OMST Ruiter sportfestijn springlevend De Clerck trainer Aardenburg 0-13.00 UUR ZILVEREN SCHOEN 'Bepaalde spelers zijn niet scherp genoeg' s* 4Ik ga met vertrouwen met deze groep aan de slag' DE STEM SPORT ZEELAND etenschap iewetenschappen n erheid e nicatie ntelligentie rsiteit Brabant ogeschool Zeeland ich Administratief Onderwijs Jumping Zeeuws-Vlaanderen springevenement bij uitstek Verrassende winst voor Hontenisse topscorers-klassement Van den Bosch leeft na periodetitel STEEN van wedstrijd tot wedstrijd jpf M i Jtii m l k& AA schaakrubriek Halve finale AA ««Ail sportnieuws KORT R 1993 ZATERDAG 13 NOVEMBER 1993 B3 ijdig een programma, g ik op 27 november. riftelijke informatie over r 60569,5000 WB Tilburg "D QJ ■O "O c Opleidingen: Communicatie (CO) Economisch-Iinguïstisch (EL) Bedrijfseconomie (BE) Commerciële economie (CE) Management, Economie en Recht (MER) Edisonweg 4, 4382 NW Vlissingen Telefoon 01184-89000 n, vul dan de bon in. --X- oorliehtingsdag van de HEAO. Ik wil tingsmiddag op 9 februari bezoeken Je voorlichtingsbrochure ontvangen ;sprek met een studierichtingsleider nodiging om een lesdag bij te wonen mbo D havo vwo klas be Dce Dmer Del Oco '1 opsturen naar: Hogeschool Zeeland, rdnummer 320,4380 WB Vlissingen. ion iy a Haarlem 023 - 258616 Tilburg 013-676940 Van onze paardesportmedewerker Breskens - De zevende editie van Jumping Zeeuws-Vlaan deren, het nationale springs- portevenement bij uitstek, staat al in de steigers. De organisatoren van Jumping Zeeuws-Vlaanderen zijn al weer geruime tijd bezig met de voorbereiding van dit eve nement, dat van woensdag 20 tot en met zondag 24 juli 1994 op het programma staat. Het belooft weer een spek takel te worden," zegt Joop de Jonge, voorzitter van het organiserende stichtingsbe stuur. PAARDESP0RT „We hebben dit jaar gekozen voor het thema 'water'. Daar kun je veel kanten mee op. Je kunt invalshoeken vinden naar de particulier, de industrie en de recreatieve sector," zegt Ko den Hamer, voorzitter van de be langrijke sponsorcommissie. Even is er door de Stichting Jumping Zeeuws-Vlaanderen aan gedacht van dit vijfdaagse hippische spektakel een interna tionaal gebeuren van te maken, maar men heeft uiteindelijk toch besloten op de oude weg door te gaan en de succesformule van een nationaal springconcours te handhaven. Joop de Jonge: „Aan een inter nationaal concours hippique hangt een prijskaartje dat door ons niet op te brengen is. Je moet realistisch blijven. Wel gaat er volgend jaar iets veran deren. Er komt op verzoek van de ruiters en amazones een twee de springring bij. Op die manier kan de zaak vlot verwerkt wor den en hoeven we minder lief hebbers die graag in Jumping Zeeuws-Vlaanderen willen star ten teleur te stellen. Er komen ook veel sterke toppers naar ons concours die behalve in de be langrijkste nationale rubrieken ook met hun jonge paarden bij de basisruiters willen starten. Die mogelijkheden bieden we nu. Zoals bekend vergeten we de ruiters en amazones van de ba sisorganisaties niet. Die moeten tenslotte in de toekomst voor de doorstroming zorgen." Momenteel 'bewerken' de orga nisatoren van Jumping Zeeuws- Vlaanderen de sponsors weer. Immers, ook