Q FIT DE STEM Van Breukelen slaat Feyenoord-fan Zes ton voor perfecte samenwerking Rotterdamse ploeg wint dank zij vechtlust en beter voetbal: 1-3 'Johan Cruyff heeft redelijke verlangens' Korte winterstop vooir NAC door afgelasting 2xRetour Breda-Utrecht Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout I Gebroken teen voor Van Gobbel Van Hanegem houdt De Goey van televisie B Lijn 92. Opschieten zonder overstappen QUALITY 'n Questie van Garantie Onze uitlaten garanderen wij 2 jaar, en banden zelfs hun gehele levensduur. Deze garantie omvat zowel onderdelen als arbeidsloon. Soort Van onze verslaggever Eindhoven - Een ordinaire klap, recht op de kruin van een jeugdige Feyenoord-sup- porter, legde gisteren de frus tratie bloot bij Hans van Breukelen. Het incident speelde zich af, toen de 37-jarige doelman van PSV woedend over de nederlaag tegen Feyenoord (1-3) het veld verliet. In de EHBO-rutate, waar de Feyenoord-fan voor een hoofdwond werd behandeld, bood Van Breukelen naderhand zijn excuses aan. Verder weiger de hij elk commentaar. „De oudste, maar ook de minst wijze," zei Feyenoord-coach Wim van Hanegem, die Van Breukelen tijdens de rust in de gang naar de kleedkamers al voor 'imbeciel' en 'overspannen keeper' had uitgescholden. Ook John de Wolf liep in Eind hoven een hoofdwond op. De Feyenoord-verdediger moest een wilde actie bekopen met hoofd letsel, omdat de uitgestoken elle boog van Kalusha hem trof. Be handeling met krammen bood niet voldoende soelaas. „Aan het eind begon het zo te stromen, dat ik een tulband om moest. Ik had daarmee verder willen spe len, maar toen stond Obiku al in het veld," vertelde De Wolf, die het vooral Obiku kwalijk nam zo snel zijn plaats ingenomen te hebben. Obiku kon daarom deel nemen aan de polonaise van Feyenoord na afloop op het veld voor het vak waar het merendeel van de 1200 Feyenoord-fans was ondergebracht. „Wij hebben getoond dat de wil om te winnen hier de doorslag heeft gegeven. Wij zijn steeds blijven geloven in onze kansen en hebben daar op het eind de beloning voor gekregen," vond De Wolf. „Het voorbeeld voor de instel ling bij Feyenoord is John de Wolf," loofde PSV-coach Aad de Mos de aanvoerder van de Rot terdammers. Alleen in de eerste helft raakte Feyenoord even van slag, kort na de openingstreffer van Taument. „Logisch toch. Toen werd ineens alles tegen ons gefloten. Terwijl Taument en Blinker steeds zestig, zeven kilo aan hun schouders hadden han gen, waartegen geen enkele keer werd opgetreden. Dat irriteerde die jongens van ons," verklaarde Feyenoord-coach Wim van Ha negem. Feyenoord wijst PSV terug Door Henk Mees Eindhoven - De voetballers van PSV hebben gisteren braaf gehoor gegeven aan het credo van hun coach Aad de Mos: aan een kampioenschap hoeft PSV dit seizoen niet meer te denken. De abonnee-kampioen van de jaren tachtig zakte naar de vijfde plaats door thuis in een fel gevecht met 1-3 te verliezen van Feyenoord. De neder laag kreeg voor PSV het karakter van een knock out. De strijd om de landstitel gaat nog slechts tussen Feyenoord en Ajax. PSV heeft inmiddels van alle drie clubs uit de top-drie verlo ren, in veertien wedstrijden ne gen verliespunten opgelopen en kan alleen nog pronken met het opnieuw mooier en groter ge worden stadion. Een nieuw re cordaantal van 29.500 nam gis teren plaats op de verwarmde tribunes, maar het geloof in de prachtige theorieën van Aad de Mos kreeg een nieuwe knauw. De coach van PSV, die blijft rommelen met opstellingen, roept hardop uit dat het eind