OU ET Belastingen Aardenburg stijgen a Sas van Gent: aparte plaats tijdens Eerste Wereldoorlog Festival ehoefte NCB Oostburg gaat per 1 september 1994 op in kring Zeeland Fusie met Sluis zet toon laatste gemeentebegroting Aardenburg SPORT !N HET KORT Ophalen huisvuil duurder, legestarieven omhoog en invoering toeristenbelasting gger weg NIEUWS DE STEM ZEELAND C4 N icen plan ensioenplan. Smokkel Brood Doodgeschoten Oorlogsgevaar Hontenisse-Sluiskil Tennis vrouwen Cadzand Tennis vrouwen Hulst Tennisschool Hulst Ador-tennis De Braakman Recreatief zaalvoetbal Oostburg Recreatief volleybal Oostburg EMBER 1993 Q n dubbel glas aan zijn aan de Julianastraat kant. De vernieling js delijk maandag in (ie ochtend gepleegd. - Vanaf een bedrijfster- n de Clitexweg in Clin- het afgelopen weekend ekker met oplegger ont- d. De trekker is later bij elgische plaatsje de teruggevonden. De op. een semi-dieplader, al gebouwd voor het er van grote caravans is loos. Een 30-jarige inwo- t St.-Jansteen deed hier- angifte aangifte bij de e in Hulst. an 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. De elmarkt is zaterdag van- 0 uur. De opbrengst van enement is bestemd voor stauratie van de Grote in de Noordstraat. rvliet ZENFEESTEN - De ting Geuzenfeesten Bier- houdt dinsdag 16 novem- en openbare vergadering Oude Readthuys. Aan- 20.00 uur. De bijeen- t is belegd om meningen eilen van bevolking, on- emers en verenigingen de Geuzenfeesten in De stichting heeft daar- het thema 'Canada' geko- in verband met de arige herdenking van de ijding. Een werkgroep t inmiddels aan de voor- iding. DINSDAG 9 NOVEMBER 1993 0-14,00. Zandaardappelen: je 40/50mm 11,00-12,00, m opw. frites 12,50-13,00. ortaardappelen: Bintje klei m opw. in zakken 0-17,50. Voeraardappelen -4,50. De stemming was shoudend. und festival dat zaterdag eel centrum De Triangel onder de jeugd naar deze ed bezocht met als hoogte- erminal uit Hamburg. viel er natuurlijk punk, ngerock en progressieve pop- ziek te beluisteren. ra/Noise Terminal uit Ham- rg was de topact van het festi- Deze band speelde met zelf- aakte muziekinstrumenten een theatergroep. De overige lnemende bands waren: pes Throats, Axiome, O.A.T.A. Westland, Dinner- ..e, Inox Kapell, Announce- nt, Hyponoskull, Flagrants Eli, Amrol, Core en Liquid und System. w van je pensioen, hoe eer- et werken'. In het boekje ogelijkheden zijn en welke nt nemen. Vraag het boekje bij je verzekeringsadviseur. m/v tzegel sturen aan. Antwoordnunv ook 070 361 4731 toestel 880J NUIKE LEVENSVERZEKERAARS Van onze verslaggever Schoondijke - Als alles loopt zoals voorzien, is de najaarsvergadering van de NCB, gisteren gehouden in Schoondijke, de laatste geweest van Oostburg als zelfstandige kring. Volgens plan gaat de kring, samen met die van Hulst en Zuid-Beveland, per 1 september 1994 op in de Kring Zeeland. Op die datum moet de meest ingrijpen de reorganisatie uit de geschiedenis van de NCB zijn beslag krijgen. Het totaal aantal van zeventien kringen in Zee land, Gelderland en Brabant wordt te ruggebracht naar tien. „Een stevige ingreep", aldus algemeen secretaris A. Heijmans, „met als doel versterking van onze organisatie". Die versterking moet enerzijds