L STADS iEWEST IREDA g(st)er )estekschrijver Oranje zoekt in Polen de aanval Dick Jaspers eindelijk in de punten Becker loopt 'Robocop' tegen het lijf ibouwen bv UITSLAGEN standen Dick Jaspers voor demonstratie naar Seoul Dick Advocaat: 4Ik zou na het WK best weer bondscoach willen worden' sportnieuws KORT VAN OERS pESTEM SPORT B2 Caudron schakelt Ceulemans uit tijdens World Cup-toernooi Berlijn KNVB is getalm van Cruijff beu Van Loen vier duels aan de kant Steun voor Guus Hiddink Zuidlaren - Het concours hippique van Zuidlaren is gistermid dag opgeschort door een actie van de ruiters die ontevreden waren over de bodemgesteldheid. Ze vonden de ondergrond te uat om hun dure paarden aan te wagen en weigerden te starten totdat de piste in orde is gemaakt. Uitkomsten BOWLING TENNIS GOLF PAARDESPORT TAFELTENNIS VOETBAL VOLLEYBAL ZWEMMEN HANDBAL ER 1993 Ivan opleiding en ervaring pasis zijnde het maximum |f beleid voor personen in orden vrouwen, etnische i nadrukkelijk uitgenodigd i de gestelde funktie-eisen; Ing voor kinderopvang. Ie kunt u zich wenden tot leling post- en archiefzaken ■personeelszaken lagen na het verschijnen Ihet Stadsgewest Breda, n, Postbus 3215, I eerste fase. Wij vinden het noodzakelijk i daarnaast enkele jaren waardevolle er- 3 heeft opgedaan. Het snel kunnen ana len en interpreteren van gegevens, het Jtuigend adviseren, alsmede kennis van Jmatiseren van administraties en een ge zonde dosis ambitie zijn eigenschappen die wij van onze nieuwe assis tent-accountant verwach ten. Wat biedt Van Oers? Een afwisselende, boei ende baan met perspec tief. Een even gevarieerd cliëntenpakket als de daarbij behorende werk zaamheden. Het salaris secundaire arbeidsvoorwaarden zijn Itekend. Hetzelfde geldt voor de geboden (diefaciliteiten. Sollicitatieprocedure schriftelijke sollicitatie, inclusief uitge- id curriculum vitae, verzoeken wij u zo ledig mogelijk te sturen aan: de heer mr. .A.A. van Sprundel FB, Accountantsmaat- ap Van Oers, Bovendonk 7, 4701 ZN osendaal. Voor nadere informatie kunt u n, de heer J.H. Krijger A.A. of de heer M. Tholhuijsen A.A. bellen tijdens kan- iruren: 01650-37961. ZATERDAG 13 NOVEMBER 1993 iwen is een onderdeel van de holding ,V., een organisatie, actief in de bouw- Ruts Bedrijfsgebouwen ontwerpt en luwen en kantoorruimtes voor het bedrijfsleven. Ruts ontwikkelt en ijfsklaar gebouw, op basis van het sen. Bouwprojecten worden veelal iet stalen Astron bouwsysteem. evens, aangeleverd door commercie en wordt door de schrijver een kostprijsberekening wordt gebruik gemaakt van diverse aronder een geavanceerd calculatie- astprijsberekening wordt door de Schrijver omgezet in bestekteksten de Calculator/Bestekschrijver in staat te re gegevens om te zetten in een werk- tacten zijn met name intern gericht, zijn veelal gericht op het inwinnen van amelen van gegevens. Ie; limaal 5 jaar praktische calculatie- mis van systeem-staalbouw; D.t. omgang PC's; root plus. :e, dynamische functie; feer; 'oorwaarden; t het volgen van aanvullende studies. •natie kunt u zich wenden tot de heer lens kantooruren, telefoon 013-672SW- taties gelieve binnen twee weken te Bedrijfsgebouwen B.V., an, Postbus 5050, 5004 EB Tilburg. Berlijn - Dick Jaspers heeft eindelijk punten veroverd voor de World Cup drieban den. De Willebrorder, die zo wel in Oosterhout (tegen Ad Broeders) als Istanbul (tegen de