van de tunnel in zicht is. In de confrontatie met Feyenoord bleef elk perspectief voor PSV ronduit duister. „Ze hebben het ons hier wel gemakkelijk gemaakt," consta ntie Feyenoord-coach Wim van Hanegem in Eindhoven, hoewel de beslissende kloof pas in de laatste acht minuten werd geslagen. De vingerwijzing van Van Hanegem was bestemd voor Aad de Mos en gericht op Erwin Koeman. „Doordat die Koeman achterin bleef hangen en nooit naar het middenveld opschoof, konden wij hier gewoon niet in de pro blemen komen. Van Loen kon die twee achterin bij PSV nu wel heel simpel in de gaten houden," Van onze verslaggever Eindhoven - Ulrich van Gobbel heeft aan hèt competitieduel met PSV vermoedelijk een gebroken teen aan de rechtervoet overge houden. De rechtervleugelverde diger liep de blessure op na een duel met Wim Kieft. De teen wordt vandaag onderzocht in het ziekenhuis. Vermoedelijk is Van Gobbel tot aan de winter stop uitgeschakeld. Van onze verslaggever Eindhoven - De kijkers van het televisieprogramma TV-Sport hebben gisteren vergeefs op Feyenoord- doelman Ed de Goey ge wacht. Hoewel aan het be gin van het programma, gis teren rond het middaguur rechtstreeks uit Eindhoven uitgezonden, diens aanwe zigheid werd aangekondigd, blefef De Goey weg. »Wij hadden geen bezwaar dat Ed de Goey voor dat Programma eerder naar Eindhoven moest, omdat °°k Hans van Breukelen daarin zou verschijnen. Er kwam ook een taxichauf feur om Ed de Goey op te halen, juist toen dat pro gramma net was begonnen. Toen ik had gezien dat Van Breukelen helemaal niet daarin zou komen, heb ik Ed bij ons gehouden. Bleek ineens dat Van Aerle na mens PSV in dat program ma zat. Een geblesseerde speler. Dan vertik ik het onze keeper daarvoor naar Eindhoven te laten gaan," aldus Feyenoord-coach Wim van Hanegem. analyseerde Van Hanegem sta peltjes, nadat De Mos het ver schil vooral in een extra dosis meedogenloosheid bij de Rotter damse ploeg had aangetroffen. „Hèt verschil zat hem in de aanvallers. Die van ons konden niets uitrichten, terwijl Taument en Blinker alles konden doen en laten," stelde De Mos. Niettemin duurde het lang, voordat PSV zwichtte voor de Rotterdamse drang. Acht minuten voor het eindsignaal van de zonder het vereiste gezag leidende Jaap Uilenberg buitte Blinker een fout van Kalusha uit. In blessu retijd was Taument te snel voor De Jong en Van der Gaag: 1-3. Daarmee kreeg de eredivisie- klassieker alsnog een uitslag die paste bij de krachtsverhoudin gen. Bijna 85 minuten lang mocht PSV hopen op een punt, omdat het zes minuten na de openingstreffer van Taument in de zeventiende minuut via Lamptey kon terugslaan. De ge lijkmaker werd ingeleid door een volstrekt verkeerde taxatie van Ed de Goey. De doelman van Oranje hoefde niet te boeten voor zijn blunder. PSV viel hem nauwelijks meer lastig. Het laatste woord was dus voor Feyenoord, dat zo ongeslagen, blijft: inmiddels negentien wed strijden lang sinds de afstraffing bij Ajax (5-2) in het voorjaar. Sinds Van Hanegem coach is in De Kuip, verloor de Rotterdamse ploeg in 49 competitiewedstrij den pas drie keer. „Twee keer tegen Ajax en een maal tegen MVV. Zo slecht is die staat van dienst dus niet," zei Van Hane gem, die na het kampioenschap van vorig seizoen al stelde dat Feyenoord nog 25 procent beter zou moeten kunnen. Gemeten naar de uitslagen, slaagt Feyenoord erin zijn coach gelijk te geven. Ook op het harde en gladde veld in Eindhoven was de titelverdediger veel meer mans dan de thuisclub. De routi niers Popescu en Van Tiggelen