Hogere kosten voor waterschap JONGE BEVEILIGING legenheid Vandalisme centraal tijdens vergadering Dorpsraad Sint-Jansteen Ie verwarmings- istallatie Leerzame slagwerkdag in Nieuw-Namen Spannend schaakkampioenschap in Oostburg Creatieve expositie voor Artsen zonder Grenzen POLITIE RAPPORT UITSLAGEN DAG KLAPPER Gezinnen binnen gebied Drie Ambachten betalen door nieuwe wet 50 gulden extra Ideeën van Oostburgers voor betere woonomgeving articulieren KORTING IpESTEM ZEELAND A6 )op aangeboden il Personeel-Vraagj in Zelfstandige Verkopers Diversen J iuur Prijskaarting n betrouwbare Open avond op basisschool Ter Duinen in Kloosterzande het veiligste adres R 1993 s, bedankje, jubileum, uwelijk, verloving, prestatie, examen, raham, enz. .r kolom 1,07 incl. BTW gel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm V. Overige tarieven op Foto's worden niet retourneerd. 882 of geef uw tekst plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven nd geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien ing bijgevoegd is. ns het recht voor teksten an redenen te weigeren, ever klachten bereiken even tekst behoudt de t recht voor om de naam tgever bekend te geven. MAANDAG 22 NOVEMBER 1993 Van onze correspondent jint-Jansteen - De algemene vergadering van Dorpsraad Sint-Jansteen e.o. stond dit- jl in het teken van het vandalisme. Naar inleiding van de vorig jaar gehouden enquê- :ewerd geconstateerd, dat 69 procent van de •gevulde formulieren aangaf, dat vandalisme ^streden moet worden. Een reden, aldus voorzitter E. Savooij, om daar als bestuur van de Dorpsraad gehoor aan te geven. Politiefunctionaris Hoek van de rijkspolitie te Axel gaf een uiteenzetting wat vandalisme inhield. Ook ging hij in op de vraag wat ieder individu en de politie zelf kan doen aan de bestrijding van het vandalisme. Het gaat er om, aldus Hoek, om de jeugd bewust wording bij te brengen over datgene, wat zij vernield hebben. Een goede zaak, aldus Hoek, is de werking van het Bureau Halt. De jeugdige krijgt een alternatieve straf opgelegd, waarbij hij of zij werkzaamheden krijgt opgelegd, die raakvlakken hebben met datgene, wat vernield is. Ook de neveneffecten van het houden van de Jeugdsozen in gemeenschapscentrum De Warande kwamen aan de orde. De jeugdsozen worden bezocht door 350 jongeren en het komt regelmatig voor, dat er in de naaste omgeving van het gemeenschapscentrum tijdens de jeugdsozen ver nielingen worden aangebracht. Wethouder B. Picavet, die het college van Burge meester en wethouders vertegenwoordigde, zal dit probleem voorleggen aan. de burgemeester. Ge tracht zal worden de politie te verzoeken meer controle uit te voeren tijdens de jeugdsozen. Het bestuur van de Dorpsraad werd tijdens de vergadering aangevuld met vier bestuursleden, zodat het bestuur van de Dorpsraad Sint-Jansteen e.o. weer uit elf personen bestaat. Een bezetting, die nodig is, aldus Savooij. Er liggen nog voldoen de problemen op Sint-Jansteen, die actie vergen. er Gefeliciteerd tten in Terheyden er uiterlijk twee dagen vóór de ge- erder opgeven mag natuurlijk altijd), nt ook terecht op één van onze rayon- 'ij vragen in principe uitsluitend vooruit- n voor de rubrieken Woningruil en Te d van 8.30 tot 17.00 uur D VOOR PARTICULIEREN. Brabant W Br Koerier Zeeland Z VI Koerier 920 3.07 23 16 7 72 N VOOR ZAKEN per kolom Brabant Zeeland W Br Koerier Z VI Koerier Gehele oplage ZVK *WBK 28.98 9 66 2847 2 19 11 70 0 90 Gehele Gehele oplage oplage WÖK ZVK 27 56 35 62 2 12 2 74 jinties met foto of afbeelding Plaatsing in n Zeeland Formaat afbeelding 1 kol x 40 9 end plaatsing in de Kleintjes-krant op zater- oop auto-diversen onroerend goed. cara- Trjdrg reserveren noodzakelijk