4Markt moet gezellig worden' Internat Over Milieumeetlat nieuw hulpmiddel voor Zeeuwse akkerbouwers van de nieuwste CD POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Burgemeester Barbé breekt lans voor plannen met binnenstad Terneuzen Doorrijden na botsing tegen hekwerk kost Hulstenaar ƒ400 boete WEEK: Voer voor kampioenen PSD-directie DE STEM ZEELAND Queen-avond voor Aidsfonds Plus elke dag 6 pagina's met alle tv-programma's van die dag. VARA TV MAGAZINE, het meest complete omroepblad. Koop 'm in de winkel of bel nu voor een abonnement: 035-711.911. Kampioenendag duivenvereniging Hoop in Biervliet Sinterklaas komt naar Koewacht DE STEM Kerkkoor Sluis bestaat 25 jaar Minister I. Dales stelt stuurgroep rampbestrijding in VRIJDAG 19 NOVEMBER 1993 Q Van onze verslaggever Terneuzen - Tot de vaste uitrusting van de Zeeuwse akkerbouwers moet op korte termijn ook een zogenaam de milieumeetlat gaan behoren. Met behulp van dit instrument moeten de boeren het gebruik van gewas- beschermings- en bestrijdingsmiddelen nog verder terugdringen. De meetlat informeert de boer over de gevolgen die de (chemische) middelen hebben op bodem en grond- en opper vlaktewater. Met die gegevens kunnen akkerbouwers een milieuvriendelijk spuitplan opstellen, zonder dat daar door de kwaliteit en opbrengst van de gewassen vermindert. Met de milieumeetlat werkt de provin cie tevens aan de uitvoering van het meerjarenplan gewasbescherming, waarin het Rijk en het Landbouwschap zijn overeengekomen om het gebruik van bestrijdingsmiddelen in 1995 dras tisch te verminderen ten opzichte van midden jaren tachtig. De landbouwvoorlichting in Zeeland houdt nog dit jaar negen voorlichtings bijeenkomsten over de meetlat. Die bij eenkomsten vinden plaats in onder meer Kwadendamme, Kortgene, Schoondijke, Kloosterzande, Philippine en Kruiningen. Inmiddels zijn op Walcheren politie, gemeenten en Algemene inspectie Dienst (AID) ook gestart met een pro ject bestrijdingsmiddelen. Dat project omvat een actie om boeren de kans te geven verboden bestrijdingsmiddelen in te leveren, met aansluitend controle door politie en AID. Blijkt de boer dan toch in overtreding, dan volgt proces verbaal. Van onze verslaggever Terneuzen - De vernieu wing van een 'deel van de Temeuzense binnenstad hoeft niet altijd een ach teruitgang te betekenen. Er wordt zeker geprobeerd de historische betekenis van de Markt terug te brengen. Burgemeester R. Barbé reageert hiermee op enkele kritische ge luiden op de mogelijke sloop van het gebouw van de voormalige HBS aan de Burgemeester Geill- straat, waar thans de sector Stadsontwikkeling- en Beheer is gehuisvest. Zo schreven drie le raren van het Petrus Hondius onlangs een brief aan het ge meentebestuur waarin ze hun bezorgdheid uitspraken over de mogelijke sloop. „Het oude Petrus Hondius Ly ceum valt wellicht onder de slo perhamer. Sommige mensen vin den dat jammer maar vernieu wingen hoeven niet altijd ach teruitgang te betekenen". Barbé zei dat gisteren al blade rend door het boek Terneuzens Verleden Geïllustreerd. Samen stellers C. Buijsrogge en J. Boeye boden hem het eerste exemplaar aan. Gezellig „In het boek tref je gebouwen aan die niet meer in het Terneu- 'zense straatbeeld zijn terug te vinden. Ook op het gemeente huis bestaat de gedachte dat Terneuzen niet meer over zoveel historische gebouwen beschikt. Soms is het zonde dat het oude beeld verdwijnt maar dat is niet altijd tegen te houden. Soms is het