Verstappen breekt met 'Willi Wichtig' Piet Schrijvers kan bij AZ bijna niet meer stuk Ignace van Nevel is weer oppermachtig jieuws KORT |\lanager Schumacher valt van ene schandaal in het andere goede zaken Sepp Vermeulen sterkste Ad Segers pakt jeugdtitel B7 I DE STEM SPORT ZEELAND B8 Bosloop in Heikant 29 NOVEMBER 1993 MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 "lofton Beveren tart dinsdag 30 november de euwse selectie onder de 21 jaar 1.30 uur, tegen de beloften van ■idsrechter Jaap Kaland en de eire. eft de volgende selectiespelers nemuiden), Marcel Kole (Goes), Irwin Dek (Hoek), Pieter van de ge), Ramon Gabriëlse, Ronald iter Labrujere en Micha Leka- ipper (Oostkapelle), Björn Lan- g (Serooskerke) en Mario Harte ïleider Lau Traas. Vastgesteld is i op 8 februari, maar tussendoor e wedstrijd in Hoek tegen NAC 'gen Alemannia Aachen. voetbal ;bal voor vrouwen is er lustig op .e de kroon door met 15-0 ten ■en. Heyndrickx volgde met een lidin hield het tegen Peters met ■rs/Gerka en AZWZ eindigde in in Hermon, Tamara van Boven, Inge Suy (4x). AZWZ kwam tot 0-1 en 1-2 van Josa van Vliet. hard 9-16, AZWZ 9-12, Heyndrickx lisco Love 8-3. Peters 9-2, De Block egen koploper de Hulster zaalvoetbalcompetitie oor koploper Paradijs met 6-3 te toe alles won, werd daarmee op d. voltrokken door een half dozijn ren Evert Dophemont (2x), Peter 2x). Mark Geensen (2x) en René 't Anker/Schelfhout kende een ite wissel liepen de gemoederen ine Kersbulck er een einde aan mann-Van der Poel/Ros Beijaart 5-4, iizende Man 2-1. Paradijs 6-10, DLC 6-8, ING 6-8, tos Beijaart 7-7, Den Dullaert 7-6, De ïyter 7-4, The Corner 7-2, 't Anker/ Strijen met overtuigende 7-1-cijfers van per in de tweede klasse van het ijn van kans in dit vriendschappe- og niet in de score tot uiting (1-1), thuisploeg duidelijk beter. Nadat 'oorsprong had gebracht tekende ijkmaker van de bezoekers. Na de r het net wel te vinden. Door een msteeg kwam de thuisploeg goed- (iep Hoek fors uit. Peter Landa, 1 geblesseerde Osmund Ogali, nam ing en de andere doelpunten van is Kayser en Geert de Poorter. ïrliest opnieuw korfbal heeft Luctor opnieuw een ïuzense sporthal 't Zwaantje sloot af met een fraaie 14-9-zege. >re de let nd en Sa let de ei- uk di rk, net ter 'ift tor er- ink Iric 'is- ,en KC ge- :eft tikt. ram de ge- ioit Het iKC toe oeg lan. dan de 9-7-ruststand sloeg Merwede een gaatje. Bij BKC ging het wat mis en aanvallend had het pech. Hal verwege de tweede helft bij 14-11 zat het er in om terug te komen, maar de echte uitge speelde kansen kwamen pas in de laatste minuten, waardoor BKC op één doelpuntje bleef steken. Doelpunten: Jacco Fenijn (4x), Frans Verplanke (3x), Mark Kolijn (2x), Jerry van Haneg- hem, Angeline Oskam, Saskia de Bree en Karin Korstanje. UITSLAGEN Promotieklasse A: DSO-Kinderdi)K 3 12-11. Promotieklasse B: ACKC 2-Atlas 8-15, Stormvogels-Triade 16-4. Promotieklasse C: Scheldevogels- Animo 3 13-12, Snel 3-Zuidwesters 7-8, TOP 2-Kinderdijk 4 9-17. Eerste klasse A: Tjoba 4-TOGO - 14-12, Swift 4-Seolto 2 12-11, Luc tor 2-ONDO 3 9-11. Eerste klasse B: Volharding-Tjoba 5 14-14, ONDO 2-TOGO 3 13-». Stormvogels 2-Seolto 5-11. Tweede klasse A: Olympia-BKL 8-11, Stormvogels 3-TOP 3 11-". Luctor 3-Atlas 2 9-7 Tweede klasse B: Tjoba 6-BlauW Wit 2 7-13, ONDO 4-Swift 5 25-1, AU Ready 3-Animo 4 7-20. Derde klasse A: Volharding 2-Zuidwesters 3 6-14, TU 4-ONDO 5 5-16, Zaamslag 2-Animo 5 10-4. Derde klasse B: Blauw Wit 3-Tph 8 6-7, Seolto 3-Stormvogels 4 9-», SKNWK-Olympia 2 10-5. Vierde klasse A: Blauw Wit 4-AU Ready 3 11-10, TOGO 5-Olvmpia 9-6, KVK 2-Seolto 5 11-8. Vierde klasse B: TOGO 6-A11 Rfaa>. 