot voor de thuisploeg nog tegen de paal. VLISSINGEN-HONTENISSE 2-1 - Een gelijk opgaande wed strijd. Al in de vijfde minuut opende Edward Tieleman voor de bezoekers de score. Nauwe lijks tien minuten later tekende Rob Post voor 1-1 en hij scoorde een kwartier na rust ook het winnende doelpunt. BIERVLIET-BRESKENS 2 4-3 - En attractief duel met twee aan vallende ploegen en een wisse lend scoreverloop. Voor Biervliet scoorden: Erwin Duysserinck (2x), Michel van de Walle en Philip Buijck. Voor Breskens 2 werd de productie verzorgd door Paul Walraven, Mark Praat en Marcel Hendrikse. GRAAUW-HVV'24 2 0-2 - HW'24 2 had technisch de meeste bagage en won dan opk verdiend. In de eerste helft scoorde Davy Voet 0-1 en na rust nam Eric Heynderickx het tweede doelpunt voor de bezoe kers voor zijn rekening. mmmmmmÊKÊÊÊÊStÊÊI DE VOLLEYBALWEDSTRIJD voor de Zeeuwse beker tussen YVC en Dynamo'70 zaterdag middag in de Oostburgse sport hal De Veerhoek werd in een kille sfeer afgewerkt. Het was niet alleen de temperatuur die het liet afweten, ook het pu bliek had blijkbaar een snip perdag en was in Petit Paris gebleven. Dat bovendien de aangewezen scheidsrechter Worst niet kwam opdagen en moest wor den vervangen door de gebles seerde, maar overigens goed fluitende YVC-speler Ed Wier- sum, maakte het trieste verhaal compleet. Het leek meer de en tourage van een vriendschap pelijke wedstrijd dan een be kerwedstrijd in de tweede ron de. YVC trok zich er echter niets van aan en won verdiend met 3-0 in 50 minuten. De'enige toeschouwers: de kantinebe heerder, uw eigen volleybalme dewerker, spelende kinderen van enkele spelers en een hand schoenen dragende teister, von den het toen welletjes. De be kertopper moest het in IJzen dijke blijkbaar afleggen tegen de intocht van Sinterklaas, die in een bomvol jeugdgebouw werd toegezongen. DRAMATIEK en controversen zijn een sport als gewichtheffen niet vreemd. De onlnags gehou den wereldkampioenschappen •in Melbourne bevatten beide ingrediënten voor woede en leed(vermaak) weer volop. Daarnaast werd er nog goede sport geboden en gepresteerd. De mondiale titelstrijd begon met een politieke rel, toen voor de huldiging van de medaille winnaars in de categorie tot 54 kilogram de Zuidkoreaanse vlag verdwenen bleek. Kwang- kvi Ko, met het brons om de nek, keek vergeefs de lucht in. Volgens de organisatoren was het dundoek, met nog 40 ande re, gestolen na de openingsce remonie. Een tweede volgde, toen de Taiwanese Shu-Chih Chen op het erepodium stond en er maar geen volkslied uit de luidspre kers wilde komen. Tot de 'sound of silence' was besloten, omdat het door de Taiwanese delegatie geleverde bandje het nationale volkslied bevatte en niet, zoals al jaren geleden in overleg met China afgesproken, de Olympische hymne. Het evenement eindigde met een tweegevecht tussen de Duitsers Ronny Weller en Man fred Nerlinger om de benaming 'sterkste man van de wereld'. Olympisch kampioen Weller, die naar de superzwaargewich ten overstapte omdat hij dacht in die categorie meer aandacht te krijgen, zegevierde met twee wereldrecords (442,5 kg totaal, 200 kg trekken), Nerlinger stel de er een tegenover (247,5 kg stoten). Het spierversterkende middel, de wraakgodin van het ge wichtheffen, stond ook nu weer voor en tijdens de kampioen schappen in het middelpunt van de belangstelling. De inter nationale