het kostenplaatje voor de zevende editie van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen liegt er niet om. De laatste editie hadden de organisatoren de pech dat de weersomstandigheden de laatste dagen voor het concours misera bel waren. Reden waarom een beroep gedaan moest worden op de financiële reserves om het terrein in goede conditie te hou den en het voor het publiek attractief te houden. Veel aandacht zal ook komend jaar worden besteed aan het om-, lijstingsprogramma. Ko den Ha mer: „Jumping Zeeuws-Vlaan deren is niet alleen uitgegroeid tot een ontmoetingsplaats voor zakenlieden uit Zeeuws-Vlaan deren en Belgische Vlaanderen, maar ook tot een waar familie festijn. Voor jong en oud is er vijf dagen lang van alles te bele ven. We zullen weer voor een zeer attractief programma zor gen. Niet alleen moet er genoten kunnen worden van ruitersport van topniveau, maar ook de iets minder geïnteresseerden in de springsport moeten bij ons aan hun trekken kunnen komen. Wat dat betreft hebben we hier de laatste jaren een geweldige repu tatie opgebouwd en daat zijn we best trots op." Ook de zevende editie van Jum ping Zeeuws-Vlaanderen staat er weer de interland Nederland- België op het programma, zowel wat betreft de ruiters en amazo nes van de basisorganisaties als van de nationale en internatio nale toppers. Joop de Jonge: „We trekken de laatste jaren de sterkste Belgische combinaties naar Nieuwvliet. In België is Jumping Zeeuws-Vlaanderen in middels een begriop, evenals trouwens bij de Nederlandse Hippische Sportbond, waarvan we alle medewerking krijgen. Komende editie belooft boven dien extra spectaculair te wor den, omdat vlak na ons evene mens de Wereldspelen in Den Haag op het programma staan. We zitten op een goede datum. Ik verwacht vrijwel alle Neder landse en Belgische cracks aan het vertrek in Nieuwvliet, omdat Jumping Zeeuws-Vlaanderen in 1994 als een uitstekende voorbe reiding kan worden gezien op die Wereldspelen. Bovendien verwacht ik veel Belgisch pu bliek. Donderdag 21 juli is een nationale feestdag bij onze zui derburen en die zouden wel eens massaal op ons springevenement af kunnen komen. Vorig jaar hebben we ruim 20.000 toe schouwers getrokken, maar ko mend jaar mikken we duidelijk hoger." Door onze medewerker Fred Rabout Aardenburg - Verrassend - ook voor hemzelf - was de terugkeer van Robby de Clerck in het Zeeuws-Vlaamse trainerswereldje. Nadat hij vijf jaar geleden vroegtijdig bij Breskens zijn koffers mocht pakken leken zijn ambities in deze richting tot nul gereduceerd te zijn. AVC Aardenburg heeft echter een aparte plaats in zijn hart en toen Freddie de Rooy een aantal weken geleden zijn spullen op het Burgemeester van Dongen-sportpark in kwam leveren en voorzitter Frans van Dongen hem polste, waren er maar een paar dagen bedenktijd nodig om positief op het verzoek van de AVC-voorzitter te reageren. „De voorzitter belde me de vrij dagavond. De daaropvolgende maandag gingen we rond de ta fel zitten en het was in korte tijd beklonken. Ik wist wat er rond liep in Aardenburg. Ken als geen ander de mentaliteit, ben er ge boren en getogen en stond er een aantal jaren als speler