Spelbos: 'Ongelooflijke avond' Domper op de feestvreugde Q DE STEM Bestuur opgepakt Beenhakker naar WK met Saudi-Arabië MVY 'o-actie ƒ29.143.- DRIJDIJK .7 bentellen Menu NAC werkt in drie minuten 0-2-achtertand weg en wint met 4-3- sa ÉR 1993 r r telijke art. fuki men pn en tv lealer r FITEREN VAN EEN IPECIAL EDITION" GS VILLAGE :h Restaurant AL KOEWACHT 1146-1914 00-3111461914 het fornuis Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout Feyenoord laat punt liggen door eigen doelpunt John de Wolf B Hersenschudding Nico jalink Autocoureur en monteur dood na schietpartij Feyenoord wil twaalf miljoen 'n Questie van Specialisme - BSEBS&miS *51 extra's: fclassie pearl kleur gespoten ge, antenne 4 speakers inlopbanden 165/65-13 |4 Koewacht Tel. 01146-1841 uw spelletje: Wie van de Twee van zalm en kreeft in gerookte heilbot oene-appelsalade en dille-yoghurt Vlet een vleugje Thais aroma, eerde reuzegarnalen met groenekrui- tomaat-aardappeltjes en zoete maïs. Fris duo. rbet van appel met appeldrank. Herst-stilleven. es van gegrilld hert met een saus van iten en een aangenaam groenten- en aardappelgarnituur. Je hebt pannekoeken en... enflensje met gegrillde amandelspijs» cocossaus en kaneelijs. Cuvée Vaucher, Vaucher Père et Fils- ïntil, Clos Gaensbroennel 1992, A.C. Alsace, A. Willm, Barr. hateau Durand Laplagne 1988, A.C. Puissegruin-St. Emilion. Prijs: f misch diner 95.00 of 1.758.- B igement 31.50 of 582.- B Sport 1 It Peter Remie zorgt na aangeven van Lokhoff voor 3-2. Ban onze verslaggever Rob van Deursen lüreda - Zodra de verjaardag van Sinterklaas en Kerst- Imis op één dag vallen, moet er wel iets heel bijzonders Jaan de hand zijn. Zaterdag 20 november 1993 was zo'n ■etmaal. Binnen de poorten van het NAC-stadion althans, lüij de competitiewedstrijd tussen NAC en Sparta, die ■uiteindelijk met 4-3 door de Bredase formatie op zak lwerd gestoken. lodens dat duel speelde de ver van de Rotterdammers ■enkele minuten lang voor de I goedheiligman en zong de lang zamerhand in Nederland zeer (befaamde NAC-aanhang kerst- n. Een groot contrast, dat in dit duel, waarin de momenten afgewisseld weden door oogstrelende acties, uitzonderlijk moest wor- I den beschouwd. Het was dan I tok in het geheel niet overdre- ten dat NAC-trainer Ron Spel- s na afloop direct uitpufte „Wat een avond, ongeloof lijk, dit is de charme van het daarmee geen I woord. Het 'Avondje NAC' kreeg haterdagavond een glans, die het Isinds 16 oktober (NAC-Heeren- heen 6-0) voor de competitie nimmer meer verdiende. En dat I Sparta de Spelbos-elf de I eerste 34 minuten naar de I slachtbank voerde als een vroeg I «gemest Kerst-kalkoen. Sparta's technische man Han I Berger had zijn huiswerk name- h;k voortreffelijk gedaan. Wist uiteraard van de defensieve ma- se bij NAC door de schorsin- l van Brood en Sas plus de blessure van Zondervan. Dook ak als amateur-psycholoog in e gedachten-spinsels van Spel ts en toonde zich niet verrast laat de Bredanaars met slechts larie echte verdedigers (Kou- I tans, Smit en Wilnis) in de basis Bffltraden. „Ik ken Spelbos een Beetje. Hij wil altijd aanvallen. I-u als hij dan vaste krachten in 1 Z!in defensie mist, wordt die l nog groter," gaf Berger De Sparta-trainer waar- hehuwde zijn manschappen tevo- lï® en gaf hen opdracht het spitsen-duo Van Hooij- k-Lammers zo ver mogelijk I j,® de goal te houden en Michel I alke in persoon om Lokhoff het I -Pelen vrijwel onmogelijk te ma- |kat. ®eh bericht van bovenaf, dat de wtanen goed in hun oren knoopten. En keurig uitvoerden. ®Mmers, terwijl NAC probeer- te voetballen, stond Sparta ï'e' na 25 minuten met 0-2 voor. '®ee keer werd John' Smit (be gonnen als centrale verdediger) de achterlijn uitgespeeld, jorst door Dennis de Nooijer, Bogarde in staat stelde sim- M te scoren, en daarna door an der Laan, die diezelfde Bo- Wrde vrij voor NAC-doelman 'wrelse manoeuvreerde. Bingo voor Sparta. Met 0-2 voor en L^nrijk niet veel vuiltjes aan de Spelbos zat er bij, keek er naar greep uiteraard in. Smit «n naar ^in'5s uitwijken, ter- '1' Fabian Wilnis in de midden NAC-verdediging diens en overnam. Vooraan even wijzigingen. Remie naar Bens 'echts en de daar begonnen Ger- '«sen naast Lokhoff mid-mid- n. terwijl de op de plaats van rood gestarte Gesthuizen op- IMAc* Fee® meer aandacht aan s laatste lijn te besteden. Van der Laan. Uit voorgaande moge blijken dat NAC gedwongen door de afwezi gen met een fantasie-opstelling het duel aanving en dat klopt. De ingrepen van Spelbos vanaf de kant sorteerden wel direct effect. Lammers (klaargelegd door Van Hooijdonk) en daarna opnieuw Lammers (met dank aan 'Sinterklaas' Ron van den Berg, die de bal in plaats van hoekschop voor de voeten van de NAC-spits kopte) maakten het wonder tot werkelijkheid: 2-2 binnen drie minuten. Han Ber ger: „Mag natuurlijk nooit ge beuren. Vijf seconden voor de .tweede van NAC kregen wezelf een corner aan de andere kant. Op dit niveau is het een ABCtje dat je moet verhinderen dat je tegenstander met twee, drie pas ses voor je eigen goal verschijnt. Afgezien van het weggevertje van Van den Berg." Zijn collega Spelbos genoot in tussen. „Onze door de omstan digheden puur op de aanval ge richte aanpak dreigde finaal te mislukken. En dan deel je plot seling tikken uit, die zo vlak voor de rust erg veel pijn moeten doen." Zijn elftal had echter nog meer surprises voor hem in petto. NAC liep namelijk uit naar 4-2 door Remie - schitterend vrij ge speeld door Lokhoff - en Van Hooijdonk, waarna de Bredase machine ineens begon te hape ren. Met als logisch gevolg 4-3 door Van Eek. De slordigheden regen zich bij de Bredanaars aaneen als een slinger in een kerstboom. Sparta kwam zelfs enkele keren dichtbij 4-4. Die zeperd stond NAC-doelman Jo hn Karelse echter kordaat in de weg. Met hangen en wurgen haalden de Bredanaars het verlossende einde. Ron Spelbos vol verwon dering en bewondering achterla tend. „Hier bij NAC is van alles mogelijk. Wat ik nu meemaak, kom ik nooit en te nimmer er gens anders meer tegen," voor spelde Spelbos, die John Smit (de drie Sparta-treffers kwamen bij hem 'vandaan') in bescher ming nam. „Ach, dat kan gebeu ren. Smit had moeite met die De Nooijer. Heb ik zelf als verdedi ger ook wel een paar keer gehad, dat een bepaalde speler je ge woon niet ligt. Nadat ik Wilnis naar het centrum had gehaald, bleek er veel opgelost." Dat juist Wilnis in die rol een goede wedstrijd speelde, ver baasde Spelbos niet. „Die gast heeft het hier bij NAC vaak moeilijk gehad, maar ik heb 'm toch vrij hoog zitten. Het is een jongen, die je wakker moet hou den. NAC-SPARTA 4-3 (2-2) - 5. Bogarde 0-1, 25. Bogarde 0-2, 34. Lammers 1-2, 37. Lammers 2-2, 56. Remie 3-2, 79. Van Hooijdonk 4-2, 81. Van Eek 4-3. Scheidsrechter: Lammers. Toeschou wers: 10.135. NAC: Karelse; Koumans, Smit, Wilnis; Gerritsen, Remie, Lokhoff, Gesthuizen, Brusselers; Van Hooijdonk, Lammers. SPARTA: Metgod; De Bruin, Veldman (46. Sandel), Van den Berg, Gerard de Nooijer, Jalink (62. Klomp), Van Eek, Bogarde, Dennis de Nooijer, Valke, Feyenoorder Gaston Taument wordt op de rand van het strafschopgebied onderuit gehaald door Vites§e-speler Erwin van de Looi. FOTO ANP Van onze verslaggever Rotterdam - Ondanks de Si berische weersomstandighe den leek het gistermiddag voor Feyenoord een zeer feestelijke