Extra openstelling zondag mag Ho D66 vindt dat wethouder De Zeeuw 4averij' heeft opgelopen Raad SI POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Meerderheid raad Terneuzen akkoord met vooruitlopen op nieuwe wetgeving Duidelijkheid over welzijnsgebouwen in januari E'SSsïSïriS Ruim twe< "Niet met naar colle DE STEM ZEELAND Fusie Terneuzense scholen dichterbij Sas van Gent trekt 25 mille uit voor viering bevrijding Repetitie Vocalitas PËSTEM Aanhouding i dronken rijd VRIJDAG 26 NOVEMBER 1993 f •R. Arends...'alarmfase'... Van onze verslaggever Terneuzen - „Een schip dat averij heeft opgelopen. Of het ligt aan hevige mist, sch ade aan de zeilen of muiterij we ten we niet. Het is wel du ide- lijk dat de schipper bezig is zijn schip op te kalefateren, maar enige navigatie is wel nodig." Zo karaktiseerdeR. Arends (D66) gisteren tijdens de begrotingsraad van Ter- neuzen de kritiek op wetl ïou- der W. de Zeeuw over zijn functioneren op een aa,ntal beleidsterreinen. Volgens deze fractie is er op een aantal terreinen op het gebied van sport, onderwijs en cultuur de laatste jaren weinig van de grond gekomen. Arends zag gis teren geen aanleiding de mening te herzien. De Zeeuw reageerde laconiek. „Ach, wat is het leven toch vol verrassingen. Ik denk dat Arends vele uren op zijn beeldspraak heeft zitten zwoegen. Ik bewon der zijn welwillendheid maar het is toch zeker niet nodig geweest. Ik waardeer zijn tekst met een 6,6. En daar laat ik het bij". Voor D66 en ook enkele andere fracties was de kous hiermee niet af. Het ging niet zozeer om het functioneren van wethouder De Zeeuw, maar meer om vele zaken die broodnodig aangepakt moeten worden maar waarvoor nog geen geld is. Zoals onder houd aan riolering en wegen, de bouw van nieuwe welzijnsacco- modaties en een nieuwe huisves ting voor de Stichting Toon beeld. „Terecht zegt het CDA dat een groot aantal zaken is blijven zitten," kietelde Arends de christen-democraten. „En ik ben het eens met het citaat van de GPV/RPF fractie dat er sprake is van een alarmfase. Het college reageert hier niet alert op. Er is sprake van struisvogelpolitiek. Wellicht zijn er te veel prioritei ten ineens gesteld. Dus moet nog veel sneller worden onderzocht welke taken de gemeente gaat uitvoeren en welke niet". F. Hamelink (GPV/RPF) vreest dat als deze zaken blijven liggen de burger straks de rekening krijgt gepresenteerd. Burge meester R. Barbé bestreed de kritiek. „De uitgangspunten en financiële kaders zijn vastgelegd in de kadernota. We proberen het integrale beleid weer te ge ven. Natuurlijk zijn altijd zaken voor verbetering vatbaar maar we proberen toch het beleid, ui teraard aangegeven door de fracties, te formuleren". Wethouder J. van Rooijen voeg de daaraan toe dat de achter stand op onderhoud van wegen en riolering zeker door het colle ge wordt onderkend. Zo komt het college volgende maand met een rioleringsplan en verschijnt binnenkort een wegenbeheer splan. „Je moet uiteraard roeien met de riemen die je hebt", om maar in maritieme sferen te blij ven. „Er is een grens. Deze dis cussie zal nog volop worden ge voerd". Van onze verslaggever Terneuzen - De winkels in Terneuzen mogen op zondag 19 december open zijn. Een meerderheid van de gemeen teraad ging gisteren akkoord met het verzoek van het college om de wens van de ondernemersvereniging City Terneuzen te honoreren. De beslissing werd niet zonder slag of stoot genomen. CDA, GPV/RPF en SGP stemden na melijk tegen. Zij berieppn zich op de nieuwe winkelsluitingswet die wel de Eerste en Tweede Kamer is