a 34.98' 98' 'Sluis moet tanden laten zien' College komt in december met voorstel zwembad D66: 'Er moet verkeersplan voor West-Zeeuws-Vlaanderen komen' 'Na verloop van tijd raken ze weer gemotiveerd' SPORT JNHET KORT Sex voor 2 gratis voor vrouwen 06-4366 ex PvdA Sluis vindt fusie-overleg college 4te berustend en te bescheiden' College Sluis wil tarieven afvalstoffenheffing wijzigen Actiemarkt van St.-Bavo levert zeven mille op rodukties Flanel outdoorhemd DE STEM ZEELAND C4 pagens Mannen bellen: en: Censuur: Extreem Lezing Beenhakker Begeleiding werklozen door Regionaal Educatief Centrum straks ook in andere plaatsen van start Bedrijfstennis Hulst BevoBo Hulst Recreatief volleybal Sas van Gent Vogelshow in Aardenburg Najaarsconcert 11993 X 53 fWERKZEUGC ng en kwaliteit gelijkwaardig i bekende merkhemden. 100% katoen, gevoerd lang model met 2 borstzakken en parelmoer drukknopen. Maten: S, M, L en XL. KLS5& KBKSTSKA» WOENSDAG 10 NOVEMBER 1993 koffer. geschenkdoos1 Ca. 30 cm. lang en met frictie- motor. Grote kraanwagen, brandweerwagen, formule 1-trans- jaorter met 3 racewagens, autotransport wagen met 3 auto's (BMW, Porsche en Mercedes), EjpV^oplegger met boomstammetjes eg beweegbare laadkraan. (Vest Vaardeke 74. e! ben jk aan 6.36. !S Ocpm) Nel is haar ik m'n n? Ze an sex >5. Super sex Sex Direct Telefoonsex 06-97lj> Top Sexcontact 06-9°^ Live sex 06-320.325.00 Regio sex 06-320.325°/ 1,- p.m. (alleen mannen) atie, ïannpnt JONGEDAME, 28 jr. vo°r echt privé, ma. t/m wj* 12-21 u. Tel. 01650-4091PJ. BREDA. Bo 18, Silvia 24, Barby 19, Rose 19, Micne' 18, Fanny 19, Rita 30 K- Haagweg 456. 076-1475W NIEUW Maria bij Helen- Strikt privé. Ma t/m 076-202513 - (1 p.m.) Homo m- hetero knul 06-340.320.32 Van onze verslaggever Oostburg - Er is een verkeerscircu latieplan voor West-Zeeuws-Vlaan deren nodig om te komen tot een daadwerkelijke verbetering van de veiligheid op de wegen in die streek. Het uitbannen van zogenaamde sluiproutes moet een vitaal onder deel vormen van zo'n plan. Dat schrijft de afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen van D66 in haar verkie zingsprogramma 1994-1998. D66 noemt een aantal aspecten die onderdeel moeten zijn van een plan van aanpak voor de verbetering van de verkeersveiligheid. Het tegengaan van sluiproutes is in de ogen van de partij één voornaam punt, de aanpassing van de Oost/West-verbinding (Breskens/ Hoek) een ander. Met name tijdens spitsuren en vakantieperioden is er op deze weg sprake van tilevormmg en onveilig verkeer. Dat vloeit voort uit de aanwezigheid van landbouwvoertuigen op de weg en daarom, meent D66, is de aanleg van ventwegen voor langzaam verkeer hoge noodzaak. Ook moeten er volgens de West-Zeeuws-Vlaamse afde ling meer fietspaden komen om de vei ligheid op de weg te verbeteren. Andere verkeersmaatregelen die de par tij voorstelt zijn verlaging van de maxi mumsnelheid tot dertig kilometer per uur, wegen en straten die geen fietspad hebben, voorzien van fiets-suggestie- stroken, uitbreiding van het aantal (overdekte) fietsenstallingen, het parke ren van vrachtauto's in woongebieden tegengaan en een parkeerbeleid ontwik kelen voor met name de kern Oostburg. In aansluiting daarop pleit D66 voor één samenhangend vervoersplan voor heel Zeeuws-Vlaanderen. De partij streeft naar een 'fijnmazig en eventueel grensoverschrijdend vervoersnetwerk' van openbaar vervoer in combinatie met alternatieve vervoersmogelijkhe den. Ook is het nodig het gebruik van de auto terug te dringen door met het openbaar vervoer sneldiensten te on derhouden tussen West-Zeeuws-Vlaan deren en de kanaalzone. Bijvoorbeeld een centrale opstapplaats in het westen en enkele haltes in de kanaalzone. 