komen van de nieuwe organisatiestructuur, an derzijds van een grotere invloed van de verschillende sectoren binnen de NCB. Om dat te bewerkstelligen zullen naast regionale vertegenwoordigers (de kring voorzitters) ook sectorvertegenwoordi gers zitting krijgen in het hoofdbestuur. Daarbij wordt uitgegaan van zes secto ren: rundveehouderij, varkenshouderij, pluimveehouderij, akkerbouw, tuin bouw en fruitteelt/boomteelt. De NCB vindt het van belang, dat naast die sectoren ook jongeren en agrarische vrouwen vertegenwoordigd zijn in de besturen. „De leden moeten zich kun nen herkennen in hun organisatie. Het moet een afspiegeling zijn", aldus Heij mans. Het voorzitterschap van de nieuw te vormen Kring Zeeland wordt voorbe reid door een kleine vertrouwenscom missie. Met het oog op de reorganisatie vindt op 8 december een informatiebij eenkomst voor de Zeeuwse kringen plaats in De Braakman. Van onze verslaggever Aardenburg - Inwoners van Aardenburg betalen volgend jaar vijfentwintig of vijfenzestig gulden meer voor de inzameling van het huisvuil. Verder gaan de gemeentelijke legestarie ven met tien procent om hoog, en voert de gemeente toeristenbelasting in. De aankomende fusie met de gemeente Sluis (per 1 januari 1995) klinkt al door in verschillende be lastingen van de gemeente Aardenburg. De hantering van verschillende tarieven voor de afvalstoffenhef fing is daar een voorbeeld van. Na samenspraak met de gemeen te Sluis zijn er volgend jaar aparte tarieven voor eenper soonshuishoudens (225 gulden) en meerpersoonshuishoudens (265 gulden). Betalen Een ander voorbeeld en nieuw is de invoering van toeristenbelas ting. Eigenaren van hotels, pen sions, congrescentra, vakantie onderkomens en caravans moe ten die belasting betalen. De Aardenburgse gemeenteraad verklaarde zich in de vergade- j-ing van december vorig jaar al akkoord met de invoering ervan. Opnieuw in het kader van de fusie met Sluis heeft het Aarden burgse college besloten de toe ristenbelasting in te voeren naar model van de verordening die deze gemeente gebruikt. Ook huurt Aardenburg een ambte naar van Sluis in voor de invoe ring van de nieuwe belasting en de inning ervan. Het tarief van de toeristenbelas- J is net ais in Sluis vastge steld op zestig cent per persoon per overnachting. Dat levert naar verwachting een opbrengst van veertienduizend gulden op. Trouwboekje De stijgende kosten maakt het noodzakelijk de leges met tien procent te verhogen. Zo kost een huwelijksvoltrekking volgend jaar 110 gulden, een trouwboek- ja 38 gulden, een uittreksel uit het persoonsregister vier gulden en een nieuw paspoort negentig gulden. De woonforensenbelasting stijgt evenveel als de leges. Gezien de financiële positie van de ge meente is het nodig de tarieven voor die belasting eveneens met fien procent te doen stijgen, met een verwachte totaal-opbrengst van een goede vijfenveertigdui zend gulden. Niet alle gemeentelijke belastin gen gaan overigens omhoog. Zo blijven de tarieven voor begrafe- uisrechten, rioolrechten en on werend goed belasting volgend laar op het oude niveau gehand haafd. Donderdag De belastingvoorstellen van bur gemeester en wethouders komen donderdag 11 november