noodzakelijk in verband met vernieuwingen. Hoeft niet altijd achteruitgang te betekenen. Vroeger was de Markt gezellig. We hopen dat de Markt door de stadsvernieuwingsplannen iets van vroeger terugkrijgt. Zo zou het best kunnen dat de Markt de kiosk weer terug krijgt", aldus Barbé. Barbé vindt het een prima zaak dat het boek is verschenen. „Steeds meer mensen interesse ren zich voor hun eigen omge ving. Als je het verleden kent is er meer waardering voor het heden". Kijkboek Terneuzens Verleden Geïllus treerd bevat voornamelijk foto- De Temeuzense Markt in het begin van de jaren vijftig. Een van de foto's in het boek Terneuzens Verleden Geïllustreerd. REPRO CAMILE SCHELSTRAETE materiaal van voor de Tweede Wereldoorlog van de oude bin nenstad. Buijsrogge noemde het boek daarom meer een 'kiik- boek'. „Ik noem het ook meege nieten van een verzameling. Veel mensen zijn immers niet in de gelegenheid bijvoorbeeld exposi ties of tentoonstellingen te be zoeken. In het boek kunnen ze dus het oude Terneuzen op een eenvoudige manier beleven. We maakten vooral gebruik van ma teriaal dat nog niet in eerdere publicaties is verschenen. Uiter aard staan er ook eerder gepu bliceerde foto's in maar die zijn zo specifiek voor Terneuzen dat we ze er niet uit konden laten". Terneuzens Verleden Geïllus treerd telt 96 pagina's en is voor 57,50 gulden verkrijgbaar bij de reguliere boekhandel. Veel men sen maakten gebruik van de voorintekening en haalden giste ren hun exemplaar op. Burgemeester Barbé bladert door het boek. Samenstellers C. Buysrogge (l) en J. Boeye kijken over zijn schouder mee. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - 'Ik weet wel dat het vluchten al begon bij Adam en Eva, maar die de den dat meer één keer. Voor u is het al de tweede', sprak officier van justitie Huijgen gisteren M.H. uit Hulst toe. Hij liet geen twijfel bestaan over H.'s schuld. De man had in au gustus van vorig jaar met zijn auto tegen een hekwerk van een Temeuzense bouwmarkt gere den. Hij had dat wel gemerkt, zei hij, maar gelet op de geringe schade aan zijn auto, had hij zich niet voor kunnen stellen dat hij ook aan het hekwerk schade had veroorzaakt. Hij was dus maar doorgereden. Een medewerker van de bouw markt had echter zijn kenteken genoteerd en zodoende stond de Hulstenaar gisteren voor de poli tierechter. Die toonde zich een tikkeltje verbaasd, omdat H. een half jaar daarvoor ook al voor doorrijden na een ongeval was veroordeeld. Zij vond dat H. het nogal laconiek opvatte en ver oordeelde hem conform de eis tot een boete van 400 gulden en een voorwaardelijke rijontzeg ging van drie maanden. Van onze verslaggever Hoek - Buurthuis de Hoekse Rakkers in Hoek is vrijdag 26 november het decor van een benefietavond met muziek van de popgroep Queen. De opbrengst gaat in zijn geheel naar het Nederlandse Aidsfonds. De avond is tevens bedoeld ter nagedachtenis van de aan aids gestorven zanger van deze Britse popgroep, Freddie Mercury. Er is dus veel Queen-muziek te beluisteren en er zijn video's van de groep te zien op grootbeeldscherm. Om geld in te zamelen is er een prijsvraag en een quiz met een reis naar Engeland als hoofdprijs. Later op de avond is er nog een veiling van uniek Queen-materiaal en een playback-optreden. Het Aidsfonds en het COC zijn met een stand aanwezig. De Queen-avond vond vorig jaar voor het eerst plaats en bracht toen iets meer dan duizend gulden op. De organisatoren zijn vastbesloten dit bedrag te