4 5-12, Seolto 4-Stormvogels 5-14, Animo 6-TOP 5 12-13. Vierde klasse C: Swift 6-Luctor 3-14, Atlas 3-ONDO 6 4-3. B-junioren: HKC-Swift 11'"' Zuidwesters-PKC 2 9-10, Albatros- Tjoba 8-9. STANDEN ,A, Promotieklasse A: DSO 3-6, Luc 2-4, Kinderdijk 3 2-2, Merwede 3-2, Oranje Wit 3 1-0, Swift 3 l-iu' BKC 2-0. Promotieklasse b: Atlas 2-4, D 2-4, Tjoba 3 2-2, Stormvogels 2-'. Triade 2-1, Ventura Sport 3 2-*. ACKC 2-0, Vriendenschaar 3 2-0- Promotieklasse C: Kinderdijk 2-4, Zuidwesters 2-4, ScheM£J,p gels 3-3, Snel 3 3-2, VIOS 1-0, Tur 2 1-0, Animo 3 2-1. Eerste klasse A: Tjoba 4 2-4, S 4 3-4, Seolto 2 2-2, TOGO 2 2-2- ONDO 3 3-2, KVK 1-0, Luctor Eerste klasse B: Volharding - y ONDO 2 1-2, Zaamslag l-2,bt0" vogels 2 2-2, Seolto 2-2, Tjoba 2-1, TOGO 3 2-0. I Kan onze verslaggever buub Paulissen I Stuttgart - Voor autocou reur Jos Verstappen ligt in iedere bocht het gevaar op loer. De weg naar het Imekka van de autosport is I echter ook buiten de baan lbezaaid met hindernissen. I Het succes van de Limburger I werkt als een magneet op mën- i die een graantje willen mee lton. Managers die beweren Izijn loopbaan gunstig te kunnen I beïnvloeden en hem lucratieve lontracten in het vooruitzicht pellen. Een lobby om in de For- Imule 1 te komen is onontbeer lijk. Maar hoe belangrijk het is lom zich te omringen met de I juiste adviseurs, blijkt uit de ■schandaaltjes waarin Willi We- l;er, manager van Formule-1- I iter Michael Schumacher en ex- Iteambaas van Jos Verstappen, is Iterwikkeld. lïeber, eigenaar van WTS (We leer Team Stuttgart) waarmee I Verstappen het voorbije seizoen liirore maakte, drong maanden lang bij Verstappen aan op de I randtekening onder een contract I waarin de Duitser als zakenbe- Isartiger - uiteraard tegen een liardig percentage van de inkom- laen - zou worden aangewezen, lüe weigering van Verstappen Izou wel eens een van de beste I zetten in zijn nog prille loopbaan Ihmnen zijn. ITurgcontract löe Montfortenaar blijft daarmee bespaard dat hij de komende [aren net als Michael Schuma- liher vastzit aan een wurgcon- llact met 'Willy Wichtig', zoals liij in de autosport bekend staat. Schumacher is een van de snel ste coureurs ter wereld. Echter lie miljoenen die de andere For- p.ule-l-sterren incasseren, gaan pan zijn neus voorbij. Enerzijds |omdat hij tot 1998 twintig pro- :ent van zijn inkomsten moet lafstaan aan zijn manager, an derzijds omdat sponsoren en eamchefs worden afgeschrikt Noor de persoon Weber. 3e voorbije maanden lijkt de jil-jarige Willi Weber te worden achtervolgd door zijn verleden, la augustus begon het te romme- toen Weber werd gechan geerd door een voormalige za- 1 apartner. De man eiste I200.000 Mark zwijggeld om niet |iit de school te klappen over het donkere verleden' van Weber. In september bood een man uit «en een dossier over de levens- handel te koop aan bij Benetton, pt team van Schumacher. En In de Formule-3-wagen van het WTS-team reed Verstappen naar de Duitse titel. vorige maand werd de levensge zel van Weber's dochter Chris tina gearresteerd op verdenking van de handel in drugs. Prostitutie De onthullingen in de Duitse media waren voor het gerenom meerde blad 'Der Spiegel' aan leiding in het verleden van de manager van Schumacher te duiken. Het weekblad kwam tot ,de conclusie dat de ijdele Weber fortuin heeft gemaakt in de we reld van de prostitutie. De voor malige handelaar in tweede hands auto's zou onroerend goed hebben gekocht en gehuurd, dat werd doorverhuurd en als bor deel of saunaclub werd uitge baat. In 1988 liep Weber met deze constructie tegen de lamp. Als verhuurder van de 'Villa Erotica' in Böblingen werd hij veroor deeld tot een boete van 12.000 Mark wegens 'medeplichtigheid bij het aanzetten tot prostitutie'. 