Minder animo voor sporthal R ZWERFSPORT Hontenisse wijst herindeling niet meer af Politiek besteedt geld liever aan gemeenschapscentrum in Kloosterzande De Snelle Duif huldigt kampioenen UITSLAGEN DAG klapper Molenkap wordt gerestaureerd in een tent Parochiekoor Terhole viert zilveren jubileum PLAATSELIJK nieuws WEERMAN WILLY POLITIE pestem Regen en wind 0% KORTING ZEELAND ,t/ERF5PDRT 13 november houden wij TERSPORTBEURS erbij uw eigen skimateriaal anbieden. Ook hebben wij BEVER BOFFERS vooru. onsjacks vanaf149.- ;ecevesten nu99.- ir-push jack 3.- voor399.- af99.- nen vanaf89.- ht ademend golfjack 9.- voor289.- hte ademende parka 9.- voor299.- ag koopavond voor de deur. 10669. Rustiger Vorig jaar ER 1993 1 rticulieren ~ns, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, ing, prestatie, examen, Abraham, enz. per kolom 1,07 incl. BTW, regel verplicht. Foto of g, formaat 35 X 40 mm BTW. Overige tarieven op g. Foto's worden niet geretourneerd. 236882 of geef uw tekst ór plaatsing af bij één van ren. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien res bekend zijn, ook indien taling bijgevoegd is. n ons het recht voor teksten af van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken gegeven tekst behoudt de het recht voor om de naam achtgever bekend te geven. Gefeliciteerd met je 20-jarig jubileum Op de Sterre. Op naar ai 40. Willy en Dominique. PETER EN TOM morgen 15, maakvandai een goal of tien. H.G. van' George en Fien. Morgen zijn mijn papa en mama 12 1/2 jaar getrouwd. Proficiat Martijn. Ook van opa en oma. iloven, ar. Deze morgen lla. Jan. li'lilt.SI'OHT.SIMCCIAl.lST iraat 22 la tel.: 076-217280 Van onze verslaggever Kloosterzande - Een meer derheid van de Hontenisser gemeenteraad wijst een ge meentelijke herindeling niet meer zonder meer af. Dat blijkt uit de algemene be schouwingen van de verschillen de fracties bij de begroting. Vanuit Hontenisse is tot nu toe steeds hevig tegen gesputterd, als het onderwerp gemeentelijke herindeling weer eens aan de orde kwam. Maar de mening is aan het veranderen. De PvdA zegt niet meer te geloven dat er van het alternatief, nauwere ge meentelijke samenwerking, iets terecht zal komen. Toch zeker niet nu een voorzet daarvoor van de hand van burgemeester Kes- sen van Hulst in de prullenmand is gesmeten. In plaats daarvan is besloten dat de gemeentesecretarissen wat in elkaar gaan sleutelen. „Gelooft u nu werkelijk dat het werkstuk van de Zeeuws-Vlaamse ge meentesecretarissen wel een goe de blauwdruk voor een samen werking gaat worden?", aldus de PvdA. „Ik niet, maar u mag uw idealen koesteren". Ook het CDA heeft er geen hoge pet meer van op en verwijst daarbij naar de vernieuwde visie in Den Haag over regio-indeling en schaalvergroting van gemeen ten. „De wens naar behoud van zelfstandigheid is begrijpelijk, maar we mogen niet blind zijn voor de ontwikkelingen om ons heen". Algemeen Belang denkt er even eens zo over. Ook al omdat deze fractie niet ver weg loopt met het college van B en W. „zolang de gemeente Hontenisse geen krachtig dagelijks bestuur heeft, zijn wij onder bepaalde voor waarden bereid mee te denken over een herindeling", laat de fractie weten. Binnen de fractie L. Mangnus bestaat verdeeld heid over dit onderwerp. L. Mangnus zelf is voorstander van samenwerking. Van zijn fractie genoot W. Gelderland mag