onder de Jat en trainde er jeugd. Boven dien wordt het nu al mijn vierde invalbeurt bij Aardenburg. De eerste kwam er op 22-jarige leef tijd toen tijdens het paasweek end Ettiene de Monbalui opstap te Een tweede keer toen Ko Leenhouts het voor gezien hield en een derde keer toen we aan de nacompetitie moesten beginnen om in de vierde klasse te blijven en Cor van Aken het niet meer zag zitten. Aan die laatste beurt heb ik trouwens erg prettige herrinne- nngen overgehouden, want we bleven na een formidabele wed strijd in Terneuzen tegen Koe wacht in de vierde klasse. Dit nadat we met 3-1 hadden ach tergestaan en alsnog met 5-3-winst van het Zuidersport park konden vertrekken." Na al deze invalbeurten vertrok de nu nog maar 36-jarige trainer naar Breskens, waar hij de twee de selectie onder zijn hoede kreeg. Hij viel zo goed in de smaak dat men hem het volgen de seizoen hoofdtrainer maakte. Daar waren minder prettige her- rinneringen aan verbonden, want na de winterstop zag men Kloosterzande - Hontenisse won met opvallend verschil het oefenduel tegen vierde klasser Sluiskil met 4-1. Al snel kwam Hontenisse op 1-0 via een benutte strafschop van Werner van Kerckhoven. Davy tie Booy bepaalde met een af standsschot de ruststand op 2-0. hl de beginfase na rust had Sluiskil wat meer greep op de wedstrijd en scoorde tegen via Wilco Braafhart. Daarna nam de thuisploeg opnieuw het initia tief. Met een fraai afstandsschot het Wilco de Zwart 3-1 aanteke nen en Edward Tieleman legde he 4-1-eindcijfers vast. Het eerste team van de voetbal vereniging IJzendijke speelde in vriendschappelijk treffen doelpuntloos gelijk tegen de Bel- ëjsche provinciale derdeklasser "immeloo. het in Breskens met Robbie de Clerck niet meer zitten. „Op dat moment was de accu leeg, was ik afgeknapt op het trainen. We speelden derde klas se en van die groep had ik des tijds meer verwacht. Een desillu sie die iedere trainer meemaakt en mee moet maken. Vanaf dat moment heb ik in de voetballerij niets meer gedaan. Wel af en toe een keer naar een wedstrijd kij ken. Ook beperkt trouwens. Zo ben ik bewust nooit naar Aar denburg gaan kijken. Men is vlug geneigd daar een sollicitatie achter te zoeken en dat wilde ik ten koste van alles vermijden." Of hij niet bang is met Aarden burg aan de slag te gaan? Een club die toch meer dan regelma tig van trainer wisselt. „Zeker niet. Ik ken de mentaliteit, heb er nog nooit problemen gehad. Dat betekent niet dat die er ook nooit zullen komen. Van het po tentieel dat nu bij de senioren loopt te voetballen heb ik al veel jongens destijds bij de jeugd ge traind. Ronald Scheppers, Niek de Taeye, Ronald de Cock, Ger- rie Blaakman, Mark Buzeijn, Martin van Hermon en Mario Corthais ken ik nog uit die tijd. Zij weten hoe mijn aanpak is. Ik ben onbevangen aan de klus be gonnen. Niet gevraagd wat er onder Freddie de Rooy gebeurd is. Heb ik ook niets mee te maken. Dat boek is gesloten. Mij is gevraagd de zaak weer op de rails te zetten. Er werd vanuit het bestuur geen druk op de ketel gezet. Er moet niet ten koste van alles een kampioen schap komen, ook geen periode- titel, al zou het natuurlijk mee genomen zijn, want dit Aarden