'Der Spiegel' somt nog enkele pikante details over Weber's le ven in het lichte zeden-milieu en laat diverse invloedrijke mensen uit de autosport vertellen hoe schadelijk de bemoeienis van Willi Weber voor de loopbaan van Schumacher is. Gefortuneerd De contacten tussen Schuma cher en Weber kwamen ten tijde van de veroordeling van laatst genoemde tot stand. Medio jaren tachtig sloeg de gefortuneerde Weber zijn vleugels uit in de autosport. Als hobbycoureur op leeftijd kocht hij een plaats in een Formule-3-team om voor zijn plezier rondjes te rijden. Vanaf 1988 beperkte Weber zich tot het leiden van zijn WTS- team en werd met Joachim Win- kelhock meteen Duits kampioen. Op zoek 'naar talent kwam We ber terecht bij de toen pas 19-jarige Michael Schumacher. Bij gebrek aan geld om door te stromen in de autosport greep Schumacher de mogelijkheid die Weber hem bood: een compleet Formule-3-seizoen en maande lijks een bedrag van 1000 Mark. In ruil daarvoor ondertekende Schumacher een driejarig con tract, met een eenzijdige optie voor Weber tot 1998. Mercedes Schumacher werd Formule-3- kampioen en het jonge talent werd door Mercedes geadopteerd als fabriekscoureur. De sportlei- ding van Mercedes plaveide voor Schumacher ook de weg naar de Formule 1 door in 1991 het geld voor het Jordan-debuut te beta len en de veelbesproken wissel naar Benetton te forceren. Mer cedes plande de terugkeer in de Formule 1 en wilde Schumacher alvast klaarstomen voor het gro te werk. Omdat Daimler Benz de Formule 1-plannen inmiddels heeft teruggetrokken, kwam ook een einde aan de bemoeienis met de loopbaan van Schumacher. Willi Weber bleef. Het imago en de wijze van za kendoen van Weber lijkt echter steeds meer een blok aan het been van Michael Schumacher te worden. De exhorbitante bedra gen die Weber voor pr-activitei- ten van Schumacher claimt, zou den geïnteresseerden afschrik ken. Waar de collega's jaarlijks miljoenen aan sponsoractivitei ten opstrijken, is het met de reclamecontracten van de in Duitsland immens populaire Schumacher dun gezaaid. Heksenjacht De recente onthullingen rond Weber zullen de marktpositie van zijn produkt Schumacher nauwelijks verstevigen. Dat bleek recentelijk toen Sonax, een Duitse fabrikant van onder- houdsprodukten voor de auto, voor vele miljoenen Ayrton Sen na voor een pr-campagne enga geerde. En afzag van de bedui dend goedkopere offerte van Schumacher. Volgens Weber is er sprake van een 'heksenjacht' tegen zijn per soon. Hij heeft aangekondigd te gen 'Der Spiegel' een schade claim in te dienen wegens smaad. „Ik ben geschokt door het niveau waarop wordt ge werkt. Wie is geïnteresseerd in mijn verleden? Ik ontken het niet, maar wil er wel op wijzen dat ik eigenaar en niet uitbater van die hulzen was. Dat ik de carrière van Michael zou bena delen is onzin. Hij zit nota bene FOTO ANP in een van de beste teams." Stoort niet Ondanks alle negatieve publici teit zegt Michael Schumacher voor de volle honderd procent achter zijn manager te staan. „Ik ken het verleden van Willi vanaf het begin van onze samenwer king. Het heeft me toen niet gestoord en stoort me ook nu niet. Wij hebben altijd 'geweten dat zulke verhalen ooit zouden verschijnen. Ergens ben ik blij dat nu alles op straat ligt. Wij hoeven ons geen verwijten te maken. Zonder Willi had ik dit allemaal niet bereikt en daarom steun ik hem nu," zo liet Schu macher loyaal aan Motorsport Aktuell weten. Inmiddels heeft de coureur wel besloten andere adviseurs