gepasseerd, maar nog niet is gepubliceerd in de Staats courant. De nieuwe wet houdt in dat een gemeente ondernemers acht zon dagen per jaar de gelegenheid mag bieden op zondag open te zijn. Momenteel is dat nog vier zondagen per jaar. In Terneuzen is dat aantal al gehaald zodat het college om deze extra zon dagopenstelling vraagt. „In feite betekent dat een overtreding van de wet", zei F. Hamelink (GPV/ RPF). „De nieuwe wet is immers officieel nog niet van kracht. De huidige wet verhindert om op 19 december open te zijn". Het college stelde in het voorstel om bij hoge uitzondering te anti ciperen op de nieuwe winkelslui tingswet. Maar deze argumenta tie kon er bij de tegenstemmers •F. Hamelink: ...'overtreding'... FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze verslaggever Terneuzen - De fusie tussen de Terneuzense scholenge meenschappen Petrus Hondi- us en De Vaart is een forse stap dichterbij gekomen. Over de samenvoeging van beide scholen wordt al bijna een jaar gepraat. Het bestuur van het Petrus Hon- dius zette deze week -na goed keuring van de medezeggen schapsraad- het licht op groen. De laatste stap moet nu komen van het bestuur van De Vaart. Dat beslist op korte termijn over de samenvoeging. De bestuurscommissies van bei de scholen ondertekenden begin dit jaar al een intentieverklaring om gezamenlijk de toekomst in te gaan. Tezelfdertijd ging een stuurgroep aan de slag om de fusie voor te bereiden nadat eer dere besprekingen twee jaar daarvoor geen resultaat oplever den. In de loop van dit jaar liepen de besprekingen toch weer vertra ging op, gevolg van diverse oor zaken. Aanvankelijk zou in juli al duidelijk moeten zijn of de fusie al dan niet zou slagen. Nu het bestuur van het Petrus Hondius groen licht heeft gege ven is het wachten nog op de bestuurders van De Vaart. Stem men ook die in, dan ontstaat in Terneuzen met ingang van het volgende schooljaar (augustus 1994) een brede scholengemeen schap, waarin alle vormen van voortgezet onderwijs zijn onder gebracht. niet in. „Omdat de nieuwe wet nog niet van kracht is, kan er niet worden gesproken va n anti ciperen. Het gemeentebestuur moet toch het voorbeeld geven. Door nu het besluit te nemen wordt de geloofwaardigheid aangetast. De gemeente wordt dus in een slecht daglicht ge plaatst". Ook C. de Mol-Marcusso (CDA) keurde de zondagopenstedling op 19 december niet goed. Formeel hanteren we nu nog de vastge stelde verordening. We moeten dus niet op de zaken vooruit lopen. Trouwens, het w inkelend publiek heeft nog voldoe ;nde mo gelijkheden de kerstinlnopen te doen". Geen problemen De WD, PvdA en Groen Links hadden totaal geen problemen met de extra zondag openstel ling. D66 sputterde even tegen maar na een schorsing; ging de fractie toch overstag. „Omdat in Hulst, Oostburg, Sluis en Ant werpen de winkels op die dag ook open zijn", zei R. .Arends in een stemverklaring. Hierdoor kwam de stemverho' uding op twaalf voor en negen te ;gen. Burgemeester R. Barfcié zag to taal geen kwaad in heit vooruit lopen op :de nieuwe wetgeving. „Er ligt een concreeilt voorstel van de ondernemersvereniging. Daar is niet zo makkelijk aan voorbij te gaan. Vorig' jaar was het heel druk toen (ie winkels ook op zondag vlak voior de kerst open waren. Daarnaast is het redelijk aanvaardbaar een wet die nog niet in de Staatscourant is gepubliceerd te hanteren. Er is immers over deze wet al over eenstemming bereikt in de Eer ste en Tweede Kamer Van onze verslaggever Sas van Gent - B er i W van Sas van Gent willen hetOranjecomi té Philippine een ga .rantiesubsi- die van 25.000 gulden geven om in september volgeind jaar 50 jaar bevrijding te herdenken. Het feest wordt in S las van Gent gevierd in samenwerkig met de oranjecomités van de andere dorpen. Het Oranjecomité f leeft een ge varieerd programma opgesteld dat tussen woensd ag 21 septe- mer en zaterdag 'li september wordt uitgevoerd. I Je totale kos ten daarvan zijn geraamd op ruim 30.000 guldtsn, maar het comité verwacht 7.500 gulden inkomsten te verw' erven. Het co mité doet niet alle en een beroep op de gemeenteka >s, maar heeft ook het provinciebestuur bena derd voor subsidie voor de cultu rele onderdelen. De commissie firn mciën van Sas van Gent bekijk t het verzoek maandag 29 november. De com missievergadering begint om 19.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - H( ;t Terneuzense kamerkoor Vocal itas houdt don derdag 2 decemb er een openbare repetitie in de Gr ote Kerk aan de Noordstraat. Aanvang 19.30 uur. Via het eveneme nt wil het koor meer naamsbekendheid krijgen en eventueel ook nieuwe leden werven. Belang; stellenden kun nen tijdens de re ipetitie een kijk je achter de schermen nemen. Daarnaast is cle repetitie ook bedoeld ter voorbereiding van het concert 'Fe stival of lessons and carols', d; at Vocalitas op zondag 12 dece mber in Sas van Gent geeft. Da t concert begint om 16.00 uur. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE •Het huidige buurthuis van Hof Zeldenrust en St. Anna Polder is rijp voor de sloop. •Delen van het buurthuis vallen van ellende uit elkaar. •Ook de plafonds verkeren in zeer slechte staat. Van onze verslaggever Terneuzen - B en W van Terneuzen presenteren in januari '94 de langver wachte notitie over de welzijnsaccom- modaties. Wethouder A. Stahl-Hemel- soet maakte dat gisteren bekend tij dens de begrotingsraad. De gemeenteraad vroeg precies een jaar geleden de behoefte naar nieuwe buurthui zen of de vervanging van bestaande te onderzoeken. Praktisch alle fracties vroe gen gisteren wanneer de uitkomst van dat onderzoek op tafel ligt. „Na het verschijnen van de notitie stel ik voor dan de discussie te voeren", zei Stahl- Hemelsoet. „Ik hoop dat we dan voldoende afwegingen kunnen maken over datgene wat nodig is en datgene wat overbodige franje is". Het bestuur van buurtvereniging Hof Zel denrust en St. Anna Polder zal deze dis cussie met spanning afwachten. Het huidi ge buurthuis is namelijk rijp voor de sloop. Het gebouw werd onlangs afgekeurd. Opknapbeurt Tijdens de begrotingsraad kwam ook de broodnodige renovatie van het Zuider sportpark ter sprake. Ook een zaak die al lang speelt. Deze opknapbeurt hangt voor een belangrijk deel af van de nieuwbouw- plannen van De Veste. De gemeente wil de opbrengst van de grondverkoop gebruiken voor het Zuidersportpark. Wethouder J. van Rooijen lichtte toe dat het college een overeenkomst heeft met de Sterre maar dat De Sterre nog wacht op goedkeuring van het ministerie van WVC. Pas als het minis terie het licht op groen zet kan De Sterre de grond kopen. In ieder geval wil het college niet meer dan twee miljoen gulden uitgeven voor de re novatie. „Het Zuidersportpark moet de groene long van Terneuzen blijven. Com plete woningbouw valt dus af". Naast de renovatie van het Zuidersport park wacht ook het Zuidlandtheater op een broodnodige opknapbeurt. Reden voor met name de WD-fractie om gisteren te pleiten voor deze renovatie. Volgens wet houder W. de Zeeuw is er momenteel geen geld voor een complete onderhoudsbeurt. „Ik zal in ieder geval al het nodige doen om sneller tot actie te komen", beloofde hij. „Maar ik acht het niet noodzakelijk het theater af te stoten. Daar is Zeeuws- Vlaanderen te klein voor. Overigens kan ik me maar één theater voor de geest halen dat in particuliere handen is. En het cultu rele aanbod daar is nu niet bepaald gewel dig te noemen". 