zaten op de bank naast aanko pen als Van Ankeren en Meijer. Maar ook met Kieft, terug als aanvalsleider, en Jerry de Jong als kwetsbare rechterflankbewa ker tegen Regi Blinker, had De Mos zijn ploeg geen succesvol concept kunnen geven. Het enige wapen dat PSV onder De Mos dit seizoen heeft terug gekregen, is vechtlust. In dat opzicht bleek Feyenoord gisteren ook nog tot meer in staat. Bo vendien is de Rotterdamse ploeg de kampioen van 1992 in tech- nish opzicht ontgroeid. Zodoen de kon Feyenoord op het lastige maar wel bespeelbare veld de bal voortdurend laten rondgaan en zag het uiteindelijk ook zijn geduld beloond. Ulrich van Gob bel was toen al geblesseerd uit gevallen en bij De Wolf viel een hoofdwond op dat moment nau welijks nog te stelpen. Maar handicaps voor een Rotterdamse zege in Eindhoven bleken dat niet. PSV - FEYENOORD 1-3 (1-1). 18. Taument 0-1, 24. Lamptey 1-1, 85. Blinker 1-2, 89. Taument 1-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 29.500. Gele kaart: De Jong en Kieft (PSV), Scholten en De Wolf (Feyenoord). PSV: Van Breukelen; De Jong, Van der Gaag, Koeman en Van Mol; Linskens (63. Van Ankeren), Kalu sha en Numan; Lamptey, Kieft en Hoekstra (75. Popescu). FEYENOORD: De Goey; Van Gob bel (60. Maas), Fraser, De Wolf (88. Obiku) en Heus; Bosz, Scholten en Witschge; Taument, Van Loen en Blinker. Johannesburg (anp) - Zelfvertrouwen, zekerheid en rust door een bijna vol maakte samenwerking zijn de pijlers waarop Jacco Eltingh en Paul Haarhuis de afgelopen week het grootste succes uit hun tennisloopbaan hebben ge bouwd. Winnaars bij hun debuut in de eindstrijd van het sterkst bezette dubbeltoernooi, waarin Tom Okker een kleine vijftien jaar geleden met Fibak twee keer verliezer was. De Masters dubbel, in Johannesburg afgesloten met winst in drie sets op de Australiërs Woodfor- de en Woodbridge (7-6 7-6 6-4), leverde de Nederlanders een prijs op van ruim 600.000 gulden, het loon voor vijf gewonnen partijen tegen de sterkste dubbels van de wereld en de bonus voor het bereiken van de tweede plaats in het jaarklaSsement na Grant Connell (Can) en Patrick Galbraith (VSt). „Wij hebben fantastisch gespeeld," constateerde de 23-jarige Eltingh over de afsluiting van het seizoen met zijn vier jaar oudere partner. „Dat moet ook wel, want anders win je geen viif partijen in een dergelijk toernooi. Het is steeds beter gegaan. Vooral als team hebben wij perfect gewerkt. Goede afspraken gemaakt en goed uit gevoerd bovendien. Eltingh en Haarhuis hadden in de groep ook al gewonnen van de 'Woodies', die vrijwel onmid dellijk na de verloren nale naar Düsseldorf vertrokken voor de eindstrijd van het toernooi om de Davis Cup tegen Duitsland. „Wij waren met goede verwachtingen aan de tweede partij tegen hen begonnen," vertelde Eltingh, „omdat wij met hun service konden omgaan." „Wij hebben geprobeerd Woodbridge onder druk te houden, omdat hij de mindere van de twee is. Wanneer je merkt dat hij geïrriteerd raafct, zelfs zijn racket kapot slaat, dan krijg je zelf een heel prettig gevoel," vulde Haarhuis aan. „Wereld kampioen zijn is trouwens ook een heel fijne ervaring," voegde hij er aan toe. Haarhuis en Eltingh hebt>. n hun weg naar de top vooral via de kleinere toernooien gebaand. El tingh: „De beste veertien toernooien van ons waren beter dan die van wie ook. Maar de beloning is natuurlijk kleiner dan bij een Grand Slam. Je moet drie van die toernooien winnen om evenveel punten te krijgen als voor het bereiken van een Grand-Slam-finale. Daarin heeft