Ajax op stoom na koude start Gul MW-voorzitter overweegt aftreden Basketbalsters brengen Matthaus in het nauw Van Gaal vermoedt complot tegen Ajax EREDIVISIE EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen Uitvallen voorstopper Marbus speelt Go Ahead Eagles parten Beleidsplan profs valt slecht Taylor de wanhoop nabij Anderlec DE STEM SPORT B2 'Je moet afweging maken of risico niet te groot is' Receptie UITSLAGEN PROGRAMMA STAND KARAKTERISTIEKEN TOPSCORERS UITSLAGEN TOPSCORERS STAND PERIODESTAND PROGRAMMA KNVB-BEKER KARAKTERTISTIEKEN sport PRIJSVRAGEN sportnieuws KORT HANDBAL DE STEM ITALIË" MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 De Duitse voetbalbond eist van Lothar Matthaus open lijke excuses tegenover de le den van een vrouwelijke bas- ketbalploeg. Enkele basket- balsters hebben zich danig gestoord aan beledigende op merkingen van de record-in ternational en aanvoerder van het Duitse elftal en daar in het openbaar bekendheid aan gegeven. Voor de Duitse tv probeerde Matthaus zater dag beterschap te tonen. Hij kondigde aan een Braziliaans jongetje te willen adopteren, zodat het kind een leven als zwerfkind bespaard blijft. Duitse voetbalbond eist excuses van aanvoerder 'Mannschaft' Van onze verslaggever München - Eerst was het een Nederlander met wie hij ruzie kreeg op de bierfeesten in okto ber. Nu voelen vijf basketbal sters van TuS Lichterfelde uit Berlijn zich gekrenkt door Lot har Matthaus. „Die Valencia daar, die heeft zo'n lange," kregen de basket balsters te horen, toen ze op het vliegveld van Düsseldorf samen met de voetballers van de Bayern München in de rij ston den te wachten. De blikken van Matthaus spraken boekdelen, zeggen de basketbalsters. De opmerking van Matthaus over zijn Colombiaanse ploegge noot verdampte niet, zoals dat meestal met smakeloze goedkope grappen het geval is. „Wij zijn heus wel wat gewend en blozen echt niet van zulke opmerkin gen. Maar een voetballer als Matthaus heeft een voorbeeld functie. Daar moet hij zich ook naar gedragen. En dan past het zeker niet zulke schaamteloze beledigingen te uiten over een medespeler die zowel buitenlan der als kleurling is," stelt een van de speelsters, die prompt de Duitse media inschakelde. Vier medespeelsters steunen haar verklaringen, waardoor Matthaus nu in het nauw zit. Aanvankelijk ontkende hij iets dergelijks gezegd te hebben. Za terdag beperkte de 32-jarige voetballer zich tot: „Ik zal pas officieel reageren op een mo ment dat daar geschikt voor is." Matthaus wordt tot excuses ge dwongen door de Duitse voet balbond. Ook Bayern zit met de affaire in de maag. „Lothar moef zelf uit deze zaak zien te ko men," vindt Bayern-manager Ulli Hoeness. „Betreurenswaar dig. Hij moet de affaire zo snel mogelijk uit de wereld helpen," voegt Bayern-voorzitter Frits Scherer daaraan toe. De Duitse bond, Bayern Mün chen en Matthaus zoeken een nette oplossing, omdat men ern stige schade vreest voor het ima go van de meest vooraanstaande Duitse voetballer. Juist Mat thaus heeft de laatste jaren steeds een voorbeeld-positie in genomen bij acties van de Duiste bond tegen drugs, tegen buiten- landershaat en voor fair play. Opmerkingen waarvan Matthaus wordt beticht, komen profvoet ballers in Engeland reglementair op strenge sancties van bonds- wege te staan. Met strafmaatre gelen hebben de Duitse bond en Bayern nog niet gedreigd. Zelf probeerde Matthaus zaterdag zich van zijn goede kant te laten zien. Tijdens