34 bekeuringen Oostburg - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft gis teren 34 automobilisten be keurd. Dat gebeurde tijdens twee uitgevoerde snelheiscon- troles. Op de Rijksweg in Eede waar een snelheidslimiet geldt van 50 kilometer per uur wer den 178 voertuigen gecoi% leerd. 26 bestuurders liepen» de val, met als hoogst gemetfJ snelheid 93 kilometer per m, Op rijksweg N61 bij Schoo, dijke werden 112 voertuige geregistreerd. Dat leidde t acht bekeuringen. Men nt hier 80 rijden en de snels reed 103 kilometer per uur. Houtepen-teams stellen teleur Sas van Gent - De teams van Houtepen uit Sas van Gent hebben niet best gepresteerd in de tweede klasse B van de landelijke bowlingcompetitie. Houtepen 1 incasseerde drie nederlagen en Houtepen 1 moest men één winstpartij ge noegen nemen in het bowling centrum te Etten-Leur. Door die uitslagen is Houtepen 2 het eerste team gepasseerd in de rangschikking. Houtepen 1 verloor achtereen volgens met 0-3 van Herwegh, met 1-2 van Alcazar en met 0-3 van The Strikers. Houte pen 2 deed het iets beter al was het verlies in de eerste wedstrijd tegen hekkesluiter 's-Gravenzande met 1-2 een flinke tegenvaller. Daarna verloor Houtpen 2 met 0-3 van The Strikers, maar herstelde zich via een 3-0-zege in de laatste ontmoeting van de dag tegen Alcazar. Door deze nederlagen hebben de Houtepen-teams hun vrij goede klassering prijs moeten geven. Een bijkomstig geluk voor de Sasse formaties is het feit dat het deelnemersveld in deze tweede klasse aan elkaar gewaagd is. Iedere ploeg levert regelmatig punten in. Daar door houden de Sasse teams uitzicht op een hoge klasse ring. Men schreef het matige pres teren toe aan het gebrek aan training, nu men op het bow lingcentrum in Eeklo aange wezen is en aan de matige kwaliteit van de banen in Et ten-Leur. STAND Tweede klasse B: Herwegh (Bigge- kerke) 17 punten, No Mercy (Ocken- burgh) 16'/2, Alcazar (Puttershoek) 15, The Strikers (Spijkenisse) 15, Houtepen 2 (Sas van Gent) 13l/2, 6. Kranendonk (Dordrecht) 12, Houte pen 1 11, 8. 's-Gravenzande 8 pun ten. Tennis Terneuzen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum versloeg in poule 5 Schaart met 4-0 De Smit. Elly Klijs en Petra Schaart waren met 11-4 te sterk voor Jeanette en Renée Meyer. Verder wonnen Mariette van Raalten en Ma rian Kriekaard met 15-4 van Elly van Steenberge en Cobie Naerebout. UITSLAGEN Poule 1: Racketjack-De Kort 2-2, Boeye-Moerbeke 2-2, Van Doese laar-Van Riet 4-0, Baronie-De Keyzer 4-0. Poule 2: Tolhoek-Sponselee 2-2. Poule 3: Nouwen-De Vries 2-2, De Teye-De Vin 2-2. Poule 4: Jansen-Dees 4-0. Poule 5: Vinke-CIS 4-0, Schaart-De Smit 4-0. In de hoogste poule van de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen zegevierde Jan sen met 4-2 over Kouwijzer. In de enkelspelen werd de buit verdeeld. Henk Jansen behaal de een zwaarbevochten 7-6-overwinning op Peter Kouwijzer, terwijl Hein-Jan Lapidaire weinig moeite ken de met Johnny Bleyenberg via 9-2. Het dubbel gaf de door slag. Hierin waren Jansen en Bleyenberg met 9-5 te sterk voor Kouwijzer/Lapidaire. UITSLAGEN Poule 1: Jansen/Bleyenberg-Kou- wijzer/Lapidaire 4-2. Poule 2: Van Halteren/Hamelink- Speleman/Lexmond/De Waal 4-2. Poule 3: Audenaerd/De Vries-Van Amersfoort/Lokken 2-4. Poule 4: Wisse-Martens/Van