ijnt op zaterdag in Brabant-oplage van e advertenties tot uiterlijk donderdag verschijnt dagelijks in De Stem gehele deze rubriek kunnen uitsluitend tegen con- t van onze kantoren worden opgegeven Tarief Mm-tarief ƒ318 excl 17'/A BTW (legiti- JlDEN pp 1x plaatsen I ongewijzigde plaatsingen derde plaatsing porden van gem 6 letters f 12 95 extra J voor advertenties zonder opgave van rede gelen voor het advertentiewezen) Wij kun- ilkheid aanvaarden voor schade van welke r het niet. niet tijdig of onjuist plaatsen van onisch opgegeven advertenties of fouten andschnft van de opdrachtgever behoeven goed twee dagen vóór plaatsing om 17 00 uur in Postbus 3229 4800 MB Breda Voor de 12 00 uur [jpgavebonnen particuliere rubrieksadv. Ginnekenweg 7, Breda iten. >unt COPIEERMACHINE. tafel model, gewoon papier Tel. 01620-60498 2835. •aat 7, 1396. Met spoed gevraagd: van electr. beveiligingen- Meer info: 04709-81346. i bij e 0 Ma. 22/11aanv. 20.00u. Bieden en jokeren, café de Landbouw, Clinge. aan iet ge- schap. 1127. Een KLEINTJE nu noQ TREFZEKERDER dan voor heen. I. 01148-1243 - Kloosterzande Van onze verslaggever lerneuzen - Met de invoering van de nieuwe Water schapswet moeten volgend jaar alle gezinnen binnen waterschap De Drie Ambachten bijna 50 gulden gaan meebetalen aan de kosten van dijken, wegen en waterlo pen. Wie een eigen woning heeft, betaalt daarnaast nog eens 1,95 gulden voor elke 3.000 gulden dat het onroe rend goed waard is. blijkt uit de begroting van het waterschap voor 1993. Ei genlijk zouden alle gezinnen op jaarbasis nog meer moeten neer tellen, maar de nieuwe situatie gaat pas vanaf april in. Grondei genaren worden volgend jaar aangeslagen voor 74,41 gulden per hectare, gebruikers voor 81,75 gulden per hectare en pachters voor 46,31 gulden per hectare. Naast de nieuwe heffing voor alle ingezetenen blijft iedereen uiteraard ook nog meebetalen aan de kosten die het water schap heeft voor met name de waterzuivering. Deze verontrei nigingsheffing gaat met 12 gul den per gezin omhoog naar 258 gulden per gezin. Deze belasting zou in principe een flink stuk hoger moeten zijn, maar het wa terschap haalt 2,5 miljoen gul den uit de reserves om de stij ging te beperken. Reservepotje Het waterschap kan op die ma nier een jaarlijkse stijging van de verontreinigingsheffing met '12 gulden per gezin nog tot 1999 volhouden. Maar dan is het voor dit doel bestemde reservepotje op en stijgt de verontreinigings heffing in een klap met maar liefst 42 gulden per vervuiling seenheid. Een gezin wordt aan geslagen voor drie vervuiling seenheden en zal dan dus ineens 126 gulden meer moeten gaan betalen. Het waterschap besteedt volgend jaar veel aandacht aan de water huishouding binnen haar grond gebied. In het kader van het beheer van de waterstanden en de verdrogingsbestrijding is een investering van een half miljoen gulden opgenomen voor het plan 'Moerspuische Watergang'. Het is de bedoeling de waterstand daar te verhogen. Gegevens Om de waterbeheersingstaak goed te kunnen uitvoeren, moet het waterschap kunnen beschik ken over voldoende gegevens. Dat kan door het opzetten van een zogenaamd waterkwanti teitsmeetnet. Dat wordt een ge automatiseerd systeem, waarvan 'de kosten ongeveer anderhalf miljoen gulden bedragen. Er wordt gedacht aan uitvoering over drie jaar, zodat er sprake is van een jaarlijkse investering van een half miljoen gulden. Van onze verslaggever Nieuw-Namen - In het clubgebouw van de muziekvereniging De Scheldezonen in Nieuw-Namen deden zaterdag 26 muzi kanten mee aan een leerzame slagwerkdag. - De muzikanten, afkomstig van een achttal muziekgezelschap pen uit de streek, studeerden er onder leiding van Erik Buyle, docent