Minder geld voor woningbouw Gel Kritiek Sas van Gent krijgt standje van provincie Boete voor tweemaal weigeren ademanalyse i 'Onopgeloste moorden vreten steeds aan je' Instellingen naar nieuw zorgcentrum POLITIE RAPPORT Studiemiddag 'Kiezen voor minder afval' Kamermuziek van zeer hoge kwaliteit Zeeuws-Vlaamse subsidiebudgetten voor '94 70 procent lager dan dit jaar Provincie 4Roer moet Aardenbu van zijn ga Hardrijders Hasj-winkel vecht ontruiming aan Van onze verslaggever Middelburg - De gemeente Sas van Gent is door de pro vincie op haar vingers getikt omdat ze van de gemeente onvoldoende informatie heeft gekregen over de vestiging van een tuincentrum. Dit leidde ertoe dat de procedure onnodig met vijf maanden werd gerekt. Sas van Gent had H. Dhuyvetter Onvoldoende informatie over vestiging van tuincentrum: procedure met vijf maanden gerekt toestemming gegeven voor de" uitbreiding van een tuincentrum in de Kanaalpolder. Zo'n besluit moet worden bekrachtigd door de provincie. Op 22 juni weiger de Gedeputeerde Staten dit om dat zo'n centrum op een bedrijf sterrein hoort. In hun brief aan GS had de gemeente niet duide lijk gemaakt waarom er niet voor een bedrijfsterrein was ge kozen. Dhuyvetter tekende bezwaar aan tegen het besluit van GS bij de arob-commissie. De gemeente maakte bij de commissie later duidelijk dat er wel degelijk naar alternatieve plaatsen voor vestiging van het bedrijf is geke ken, maar dat die niet konden worden gevonden. De commissie heeft daarom GS voorgesteld het bezwaarschrift van Dhuyvetter gegrond te ver- 'klaren. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft dit advies overgenomen. Dhuyvetter kan dus aan de slag in de Kanaalpolder. De hovenier was gistermiddag nog niet offici eel op de hoogte gesteld van het besluit. „Ik ben hier erg blij mee. We hebben hier lang op ge wacht", aldus Dhuyvetter. De gemeente heeft een repri mande van de provincie gekre gen: „Wij verzoeken u in voorko mende gevallen het verzoekfor mulier zo volledig mogelijk van alle relevante informatie te voor zien", aldus GS in een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse subsidiebudgetten voor de bouw van woningen in de sociale sector voor 1994 bedragen maar liefst zeventig procent minder dan dit jaar. De staatssecretaris van Vrom liet dit onlangs weten aan het dagelijks bestuur van de gemeenschappe lijke regeling Regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS) Zeeuws-Vlaanderen. Het dagelijks bestuur schrijft in het voorstel aan het algemeen bestuur dat initiatieven van de provincie om meer budget voor Zeeland beschikbaar te krijgen niets hebben opgeleverd. Daarnaast heeft de staatssecre taris een deel 'van het Zeeuws- Vlaamse budget in de sociale sector (ruim twintig procent) be stemd voor woonwagens en/of woonwagenstandplaatsen. In totaal bedraagt het budget voor volgend jaar ruim 1,5 mil joen gulden. Dat geld wordt ge bruikt voor onder andere sociale huur- en koopwoningen en in grijpende voorzieningen aan huurwoningen, voor standplaat sen, woonwagens en ingrijpende voorzieningen aan standplaatsen en voor huurwoningen van be leggers en premiewoningen. Vanwege het geringe budget voor de sociale sector, ruim acht ton, stelt het dagelijks bestuur voor. bij de verdeling uit te gaan van uitsluitend de sociale huur sector. De hoogste prioriteit wordt gegeven aan de realisering van ouderenhuisvesting zoals •aanleunwoningen. Hierdoor wordt aangesloten bij de provin cie die prioriteit wil geven aan ouderenhuisvesting in Aarden burg, Oostburg, Hulst en Ter- neuzen. Het dagelijks bestuur heeft een inventarisatie laten maken van de actuele bouwbehoeften in 1994 in de Zeeuws-Vlaamse ge meenten. Het toegewezen budget sociale sector 1994 is onvoldoen de alle projecten uit te voeren. Het gaat om de bouw van aan leunwoningen en sociale koop- en huurwoningen. Daarom wil het dagelijks bestuur het in 1993 gevormde risicofonds eveneens bij de verdeling betrekken. Dit jaar is namelijk tien procent van het budget, in totaal 412.907 