aan de wde in de vergadering van het Konsultatief Overleg van Raads leden. De definitieve vaststelling is in de gemeenteraadsvergade ring op donderdag 25 november. SAS VAN GENT nam tijdens de Eerste Wereldoorlog een aparte plaats in. Het was niet alleen een van de grensdorpen, maar het was ook de plaats aan de grens met de voornaamste doorgaande verbindingen met België: een hoofdverkeersweg, het kanaal en de spoorweg Gent-Terneuzen. Sas van Gent was dus een plaats waar van beide zijden extra controle werd verricht op de grensover schrijding. Deze controle ge schiedde bijna uitsluitend door militaire grenswachten. Nadat in oktober 1914 de hele grenstrook door de Duisters was bezet, werden allengs strengere maatregelen geno men, die ertoe leidden dat het verkeer met België tot een mi nimum werd beperkt. In de loop van november mochten de vluchtelingen nog naar België terugkeren en werden voorlopig nog wel Zeeuws-Vlamingen in België toegelaten, maar die werden door de Duitse schild wachten gewaarschuwd dat ze geen vergunning meer zouden krijgen om terug te keren. De genen die in het vervolg toch naar België wilden moesten voorzien zijn van een paspoort met een visum van de vice-con sul van Duitsland te Terneuzen. Voor elke reis per boot op het Belgische gedeelte van het ka naal Gent-Terneuzen was een 'Passierschein' nodig, dat even eens door de Duitse vice-consul in Terneuzen alleen voor neu trale schepen werd afgegeven. In januari 1915 kreeg Sas van Gent ook een betere verbinding met West-Zeeuws-Vlaanderen door de ingebruikname van de tram naar IJzendijke. De weg verbinding met het westen die vroeger over België liep en door de oorlog was geblokkeerd, werd nu, als was het in het begin nogal primitief, weer via de tram tot stand gebracht. Op de spoorlijn Gent-Terneuzen was er beperkt verkeer voor goederen en passagiers. Met in gang van 15 juli 1915 waren de vertrektijden van de treinen in Terneuzen 6.50, 11.20 en 14.30 uur en de uren van aankomst in Gent 8.20,13.20 en 16.40 uur. Het scheepvaartverkeer bood legio mogelijkheden tot smok kel en illegale grensoverschrij ding. In januari 1916 werd door de Duitsers de kapitein van de sleepboot Barbera uit Dord recht op weg naar Sas van Gent te Zelzate gearresteerd en van boord gehaald. Hij bleek in het bezit te zijn van een brief die in Nederland gepost moest wor den. De Duitsers waren o zo beducht voor spionage! Tezelf dertijd werd het personeel van de motorboot Telegraaf 16, va rende tussen Rotterdam en Brugge, van boord gehaald. Men had in een der kajuiten een opschrift met blauw krijt ge vonden. De opvarenden van een binnen vaartschip trof hetzelfde lot toen aan boord een Belgisch meisje werd gevonden dat naar Nederland werd gesmokkeld. Een geheimzinnig geval was dat van een schipper uit Philippine op de terugweg van Gent die, nadat zijn schip door de Duit sers in Zelzate was onderzocht, werd aangehouden. Zijn schip werd vrijgegeven en de knecht kon doorvaren naar Sas. Niet alleen de Duitsers controleer den scherp, ook de Nederlandse De kranen van de suikerfabriek van Malotaux, waar in de vroege morgen van 8 november 1917 twee bommen neerkwamen. grenswachten. Óie hadden het vooral