overtreffen. De entree is gratis, aanvang 20.30 uur. (ADVERTENTIE) Van onze duivensportmedewerker Biervliet - Postduiven vereniging Hoop te Bier vliet houdt zondag 21 no vember haar jaarlijkse internationale kampioe nen. Het evenement wordt gehouden in de zaal van café Willem Beukelszoon te Biervliet, aanvang 10 uur. Het wordt de 43e uitgave in successie. Op deze dag zal een forum, onder leiding van dierenarts Pol van de Vijver uit IJzendijke, mee werken en gestelde vragen met betrekking op deze tak van sport beantwoorden. Tenslotte is er de traditione le bonnenverkoop, die om 15 uur begint. Kampioenschappen 1993 P.V. Hoop: Generaal aangeduid. 1. Her man de Dobbelaere, 2. C. de Regt en zoon, 3. A. de Groote, 4. M. Deveneijns, 5. A. Neve. Idem onaangeduid. 1. C. de Regt en zoon, 2. Herman de Dobbelaere, 3. J. Lecluijze, 4. A. de Groote, 5. A. Neve.Vitesse oude duiven. 1. A. Provoost, 2'. P. Weeda, 3. A. de Boevere en zoon. Midfond oude duiven. 1. C. de Regt en zoon, 2. A. de Boevere en zoon, 3. M. Deveneijns. Overnachtvluchten oude duiven. 1. J. du Puy, 2. Harry de Dobbelaere, 3. H. de Krijger. Duifkampioenschap oude duiven. 1. A. de Boevere en zoon, 2. M. Deveneijns, 3. A. de Groote. Duifkampioenschap jonge duiven. 1. M. Vonhout, 2. Herman de Dobbelaere, 3. Combinatie Brevet. Enkele van de driehonderd vogels die vandaag en morgen te zien zien in in Terneuzen worden gevoerd. Van onze correspondente Koewacht - Sinterklaas maakt een feestelijk intocht zondag 21 november in Koewacht. De stoet vertrekt om 14.00 uur vanaf 't Zand en maakt daarna een rondgang door het dorp. De harmonie begeleidt Sinter klaas en de Pietermannen die daarna ontvangen worden in De Vlaschaard. café Du Commerce FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen Wie van vogels houdt kan vanavond en morgen van 10 tot 20 uur terecht in café Du Commerce aan de Markt te Terneuzen. In de bovenzaal houdt de plaatselijke vogelvereniging een de tentoonstelling. Ruim driehonderd vogels bevolken de zaal. En volgens de keurmeesters zijn ze van goede kwaliteit. Te zien zijn zang-, kleur- en postuurkanaries, tropische vogels en parkieten. Gisteravond werd de tentoonstelling geopend en was er al een ruime belangstelling. Als keurmeesters fungeerden de heren Venema uit Katwijk, Verkaart uit Steenbergen, Nelen uit het Belgische Essen, Heersen uit Geertruidenberg, Van Wateringen uit Roosendaal en Seyour uit Arnemuiden. Allen erkende keurmeesters van de Nederlandse Bond Van Vogelverenigingen (NBW). Snelheidscontroles Axel De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft bij twee uitgevoerde snelheids controles vijftig automobilis ten geverbaliseerd wegens overtreding van de maximum snelheid, die op beide plaatsen 50 kilometer per uur is. Ge controleerd werd in de buurt schap Magrette en in de be bouwde kom van Koewacht. In totaal passeerden 510 voer tuigen de radar controlepost van de politie. De hoogstge- meten snelheid te Magrette was 73, in Koewacht 91 kilo meter per uur. Dronken automobilist Kapellebrug Bij een eenzij dig ongeval werd gistermor gen omstreeks half zeven de voorzijde van een personen auto bestuurd door een 22-jarige inwoner uit Clinge geheel vernield. Het ongeval gebeurde op de Gentsevaart. Op een gegeven moment raak te de bstuurder in een slip en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Verdacht van het rijden onder invloed werd door de politie een adamana- lystest afgenomen. Die gaf ais uitslag 610 aan,(maximum 220 is toegestaan). De man kreeg een rijverbod opgelegd voorde tijd van zes uur. Blikschade St.