gulden, niet over de gemeenten verdeeld maar in dat risicofonds gestort. Als dit fonds bij de verdeling 1994 wordt betrokken kan de totale vraag van Aardenburg, Oostburg, Sluis, Hulst en Sas van Gent worden gehonoreerd. Bij Axel, Hontenisse en Terneu zen is dit niet volledig het geval. Volgens het dagelijks bestuur kan hieraan echter voor een deel tegemoet worden gekomen. Alle drie de gemeenten hebben name lijk plannen om in de sociale koopsector te bouwen. Het is daarom aan te bevelen het bud get premiewoningen te verdelen over deze drie gemeenten zodat deze premiewoningen in combi natie met sociale koopwoningen kunnen worden gebouwd (bij voorbeeld als hoekwoning). Het dagelijks bestuur vindt het wel raadzaam een risicofonds te vormen als financiële buffer voor toekomstige risico's. Uit de inventarisatie naar stand plaatsen en woonwagens blijkt dat Oostburg ingrijpende voor zieningen wil verrichten aan tien huurstandplaatsen, terwijl Hulst en Terneuzen respectievelijk twintig- en dertig huurstand plaatsen willen realiseren. Het budget van 236.628 gulden wordt over deze drie gemeenten verdeeld. Van het budget van veertigdui zend gulden voor huurwoningen van beleggers en premiewonin gen kunnen in totaal vier huur woningen van beleggers of acht premiewoningen gerealiseerd worden. Het voorstel wordt vrijdag 3 de cember behandeld tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. De vergadering begint om 14.00 uur in de burgerzaal van het Terneuzense stadhuis. Van onze correspondent Middelburg - De 35-jarige R. E. uit Putte die gisteren voor het hekje van de politierechter in Middelburg stond, had beter moeten weten. Medio maart werd hij veroordeeld wegens het. weigeren van een ademanalyse en op 20 mei van dit jaar was het wéér raak. De tweede weigering kwam hem gisteren op een boete van 1000 gulden, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 2 weken plus een voorwaardelijke rijontzeg ging van negen maanden te staan. Omdat hij zes weken daarvoor ook al voor hetzelfde feit was veroordeeld en dus nog in zijn proeftijd liep, kreeg hij nog eens 2 weken cel plus negen maanden niet rijden opgelegd. De reden van zijn weigering was volgens E. zo klaar als een klont je. Op de bewuste avond - E. woonde toen nog in Rilland- was hij bij een feestje in de plaatselij-, ke cafetaria en toen hij hoorde dat dieven bezig waren bij hem thuis in te breken, stoof hij er met zijn auto als een speer vandoor. De politie was al te plaatse en omdat hij bang was voor de in breker te worden aangezien reed hij nog een blokje om. Niettemin werd hij aangehouden, volgens eigen zeggen nogal ruw uit de wagen gesleurd en meegesleurd om op het buro een ademanalyse te ondergaan. Uit kwaadheid over zijn behandeling weigerde hij daaraan me te werken.De of ficier had naast het opgelegde vonnis een verdubbeling van de, boete geëist. Jan Pijpelink voor de vijver die liet leegpompen tijdens het onderzoek naar een moord: 'Je leert omgaan met de gevolgen van geweld, maar er echt aan wennen doe je nooit'. foto camile schelstraete Vertrekkend recherche-chef in Terneuzen Jan Pijpelink zou het zo overdoen: HIJ KIJKT terug op een mooie carrière. Begonnen als straata gent in Rotterdam in 1962 zet Jan Pijpelink (58) er nu, als chef van de recherche gemeentepolitie Terneuzen, definitief een streep onder. Eerder dan verwacht, j maar de reorganisatie van de politie in Zeeland bood hem die mogelijkheid. „Ik heb een prach tige tijd gehad en zou, als het moest, die zo weer over willen doen. Door Rein van der Helm TOCH HEEFT hij bij zijn naderend af scheid nog een knagend gevoel. „Die vier onopgeloste moorden in Terneuzen vreten nog steeds aan me. Maar, nu ik uit dienst ga, moet ik daarvan afstand zien te ne men." Niets wees erop, in de jaren vijftig, dat Jan Pijpelink het grootste deel van zijn werk zame leven bij de politie zou doorbrengen. Zoals voor nagenoeg iedereen in zijn fami lie was na de lagere school het harde beroep van steenzetter zijn toekomst. Va der, ooms en broers, de