voorzien op de uitvoer van smokkelwaar. Het was be kend dat de regelmatig passe rende sleepboten een goede ge legenheid tot smokkelen boden. Zaterdag 19 augustus 1916 werden bij een grondige contro le op een van de boten 10 flessen slaolie en 5 pakken zeep gevonden, die verborgen zaten in een matras. Verder vond men onder de steenkolen 125 kilo zachte zeep, 2 grote bussen lijn olie, 10 kilo braadvet, twee bus jes loodwit en een partij koffie bonen. Op 15 november 1916 werden twee binnenvaartschepen uit Rotterdam aangehouden. Eén van de schepen moest zijn hele lading grindzand lossen en in het laatste ruim werd onder de lading 1500 kilo soep gevonden. Toen de toestand in België hoe langer hoe slechter werd pro beerden velen het land te ont vluchten. Op 5 januari 1917 werden bij een controle te Zel zate op het binnenvaartschip Bazalt 8 onder de planken vloer veertien voor het merendeel ge goede personen uit Gent ont dekt die daar verstopt zaten. Ze werden met al de andere opva renden door de Duitsers terug naar Gent gevoerd. In datzelfde jaar kwamen ook legaal talrijke Nederlanders uit België in Sas van Gent aam Op 22 april 1917 arriveerden aan het station een dertigtal man nen, vrouwen en kinderen, die na de gebruikelijke tijd van afzondering, vergunning had den verkregen naar Nederland terug te keren. Ze werden toen door de burgemeester op pas sende wijze ontvangen en von den de tafel gedekt met brood, kaas, koek en dergelijke waar aan zij zich tegoed konden doen. Zondagmiddag 24 juni arri veerde per spoor een nieuw contingent van 45 mensen die, na einige tijd geïsoleerd te zijn geeest, van de Duitse autoritei ten verlof hadden gekregen om te vertrekken. 23 van hen stap ten af in Sas, de rest reisde door naar Terneuzen. In de loop van' de week arriveerden nog eens 70 vrouwen en kinderen. Dat het per boot of per spoor aan velen gelukte de grens over te komen is niet waarschijnlijk. Toch waren er die erin slaag den, zoals die mandenfabrikant die in een gesloten spoorwagon met legen manden uit Temse in april 1916 in Temeuzen arri veerde na bij Sas de grens te zijn gepaseerd en de Duitse controle te Zelzate te hebben doorstaan. Hij had zich bij het inladen in één van de manden laten opsluiten en werd door te kloppen door de stationschef van Terneuzen ontdekt en uit zijn netelige positie bevrijd. Zowel voor als na de afsluiting met een elektrische draadver sperring deden zich nogal wat incidenten voor. Slechts een paar gevallen willen we hier vermelden. Op zondagavond 4 april 1915 werd op de wijk Stuiver een Duitse soldaat door één van zijn collega's, die daar op wacht stond, doodgeschoten. Het slachtoffer wilde brieven overreiken aan een Belg die zich op Nederlands grondge bied bevond. Op woensdag 6 oktober 1915 werd een Duitse grenswacht tussen Sas ven As senede door de elektrische stroom getroffen. Hoewel niet gedood werd hij in zeer beden kelijke toestand weggedragen. De man had juist van de veld post een brief ontvangen met een portret van zijn vrouw en kinderen en brieven van zijn twee broers die aan het front in Rusland vertoefden. In zijn blijdschap wilde hij het portret aan de Nederlandse grenswacht laten zien en stak hij de