burg speelt gewoon te laag daar ben ik heilig van overtuigd. Bovendien, zo heb ik begrepen, kwam het signaal om mij als trainer naar Aardenburg te ha len vanuit de spelersgroep. Aar denburg heeft dan wellicht het predikaat een lastig groepje te zijn, ik heb daar nooit moeite mee gehad. Je moet ze gewoon met de neus op de feiten druk ken en dan valt hier goed te werken denk ik. Wel ben ik van mening dat we met deze ploeg vlug uit de tweede klasse moeten geraken. Het is vooral fysiek een zware klasse en aangezien we veel jonge gasten rond hebben lopen, die wel aardig kunnen voetballen, maar fysiek te kort komen, is een vlugge promotie alleen maar positief voor de ont wikkeling van die gasten. 1/2. M de Groote (SSV '65), J. onmgh (SSV '65) 10 doelpunten. 4oelpum°ekhOUt (HoofdPlaat> 9 4 J. Lambert (Koewacht) 8 doel punten. n Km ,11 A. van Huizen (Goes), 9'°guh (Hoek), H. Rietjens (HW V, J B Knook (Kloetinge), M. ctermark (Luctor '88), R. van sevelt (RCS), A. Wouters (Vo gelwaarde) 7 doelpunten. Vml5. B. van Craenenbroeek Bom (Goes). M. Strij- (STEEN), F. Goedegebure 1 r" '"'/'kerke) 6 doelpunten. d„ ïm 23- A Curan (AZW), S. Rutjsscher (Hoofdplaat), J. Lensen (Koewacht), A. Krijger Luctor '88), M. Schieman (PÏü- Banm M' Roose <KCS>. p- Baumgart (Terneuzen), J, Tim- mermans (Wemeldinge) 5 doel punten. 24. t/m 42. P. Schieman (AZW), J. de Doelder (AZW), A. van Hanegem (Breskens), M. Maes (Corn Boys), M. Dhaene (Corn Boys), R. Krijger (Goes), G. de Poorter (Hoek), C. Blommaert (HW '24), J. Herselman (Ka- pelle), B. Rietjens (Koewacht), E. Vrijenhoek (Middelburg za), A. Jeras (Middelburg za), W. Antheunis (Philippine), E. Tho mas (Philippine), P. v.d. Hooft (Sluiskil), E. v.d. Bosch (STEEN), P. Kamstra ('s-H. Arendskerke), D. v.d. Velde (Tern. Boys), J. van Toor (Zaamslag) 4 doelpunten. Clubscore 1. SSV '65 30 doelpunten. 2. Goes 20 doelpunten. 3. Koewacht 24 doelpunten. Robby de Clerck, de man die voor de vierde keer als trainer bij Aardenburg aan de slag gaat. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door onze medewerker Sjaak Begijn St.-Jansteen - Met veel geluk en dank aan Sluiskil pakte STEEN de eerste periodetitel in de vierde klasse H van het KNVB-zondagvoetbal. De formatie van trainer Norbert Samson speelde gelijk tegen het laag geplaatste Walche ren en zou theoretisch daar door de eerste prijs van dit seizoen zijn ontgaan, ware het niet dat concurrent Sluis kil zo vriendelijk was ook gelijk te spelen in het uitduel tegen Hoofdplaat. Verdediger Eddy van den Bosch hierover: „Voor aanvang van het duel tegen Walcheren gingen we uit van winst, want alleen dan zou de periodetitel veilig gesteld zijn. Tijdens de wedstrijd was er regelmatig telefonisch contact met Hoofdplaat. We wisten tij dens het spelen dat concurrent Sluiskil achterstond. Dat speelt dan een stuk gemakkelijker, on danks het feit dat het bij ons niet echt lekker liep. Omdat ze in Hoofdplaat later waren begon nen, moesten wij na afloop wachten op de uitslag daar. Het gelijke spel van de kanaaldorp bewoners kwam voor ons als een bevrijding. De eerste prijs van dit seizoen was binnen." Van den Bosch geeft toe dat het tegen Walcheren niet liep