'Navo gaat nog meer inkrimpen' Aanslag op Falcone uitgevoerd door maffiaclan van Toto Riina Moslims bidden in Zagreb Duitse zuigelingen behandeld met besmet bloed Jeltsin had decreet al ruime tijd klaar liggen ML BIACK&DECKER WAARSCHUWING Kwakkelen Schommelinl Verdachten kleutermoord lijden aan nachtmerries STOP HET GEBRUIK 06-0643 ressante d Inte DE STEM BUITENLAND Premier Rabin veroordeelt aanslag door PLO-groepering de STEM BLADRUIMER GW150 Dasa blijft bij besluit en sluit zes vestigingen Parijse beurs onderzoekt handel in Euro Disney ZATERDAG 13 NOVEMBER 1993 Door onze correspondent Aart Heering Rome - Een commando van achttien man, aangevoerd door de in januari gearres teerde maffialeider Toto Rii na, heeft de bomaanslag voorbereid en uitgevoerd die op 23 mei vorig jaar een ein de maakte aan het leven van rechter Giovanni Falcone, zijn vrouw en drie lijfwach ten. De rechtbank van de Siciliaanse stad Caltanisetta heeft donder dagavond arrestatiebevelen uit gevaardigd tegen de daders, van wie de meeste al in de gevange nis zitten. De justitie is op het spoor van de moordenaars gebracht door een pentito (verklikker), die zelf aan de aanslag heeft deelgenomen. Zijn verklaring bevestigde het vermoeden, dat het bloedbad het werk is geweest van de door Riina geleide oppermachtige maffiaclan der Corleonesi. Riina was het brein achter de organi satie, terwijl zijn zwager en ge doodverfde opvolger, de nog steeds voortvluchtige Leoluca Bagarella, voor de uitvoering zorg droeg. Al weken tevoren was een 100 kilo zware springlading aange bracht onder de snelweg die van het vliegveld van Palermo naar de stad leidt. De aanslag werd tientallen keren gerepeteerd, door een auto met een snelheid van 160 kilometer per uur voor bij te laten rijden. Op het mo ment van passeren flitste er een lichtje, waarmee de radiografi sche ontsteking radiocommando werd uitgeprobeerd. Een groep van vier man bleef daarna vijf dagen in een hinder laag liggen in een olijf gaarde dicht bij de snelweg. Daarbij begingen zij een grove fout door tientallen sigaretten te roken. Uit de speekselresten op de peuken hebben deskundigen van de Amerikaanse FBI het DNA kunnen vaststellen van een of meer daders, die aan de hand daarvan kunnen worden geïden tificeerd. Een van de leden van het com mando volgde wekenlang de be wegingen van het hoofd van de lijfwachten van Falcone. Hij was het die alarm sloeg op 23 mei om 17.51 uur, toen Falcone en de anderen in gepantserde auto's het vliegveld verlieten op weg naar Palermo. Zeven minuten later werd bij het dorp Capaci een krater in de weg geslagen, nadat de maffioso Giovanni Brusca het ontstekingsmechanis me in werking had gesteld. Het eerste concrete spoor kreeg de politie in handen dankzij de bekentenis van Baldassare Di Maggio, de in ongenade geraakte voormalige chauffeur van Riina, die ook een beslissende bijdrage leverde aan diens gevangenne ming. Di Maggio, die zelf 27 moorden op zijn geweten heeft (op maffiosi, verklikkers en mid denstanders die zich tegen af persing verzetten), identificeerde twee niet verdachte mannen als collega-killers. Toen daarop de telefoons van die twee werden afgetapt, bleek dat zij regelmatig spraken over 'ploffen' die zij al hadden uitge voerd en die nog op stapel ston den. Zo beraamden zij ook een bomaanslag op het gerechtshof van Palermo. Afgelopen zomer werden de beide moordenaars aangehouden. Een van hen pleegde zelfmoord in de cel, toen hij zich realiseerde dat hij door zijn telefoongesprekken zijn ma ten had verraden. De ander, Santo Di Matteo, besloot echter om zich aan hun wraak te ont trekken door samen te werken met de justitie. Door onze correspondent Bert Schampers Brussel - Binnen de Navo circuleert een plan om de troepen macht verder af te bouwen. Eerder was al een reductie afgesproken van 25 procent, die tegen 1997 moet zijn bereikt. Washinton (rtr/afp) - De Is raëlische minister-president, Yithzak Rabin, heeft de aan slag op een joodse kolonist gisteren