de herindeling worden doorge voerd. Van onze verslaggever Kloosterzande - Er is in politiek Hontenisse steeds minder animo te bespeuren voor de realisering van een sporthal in Kloosterzande. De meeste partijen denken nu dat de opgespaarde 1 miljoen gulden beter kan worden ge bruikt om Kloosterzande een goed gemeenschapscentrum te geven. Een en ander blijkt uit de alge mene beschouwingen van de ver schillende fracties. De fractie Algemeen Belang deed eerder dit jaar wat water in de wijn door akkoord te gaan met sparen voor een sporthal, maar is daar nu volledig op terug gekomen. De fractie wil stoppen met sparen en liever sportzaal De Hinde verbeteren. „Verlaag de lasten voor onze inwoners met hetzelf de bedrag als de reservering. Wanneer u aan deze eis geen gehoor geeft zullen wij tegen de begroting stemmen", dreigt Al gemeen Belang. Ook de PvdA is wel te porren voor een verbouwing van de Hinde. Of van het huidige dorps huis Martinus. „Kloosterzande heeft behoefte aan een goed, sympathiek ogend, gemeen schapscentrum. Geen grote dure sporthal", aldus de PvdA. Realistischer Het CDA ging tot nu toe steeds mee met de sporthalplannen, maar ook daar begint men te twijfelen. De fractie constateert een teruglopende belangstelling voor zaalsporten. „Is het mis schien realistischer om in Kloos terzande een behoorlijk dorps huis neer te zetten ter vervan ging van Martinus?", vraagt het CDA zich af. De fractie meent dat er op korte termijn in ieder geval iets gedaan moet worden aan de nood in Kloosterzande. De fractie L. Mangnus heeft al tijd al twijfels gehad bij een sporthal. Men heeft altijd gesteld dat men wel met het plan wilde meegaan, op voorwaarde dat de behoefte daaraan kan worden aangetoond. Een hele dure voor ziening ziet de fractie overigens niet zitten. „De behoefte aan binnensport- en andere ruimte zal bepalen welke richting het object zal uitgaan: richting sporthal of richting activiteiten centrum, of beide". Doorgespaard De fractie P. Mangnus vindt dat er jaarlijks moet worden doorge spaard voor de sporthal, zoals dat ook met alle fracties samen is afgesproken. Besloten is dat dan over een jaartje of vier eens bekeken zal worden hoe de vlag er bij hangt. Daar hoeft volgens P. Mangnus echter niet zo strin gent aan te worden vastgehou den. „1997 hoeft voor ons geen heilig jaar te worden". Van onze duivensportmedewerker Clinge - Postduivenvereniging De Snelle Duif te Clinge huldigt morgen haar kampioenen van het afgelopen seizoen. Ook de verschillende criterium-overwinnaars van daarvoor geldende wedvluchten krijgen hun prijzen uitge reikt. Dat gebeurt in het clublokaal van de vereniging, café De Landbouw te Clinge, aanvang 14 uur. Een half uur later volgt een bonnenverkoop van aan de organisatie geschonken bonnen, recht gevend op een jonge duif, broed 1994, van bekende liefhebbers. Daaron der de provinciale kampioen van de zondagvliegers en di verse winnaars van gehouden provinciale- en ZNB-vluchten. Algemeen verenigingskam pioen werd de combinatie Smet- Van Kerkhoven. Kam pioen op de Franse vluchten werd Leo Willaert. De beste op de vluchten vanuit Quie- vrain was Piet Bolsens. Ko ning is Rudy Bracke, eerste minister Leo Willaert. De snelheidswimpel voor de com binatie Smet-Van Kerkhoven en de Isidoor Merckx trofee was voor A. van de Brande. Eindstanden 1993 Franse