een gala-avond in München voor Braziliaanse zwerfkinderen kondigde hij aan binnenkort een Braziliaans jon getje te willen adopteren. „Lolita en ik hebben een doch tertje. We willen er graag een zoontje uit Brazilië bij hebben. Daar hebben we al contact met het Braziliaans consulaat over opgenomen. Binnenkort gaan we daarvoor naar Brazilië en dan hopen wel snel een kind te kun nen adopteren," kondigde Mat thaus aan. En hij genoot vervolgens weer van het applaus. uc uaorLctucuoieio. '"ciua ii«,v.iian.ciuc. uig. ru] muei cie aiiaire zo snei oauers in jsngeiana reg Go Ahead Eagles-voorstopper Cees Marbus, die geblesseerd uitviel, op de brancard. foto anp Amsterdam (anp) - Louis van Gaal vermoedt een complot tegen Ajax in de Nederlandse scheidsrechterswereld. „Het lijkt erop, dat we van de arbitrage geen kampioen mogen worden," sprak de Noordhollandse coach na de ruime zege op Go Ahead Eagles (4-0). „Het is alsof de duvel ermee speelt." Van Gaal levert dit seizoen opvallend vaak kritiek op de scheidsrechter. De voormalige gymnastiekleraar vindt dat de arbitrage bij Ajax te veel met twee maten meet en te weinig moed toont. Zondagmiddag kreeg Dick Jol er flink van langs. Van Gaal sprak van een mooie wedstrijd ondanks de scheidsrechter. „Dubieuze overtredingen op het middenveld floot Jol heel gemakkelijk af, maar in het strafschopgebied hanteerde hij aanzienlijk zwaardere nor men," bromde de 42-jarige oe- fenmeester. „Jol is zeker niet de enige in Nederland die op deze manier leidt. Aangezien Ajax vrijwel altijd dicht bij het doel van de tegenstander speelt, zijn wij voortdurend in het nadeel. We kunnen minder pressie uitoefenen dan we ei genlijk zouden willen." Van Gaal maakte zich in 37e minuut behoorlijk kwaad op Jol. De Hagenaar weigerde een charge van Van Blerk op de doorgebroken Ronald de Boer te bestraffen en kreeg prompt heel het stadion over zich heen. Ook aanvoerder Blind ging verhaal halen bij Jol, die de gele kaart trok nadat de woedende Ajacied hem even had aangeraakt. Het was de derde boeking voor Blind, die derhalve voor de komende wedstrijd in en tegen Heerenveen (vrijdag) is ge schorst. „Met die gele kaart heb ik niet zoveel moeite," liet Van Gaal weten. „Jol was echter niet consequent. Toen een speler van Go Ahead naar zijn voor hoofd wees richting een grens rechter, greep hij niet in. Dat vind ik vreemd. Als scheids rechter moet je opkomen voor je collega's, niet alleen voor jezelf." Blind wordt in het duel met Heerenveen vervangen door Kreek, die zondagmiddag na een absentie van een paar we ken als invaller zijn rentree maakte. De jeugdige verdedi ger loste in de 78e minuut Frank de Boer af, die met een enkelblessure naar de kant moest. Indien de international niet tijdig is hersteld, schuift middenvelder Rijkaard in Friesland terug naar de ach terste lijn en keert routinier Pettersson terug in het basis team. Amateurvoorzitter Ad Lansink maakte dat zaterdag duidelijk in zijn openingswoord van de na jaarsvergadering, die zich over het algemeen loyaal opstelde achter het door zijn bestuur' ge volgde beleid. Lansink haalde aan dat in de twaalf jaar overleg tussen de beide secties, beeldend het knelpuntenoverleg genoemd, te weinig is gebeurd. De liefde is van één kant geko men, liet Lansink blijken met opmerkingen als: „Wij zijn het betaalde voetbal ter wille ge weest met het delegeren van het commerciële beleid, met de lan delijke competitie voor B-junio- ren. Het'beleidsplan