middag te wor den. In de topper tegen Vi tesse leken de Rotterdam mers voor bijna 27.000 toe schouwers lange tijd op weg naar een dik verdiende overwinning, publiekslieve ling Jozsef Kiprich vierde zijn rentree na een afwezig heid van 41/2 maand en aan koop Heniyk 'Henkie' Lars- son maakte zijn debuut. Een ongelukkig moment van aanvoerder John de Wolf gooi de halverwege de tweede helft echter roet in het Rotterdamse eten. Bij een van de weinige aanvallende acties van de zwaar tegenvallende nummer 3 op de ranglijst Vitesse (dat wel de nodige spelers miste) gaf Martin Laamers een lage voor zet, die De Wolf verkeerd raak te en zo buiten bereik van zijn doelman Ed de Goeij inschoot. Dat betekende 1-1 nadat John van Loen voor rust vanaf de penalty-stip voor 1-0 had ge zorgd na een overtreding van Erwin van de Looi op Gaston Taument. Ondanks de aanwezigheid van Kiprich en in het laatste kwar tier van de wedstrijd Larsson bleef het daarbij en leed Feye noord zijn eerste puntverlies dit seizoen in eigen huis. De voorsprong op concurrent Ajax slonk tevens tot nog maar één puntje. Alle aandacht tijdens en na Feyenoord-Vitesse ging natuur lijk uit naar de spitsen. Behalve dan Mike Obiku, die op de tribune zat te verkleumen. John van Loen, die grieperig aan de wedstrijd begon in de weten schap dat twee directe concur renten - Kiprich en Larsson - op de bank klaar zaten, sprak van „de moeilijkste wedstrijd in mijn leven. Ik dacht dat het publiek al na één minuut om Jozsef zou gaan roepen." Het was zelfs nog erger: De Feyenoord-supporters beloon den alleen al het betreden van het veld door reserve Kiprich voor de warming-up met een ware ovatie. Nieuwkomer Hen- ryk Larsson zwaaide ook even naar de tribunes, maar liet dat al snel toen hij verstond dat het publiek om 'Jozsef' en niet om hem gilde. Speciaal voor Larsson waren liefst elf Zweedse journalisten naar Rotterdam gekomen. Die moesten tot de 76e minuut wachten totdat hun internatio nal - tot groot ongenoegen van de. gewisselde Blinker - voor het eerst mocht aantreden in de Kuip. Op dat moment stond het al 1-1 en probeerde Feyenoord nog met wanhopige lange bal len de beslissing te forceren. Niet ideaal voor een kleine spits als Larsson dus. „Ik had niet veel tijd en gelegenheid om iets te laten zien. Als we nog met 1-0 of zelfs 2-0 voor had den gestaan, dan had ik moge lijk wat meer ruimte gekre gen," verklaarde de met blonde 'dreadlocks' getooide speler na afloop. De Zweed (met een Kaapverdi- sche vader) was niet teleurge- •steld dat hij pas zo laat mocht invallen. „Welnee, ik was al- 'ang blij dat ik bij de zestien zat, dat is al een hele stap vooruit. Ik moet nog veel leren, bijvoorbeeld hoe de andere aanvallers aangespeeld willen worden. Dat leer ik op de trai ningen." Bij de gretig invallende Jozsef Kiprich leek het alsof hij nooit weg was geweest. Onmiddellijk nadat hij in de 62e minuut Van Loen vervangen had, zette hij bijvoorbeeld met een leep pass- je Scholten vrij voor Vitesse- doelman Van der Gouw. Schol ten schoot echter net naast. Het was de tweede levensgrote kans van Feyenoord op 2-0. Net voor de komst van Kiprich, in de 61e minuut, zag Taument een volle dig vrij veld voor zich maar treuzelde zo lang dat verdedi ger Larossi redding kon bren gen. Achteraf bleek dit eensdu- re misser van Taument. Kiprich was dan ook helemaal niet blij met zijn rentree. „Mooie balletjes van mij? Ja, misschien wel, maar daar heb ben we weinig aan. Ik had liever gewonnen." De 'tovenaar van Tatabanya' had er vrede mee dat hij op de bank moest beginnen. „Ik kan nog geen hele wedstrijd spelen. Dat heeft zowel met mijn con ditie als met mijn knie te ma ken, maar dat duurt niet lang meer." Kiprich kon een geintje maken over de grote concurrentie, die ontstaan is bij Feyenoord rond om de spitspositie. „Dat wordt oorlog in de selectie. Nee hoor, ik bedoel een goede oorlog. We zullen extra hard moeten wer ken op de trainingen. Wie er dan uiteindelijk speelt, maakt niet zo veel uit, als we maar winnen." FEYENOORD - VITESSE 1-1 (1-0). 