familie Pijpelink was er een van steenzetters. De jonge Jan koesterde echter een droom. Hij wilde politie-agent worden. En dankzij studie in de avonduren had hij, toen hij 26 jaar was, voldoende bagage om te slagen voor het toelatingsexamen als aspirant agent gemeentepolitie. Samen met nog zes Zeeuws-Vlamingen meldde hij zich bij de opleidingsschool van de gemeentepolitie in Rotterdam. „De dichtstbijzijnde", zo verklaart hij die keu ze. Mentor Na een geslaagd examen, en vier weken met een mentor op stap te zijn geweest, kon hij zich echt politie-agent noemen. In Rotterdam-Zuid. Met zijn bekende Kaap (Katendrecht) en de roerige bevolking van de Beijerlandselaan en omgeving. Voor het werk had hij Rotterdam niet willen verla ten. Maar toen de mogelijkheden van een grote, ruime woning in Middelburg wenk te, woog dat toch op tegen een nieuwe werkomgeving. Van april 1967 tot 1970. Toen bood de gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaanderen de mogelijkheid naar Ternèuzen te gaan. Daar werd het korps gemeentepolitie groter doordat Bier vliet, Zaamslag en Hoek bij Terneuzen kwamen. Er waren zeven vacatures. Een ervan werd vervuld door Jan Pijpelink. „Uniformdienst onder meer als wijkagent in de binnenstad en Serlippens. Straat dienst is, eigenlijk een van de mooiste diensten die de politie heeft. Je doet steeds ander werk, je komt dagelijks met andere mensen in aanraking, heel gevarieerd". Dat nam niet weg dat Pijpelink ook zijn licht bij de recherche wilde opsteken. En volgde in 1980 overplaatsing naar de re cherche. eerst een paar jaar meelopen en in de tussentijd cursussen volgen. „Al bij al heb ik zo'n half jaar op de rechercheschool in Zutphen gezeten". En bij de recherche kwam Pijpelink meer en meer in aanraking met de toenemende criminaliteit in Terneuzen. Hij zag de opkomst van de drugsscene en werd als rechercheur geconfronteerd met diverse moorden. Vier ervan zijn nooit opgelost. De moord op een vrouw in een huis aan de Dijkstraat in 1987, een paar maanden later in hetzelfde pand een dubbele moord op twee Zuidamerikaanse vrouwen en in ja nuari 1991 de moord op een Turkse vrouw, die werd gevonden bij de begraafplaats. Geweld „Je leert omgaan met de gevolgen van geweld, maar er echt aan wennen doe je nooit. Ook na je diensten neem je dat mee naar huis. En daarom is het belangrijk dat een rechercheur kan terugvallen op zijn thuisfront. Als je vrouw het werk niet ziet zitten en het niet volledig steunt, kun je het vergeten. Recherchewerk is niet gebon den aan kantoortijden. En als al die in spanningen uiteindelijk niet tot een dader leiden, is dat heel frustrerend. Het vreet aan je. En al wordt dan zo'n bijstandsteam ontbonden omdat alles onderzocht is wat maar kon worden, blijft zo'n zaak actueel. Bij de minste of geringste aanleiding, pak je de draad weer op". Met zorg volgt hij de ontwikkelingen in de Terneuzense binnenstad, een gebied dat hij als zijn broekzak kent. „De laatste jaren is de criminaliteit er zeer hard geworden. Er zijn rivaliserende groeperingen die eigen lijk strijden om het monopolie van de drugshandel en dat gaat soms zeer open lijk. Denk maar aan die schietpartij on langs". Of het speciale team Double Shot de oplossing is, weet Pijpelink niet. Eigenlijk ziet hij maar één manier, die in de jaren zestig in Rotterdam zijn vruchten al af wierp. „De politie moet de binnenstad dood-surveilleren. Dag en nacht geünifor meerde politie op straat. Maar dat eist veel mensen. En Zeeland is nu juist aangewe zen als krimp-regio. Dus reorganiseren en verder gaan met minder mensen". Gezond Door die reorganisatie kreeg Pijpelink de gelegenheid er iets eerder uit te stappen dan aanvankelijk het plan was. „Niet met tegenzin. Ik ben nog gezond van lijf en leden en van plan nog lang van mijn vrije tijd te genieten. Daarbij kijk ik tevreden terug op mijn politie-tijd. Ik heb alles bereikt wat binnen mijn mogelijkheden lag. Ik verlaat de dienst als adjudant en.... als laatste recherche-chef van de gemeen tepolitie