Deen Tony Carlsen) in zijn eerste partij onderuit ging, overleefde gisteren in Berlijn de eerste ronde door een overwinning met 3-1 (15-9, 12-15, 15-9, 15-9) op de ne gentienjarige Spanjaard Da- ny Sanchez. In de openingsronde in het Ra- disson Plaza Hotel werden de Belgen Raymond Ceulemans en Ludo Dielis verrassend uitge schakeld. Ceulemans verloor van zijn landgenoot Caudron en Die lis leed een nederlaag tegen de Japanner Umeda. De zege betekende voor de West brabander een hele opluchting. „Ik ben heel tevreden dat het eindelijk gelukt is. En dan ook nog met een gemiddelde van an derhalf, dat is heel goed voor mij in een eerste ronde. Ik wanhoop te niet na die twee baaltoer- nooien in Oosterhout en Istan bul. Ik wist dat het er een keer uit moest komen. In je achter hoofd speelt desondanks steeds WORLD CUP DRIEBANDEI BERLIJN Door Hein Groothuis dat je het in Berlijn per se goed moet doen. Ik had ook niks aan het toeval overgelaten. Ik had goed getraind en was gistera vond zelfs extra vroeg naar bed gegaan. Het vertrouwen was er ook, niet die gelatenheid van Istanbul. Ik was goed positief bezig. Toen Sanchez in de vierde set met 7 van acquit ging, daacht ik: als het gelijk wordt, pak ik hem wel in de vijfde set. Zover kwam het echter niet, omdat ik in de vierde set heel goed stond te spelen, net zoals trouwens in de derde. In de eerste twee sets was het minder overtuigend. Toen maakte ik ook fouten, die ik nooit gemaakt zou hebben als ik de grote vorm had." Jaspers had het ook wel getrof fen met de loting, want Sanchez, die hij een maal eerder in een officiële wedstrijd had getroffen (twee jaar geleden versloeg Jas pers de Spanjaard met 3-1 in de Grand Prix van Istanbul), is be paald niet de moeilijkste tegen stander. En zeker niet in de vorm waarin hij gisteren ver keerde. Sanchez liet vele goede mogelijkheden onbenut en liet alleen bij enkele series (twee van 7 van acquit) zien dat hij talent bezit. Het was Dick Jaspers ook opgevallen. „Soms kon hij niets en soms maakte hij de prachtig ste ballen. Ik kon merken dat hij nu en dan bang was. Ik zag af en toe zijn arm trillen." Jaspers, die in de vierde set met series van 5,4 en 6 naar de finish snelde, ontmoet vandaag in de tweede ronde de gisteren 29 jaar geworden Turk Semih Sayginer, die in een waar spektakelstuk met 3-2 afrekende met de op en top in vorm zijnde 'clown' Bita- lis. Aan de verjaardag van de Turk, die bij de wereldbekerwedstrijd in Istanbul Torbjörn Blomdahl in de eerste ronde met 3-0 terug wees, werd de nodige aandacht besteed. De manier waarop dat gebeurde, getuigde evenwel van puur amateurisme. Terwijl de beslissende vijfde set in de partij tussen de Japanner Umeda en de Belg Ludo Dielis net begonnen was, werd Sayginer toegespro ken en werd hem door BWA- voorzitter Bayer een horloge overhandigd. Ludo Dielis, die net als Umeda ook nog gehin derd werd door een paar tv-ca- mera's, was laaiend over het in cident. „Ik wil er mijn nederlaag tegen Umeda niet aan toeschrij ven. Hij heeft het gewoon goed uitgemaakt. Maar het is toch ongelooflijk wat hier is gebeurd. Ik vraag je: is dit nou een we reldbekerwedstrijd of carnaval? Toen ik aan tafel stond, werd 'happy birthday' ingezet. Dat zijn toch geen omstandigheden voor topsport." Dat nota bene Bayer, de grote baas eraan had meegewerkt, daar ging Dielis niet op in. „Daar laat ik me niet