het ons niet echt meegezeten. Wimbledon hebben wij niet gespeeld, bij de andere drie zijn wij niet tot de laatste acht gekomen. Dat scheelt heel wat pun ten ten opzichte van de anderen. Maar in Johan nesburg zijn wij toch Woodforde en Woodbridge voorbij gegaan en als tweede geëindigd op ae ranking van 1993." Het Nederlandse paar speelde dit jaar ongeveer twintig toernooien samen. Eltingh ging in San Francisco een keertje 'vreemd', met Scott Davis, omdat Haarhuis op dat moment niet in de Verenigde Staten was. Zijn partner begon het jaar met een paar toernooien met Koevermans, maar stapte over omdat 'Koef' door zijn lage klassering in het enkelspel geen toegang had tot de toernooien, die Haarhuis wilde spelen. Eltingh vond de tiebreak uit de tweede set het beslissende moment uit de eindstrijd tegen Wood forde en Woodbridge, die zeventien voorgaande toernooifinales hadden gewonnen en daarmee gedeeld recordhouder zijn met de Amerikanen John McEnroe en Peter Fleming. VERVOLG OP SPORT 4 MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 DEEL r<r Door Henk Mees Eindhoven - „Heel redelijke verlangens," noemt Jos Staatsen, voorzitter van de KNVB-sectie betaald voetbal, de voorwaarden van Johan Cruijff voor coaching van het Nederlands voetbalelftal tijdens de WK-eindronde medio volgend jaar. Op basis van uitvoerige gesprekken met Cruijff, vrijdag en zaterdag in Barcelona, is Staatsen positief gestemd over een akkoord. Beide partijen hebben afge sproken elkaar voor de loting, op 19 december in Las Vegas, uitsluitsel te geven. Staatsen moet de voorwaarden in eigen kring bespreken met zijn me debestuursleden Karei Jansen (technische zaken) en Theo Aalbers (penningmeester). Cruijff gaat te rade bij voor zitter Nunez van FC Barcelo na en zijn arts. Vooral op aandringen van zijn vrouw zal Cruijff van zijn arts moeten horen of het WK na een slopend seizoen bij FC Barcelona een te zware belas ting kan zijn. Bijna twee jaar geleden onderging de 46-jarige voetbaltrainer een ingrijpende hartoperatie. „Dat zijn factoren van persoonlijke aard. Daar kan ik niets over zeggen," zei Staatsen gisteren in Eindhoven, toen hij vooraf aan PSV-Feyenoord een toe lichting gaf over zijn gesprek ken met Cruijff. Stafmedewerkers Bij de uitwerking daarvan zullen vooral de posities van stafmedewerkers de komende weken worden belicht. Daar bij moet gedacht worden aan functies als die van assistent- bondscoach (Rinus Israel), scouting (met Cruijffs assis tent bij Barcelona Bruins Slot als belangrijke kandidaat) en de medische staf. Staatsen kan de wensen van Cruyff wat dat betreft wel billijken. „Voor succes is niet alleen het beste elftal, maar ook de best denkbare techni sche staf nodig. Wij hebben mensen in Zeist, Cruijff heeft zijn eigen ideeën. Als voetbal lers niet zeker zijn van hun plaats, waarom zouden bege leiders dat wel zijn." „Ik vind het heel logisch dat Cruijff voor zo'n belangrijke opdracht als het WK rand voorwaarden verlangt die voor succes noodzakelijk zijn. Cruijff is door ons gevraagd omdat hij iets bijzonders heeft. Willen we dat bereiken, dan zullen we binnen redelijke grenzen ook aan zijn verlan gens moeten voldoen. Zo ga ik in het bedrijfsleven als maha- ger ook te werk," aldus Staatsen. Op zijn eentje „Ik neem aan dat we die heel redelijke verlangens van Cruijff kunnen honoreren. Daar ben ik optimistisch over gestemd," zei Staatsen, die de missie naar Barcelona op zijn eentje afwerkte. Op donder dag 18 november, daags na de kwalificatie van Oranje in Po