envelop op de punt van zijn bajonet. Ongelukkigerwijze kwam de bajonet met de draad in aanra king en de man stortte tegen de grond. Op nieuwjaarsdag 1916 kwam een vijftigjarige arbeider, vader van een groot gezin uit Assene de en werkzaam op fabrieken in Sas van Gent, met de draad in aanraking en werd gedood. Hij wilde vermoedelijk zijn familie aan de andere kant van de grens gaan bezoeken. In de nacht van zondag 3 op maan dag 4 februari 1918 waren een 22-jarige man uit Westdorpe en een Belgische vluchteling in de Vrijstraat bezig de draden van de elektrische grensversperring door te knippen om enkele Bel gen naar Nederland te laten ontsnappen. Reeds waren drie draden doorgeknipt toen ze door Duitse grenswachten wer den ontdekt. Schoten volgden en beiden werden gewond door de Duitsers afgevoerd. De Bel gen die naar Nederland wilden overkomen konden in het don ker wegvluchten. Naast de elektrische draad was er ook ander oorlogsgevaar. Op 30 april 1915 deed zich voor de tweede maal een geval voor van een door een militair afgescho ten kogel die een huis trof. Ditmaal werd een raam door boord in het meubelmagazijn aan de Veemarkt. Blijkbaar was de kogel afkomstig van een Duits grenswacht langs de Vrijstraat. Dinsdag 21 augustus 1917 wa ren tot viermaal toe vliegtuigen boven Sas verschenen, die ech ter geen bommen hadden laten vallen. Wel kwam het Duitse afweergeschut aan de overkant van de grens in actie en de brokstukken daarvan kJwamen ook op Sas neer. In de blauw- selfabriek kwam een stuk gra naat terecht waarbij een jongen door glasscherven werd ge wond. Op het stationsterrein werd een diep gat in de grond geslagen en de wand van een kolenwagen doorboord. In de glasfabriek werden draden van het luchtspoor vermeld. Een blik op Sas van Gent. In die tijd met de fabriek van de NV Walzenmolen en de rooms-katholieke kerk. Van onze verslaggever Aardenburg - De samenvoe- S®g met de gemeente Sluis de toon voor de laatste begroting van Aardenburg jLs zelfstandige gemeente, het komende jaar staat dan voornamelijk in het te-' Jen van werkzaamheden die Pad van de nieuwe ge rente Sluis-Aardenburg ef- herinrichting van de School- tra t en aanschaf van een c'or voor de dienst gemeente werken zijn de enige nieuwe in vesteringen op het Aardenburgse lijstje voor 1994. Ook de verbe tering van het eerste deel van de Brieverstraat komt dat jaar wel iswaar aan de orde, maar dat besluit is eerder dit jaar al geno men door de gemeenteraad. De naam van de gemeente Sluis duikt verder op tal van bladzij den in de aanbiedingsbrief bij de begroting op. Aardenburg kijkt met de fusie in het vooruitzicht bij de vaststelling van de afval stoffenheffing, toeristenbelas ting, en het rioolrecht al naar zijn huidige buurgemeente. De twee gemeenten passen differen tiatie van tarieven voor de huis- vuilinzameling toe en hanteren hetzelfde tarief voor toeristenbe lasting (waarvan Aardenburg voor het eerst). Eveneens gelet op de fusie 'bevriest' Aarden burg komend jaar het tarief voor het rioolrecht, omdat Sluis een dergelijke heffing nog niet kent. In het hoofdstuk 'bestuurlijke organisatie' meldt het Aarden burgse college dat de bestuurlij ke hoofdzetel van de nieuwe ge