1gpm-O6-320-327-97 Ponci ii ir Fvtrpo"1 Van onze verslaggever Sluis - De PvdA in Sluis vindt dat het college de fusiebesprekingen met Aardenburg te berustend en te bescheiden ingaat. Sluis moet meer van zich afbijten en zich niet de kaas van het brood laten eten door Aardenburg. B en W moeten er een hoofdzaak van maken dat de lastenverzwa ring voor de burgers in Sluis in 1995 zo veel mogelijk beperkt blijft. Die strijdlust blijkt ner gens te bespeuren, constateert de PvdA in haar algemene beschou wingen op de laatste begroting van Sluis. B en W spreken te veel van 'hopen', 'zou kunnen', 'als dit, als dat' en schuiven teveel inves teringen op de lange baan. „De PvdA vindt dat het college in overleg met Aardenburg er op aan moet dringen om een dusda nige financiële positie te creëren dat die lage lastendruk, voor zover beïnvloedbaar, blijft be staan". Burgers De PvdA reageert daarmee op de constatering van B en W dat zij er voor volgend jaar nog wel in geslaagd zijn om de lastenver zwaring te beperken. Na de fusie zullen de burgers echter met drastische stijgingen te maken krijgen, voorspellen B en W. Die berustende houding van het col lege kan er bij de PvdA, die B en W een gebrek aan beleidsvisie verwijt, niet in, „Wat moeten we daarmee, juist afwachten op 1994 en wat daarbij waarschijn lijk uit het Aardenburgse op ons afkomt. Voor mij in ieder geval geen geruststellende gedachte", schrijft fractievoorzitter J. Boog aard. Kritiek De PvdA staat niet alleen in die kritiek. Ook D66 en het CDA dringen er bij het college op aan zich sterk te maken voor een aanvaardbare lastenverhoging voor de burgers van de toekom stige gemeente Sluis-Aarden- burg. Als het daar van komt, want ook daar zijn niet alle partijen gerust op. „Het zou ons zeer betreuren wanneer de pro vincie binnen afzienbare tijd als nog de beslissing zou nemen om Zeeuws-Vlaanderen te herinde len en als zodanig Sluis-Aarden- burg aan een grotere gemeente toe te voegen", merkt het CDA op. Beide gemeenten aan Oostburg toevoegen zou een ramp beteke nen volgens de PvdA die zich blij toont uit handen van Oostburg te zijn gebleven. „Van overname door Oostburg is zeker voor de bloeiende gemeente Sluis niet veel goeds te verwachten". Soepel D66 zit eigenlijk een beetje in de maag met het overgangsjaar 1994. „Wat kunnen we doen? Eigenlijk alleen maar voorberei dingen treffen om de samen vloeiing van de twee gemeenten zo soepel mogelijk te laten verlo pen' In de praktijk zal het er volgens D66 op neer komen dat allerlei plannetjes die Sluis nog gedachten had, uitgesteld worden. D66 wil voor de recon structie van de St. Annastraat een uitzondering maken. Daar wordt nu al zo lang over ge praat, het moet er nu maar eens van komen. D66 vindt op dit punt in het CDA een ware bond genoot. „De St. Annastraat is Nuis