van het be taalde voetbal staat in sommige opzichten op gespannen voet met de tot nu toe gemeenschap pelijk getrokken lijnen." „Wij trachten een aantal knel punten binnen de' KNVB be spreekbaar te maken. De colle ga's van het betaalde voetbal, zijn daartoe, tot voor kort, niet bereid geweest. Notities bleven buiten discussie, afspraken voor overleg werden afgezegd. Be stuurswisselingen en daarmee gepaard gaande nieuwe inzich ten waren ook niet bervordelijk voor de voortgang." De algemene vergadering en de afdelingsvoorzitters hebben her- Amsterdam (anp) - Verlie zen van Ajax in De Meer, Go Ahead Eagles is het gewend. De laatste over winning van de Devente- naren in Amsterdam da teert uit de jaren dertig. Zondagmiddag werd aan de lange en onafgebroken nederlaagserie een eervolle verliespartij toegevoegd: 4-0. Evenals vorig week in het uit- duel met FC Groningen had Ajax een koude start. Het score verloop was nagenoeg identiek aan de voorgaande wedstrijd, toen ook de vier treffers pas na de rust werden gemaakt. De be kerhouder boekte voor bijna 19.000 toeschouwers de vijfde, royale competitiezege op rij. In die succesvolle reeks scoorde Ajax negentien keer, terwijl in de eerste tien wedstrijden 'slechts' 21 doelpunten werden gemaakt. De Amsterdammers zijn inderdaad, zoals trainer Louis van Gaal vorige week al fijntjes opmerkte, goed bezig. Bijna vijftig minuten mocht Go Ahead Eagles, dat uit de laatste zes wedstrijden -elf punten haal de, hopen op het eerste na-oor- logse puntje in Amsterdam. Lit- manen brak uiteindelijk de ban. Met het doelpunt van de Finse topschutter, die later ook nog zijn zestiende competitietreffer liet aantekenen (4-0), eindigde feitelijk de wedstrijd en begon de Amsterdamse jacht op een monsterzege. Dank zij het sterke optreden van doelman Ensink en de opnieuw slordige afwerking bij de thuisploeg bleef de teller steken op vier. Henk ten Cate, de alom gewaar deerde trainer van de Eagles, schreef de nederlaag voor een belangrijk deel toe aan het vroe ge uitvallen van centrale verde diger Marbus. De lange voor stopper kwam in de zestiende minuut na een duel met Ronald de Boer ongelukkig op het harde en gladde veld terecht. Marbus wist meteen dat het mis was en riep om een vervanging en een brancard. In het VU-ziekenhuis werd een breuk in het linkerk uitbeen geconstateerd. Zondaga vond onderging Marbus in een ziekenhuis te Zwolle een opera tie. Hij is tot zeker na de winter stop uitgeschakeld. Met de aftocht van Marbus ver dween de laatste echte verdedi- Jari Litmanen (10), maker van twee Ajax-doelpunten, wordt omhelsd door Frank Rijkaard; geheel rechts uit Clarence Seedrof zijn vreugde. foto anp ger bij de Eagles. Steinmann en Schenning waren vanwege bles sures niet beschikbaar voor het duel met Ajax. De defensieve onderbezetting dwong Ten Cate tot een noodgreep. Middenvelder Michels werd naar de laatste linie gedirigeerd en belast met de bewaking van Ronald de Boer. Knippenberg kreeg een kans als verbindingsman, maar werd door Rijkaard volledig overklast. „De organisatie viel na de vervanging van Marbus helaas weg, vooral in verdedi gend opzicht," stelde Ten Cate, die zich grootmoedig neerlegde bij het technische surplus van de tegenstander. In de eerste helft verhief Ajax het missen van kansen ouder wets tot kunst. Het leek alsof op scoren de doodstraf stond. Lit manen, Seedorf en Ronald de Boer streden om de poedelprijs. Met een lobje, een omhaal, een