aan de Zeeuwse Muziek school, vier muziekwerken in. De stukken waren zodanig geko zen dat zoveel mogelijk facetten van het slagwerk aan bod kwa men. De tijd dat slagwerkers zich louter bezig hielden met het roffelen op verschillende soorten en maten trommels is al lang voorbij. De hedendaagse harmo nie- en fanfarewereld gebruikt tegenwoordig een uitgebreid scala aan percussie-instrumen ten. Die komen vooral aan bod tijdens wedstrijden en concour- jsen. De deelnemers vonden zaterdag dat het doel, leerzaam en ont spannend met elkaar bezig zijn, duidelijk bereikt was. H^t hoog tepunt van de slagwerkdag was aan het eind van de middag een gezamenlijke uitvoering van de ingestudeerde werken. Dit ten overstaan van een publiek van familieleden en muziekliefheb bers. -Vog even het muziekstuk bestuderen... Arno Boutens, Paula Wildeboer en Jonathan Andeweg (vlnr) gaven alledrie goed partij tijdens het kampioenschap in Oostburg. Arno Boutens mocht zich na afloop zelfs kampioen noemen. foto camile schelstraete Van onze correspondent Oostburg - Arno Boutens en Annewil Stroo mogen zich schaakkampioen noemen voor 1994. In de St.-Bavo- school in Oostburg waren zij in het algemeen klassement de sterksten tij dens het schaakkampioenschap indivi dueel voor basisschoolleerlingen. In de meeste leeftijdsgroepen speelde zich een spannende strijd af. Voor Arno Boutens was het een nipte overwinning. Hij won de titel door meer weerstandspunten dan Jonathan Andeweg. Laatstgenoemde had de titel voor het pak ken. Hij had alleen de laatste wedstrijd moeten winnen. Arno Boutens maakte geen fout en won zijn laatste schaakpartij. De titel was bin nen. De enige partij die Arno verloor van zijn acht wedstrijden was van zijn grote concurrent Jonathan. Bij de meisjes was Annewil oppermachtig. Van andere meisjes had zij weinig tegen stand. In groep C speelde zich eveneens een spannende strijd af. Sven Goldschmidt ging tenslotte met de eer strijken. In groep D lag Paula Wildeboer een straatlengte voor. In het algemeen klassement bezette zij ook een knappe vijfde plaats. Op het schaaktoernooi ontbraken wel een paar prominente schakertjes. De top speel de in Baarn voor de schaakvereniging West-Zeeuws-Vlaanderen uit Oostburg de halve finale voor het Nederlands schaak kampioenschap voor clubteams. In dat team spelen bekende namen als Peter van de Linde, Andy de Bruyne, Koen Leen- houts en Jacky Bron. Verder had de orga nisatie geduchte concurrentie van de in komst van Sinterklaas in de Eenhoornstad. In totaal schoven zaterdag 48 kinderen achter de schaakborden. De organisatie was als vanouds in handen van Jan Cruson en Frank van den Neste, in samenwerking met de schaakclubs uit Sluis en Oostburg. Op 26 februari staat het schaakkampioen schap voor basisschoolteams op het pro gramma in Breskens. EINDUITSLAG Groep 7/8 jongens: 1. Arno Boutens, 2. Jona than Andeweg, 3. Serge Vergouwe. Groep 7/8 meisjes: 1. Annewil Stroo, 2. Mariska de Smet, 3. Marlies van Hoek. Groep 5/6 jongens: 1. Sven Goldschmidt, 2. Erik de Waard, 3. Sam Henry Groep 5/6 meisjes: 1. Paula Wildeboer, 2. Branca Bogaard, 3. Ellen Wildeboer. Groep 3/4 jongens: 1. Steven Braem, 2. Wouter Wildeboer, 3. Fabian Zwaving. Groep 3/4 meisjes: 1. Marina de Waard. foto camile schelstraete Van onze correspondente Lamswaarde - Het was lek ker druk gisteren in gemeen schapshuis De Luifel in Lamswaarde. De handwerk- club Lamswaarde Kreatief hield een verkoop-tentoon stelling waarvan een deel van de opbrengst naar de stich ting Artsen zonder Grenzen gaat. Annie Joossen-de Bakker wist niet waar ze eerst moest zijn, zij werd steeds geroepen om een handje te helpen. „Heerlijk toch zoveel mensen. Het weer is