scherp veroordeeld. Rabin noemde de daad door vijf leden van een PLO-groepering 'een ingrijpende en gevaarlijke .schending' van het in september gesloten akkoord tussen Israël en de Palestijnse organisatie. Hij kritiseerde ook andere aan slagen op burgers en militairen. Rabin, op bezoek bij de Ameri kaanse president Bill Clinton in Washington, riep PLO-leider Yasir Arafat op tot een krachtige publieke veroordeling van de moordpartij door leden van zijn Fatah-beweging. Fatah is de be langrijkste groepering binnen de Palestijnse bevrijdingsorganistie (PLO). Eerder gisteren maakte het Is raëlische leger bekend dat Fatah verantwoordelijk was voor de moord op de kolonist Haim Mi- zrahi. De betrokkenheid van de PLO bij de aanslag betekende een klap in het gezicht van de Israëlische premier. Rabin had herhaaldelijk op de belofte van Arafat gewezen, die zijn bewe ging had opgeroepen om het ge weld tegen Israël te staken. Tegen het leger verklaarden de gearresteerden dat ze op eigen initiatief hadden gehandeld, zonder een opdracht van Fatah. In de tweede procesweek wilde de openbare aanklager voorna melijk aantonen dat de beide verdachten in staat waren ver schil te maken tussen goed en kwaad. Om jonge kinderen, tus sen 10 en 14 jaar, te kunnen veroordelen moet in de rechts zaal worden bewezen dat de ver dachten wisten dat ze iets ver keerds deden. Behalve de poli tiebanden werden daarvoor psy chiaters en oud-onderwijzers van de twee gehoord. Jongen A en jongen B worden er van verdacht in februari Jamie te hebben weggelokt bij zijn winkelende moeder, hem te heb ben gestenigd en doodgeslagen en vervolgens zijn lijkje op de treinrails te hebben gelegd, ver stopt onder stenen. Ze zouden ook hebben geprobeerd een tweede kleuter te ontvoeren. Volgens een van de psychiaters was jongen B zo aangedaan door de dood van de kleuter dat hij niet meer in staat is over de zaak te praten. Sinds zijn voorarrest zou de jongen nachtmerries heb ben en in huilen uitbarsten, tel kens als Jamie ter sprake komt. Zijn vriendje A leed eveneens aan flashbacks en nachtmerries. Oud-onderwijzers verklaarden dat wat betreft hun intelligentie de jongens tenminste het gemid delde niveau haalden. Jongen A, evenals zijn vriendje uit een pro bleemfamilie, Had problemen ge had op school, waar hij regelma tig spijbelde, leugens vertelde, andere kinderen intimideerde en vocht. Op speciale koptelefoons hoorde de jury meer van de politiever horen. Jongen A zei aanvanke lijk dat hij van de zaak Bulger had gehoord en, als veel buurt bewoners, bloemen had gelegd bij het winkelcentrum van waar uit de kleuter verdween. Gerechtelijke onderzoekers toonden aan dat bloed op de schoenen van jongen A overeen kwam met het DNA van Jamies bloed. Een andere expert was getroffen door de vormrelatie tussen een buil op Jamies wang en een patroon in de schoen van een van de jongens. Ook haar van de kleuter kleefde aan de schoen. Volgens de expert was de wang van de kleuter 'onge veer geraakt als een voetbal'. De moeder van jongen A. woon de donderdag voor de eerste keer het proces bij. Zichtbaar ont daan verschool ze haar gezicht de meeste tijd achter een zak doek. Beide jongens ontkennen de aanklachten. Het proces wordt maandag voortgezet. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekend. Een hoge mili taire functionaris zei gisteren in Brussel dat hij het plan zal in dienen op het overleg van de ministers van Defensie, die op 8 en 9 december bijeenkomen. Tot vermindering van de troe pensterkte werd twee jaar gele den op de Navo-top in Rome besloten. De gewijzigde situatie in Europa na de val van de Muur en het uiteenvallen van de Sov jetunie, leidde tot een nieuw strategisch concept van het Noordatlantisch bondgenoot schap. Dat concept voorzag ondermeer in een halvering van de troepen macht in Centraal-Europa, waar uiteindelijk acht legerkorpsen moeten blijven opereren. Wel licht worden dat er uiteindelijk een paar minder, omdat de meeste lidstaten him krijgs