afstandschot of een solo werd doelman Ensink veelvuldig in de problemen gebracht. Niets lukte evenwel. Een schuiver van Ro nald de Boer eindigde in de zestiende minuut op de paal. Na de rust leek Ajax het soms lachwekkende circusnummer te herhalen. Binnen drie minuten moest Ensink al drie roekeloze reddingen verrichten. Litmanen verloste Ajax van een opkomend complex. Ronald de Boer nam een vrije trap snel, Rijkaard leg de onzelfzuchtig breed, waarna de Finse international de bal met moeite tegen het net drukte, 1-0. Zes minuten later scoorde oud- Eagles-speler Overmars uit een vloeiende aanval, met opnieuw Ronald de Boer en Litmanen in een hoofdrol. Ronald de Boer, uit een gelukkige kluts, en Litma nen, na knap werk van George, brachten de score in de slotfase op een aanvaardbaar niveau. Voor het huidige Ajax althans. AJAX - GO AHEAD EAGLES 4-0 (0-0). 50. Litmanen 1-0, 56. Over mars 2-0, 69. Ronald de Boer 3-0, 85. Litmanen 4-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 18.988. Gele kaart: Blind (Ajax). AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind en Frank de Boer (78. Kreek); Rijkaard, Van den Brom, Litmanen en See dorf; George, Ronald de Boer en Overmars (57. Pettersson). GO AHEAD EAGLES: Ensink; Hulshoff, Marbus (19. Knippen berg), Arts en Van Blerk; Bosvelt, Pothoven en Michels; Heering, Kammeron (67. Overmars) en Rorije. Zeist (anp) - Het nieuwe beleidsplan betaald voetbal, dat de profsectie van de KNVB vandaag bespreekt, is in de amateur sectie, de basis van de bond, niet goed gevallen. haaldelijk aangedrongen op een hardere opstelling van de ama teursectie. Er zijn recent twee vergaderingen geweest tussen de voorzitters en penningmeesters van de secties met de drie direc teuren van de KNVB om een gezamenlijke koers te vinden. Lansink kon niet anders melden dan dat er nog geen duidelijk resultaat is bereikt. De scheiding van de geesten, de verzelfstandiging van de secties, dateert van 1974. Op dit moment is een verdere verzelfstandiging, eventueel een afsplintsing van het betaalde voetbal, punt van gesprek. De voorzitter gaat er vanuit dat vóór de volgende ver gadering enig zicht is op een voor beide partijen bevredigende uitkomst. Bij de bespreking van de finan ciën constateerde Jan Bouw dat de bond aan het sportcentrum in Zeist sinds 1982 jaarlijks gemid deld 100.000 gulden kwijt is on danks de subsidie van de Stich ting Nationale Sporttotalisator, die over die periode op ruim zeven miljoen gulden is uitgeko men. De vergadering nam er no titie van, net als van een paar onduidelijkheden in het finan ciële overzicht en stelde zich vervolgens vierkant achter pen ningmeester Janssens op. Door Jean Nelissen Maastricht - De voorzitter van MW, dr. Karl Dittrich, overweegt op termijn af te treden. „Als je zoals ik een drukke baan hebt, moet je een rationele afweging ma ken of het nog wel verant woord is in je vrije tijd voor zitter van MW te blijven. Vooral als blijkt welke risi co's je daarbij loopt." Dittrich vindt dat hij nu niet kan weglopen. „Dan zou je andere mensen met het probleem opza delen. Maar op termijn zal ik bij mezelf en anderen te rade gaan of je je het leiden van een sport club, een hobby die veel tijd kost en die als liefdewerk oud papier beschouwd kan worden, nog kunt permitteren. Vooral als nu blijkt dat de risico's die je loopt, vrij groot zijn." Karl Dittrich zat zaterdagavond met professor Co Greep aan de rand van de piste tijdens het