belangrijkste verkeersader voor onze graag geziene toeris ten Aardenburg - Ir. A. Beenhakker noudt donderdag 18 november het stadhuis van Aardenburg een lezing met als onderwerp 'De Wi s van rijksgrens voor landschap in West-Zeeuws- Vlaanderen'. r Beenhakker is adviseur van project 'Krekengebied van de h^f?10 Scheldemond' en oud- ;°ta van het bureau Natuur en wandschap van de provincie 2ünn De lezing begint om lijk UUr 6n 'S Sra';is toeganke- i Directeur T. Huijsmans van het Regionaal Educatief Centrum Westerschelde in gesprek met een cliënt. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Iemand die al een jaar of tien werkloos is en al veertig keer zonder succes heeft gesollici teerd ziet voor zichzelf geen uitzicht meer op een baan. De moed is hem of haar in de schoenen gezonken. De wil om te werken is er wel maar het ontbreekt aan sociale vaardig heden om te solliciteren en zelf standig aan een baan te komen. Om deze belemmeringen weg te nemen is de sector Basiseduca tie en -vorming van het Regio naal Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde begonnen met het project Intensieve bege leiding langdurig werklozen. In samenwerking met het Arbeids bureau, gemeenten en maat schappelijk werk. Van onze verslaggever Frank van Cooten Directeur T. Huijsmans noemt deze sa menwerking de sleutel tot het succes om langdurig werklozen aan een baan te helpen. Het project loopt momenteel in Hulst, Axel en Terneuzen. Huijsmans ver wacht dat het project per 1 januari ook start in Hontenisse, Sas van Gent en Oostburg. De directeur beseft terdege dat de deelne mers niet echt gemotiveerd binnenkomen. „Waar komen ze nou weer mee, denken ze. De belangrijkste motivatie moet daar om vanuit het project zelf komen. In het begin is het allemaal kommer en kwel. Maar na verloop van tijd merk je toch dat de mensen weer gemotiveerd raken. Als ze merken dat ze echt worden geholpen doen ze weer hun best om een baan te vinden". De deelnemers worden zo'n dertig uur per week intensief begeleid. Er vinden veel gesprekken plaats, de mensen krij gen scholing en diverse cursussen om weer terug op de arbeidsmarkt te komen. Achtergrond „En daarvoor is ook die samenwerking met de andere instanties zo belangrijk. Iedere deelnemer heeft een andere ach tergrond. Als de projectleider problemen met iemand heeft neemt hij contact op met het arbeidsbureau of de gemeentelij ke sociale dienst. Eerst vinden er veel gesprekken plaats om te bekijken hoe de situatie is. Wat is het arbeidsverleden, welke opleiding is gevolgd en welke di ploma's zijn er. Daarnaast kunnen er belemmeringen zijn op het gebied van bijvoorbeeld gezondheid of sociale pro blemen. Bij het wegnemen van deze be lemmeringen speelt naast scholing en cursussen ook het maatschappelijk werk een belangrijke rol. We hebben de dien sten van het maatschappelijk werk voor een paar uur gekocht. Als een aantal mensen sociale problemen heeft kan con tact met het maatschappelijk werk wor den opgenomen". Belemmeringen Huijsmans spreekt ook over praktische belemmeringen. „Kijk, iemand woont in de polder en heeft geen vervoer om naar het werk te gaan. We hebben een brom mer aangeschaft om dat probleem op te lossen. Of iemand heeft geen goede kle ren. Dus kopen we