in te schakelen: „om dat het werk ons te veel wordt en om Willi en mij uit de vuurli nie te halen." Blijkbaar zijn andere coureurs minder gecharmeerd van de ma nagerskwaliteiten van Willi We ber, die een neus voor racetalent niet kan worden ontzegd. Na Schumacher werden Pedro Lamy en Jos Verstappen met het WTS-team Formule- 3-kam- pioen. Weber drong ook bij dit duo op samenwerking aan. Bei den bedankten en zullen daar niet echt spijt van hebben. De Portugees rijdt inmiddels voor Lotus in de Formule 1 en bij Jos Verstappen lijkt het slechts een kwestie van tijd, alvorens hij debuteert in het mekka van de 'autosport. Jos Verstappen: 'Met Weber als teambaas heb ik in ieder geval geen verkeerde keuze ge daan. FOTO VAN+VAN Willi Weber had het plan de campagne rond Verstappen hele maal klaar. Hij zou het succes volle Crypton-team opkopen, met Verstappen op jacht gaan naar de Formule-3000-titel en de Limburger via deze omweg naar de Formule 1 piloteren. Het 'nee' van Verstappen doorkruiste de plannen, hetgeen Weber - die inmiddels afzag van de Crypton- deal - hem niet in dank afnam. Weber wilde tijdens de Grand Prix van Portugal in Estoril, en kele dagen voor de eerste Foot- work-tests, dat Verstappen een meerjarige verbintenis tekende. Toen Verstappen de boot af hield, reisde Weber terug naar Duitsland om het Formule-3-de- buut in de WTS-auto van Mi chael Schumachers broertje Ralf bij te wonen. -„Dat Weber niet kwam opdagen bij de test in Estoril heeft mij teleurgesteld," aldus Verstappen, die blijft ver trouwen op de gratis adviezen van zijn 'ontdekker' Huub Ro- thengatter en Marlboro pr-man Pim van der Heul. Jammer Verstappen werd vorige week tijdens de McLaren-tests in Sil- verstone geconfronteerd met de onthullingen over zijn ex-team baas, maar wil daar niet dieper op ingaan. „Ik praat niet over andere mensen. Met Weber als teambaas heb ik in ieder geval geen verkeerde keuze gedaan. Met het WTS-team heeft hij mij prima geholpen in de ontwikke ling van mijn loopbaan. Wij wer den kampioen, wonnen de Mas ters en ik reed me in de picture van de Formule 1. Alleen jam mer wat er vervolgens gebeurde met Macau en Fuji." Toen Willi Weber merkte dat Jos Verstappen niet met hem in zee wilde, ontstonden problemen over de prestigieuze Formule-3- races in Macao (vorige week) en Fuji (morgen). Weber nomineer de Verstappen niet voor die wed strijden. Eerst heette het dat Verstappen geld wilde hebben voor die wedstrijden. Toen We ber dat verhaal niet staande kon houden, beweerde de Duitser dat het contract van Verstappen niet voorzag in die twee races en dat hij extra sponsorgeld moest op hoesten. De sponsors van Verstappen ga ven de zaak in handen van Duit se advocaten om het contract te laten doorlichten. Pim van der Heul: „Als blijkt dat het contract wel voorziet in Macau en Fuji, dan overwegen wij juridische stappen tegen Weber." Of dat er ooit van komt is twijfelachtig. Door de McLaren-test had Ver stappen toch niet kunnen rijden in Macau. En door de stormach tige ontwikkeling richting For mule 1 is voor Verstappen het hoofdstuk Weber en Formule 3 afgesloten. I 'Wig jaar rond Sinterklaastijd pak- l'en donkere wolken zich samen bo- lv® Piet Schrijvers. De toenmalige trainer van TOP kreeg 'wegens ■slechte resultaten' alvast zijn ont- Islag aangezegd bij de Osse eerste pvisieclub. Een goed jaar verder I'acht Schrijvers bij AZ'67 een zon- pge toekomst tegemoet als voetbal trainer. Met de club uit Alkmaar |pakte hij zondag bij FC Dordrecht L' laatste puntje dat nodig was Ivoor de tweede periode. 