macht zodanig hebben inge krompen dat zij geen bijdrage meer kunnen leveren aan de Na- vo-hoofdmacht. De Navo houdt zich op basis van de nieuwe strategie in het post- Koude Oorlog-tijdperk niet al leen meer bezig met de verdedi ging van het eigen grondgebied. Ook vredesoperaties buiten het verdragsgebied vormen inmid dels een belangrijk onderdeel van de Westelijke alliantie. De hoge militaire functionaris pleitte er gisteren voor om juist vanwege de inkrimping van de troepenmacht de uitrusting en bewapening op een zo hoog mo gelijk peil te houden. De klassie ke taak, het verdedigen van het eigen grondgebied, blijft in het 'onzekere' Europa volgens hem wel degelijk overeind. Door onze correspondent Bob van Huët Londen - „Ik heb hem nooit aangeraakt. Ik wilde hem achterlaten bij de kerk", hoorde de jury op het Jamie Bulger-proces een van de verdachten huilen. Voor de tweede keer tijdens het proces in Preston werden gisteren bandopna men beluisterd van politieverhoren van de beide elfjarige jongens die terecht staan voor de ontvoering en moord op de Liverpoolse kleuter Jamie Bulger (2). Een uit Bosnië gevlucht moslim-meisje bidt in de moskee van Zagreb, de hoofstad van Kroatië. Ook gisteren werd weer flink gevochten in Bosnië. Zo vielen moslim strijders de Kroatische stad Kiseljak in Midden-Bosnië aan, waar het hoofdkwar tier van de VN-vredesmacht is gevestigd. De Nederlandse regering heeft gisteren officieel besloten begin volgend jaar ruim 1.100 militairen van de landmacht uit te zenden naar Bosnië. Kern van het batal jon vormen 750 beroepsmilitairen van de luchtmobiele brigade. Zij mogen meer geweld gebruiken dan de Nederlanders tot nu toe. Premier Lubbers sprak van een robuusteroptreden van de Luchtmobielde Brigade-leden dan de Ne derlandse verbindings-en transporteenhe den is toegestaan. Volgens luitenant-gene raal Couzy, bevelhebber van de landstrijd krachten, betekent dit dat de militairen met mitrailleurs en pantserwagens mogen terugschieten als zij worden aangevallen. Gisteren raakt een dienstplichtige soldaat uit Bergentheim in Bosnië licht gewond toen een kogel van buiten het kamp in, Vitez zijn legeringsvertrek doorboorde. FOTO ANP Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - In de kinderkliniek van het Duitse Bamberg zijn de afgelopen twee jaar tien tallen (te vroeg geboren) zuigelingen behandeld met hiv-besmet bloed(plasma) van de firma Haemoplas uit Nedersaksen. Dat bedrijf heeft eerder deze week toegegeven bloed van hiv- geïnfecteerde donors te hebben gebruikt, dat lang niet allemaal op het aids-veroorzakende hiv- virus werd gecontroleerd. De leiding van de kliniek in Bamberg liet gisteren weten, dat het sinds bijna twee jaar bloed(produkten) van Haemop las betrok. Dat is namelijk het enige Duitse bedrijf, dat bloed(plasma)produkten aan biedt in de zeer kleine hoeveel heden die voor de behandeling van te vroeg geborenen nodig zijn. De minister van Gezondheid, Horst Seehofer (CSU) kondigde gisteren in Bonn verscherpte overheidscontrole-maatregelen op de produktie van bloed-ver- werkende bedrijven aan. Som mige bloedprodukten zullen zelfs een half jaar in quarantai ne moeten worden gehouden. Naar technische maatstaven gerekend, kan de bloedcontrole bijna niet perfecter. Maar als mensen (bewust) fouten maken en de beschikbare techniek niet gebruiken, kan het wel eens mis lopen, aldus minister See hofer. De minister blijft onge ruste patiënten adviseren om in overleg met hun arts, een gratis aids-test te laten doen. De Duitse Bondsdag is akkoord gegaan met de instelling van een hulpfonds voor hiv-besmet- te- en aids-patiënten. De over heid stopt daar 20 miljoen mark in; tien keer meer dan aanvankelijk was voorgesteld. De deelstaten, het Duitse Rode Kruis en de farmaceutische in dustrie storten in totaal 8 mil joen mark. Tot nu toe hebben zich 1800 mensen gemeld die voor een uitkering in aanmerking komen omdat ze door ongecontroleerd, besmet bloed(plasma) geïnfec teerd zijn. De meer dan 300 