wedvluchten, oude duiven aangeduid: 1. Combinatie Smet- van Kerkhoven, 2. Combinatie schepper, 3. C. van Landeghem. Jaarlingduiven: 1. P. Bolsens, 2. Umbinatie Smet-Van Kerkho ven, 3. D. van de Bergen. Jonge duiven: 1. G. Fyen, 2. L. Willaert, 3. P. Bolsens. Franse wedvluchten, oude duiven onaangeduid: 1. L. Willaert, 2. Combinatie Smet-Van Kerkho ven, 3. C. van Landeghem. Jaar lingduiven: 1. Combinatie Smet- Van Kerkhoven, 2. L. Willaert, 3. D. van de Bergen. Jonge duiven: 1. G. Fyen, 2. L. Willaert, 3. Is. Merckx. Belgische wedvluchten: (Quie- vrain), oude duiven aangeduid; 1. Combinatie Smet-Van Kerkho ven, 2. P. Bolsens, 3. P. Goossens. Jaarlingduiven: 1. P. Bolsens, 2. C. van Landeghem, 3. Combinatie Smet-Van Kerkhoven. Jonge dui ven: I. W. Vergouwen, 2. A. van de Brande, 3. P. Goossens. Quievrain wedvluchten, onaange duid oude duiven: 1. P. Bolsens, 2. Combinatie Smet- Van Kerkho ven, 3. P. Goossens. Jaarlingdui ven: 1. P. Bolsens, 2. C. van Landeghem, 3. D. van de Bergen. Jonge duiven: 1. A. van de Bran de, 2 L. Willaert, 3. W. Vergou wen. Eindstand criterium Quievrain, jonge duiven: 1. P. Goossens, 2. A. van de Brande, 3. R. D'Hooghe, Idem oude duiven: 1. Combinatie Smet-Van Kerkhoven, 2. P. Bol sens, 3. C. van Landeghem. Idem jonge duiven Franse vluchten: 1. J. van Goethem, 2. G. Fyen, 3. Combinatie Smet-Van Kerkho ven. Idem oude duiven: 1. E. van Heese, 2. R. van Gaever, 3. Com binatie Smet-Van Kerkhoven. koersbal Clinge - Zaal Malpertuus, ANBO: wJk-Gering/E. Jonkers, 2. G. "eye/R. de Groene. Heikant - Zaal 't Heike met 37 r?ne,n:,T Ch' van Hauten/A. pPkK ,an Vliembergen en l. rket/E Weemaes-Moorthamer, t n i0nkers/L. de Wit-Boeykens St-Jansteen - Zaal 't Centrum met 24 personen. Hoge vogel: O. de Schrijver, eerste zijvogel: F. de Nijs, tweede zijvogel: R. Lahoeck, grootste aantal (4): A. d'Hondt. KAARTINGEN Oostburg - Hotel Du Commerce wedstrijd laddercompetitie Oost- burgse Bridgeclub. Groep A: 1. Buysrogge/Wagenaar, 2. Lange- dijk/De Ruyter, 3. Chistiaansen/ Pielaet. Groep B: 1. Hendriksen/ Plasschaert, 2. Van Wezel/De Ruyter, 3. Van As/Legrand. SATERDAG ■EMMAHAVEN -Café Verdronken Land, 20 uur J^njskaarting. ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14 uur vlees- Kaarting. koewacht vr»ry^asckaar^' 20 uur dansen v,?J?etThe Williams. ZUDDORPE l Gemeentehuis, 14 uur schifting •TERNEUZEN j Schelpenhoekje, 14 uur bieden en jokeren. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10 uur kaar ting. HULST - Café De Kroon, 14 uur kaarting. LAMSWAARDE - Café Lamsoren, 14.30 uur schie ting. ZANDSTRAAT -De Straete, 14 uur bieden en jokeren. ST.-JANSTEEN -Café 't Centrum, 14 uur vlees- kaarting. De kap van de Stadsmolen in Hulst was dringend toe aan restauratie. Naar verwachting is het werk voor kerst klaar. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Hulst - De romp van de Stadsmolen staat er al maanden erg kaal bij. Hij is vanwege dringende restauratie een kop je kleiner gemaakt. De kap wordt mo menteel in een tent in het Molenbolwerk gerestaureerd. De firma Adriaans uit Weert heeft de kap eerst in de eigen werkplaats voorzien van twee nieuwe voeghouten en een stalen lange spruit, de verbindingsbalk met het mecha nisme dat er voor zorgt dat de kap kan kruien. Ook zijn de balken een voor een nagekeken en van nieuwe stukken voorzien, daar waar nodig. Deze