Terneuzen. En dat kan niemand anders zeggen.' Van onze verslaggever Terneuzen - Een aantal in stellingen verhuist deze week naar het gloednieuwe zorg centrum De Tijman aan het Oostelijk Bolwerk in Terneu zen. Het gaat om de Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande- Van onze correspondent Oostburg - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft bij twee snelheidscontroles 61 auto mobilisten bekeurd. Bij de controles op de Nieuwstraat in Oostburg en de Oostburgsestraat in Zuidzande werden in totaal 696 voertuigen door de radar geregistreerd. De hoogst gemeten snelheid was op de Nieuwstraat in Oostburg 123 kilometer per uur. In Zuidzande was dat 96 kilometer. ren, de Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, de Stichting Algemeen Maat schappelijk Werk Zeeuws- Vlaanderen, de Stichting Jeugd en Gezin en Jongeren, Advies Centrum en de Opna me Adviescommissie Bejaar denoorden en Verpleeghui zen. Deze instellingen zitten vanaf eind deze week onder een dak. Volgens J. Damen, directeur be heer Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen, verloopt de verhuizing zonder problemen. „We zitten volop op schema. Eind deze week is de verhuizing rond". In een informatiefolder, die be gin deze week werd verspreid, schreef de stichting dat de in stellingen door de verhuizing mogelijk minder goed bereik baar zijn. „Ook dat heeft niet tot noemenswaardige problemen ge leid", aldus Damen. „Met de PTT is afgesproken dat morgen (vandaag red.) de telefoonleidin gen worden overgezet. Mensen die het oude nummer draaien horen een bandje met daarop de nieuwe nummers van De Tij man". Volgens Damen zijn de gebrui kers heel enthousiast over de nieuwe huisvesting. „Ze vinden het schitterend. De vorige behui zing was heel sober. Daarom is een kinderhand uiteraard snel gevuld". De voormalige panden van de desbetreffende instellingen wor-' den verkocht. De opbrengst van deze verkoop gaat naar het nieu we zorgcentrum. De Stichting Beheer Thuizorg heeft met deze opbrengst rekening gehouden. Het nieuwe zorgcentrum wordt volgend jaar februari of maart officieel geopend. De verhuizing verloopt zon der problemen. foto camile schelstraete Zakkenrollers Goes - Zakkenrollers zijn gis teren in Goes weer actief ge weest. De politie kreeg vier aangiften van mensen die daarvan het slachtoffer wer den. Het zijn voornamelijk vrouwen die merkten dat hun portemonnee uit hun handtas was verdwenen. Gisteren was het in Goes de wekelijkse marktdag en zo'n dag is voor zakkenrollers bij uitstek ge schikt omdat het dan nog wel eens druk wil zijn op sommige plaatsen in de stad. Overigens is het de laatste tijd in Goes op andere dagen ook voorge vallen dat zakkenrollers hun slag wisten te slaan. Ongeval Hulst - Bij een eenzijdig onge val op de Absdaalseweg te Hulst werd maandag kort na middernacht de personenauto bestuurd door een 22-jarige automobilist uit St.-Niklaas zwaar beschadigd. Vermoede lijk door het gladde wegdek raakte hij in een bocht de macht over het stuur kwijt en ging slippen.Via de berm kwam het voertuig op de kop in een sloot terecht. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Vals geld Kapellebrug - Bij een benzi nestation aan de Gentsevaart, straat in Kapellebrug is door een onbekend gebleven per. soon met vals geld betaald. Maandagavond ontdekte de eigenaar, een 38-jarige inwo ner uit De Klinge bij de dag- opbrengst e bankbiljet van 5000 frank dat vals bleek te zijn. Diefstal Cadzand-Bad - Bij een in. braak in een vakantiewoning aan de Pese Schorre te Cad zand-Bad is een televisietoe stel gestolen. Men kwam bin- nen door het forceren van een raam. De benadeelde een in- woner uit Breda deed aangifte bij de politie in Oostburg. Te vens werd aangifte gedaan van een inbraak in een vakan tiewoning in de Spaanse Ga leienstraat te Retanchement. Voor zover bekend wordt niets vermist. Inbraak Oostburg - In de nacht van maandag op dinsdag werd in gebroken in een woning aan de Castor te Oostburg. Ver mist worden een aantal siera den, geld