kleding voor hem of haar. We willen gewoonweg alle belem meringen wegnemen. Mensen krijgen ook een maandelijkse premie van vijftig gul den als extra stimulans om deel te nemen. Een soort extra waardering. Het lijkt niet veel maar je moet niet vergeten dat deze mensen van een bijstandsuitkering le ven". Subsidie Het project is in augustus '91 begonnen in Hulst. De gemeente stelde geld beschik baar en later gaf het Europees Sociaal Fonds subsidie. Een goed jaar later volg de Axel en in september van dit jaar is het project ook in Terneuzen begonnen. In Hulst zijn in '92 veertien van de 25 deelnemers aan de slag gekomen en in Axel zeven van de zeventien deelnemers. Dat was in de periode van september '92 tot augustus '93. „In Hulst hebben we met vier deelnemers een ander resultaat bereikt. Ze hebben geen baan gevonden, maar hebben hun plek in de maatschap pij weer gevonden. Deze mensen waren immers al zo'n vijftien jaar werkloos en kwamen aan de onderkant van de samen leving terecht. Ze zijn door het project terug op hun plek gekomen. En dat vinden we ook een goed resultaat." Gescoord Huijsmans is tevreden over de tot nu toe gescoorde resultaten. „Ook het Europees Sociaal Fonds en het arbeidsbureau zijn positief. Ik heb er daarom goede hoop op dat we per 1 januari ook in Sas van Gent, Hontenisse en Oostburg kunnen begin- Het project heeft ook als doel werkgevers te overtuigen langdurig werklozen in dienst te nemen. „Er is een beeld ont staan dat met langdurig werklozen niet zo gemakkelijk te werken is. Wij willen dat beeld weg halen. Een langdurig werk loze heeft immers net zoveel recht op een baan dan iemand die nog maar kort werkloos is. Wij begeleiden de mensen ook gedurende twee maanden op de werkplek als bedrijven daar prijs op stellen. Ik denk dat de bedrijven dat wel prettig vinden". Van onze correspondent Oostburg - De kwestie: wel of niet een nieuw zwembad in Oostburg, nadert haar eind fase. Indien er niet al teveel tegenslagen meer zijn hoopt het college de raad op 16 december het definitieve voorstel voor te leggen. Gevolg is wel dat het zwembad De Veerhoek vanaf volgend jaar februari tot eind oktober geslo ten zal zijn. Op dit moment strijkt een werkgroep bestaande uit onder anderen wethouder L. Cuelenaere-Faes, bijgestaan door raadsleden uit de diverse fracties, de laatste plooien glad. Zij hebben zich vanaf februari met het zwembadprobleem bezig gehouden. De diverse voorstellen werden gewikt en gewogen. Op dit moment bevindt het onder zoek zich in een eindfase. Er ligt nog maar een ontwerp op tafel dat nog bijgeschaafd moet wor den. De op- en aanmerkingen van de werkgroep werden gister morgen doorgenomen met de ontwerper en de aannemer. „Als er niks tussen komt ligt het uiteindelijke voorstel op een ge combineerde commissievergade ring eind deze maand ter beoor deling op tafel," vertelt wethou der Cuelenaere. „Er mogen dan niet al teveel kinken meer in de kabel komen. Het zal heel krap worden om de zaak rond te krij gen. We hopen toch voor het eind van het jaar een beslissing te kunnen nemen." De wethouder die sport en cul tuur in haar portefeuille heeft zitten, wil wel benadrukken dat er in de tussentijd heel hard gewerkt is aan het project, „Ik heb goede moed dat we er op