Jumping International Maas tricht. Hij hield er een soort staande receptie. Heel Limburg was er, burgemeesters, provin ciale bestuurders, zakenlieden. Uit vele monden klonk: „Goed dat je er weer bent." Dittrich: „Laten we er voor op passen dat we als helden gezien worden, want dat zijn we niet. We zijn geen booswichten, maar ook geen helden. Want een aan tal zaken is bij MW niet goed gegaan. Er zijn dingen gebeurd, die ik als ik ze geweten had verboden zou hebben. Die zaken zijn inmiddels intern recht ge zet." Hoewel Karl Dittrich weigerde in te gaan op wat justitie bij MW gevonden heeft, is duide lijk dat het onderzoek aan het licht heeft gebracht dat met een aantal declaraties en ook met entreekaartjes geknoeid is. Karl Dittrich: „De kwestie MW zal waarschijnlijk gevolgen hebben voor het verenigingsleven in de ze provincie, ft heb begrepen dat veel bestuurders zich nu af vragen of ze hun erebaantje nog wel zullen aanhouden. Vooral de vrouwen achter deze mannen dringen erop aan ermee te stop pen. Want je bent als bestuurder toch verantwoordelijk voor wat er in zo'n club gebeurt. Ik vraag me trouwens af waar in de toe komst nog bestuurders gevonden worden die een betaald-voetba lorganisatie willen leiden?" Zo althans omschreef de wegge hoonde coach dit weekeinde zijn gevoelens. De druk waaronder hij moest werken, was zo ver schrikkelijk zwaar, dat hij zich eens tegen zij vrouw Rita liet ontvallen: „Zonder jou en de kinderen zou zelfmoord een lok kend alternatief zijn geweest." De reactie van zijn echtgenote, toen de Football Associaction de ontslagaanvraag van haar man had aanvaard: „Het is alsof je vier jaar celstraf hebt en een half jaar eerder wordt vrijgelaten." Tegenover News of the World zei Taylor: „Men heeft mij emotio neel totaal uitgewrongen. Ik voel me verraden; verraden door Londen (rtr) - Zijn vrouw werd bespuwd, hijzelf voelde zich verkocht en verraden. Toen Graham Taylor de afgelopen week terugtrad als bondscoach van het Engelse voetbalelftal, was hij 'de wanhoop nabij.' mensen in mijn beroep en zelfs door enkele van mijn vrienden. Als ik wist, wat ik nu weet, zou ik niet aan de job zijn begonnen. Ik zou het mezelf en mijn gezin niet hebben aangedaan." Het allerergste, zo vertelde hij, was onlangs gebeurd. Een 'fan' van Leeds United sprong boven op zijn auto en spuugde in de richting van zijn vrouw. Taylor: „Rita zei geen woord. Dat hoef de ook niet. De uitdrukking op haar gezicht zei alles. En Taylor was nog wel zo opti mistisch een de klus met de Engelse selectie begonnen. „Het was een kans, die je maar eens in je leven krijgt. Het was mijn ambitie, mijn doel. Ik wilde per se iets bereiken in mijn leven en nu is het ineens allemaal voorbij. Het heeft me tot in het binnenste van mijn ziel geraakt. Dat het niet lukte ons te kwalificeren en de manier waarop mijn gezin werd bejegend, hebben me emo tioneel kapot gemaakt." „Van een gerespecteerd trainer bij Aston Villa werd ik van het ene op het andere moment ma nager van Engeland zonder dat iemand me vertrouwde. Ik ben uitgescholden als nutteloos, stom, dik. Ik deugde nergens voor. En dat kwam dan van mensen, die in hun hele leven geen voetbal hadden aangeraakt. Ik ga nu mijn wonden likken. Maar ik kom terug; vechtend en wel." Ajax - GA Eagles 4-0 Willem II - Heerenveen 1-1 Roda JC - VVV 0-0 Utrecht - Twente 1-0 PSV - Feyenoord 1-3 VRIJDAG: Heerenveen - Ajax. ZATERDAG: NAC - PSV, Willem II - RKC, GA Eagles - MW, WV - Cambuur. ZONDAG: FC Groningen - Sparta, FC Volen- dam - Vitesse, Feyenord - FC Utrecht, FC Twente - Roda JC. Feyenoord 15 12 3 0 27 33- 11 Ajax 15 12 2 1 26 40- 7 Vitesse 14 9 2 3 20 29- 11 PSV 14 8 3 3 19 25- 14 Roda JC 14 8 3 3 19 25- 15 Willem II 15 7 3 5 17 23- 16 GA Eagles 15 7 2 6 16 25- 20 NAC 14 7 1 6 15 27- 22 Heerenveen 15 5 5 5 15 15- 24 Twente 14 6 2 6 14 20- 17 WV 15 4 5 6 13 16- 25 Utrecht 15 5 3 7 13 19- 30 Sparta 14 2 6 6 10 76- 23 MW 14 3 4 7 10 18- 29 Volendam 14 3 2 9 8 19- 28 Groningen 14 3 2 9 8 14- 33 RKC 14 1 4 9 6 13- 29 Cambuur 13 0 2 11 2 7- 30 1. Litmanen (Ajax) 16, 2. Lammers (NAC) 12, 3. Hofstede (Roda JC), Gillhaus (Vitesse) 10, 5. Van Hooijdonk (NAC), Graef (VW) 8, 7. Kammeron (Eagles), Van Loen (Feyenoord), Roelofsen (MW) 7,10. Lamptey (PSV) 6,11. Rijkaard (Ajax), Rorije (Eagles), Keur (Hee renveen), Visser (MW), Polley (FC Twente), Van Arum (Willem II), Van Galen (Roda JC), Reiziger (Groningen), Witschge (Feyenoord), Overmars (Ajax), Blinker (Feyenoord) 5. WILLEM II - HEERENVEEN 1-1 (0-0). 68. Sylla 1-0,74. Roelofsen 1-1. Scheidsrechter: Lam mers. Toeschouwers: 5700. Gele kaart: Ech- teld (Heerenveen). WILLEM II: Jansen; Mei/s, Smits, Van Gastel en Bogers; Latupeirissa, Soumah en Van Griensven; Stewart, Sylla en Van Arum. HEERENVEEN: L'Ami; Doesburg, De Jong, Oosterveer en Sier; Roelofsen, Echteld en De Visser; Schaap, Keur en Regtop (78, Tammer). RODA JC - VW 0-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 5.500. Gele kaart: Smits en Wolter (VW). RODA JC: Waterreus; Senden, Luijpers en Trost; Van der Luer, Doomernik, Van Hoog- dalem en Vanderbroeck (85. Ajah); Babangi- da, Hofstede en Huiberts. WV: Roox; Smits, Hanssen, Spee en Janfa- da; Wolter, Driessen, Van Leenders (82. Braem) en Derix; Hasselbaink (87. Torken) en Laros. FC UTRECHT - FC Twente 1-0 (1-0). 14. De Koek 1-0. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 3.300. Gele kaart: Van der Ark en Smolarek (FC Utrecht), Pahlplatz en Boe- rebach (FCTwente). FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, De Koek, Van der Net en Van der Meer; De Jong, Bijl,' Van Ark en Plugboer (74. Oosterhuis); De Kruijff en Smolarek. FC TWENTE: Boschker; Zwijnenberg (35. Pahlplatz), Paus, Hoogma en Van Kool; Van Halst, Boerebach, Ten Hag (23. Polley) en Arts; Vurens en Mols. Emmen - Heracles 0-0 TOP-Telstar 0-4 Zwolle - Den Bosch 3-1 Dordrecht - AZ 1-1 Den Haag - Fortuna 0-1 Excelsior - Eindhoven 0-1 RBC - Helmond Sp. 2-0 1. Van der Laan (ADO Den Haag) 15,2. Hoop (Telstar) 14., 3. Breetveld (Dordrecht) 11,4, Van Roon (AZ), Velten (Heracles) 10, 6. Kooyman Heracles8, 7. De Jonge (Em- men), Buskermolen (AZ), Jansen (Den Bosch), Lok (NEC), Boere (FC Zwolle) 7,12. Wouden (Dordrecht), Drent (Emmen), Van Eekeres (Haarlem), Mutsaers (RBC), Oostrom (Telstar) 6. Dordrecht 15 10 3 2 23 31- 19 AZ 15 9 2 4 20 31- 14 Telstar 15 7 4 4 18 31- 15 Zwolle 15 7 3 5 17 25- 23 Heracles 15 6 4 5 16 29- 18 Den Haag 15 6 4 5 16 34- 34 Den Bosch 15 5 6 4 16 24- 24 Fortuna 14 6 3 5 15 15- 16 Emmen 15 6 3 6 15 25- 26 Eindhoven 15 4 7 4 15 16- 22 NEC 14 5 4 5 14 17- 14 Graafschap 14 4 5 5 13 14- 19 Excelsior 14 b 2 7 12 20- 24 Haarlem 14 4 4 6 12 23- 30 Helmond Sp 15 3 6 6 12 13- 24 RBC 15 5 1 9 11 22- 31 TOP 15 4 3 8 11 18- 29 Veendam 14 2 4 8 8 13- 19 AZ 7 6 1 0 13 18- 4 Telstar 7 4 2 1 10 17- 6 Dordr.'90 7 4 1 2 9 11- 9 NEC 6 3 2 1 8 12- 7 Fortuna 6 4 0 2 8 7- 6 Den Bosch 7 3 2 2 8 11- 10 FC Zwolle 7 4 0 3 8 11- 