week werd een blauwe/witte tent opge trokken in het Molenbolwerk net naast het kanon. Onder het dak, dat een beetje be scherming geeft, wordt de kap nu voorzien van een houten kapconstructie. Een inge wikkeld werkje want de kap vertoont nogal wat bochten en krommingen. Daarna wordt de kap bedekt met eikenhouten schaliën, zodat de constructie tegen alle weersomstan digheden kan. Is eenmaal deze klus achter de rug, dan beginnen de vier mannen aan de wieken. „Ik verwacht dat we alles nog voor kerstmis kunnen plaatsen en dan ziet de molen er weer goed uit," vertelt een van hen. „Don derdag hebben we trouwens wat meege maakt hier. We waren de heüing afgereden tot bij de ingang van de tent om materiaal te lossen. Toen we wilden wegrijden gleden we telkens de helling af. In die blubber was het onmogelijk om het Molenbolwerk uit te komen. Met wat planken en een hele lange aanloop is het ons tenslotte toch gelukt. Lekkere vette klei is dat hier. Voortaan laten we de jeep bij de molen staan." Van onze correspondente Terhole - Dirigent Johan Vernimmen speelt enkele ac- coorden en kijkt zijn koorle den even aan. Na een duide lijk teken vallen de stemmen in en wordt de kerkruimte in Terhole gevuld met klanken van een Nederlandstalig lied. Het koor bestaat 25 jaar en dat moet gevierd worden. Het enthousiasme is groot bij de 21 leden, bijna iedereen is pre sent op de maandagavondrepeti ties. Voorzitter J. Maerman legt tussendoor nog even uit hoe het zilveren jubileum gevierd gaat worden. „We maken er twee fijne dagen van. Zaterdagavond 20 novem ber is er voor de leden, dirigent en genodigden een koud en warm buffet en een feestavond met conferencier. Zondag zingen we de hoogmis om 11.00 uur, als mis is gekozen voor de Marcus- mis en de wisselende gezangen zijn vierstemmige liederen. Het koor van Stoppeldijk en het da meskoor van Hulst, waar Johan Vernimmen ook de scepter zwaait, zijn uitgenodigd om eventueel mee te zingen. Daarna is er koffie en een open receptie in het dorpshuis. Zij die ons een warm hart toedragen zijn wel kom." Het enthousiasme bij de leden is groot. Tijdens de repetities laat bijna niemand verstek gaan. FOTO WIM KOOYMAN Beste stemmen De vijftien dames en zes heren van het parochiekoor van de Gerardus Majellakerk in Terhole weten wat er van hun verwacht wordt en zetten hun beste stem men op als de vierstemmige lie deren worden ingestudeerd. Eigenlijk is het opmerkelijk dat in zo'n kleine dorpsgemeenschap er no.§ een bloeiend koor is. Terwijl in andere parochies vaak koorleden moeten worden geron seld, blijft de kwantiteit in Ter hole op peil. „Vriendschap en samenhang hé, dat doet het hem bij ons. Als we in Terhole iets doen, doen we het goed." Het koor is in 1968 opgericht door pater B. Jeunink. De Marist was kapelaan in Hulst en werd toen benoemd in Terhole. Met veel zorg en ijver vatte hij zijn taak aan en omdat in die periode er vele vernieuwingen plaats vonden in de R.K.Kerk speelde hij hierop in. De leek werd meer ingeschakeld in het parochiewe zen en er kwamen drie koren: het Jongerenkoor, dat inmiddels ter ziele is; het dameskoor dat de zaterdagavonddienst opluisterde en het mannenkoor dat tijdens de hoogmis op zondag zong. Pa ter Jeunink werd in 1973 opge volgd door pater E. van Acker die in 1987 met pensioen ging. In datzelfde jaar vormden de beide koren het