meente wordt gevestigd in de Belfortstad, terwijl Aardenburg de ambtelijke organisatie het liefst ondergebracht ziet in zijn eigen gemeentehuis. De Kikkergemeente streeft er verder naar de restachterstanden in de archivering van gemeente werken en sociale zaken zo snel mogelijk weg te werken. Dit me de met het oog op... de fusie per 1 januari 1995. Ook twee hete hangijzers in de begrotingsdebatten die de Aar denburgse gemeenteraad vorig jaar voerde, staan in het licht van de samenvoeging. Het gaat om de instandhouding van het gemeentelijk archeologisch mu seum en de subsidiëring van de peuterspeelzaal. Een oplossing voor het behoud van het museum moet komen uit nauw overleg met de museum commissie, de stichting Vrienden van het Aardenburgs Museum én de gemeente Sluis, schrijft het college. Het is tevens nodig de subsidie aan de peuterspeelzaal nader on der de loep te nemen. Aarden burg moet die afstemmen op de (aanzienlijk hogere) bijdrage die Sluis aan zijn peuterspeelzaal geeft. Twee laatste voorbeeldjes van de prominente rol die de fusie met Sluis speelt in de aanbiedings brief: de uitkeringsadministra ties van de twee gemeenten moet zo snel mogelijk samengevoegd, en de uittreding van Aardenburg uit de gemeenschappelijke rege ling op welzijnsgebied met Oost burg en Sluis komt in een ander perspectief te staan. Vorig jaar besloot de gemeenteraad van Aardenburg tot uittreding uit de regeling, maar het besluit vormt 'in het kader van de fusie met Sluis nog een punt van nader overleg'. Kloosterzande - Op het sport park in Kloosterzande speelt Hontenisse vandaag een vriendschappelijk duel tegen Sluiskil. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Cadzand - In de sporthal in Cadzand is de tenniscompeti- tie voor vrouwen van start gegaan. De combinatie Netty Louws/Elly Niezing liet een sterke indruk achter. Met 18-4 werden Rineke Quaak en Greta van de Slikke verslagen. Spannender ging het er aan toe in het treffen tussen Ineke Brakman/Ann van Hootegem en Marie-Anne Grosveld/Addy Musson. Laatstgenoemden wonnen met een minieme marge van één game. UITSLAGEN Oda Koens/Anneke van Velzen- Koos Vermeulen/Ellen Berckmoes 11-8, Gien Verhagen/Marian de Milliano-Trees Neuhaus/Lilian Heyens 8-10, Fransien Smith/ Mab Pleijte-Carine Dekker/Chel- ly Pieters 7-9, Lya van Dongen/ Christian Dhont-Connie van Ee- nennaam/Marianne Glimmerveen 12-8, Ineke Brakman/Ann van Hootegem-Marie-Anne Grosveld/ Addy Musson 7-8, Dirma Ver- heul/Ina Bartelse-Klazien Min- naert/Claudine Timmerman 0-10, Vera Smits/Elsie Polderman-Jo- sephien ten Braak/Gusta de Waard 12-6, Netty Louws//Elly Niezing-Rineke Quaak/Greta van de Slikke 18-4, Hanny Heijdens/ Marleen Heijens-Corrie Janssen/ Ineke Vinke 11-7, Annie Mabelis/ Marietje de Maillie-Inke van Noord/Brigitte Standaert 8-5, Marijke Brakman/Janneke Goet- hals-Lena Kools/Matty Dees 5-10. Hulst - In de tenniscompetitie voor vrouwen in Den Dullaert te Hulst versloeg in poule C De Stramijntjes met 7-1 Per- daen, vorig jaar nog uitko mend in de B-poule. Perdaen kon pas op de valreep het ene puntje veilig stellen. Tosca Perdaen en Miek van Kerckhoven stonden steeds achter tegen Yvonne Hoefna- gels/Yvonne Vermandel. Eerst