tijd uitkomen. De sfeer is bij ieder een goed." Mocht er inderdaad in december een definitief voor stel bij de raadsleden op hun bordje liggen, dan heeft dat straks wel de nodige consequen ties. De aannemer die het bad zal moeten verbouwen/bouwen, krijgt een paar maanden de tijd om zijn zaakjes in orde te ma ken. Eind februari, begin maart zal dan gestart worden. Dat be tekent dat voor de leszwemmers en de zwemgroepen een andere oplossing gezocht zal moeten worden. Welke kon de wethou der nog niet vertellen. „We zullen een zo goed mogelij ke oplossing zoeken. We sturen die mensen niet het bos in. Ide aal zal het niet worden, maar we doen ons best. Het zal een moei lijke tijd worden." Zij hoopt te vens dat De Veste in Breskens misschien weer met het nodige kunst en vliegwerk tijdens de zomer geopend kan worden. In de raad van februari van afgelo pen jaar floot de raad het college terug. Het college wilde het zwembad De Veerhoek renove ren. Dat was hard nodig. Daar moest een bedrag van negen ton voor uitgetrokken worden. Zou het helemaal up to date moeten gebeuren, dan was een bedrag van 1,5 miljoen gulden niet on denkbaar. Verder zou het buitenbad De Veste in Breskens dicht gaan en Schoondijke mettertijd. De op positiepartijen vonden dat de zwembadproblematiek maar Hulst - In de bedrijfstennis- competitie te Hulst speelde in poule B het team van Bleyen- berg met 4-4 gelijk tegen Del- forge. C2-speler Wim Wuijts stuntte voor Bleyenberg door Niek de Koster, aspirant-B- speler, met 6-3 te verslaan. Ria Sterrenberg was in haar partij tegen Paula Danckaert eveneens succesvol via een score van 9-2. Hiermee was echter de koek op voor Bleyenberg. Paula Danckaert en Pascal Delforge wonnen met 10-4 van de combinatie Ria Sterrenberg/Luc Leegwa ter. Leo van Hoye/Pascal Del forge was met 12-4 te sterk voor Luc Leegwater/Wim Wuijts. Delforge gaat nu sa men met De Ruysscher, dat tegen Barco ook niet verder kwam dan een gelijkspel, aan de leiding in poule B. In de C-poule gaan Fermont Ter neuzen en Luctor gezamenlijk aan kop. UITSLAGEN Poule B: Elpekoro-Loejer 2-6, Del- forge-Bleyenberg 4-4, Kredietbank- Electron 6-2, Kindt en Biesbroeck- De letter 6-2, Barco-De Ruysscher 4-4. Poule C: Cretex-Van Buuren/Van Swaay 4-4, Ine Fassaert-Luctor 2-6, Sloebers-Reinaert 4-4, Fermont Terneuzen-Petrus en Paulus 4-4, Stuntmarkt 1-Benetton Hulst 0-8 Poule D: Rabo Hulst-ING Bank 2-6, Aquavia-Vael 4-4 STAND na 4 wedstrijden B-poule: De Ruysscher en Delforge 25, Kojo 21 uit 3), Loejer 21, Kre dietbank 14 (uit 3), Electron 13, Bleyenbergh 11, Kindt en Bies- broeck 10 (uit 3), Barco 12, Elpe- koro 4 (uit 3), De Letter 4. C-poule: Fermont Terneuzen en Luctor 23, Petrus en Paulus 20, Sloebers 18, Van Buuren/Van Swaay en Benetton 14, Messagie Goudgeel 12 (uit 3), Cretex 12 (uit 3), Reinaert 10 (uit 3), Ine Fassaert 8 (uit 3), Stuntmarkt 1 6 Hulst - In de hoogste afdeling bij de vrouwen heeft Ferket en De Maat een goede prestatie neergezet door met 3-0 van A-Markt te winnen. De ploeg van coach Herman Rammeloo deed dit met drie invalsters. Met name door de inbreng van Bernadette Willaert, die vrij wel alle onregelmatigheden corrigeerde. Knap was in de zelfde reeks de 3-0-zege van Jong Morres op koploper Rho des. Door deze