bestaande gemengd koor en nam Johan Vernimmen de dirigeerstok over. Sinds die tijd wordt er ook niet meer geoe fend in het Dorpshuis, maar bo ven op het koor bij het orgel in de kerk. Trouwe leden Dat het een vaste groep is met trouwe leden bewijst het feit dat er tien mensen inzitten die de volle periode van 25 jaar hebben meegezongen. Deze jubilarissen worden natuurlijk eens extra in het zonnetje gezet. De jubilaris sen zijn: de heer Koek en de dames Van Delft, Van der Walle, Beck, Boeding, Van Campen, Sponselee, Freijser, Van Dries- sen en Van Bellen. De plechtige mis op zondag 21 november wordt voorgegaan door J. Terbraak en hij wordt geassisteerd door de ex-pastores Jeunink en Van Acker. Sint-Jansteen POSTZEGELCLUB - De ver eniging van postzegelverzame laars- Het land van Hulst houdt zondag 14 november van 09.30 tot 12.00 uur een bijeenkomst in De Warande voor leden en geïnteresseer den. Er wordt een veiling ge houden van de aangeboden kavels. Iedere bezoeker krijgt bij binnenkomst een gratis lot. Verder zijn enkele handelaren aanwezig om te ruilen en te kopen. KARAOKE - De Steense Kar- navalsstichting heeft dit jaar een alternatieve viering voor het Prinsenbal vandaag. Na dat de nieuwe Prins Karnaval 1994 is voorgesteld in cafe de Kroon wordt er een Karaoke- avond gehouden. De viering begint om 21.00 uur. DANSEN - Vandaag houdt Dansamusement St. Jan een dansavond in gemeenschaps centrum de Warande. De avond begint om 20.30 uur en de muziek wordt verzorg door de T-Stars. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) houdt maandag een bingomiddag in gemeenschapscentrum de Wa rande. De middag begint om 13.30 uur. Groenendijk VOGELEXPOSITIE - De vo gelvereniging Zang en Kleur exposeert vandaag en morgen in zaal Molenhof. De ope ningstijden van de tentoon stelling zijn zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Er zijn 360 vogels te bezichtigen, ingezonden door 27 eigenaren. Zondag is tevens de bekend making van de uitslag van de kleurwedstrijd voor basis scholieren. Clinge COLLECTE - De collecte ten bate van de Nederlandse Brandwondenstichting heeft 899,35 opgebracht. ROMMEL - De Muziekmij. Weldoen door Vermaak haalt zaterdag 13 november weer rommel op. Als men overtolli ge spullen heeft die nog bruik baar zijn kan men even naar de familie Stienen bellen. Tus sen 10.00 en 12.00 uur zal een en ander dan worden opge haald. KOFFIECONCERT - De Fan fare Weldoen door Vermaak houdt zondag een koffiecon cert in gemeenschapscentrum Malpertuus. Aan dit ochtend- concert dat om 11.30 uur be gint werken mee de Koninklij ke Harmonie De Vrede uit Gooik (Belgie) en fanfare Wel doen door Vermaak. Op het programma staan werken van Ron Sebregts, Brian Adams, Haydn, Warren Barker, Van Lijnschoten en Edward Elgar. ZATERDAG 13 NOVEMBER 1993 C2 HET wordt vandaag een belabberde dag. Als u Sint Nicolaas gaat verwelkomen zorg er dan voor warm gekleed te zijn en bescherm u vooral goed tegen de regen. Het wordt zeer winderig, aan de kust zelfs 8 Beaufort! De regen zullen we het grootste deel van de dag moeten trotseren. Als u niet met kinderen en kleinkinderen maar Sint-Nicolaas moet, zouden wij u adviseren: blijf thuis! Dit onstuimige weer wordt veroorzaakt door een depressie. Deze bevond zich gistermiddag nog een eind bij ons vandaan boven de Atlantische Oceaan, maar de eerste