mensen die intussen aan aids lijden, krijgen 2000 mark per maand. Wie hiv-besmet is, maar bij wie de ziekte nog niet is uitgebroken, ontvangt maan delijks 1000 mark. Het beqlrijf UB Plasma in Ko blenz blijkt 1550 liter - deels besmet - bloed uit Roemenië te hebben betrokken. Hoewel het de Roemeense autoriteiten be kend was dat een deel van dat bloed hiv-besmet was, werd toch een uitvoervergunning verleend, omdat het bedrijf in Koblenz immers over de tech nische mogelijkhecten beschikte het bloed nauwkeurig op het hiv-virus te testen. Russische president geeft openhartig televisie-interview Door onze correspondent Rob Vunderink Moskou - President Jeltsin heeft in een zeer openhartig interview aan een Russische tv-maatschappij verklaard dat het decreet waarmee hij op 21 september het parle ment ontbond al geruime tijd tevoren in zijn brandkast lag. De Russische president leverde verder zware kritiek op minister van Defensie Gratsjov, omdat deze in de nacht van 3 op 4 oktober niet het lef had tanks en troepen in te zetten tegen het parlement en zijn aanhangers, die met geweld probeerden de macht te grijpen. „Ik had het decreet om het par lement te ontbinden met de hand geschreven", verklaarde Jeltsin in zijn staatsdatsja buiten Mos kou tegenover de cineast Eldar Rjazanov, een vriend van Jeltsin die hem al eerder in huiselijke kring had geïnterviewd. „Nie mand wist ervan. Ik legde het in mijn brandkast en wachtte tot de tijd rijp was." Jeltsins ontboezeming sluit aan op een voorspelling die hij de afgelopen zomer al deed, toen hij op de nationale televisie voor spelde dat hij in september in actie zou komen. Hij liet toen in het midden waarop die actie zou neerkomen. Over de rol van minister Gratsjov bij het neerslaan van de opstand was de president alles behalve lovend. Jeltsin: „Een tijd lang heerste er grote onzeker heid, toen de troepen maar niet kwamen. Ik vond dat de minister van Defensie zelf moest optre den, maar toen hij dat naliet, gaf ik het bevel." Als president is Jeltsin de opperbevelhebber van de strijdkrachten. Uit het feit dat Gratsjov na de onderdrukking van de opstand een lintje kreeg, blijkt dat zijn trouw aan Jeltsin steeds buiten kijf is geweest. Wel hield hij zich naar de smaak van zijn chef te strak aan het principe dat het leger buiten de politiek stond. In de nieuwe militaire doctrine van Rusland heeft Jeltsin de binnen landse rol van het leger voor de zekerheid maar even vast laten leggen. Gezeten voor het knapperend haardvuur in zijn enorme staats datsja wees de president be schuldiging van de hand dat hij elk decreet tekent dat zijn mede werkers hem onder de neus schuiven. „Ik lees eerst wat ik teken", verklaarde Jeltsin. „Als ik het met een voorgesteld de creet niet eens ben, stuur ik de man in kwestie met lege handen weg. De president heeft het laat ste woord." Als reden om in juni 1994 toch maar geen vervroegde presi dentsverkiezingen te houden, noemde Jeltsin het ontbreken van geschikte presidentskandi daten. Zijn jonge geestverwan ten zijn nog niet rijp, meende de Russische leider. Op de vraag van regisseur Rjazanov of het moreel gezien geen slechte zaak is dat Jeltsin door de verkiezin gen af te gelasten zijn woord had gebroken, volgde een lange stil te. „Ja, eigenlijk heeft u wel gelijk", gaf hij uiteindelijk toe. Als schaduwzijde van zijn ka rakter noemde Jeltsin zijn on verdraagzaamheid. Zijn grootste wapenfeit: „Dat ik uit de Com munistische Partij stapte." Drinkt hij zoveel als men zegt? „Nooit zoveel dat ik dronken word." Kranten van de oppositie melden dat Jeltsin en zijn omgeving druk bezig zijn luxueuze datsja's neer te laten zetten. Jeltsin gaf toe dat hij een privé-datsja liet bouwen, maar ontkende dat hij als Russische president ooit eer der een datsja had gehad. Nu is Rjazanov een oude bekende van Jeltsin en wist hij dus wel beter. De cineast drukte de president met zijn neus op de feiten en deze gaf, voor het oog van de camera, zijn leugen toe. Of die leugen