topper te win nen, slaagde de jeugd erin naast de leider te komen, waardoor de competitie aan glans won. TTSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Rhodos-Jong Morres 0-3 (6-15, 10-15, 14-15), Voor- waarts-Jansenius 1-2 (15-7, 5-15, 10-15), Van Watersschoot-Van Damme 1-2 (7-15, 5-15, 15-7), A- Markt-Ferket en De Maat 0-3 (9-15, 13-15, 13-15), Lybeert/Verstraeten- Jong Morres 2 0-3 (4-15, 1-15, 7-15). Tweede klasse: SC Morres 3-Jong Morres 3 1-2 (13-15, 10-15, 15-frlO), Rhodos 2-Jansenius 2 3-0 (15-4, 15-2, 15-4), De Sterre-Ivens 0-3 (11-15, 12-15, 10-15), Wentzler/Pau- wels-Nelemans 2-1 (15-13, 10-15, 15-12), Van Wesemael-'t Hoeksken 3-0 (15-13, 15-8, 15-2). MANNEN Eerste klasse: Broomchemie-Broom- chemie 2 3-0 (15-3, 15-5, 15-9), Antiekpapierier-Luctor 3-0 (15-12, 15-12, 15-10), Rhodos-CVC/Doolae- ge 0-3 (0-15, 0-15, 0-15), Smash 2000-Wemolin 0-3 (12-15, 11-15, 8-15). Tweede klasse: ABN/Amro-Janse- nius 1-2 (15-9, 6-15, 10-15), Luctor 2-'t Jagertje 1-2 (15-13, 14-15, 4-15), Rijk-Ambulo 0-3 (13-&15, 6-15, 7-15), Van Westen-Brandax 0-3 (5-15, 10-15, 0-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Rhodos 6-14, Jong Morres 2 6-14, Benetton 5-13, SC Morres 6-12, Jong Morres 5-11, A- Markt 6-10, Ferket en De Maat 5-8, Van Damme 5-7, Van Waterschoot 6-6, Lybeert/Verstraeten 7-6, Janse- nius 5-5, Voorwaarts 6-4, SC Morres 2 6-1. Tweede klasse: Van Wesemael 6-17, Rhodos 2 6-14, SC Morres 3 6-12, Broomchemie 5-10, CVC 5-10, Wentzler/Pauwels 6-9, Ivens 5-8, CVC 2 4-5, Jong Morres 3 6-5, 't Hoeksken 5-4, Nelemans 5tV4, Jan- senious 2 5-4, De Sterre 6-3. MANNEN Eerste klasse: Antiekpapierier 6-15, Broomchemie 4-11, Wemolin 5-11, CVC/Doolaege 6-10, Smash 2000 6-8, Luctor 6-8, Rhodos 6-7, Broom chemie 2 4-4, De Sterre 5-2, De Troubadour 4-1. Tweede klasse: Jansenius 6-15, Am- bulo 7-14, Brandax 6-13, ABN/Am- ro 6-11, Van Westen 6-8, Luctor 2 7-8, 't Jagertje 7-7, De Vos/Egger- mont 6-6, Rijk 5-1. Sas van Gent - In de eerste klasse vrouwen werd de on derlinge strijd tussen Cerestar 1 en 2 gewonnen door het tweede team met 1-2. Bij de mannen had Wisse geen problemen met Carioca en Savok was de meerdere van Houtland Westdorpe: 3-0. In de tweede klasse gemengd ze gevierde Fabricom vrij een voudig over Spuit elf met 3-0. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Savok-Swagemakers 2-1, Cerestar Benelux 1-Cerestar Benelux 2 1-2. Tweede klasse: Philippine 2-Zaam- slag 1-2, Place du Marche-De Door zetters 0-3. Mannen: Wisse-Carioca 3-0, Hout- land Westdorpe-Savok 0-3. GEMENGD Eerste klasse: Cromheecke-Rabo 2-1, Savok-Philippine 0-3, Acke-'t Kliekske 2-1. Tweede klasse: Fabricom-Spuit elf 3-0, Cromheecke 3-Bode 1 0-3, Phi lippine 2-Savok 2 0-3. Van onze verslaggever Sluis - De gemeente Sluis wil per 1 januari volgend jaar overgaan op een differentiatie bij de afvalstoffenheffing. Voorgesteld wordt eenpersoonshuishoudens voor 180 gulden per jaar aan te slaan en meerpersoonshuishuishoudens voor 220 gulden. Voor de 'eenlingen' betekent dit een verlaging van zeven gulden, van 187 naar 180. Voor de ande re huishoudens betekent het een verhoging van het tarief met 33 gulden. Mocht de gemeenteraad niet instemmen met het voorstel, dan gaan de huidige tarieven voor alle huishoudens omhoog