•LIEKE iNDIGINGi Waterschapslasten fors omhoog Willibrordusschool in Hulst viert feest Hulster Ambacht komt geld te kort voor verbeteringen aan wegen löËSTEM Show- en revue-avond Hosanna en Axelerando POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN zeeland Hulster Ambacht berekent iedereen naast verontreinigingsheffing ook omslagheffing (Raadsfracties Hontenisse plaatsen vraagtekens bij geld voor voorlichting Sint in Terhole iculieren KORTING I gefeliciteerd. ie Opa AR TOT 80% [Alternatief voor irinsenbal Sint-Jans teen Intrede Van Vliet luis in de krant ensen over de vloer. I e ^fst wordt gehouden in het |*n kerkgebouw. Frans van |,„f werd geboren in Monster 1® februari 1942. editie zeeland (ilI?Augène Verstraeten lplv' editiechef) Cubanen te gast bij FNV-district in Middelburg Postduivenshow in Driewegen -1 edankje, jubileum, elijk, verloving, restatie, examen, am, enz. lom 1,07 incl. BTW verplicht. Foto of aat 35 x 40 mm Overige tarieven op o's worden niet urneerd. 2 of geef uw tekst atsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd indien kend zijn, ook indien bijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, r klachten bereiken en tekst behoudt de cht voor om de naam ever bekend te geven. pavel, mevr. de Leeuw-Vermu |i van Bladel in Ossendrecht. fes vanavond met (ng. Ik weet zeker Ibeste bent. Zet lefs kusjes Kaj. DËSTEM VRIJDAG 12 NOVEMBER 1993 ENNISGEVING VAN JIEVERKOOP DIE MOET BRENGEN pnal Westminster Bank, jierlands BTW-nr.: NL 801- Ischrijving KvK: 250.380. [die te koop worden aangebo-l bedrijven in financiële moei-l Ikoop overgaan om een faillis-1 1 en belasting en schuldeisers te recessie worden voor nieuwe meubelen en goederen I bn direct afgeleverd, de meeste I l%\ legen welke prijs dan ook. wor- (meubels worden nog dezelfde meubilair wordt gratis meege- Indermeer een prachtige collec- gelegde suite- en eetkamertafels I (passende stoelen. Kabinetten.! n, koffie- en wijntafels, olieverf-1 |ls. Tevens Chesterfields, lede-1 Jokken. Schuldeisers wachten I noet snel worden verkocht we-| bannuleerde orders, verkoop omvat ook: nieuwe col- hgelijste prints v.a. 5,- p.st.l handgesneden kristallen cog-1 en sherryglazen. Voorts: karaf-1 en vazen. Alles moet weg. Plus I prlei vormen en maten. Sommi-| |vaard en gaan nu weg v.a. slechts jleurenprints in sierlijst: v.a ƒ75.-. ■a 100.000,- aan olieverf- /landse, Franse en Engelse scè-1 100,- waard, nu v.a. slechts ƒ75,-. f e lage prijzen, moeten wij eenl Irgkosten vragen van 75,- tot 751 lm: in overleg. Is geen veiling. Betaling: contant I Visa, American Express, Diners t of eurocheque. Dit is de groot- Nederland gehouden. /en, personeel en voertuigen 4 uur per dag bewaakt. I HET DORINT HOTEL, ÏINDHOVEN (indhoven. Tel.: 040 - 326 111 l november: 10.00- 18.00 uur november: 10.00 - 20.00 uur (november: 10.00- 18.00 uur l komt, wie het eerst maalt! fcr Inter UK Sales Marketing i o-m- Sultanes. Prinsengracht 11111017 JJ lichtingen: Nikè Events, op werkdagen I 1. Tel.: 020-420 20 60, fax: 020-538 46 22. yan onze verslaggever u„|st - Het onderhoud van de we gen in het gebied van het water schap Hulster Ambacht dreigt flink in de knel te komen. Voor wegver sieringen is er volgend jaar een bedrag van 642.000 gulden beschik baar maar dat is lang niet genoeg om het wegennet op peil te brengen en te houden. Het dagelijks bestuur van het water schap constateert dat in de aanbie