34. Van Loen 1-0 (straf schop), 73. De Wolf 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Blanken steen Toeschouwers: 26.873. Gele kaarten: Van de Looi, Larossi, Ver meulen (allen Vitesse). FEYENOORD: De Goey; Van Gob- bel. De Wolf, Fraser en Heus; Scholten, Bosz en Witschge; Tau ment, Van Loen (63. Kiprich) en Blinker (76. Larsson). VITESSE: Van der Gouw; Larossi, Cocu, Van de Looi en Vermeulen; Laamers, Latuheru en Loeffen; Iroha (74. Korsten), Gillhaus en Helder (90. Pothuizen). MAANDAG 22 NOVEMBER 1993 DEEL Breda - Spartaan Nico Jalink hield aan de wedstrijd tegen NAC van zaterdagavond in Breda een zware hersenschudding over. De Rotterdammer kwam in de tweede helft op de rand van het strafschopgebied in botsing met de uitlopende NAC-doelman John Karelse. Jalink raakte 'van de wereld' en moest per brancard van het veld worden Den Haag (anp) - Voor de tweede achtereenvolgende keer zal Leo Beenhakker als coach optreden bij de wereldtitelstrijd voetbal. Na in Italië 1990 de baas te zijn geweest bij Oranje, komt hij in 1994 met Saudi-Arabië naar de Verenigde Staten. Beenhakker, sinds het einde van noemt een overzichtelijke perio- FOTO DE STEM/DICK DE BOER het vorig seizoen zonder werk, bereikte zondag een overeen komst met de Arabieren. De ver bintenis gaat met onmiddellijke ingang in en duurt tot de uit schakeling van het land bij de eindronde in Amerika. Beenhak ker beschouwt het geheel als een avontuur. „Tijdens het kwalificatietoer nooi in Qatar heeft Saudi-Arabië ,de bondscoach ontslagen. Na de plaatsing wilde men verder met een Europeaan. Ze wilden met mij praten, zijn langsgekomen en we zijn eruit gekomen. Ik zie het als een avontuur. Bovendien speelt het evenement zich af in een land met zeer veel mogelijk heden. Öbk dat trekt mij." Wat voor Beenhakker eveneens van groot belang was, is dat het contract loopt over wat hij Door Jean Nelissen Maastricht - De vier bestuursle den van de Stichting MVV, voor zitter dr. Karl Dittrich (41), se cretaris Fons Cremers (51), pen ningmeester Peter Broekhof (38) en Harrie Brouwers (54), belast met technische zaken, zijn zater dag om 18.00 uur in voorlopige hechtenis genomen. Dittrich en - Broekhof zitten in een politiecel in Maastricht, Cremers en Brou wers in een cel in Heerlen. Daarmee is het onderzoek in de fraudezaak rond MW in een nieuw stadium gekomen. Nooit eerder pakte justitie in ons land het voltallige bestuur van een voetbalclub op, op verdenking van valsheid in geschrifte en ontduiking van de fiscale wet ten. Begin vorige week waren MW- directeur Ron Weyzen, de admi nistrateur en de hoofdkassier van de club opgepakt en ingeslo ten. De administrateur en hoofd kassier zijn inmiddels op vrije voeten. Donderdag vertelde MW-voor- zitter dr. Kari Dittrich: „Ik heb de stellige indruk dat justitie niet op het bestuur jaagt, hoewel wij verantwoordelijk zijn voor wat er bij de club gebeurt." Het MW-bestuur maakte met justitie de afspraak dat het za terdagmiddag voor verhoor op het politiebureau zou verschij nen. Een dag eerder was de vader van penningmeester Peter Broekhof begraven. Justitie hield rekening met deze droeve gebeurtenis en verschoof de af spraak naar het weekeinde. Dat de vier bestuursleden in het be lang van het