niet uitnodigend, maar vanaf de eer ste minuut was het druk. Ik denk dat we een bedrag tussen de zeshonderd en duizend gulden overhouden voor het goede doel. Een mooi resultaat." De handwerkclub komt om de veertien dagen bij elkaar en dan worden de mooiste spulletjes ge maakt. Damasten tafellakens, knuffelbeesten, kindertruitjes en houten voorwerpen gingen als warme broodjes over tafel. Van onze verslaggever Oostburg - Dorpsraadsleden en andere inwoners van groot-Oostburg kunnen don derdag 25 november ideeën voor verbetering van hun woonomgeving aandragen bij de stuurgroep sociale ver nieuwing van de gemeente. De stuurgroep belegt die avond in Den Hoekzak te Oostburg een informatie- en inspraakavond rond het thema sociale vernieu wing. Vertegenwoordigers van de Tafellakens, knuffelbeesten, De sfeer was prima in De Luifel, het moois dat te koop was. Er kindertruitjes en houten voor- Alle leden van de club waren konden prijzen gewonnen wor- werpen gingen als warme aanwezig en ook een aantal vrij- den met sjoelen, puiten en enve- broodjes over tafel in De Lui- willigers wees de bezoekers op al loppe trekken. fel foto camile schelstraete stuurgroep geven uitleg over het begrip en hebben een open oor voor wensen en problemen die onder de bevolking leven met betrekking tot hun woonomge ving. De stuurgroep sociale vernieu wing wil aan de hand van de opgetekende suggesties bezien of er geld dat geoormerkt is voor sociale vernieuwing aan te wen den is om de ideetjes om te zetten in daden. Het gaat om zaken als bijvoor beeld de aanleg van meer groen in woonwijken, het plaatsen van ■zitbankjes, of verbetering van de straatverlichting. Burgemeester en wethouders van Oostburg willen de aankleding van buur ten en wijken opnemen als extra speerpunt in het sociale vernieu wingsbeleid. Een tweede aandachtspunt be- Antenne gestolen Breskens - Van een op een camping te Breskens staande caravan is een schotelantenne gestolen, waarde 700 gulden. De diefstal is gepleegd in de periode tussen 6 en 20 novem ber. Aangifte werd gedaan door een inwoner uit Huckel- hove (D). Ruiten ingegooid Nieuwvliet - Van twee op een bouwterrein aan de Ardo- nisdijk te Nieuwvliet staande 'schaft-units' werden negen ruiten ingegooid. De schade wordt geraamd op circa 1500 gulden. De benadeelde deed aangifte bij de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen. Portefeuille weg Oostburg - Door een inwoner uit Einighausen (D) werd bij de politie in Oostburg aangifte gedaan van diefstal van zijn portefeuille. Daarin zaten een legitimatiebewijs en een klein geldbedrag. De portefeuille werd ontvreemd uit zijn jas, die hing in een kleedruimte van de sporthal in Oostburg. Onder invloed Oostburg - Zaterdagmorgen vroeg werd een 22-jarige auto mobilist uit het Belgische Maldegem aangehouden ver dacht van het rijden onder invloed. De. man had kort daarvoor met zijn auto een op een trottoir aan het Raadhuis plein te Oostburg staande lan taarnpaal aangereden. Daarbij werd het voertuig zwaar be schadigd. Een blaastest gaf als uitslag een promillage aan van 1,3. Dat leverde de man behal ve een proces-verbaal een tij delijk rijverbod op en een dag vaarding om te verschijnen op een zitting voor de politie rechter. Auto vernield Oostburg - Door een inwoner uit Schoondijke werd bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen aangifte gedaan van een vernieling aan zijn personenauto. Met een scherp voorwerp was een streep ge trokken over de zijkant van het voertuig. De schade, ver moedelijk toegebracht toen het voertuig stond geparkeerd in Sluis, bedraagt circa dui zend gulden. Inbraak in caravan Oostburg - Een inwoner uit Oirschot deed zaterdag aan gifte bij de