dingsbrief bij de begroting voor 1994. Volgens de meerjarenplanning zou er nog meer geld vrijgemaakt moeten wor den voor wegenonderhoud, maar gezien de begrotingspositie kan er voorlopig niet meer af. Naast het al genoemde bedrag is er volgend jaar nog wel 107.000 gulden beschikbaar voor kleinere reparaties en ruim drie ton voor het aanbrengen van slijtlagen. Dat laatste bedrag is geba seerd op het beleid om jaarlijks tien procent van de asfaltwegen te behande len. Verbeterd worden volgend jaar de Oud Ferdinandusdijk en de Groenestraat en gedeelten van de Vogeldijk, Cambron- sestraat en Hoefkensdijk. Er is geen geld voor een verdere versterking van de Langeweg. Het waterschap wil zich volgend jaar beperken tot het aanbren gen van een slijtlaag. Wat het onderdeel waterkeringen be treft, zijn volgend jaar investeringen voorzien in een dijklegger, een nieuwe vrachtauto en de aanpassing van de peilboot van de gezamenlijke Zeeuwse Waterschappen. Een belangrijk project is de dringende vervanging van de steenglooiing bij Baalhoek. Daarmee is 560.000 gulden gemoeid. Vanwege gedwongen bezuinigingen is er volgend jaar minder geld opgenomen voor het delven van waterlopen. Het waterschap heeft het streven om de achterstand aan delfwerk in tien jaar in te halen laten varen. Nu wordt vijftien jaar als uitgangspunt aangehouden. Ook op de distelbedrijding wordt bezui nigd en de proef om enkel het natte talud van watergangen en sloten te maaien wordt volgend jaar voortgezet. Het waterschap trekt volgend jaar geld uit voor het opmaken van een legger van waterlopen en het herstel van de taluds van de watergang richting Groot Eiland. Meteen wordt dan ook de bo demsanering daarvan aangepakt. Het project kost een miljoen gulden, maar het waterschap rekent op de helft sub sidie. Van onze verslaggever Hulst - De inwoners binnen het grondgebied van het tvaterschap Hulster Ambacht moeten volgend jaar flink jn hun portemonnee duiken. In verband met de invoe ring van de nieuwe waterschapswet gaan alle ingezete nen voortaan meebetalen aan de kosten van dijken, waterlopen en wegen. eigen huis heeft, moet voor iede re 3.000 gulden waarde ook nog eens 4,47 gulden neertellen. Een gezin met een eigen huis ter waarde van 150.000 gulden is dus volgend jaar meer dan 300 gulden omslagheffing, zoals het dijkgeschot nu heet, aan het wa terschap kwijt. Dit jaar betaalt datzelfde gezin nog niet eens de helft van dat bedrag. Tot nu toe draaiden vooral land eigenaren en in mindere mate nomngbezitters voor die kosten via het dijkgeschot. Daar ko men nu twee groepen bij, de ingezetenen' en de 'pachters', ïolgend jaar valt de 'schade' nog mee, omdat het waterschap de nieuwe belastingplichtigen pas om geld mag vragen vanaf het moment dat die ook in het wa terschapsbestuur zijn vertegen- roordigd. Dat is pas vanaf 1 ipril, zodat de eerste drie maan- |den van 1994 nog de 'oude' rege ling van kracht is. 