tot 210 gulden. Toenemende gemeentelijke uit gaven en een verlaging van de rijksuitkeringen nopen het ge meentebestuur van Sluis ertoe het 'inkomstenplaatje' nog eens te bekijken. Dat heeft ertoe ge leid dat B en W de hondenbelas ting met 25 procent willen ver hogen. De eerste hond gaat 50 gulden per jaar kosten, de twee de 75 en alles daarboven 100 gulden per jaar. De commissie financiën be spreekt de voorstellen morgen vanaf 19.30 uur. Aardenburg - Evenals voorgaan de jaren houdt vogelvereniging De Edelzanger in Aardenburg een grote vogelshow. Er wordt gestreden om het kampioen schap van Oost-, West- en Zeeuws-Vlaanderen. Voor de ten toonstelling zijn ruim 400 vogels aangemeld, variërend van kana ries en parkieten in diverse kleu ren tot verschillende soorten tro pische vogels. De tentoonstelling wordt zater dag gehouden in De Hof van Eede te Eede en om 14.00 uur geopend door wethouder W. van Helden. De tentoonstelling is verder geopend zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en zondag 14 november van 10.00 tot 17.00 uur. eens goed op een rijtje gezet moest worden. Daarvoor stelden de PvdA en D&T voor, dat er een bedrag van 50.000 gulden uitge trokken moest worden om de nodige offertes op tafel te krij gen. Die moesten eventueel uit gaan van een wedstrijdbad op de huidige plaats van De Veerhoek. In de wandelgangen van het Oostburgse stadhuis wordt al een zes-banenzwembad ge noemd. Wethouder Cuelenaere wilde dat nog niet bevestigen. Zij wil eerst de onderhandelin gen van deze week afwachten. „We hebben alle wensen beke ken die in de werkgroep leefden. Pas deze week komt daar het financiële plaatje bij." Eind deze maand weten de Oostburgenaren of ze volgend jaar meer zwem water tot hun beschikking krij gen. Van onze correspondent Oostburg - De actiemarkt die de leerlingen, leerkrachten en de ouders van de rk basisschool St.-Bavo in Oostburg hebben gehouden, heeft zevenduizend gulden opgebracht. Samen met andere acties en dankzij medewerking van diverse sponsors is nu het streefbedrag van tienduizend gulden ruimschoots overschreden. De extra uren van een leerkracht voor groep 1 en 2 kunnen hieruit gemakkelijk bekostigd worden. „Een grandioos succes. We zijn dik tevreden met de opbrengst van deze actiemarkt," aldus Marlies de Smet, een van de ouders van de St.-Bavoschool. Het was op de actiemarkt een drukte van jewelste in en rond de school. Niet alleen de bloem- sierkunst gemaakt door Mieke Musson, maar ook de andere werkstukken gemaakt door ouders en leerlingen, werden be wonderd. Voor de sponsorloop was even eens veel belangstelling. „De ac tiemarkt is een gouden greep geweest," zei Jan Steyaert, di recteur van de St.-Bavoschool na afloop. Aardenburg - Vrijdag verzorgt de Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren weer haar jaarlijks najaarsconcert in het dorpshuis. De toegang voor dit concert, dat om 20.30 uur begint, is gratis. Verder worden er optredens ver zorgd door de majoretten onder leiding van Monique Maas-van Haneghem, de drumband en de fanfare onder leiding van Erwin Swimberghe. Ook zal vrijdaga vond het feestprogramma wor den gepresenteerd dat men in petto heeft ter gelegenheid van het 125-jarig be=f-T- 1 de fanfare.

de Stem | 1993 | | pagina 19