en een videorecor der. Men verschafte zich toe gang door het vernielen van een deur. Van onze verslaggever Goes - Onder de titel Kiezen voor minder afval is er maandag 29 november een studiemiddag over afvalpreventie in Motel Goes. De bijeenkomst is georganiseerd door de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en de provincie Zeeland, in samen werking met de kamers van koophandel in Zeeland. Het programma vermeldt diverse lezingen over het onderwerp door onder andere de Zeeuwse commissaris der koninging W. van Gelder, J. Dieleman (Er-' asmus Studiecentrum) en H. Meulenbeld (Stichting Nationaal Milieucentrum). Doel van de studiemiddag is on dernemers mogelijkheden aan te bieden om greep te krijgen op de afvalstromen binnen hun bedrijf. De bijeenkomst is niet uitslui tend bestemd voor ondernemers uit sectoren als de horeca, de metaalindustrie en grafische in dustrie, maar ook voor mensen die betrokken zijn bij de interne milieuzorg van kantoren en ver pleegtehuizen. De studiemiddag in Goes is van 13.30 uur tot 17.00 uur. De ten voor deelname zijn vijfent wintig gulden. Meer inlichtingen zijn te krijgen bij de ZMF of de provincie. Terneuzen - Grote Kerk. Con cert door het Reizend Muziek Gezelschap: Christiaan Bor, Ik-Hwan Bae (violen), Toby Hoffmann (altviool), Natha niel Rosen, Ronald Thomas (celli), Priti Coles (sopraan) en Edward Auer (piano). Werken van Boccherini, Respighi, Sjostakovitsj en Mendelssohn. Gehoord op dinsdag 23 no vember. Door Jeanette Vergouwen De meest pure muziek is de kamermuziek, het vraagt van de instrumentalisten en zangers perfectie, een optimale samen werking en een feilloos aanvoe len van elkaar. Het Reizend Mu ziek Gezelschap bezit al deze eigenschappen en straalt boven dien enthousiasme uit. De musici beweren dat ze al die jaren zo lekker samenwerkten omdat ze allen dezelfde leer meesters hebben gehad: Jascha Heifetz en Piatigorsky. „We zijn niet alleen door Heifetz ge vormd, we zitten met iedere ve- zei aan hem vast. We willen geen van allen leraar zijn of in een orkest spelen. We hebben geko zen voor gewoon lekker met el kaar een paar onbekende stukjes tevoorschijn toveren en die voor het publiek te spelen. We gaan tweemaal per jaar op toernee met een drietal programma's, we spelen voor de toehoorders, maar eigenlijk voor die twee dooie mannen die ons alles ge leerd hebben," aldus Christiaan. Bor. Het gezelschap speelde in Ter neuzen een zorgvuldig samenge steld programma met verschil lende muziekstijlen van klassiek tot en met 20e eeuw. Het publiek werd verwend en genoot zicht baar van de perfecte interpreta tie van de kamermuziekwerken in wisselende bezetting. Vooraf was er door Filips Pieters een boeiende programma uitleg ver zorgd voor de liefhebbers. Het concert begon met het strijkkwintet opus 13 nr. 2 in E van Boccherini. Het was van meet af aan perfect. De balans tussen de strijkers was prima. De primarius overheerste niet maar versmolt in het geheel Het thema werd vlekkeloos elkaar overgenomen. De rijkelijk versierde thematiek, de zangeri ge melodieën en virtuose pas: ges kwamen goed uit de verf het bekende Menuet werd fris eenvoudig vertolkt. Sopraan Priti Coles verving aangekondigde Judith Mok. Zij bezit een grote tessituur en soepele techniek. Het lyrische gedicht 'H Tramonte' van pighi is eigenlijk geschreven voor mezzosopraan. Het medium en kopstem van Coles is glans rijk, de borststem komt niet echt mooi over. Veel overtuigender klonk zij in de liederen Sjostakovitsj (Romancen suite opus 127) afwisselend (of samen) begeleid door cello, viool en pia no. De muziek is prachtig, ver rassend en sfeervol. De sfeer wordt weergegeven door de in strumenten en de zangstem ver haalt op simpele wijze de tekst De liederen lijken eenvoudig, maar zijn aartsmoeilijk. Force ren mag nooit, alles moet na tuurlijk klinken en de musici maken gebruik van het len van tonen. Besloten werd met het Pianotrio van Mendelssohn. Een typisch voorbeeld van de Mendelsso- hnstijl met een liefelijke roman ce als