11 Emmen 7 3 1 3 7 10- 10 Haarlem 6 2 2 2 6 10- 11 Heracles 7 2 2 3 6 14- 9 RBC 7 3 0 4 6 7- 8 TOP 7 3 0 4 6 12- 14 Eindhoven 7 2 2 3 6 9- 15 Excelsior 6 2 1 3 5 8- 11 ADO 7 1 3 3 5 9- 12 Graafschap 6 1 2 3 4 7- 11 Helm.Sport 7 1 1 5 3 3- 16 Veendam 6 0 2 4 2 4- 10 Periodekampioen: AZ VRIJDAG: Helmond Sport - Excelsior. ZATERDAG: Emmen - Telstar, Heracles Haarlem, NEC - RBC, Fortuna - Dordrecht '90, AZ - Veendam, De Graafschap - FC Zwolle, FC Den Bosch - TOP. ZONDAG: Eindhoven - ADO Den Haag. DINSDAG: 3e ronde: Dordrecht '90 - Emmen. EMMEN - HERACLES 0-0. Scheidsrechter: Van Veluwen. Toeschouwers: 1347. Rode kaart 78. Haverkort (Emmen, 2 x geel), 82. Waslander (Heracles, 2 x geel). EXCELSIOR - EINDHOVEN 0-1 (0-0). 83. Vroomans 0-1. Scheidsrechter: Van der Neut. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Ver- spuij (Excelsior), Van Corstanje (Eindhoven). RBC - HELMOND SPORT 2-0 (0-0). 55. Ma-, gielse 1-0, 60. Yilmaz 2-0. Scheidsrechter.' Bossen. Toeschouwers: 1800. TOP - TELSTAR 0-4 <0-1). Z5. Hoop IT-f. 50. Hoop 0-2, 54. Hoop 0-3, 77. Van Son 0-4. Scheidsrechter: Blommesteijn. Toeschou wers: 1900. Gele kaart: Simons (Telstar), De Kruijf, Kooien, Arends (TOP). DORDRECHT '90 - AZ 1-1 (0-1). 44. Van Diemen 0-1, 50. Breetveld 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 2431. Gele kaart Snijders, Den Turk (AZj. AZ kampioen tweede periode. ADO DEN HAAG - FORTUNA SITTARD 0-1 (0-1). 44. Gentile 0-1 (eigen doel). Scheids rechter: Sterk. Toeschouwers: 900. Gele kaart Lems (ADO), Losada (Fortuna). Lotto 47:6-11-15-19-28-39. Reservegetal: 12. Cijferspel: 801774. Toto 47:2-1-3-2-3-1-1-1-1-3-3-1. Belgische Lotto: 7-9-16-28-32-34. Reservegetal: 10. Joker: 3 Duitse lotto: 2-5-6-8-22-24. Reservegetal: 3! Spel 77; 3053597. Super 6:303261. Supergetal: 5. Schorsing voor bondscoach Zimbabwe Harare - De voormalige bondscoach van Zimbabwe, de Duitser Reinhard Fabisch, is door de internationale voetbalbond FIFA voor een jaar geschorst. Bovendien kreeg hij een geldboete van bijna 6.000 gulden. De coach misdroeg zich tijdens de beslissende WK-kwalificatie- wedstrijd in Yaoundé tussen Cameroun en Zimbabwe (3-1) op 10 oktober. Hij rende een paar keer het veld op en bedreigde de scheids- en grensrechter. Na de uitschakeling werd Fabisch ontslagen en vervangen door Gibson Homela. Het is de bedoe ling dat hij wel als adviseur verbonden blijft aan de bond. Hans Erkens vrijgelaten Maastricht - Hans Erkens, voormalig manager commerciële zaken van MW, is zondagmiddag in vrijheid gesteld. Hij werd vorige week woensdag gearresteerd voor een verhoor in de 'zaak MW'. De 52-jarige oud-voorzitter Bert L. (Lieben) blijft voorlopig ia hechtenis. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan vals heid in geschrifte. Ook de algemeen directeur Ron W. (Weyzen) bevindt zich nog steeds in voorlopige hechtenis. EREDIVISIE MANNEN AHF Arnhem - Aalsmeer Tachos - Sittardia e en o - esca Hermes - Blauw Wit V en L - Olympia 22-22 14-18 25-16 30-19 29-15 EREDIVISIE VROUWEN Hellas-VZV 21-16 SEW-Aalsmeer 21-10 OSC - Swift 19-22 PSV - V en L 19-18 Quintus - Bollenstr. 23-15 VZV-OSC 17-15 V en L-Hellas 16-12 Bollenstr.