Kerk hoven 6-0. Poule 5: Deij/Kort-Strijdonk/Rom- pa 4-2. Poule 6: Kort/Louweret-Michielsen/ Bommelijn 2-4. Poule 7: Visser/Kriekaard-Verschel ling/De Pooter 4-2, De Reus/Van- tricht-Heyman/Nagelkerke 0-4. Poule 8: Van Doeselaar/De Jonge- Kroes/Verhage 4-2, Van de Velde/ Visser-Gelissen/Oostvogels 0-6. Poule 9: Broomchemie-De Graaf/ Roosendaal 4-2, Leeuw/Van Aalst- De Reus/Roose 2-4. Bedrijfsvolleybal Terneuzen Terneuzen - In de eerste klas se B van de Terneuzense be drijf svolleybalcompetitie wor stelt Scharmga 1 zich lang zaam naar de top en zijn er weer vooruitzichten om de volgende competitie eens in de hoogste klasse te acteren. Een gretig Scharmga versloeg met 2-1 (15-10, 7-15, 5-2) te genstander ING, dat lange tijd in deze klasse aan de leiding stond, maar nu begint terug te zakken. Een knappe wedstrijd van Scharmga, dat het deze wedstrijd zonder de beste aan valler Wim Gort moest stellen. Een gemis dat het team door hard werken en veel inzet goed opving. Beldo, vechtend tegen degra datie in de tweede klasse A, boekte een belangrijke 2-1-winst (15-12, 15-3, 4-10) op het sterke Dow 2. staat het belastingteam niet, maar bij verlies was uitzicht op behoud wel miniem geweest. OVERIGE" UITSLAGEN Eerste klasse A: Dees 1-Stuntmarld 2-1 (15-8, 81-5, 14-8), Dow ï-cfj 2-1 (15-11, 15-10, 2-12), V&V Lichtland 1 0-3 (11-15, 2-15,7-15) Eerste klasse B: De Pooter-Zeevia 2-1 (11-15, 15-6, 15-9), NeelenJ PTT/Post 2-1 (15-13, 15-7, H-15) Tweede klasse A: Deltan 1-Dees 5 2-1 (15-5, 15-10, 15-17), Aster-PSv 1 2-1 (15-11, 15-4, 12-14). Tweede klasse NH3-Rabo 3.0 (16-14, 15-7, 7-4), Gemeente l-phi lips 2-1 (14-16, 15-10, 15-11) Del tan 2-PSV 2 2-1 (15-9, 15-6,12-14)* Derde klasse A: Lichtland 3-Blieks Vos 0-3 (2-15, 6-15, 8-15), Do» 3-Scharmga 2 0-3 (5-15, 4-15,5-15) Derde klasse B: Voorwaarts-Licht- land 4 2-1 (13-15, 15-7, 15-8), Del- tan 3-B&S 1-3 (15-4, 7-15, Q-15 10-15). STANDEN Eerrste klasse A: Lichtland 1 9-24, Stuntmarkt 10-22, Dees 1 9-20 Dow 1 9-11, CIS 10-10, V&V 9-8 Lichtland 2 8-0. Eerste klasse B: Scharmga 1 10-21 De Pooter 91-7, ING 91-7, Neele- mans 9-14, PTT/Post 9-10, Zeevla 10-8, Echo/Audio 8-7. Tweede klasse A: De Hoop 9-17, Dees 2 9-15, PSV 1 9-14, Dow 2 9-14, Deltan 1 10-13, Beldo 9-11, Aster 9-11. Tweede klasse B: VC Notabene 8-2(1, NHI 9-19, Rabo 1-18, Gemeentel 9-11, PSV 2 9-10, Philips 9-9, Del- tan 2 10-8. Derde klasse A: Bliek Vos 9-20, Scharmga 2 9-18, Havenschap 8-16, VC Schelde 9-13, Dow 3 9-9, Licht land 3 9-9, ABN/Amro 9-9. Derde klasse B: Voorwaarts 10-ri Lichtland 4 9-18, B&S 9-17, (k- meen te 2 91-4, VVM 81-2, Deltan 3 8-11, URS 9-3. Ador-tennis Hoek - De Jojo's waren in dt Ador-tenniscompetitie m vrouwen goed op dreef, i terend in een 4-0-overwinninj op De Meppers. Lea van Rui ste en Martha Simons wares met 9-6 te sterk voor Geuze en Jette Clement. Even veel games vergaarden Amy Laffort en Lies van Doeselaar tegen Janny Faas en Corrii Ysebaert, terwijl één minder tegen moest wordet geïncasseerd. UITSLAGEN Ador 1-Ador 2 2-2, Petit Paris-De- noek 2-2, Ador 3-Doorzetters 2-2, Boskreek 2-Stap-voor-stap 0-4, Dropshotjes-ZVH 2 2-2, Friends- Smash 0-4, Ador 4-Berendse 2-2, De Meppers-De Jojo's 0-4, Bouterse- Ador 5 4-0, Boskreek 3-TVS 0-4. In de Ador-tenniscompetitie voor mannen deelden De Kra ker en SGZ 1 met 6-6 keurig de punten. De gelijke eindba- lans liet zich naar enkel- als dubbelspel vertalen. Ab de Kraker won zijn partij van Anko de Putter met 9-5, ter wijl Pieter Harms met 8-4 te sterk was voor Fernando Yastrxembiec. Voor SGZ 1 versloeg Eric Ne ve met 