zoals bedoeld. „Die ploeg ligt ons niet. In het verleden zijn we tegen die gasten al meer de boot inge gaan." STEEN begon deze com petitie sterk en maakte op vriend en vijand een goede indruk. Gaandeweg het seizoen kwam er echter de klad in, met als diepte punt het 1-2-verlies tegen Axel. In dit duel miste STEEN legio kansen, terwijl de Axelaars de spaarzame kansen er wel in pe gelden. Met het missen van de vele kan sen is de zwakte van de zwart- witten blootgelegd. „We missen natuurlijk Werner Bisschop, maar daarnaast zijn de voorhoe despelers niet scherp genoeg. Er is geen concurrentie, omdat de basis te smal is. We begonnen dit seizoen met een selectie van vijf tien spelers. Daarvan zijn er twee afgevallen. Met het restant moeten we het doen. Het zou beter zijn, wanneer sommige jongens wat meer concurrentie hadden. Dat houdt je als speler scherp en dat mis ik gewoon bij bepaalde spelers. Er wordt te weinig strijd geleverd. Op de training lukt het allemaal wel aardig, maar zondags zie je daar niets van terug op het veld." Aanvallers Met de komst van de Belgische trainer Norbert Samson veran derde ook het spelconcept van de ploeg uit St.-Jansteen. Zijn voorganger Paul Kouijzer propa geerde aanvallend voetbal met drie spitsen. De Belg Samson opteert voor twee aanvallers. STEEN-verdediger Eddy van den Bosch: „We moeten ver schoond blijven van schorsingen en blessures. De selectie is heel Smal. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van den Bosch: „STEEN speelt gewoon beter met drie spitsen. Dat heeft het verleden al genoeg bewezen. Toen Norbert Samson hier trainer werd speelden we met twee aanvallers. Ook hij zag in dat de ploeg beter uit de verf komt met drie aanvallers." Over de spelers die op de bank zitten heeft Eddy van den Bosch zijn bedenkingen. „We hebben een heel smalle selectie," zegt hij. „Daarom moeten we een beroep doen op spelers uit ande re elftallen. Mijn voorkeur gaat uit naar spelers uit het tweede. Daarin lopen goede voetballers rond die inzetbaar zijn wanneer dat nodig is. In ieder geval beter inzetbaar dan sommige A-junio ren." De 20-jarige Eddy van den Bosch speelt inmiddels voor het derde seizoen in de hoofdmacht van de plaatselijke voetbalclub. Hij is een van de spelers uit de eigen jeugdopleiding. Bij de jeugd was de robuuste verdedi ger licht ontvlambaar, hetgeen hem nogal eens een schorsing opleverde. Die wilde haren heeft hij naar eigen zeggen verloren, hij is volwassener geworden. Hij kan echter niet verbloemen dat hij tijdens de wedstrijd regelma tig op het randje van het toelaat bare speelt. „Het ligt er maar aan hoever een scheidsrechter het toelaat," legt hij uit. „Dit seizoen heb ik nog geen boekin gen gehad. Je moet een beetje geluk hebben." Schorsingen en blessures kan STEEN gezien het aantal selec tiespelers niet hebben. Van den Bosch ziet hier echter geen gra ten in. Volgens hem loopt het allemaal zo'n vaart niet. Hij be sluit: „Bisschop is momentaal geblesseerd en Van den Branden geschorst. We houden dus elf spelers over. Straks zijn boven genoemde spelers weer terug van de partij. Ik geloof niet dat deze smalle selectie ons zal opbreken. Langs de andere kant