-PSV 15-13 Aalsmeer-Quintus 12-19 Swift R-SEW 16- 7 Sittardia 6 AHF Arnhem 6 Aalsmeer 6 E en 0 6 Tachos 6 Ven L 6 Blauw Wit 6 ESCA 6 Hermes 6 Olympia 6 0 12 128- 97 137-120 140-130 142-123 126-124 115-105 126-130 112-135 115-140 114-151 Swift Quintus Ven L OSC VZV Hellas Bollenstr PSV SEW Aalsmeer 7 7 7 6 7 4 7 3 7 3 7 3 7 2 7 2 7 2 7 0 0 7 0 0 14 172- 96 1 12 140-120 2 9 128- 118 3 7 122- 115 3 7 115-122 3 7 116-124 4 5 109- 124 4 5 104- 123 5 4 92- 97 79-138 Voetbal DE STICHTING Fair Play Ne derland heeft de sportivi- teitsprijs voor het seizoen 1992-'93 toegekend aan de sup porters van eredivisieclub Hee renveen. De prijs, een beeld](> wordt 3 december voor aanval! van de wedstrijd Heerenveen Ajax uitgereikt door voorzit'® Wim Comello van de Stichting- Kopenhagen (anp) - goud, maar met drie en één bronzen meda uitgedunde Nee boksploeg zondag u marken vertrokken, i naledag van het j toernooi om de Cop Cup liepen Arthur Hans Janssen en D< Poeder tegen een r op. Eerder al was middi Eric van den Heuvel ii eindstrijd uitgeschakel gewicht Miguel Dias zwaargewicht Jerry meldden zich op het la memt af voor de reis n; marken. Volgens bondscoach H< Rome - Sampdoria heeft spelbare, doelpunt koplopers Parma Cremonese, door Gullit, met 3-1 en de kop van de Serie Brian Roy was voor F< twee keer succesvol, al loor zijn ploeg met 4-5 cenza. De drie koploper op twee punten gevo Juventus, dat zonadagv in Milaan op 2-2 hield. Parma, in maart teg< van Ajax in de Europa bekerwinnaars, kon er lan zondagmiddag ge topper van maken. Takl drachten beheersten hi trekkelijke duel. De 2. kers kregen nauwelijk culaire momenten te veel. overtredingen. D deelde drie gele kaarte Colombiaan Asprilla kr tweede helft de beste Parma. Hij stuitte op .Rossi. Sampdoria sloot bij de aan door Cremonese wijzen. De middenmote het de club uit Genua ten vrij lastig. Piatt ope pend de score voor de maar op slag van rust Cremonese door de Dezotti weer langszi; tweede helft nam G: ploeg op sleeptouw. H voor 2-1, nadat hij houtwerk had geraa voor het einde stelde hi winning veilig door e schop te benutten. Zijn noten stonden er op d van elf meter zou schi tussen heeft Gullit al ni voor Sampdoria gescooi Jonk en Bergkamp sto: dagavond bij Inter in tegen Juventus. Jonk, band om de linkerknie zijn plaats aan zijn woensdag tegen Norwii dat twee keer op rij hi ren, kwam op voorsp een krullende vrije tra Uruguyaan Sosa. De vc van de thuisclub blei eerste helft overeind. K rust werd het toch gelij to Baggio maakte tien na de pauze gelijk, kt Jonk een geweldige h laten liggen. Hij scf dichtbij tegen de doelm; Na de 1-1 liep het al h; uit de hand. Conté van kreeg rood, na een aa Sosa. Jonk werd gewissi ondanks de numerieke heid kon Inter weinig a, tegen de stugge Turijn, diging. Met tien man k' ventus zelfs op voorspri Ier, met zijn achtste tre de verrassing complee' ken. In de laatste min sierde Bergkamp ecf strafschop. Via de onder de lat redde Sosa een Inter. Piacenza - Foggia boeid eerste tot de laatste door de vele doelpunte spannende scoreverloc maakte voor Foggia opgelopen ach kwartier goed. ming bij de be, weer even snel, ure Ferazzoli Piacenza oen. Kort voor Stroppa, het vi strafschop terug tot Na rust bracht Roy gen weer op nieuw voor r minuten na de 6 de Turini voor minuut stond gelijk, door Cat gende doelpunt strijd, kort voor opnieuw Turini, za twee punten e tien wedstrijden winning. Lazio, de club v tegen Genoa, de Schip en Vink, er. Lazio scoorde de openingstreffer ukji r uggia v achterstand ;oed. De ju bezoekers v toen Fer i naar rust verschil teen j bei i gelijke hoq korte duu 3 gelijkmai it 4-3. Bi het echt Capellini. van het eir leverde i op. Fog zonde van Win club va eveneen vier vai

de Stem | 1993 | | pagina 12