over uit, dat is te fragiel," aldus de waarschijnlijk toekomstige manager van de BWA. „In ja nuari neem ik een beslissing, maar ik weet wel dat er dan veel moet veranderen." Getergd was Raymond Ceule mans ook, maar louter omdat hij verloren had van Caudron. „Speel je drie maanden goed. Dan komt er een mindere partij en verlies je gelijk," foeterde de Belg, die samen met Sang Lee als ranglijstaanvoerder aan het toernooi in Berlijn was begon nen. De opmerking dat er nog drie wereldbekertoernooien res ten, stemde hem niet milder. „Ik kijk naar elk toernooi op zich. Ik heb hier geld laten liggen. Als prof heb ik daar de pest over in. Als ik die instelling niet meer heb, stop ik ermee." Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Sanchez (Spa) 3-1 (15-9 12-15 15-9 15-9/1,500-1,135), Sayginer (Tur) - Bitalis (Fra) 3-2 (14-15 15-8 15-14 12-15 15-7/1,448-1,229), Caudron (Bel) - Ceulemans (Bel) 3-1 (15-5 7-15 15-10 15-12/1,444-1,200), Umeda (Jap) - Dielis (Bel) 3-2 (15-13 5-15 15-2 2-15 15-11/0,928-1,018). Programma kwartfinales: Jaspers - Sayginer, Caudron - Umeda. Berlijn - Dick Jaspers speelt in de eerste week van december met de Belg Raymond Ceulemans, de Amerikaan Sang Lee en de Zweedse wereldbekerhouder Torbjörn Blomdahl een demonstra- tietoernooi driebanden in Seoul. De BWA-profs nemen het in Seoul op tegen vier Zuidkoreanen, die zich via een kwalificatietoernooi hebben moeten plaatsen. Seoul stelt alles in het werk in het komende editie van de wereldbekercycluseen plaats op de kalender te krijgen. De BWA heeft echter nog geen beslissing genomen. Door Ted van Leeuwen Noordwijk aan Zee - Hoewel één punt tegen Polen genoeg is voor het Nederlands voetbalelftal om het WK in de VS te bereiken, wil bondscoach Dick Advocaat daarop niet gokken. „Te riskant," zegt de keuzeheer, „we moeten met de instelling spelen alles te willen." Oranje zoekt derhalve woensdag in Poznan de aanval in zijn mogelijk laatste belangrijke interland. Ais van 17 juni tot en met 17 juli in Amerika om de hoogste voet baleer wordt gevoetbald, is Jo- han Cruijff Oranje's roerganger. Mits de spelers zich kwalificeren en hijzelf nog trek heeft. Voor de huidige man Advocaat is een rolletje in de schaduw wegge legd. Voor hij zich daar op 31 mei definitief in terugtrekt, mag hij de oefenpotjes nog coachen. 'Als de oogst begint, neemt Cruijff het stokje over. Advocaat verbaast zich erover dat niemand hem gelooft, als hij zegt daarmee geen moeite te hebben. Om duidelijk te stellen dat het hem ernst is, stelt hij zich zelfs weer beschikbaar voor de positie van bondscoach nè het WK, de periode dus waarover in Zeist nog niet gedacht is. Van onze verslaggever Noordwijk aan Zee - Johan Cruijff zal niet de gelegen heid krijgen nog lang te tal men met zijn jawoord aan Oranje. Liefst nog deze maand wil de KNVB de af spraken met Cruijff over coaching tijdens het WK met zijn handtekening bekrach tigd zien. Zoniet, dan ont staat een nieuwe situatie waarbij voor Dick Advocaat de mogelijkheid ontstaat het Nederlands voetbalelftal ook tijdens de WK-eindronde te leiden. «Cruijff zal niet tot januari of februari kunnen wachten. Dat lijkt me aan de lange kant. Zo gauw de beslissing in Polen is gevallen, komt het op uitwerking van de overeenkomst met Cruijff aan, Dan kan zich de situatie voordoen dat we het niet eens worden. Wat ik niet hoop, want vnj