-Jansteen Bij een aanrij ding op de t-kruising Hemel- straat-Prins Hendrikstraat te St.-Jansteen werden woens- dagavond twee personenauto's aanzienlijk beschadigd. Nie mand liep enig letsel op. Het ongeval gebeurde doordat een 34-jarige automobiliste uit St.-Jansteen op genoemde kruising rechtsaf de Hemel- straat wilde inrijden. Een ge- parkeerd staand voertuig al daar belemmerde haar uit zicht. Bij het uitwijken kwam ze op dè voor haar linkerweg helft terecht en in botsing met een personenauto bestuurd door een 26-jarige Gentenaar. Bedrijfsvolleybal Terneuzen - In de eerste klas se A van de Temeuzense be- drij f svolleybalcompetitie moest Dow 1 tegen Dees. Een kans voor Dow om eens wat afstand te nemen van de ach tervolgers en zich de kwalifi catie middenmotor aan te me ten. Dees 1 trad aan zonder Kees, Kosten, Theo Sarneel en Roe lof van Dorssen. Zo kwam het dat aanvoerder Piet Thalen van Dees 2 onverwacht optrad in de 'hoofdmacht'. Dow was volledig. Het verwachte resul taat werd echter niet bereikt, integendeel. Dow mocht er in de eerste set even aan ruiken met 14-16. In de tweede en derde set werd het compleet naar huis gespeeld met 7-15 en 4-15. UITSLAGEN Eerste klasse A: Lichtland 2-Stuntmarkt 0-3 (5-15, 6-15, 8-15), CIS-Lichtland 1 0-3 (10-15, 1-15, 13-15). Eerste klasse B: Zeevla-PTT/Post 3-0 (15-12, 15-5, 8-3), De Pooter- ING 2-1 (15-13, 15-6, 9-15), Echo/ Audio-Scharmga 1 1-2 (11-15, 15-13, 10-12). Tweede klasse A: Dees 2-De Hoop 0-3 (9-15, 14-16, 11-13), PSV 1-Deltan 1 0-3 (14-16, 10-15, 5-10). Tweede klasse B: Rabo-PSV 2 0-2 (14-16, 16-17), VC Notabene-Del- tan2 2-1 (15-8, 12-15, 14-12). Derde klasse A: VC Schelde-Licht- land 3 0-3 (4-15, 6-15, 2-15), Bliek Vos-ABN/Amro 3-8 (reglemen tair), Scharmga 2-Havenschap 1-2 (13-15, 15-5, 10-12), Derde klasse B: B&S-Lichtland 4 2-2 (4-15, 15-4, 16-14, 4-10), Voor- waarts-Gemeente 2 3-0 (15-11, 15-7, 15-9), WM-URS 3-1 (15-11, 15-1, 5-15, 15-3). STANDEN Eerste klasse A: Lichtland 1 8-21, Stuntmarkt 9-21, Dees'l 8-18, Dow 1 8-9, CIS 9-9, V&V 8-8, Lichtland 2 8-0. Eerste klasse B: Scharmga 1 9-19, ING 8-16, De Pooter 8-15, Neele- mans 8-12, PTT/Post 8-9, Echo/ Audio 8-7, Zeevla 9-7. Tweede klasse A: De Hoop 9-17, Dees 2 8-14, Dow 2 8-13, PSV 1 8-13, Deltan 1 9-11, Beldo 8-9, Aster 8-9. Tweede klasse B: VC Notabene 8-20, Rabo 9-18, NHI 1 8-16, Ge meente 1 8-9, PSV 2 8-9, Philips 8-8, Deltan 2 9-6. Derde klasse A: Bliek Vos 8-17, Havenschap 8-16, Scharmga 2 8-15, VC Schelde 9-13, Dow 3 8-9, Lichtland 3 8-9, ABN/Amro 9-9. Derde klasse B: Voorwaarts 9-24, Lichtland 4 8-17, B&S 8-14, Ge meente 2 9-14, WM 8-12, Deltan 3 7-10, URS 9-3. Tennis Terneuzen Vrouwen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Temeuzense Racketcentrum hielden in poule 3 Nouwen en Dooms elkaar met 2-2 keurig in evenwicht. Nicole Cobben en Janny Nouwen waren met 12-7 te sterk voor Marian en Louise Apon. De balans werd in evenwicht gebracht door Atti Visser en Lia Dooms die eveneens met 12-7 Corry Klaaysen en Me de Bruyn ver sloegen. UITSLAGEN Poule 1: Racket jack-Baronie 2-2, Boeye-De Keizer 4-0, Kort-Moer- beke 2-2. Poule 2: Everling-Forty Love 2-2. Poule 3: Bakker-Leeuw 4-0, De Vries-Van Buren 0-4, Nouwen- Dooms 2-2. Poule 4: Jearitoha-Kavelaars 2-2. Poule 5: De Reus-Schepnet 0-4, Loof-Bommelijn 2-2. Mannen In poule 4 van de tenniscom- petitie voor mannen in