13oor Dorien Baaijens P'kmaar - De Alkmaarderhout, het I "iiishonk van AZ'67, ligt er een beetje 13est bij. De vaste toeschouwers bij de pjumng van de eerste divisieclub uit rtonaar slaan ondanks het dunne laag- |Jf sneeuw en de ijzige kou hun dagelijk- 6 uitje niet over. Het clubje mannen, Ipisioengerechtigd of vlak daartegen 'a1 heeft de goede tijden van AZ nog 2* gemaakt. In 1978 en 1982 werd de i™VB-beker gewonnen. In 1981 haalde zelfs de UEFA Cup-finale en vierde een dubbel: landskampioen en be- pwinnaar. Ito! kon alles. Er liepen hier L\me« bontjassen rond dan spijker punt zegt een van hen-De herinne" lila t aan ven,logen tijden maken snel K, ,s voor de stand van zaken in de Ier H realiteit. De ingevallen win- Kj' e Periodetitel en de huidige trainer II ,een geliefder gespreksonderwerp h' ?e °ude rotten. „De vorige trainer IK Aullems was niks. Zat er als een oude man op de bank bij. Maar Piet Schrijvers, die heeft alles weer op de rails gezet." Voetbaljungle Het gaat Piet Schrijvers voor de wind. Door spelers en het bestuur van AZ wordt hij op handen gedragen. Bij de supporters kan hij bijna niet meer stuk na het bereiken van de nacompetitie gloort. In de voetbaljungle is de gevier de keeper van FC Amsterdam, Ajax, FC Zwolle, het Nederlands elftal (46 caps) en de verguisde ex-trainer van Wage- ningen en' TOP Oss een survivor geble ken. Bij AZ kan hij eindelijk zijn ei kwijt en krijgt hij de erkenning als voetbaltrainer, waar de mens Piet Schrijvers zo naar hunkert. „Ik heb het dan ook uitstekend naar mijn zin hiero," vertelt Schrijvers breed glimlachend in zijn kantoor. Ook daarin is hij erop vooruit gegaan. Het 'contai nerkantoor' bij TOP heeft in Alkmaar plaats gemaakt voor een echte kamer met donker eiken meubilair. „Ik kan bij AZ al mijn aandacht besteden aan voet bal en de A-selectie. Ik hoef hier niet naar de organisatie te kijken en checken of dingen wel geregeld zijn. Bestuursleden zijn hier dagelijks aan wezig en aanspreekbaar. Dat was bij TOP wel anders. Daar moest ik soms zelf nog de bus bestellen voor het tweede elftal omdat ze datgewoon waren vergeten." Begin december vorig jaar kreeg Piet Schrijvers van het TOP-bestuur te ho ren dat de club niet verder met hem wilde gaan. TOP had dat weekeinde net met 1-0 verloren van koploper De Graafschap en bungelde ergens onder aan de staart vaa de ranglijst in de eerste divisie. Als ontslagreden naar buiten toe werd opgegeven 'wegens slechte resultaten'. Ontslagbrief „Maar daar kijk ik dan op een gegeven moment ook doorheen. De belangrijkste oorzaken voor mijn vertrek liggen in het eerste half jaar dat ik bij TOP trainer was. Dat blijkt wel uit mijn ontslagbrief. Ik heb toen kennelijk op de teentjes getrapt van bestuursleden omdat ze van mij niet meer met de spelersbus meemochten. Mijn gemopper op de 'Osse jongens' (de oud-spelers Ruud van Lith, Mart van Lokven en co.) stond hen tegen. Maar ja dan hadden ze me na dat eerste jaar geen nieuw con tract moeten aanbieden en salarisver hoging moeten geven. Maar ik wil liever geen oude koeien meer uit de sloot halen." „Bij TOP heb ik van niets iets gemaakt. Totdat Sinterklaas met zijn aardige verrassing kwam. Ondanks alle blessu res zijn we vorig seizoen toch nog op een negende plek geëindigd. Lieten re delijk voetbal zien," blikt Schrijvers terug. „Ik hou natuurlijk wel bij wat TOP iedere week heeft gedaan. Ik vind het sneu voor de jongens hoe het nu gaat. Dat gaat me echt aan het hart. Hoor ook dat er onvrede is. Ik heb natuurlijk nog wel mijn spionnen zitten bij TOP... En spelers bellen me nog wel eens op als ze dingen kwijt willen. Kunnen dan even tegen me aanlullen. Remco Torken (nu VW) bijvoorbeeld. Met