voelen ons gebonden aan de afspraken die er liggen. We zul len de procedure uiterst zorgvul dig afwerken. Ons zal niets ver weten kunnen worden," vertelde Cees Wolzak, directeur betaald voetbal bij de KNVB, gisteren in Noordwijk aan Zee. «Cruijff zal onze planning niet bepalen. Zo snel mogelijk na de wedstrijd tegen Polen, willen we definitieve afspraken maken. ,wart op wit," voegde Karei Jaosen, bestuurslid technische zaken daaraan toe. Cruijff hield tot nu toe (je jj00t en jjet weten pas in januari of februari beslissen of hij met oranje naar het WK wil. Advocaat: „De situatie is nu zo dat ik op 31 mei, wanneer mijn contract afloopt, stop bij de KNVB. Cruijff neemt het dat over voor de periode van het WK. Ais de KNVB nè het WK Dick Advocaat als bondscoach terug zou willen, dan is daar wat mij betreft over te praten. Ja hoor, ik zou na het WK best weer bondscoach willen worden. In dat geval zou ik op 30 juli weer in dienst kunnen treden. In de tussenliggende maanden zou ik dan de tegenstanders voor het EK van 1994 al kunnen bekij ken," zei hij gisteren in Noord wijk. Verliest Nederland woensdag onverhoopt van Polen en weet Engeland in Bologna tegen San Marino het nadelige doelsaldo van zeven treffers weg te poet sen, dan stapt Advocaat bij de bond op. „Het is voor mij een principe-gedachte dat de bonds coach die zich niet kwalificeert, moet opstappen. Ik stel me in dat geval beslist niet beschik baar voor de periode na het WK." Via de NOS-radio, die een lijntje met de BBC in Bologna heeft, wordt Advocaat woensdag op de Oranje-bank in Poznan op de hoogte gehouden van de situatie. Ofschoon er nog altijd twijfels 'zijn over de 12-1 van Spanje op Malta in december 1983, waar door Oranje het EK van Frank rijk misliep, stuurt de KNVB geen delegatie naar San Marino- Engeland. „Heeft toch geen zin," zegt Ad vocaat. „Al stuur je alle officials, ik ben ervan overtuigd dat Enge land meer dan zeven goals maakt. Wij moeten het zelf doen. We hebben de kwalificatie zelf in handen, dat mag je toch nooit meer weggooien?" In het theoretische geval dat Nederland en Engeland met een gelijk aantal punten eindigen, geeft het doelsaldo uitsluitsel. Is dat gelijk, dat gaat de ploeg die de meeste doelpunten heeft ge scoord naar Amerika. Is ook dat gelijk, dan telt het onderlinge resultaat en dat is in het voor deel van Oranje. „We moeten gewoon winnen," schuift de bondscoach alle re kenmachines terzijde. Hij kon digde aan zijn elftal zo min mogelijk te wijzigen ten opzichte van de laatste interland tegen de Engelsen. Voor de vervanging van de geschorste Rijkaard zijn Winter en Jonk de belangrijkste gegadigden, mogelijk dat Van Gobbel zijn clubgenoot De Wolf verdringt als het gaat om de bewaking van die ene spits waarmee Polen op de tegenaan val zal gokken. De Oranje-selectie kwam gisteren in Noordwijk bijeen en dat betekende dat de traditionele strandwandeling op het programma stond. Van links naar rechts waaien Ulrich van Gobbel, Mare Overmars, Arthur Numan en Ronald de Boer even lekker uit. foto anp Zurich - De Europese voet balbond UEFA heeft Feye- noord-spits John van Loen voor vier Europa Cupwed strijden geschorst naar aan leiding van de rode kaart die hij ontving wegens natrappen in de wedstrijd tegen FC Por to. „Ik had gerekend op twee of drie wedstrijden. Vier is een beetje zwaar", zei Van Loen gisteravond. Porto