gewichtheffederatie (IWF) werd in verlegenheid ge bracht door het meedoen van de Australiër Ron Laycock, die achtste werd in de klasse tot 78 kg. Hij werd nota bene drie dagen voor het begin van hel toernooi betrapt op anabolica- gebruik. IWF-secretaris Tamas Ajan noemde de actieve aanwezig, heid van Laycock een 'verne dering voor het gewichtheffen' Hij verweet de organisatoren onverantwoordelijk en ethisch gedrag. Sam Coffa, voorzitter van de Australische federatie, verweerde zich dooi te zeggen dat de positieve atleet tegen de bevindingen van de dopingcontroleur beroep had aangetekend en dus startge rechtigd was. De pogingen van de internatio nale bond de naam van de sport te zuiveren, lijkt al goeddeels mislukt. Begin dit jaar werd een nieuwe indeling gemaakt ii gewichtsklassen, omdat werd aangenomen dat toch alle re cordhouders een lift hadden ge kregen van' de apotheker. De hoop op een 'schoon' 1 pioenschap met nieuwe catego rieën vervloog al voordat halter van de grond was getild. De komst van een Russische afvaardiging was daar onder meer debet aan. Dat team was een maand eerder uitgesloten van deelneming omdat drie van zijn leden een uiterst verdacht plasje hadden ingeleverd. Tegen betaling van 90.000 gul den verkregen de Russen echter toch het recht met een gedeci meerde ploeg in Melbourne de start te komen. Die investe ring betaalde zich terug met gouden medaille van Viktor Tregoebov (-91 kg), die enige compensatie kreeg voor het verlies van de herinnering zijn eerste plaats bij de Spelen van Barcelona. Het Olympisch goud werd hem overigens niet afgepakt door de dopingbestrij dingsdienst, maar door een or dinaire inbreker. Het gewichtheffen voor vrou wen was en is een Chinese aangelegenheid. Zeven WK's zijn er nu geweest en China bezit 156 van de 171 mogelijke gouden medailles. Melbourne leverde een oogst op van negen tien eerste plaatsen. Dat had den er meer kunnen zijn, enkele atletes geen problemen hadden gehad met het e' gewicht en blessures. Aan de hegemonie van de Chinese vrouwen komt voorlopig j einde, want vijf van de zes wereldkampioenes zijn nog geen 20 jaar. KARIN Enke is voor de derde keer getrouwd. In Langebrück, een dorp bij Dresden, trad vroegere schaatsenrijdster in het huwelijk met Henning Richter, een verzekeringsagent. Enke is nu even vaak middel punt van een bruiloft gew als winnares van Olympisch goud. Ze heeft ook drie kinde ren. Met elf wereldtitels is En ke de beste rijdster aller tijden. Tussen 1980 en 1988 veroverde ze tijdens drie Winterspelen naast drie goud, vier zilver en een brons. Yvonne van Gennip beperkte Enkes goudoogst door in Calgary (1988) drie afstan den te winnen. Bijdrage: Willy van Leeuwen De 64-jarige schrijver Gregor Frenkel Frank in Het Parool: „ft ben toevallig iemand die denkt dat sporten moet. Het moet Daar ben ik fanaat in. Niet in het sporten zelf, maar in M moeten. Die dwang te mogen ervaren is een feest voor «e» flierefluiter. Hoe oud hij ook wordt. Prins Alexandre de Mérode, voorzitter van de medische commis sie van het IOC in NRC Handelsblad: „De een is tegen doping, de ander wil het vrij laten. Die discussie is van belang geweest Maar de mensen die liberalisering voorstaan moeten zich eens realiseren dat we aan de vooravond van een evolutie staan Genetische manipulatie is niet ver meer." De Haarlemse arts Michel Karsten in de Volkskrant: „De spon is een afspiegeling van de maatschappij. En de maatschappijn corrupt, de sport is corrupt, alles is corrupt. De Olympisch Spelen, die zijn toch een farce. Eén grote financiële business Daar gaat het helemaal niet om de beste sporter. Dat interes seert ze geen bal. Controles vanwege de gezondheid van ie sporterHa, interesseert ze niks. Er klopt niets van, echt met- Mensen worden gewoon voor de gek gehouden. Die dopinghjstc» zijn toch belachelijk. De helft van de middelen die daarop staat, doen helemaal niks." Voetballer Ulrich van Gobbel in Nieuwe Revu: „Ik ben nog'1 stil, nee, niet verlegen, ik ben heel ingetogen, in mezelf gekeert- Ik uit me niet zo makkelijk, ik houd veel voor mezelf. Voetballer Wim Jonk in VI: „Wij zijn een van de weinige lande"- die aanvallend voetbal spelen en daarmee ook nog results at halen. We behoren dus gewoon nog tot de wereldtop." Marathon-schaatser Arnold Stam in NRC Handelsblad: houd de neiging om erin te vliegen. Dat is misschien niet sW maar het past bij mijn aard. Schaatscoach Ab Krook in Het Parool: „Ik durf mijn hand ral voor een Noorse ijsmeester in het vuur te steken, als het bi)1» ijsbereiding gaat om goud voor een Nederlander of een Noor. koo Wat dacht u van het resul weten via een „kleintje" in Bijna 5 van de 10 mannen I die De Stem lezen het>ben speciale belangstelling voor onze Kleintjes" rubriek. "Auto's en motoren" Uw aanbieding in die rubriek Kan dus niet missen. Colijnsplaat - Bij een ver ongeval op de Zeelandbi gisteravond de inzittend; een bestelbusje waarsch door verdrinking om het gekomen. Het busje bots een tegenligger en vloog teg vangrail. De bestuurder inzittende werden uit het geslingerd en kwamen in d< terschelde terecht. De bei der wist naar de kant te z men. Naar het slachtoffer nog gezocht. Temeuzen - Er wordt dö( onderaannemers van Dow I lux in Terneuzen druk o handeld over arbeidsplaats; dreigt een ontslaggolf doo feit dat Dow flink gaat bez gen op de onderaannemers, maatregel zal naar verwac eerste instantie zeventig we: mers hun baan kosten. ZIE ZEELAND - C1 Bergen op Zoom - A. var Berg (WD) wordt per 16 ja de nieuwe burgemeester Bergen op Zoom. Ze is oud houder van financiën in Haag. Begin dit jaar trad toen bekend werd dat het I se Gemeentemuseum onde directeur Fuchs meer dan miljoen gulden te veel had i geven. ZIE ZEELAND - C2 Genève - De strijdende pa: in het Bosnische conflict p in Genève weer met de bem laars Stoltenberg en Owen, dat is ook zowat het enige w punt van het nieuwste vr initiatief. Geen van de pai wil tot dusver concessies doi ZIE BUITENLAND - A4 Nog koud Het begin van de dooi is éven uitgesteld. Het Russisch hogedrukgebied trekt zich langzamer tere dan verwacht. Vandaag t en toe zon en door de aanwakkerende wind gu Breda - Steven Rooks fiets mend jaar voor de TVM-] van Cees Priem. Hij tekend; teren een contract voor één bij de Nederlandse ploeg. ZIE SPORT-B1 peghel - De sluiting van en slachterijen heeft Cehave-E Be niet het gehoopte winsthe gebracht. Doordat de var oprijzen langer dan verwac! Bet slop zitten, heeft het cor Bet afgelopen boekjaar 8 mi gulden verlies geleden. ■ZIE ECONOMIE - A5 Jeheran - Het Iraanse Bert beschietingen uit op bb Iraanse rebellen in Bigens niet bevestigde be: b zouden Iraanse soldaten ®p,in !rak zijn doorgedro °m de rebellen te bestrijden.

de Stem | 1993 | | pagina 20