onderzoek in verze kering werden gesteld, kwam als een verrassing. Vrijdag betaalde MW de achter stallige BTW van 600.000 gulden over de transfers van Erik Meijer naar PSV en doelman Alloy Agu naar FC Luik aan de fiscus. De belastingdienst verleende daarop voorlopig uitstel van betaling voor de boete van honderd pro cent, 600.000 gulden, die was opgelegd. de. „Ik begin in december met me te oriënteren, zal namens Saudi-Arabië aanwezig zijn bij de loting in Las Vegas. Daarna gaan we de voorbereiding se rieus oppakken. Binnen een half jaar is het weer voorbij. Maar natuurlijk zal er veel werk te doen zijn." Beenhakker, die mogelijk een Nederlandse assistent meeneemt, heeft enige kennis van zaken van het spel in zijn 'nieuwe' land. „Tijdens het kwalificatie-toer nooi heb ik het één en ander van de formatie gezien. Het is in feite het bekende verhaal. Ze kunnen allemaal heel goed voetballen, alleen niet met elkaar. Dat is het probleem. Als in de meeste lan den in die regio gaat het om individualisten. We zullen moe ten proberen er een eenheid van te maken. Dat is het eerste uit gangspunt." Hij verwacht daarbij medewer king uit alle hoeken. Sinds de kwalificatie worden de spelers in eigen land vereerd als helden. Bij terugkomst in de hoofdstad stonden tienduizenden te jui chen. „Ik zie daarom veel moge lijkheden ons optimaal te prepa reren," zegt Beenhakker. „Iede reen is bereid te helpen. De spe lers worden vrijgemaakt van verplichtingen in de competitie, we kunnen alle kanten op. Dat is een voordeel." Saudi-Arabië komt voor de eer ste keer uit op een wereldtitel strijd. Het land plaatste zich voor de Aziatische zone samen met Zuidkorea, dat wat meer ervaring op dat niveau heeft. Hongkong (rtr) - Een schiet partij in de straten van Ma cau is zaterdagavond een autocoureur en zijn mon teur noodlottig geworden. Het tweetal werd neerge schoten door een bende gangsters. Coureur Andely Chan, die zaterdag tijdens een van de races werd gediskwalifi ceerd, verliet 's avonds in gezelschap van twee mon teurs en twee vrouwen zijn hotel. Voordat ze in een ge reedstaande bestelwagen konden stappen, werden ze door een serie van dichtbij afgevuurde kogels getrof fen. Chan, die volgens de poli- tiebindingen een crimineel verleden had, overleed ter plaatse. Zijn monteur Tse Chun Fung (29) bezweek in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen. De tweede monteur verkeert nog in le vensgevaar. Twee omstan ders - een Brit en een Tai wanees - raakten bij de schietpartij licht gewond. De politie kon geen aanlei ding voor de schietpartij ge ven. De race in de formule 3, waarvoor Jos Verstappen zich had afgemeld wegens een testsessie bij McLaren, werd gewonnen door de Duitser Jörg Müller. Van onze verslaggever Rotterdam - Feyenoord verlangt voor een nieuw shirtreclamecon tract over de komende drie seizoenen een bedrag van twaalf miljoen gulden. De Rotterdamse voetbalclub baseert de vraagprijs op Ajax, dat hetzelfde bedrag ontvangt van ABN/Amro. De huidige shirtsponsor Stad Rotterdam betaalt Feyenoord momen teel per jaar 2,4 miljoen gulden. Het driejarige contract loopt aan het eind van dit seizoen af. De verzekeringsmaatschappij is vooralsnog niet bereid het bedrag op te trekken tot vier miljoen per jaar en eist tenminste exclusiviteit voor beide zijden van het shirt. Feyenoord is met de bank Crédit Lyonnais in onderhandeling over reclame op de rugzijde. (ADVERTENTIE) Van elk automerk en type monteren wij elk jaar meer uitlaten dan de betreffende dealer. Wie is dus de uitlaatspecialist voor uw auto? In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590

de Stem | 1993 | | pagina 11