kreeg van de UEFA een boete opgelegd van ruim 56.000 gulden wegens misdragingen van publiek en spelers in de heen wedstrijd tegen Feyenoord. Het gedrag van de Rotterdamse spelers in Oporto kwam Feye noord te staan op een boete van zo'n 30.000 gulden. „Een lacher tje," noemde Van Loen die boe te. „Als één ploeg zich heeft misdragen in Portugal, dan was het Porto." De Franse voetballer Eric Can tona is ook voor vier duels ge schorst. De spits van Manchester United beledigde scheidsrechter Kurt Röthlisberger in woord en gebaar na de wedstrijd tegen Galatasaray. Hij kreeg daarvoor de rode kaart. Valencia - Honderden suppor ters van Valencia hebben in de nacht van donderdag op vrijdag gepost voor het stadion en hun steun'betuigd aan trainer Guus Hiddink. De positie van de Ach terhoeker staat onder druk, na de derde nederlaag binnen een week. Valencia verloor achter eenvolgens van Karlsruhe (7-0), Gijon en Real Madrid (2-0 en 3-0). De aanhangers scandeerden „Hiddink blijf, weg met Tuzon." Tuzon is de voorzitter van Va lencia, de voormalige koploper in de Spaanse competitie. Ruiters weigeren te starten Echtpaar Tijsterman weer woestijn in ?er' Haag - Het Waddinxveense echtpaar Kees en Mieke tjsterman neemt opnieuw deel aan de monsterrally Parijs - akar, die op 28 december in de Franse hoofdstad van start gaat. Het ervaren autosportduo komt met een Toyota 4Runner m de T3-klasse. Het is de achtste keer, dat het paar in de °estijnrally van de partij is. Antwerpen - Of hij graag de annalen in zou willen gaan als de man die Boris Becker de kans onthoudt om volgen de week in Frankfurt zijn Master-titel te gaan verdedi gen? Magnus Gustafsson moest even lachen. „Ja, waarom niet, maar echt niet omdat ik een hekel aan Boris heb. Ook al zou het mijn beste vriend zijn, dan zou ik helemaal tot de bodem gaan en proberen hem te ver slaan." Aldus de Zweed, gesierd met de bijnaam 'Robocop' die gisteren Michael Stich in twee sets ver sloeg en daarmee een Duitse hal ve finale van het ECC voor kwam. De rechterknie van 'Ro bocop' was dik ingepakt in me ters vleeskleurige zwachtel. Een dag eerder had hij, toen hij Brett Steven versloeg, een zweefduik op het groene rubber gemaakt en dat was een knieband maar ma tig bevallen. „Maar ik had er echt geen last van," aldus de Zweed, die vanwege zijn mecha nische manier van spelen met de politierobot uit de toekomst wordt vergeleken. Dat de knie hem geen parten speelde, daar kwam Stich ook achter, die met 7-6 en 7-5 aan het kortste eind trok. Al sputter de hij zowel in de tie-break van de eerste als in de slotfase van de tweede set lang en hardnekkig tegen. Consequenties voor de Masters had de uitslag niet, want Stich is al lang zeker van een startbewijs voor Frankfurt. Becker zat er niet zo mee dat hij vandaag niet tegen Stich, maar tegen Gustafsson moet. De 25-jarige titelverdediger van de Masters wacht rustig af en voel de zich gisteren gesterkt door het gegeven dat hij weer een beetje in zijn ritme begint te komen. Zijn eerste twee partijen in Antwerpen, tegen respectieve lijk Jason Stoltenberg en Chuck Adams, waren niet om aan te zien, maar hij won ze wel. Op karakter, op stoempen, vloeken, kankeren en gewoon net zo lang door blijven gaan als maar mo gelijk is. Mooi tennis leverde het gevecht dat Boris met Becker voerde niet op, maar de pure wilskracht, die hij iedere keer als hij