len, nam Staatsen daartoe al contact op met Cruijff. Niet eerder dan afgelopen vrijdag hadden beiden tijd daarvoor. Na terugkeer nam Staatsen contact op met bondscoach Dick Advocaat. Vandaag be raadt het bestuur zich over de situatie. Arnold Scholten leidt de Rotterdamse polonaise na de overwinning op PSV. Taument, Witschge, De Wolf, Van Loen en Heus volgen hem. Geheel rechts Bosz. foto anp Van onze verslaggever Rob van Deursen Breda/Arnhem - De technische leiding van NAC had er geep enkele moeite mee gehad als gisteren de wedstrijd Vitesse- NAC op de 'rol' was blijven staan. En dat ondanks het feit dat de Bredanaars nu door die afgelasting een week langer de gelegenheid krijgen om huurling Dick van Burik van Ajax, die afgelopen vrijdag zijn opwachting maakte bij NAC, in de defensie in te passen. Dit met het oog op het treffen van komende zaterdag met PSV in eigen huis aan de Beatrixstraat in Breda. „Ik had het best met hem aange durfd," stelde NAC-trainer Ron Spelbos gistermiddag. De Vee- nendaler wist eigenlijk niet te zeggen of de afgelasting in Arn hem hem goed uitkwam of niet. „We kunnen nu inderdaad Van Burik langer aan zijn nieuwe omstandigheden laten wennen, maar daar staat tegenover dat de schorsingen van Ruud Brood en Marco Sas verder in het seizoen opschuiven. Echt voordeel heb ben we er niet van," aldus Spel bos, die er vanuit gaat dat zater dag de geblesseerden Romeo Zondervan en Ton van Bremen tegen PSV niet van de partij zullen zijn. KNVB-consul Ben van der Horst, al sinds jaar en dag ver antwoordelijk voor de keuring van het Vitesse-veld, had giste ren weinig tijd nodig om een negatief oordeel te vellen. Vol gens hem was het gevaar voor blessures dermate groot, dat de afgelasting als logisch moet wor den beschouwd. De afgelasting van gisteren bete kent dat NAC zeer waarschijn lijk een korte winterstop tege moet gaat. De KNVB plande namelijk voor het weekeinde van zaterdag 8 en zondag 9 januari inhaalwedstrijden. „En dan zul len we ijs en weder dienende tegen Vitesse aan de bak moe ten," verwacht Spelbos. Dat houdt tevens in dat het door NAC beoogde trainingskamp be gin januari op het Griekse zon- eiland Corfu van de baan is. Spelbos: „De KNVB wilde ons al geen garantie geven dat we, als we eventueel moesten inhalen, dat weekeinde weg mochten blij ven. Dus in feite hadden we die trainingsweek al geschrapt. En nu zeker, want we zullen toch op 27 of 28 december weer met de training moeten beginnen, willen we goed beslagen ten ijs komen tegen Vitesse." NAC hoopt dan inmiddels de uitwedstrijd tegen Roda JC in Kerkrade (geprogrammeerd op zondag 19 december als laatste optreden voor de winterstop van de Bredanaars) afgewerkt te hebben. In Limburg wordt die ontmoeting gezien als een risico duel en Roda JC heeft inmiddels het voorstel gedaan op de avond van vrijdag 17 december te spe len. Daar gaat NAC echter niet mee akkoord, omdat het twee dagen eerder (woensdag 15 de cember) thuis speelt tegen AZ'67 in de strijd om de KNVB-beker. De Bredanaars voelen er ook niets voor om eventueel op maandag 20 december tegen Ro da in het veld te treden wegens vakantie van enkele spelers. (ADVERTENTIES) 1 aanbieding per gezin Kaarten bestellen tussen 9 00 en 17.00 u bij BBA Infolijn 073-212220 Akne geldig t/m 31-12-93 Jacco Eltingh (links) en Paul Haarhuis met de bij de eerste prijs behorende trofee m foto epa m In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 UITLATEN BANDEN HEMMEN - SCHOKDEMPERS ACCU'S - OLIE VERVERSENAPK

de Stem | 1993 | | pagina 11