met 4-0, daarna met 5-4, maar met nog een minuut te spelen werd toch nog een 5-5-gelijk spel behaald. Verder eindigde Miek van Kerkhoven/Mattie Asselman-Yvonne Hoefnagels/ Tiny Adriaansens in 3-9, Tos ca Perdaen/Dincy Tieleman- Yvonne Vermandel/Térèse Verschueren in 6-7 en Mattie Asselman/Dincy Tieleman- Térèse Verschueren/Tiny Adriaansens werd 6-10. UITSLAGEN Poule B: Doetterniettoe-TZN 2-6, Hontenisse-TAH 0-8, De Drops hots-De Pooter 5-3. Poule C: Abbeel-De Vlasbloem 4-4, Lamir-Vogelvlucht 2 0-8, Perdaen-Stramijntjes 1-7. Hulst - In het wedstrijdcircuit van de tennisschool Hulst deed in poule 1 Frans Vlassen- rood van zich spreken. Hij verraste door Pieter de Klerk met 7-3 te verslaan. In poule twee bij de vrouwen was Gerda Vlassenrood goed op dreef via een 8-6-over- winning op Jacqueline Kints. In poule 3 springen de forse overwinningen van Claudia Vermunt in het oog. Bij de jeugd liet in poule 1 Bianca Morcus een sterke indruk ach ter. Hetzelfde kan gezegd wor den van Philippe de Winter in poule 2. UITSLAGEN MANNEN Poule 1; Pieter de Klerk-Eugène de Maagt 7-6, Luc Cleyman-René de maagt 6-4, Frans Vlassenrood- Pieter de Klerk 7-3. Poule 2: Alex Fassaert-Peter van Remoortere 8-3, Gino Roctus-Jan de Kort 13-1. Poule 3: Sophie van Dierendon- ck-Richard Biesbroeck 5-4, Peter van Laere-Jan Vermeulen 10-3, Peter Vlaeminck-Jo van Hoye 9-4. Poule 4: George Boogaart-Jack Roctus 12-1, Peter Warnier-Arjan van eekelen 13-1, Jan-Joost van 't Veer-Edwin Sinke 7-4. VROUWEN Poule 1: Sonja Fassaert-Marlou Baecke 8-2. Poule 2: Alexandra boddaert- Aniko Simons 7-2, Gerda Vlas senrood-Jacqueline Kints 8-6, Sonja de Witte-Alexandra Bod- daert 5-3. Poule 3: Linda van Eck-Maurena d'Hooghe 5-4, Annelies reitsma- Arianda Kerckhaert 7-6, Arianda Kerckhaert-Jolanda Beek 12-1, Claudia Vermunt-Linda van Eek 15-6. JEUGD Poule 1: Jordy de Schepper-Jordy Heyman 7-3, Bianca Morcus-Per- ry van Heese 6-5. Poule 2: Klaas Alberda-Rebecca Huis 10-4, Philippe de Winter-Bi- anca Vlaeminck 7-5, Debby Kool- Philippe de Winter 8-8. Poule 3: Bram van Hoof-Liesbeth Breepoel 6-4. Hoek - In de Ador-tenniscom- petitie voor mannen in De Braakman te Hoek speelden in poule F SVG 2 en Positivo's met 6-6 gelijk. Voor SVG ver sloeg Yastrxembiec met 6-4 Michielse en won De Reus met 7-3 van Kirkenir. Voor De Positivo's was Te Wieske met 12-2 te sterk voor De Lijser, terwijl Kaan een positieve score van 9-3 be haalde op Noët. In de dubbel spelen was er eveneens sprake van evenwicht doordat De Lij- ser/Noët-Maehielse/Van Drie- sche eindigde in 2-9 en Yastr- xembiec/De Reus-Te Wieske/ Kaan in 6-4. UITSLAGEN Wabeko-Onze Zorg 8-4, Oost- burg-SVG 1 8-4, SVG 2-Positi- vo's 6-6, De Kraker-Ador Sport 2 12-0. In de Ador-mixedcompetitie kende in poule G het treffen tussen Sjans en Boskreek 2 een 6-6-eindstand. Het dubbel ging bij de mannen naar Jacky Faas en Gerard Nieuwdorp via 11-4 op Edgar Brenner en Jos van de Sande. De vrouwen van De Boskreek brachten de stand in even wicht doordat Hendrika Flik- weert en Christine van de Sande met 8-5 zegevierden over Schelstraete/Nieuwdorp. De mixedpartijen werden eveneens keurig over beide partijen verdeeld: J. Faas/A. Van Hurck-M. en E. Brenner 10-6, G. Nieuwdorp/M. Schel- straete-C. Van de Sande/S. Flikweert 5-8, F. Faas/W. Nieuwdorp-H. en S. Flikweert 6-8 en G. Nieuwdorp/A. van Hurck-M. Brenner/J. Van de Sande 10-4.. UITSLAGEN Verschelling-ROB 6-6, Stropie- lek.