Roy (sup portersbegeleider en barkeeper in spon sorhome) heb ik regelmatig contact. En Marina en Ruud Kaiser (assistent-trai ner van Bram Bram bij TOP) zie ik nog weieens. Laatst na een bezoek aan ADO Den Haag zijn we nog lekker wezen eten." „Nee, spijt dat ik naar TOP ben gegaan, heb ik niet. Ik vind het alleen jammer dat ik mijn karwei daar niet heb mogen afmaken. Ik wilde daar A van mijn imago als keeperstrainer verlost worden en B laten zien wat ik als voetbaltrainer allemaal in huis heb. In die zin heb ik dus een gevoel van onvrede. Maar van de andere kant is mijn werkwijze bij TOP elders wel aangeslagen." WW-uitkering Na zijn afscheid bij TOP heeft hij dan ook slechts enkele weken moeten wach ten op een nieuwe werkgever. Om zijn WW-uitkering niet in gevaar te bren gen, solliciteerde hij onder meer vrij willig bij Heracles, FC Groningen en Helmond Sport. Zette ook radertjes in werking in België en Zwitserland. Te vergeefs. En toen stond AZ plotseling op de stoep. Schrijvers kreeg na enkele gesprekken, waarbij zijn salaris nog het grootste twistpunt was, de voorkeur boven de twee andere kandidaten: de ex-voetballers Lex Schoenmaker en Wim Rijsbergen. Schrijvers kreeg een eenjarig contract waarin hij de doelstel- lig 'een plek bij de eerste zes met AZ' moet waarmaken. Vooralsnog geen nobel streven. Sinds de voormalige 'Beer van de Meer' het in de Alkmaarderhout voor het zeggen heeft, draait AZ prima. De ploeg staat mo menteel tweede op de ranglijst. Doet ATLETIEK In Natuurloop te Cadzand-Bad Van onze atletiekmedewerker Cadzand-Bad - Sepp Vermeulen won zondagmorgen de 9,4 kilometer lange Natuurloop in Cadzand-Bad. Op een loodzwaar parkoers bleef hij Theo Rabout acht seconden voor. Op het geaccidenteerde parkoers in de Westzeeuws- vlaamse duinen kwamen zich 76 deelnemers melden. Dit voor de afstanden 1500 meter jeugd, 4,7 en 9,4 kilometer. nog niet zeker wist of hij za terdag in de St.-Nicolaascross van de partij is. Op de kortste afstand liep Ge orges Valckx van begin tot eind aan de leiding. Eddy Kox liep zich in de slotfase knap naar de tweede plaats. Bij de vrouwen kwam Marlies van de Voorde als eerste binnen. De jeugd zorgde voor de opening. Liesbeth Breepoel klopte alles en iedereen. De als tweede eindigende Wouter Verdurmen werd eerste bij de jongens. De organisatie was in handen van AV De Wielingen met pavil joen De Zeemeeuw als zenuw centrum. UITSLAGEN 1500 METER Jongens: 1. Wouter Verdurmen (Hulst) 6.07, 2 Eimert-Jan Goos- sens (Axel) 6.14, 3. Peter van de Linde (Oostburg) 6.55. Meisjes: 1. Liesbeth Breepoel 5.58, 2. Sandra de Block 6.25, 3. Sabine van Veldhuyzen (allen Hulst) 6.44. MANNEN 4,7 km: 1. Georges Valckx (Osse- nisse) 16.11, 2. Eddy Kox (Sas van Gent) 17.41, 3. Pieter Pladdet (Terneuzen) 17.44, 4. Luc de Jae ger (België) 17.52, 5. Steven van de Veire (Oostburg) 18.57. 9,4 km: 1. Sepp Vermeulen (Koe wacht) 36.27, 2. Theo Rabout (Zuidzande) 36.35, 3. Ron Goos- sen (Cadzand) 38.16, 4. Patrick van Quekelberghe (Aardenburg) 38.35, 5. Frank Verschorre (Bres- kens) 39.48, 6. Jan van de Linde (Oostburg) 40.56, 7. Peter Hame link (Terneuzen) 41.56, 8. Jan Goossens (Axel) 42.21, 9. Rinus Reijngoudt (Terneuzen) 42.32, 10. Jean-Pierre Dhondt (België) 42.54. VROUWEN 4,7 km: 1. Marlies van de Voorde 23.46, 2. Coby Scherbeijn 26.53, 3. Magda Duysserinck (allen Oostburg) 26.55. Op de langste afstand moesten na twee kleine aanloopronden nog vijf grotere ronden wor den afgelegd. Vier man kwa men vrij vlug in de frontlijn. Een kwartet dat bestond uit Sepp Vermeulen, Theo Ra bout, Ron Goossen en Patrick van Quekelberghe. Laatstge