'oor volgend jaar betekent het ieder geval dat alle gezinnen :en aanslag 89,57 gulden in hun [bus krijgen. Wie dan ook nog een [Van onze correspondent Sint-Jansteen - De Steense car navalsvereniging houdt samen net alle carnavalsgroepen en Iwagenbouwers een alternatieve avond voor het prinsenbal. Zaterdag 13 november, aanvang 121.00 uur, wordt een karaoke- lavond gehouden in café De Kroon. Eerst wordt de nieuwe prins carnaval 1994 voorgesteld. Daarna begint het karaoke, dat openstaat voor jong en oud en gratis toegankelijk is. |Van onze verslaggever iKloosterzande - De verschillende Hontenisser raadsfracties |zijn gevallen over de nogal hoge post van 30.000 gulden voor poorlichtingskosten, die B en W voor volgend jaar in de Ibegroting hebben opgenomen. In schriftelijke vragen met Ibetrekking tot de begroting hebben bijna alle fracties daar- Jover opheldering gevraagd. hier wel juist begroot," zo jnaagt bijvoorbeeld Algemeen ■Belang zich af. Volgens burge meester en wethouders is het lipid inderdaad echt nodig. Het ■bedrag is bestemd voor deelna- pne aan drie toeristische beurzen, (ontslagkosten voor de gemeente las, de uitgaven van het ge- peentelijk informatieblad, een IVan onze correspondent met een hypotheek van st u per maand ongeveer Exclusief ergernis, ijdele oze nachten en aspirines, aparte advertentie kost al minder en verkoopt sneller, want: ir weet van wanten en kranten tperland - F. van Vliet, kan- I ridaat te Axel, doet zondag 14 jrivember om 15.00 uur intrede Ide hervormde gemeente Kam- I periand. De bevestiging gebeurt |ri dezelfde dienst door ds. H. I'm den Berg, legerpredikant te ■Seedorf (Duitsland). Kantoren e'neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. factie P»nei?en: Rein van der Helm fi l ^e1 (editie-chef), T*van Cooten, Frank Deij, '°n Koomen (sport), °'d de Puijsseleijr. [mes: Cees Maas, 'Pfovincie redacteur). ^"^"be-exploitatie r ffdeur Zeeland: ,MenU. 8-93 tel. 09-3293459940. persbijeenkomst en de herdruk van de wandel- en fietsroutes en de Herbergroute, zo leggen ze de gemeenteraad uit. In de aanbiedingsbrief bij de begroting stelden B en W al dat ze wat promotie betreft de na druk willen leggen op de sterke kanten van de gemeente, in het bijzonder wonen en recreëren. „Aan welke sterke kanten denkt het college," vraagt de fractie P. Mangnus zich af, die ook wil weten wat het nut is van de aanschaf van moderne tentoon stellingspanelen. Wat de sterke kanten betreft, zeggen B en W te denken aan lage grondprijzen, rust en lande lijk wonen in de nabijheid van onder meer Antwerpen. Bij re creatie wordt gedacht aan korte en lange vakanties en verblijven, wandelen, fietsen in diepe rust en boten kijken op de Wester- schelde. De nieuwe panelen die nen enerzijds om de gemeente professioneel te promoten, an derzijds om kosten te besparen van het opzetten en inrichten van een stand, zo laten B en W weten. Van onze verslaggever Middelburg - Twee leden van de Cubaanse vakcentrale CTC zijn dinsdag 16 november te gast op een bijeenkomst van het FNV- district Zeeland. In hotel Arne- ville in Middelburg wordt vanaf 19.30 uur aandacht geschonken aan de situatie op Cuba. Aan de orde komen onder meer de positie van de vakbond in een socialistisch land, de gevolgen van de economische blokkade door de Verenigde Staten en de vraag of de FNV'ers solidair moeten en kunnen zijn met de Cubanen. Verdeling De tarieven willen bewerkstelli gen dat iedereen aan de water- schapskosten bijdraagt naar ge lang het belang dat men er bij heeft. Het waterschap komt dan op een verdeling waarbij de in gezetenen samen bijna 24 pro cent betalen, de huiseigenaren bijna 40 procent en de grondei genaren en pachters samen ruim 36 procent. Vroeger was er een verdeling tussen huiseigenaren en grondbezitters waarbij de eerste groep 33 procent betaalde en de tweede groep 67 procent. De grondeigenaren gaan er dus in de nieuwe constructie flink op