zijn ritme kwijt is weer demonstreert, is fascinerend om te zien. Gisteren was hij een stuk rustiger, want zijn spel begon weer te lopen. Minder fouten, minder af zwaaiers, goede volleys, het lijkt erop dat Becker net op tijd zijn vorm terug begint te vinden. Na 6-1 in de eerste set stokte het hervonden ritme even in de tweede. Becker raakte zijn op slag kwijt voor 2-4, maar brak weer terug en zette tenslotte in de tie-break van de tweede set definitief orde op zaken: 7-6. Als een pater die voor eigen parochie preekt. Zo greep toer- nooi-directeur Patrice Domingu- ez gisteren uitgebreid de gele genheid om de loftrompet af te steken over zijn ATP-toernooi, samen met dat van Moskou het laatste van het jaar. Maar Do- minguez moest dan toch ook wat. Gisteren konden zelfs de came ra's van de sponsorende televi siezender niet meer verhullen dat er bij Becker-Larsson ander halve man, een paardekop, en een handvol hostessen, de laat- sten uiteraard verplicht, de moeite hadden genomen om rond de baan te gaan zitten. Ook al schalden zoals dagelijks de steeds dwingender verzoeken van de opperstalmeester door Deze week werd een interessant spel opgetekend uit de mond van Boudewijn van Peer. Hij was, voordat hij naar Tilburg verhuisde, een vaak geziene bridger in Zuid west-Nederland en heeft de band aangehouden door zijn lidmaatschap van BC Ooster hout. Daar werd dit spel ge speeld en de keuze van de uitkomstkaart was belangrijk voor het wel of niet slagen van het contract. het VIP-dorp, smekend om de champagne toch vooral tijdelijk de champagne te laten en gezel lig rondom de baan te gaan zitten. Door het ingewikkelde punten systeem dat de Association of Tennis Professionals hanteert, werd het berekenen van de beste kanshebbers voor de laatst te vergeven startplaats bij het af sluitende ATP-Championship in Frankfurt er ook niet gemakke lijker op. Michael Chang zat on getwijfeld ergens aan de hoorden van Lake Meade, Nevada, te vis sen, toen hij zonder te spelen deelnemer nummer zeven werd. Dat was op het moment dat Petr Korda in Antwerpen onderuit ging tegen Magnus Larsson. Chang daarmee dus zeker van een plaats, maar de invulling van de laatst te vergeven plaats leverde nogal wat verhitte dis cussies op tussen de twee be- diensters van de Antwerpse ATP-computer en de cijferaars onder het journaille. Uiteindelijk werd er een consensus bereikt, die er op neer kwam dat er dit weekeinde nog van alles moge lijk is. Uitslagen kwartfinales: Becker (Dui/3) - Larsson (Zwe) 6-1 7-6, Gustafsson (Zwe/) - Stich (Dui/2) 7-6 7-5, Sampras (VSt/1) - Kulti (Zwe) 7-6 6-3, Pioline (Fra/4) - Ivanisevic (Kro/5) 7-6 6-0. Z gever NZ kw. *84 V A9 H 105 H V 9 763 HB965 y 85 AB862 A N W O Z *72 r B72 V74 B 10842 AV103 VHV1064 3 93 5 Zuid opende met lHa waarna West 2K1 bood. Noord gaf een negatief doublet omdat bij hen een 2Sch bod 8-11 punten zou beloven. Na pas van Oost bood Zuid 2Sch en liet West 3K1 horen. Noord liet nu zijn enthousiasme blij ken door meteen met 4SA de azen te vragen. Oost zag de bui ai hangen en bood 6KI in de hoop er met een voordeli ge score vanaf te komen. Zuid paste en gaf daarmee 1 aas aan (ROPI-DOPI). Noord bepaalde het te spelen con tract op 6Sch. West zat met het probleem een goede uit komst te kiezen doch een pas sieve uitkomst met klaverheer liet het contract maken. Van Peer stelt, dat het gezien het