Ter neuzen won Roth met 4-2 van Pieters. De enkelspelen gaven de doorslag. Hierin versloeg Jurgen Roth met 7-2 Freddy Lambert en zegevierde Hans Juffermans via 6-5 over Pierre Pieters. In het dubbel konden Pieters en Lambert iets terug doen door een 7-4-over- winning op Roth/Juffermans. UITSLAG^ Poule 1: Veraart/Kommers-Cohen/ Edwards van Muyen 6-0. Poule 2: Van den Akker/Geuze-Er- pelink/Kint 5-1. Poule 3: Van de Berg/Peters-Koole/ Den Haan 4-2. Poule 4: Roth/Juffermans-Pieters/ Lambert 4-2, Kool/Kegels-Mar- tens/Van Kerkhoven 0-6. Poule 5: Strijdonk/Rompa-Mol/Ag- terhuis 2-4, Doolaara/Doolaara- Stoffels/Karreman 3-3. Poule 6: Bac/Schipper-Louweret/ Kort 4-2, Baizereit/De Feyter-Van de Laan/Luykx 5-1. Poule 7: De Reus/Van Tricht-/ Loonstijn/Proost 2-4. Poule 8: Vermeulen/Boeye-Gelii sen/Oostvogels 0-6. Poule 9: Dobbelaar/Wijk Roose/Reus 4-2. Bedrijfstennis Verlinde was in poule Temeuzense bedrijfs' l competitie met 6-2 t voor Bachten Diekp Verlinde was Wim E e twee maal succesvol met Ad Verlinde bc een zwaarbevochten 7-i, winning op Koos de Zee6,- Benny Bommelijn, terwij]'ij in de mixed met Marian Ha- merlinck aan zijn zijde via 8-5 won van Truda en Koos de Zeeuw. Verder behaalde Ma rian Hamerlinck een tweede zege door samen met Chris Leeuw met 9-7 Truda de Zeeuw en Aline Bommelijn te verslaan. Voor Bachten Dieke redden Aline en Benny Bom melijn de eer via een 8-5-zege op Chris Leeuw/Ad Verlinde. UITSLAGEN Poule 1: ISM 1-Botega 8-0. Poule 2: Gevos-Roctus 4-4. Poule 3: HAS-Elegance 8-0. Poule 4: Verlinde-Bachten Dieke 6-2. Ador-tennis De Braakman Hoek - In de Ador-tenniscom- petitie voor vrouwen in De Braakman te Hoek deelden Vijverboom en Les Quatres met 2-2 de punten. Voor Vij verboom mochten Bep van de Vijver en Ria Spuesens het zoet van de overwinning sma ken via 10-6 op Jenny Tarant/ Gemma van Tiggelen. De winstpartij voor Les Quatres was te danken aan Janny Die- leman en Elly van Tatenhove die met een benauwde 9-8-score Marijke Vervaet en Dity Boeckhout terugwezen. UITSLAGEN Noordzuidkwartet-Louwerse 4-0, De Keyzer-Doesburg 2-2, Tegen standers-Volhouders 2-2, Vijver boom-Les Quatres 2-2, ZVH I-Drive 2-2, Bondewet-Nijsse 2-2, Nouveau-SJEF 1 4-0, TS Ador- Verhelst 2-2, Verplanke-Aarden- burg 3-1, Boskreek 1-Wit-wit-wit 4-0. Mannen Het treffen tussen Cerestar en Cruson Coatings in de Ador- tenniscompetitie voor mannen gaf met 6-6 een gelijke eind- balans te zien. Evenwicht was er uitgesplitst naar enkel- en dubbelspel eveneens. In de singles versloeg voor Cerestar Mark Geus met 8-4 Charel van Leeuwe, terwijl Arie Schakel met 9-3 won van Edgar Bren ner. Voor Cruson was Rudy Snouwaert te sterk voor Rudy de Smet(8-5) en Sjaak Flik- weert voor Fons Ysebae- rt(10-2). In het dubbel eindig de Schakel/De Smet-Sn- ouwaert/Van Leeuwe in 3-10 en Geus/Ysebaert-Brenner/ Flikweert in 7-4. UITSLAGEN r. Sporting Breskens-Segers 6-6, restar-Cruson 6-6, Dees-Westa scheldecollege 10-2, Ador Sp 1-Van Noorden 0-12. Ador-mixed-tennis In de Ador-mixed-tenniscom- petitie speelden Westerscheld- ecollege en BVC Sluis met M> tegen elkaar gelijk. Beide duo- belpartijen gingen naar_Slu want Paul de Kort/Eddie Kroes-André de Blander/Da' niel Custers werd 7-8 en Jan ny Nouwen/Addie de Braai- Annemarie de Blander/Moni- que Custers 5-7. Hieraan ko nog een derde winstpartij to gevoegd worden doordat in o mixed Monique Custers en Jo- han Vermeulen met 10-4 sterk waren voor Addie ae Braal/Eddie Kroes. Wester- schelde-college was