moet ik inderdaad wel toegeven dat we afhankelijk zijn van het ver schoond blijven van schorsingen en blessures." Bij het ingaan van de laatste ronde waren twee van de vier promotieplaatsen vergeven. Het was duidelijk dat Erik Hoeksema en Jeroen Bosch tevreden zouden zijn met re mise en derhalve een gedeel de eerste plaats. Voor de an dere twee plaatsen in het Ne derlands kampioenschap van 1994 streden nog zes kansheb bers. Mark van der Werf en Stan van Gisbergen waren het beste opgewassen tegen de spanningen. Ik laat enkele aardige fragmenten de revue passeren. Willy Hendriks-IVlark van der Werf 1. e2 e4 e7 e6; 2. d2 d4 d7 - d5; 3. e4-e5 c7-c5; 4. c2-c3 Pb8 - c6; 5. Pgl f3 Dd8 - b6; 6. a2 - a3 c5 - c4; 7. Pbl-d2 f7-f6; 8. Lfl-e2 f6xe5; 9. Pf3xe5 Pc6xe5; 10. d4xeS Pg8 - h6; Door Theo Hommeles A A Op 10. Pg8-e7; had Hen driks 11. Le2xc4! d5xc4; 12. Pd2xc4 klaarliggen, maar nu ging hij rustig verder met 11. Pd2-f3. Hij kwam gaandeweg minder goed te staan en ver loor de partij kansloos. Van uit de diagramstelling had hij echter groot voordeel kunnen krijgen! Hij moest spelen 11. Pd2xc4! d5xc4; 12. Lclxhó en nu slaat de aanval door na 12. g7xh6; 13. Le2-h5+ Ke8-e7 14. Ddl-f3L Zwart doet er daarom beter aan de loper te laten staan. Niet met 12. Db6xb2? 13. Lh6xg7! maar door eerst 12. Lc8-d7; te spelen. Dat beide spelers de combinatie over het hoofd za gen, is hen te vergeven. Dat ze echter niet wisten dat dit alles al eens gespeeld was in de partij Pahtz-UUman, Er furt 1985 niet! Liafbern Riemersma - Dimitri Reinderman I. e2-e4 c7-c5; 2. Pgl-f3 Pb8 - c6; 3. Lfl-b5 d7-d6; 4. O-O Lc8-g4; 5. H2-H3 Lg4-h5; 6. c2-c3 Dd8-b6; 7. Lb5 a4 O-O-O; 8. d2-d4 Pg8-f6; 9. La4xc6 Db6xc6; 10. d4-d5 Dc6-d7; II. Ddl - d3 Kc8-b8; 12. b2-b4 c5-c4; 13. Dd3-e3 g7 - g5; 14. Pf3-h2 Th8-g8; 15. f2 -f3 e7 - e6; 16. De3-d4 Lf8-g7; 17. Lel - e3 b7-b6; 18. d5xe6 Dd7xe6; kan nu op drie manieren slaan! 20. Ph2xf3. Ook een optie was 20. Tflxf3. Er kan dan 20. Pf6xe4; 21. Dd4xg7 Tg8xg7; 22. Lg5xd8 De6-d5; volgen. Zwart bezit meer dan genoeg compensatie voor het geïnvesteerde materiaal. 20. Pf6xe4; 21. Dd4-dl Pe4xg5; 22. Pf3xg5 De6-e3+; 23. Tfl-f2 De3xg5; De dreiging is d6-d5-d4 en de zwarte loper wordt een olifant! 24. Pbl - d2 d6-d5; 25. Pd2-f3 Dg5-e3; 26. Pf3-d4 Td8-d7; 27. Ddl 13 Op 27. Tal-cl Lg7-h6 28. Tcl-c2 De3xh3 wint zwart een twee de pion met zicht op meer. 27. Lg7xd4; 28. c3xd4 De3xd4; 29. Tal-dl Dd4-e5; 30. Tf2 - e2 De5 - d6; 31. Df3 - f5 Tg8-d8; 32. Te2-d2 Dd6xb4; en "wit staakte de strijd met het oog op 33. Td2xd5 Td7xd5; 34. Tdlxd5 Td8xd5; 35. Df3xd5 Db4-c5+; met dameruil en een eenvou dig gewonnen pionnen- eindspel. De sympathieke Erwin Plomp uit Bergen op Zoom was in de voorlaatste ronde ongewild de oorzaak van een vermakelijk incident. In zijn partij tegen Arno Bezemer ontstond na 32 zetten de volgende stand. iti i Riemersma heeft zich goed ingedekt tegen het agressieve aanvalsspel van zijn tegen stander. Hij kan nu het beste 19. Dd4-d2 spelen om vervol gens met a2-a4 etc. wat tegen spel op de andere vleugel te creëren. Maar plotseling ziet het pionnetje op g5 er zo smakelijk uit. 19. Le3xg5? Lh5xf3!; wint een pion en ver overt het