vooruit. Behalve de omslagheffing wor den alle inwoners jaarlijks ge confronteerd met een verontrei nigingsheffing. Daaruit bestrijdt het waterschap de kosten voor het waterkwaliteitsbeheer. De tarieven hiervoor gaan volgend jaar opnieuw omhoog. Volgend jaar betaalt ieder gezin 348 gul den, tegen 339 gulden dit jaar. Van onze correspondente Hulst - De basisschool Willi- brordus in Hulst vierde giste ren feest. Burgemeester A. Kessen en inspecteur R. En- sing onthulden het nieuwe embleem en daarna gingen honderden gekleurde ballon nen de lucht in. Daaronder een wel heel speciaal exem plaar in de vorm van een schoolgebouw. De school vierde gisteren het einde van een flinke opknap beurt. Het gebouw is veertig jaar oud en dan komt er geld vrij om een grondige renovatie te verwe zenlijken. „Dat hebben we ge daan, want ondanks de bezuini gingen op het gebied van onder wijs op het ministerie, bleef er redelijk wat over. We hebben aan ingrijpend onderhoud en een algehele aanpassing gedaan. De Willibrordusschool heeft er nu ,een nieuwe klas bij, een ruimte voor schoolarts, remedial teaching (bijscholing) en logope diste en een personeels- en di rectiekamer. Verder is er heel veel gerenoveerd zoals de ver warming, vloeren, een aanpas singen aan ingang en toiletten voor gehandicapten," vertelt di recteur E, van Remortel. De opening gisteren was het toetje van het feest dat al een hele week wordt gevierd. De leerlingen deden mee aan het project over bouwen en wonen en knutselden op dit terrein spullen in elkaar tijdens de han- denarbeidlessen en luisterden naar verschillende gastsprekers. Gistermorgen deden de twee honderd leerlingen mee aan een vossenjacht en in de namiddag werd genoten van het optreden van een clown. De leerlingen van de Willi brordusschool lieten ballonnen op in de vorm van een school. FOTO WIM KOOYMAN Vele malen heeft Drumband Hosanna gerepeteerd in het Gregoriuscentrum in Axel voor de revue-avond van 20 november. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Axel - De Chr. Drumfanfare Hosanna en Axelerando ver zorgen zaterdag 20 november voor de veertiende keer een show- en revue-avond in de Halle te Axel. Deze uitvoe ring wordt door de vereni ging gezien als een afsluiting van het seizoen en meteen het begin van een nieuw seizoen. In het bijna afgelopen seizoen heeft Hosanna weer veel optre dens verzorgd in Nederland, Bel gië en Frankrijk. De laatste we ken zijn de leden druk in de weer om van de show-avond een succes te maken. Hosanna werd in 1908 opgericht en telt mo menteel 38 leden. Ook zijn nog 15 leerlingen in opleiding om in de nabije toekomst het korps te komen versterken. Ook voor Axelerando is de show- en revue-avond een van de hoogtepunten van het sei zoen. Lang al van te voren is er geoefend op de trommels en het spelen op keyboards. Axelerando timmert de laatste jaren flink aan de weg. De groep is voor velerlei doeleinden inzetbaar en schuwt zelfs een optreden op een kerstavondmarkt niet. Als rode draad door het hele programma zal Axelerando verschillende playbacknummers op de planken Botsing Hulst - Bij een kop-staartbot- sing op de Absdaalseweg in Hulst werden gisteren rond het middaguur twee personen auto's aanzienlijk beschadigd. Het ongeval gebeurde doordat een 25-jarige automobiliste uit Clinge op een gegeven moment moest afremmen. Dat werd te laat bemerkt door een haar achterop komend voertuig be stuurd door een 