biedverloop mogelijk was, dat N-Z kort in klaver waren en dat op de hartenlengte van Zuid Noords ruitens zouden kunnen worden opgeruimd; wat met een snitje op de boer inderdaad lukte. Daarom had een aanvallende start met een kleine ruiten de voorkeur moeten hebben in een poging een ruitenslag te ontwikkelen voor hartenaas eruit gedwon gen werd. Van Peers tip is: probeer tegen slem zo aanval lend mogelijk te starten en denk daar goed over na. Een ander spel waarin de uit komst een beslissende rol speelde is dit: gegeven in een tweede divisie viertallenwedstrijd vorig jaar. Zuid opende met 4SA dat naar een specifiek aas bij partner vraagt. De gebruike lijke antwoorden zijn: 5K1 geen aas; 5Rui rui.aas; 5Ha ha.aas; 5Sch sch.aas; 5SA kl.aas en 6K1 twee azen. Na 5SA beperkte Zuid zich tot 6Ha. West kwam uit met schoppenaas en dat bleek de enige maak-start. Na over steek naar hartentien konden de andere twee kleine schop pens van Zuidöp de hoge kla veren van Noord weg. Een grappige down-start werd in dit spel gevonden wat uit een clubavond'komt. O gever *872 Allen kw. V A 5 54 HVB962 10953 y H 1042 V10 7 *43 N W O Z VB B876 B962 A87 AH64 y V93 AH83 105 Z gever 6 2 Niem. kw. y 10 H8632 AH876 A 10 y 94 B 9 7 5 4 B 1042 N W O Z B98S y 63 AV 10 V953 HV754 yAHVB8752 - *- Het spel werd met de hand Zuid opende ISA en Noord bood 3 SA waartegen West uit kwam met hartenheer. Dat was op zijn minst een merk waardige, maar eigenlijk een idiote uitkomst. Het werd echter een geniale vondst. Na dat Oost pas de tweede kla verslag met het aas had geno men, was Noord nu onbereik baar om de vrije klaveren te kunnen bereiken. Het con tract ging twee down omdat in klaver slechts een slag, en in elke andere kleur twee slagen gemaakt konden worden. Toen het score kaartje open ging en men zag dat andere paren 3SA met overslagen hadden weten te maken, com plimenteerde Oost zijn part ner voor het vinden van de down-start. Maar het ant woord van West onthulde waarom hij hartenheer had genomen voor de uitkomst. Hij had in zijn hand ruiten vrouw bij de hartens zitten. Agenda: zondag 14 november, 13.00 uur: bridge voor iedereen bij eetcafé Rompa in Ulvenhout. 20 november: Nierstichtingdrive BC Sans Atout Bergen op Zoom. Johannesburg. WK vrouwen Stand na vijfde dag: 1. Greiner (Ned) 6688 pins (gemiddeld: 196,71), 2. Manley (VSt) 6661 (195,91), 3. Cerdena (Fil) 6638 (195,24), 4. Smith (GBr) 6501 (191,21), 5. Daniela (Ita) 6396 (188,12), 6. Chow (Mal) 6357 (186,97). 15-21 21-23 21-14 21-16 12-21, Heister - Korbel (Tsj) 21-18 21-13 19-21 21-19. Dubbelspel, eerste ronde: Keen/ Heister - Böhm/Alke (Dui) 21-16 21-13, De Bruin/Yang (Ned/Tai) - Bondorev/Fadejev (Rus) 21-18 19-21 23-21. Gotemba (Jap). Taiheiyo Masters Stand na tweede ronde: 1. Mizuma- ki (Jap) 135 (67 68), Masashi Ozaki (Jap) 135 (66 69), 3. Baker-Finch (Aus), Norman (Aus) 137, 5. Nakaji- ma (Jap), Chen Tze-chung (Tai), Lane (GBr) 138. Lake Nona (Florida), World Cup, 2 miljoen gulden Stand na tweede dag: 1. Verenigde Staten 277 slagen (Couples 66 71, Love 71 69), 2. Zimbabwe 278 (Mc- Nulty 71 68, Price 70 69), 3. Austra lië 280 (Allenby 72 68, Davis 70 70), 22. Nederland 299 (Van der Velde 74 72, Smits van Waesberghe 78 75). Individueel: 1. Van de Velde (Fra) 136 (66 70), 2. Langer (Dui), Couples (VSt) en Torrance (Sch) 137, 24. Van der Velde 146 (74 72), 47. Smits van Waesberghe 