initiatief. Gemakke lijk te vinden was dit niet. Wit ■fljjf i AAA Onze held had nog hooguit twee minuten bedenktijd tot de veertigste zet en speelde het fraaie maar helaas onre glementaire 33...Pd6-b8!?!. Bezemer, die overigens tijd genoeg had. merkte het ook niet op en speelde snel door, in de hoop te profiteren van de tijdnood van Plomp. Toen na de tijdcontrole de kruit damp was opgetrok «-ken, stond de laatste dan ook ver loren. Maar nu gebeurde het! Plomp keek nog eens op zijn notatieformulier en bemerkte de fout! Hij informeerde bij de wedstrijdleider en die be sloot terecht dat de partij van uit de diagramstelling op nieuw hervat diende te wor den. Beide spelers kregen bo vendien twintig minuten tot de tijdcontrole! Nu speelde zwart 33.Pd6 - f5; wit bood remise aan en Plomp raad pleegde opnieuw de arbiter. Hij stond beter, maar was door het gebeuren zo sterk bevoordeeld dat hij de remise misschien uit ethische over wegingen zou moeten accep teren. Deze vond dat niet no dig, omdat Bezemer de fout maar had moeten constate ren. Dat argument gaf de doorslag. Plomp speelde door en verloor.... Topper eindigt onbeslist Oostburg - In het Westzeeuwsvlaamse KNVB-zaalvoetbal ein digde de topper tussen Zeemeeuw en Dikke van Dale in een 3-3-gelijk spel. Dit na een spannend duel waarin Zeemeeuw de beste papieren leek te hebben. De mannen van 'Jannis' stonden tot drie minuten voor het einde nog met 3-1 voor, maar konden die weelde niet dragen. Uitslagen: Maitre Jean-De Ruysscher 3-3, Frietstal-Populierenhof 8-2, Dikke van Dale-Zeemeeuw 3-3. Stand: Dikke van Dale 5-9, Zeemeeuw 4-7, Erasmus 4-6, Frietstal 4-6, Vooruit 4-6, Maitre Jean 4-5, De Ruysscher 5-3, Verduin 4-2, Populie renhof 5-2, Bron 4-0, Leenhouts 4-0. Klassieker Axel-Terneuzen-Axel Axel - De Axelse Road Runners sluiten vandaag de traditionele serie van vier najaarslopen af met de klassieker Axel-Terneu zen-Axel. Een trimklassieker die een afstand heeft van 19 kilometer en voor velen een laatste test is voor de koninginne- klassieker Terneuzen-Graauw, die een week later op de agenda staat. Af te wachten valt hoe de Zeeuws-Vlamingen zich in de polders tussen Axel en Terneuzen manifesteren nadat ze in de Graauwse lopen steeds een tweede viool moesten vertolken achter onze zuiderburen. In Axel zelf staan er twee afwachtingslopen op het programma met als afstanden drie en zeven kilometer. De jeugd komt eveneens aan de bak. Voor hen is er een 500 meter. Dit alles meetellend voor het Runnerscriterium van SV Aloy, die hier de medewerkende instantie is. Gestart wordt om 15.00 uur bij café Cambrinus aan de Markt waar tevens ingeschreven kan worden. Oefenpartijen voetbalclubs Terneuzen - Omdat er nauwelijks competitievoetbal op het programma staat spelen verschillende Zeeuws-Vlaamse voetbal clubs dit weekeinde vriendschappelijk tegen elkaar. Vandaag worden om 14.30 uur de duels AZW-Oostburg en RIA-Schoondijke afgewerkt en om 15.00 uur de wedstrijd Terneuzense Boys-Vogelwaarde. Morgen speelt Terneuzen 1 om 13.00 uur tegen Terneuzen 2 en om 14.30 uur staan de wedstrijden Graauw-SDO, Biervliet-Philippine en Hontenisse- Koewacht op het programma.

de Stem | 1993 | | pagina 13