politie in Oostburg van een diefstal uit zijn cara van op het caravanpark te Groede. Daaruit verdwenen een televisietoestel en een de corder, waarde 1100 gulden. Alcoholcontrole Oostburg - In de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag werden door de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen op verschillende plaatsen in de regio alcoholcontroles gehou den. Daarbij werden vier au tomobilisten betrapt van het rijden onder invloed. Drie van hen kregen een dagvaarding uitgereikt om zich te verant woorden voor de rechter. Een keer werd een transactie van 400 gulden aangeboden. Auto in brand Waterlandkerkje - Zaterdag even na middernacht raakte op de Ketelaarstraat te Water landkerkje de personenauto bestuurd door een 53-jarige •automobilist uit IJzendijke spontaan in brand. Daarbij brandde het voertuig geheel uit. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Inbraken in vakantiewoningen 't Zwin - In vakantiedorp 't Zwin werd ingebroken in een viertal vakantiewoningen. Vermist worden enkele televi sietoestellen en aanverwante goederen. De totale waarde is nog onbekend, ook niet wan neer de diefstallen zijn ge pleegd. In hetzelfde dorp werd ook ingebroken in een zomer woning van een 42-jarige in woner uit Koningswinter (D). Ondanks het feit dat in de woning waardevolle spullen stonden, wordt niets vermist. Ook in dit geval is niet bekend wanneer het delict plaatsvond. Wel dat men zich toegang ver schafte door het openbreken van een raam. K0ERSBAL Terhole - KBO, dorpshuis: 1. E. van Driessche/G. Freijser-Heme- laar, 2. A. van Delft-Witteman/C. Freijzer-van Hoey, 3. P. de Koek/ A. van Driessche. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. P. Roelands/L. Sala, 2. J. Platjouw/E. van Driessche, 3. F. Lauwers/A. van Driessche. Hulst - KBO, eerste wedstrijd: 1. E. Braem, 2. F. Esseling, 3. T. Heirman. Tweede wedstrijd: 1. M. de Vos/G. de Smet, 2. S. Govaert/ M. Stevens. MAANDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijskaarting, HULST - De Blaauwe Hoeve, 13 uur kaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14.30 uur schieting. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur vrij kaarten en sjoelen. treft de verlening van bijzondere bijstand aan mensen die van een uitkering leven en het lidmaat schap van een sportvereniging of deelname aan culturele activitei ten niet kunnen betalen. Dat moet de gemeente allemaal nog uitwerken. Een mogelijk uit gangspunt is dat mensen met een minimum-inkomen die kosten met de gemeentelijke sociale dienst verrekenen. De notitie nieuwe speerpunten sociale vernieuwing komt mor gen aan de orde in de vergade ring van de commissie welzijn. Van onze correspondent Kloosterzande - In basisschool Ter Duinen wordt morgen een open informatie-avond gehouden voor belangstellenden. Deze avond is niet alleen voor ouders en leerlingen, iedereen is welkom. Er kan een bezoek gebracht worden aan alle groepen, waar verschillende werken en werkstukjes ter inzage liggen. De leerkrach ten zijn aanwezig om hier en daar toelichting te geven en vragen te beantwoorden. Speciale aandacht wordt gevraagd voor het nieuwe meubilair van de groepen 3 tot en met 8, het werken met de computer en kennismaken met het NOT-schooltelevisieprogramma 'Koekeloere'. Verder is er een diavoorstelling van verschillende schoolevenemen- ten, waaronder de viering van de laatste schooldag. Om 18.30 uur zullen de kleuters enkele volksdansjes verzorgen in de hal van de school. Iedereen is morgen welkom in de school tussen 18.00 en 19.30 uur. (ADVERTENTIE)- INBRAAK Erkend IIsSUn8t0 BmII Beveiligings- Installateur een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1993 | | pagina 7