Andante, een pittig Scher zo in sprookjessfeer en hartstochtelijke finale. Een eert dat de toehoorders, van de kwaliteit, niet snel zullen ver geten. Van onze correspondent Den Haag/Terneuzen - Hasj-winkel de Groene Lente aan Nieuwediepstraat heeft gisteren bij de raad van State in Den H een aanschrijving van de gemeente Terneuzen aangevochten. gemeente wil dat exploitant L.A.J. Leclou alle hennepprodukten het pand verwijdert en de verkoop van hennepprodukten staakt. Volgens de gemeente Terneuzen heeft het betreffende pand uitsi tend een woonfunctie. De exploitant van de Groene Lente Raad van State erop dat de gemeente van 1980 tot 1986 een in hetzelfde pand met rust had gelaten. Bovendien had ve woordiger A. van Himme van De Groene Lente twijfels over bewoonbaarheid van het pand. Voordat de Groene Lente z vestigde werd het pand uitsluitend als postadres of onderdak vi verslaafden gebruikt, aldus van Himme. Morgen maakt behandelend rechter J.H. Blaauw bekend oi Groene Lente ontruimd moet worden. Oostburg - „De sluiting va den Ruschevliet in Schoon in Biervliet is een menso provincie en de vertegenwo de Staten geven hiermee onvermogen af." Geëmotio gistermorgen geleverd w Harry van der Weegen tij Van onze verslaggever Middelburg - Dankzij e vinciaal bestuur onver project dat al langer op voormalige melkfabriek Hiermee kan een eerste aan worden gegeven voor het u breidingsplan Maurits, een ou wens van de gemeente Oostb Er moeten echter nog enk planologische hobbels met provinciebestuur worden ge men voor het zover is dat provincie het hele plan go keurt. Het gemeentebestuur van Oo burg krijgt nog een brief v- deze strekking uit Middelburg De provincie had nog 110. gulden nodig voor de omvan ke klus, maar het zag er ma denlang naar uit dat het g niet losgemaakt kon word Omdat echter enkele andere p jecten goedkoper zijn uitgeva" en het rijk nog een potje voor tegenvallers in de dorpsv nieuwing, kan de sanering die totaal 468.000 gulden kost w den uitgevoerd. Eerder wees de provincie verzoek van Oostburg af, om plaats van de melkfabriek slopen, een graanbedrijf in kern van Oostburg te verpla sen. Dat speelde in de tijd dat geen geld was voor sanering de fabriek. Nu zegt de provin dat het graanbedrijf wel v plaatst kan worden, als er in toekomst geld loskomt. Gemeentebelangen Aa Van onze verslaggever Aardenburg - „We zijn langzaam maar zeker onb niet langer doorgaan. Het andering nodig. Dat bete subsidies uit moet delen w~ De kritiek op de welvaartsst komt uit de pen van de fra van Gemeentebelangen in A denburg. De politieke groepering bep de mentaliteitswijziging in algemene beschouwingen op gemeentebegroting voor het mende jaar. Stijgende belast gen en daling van het beste baar inkomen staan in geen houding meer tot elkaar, al Gemeentebelangen. De geme moet ervoor waken bijdra 'kunstmatig in leven te hou daar waar het alleen ter mee re glorie en vermaak is'. Een van de voorbeelden die fractie noemt zijn de soc voorzieningen en de cont daarop. Misbruik van uitke Van onze verslaggever Aardenburg - Nadat hij e de rechtbank, lijkt Aar gemeente het onderspit t met een voorstel om gee~ oereiden, moet hij twee m Veerman diende vorig jaar aanvraag om een bouwver n®g in. Hij had er wel al maar nu had hij een ni nodig, omdat de voorkant zijn garage op één lijn was bouwd met zijn woning. Vol de bouwverordening moeten ra§es echter vijftig centi" mspringen. De raad wilde jaar geen beslissing nemen dat Veerman intussen ook 2ijn buurman een geschil aa uitvechten was. Een zijmuur de garage was namelijk dee" diens grond gebouwd. e rechtbank oordeelde da overschrijding, met 12 cent er, ongedaan moet worden maakt. Zou de gemeenteraa bestemmingsplan niet w wijzigen, dan moet ook de kant worden afgebroken. B van Aardenburg voelen er voor om een voorbereidin sluit te nemen. Zij vinde- eerman zelf voor de probl eeft gezorgd. Het bouwen e garage op gelijke hoogt e woning, past volgens he ge noch in het huidige, no et toekomstige beste

de Stem | 1993 | | pagina 14