het Russische pu bliek bereikt, is zeer de vraag. Uit de drie uur die het gesprek duurde, gaan de programmama kers een keuze maken die dins dag op de nationale televisie komt. Over het tijdstip van de uitzending dreigt in Moskou een rel uit te breken, want het Kremlin wil niet dat de Duitse ARD zondag de primeur krijgt. De Duitsers hebben het pro gramma echter al aangekocht en waarschijnlijk voor een aanzien lijk bedrag, want de prijs die de particuliere Moskouse studio REN TV vroeg lag rond de 50.000 gulden. Het ligt voor de hand dat de ARD zich van het Kremlin niets zal aantrekken en de uitzending zondag gewoon door laat gaan. BUITENLAND KORT Paus verlaat ziekenhuis Paus Johannes Paulus II, die donderdag bij een val zijn rechter schoudergewricht brak, heeft gistermorgen het Ge- melliziekenhuis in Rome verlaten. Hij heeft alle audiënties voor het weekeinde afgezegd, maar zal zondagmiddag wel het Angelusgebed bidden. De paus zal vier weken een verband om zijn schouder moeten dragen en daarna aan fysiotherapeutische behandeling moeten ondergaan, fotoap Golfstaten gaan samen leger oprichten Abu Dhabi - Zes Arabische staten in het Perzische Golfgebied hebben deze week besloten een gezamenlijk leger van tiendui zend manschappen op te richten. Het gaat om de lidstaten van de Golf Samenwerkings Raad (GCC), te weten Saudi-Arabië, Koeweit, Bahrein, Qatar, Oman en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het nieuwe leger moet gaan functioneren als een 'afschrikkings macht' die werkt met een geavanceerd waarschuwingssysteem om verdachte troepenbewegingen en militaire vluchten in een vroeg stadium te signaleren. „De legermacht zal een belangrijke bijdrage leveren aan de veiligheid en stabiliteit in de regio", aldus sheikh Fahim Bin Sultan al Qassimi, de secretaris-gene raal van de GCC. Geboortencijfer in ex-DDR fors gedaald Berlijn - Het geboortencijfer in het met een zwakke economie worstelende oosten van Duitsland is ruim 50 procent gedaald sinds de opening van de Berlijnse Muur in 1989. Dit meldt het Berlijnse dagblad Neue Zeit gisteren. In Duitsland is deze eeirv, zelfs tijdens de wereldoorlogen, zo'n daling van het geboorten cijfer niet eerder voorgekomen, aldus het blad. In 1989 kwamen in de voormalige DDR nog 198.922 baby's ter wereld. Nu, drie jaar na de Duitse hereniging op 3 oktober 1990, is het geboortecijfer in bijvoorbeeld de deelstaat Sachsen nog maar 35 procent van dat in 1989. In de gezamenlijke vijf Oostduitse staten is het cijfer ruim 50 procent lager dan in 1989, schreef dë krant.' Regine Hildebrandt, minister van Sociale Zaken in Brandenburg, meende dat de daling verband houdt met de economische crisis in het oosten van Duitsland, die veel vrouwen ertoe brengt te gaan werken in plaats van kinderen groot te brengen. Indonesisch leger paraat in Oost-Timor Dili - Het Indonesische leger heeft gisteren extra veiligheids maatregelen getroffen in Oost-Timor in verband met herdenking van bloedbad, twee jaar geleden, waarbij tientallen demonstran ten in de hoofdstad Dili door soldaten werden doodgeschoten. Het leger opende op 12 november 1991 het vuur op Oosttimore- zen, die demonstreerden tegen de Indonesische overheersing en voor onafhankelijkheid. Zeker 50 demonstranten werden ge dood en 91 demonstranten raakten gewond. Zesenzestig mensen worden nog altijd vermist. Veel ouders hielden in Dili fiun kinderen gisteren thuis van school uit angst dat er geweld zou uitbreken. Legerofficieren controleerden de identiteitspapieren van iedereen die de stad wilde verlaten of binnengaan. De begraafplaats Santa Cruz, waar de demonstranten werden doodgeschoten, werd door soldaten bewaakt. Opnieuw Chinees vliegtuig gekaapt Taipei - Voor de zevende maal dit jaar en voor de derde keer binnen acht dagen is een Chinees verkeersvliegtuig gekaapt. Een DC-9 van China Northern Airlines met 82 mensen aan boord werd gisteren boven Shanghai gedwongen koers te zetten naar de internationale luchthaven van Taiwan. De