29-jarige Vlis- singer. Bij de aanrijding liep niemand enig letsel op. Aanrijding Hulst - Bij het uitkomen van een inrit aan de Truffinoweg in Hulst verleende een 44-jari- ge bestuurster van een perso nenauto uit Hulst geen voor rang aan het verkeer op de Truffinoweg. Daardoor moest een 22-jarige automobilist uit het Belgische Sint Gilles Waas om eem aanrijding te voorko men sterk uitwijken. Hij kwam door deze manoeuvre in botsing met een lantaarnpaal. Daarbij werd zijn voertuig aan de voorzijde aanzienlijk beschadigd. Ook de lichtmast liep schade op. Snelheidscontroles Hulst - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft woensdag op twee locaties snelheidscontroles gehouden. Dat gebeurde buiten de be bouwde kom. Op de Absdaal seweg in Hulst werden 416 voertuigen gecontroleerd, waarvan 24 bestuurders wer den geverbaliseerd. De radar stond ook opgesteld op de Vo- gelweg in Hengstdijk. Van de 219 gecontroleerde voertuigen gingen 19 bestuurders op de bon voor harder te rijden dan de maximum toegestane snel heid van 80 kilometer per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg op de Absdaalseweg 115 kilometer per uur, op de Vogelweg was dat 105. Motorrijder gewond Terneuzen - De negentienjari ge motorrijder D.D. uit Ter- neuzen is gisteren gewond ge raakt bij een aanrijding in zijn woonplaats. Omstreeks 17.35 uur reed hij op de Tivoli ach terop een stilstaande auto. D. is naar ziekenhuis De Honte gebracht. Voetgangster geschept Cadzand-Bad - Een Belgische automobilist schepte gisteren rond 16.15 uur mevrouw De K. in haar woonplaats Cad- zand-Bad. De K. wilde vanaf de duinen in de buurt van place St. Pierre de Zeedijk oversteken. Ze werd met hoofdletsel naar het zieken huis in Brugge gebracht. Axel SIESA - De extra voorstelling van 'Bonbons in luxe verpak king' van toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent in De Halle te Axel zaterdag 13 no vember is nagenoeg uitver kocht. Er zijn dus geen kaar ten meer beschikbaar. Graauw EHBO - De EHBO afdeling Graauw houdt van 15 tot en met 21 november de jaarlijkse huis-aan-huis-collecte, de zo genaamde pleisteractie. De opbrengst komt ten goede aan de opleiding van de jeugd. Kloosterzande PASTORAAL WERKER - In de parochiekerk van de H.- Martinus te Groenendijk wordt zaterdag 13 november een presentatieviering gehou den met de bedoeling om de nieuwe pastoraal werker voor te stellen. Deze viering begint om 19.00 uur en niet zoals gewoonlijk om 18.30 uur. Tij dens de viering, waarbij ook deken Aarts aanwezig is, wordt Kees van Geloof als nieuwe kracht voor de kring Noord gepresenteerd. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 20 uur, bin go- UZENDIJKE - Clublokaal hengelvereniging, 19 uur, bingo voor de jeugd. AARDENBURG - Coensdike, verkooptentoon stelling Welfarewerk. - Clubgebouw St.-Sebastiaan, 19.30 uur, schieting tegen per soneelsvereniging gemeente Aardenburg. I AXEL - Gregoriuscentrum, Thalia, 20 uur, vleeskaarting. I CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, bingo. I ST.