storingen bereikten ons gisteravond. De wind is gelukkig pal west en dit betekent dat we nog op een middagtemperatuur van 10 graden kunnen rekenen. Morgen is het aanzienlijk kouder met nauwelijks 7 graden. Dat komt doordat de wind de komende nacht van west naar noordwest draait en koude lucht aanvoert. Ook morgen moeten we rekening houden met de nodige buien, maar de wind, die morgen na de middag weer wat westelijker gaat waaien, neemt wat in kracht af en zal zo'n 4 Beaufort zijn. Pas maandag wordt het rustiger, en komen er eindelijk wat opklaringen. De temperatuur blijft fris met 7 graden, 's Nachts zal het zeer fris zijn met 2 tot 3 graden. Voor dinsdag zijn er weer wat buien 'beschikbaar' en ook woensdag en donderdag kan er nu en dan een bui vallen. De wind is dan overwegend zuidwest met een kracht van 3 tot 4 Beaufort. Vanaf dinsdag wordt het wel wat 'warmer' en stijgt de thermometer naar 8 tot 10 graden. De verwachting in cijfers: vandaag regen, een westelijke wind, boven land 6 aan de kust 8 Beaufort en verder van de kust kans op windstoten. De komende nacht draait de wind naar het noordwesten en brengt dan buien. Deze kunnen nu en dan hagel meevoeren. De temperatuur is 5 graden. Morgen draait de wind naar het westen en zwakt af tot 4 Beaufort, maar brengt dan wel flink wat buien, mogelijk ook met hagel. De middagtemperatuur is nauwelijks 7 graden en in de nacht van zondag op maandag 2 graden. Dat komt doordat de wind wegvalt en er opklaringen komen. Maandag nu en dan wat zon en een grotendeels droge dag. 's Nachts blijft het 2 tot 3 graden. Dinsdag, woensdag en donderdag wisselend bewolkt met volop kans op buien en overdag 8 tot 10 graden. Hoe was het weer vorig jaar op 13 november? Overdag 8,2 graden, 's nachts 4,1 graden, het regende 1 millimeter en de zon scheen 1 uur en 35 minuten. Extreme temperaturen op deze dag sinds 1900: op 13 november 1936, 18,8 graden en op deze dag in 1921, vroor het 's nachts 3,8 graden. De weerspreuken: 'Als het in november broeit, gewis 's avonds de storm loeit'. 'November met regenvlagen, brengt vele winter se plagen'. Drugs Vlissingen - De politie van Vlissingen heeft een 38-jarige man uit die plaats aangehou den, verdacht van handel in drugs. Bij een huiszoeking in zijn woning werd een kleine hoeveelheid heroine aange troffen en in beslag genomen. De man is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg en in verzekerde bewaring gesteld. Diefstal Sluis - Een vrouw uit Waar schoot (B) deed gistermiddag bij de politie aangifte van diefstal van haar portemon nee, tijdens haar bezoek aan Sluis. Ze mist een geldbedrag en wat persoonlijke beschei den. Een vrouw uit Knokke deed aangifte van diefstal van haar handtas. Ook daarin za ten wat persoonlijke eigen dommen. Ingebroken Cadzand - Donderdagmiddag is ingebroken in een woning aan de Prinsenstraat te Cad zand. Ontvreemd daaruit werd een geldbedrag. Snelheidscontrole Dat gebeurde donder dagmiddag tussen kwart voor drie en kwart over vier. Ge controleerd werden 469 voer tuigen. Dat leidde tot 52 po- cessen-verbaal aan bestuur ders die harder reden dan 80 kilometer per uur. De hoogst- gemeten snelheid bedroeg 119 kilometer. IJzendijke - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen hield op rijksweg N61 nabij IJzendijke een snelheidscon trole.

de Stem | 1993 | | pagina 17