-Baronie 12-0, Meppers- Team'91 9-3, Van der Poel-Gra- velmix 10-2, De Bart-ZVH 12-0, Sjans-Boskreek 2 6-6. In de dubbelcompetitie voor mannen versloeg Van Dronge- len met 4-2 Stellenaar. Robin Morel bedwong met 5-2 Niek Stellenaar, terwijl Angelo van Drongelen met 6-4 zegevierde over Joris Dhont. In het dub bel konden Stellenaar en Dhont iets terugdoen via 4-3 tegen Van Drongelen/Morel. Oostburg - Oud Sluis is in de hoofdklasse van het West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve zaalvoetbal niet meer het on- klopbare team wat het jaren lang geweest is. Dat bleek nog maar eens afgelopen week toen het opnieuw een punt moest inleveren. Dit tegen het in de onderste regionen verke rende Veteranen. Dat betekent dat na zeven speeldagen Oud Sluis al vijf verliespunten telt. Daar ook Francke Sport in de fout ging, het verloor van rode lantaarn drager OBS/De Jonge, was het niet-spelende Edah/Mijnders de grote winnaar van de afge lopen week. Men moet ver in de ruim twintigjarige geschie denis van het OR AVO terug gaan om een dergelijk span nend competitieverloop voor geschoteld te krijgen. UITSLAGEN Eerste klasse: OBS/de Jonge- Francke Sport 2-1, Oud Sluis-Ve teranen 6-6, ABN/Amro-Rabo 1-5. Tweede klasse: Bon Ami-Sunset Boulevard 3-1, Petrus&Paulus- Van Looy 6-1, Deltan-De Block 2-4, Rode Leeuw-Gemeente Oost burg 6-1, 't Krikje- Petrus&Paulus 10-2. STANDEN Eerste klasse: Edah/Mijnders 6-10, Oud Sluis 7-9, Francke Sport 7-9, Traas 7-8, Rabo 6-6, Albert Heijn 7-6, La Porte d'Or 4-5, ABN/Amro 6-5, OBS/De Jonge 7-4, Veteranen 5-3, Omnip- sort/Boemerang 6-3. Tweede klasse: 't Krikje 7-12, De Block 6-11, Bon Ami 7-10, Sunset Boulevard 7-9, Deltan 7-8, Tele- post 6-6, Rode Leeuw 6-6, Steke- linck 6-4, Gemeente Oostburg 7-4, Petrus&Paulus 7-2, Van Looy 6-0. Derde klasse: Groosman/Hof van Brussel 5-10, De Zwart 5-9, Meeusen 5-7, Riemens 5-4, WOD/ St.-Pierre 5-4, Chez Rene 5-4, Wolf 5-4, Wielewaal 5-4, Van de Sande 5-2, Opties 5-2. Oostburg - Volleybalclub No 20 uit Sluis staat in poule C van de recreatieve volleybal- comeptitie West-Zeeuws- Vlaanderen ongeslagen boven aan. Na drie wedstrijden heeft het al vijf punten voorsprong op nummer twee, YVC uit IJ zendijke. In poule A en B is het verschil tussen de nummers een en twee minder groot. In poule A staat Het Zwin uit Oostburg met zes punten uit drie wed strijden bovenaan, gevolgd door ABN/Amro uit Sluis met vijf uit drie. Truus uit Sluis staat in poule B na twee wed strijden zonder puntverlies aan kop, op kleine afstand gevolgd door het Draaibrugse DSV, dat een verliespunt heeft. UITSLAGEN Poule A: ABN/Amro-Zwin 3-0, W Tack-Hoge Springer 3-0. Poule B: Tmus-ING 3-0, DSV- Rabo Oostburg 3-0, VCG-C1000 0-3. Poule C: YVC-No 20 0-3, Texaco- PenH 1-2. STANDEN Poule A: Zwin 3-6, ABN/Amro 3-5, VC Tack 3-4, Hoge Springer 3-3. Poule B: Truus 2-6, DSV 2-5, C1000 2-3, ING 2-1, Rabo Oost burg 2-0. Poule C: No 20 39, YVC 3-4, Texaco 3-3, P en H 3-2.

de Stem | 1993 | | pagina 15