noemde, nog steeds tobbend met blessures, moest als eerste afhaken. In de eerste grote ronde sneuvelde in de 700 me ter lange zandstrook ook Ron Goossen. Het ging dus zoals verwacht tussen de regerende Zeeuwse crosskampioen Sepp Vermeulen en Theo Rabout. Bij het ingaan van de laatste ronde moest Rabout de rol lossen en Vermeulen liep ge heel in de lijn van de verwach tingen naar de winst. Sepp Vermeulen, die na de mara thon van Eindhoven een wat mindere periode kende, groeit langzaam weer naar het ni veau dat we van hem gewend zijn. Vorige week gaf hij daar al blijk van in de Nijmeegse Zevenheuvelenloop en hij lijkt gereed voor de komende cros sen, nadat hij in de Nolle- en Moerschanscross wat punten moest inleveren aan Hans van de Griendt. „De marathon van Eindhoven heeft inderdaad langer in de benen gezeten dan verwacht. Vandaag ging het echt lekker. Een uitstekend parkoers hier. Zwaar, lekker afzien en afwis selend," aldus de winnaar, die Van onze atletiekmedewerker Heikant - Ignace van Nevel gaf in de 'Sjef Thuy-bosloop' in Heikant nog maar eens een demonstratie van zijn kunnen. Anderhalve kilometer mochten Frans van Mieghem en Rudy Reynaert hem gezelschap houden. De rest van de in totaal 12,4 kilometer liep de atleet uit Maldegem eenzaam en alleen door het fraaie bosgebied tussen Heikant en Stekene. ATLETIEK nog volop mee in de KNVB-beker en heeft de tweede periodetitel op zak. „Het belangrijkste wat ik heb gedaan, is dat ik van de groep een eenheid heb gemaakt. De discipline heb ik terug gebracht, want die was volkomen ver dwenen. Als er werd verloren werd er ook in de 'wij-vorm' gepraat. Spelers dachten zo 'dat we verloren hebben, ligt niet aan mij'. Maar die ander dacht er net zo over...", zegt hij druk gebarend. „Er was weinig respect meer voor el kaar. En als je een voetballer een vinger geeft, ben je zo je hele hand kwijt. Na de wedstrijd spreek ik iedereen nu persoonlijk op fouten aan. Spelers we ten waar ze aan'toe zijn en ik ben het kwijt." „Ik heb een keer een straftraining inge last. Dat was na het 4-2-verlies bij Helmond Sport. In de kleedkamer heb ik mijn jas gepakt en tegen de groep gezegd dat ik ze op zondagmorgen om tien uur op het veld wilde zien. Het kostte me wel zelf een visdag op zee met vrienden. Maar samen huilen, samen lachen, samen straf. Dat hadden ze nog nooit meegemaakt, een straftraining. Die zondag was het nog druk op het complex ook, veel kijkers dus en dat deed dubbel zeer." Sindsdien heeft AZ geen duel meer verloren. En straalt er weer een beetje oude glans. „AZ is nog een echt begrip. Of je praat over AZ of over Zeeland, Veendam en TOP. AZ spreekt de men sen nog altijd aan. De club heeft een mooi verleden met spelers als Hugo Hovenkamp. Kees Kist en Jantje Peters. Misschien komt die tijd weer. En hope lijk ben ik daar al mee bezig." De Belgen beheersten dus weer eens een Zeeuws-Vlaamse trim- loop, die over belangstelling niet te klagen had, want de organise rende Trimclub Heikant onder aanvoering van Jo van Houte kreeg een tweehonderdtal deel nemers aan de start. Heikant is door moeder natuur gezegend met een onder alle omstandighe den uitstekend parkoers. De at leten en atletes lopen er graag. Zaterdag eveneens, ondanks dat het bitter koud was en de laag hangende bewolking voor een triest decor zorgde. Dat alles had geen invloed op Ignace van Nevel, die vrij vroeg in de wedstrijd de concurrenten woog en zag dat hij hier vandaag weer een gewonnen spel had. Achter Van Nevel bleven Van Mieghem en Reynaert lange tijd in eikaars buurt. In de slotfase moest Reynaert zijn gezel laten gaan, maar die hield het verschil