153 (78 75). Rabat. Hassen II trofee, mannen Stand na derde ronde: 1. Stewart (VSt) 210 (69 70 71), 2. May (VSt) 212, 3. Eastwood (VSt), Pruitt (VSt) 213. Vrouwen, na tweede ronde: 1. De Lorenzi (Fra) 139 (73 66), Gronberg- Whitmore (Zwe) 139 (68 71), Wads- worth (Eng) 139 (71 68). Zuidlaren. CSI Puntenspringconcours: 1Melliger (Zwi) Darker 27-27,44, 2. Albert Zoer (Ned) Caritas 27-27,70, 3. Mar kus Fuchs (Zwi) Singapur 27-28,09, 4. Vrieling (Ned) Broadway 27-28,35, 5. Gravèmeier (Dui) Wum 27-28,55, 9. Van der Vleuten (Ned) Ravenna 27-29,03. Aarhus (Den). CSI-W' Springconcours op tijd, 1,45 m: 1. Bril (Ned) Lady 0-49,80, 2. Van- geenberghe (Bel) Loreen 0-50,48, 3. Hauke Luther (Dui) Scharnhorst 0-50,69, 4. Robert (Fra) Miss 0-50,80, 5. Grandjean (Zwi) Gold Witch 0-50,85, 6. Tops (Zwi) Monte rey 0-51,96, 10. Hendrix (Ned) Chief 0-54,76, 18. Raymakers (Ned) Rin- netou Z 0-59,75, 19. Hendrix/Elstar 0-61,07, 37. Tops/Top Gun 0-72,39, 39. Lansink (Ned) Olympic Concor de 0,5-75,58. Linz. Open Oostenrijkse kampioen schappen. Vrouwen, eerste ronde: Vriesekoop (Ned) - Fischer (Dui) 21-13 21-18 21-15, Gerdie Keen (Ned) - Li Ju (Chn) 21-23 21-13 19-21 13-21. Tweede ronde: Vriesekoop - Toth (Hon) 22-20 21-15 16-21 21-16. Mannen, eerste ronde: Trinko Keen (Ned) - Takeya (Jap) 22-20 21-13 21-13, Heister (Ned) - Nemeth (Hon) 22-20 13-21 12-21 21-9 21-16. Tweede ronde: Keen - Huang (Can) Moskou. Mannen, 600.000 gulden. Kwartfinale: Rosset (Zwi/2) - Haar huis (Ned) 6-4 6-2, Kühnen (Dui) - Olhovski (Rus) 6-4 7-6, Braasch (Dui) - Merinov (Rus) 6-2 6-3, Polia- kov (Oek) - Damm (Tsj) 6-3 7-6 Philadelphia. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Garrison Jackson (VSt) - McNeil (VSt) 6-3 6-1, Saba- tini (Arg/4) - Davenport 6-4 6-2. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-1. Uitslag Spanje: Valencia - Real Ma drid 0-3. Stand aan kop: Sevilla 11-16, Bar celona 11-16, Real Madrid 11-14, Athletic Bilbao 11-14, La Coruna 11-14, Valencia 11-14, Gijon 11-14. Uitslagen Bundesliga: Werder Bre men - Dynamo Dresden 0-1, Borus- sia Dortmund - FC Kaiserslautern 2-1, MSV Duisburg - Schalke 04 1-0 (rood Alfred Nijhuis van MSV). Stand aan kop: Eintracht Frankfurt 15-24, MSV Duisburg 16-20, Bayern Milnchen 15-19, FC Kaiserslautern 16-19, Werder Bremen 16-19, Ham burger SV 15-18. Oef en voetbal SK BEVEREN (eerste klasse België) - MVV 4-3 (0-2). 22. Thai 0-1, 30. Joordens 0-2, 56. Reijners 1-2 (e.d.), 58. Udovic 2-2, 82. Roelofsen 2-3, 88. Udovic 3-3, 89. Udovic 4-3 (strafschop). Parijs. Kwalificatie WK mannen. Groep C: Frankrijk - Tsjechië 3-0 (15-11 15-7 15-11), Verenigde Sta- ten - Slovenië 3-0 (15-11 15-7 15-4). Gateshead. EK sprint, finales. Mannen, 100 m wissel: 1. Dekker (Ned) 55,77, 2. Sei (Est) 56,07, 3 Keiler (Dui) 56,14. 50 m rug: 1. Hermanspann (Dui) 25,76, 2. Weber (Dui) 25,78, 3. Heg- megi (Zwe) 25,99. In halve finale uitgeschakeld: 7 Van der Akker 26,47. Vrouwen, 50 m vrij: 1. Völker (Dui) 25,55, 2. Olofsson (Zwe) 25,56, 3 Hadding (Dui) 25,79, 6. De Bruijn (Ned) 26,25. Assen. Vrouwen, EK-kwalificatie NEDERLAND - AZERBEIDZJAN 23-17 (13-11). Doelpunten Neder land: De Kok 9, Van der Knaap 5, Klauw en Kleintjens 3, Boriceanu, Van Iersel en Kossen 1, Azerbeidz jan: Moersejoedova 8, Ptotsjorenko 5, Nabijeva en Watsjab 2. Scheidsrechters: Starke/Zerna (Dui). Toeschouwers: 200. v

de Stem | 1993 | | pagina 11