5-4 Jean-Paul de Kra ker en Bert van Broekhoven met 5-3 Adrie Vantricht. Sa men waren Neve en Broekho ven in het dubbel succesvol via 10-6 tegen Vantricht/Ab de Kraker. Verder zegevierden Jean-Paul de Kraker/Pieter Harms met 12-5 over Yastr- xembiec/Hennie Minnaert. UITSLAGEN Oostburg-Ador Sport 2 12-0, Wabe- ko-Positivo's 11-1, De Kraker-SGZ 1 6-6, SGZ 2-Onze Zorg 1-11 De Bock en De Stuntels speel den in de Ador-mixedtennis- competitie met 6-6 tegen el kaar gelijk. Zowel in de dub bel- als mixedpartijen was ei sprake van evenwicht. Voor De Stuntels waren Dick Mulder en Jo Dirks met 7-6 te sterk voor Frank en Peter de Bock, terwijl voor De Bock Vivian de Bock en Paula Buysse met 7-5 wonnen van Pia Smet en Dominique de Putter. In de mixed waren Vivian en Peter de Bock suc cesvol tegen Bianca en Die» Mulder (7-3), evenals Paula Buysse/Peter de Bock via 11-- tegen Bianca Mulder/Jan Dirks. Voor De Stuntels ver sloeg Jan de Putter met P|a Smet Paula Buysse/Frank de Bock (9-2) en won hij samen met Dominique de Putter via 6-3 van Vivian en Frank df Bock. Zwiepers *>->■ 10-2- Schietsport Clinge - Op het schietcentrum Statenboom van SV De Schut terij in Clinge werd een schietwedstrij d gehouden i de discipline Troost Mecha- comcup. Hieraan namen personen deel. WINNAARS KVG: T. Andriessen. HK.A- Caurt. KKP: W Mirrer. GKF- Aarnoutse. Vetterlij: W. Kuchenreuter: W. Kamoen Mén" te: W Kamoen. Skeet: R. de Sme Troost Mechacomcup: W. Louwers. Van onze correspondent Sluis - De Sluise raad unaniem akkoord met voorstel om zich aan tel het Halt Buro Zeeuws-I gr wordt daarvoor een 1" getrokken van 2850 i neerkomt op een gulden ner. Van onze verslaggever Aardenburg Eenper betalen volgend jaar 21 hun huisvuil, twee- e! gulden. De tarieven zijl gemeenteraad. Twee andere suggesties had het niet. Namens de fractied D66, PvdA en Lijst Rammel diende W. Westphaal (D66| voorstel in om de afvalstol heffing in drie groepen te f sen omdat dat in hun ogen *E. Rammelaere: ...'dek foto archief d! Van onze correspondent Sas van Gent - De poli' Oost-Zeeuws-Vlaanderen een 51-jarige man uit het gische Assenede aangehc verdacht van het rijden invloed. Omdat hij weigerdi te werken aan een ademanc test werd hij tijdelijk ingesl De man reed woensdagavoi de Westkade in Sas van tegen een daar gepar staande personenauto. D; ontstond lichte schade aa voertuigen. Verdacht van h bruik van alcoholhou dranken werd hij meegen naar het politiebureau. 0 bleek dat hij in kennelijke verkeerde, werd hij ter ont tering ingesloten. Burgemeester Aarc Van onze verslaggever Aardenburg - Burgeme roept de leden van zijn smijten naar collega-raa „Aan valse noten hebbe geen behoefte", zei Jonj gisteravond bij de begrotir batten. „Uitingen van wa oordelen over en weer kv negatief gaan werken." Hij doelde daarmee op de deprik die de fractie var meentebelangen in de algt beschouwingen op de beg 1994, de laatste van Aarde &ls zelfstandige gemeente deelde in de richting ve PvdA Sluis. De Sluisse PvdA-er maakte ajgemene beschouwingen zi)n partij enkele weken ge de opmerking dat Aarde nieuwe investeringen uitst verband met de fusie. Da dij Gemeentebelangen vet gevallen en de fractie v daar in de beschouwinge kritische noot aan. Practievoorziter F. van D zwakte die woorden echte teravond in tweede termi; af. „Bij de fusie moet een 'ijke aanpak voorrang boven een sentimentele" Dongen. Wethouder W. van Helde D66 gelijk in haar opvatti: de fusie een aanzienlijke ging van de werkdruk be voor het gemeentepersonee burgemeester Jongmans

de Stem | 1993 | | pagina 16