dermate beperkt dat het in de laatste rechte lijn naar de finish nog spannend werd. Eddy Sch- wegler eindigde als vierde. Daarmee was de Hulstenaar de eerste Zeeuws-Vlaming. Edwin de Jaeger (zesde), Fons Warrens (zevende), Jo David (achtste) en Harvey van Hauten (tiende) wis ten zich in de voorste linies te handhaven. Addie Dieleman blijft, evenals Van Nevel, de zeges opeenstape len. Hier was de Sasse eveneens een maat te groot voor de con currenten, van wie Trees Ver- meersch de schade kon beperken tot drie minuten. De zes kilome ter draaide uit op een spurt tussen Gilbert Pieters, Matthieu Warrens (die onderweg veel werk had opgeknapt) en Yvo de Bruijn. Lange tijd gaf Pieters de indruk het te zullen halen, maar in de laatste tientallen meters werd hij achterhaald door Hul stenaar De Bruijn. Bij de vrouwen, met Debby van Dorsselaer, eveneens een Hulster zege. Carlo van Immerseel kwam de drie kilometer winnen. Hij zag even later Chantal Nachte- gael als eerste vrouw binnenko men. De 500 meter was met zes deelnemers matig bezet. Dennis Buys en Marjolein Buys wonnen hier voor eigen publiek. UITSLAGEN 500 METER Jongens: 1. Dennis Buys (Heikant) 2.13. Meisjes: 1. Marjolein Buys (Heikant) 2.15, 2. Kelly Ivens (Sluiskil) 2.26, 3. Anniek Francken (Heikant) 2.27. MANNEN 3 km: 1Carlo van Immerseel (Sluis kil) 9.52, 2. Samil Aksoy (Terneu zen) 11.10, 3. Martijn Kox (Sas van Gent) 11.14, 4. Romain van Hoecke (Terneuzen) 11.25, 5. Erik Rodrigo (Hulst) 11.50. 6 km: 1. Yvo de Bruijn (Hulst) 17.58, 2. Gilbert Pieters (België) 18.04, 3. Matthieu Warrens (Kloosterzande) ■18.07, 4. Mannu Schouten (België) 18.51, 5. Arno Herrewegh (Heikant) 19.04. 12,4 km: 1. Ignace van Nevel 42.06, 2. Frans van Mieghem 43.41, 3. Rudy Reynaert (allen België) 43.46, 4. Eddy Schwegler (Hulst) 44.03, 5. Ivan Mees (België) 44.16, 6. Edwin de Jaeger (Westaorpe) 44.45, 7. Fons Warrens (Kloosterzande) 44.57, 8. Jo David (Koewacht) 45.59, 9. Paul van Mullem (België) 46.08, 10. Harvey van Hauten (St.-Jansteen) 46.13. VROUWEN 3 km: 1. Chantal Nachtegael (St.- Jansteen) 14.41, 2. Rosemarie van Dorsselaer (Hulst) 15.02. 6 km: 1. Debby van Dorsselaer (Hulst) 23.13, 2. Marjan de Wachter (België) 24.25, 3. Shirly Baert (West- dorpe) 25.15. 12,4 km: 1. Addie Dieleman 48.00, 2. Trees Vermeersch (beiden Sas van Gent) 51.04, 3. Rina de Wijs (Ter neuzen) 54.17, 4. Lianne Uytvanck 58.13, 5. Renate Slowac (beiden Bel gië) 59.04. Zevenbergen - Ad Segers uit Clinge veroverde in het jeugdbiljartcentrum Amorti te Zevenbergen de titel in vijfde klasse libre voor de jeugd van het gewest Zuid- Nederland. Door het veroveren van de ze titel kwalificeerde hij zich tevens voor het natio naal kampioenschap, dat op 8 en 9 januari in Kerkdriel gehouden wordt. Zijn plaats- en clubgenoot Bart van Brink eindigde op een verdienstelijke vierde plaats. EINDSTAND 1. Ad Segers (JBH Clinge) 10 matchpunten, algemeen gemid delde 1,09 en hoogste serie 12 caramboles, 2. Peter Reyns (Crescendo Roosendaal) 8-1,33- 8, 3. Wichard van de Berg (De Toekomst Etten- Leur) 8-1,16-10, 4. Bart van Brink (JBH Clinge) 8-0,81-8, 5. Arno Lousberg (Amorti Ber- kel-Enschot) 7-1,18-8, 6. Willi am Maas (Doorstoters Uden- hout) 6-1,13-9, 7 Bart de Bak ker (Doorstoters Tilburg) 6-0,88-6, 8. Dennis Versteeg (De Kroon Bergen op Zoom) 3-1,21-14. Honkbal DATA CIRCUIT ADO, de Euro pese bekerhouder honkbal, heeft Dave Daniels aangetrokken als assistent-coach. Daniels was on der meer werkzaam bij Pioniers en de Franse honkbalbond. Ex- speler Arthur Mari maakt het komend seizoen zijn debuut als hoofdcoach bij de Hagenaars.

de Stem | 1993 | | pagina 19