-JANSTEEN - De Warande, 19 uur, jeugdsoos. I TERNEUZEN - Basisschool De Geule, 18.30 uur, grote knuffelbingo. KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. J. de Loos-F. de Maayer, 2. G. Bogaert-E. de Koning, 3. R. Sturm-R. Verbist. Hulst - De Lieve, jokeren, 36 deelnemers: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Leijbaert, beiden Hulst; 3. H. Kooien, Clinge. BOLLINGEN IJzendijke - Bolclub Molen kreek, 62 deelnemers: 1. K. Ek- kebus, 2. R. Sijnesael, 3. F. Blaakman 4. Sj. Ekkebus 5 C. D'Haese. KOERSBAL St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. E. de Smet, 2. A. van Remoortere, 3. Th. Kints. SCHIETINGEN St-Jansteen - Zaal 't Centrum, 25 schutters: Hoge en eerste zijvogel: R. de Nijs, tweede zij vogel: E. Hoste, beiden Stekene; grootste aantal: F. van Beveren, Hulst. Ovezande - Bar R2, Spes Nos tra, 42 schutters. Wip 1: hoge vogel en eerste klep: H. Boon man, eerste zijvogel: J. van Steenbergen, tweede zijvogel: J. Rentmeester, tweede klep: P. de Jonge, derde klep: Joh. Rent meester, allen Willem Teil; vlie gende vogels: J. van de Guchte, Zorgvlied en R. Klippel, Doel naar hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Boonman, tweede ho ge vogel: H. Koens, Spes Nos tra; eerste zijvogel: M. van Leeuwen, Ravestein; tweede zijvogel: A. van Es, derde en vierde zijvogel: F. Koens, bei den Spes Nostra; grootste aan tal (6): W. de Jonge, Spes Nos tra. Wolphaartsdijk - Zaal Roiale, Doel naar Hoger, 34 schutters. Wip 1: hoge vogel: H. Breemer, Juliana; en A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zij vogel: E. Nutzman, Zorgvlied; tweede zij vogel: F. Koens, Willem Teil; eerste klep: H. Boonman, twee de klep: W. van Iersel, beiden Willem Teil; derde klep: R. Os- sewaarde, eerste vliegende vo gel: P. Nagelkerke, beiden Doel naar Hoger; tweede vliegende vogel: H. van Stee, Diana; grootste aantal (8): J. Rijk, AD- LM. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zijvo gel: H. Boonman, Willem Teil; tweede en derde zijvogel: H. van Stee, Diana; grootste aan tal (8): R. van de Straate, Doel naar Hoger. Van onze duivensportmedewerker Driewegen/Biervliet - Postduivenverenigingen Hoop te Bier vliet en Jong Maar Moedig in Driewegen houden morgen en zondag gezamenlijk een postduivententoonstelling in café Lippens te Driewegen. Kampioenschappen Jong Maar Moedig: Oude duiven, aangeduid: 1. F. Dellaert, 2. B. van de Slikke, 3. J. Vonhout. Fond: 1, 2 en 3. B. van de Slikke. Wisselber oude duiven: 1. P. den Hamer, 2. J. Lippens, 3. J. Vonhof. Oude duiven generaal: 1. J. Vonhout, 2. F. Dellaert, 3. B. van de Slikke. Najaars kampioenschap: 1. F. Dellaert, 2. B. van de Slikke, 3. J, Lippens. Najaars asduiven: 1. F. Dellaert, 2 en 3. B. van de Slikke. Jonge duiven, aangeduid: 1, J Mangnus, 2. F. Dellaert, 3. B. van de Slikke. Fond jonge duiven: 1 en 2, F, Dellaert, 3. B. van de Slikke. Wisselbeker: i, 2 en 3. F. Dellaert. Generaal: 1. F, Dellaert, 2, J. Vonhout, 3. J. Mangnus. brengen. Het programma van de show-avond bestaat afwisselend uit muziekwerken en toneeluit voeringen door de eigenleden. Kaarten voor deze avond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Bruna-Littooy in Axel, Terneuzen en Hulst. Of, indien nog voorradig, op 20 no vember aan de Halle, De show en revue-avond begint om 19.30 uur. Terhole - Sinterklaas en zijn Pieten brengen zaterdag 4 december een bezoek aan Terhole. In optocht wordt de Sint om 14.00 uur vanaf de Notendijk met paard en wagen in optocht door het dorp gereden. Hij wordt daarbij begeleid door de fanfare Excelsior en zoveel mogelijk kinderen. Na de rondgang is er in het dorpshuis een samenkomst waar een programma met voordrachten en liedjes wordt afgewerkt. Tenslotte is er voor ieder kind uit het dorp een geschenk.

de Stem | 1993 | | pagina 15