succesvol in drie mixed-partijen. Bvc Sluis Westerscheldecollege-BVC 6-6, Rammelaars-Akfaba Van onze verslaggever Cadzand - Het International Ce Hedenesse in Cadzand verkeer financiële moeilijkheden. Eigei B&W Travel Holland heeft afg pen woensdag van de rechtban Middelburg voorlopig voor de c van drie maanden uitstel van b ling gekregen. Als bewindvoerder is advocaat A. uit Oostburg aangesteld. De dir< Van onze verslaggever Breskens - De directie van de veerdiensten over de Westerschelde wil een overdekte fietsenstalling laten bouwen op het veer- terrein in Breskens. Dit omdat er nog geen behoor lijke voorziening is, terwijl er dagelijks wel veel fiet sers hun karretje ergens kwijt moeten. De Provinciale Stoomboot Dien sten (PSD) wil de winst uit de tariefheffing voor (brom-)fiet- sers en voetgangers gebruiken voor de bouw van de stalling. Er is ongeveer 143.000 gulden over van de dit jaar heringevoer de heffing voor die categorie op de lijn Vlissingen/Breskens. Dat geld, zo vindt de PSD-directie, moeten we gebruiken om de ser viceverlening aan de (brom-)fiet- sers en voetgangers te verbete ren. Het staat in de evaluatie die gemaakt is van passagierstellin gen en tarieven voor (brom-)fiet- sers en voetgangers. Tussen 15 mei en 16 september betaalden die passagiers op de veerdienst Vlissingen/Breskens een gulden per overtocht, of een tientje voor een seizoensabonnement. Zeeuws-Vlamingen met een legi timatiebewijs van de PSD moch ten gratis mee. De PSD verkocht 2632 abonnementen en 369.602 kaartjes enkele reis. De herinvoering van het tarief voor (brom-)fietsers en voetgan gers is ingegeven door proble men die de laatste jaren op de dienst Vlissingen/Breskens ont stonden. Toen gebeurde het, met name in de zomermaanden, vaak dat toeristen een gratis tochtje over de Westerschelde meepik ten. De instelling van het tarief heeft volgens de tellingen het gewens te effect gehad. Zonder begelei ding en controle zou dit jaar drie keer het maximum van duizend passagiers per overtocht over schreden zijn. Het gemiddelde aantal (brom-)fietsers en voet gangers nam met vijftien pro cent af. Het gemiddeld aantal inzittenden van de auto's nam daarentegen toe met acht pro cent. Een andere aanbeveling van de PSD is de komende jaren op nieuw passagierstellingen te la ten houden en de tarieven voor (brom-)fietsers en voetgangers te handhaven. Van onze correspondent Sluis - Het gemengd koor Sint- Cecilia van de parochie Sluis viert zondag 21 november het zilveren jubileum met onder an dere een plechtige eucharistie- riering in de kerk van St.-Jan de Doper om 10.00 uur. Tijdens deze kerkdienst worden enkele houwe leden gehuldigd. Het vrouwenkoor werd in 1963 opgericht, maar werd vijf laar Jater omgezet in een gemengd aoor. Tot vorig jaar stond het koor onder leiding van de inmid dels overleden Staf van de Vij ver. Ria Bukkens-van de Vijver heeft de zware taak van haar vader overgenomen. Zij is tevens organiste. Van onze verslaggever Middelburg - Er komt in Zee land een speciale 'stuurgroep' die zich uitsluitend gaat bezig houden met de rampenbestrij groep gaat de inwoners voorlichten, regelingen maken en opleidingen verzorgen. Alle Reeuwse gemeenten en de pro ytfcie ondertekenen 22 novem er een overeenkomst om die groep op te richten, in aanwezig heid van minister Dales (Binnen landse Zaken). e groep krijgt een eigen budget n gaat zes zogeheten beleidson- ersteunende crisisteams oprich-

de Stem | 1993 | | pagina 16