kapers gaven zich kort na de landing zonder verzet over aan de Taiwanese autoriteiten. Het tweetal, een arts en een over heidsambtenaar, zei deel te hebben uitgemaakt van de democra tiseringsbeweging die in juni 1989 met veel geweld door de Chinese autoriteiten werd onderdrukt. (ADVERTENTIE) Tijdens de voortdurende kwaliteitscontroles heeft Black Decker een probleem met de elektrische isolatie van de bladruimer ontdekt. Als u de bladruimer GW150 bezit: Alle bladruimers dienen door Black Decker technisch gecontroleerd te worden. Voor nadere informatie is voor uw gemak een gratis telefoonnummer beschikbaar gesteld. Wij verzoeken u dringend om dit nummer zo spoedig mogelijk te bellen. (7 dagen per week en 24 uur per dag bereikbaar) Wij danken u voor uw medewerking. Van onze correspondente Rotterdam - Het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam heeft maar een totaal over zicht gegeven van de tegen vallende overslagresultaten om het beeld in de Rotter damse haven wat minder somberte laten lijken. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Duitse toppolitici hebben gisteren tever geefs bij de Daimler- en Dasa-directie gepleit om de voorgenomen sluiting van zes Dasa-vestigingen ongedaan te maken. De minister-presidenten van de deelstaten waar be dreigde Dasa-fabrieken staan, spraken in München meer dan drie uur met de president-directeur van Daimler-Benz, Edzard Reu ter en met Jürgen Schrempp, directeur van Daimler-dochter Dasa. Dit lucht- en ruimtevaartbe- drijf, dat de meerderheid van Fokker heeft verwor ven, sluit binnenkort zes vestigingen. Daardoor zul len, zoals al eerder is aange kondigd, 10.000 banen ver vallen. Fokker blijft buiten die ingrijpende bezuini gingsoperatie. Een duidelijk teleurgestelde Edmund Stoiber, minister president van Beieren, liet na afloop van de gesprek ken namens zijn collega's weten, dat alle pleidooien tevergeefs waren: Schrempp blijft bij de sluiting van de zes bedrijven en noemt dat eigenlijk nog te weinig. Ook in de Bondsdag was eerder deze week gepleit voor be houd van de werkgelegen heid in de lucht- en ruimte vaart, waar de overheid de afgelopen jaren grote be dragen in heeft gepompt. Schrempp op zijn beurt zegt, dat zijn bedrijf geen overheidsgeld nodig heeft, 'maar een goede industriële, technologische overheidspo- litiek, waardoor DASA in ternationaal mee kan con curreren'. Schrempp zei dat de samen werking met Fokker geen directe invloed heeft op de bedrijfsresultaten van het nog lopende jaar. Hij gaat er trouwens van uit dat Dasa in 1995 uit de rode cijfers is. Parijs - De toezichthouders van de Parijse beurs stellen een on derzoek in naar de koersvorming van het aandeel Euro Disney. Vooral de transacties vóór het bekend worden van het miljar- denverlies worden onder de loep genomen. Het is vrij opmerkelijk dat de beurs met een onderzoek begint. Dat gebeurt pas als er een ver moeden bestaat van misbruik van voorwetenschap. Woensdag werd bekend dat Euro Disney over 1992/93 een verlies had ge leden van omgerekend 1,7 mil jard. Door tegenvallende bezoe kersaantallen dreigt het Parijse Pretpark failliet te gaan. Sinds het bekend worden van de finan ciële moeilijkheden is het aan deel Euro Disney met 25 procent gedaald. Op de Parijse beurs is gisteren onder de beleggers in aandelen Euro Disney paniek uitgebroken, rijdens het eerste half uur na de opening van de markt was het aanbod zo groot dat de handel wee keer stilgelegd moest wor den. De Franse beleggers konden Pas gisteren reageren op het Rechte nieuws, omdat er don derdag geen handel was. Van onze verslaggever Prinsenbeek - Saval in Prinsen' innengesleept voor de offshore-ii; betreft de complete brail °or)Platforms, die momenteel gebouwd. wi6C1eur Schmitz van Saval derhalf miljoen gulden bedraag uitzonderlijk is, is hef Bi! o'tak kan leveren, een bemo nrJ aval werken totaal tweehonj -van circa 35 miljoen. E rus in het nieuws, omdat er nwege de economische situatie.

de Stem | 1993 | | pagina 4