3 Ophef over ziekenhuisafval PREI EN SLAVIN KEN 'Bergen op Zoom krijgt vrouwelijke VVD-burgemeester' Parachutist verstoort bokswedstrijd Gedetineerde mag niet bij geboorte eerste kind zijn Jeltsin wil president blijven tot juni 1996 Harde porno 06-96.80 Escort Nieuw 06-300.66.66 06-9745 Sex 06-9715 06-96.70 Escort Breda EID Gratis telefoonsex voor vrouwen: 06-4311 Sex voor 2 gratis voor vrouwen 06-4366 Ziekenhuizen betwisten uitlatingen Hirsch Ballin over illegale handel Met v.d. Born valt ten! Grote olievlek op Westerschelde Slachtoffer bombrief overleden dïïÊËfo Roosendaalse lag vier weken dood in haar woning Feyenoord wint foutenfestival Lansink wint opnieuw auto MC verliest onnodig bij MW Ivanisevic ftint in Bercy Verzekeraars: forse verhoging voor bedrijven Post stopt met lichting van brievenbussen om 23.00 uur Prei, kort afgesneden, kilo Slavinken, kilo MB 100 gram 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. rix x_h ESEX direkt apart met n leuk meisje 24 u. p a -.p.m. 06 340 340 26_ Direkt-Privé usjes vertellen je alles Its hun adres en/of telnr -9824/1 pm. Homo Direkt-Apart et hele hete jongens (18 06-9864 nu 50 cpm. 06-9673 1,- p.m. CORT Beauty meisjes j. 150,- p.u., 500,- h. acht h/ned. Cred. Card cc. 06-52876021 Heerlijk vrouwtje ~eeft haar tel. nr. (lOOcpml Supersexdatingü 06-350.250.50 voor snelle contacten in Zeeland. Dames, meisjes, heren en paren direct bereikbaar, ƒ1,- p.m. op niveau Holland Escort Service tel. 013-444021. Direkt apart (75cpm) REDA. Bo 18, Silvia 24, arby 19, Rose 19, Michell Fanny 19, Rita 30 jr. aagweg 456. 076-147510, ok escort. Ass.welkom. lundert Lisa en Nina privé n fotoboek 11-23 u. ma 'm za. 01682-3916. 100% live harde porno Geen wachttijd, 100 cpm. Live sexbox 24 u. 100 cpm Live 06-320.320.61 Nu al 880!! meisjes vertellen u alles, zelfs hun adres en/of tel. nummer. Bel nu 50 c.p.m. 06-320.326.50 Rijpe vrouwen zkn sexcontact 50 cphm 06-350.300.88 Bij U in de buurt! (nog) geheime sexadresjes, 100 cpm. Kies discreet 06-340.350.99 Live Sexcontact Geen wachttijden 10Ocphm Beurt voor de klas NU direkt een afspraakje met een leuk meisje. 06-320*322*33 (100cpm) Hardcore! Lekkere harde ruige porno. Het lekkerste kun je herhalen met je tele foon. 75 cpm. 06.97.94 Bemiddeling voor meisjes van 20 tot 35 jr, bi-jongen 076-226258 133e JAARGANG Vlissingen - Bij de berging van j,et vorige week op de Wester- schelde gezonken Panamees au toschip Aya is gistermiddag een brandstoftank gescheurd. Vol gens Rijkswaterstaat is er onge veer 2,5 kubieke meter brandstof de Westerschelde ingestroomd. Een vliegtuig van Rijkswater staat lokaliseerde een olievlek op de Westerschelde van vijf bij vijf silometer. De olie dreef gistera vond richting Breskens. (ZIE ZEELAND-A5 Tilburg - De 54-jarige Tilburgse vrouw die op 2 juli bij het ope nen van een bombrief ernstig gewond raakte, is dit weekeinde aan de gevolgen daarvan overle den. De vrouw raakte destijds ernstig gewond toen zij bij thuis komst een aan haar geadresseer de brief openmaakte met daarin een tot bom omgebouwde aan steker. Ondanks een uitgebreid onderzoek heeft de politie nog geen verdachte in deze zaak. HET WEER MIN./MAX. 5 7 1 Mistroostig Het sombere, mistroostige weer blijft voortduren. In de ochtend kan het wat nevelig zijn. Ook kan er een beetje motregen vallen. Een troost; de noorden wind stelt niets voor. Roosendaal - De Roosendaalse politie heeft dit weekeinde in len woning aan de Paulus Pot terstraat het levenloze lichaam gevonden van de 61-jarige K. Hoed. De vrouw is ongeveer vier ireken geleden overleden aan uitdroging en ondervoeding. De politie werd gebeld door een tamilielid van de vrouw uit Geldrop. Deze miste de vrouw toen zij anderhalve week geleden het op de verjaardag van haar broer kwam, iets wat ze nooit vergat. De politie trof het inmid dels al in ontbinding zijnde iichaam van de vrouw aan op bed in haar woning. (50ctphm) Moeder Nel is heftig in de weer m. haar nieuwe vriend "Zal ik m'n dochter erbij halen? Ze heeft nog nooit aan sex gedaan!" 06-340.340.55. (50cphm) "Kijk dokter ik heb al m'n haartjes afge schoren. Kunt U beter kijken zo? Oh dokter toch" 06-340.340.21. spannend, sensatie, kost niks! Mannen bellen: 06-9596 1,- p.m. (alleen mannen) Mannen bellen: Super sex nfi~Q894 Sex Direct Svii Telefoonsex 06 iri-U Top Sexcontact 06-963» Live sex 06-320.325.00 Regio sex 06-320.325.9 1,- p.m. (alleen mannen) j 23166 DE STEM i i i i i -V W VANDAAG IN HET SPORT-KATERN Feyenoord heeft de uit schakeling door FC Porto voor de Europa Cup I goed verwerkt. De Rot terdamse ploeg won de derby tegen Sparta, die ontaardde in een specta culair foutenfestival, met 3-4. ZIE SPORT -B1 Jos Lansink heeft giste ren bij de wereldbeker wedstrijd van Jumping Amsterdam zijn derde auto op rij gewonnen. Na Oslo en Helsinki was de Twentse springruiter met Libero H ook in de RAI iedereen te snel af. ZIE SPORT - B4 INHOUD 2 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A5/A6 Consument A7 RTV-programma's A8 Sport deel B Ajvj?t Bieuo^.**- MA AN D A<3 8| NOVEMBER 1993 LOS EXEMPLAAR; MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,60 - ZATERDAG: 1,90 Van onze verslaggever Henk Boot Bergen op Zoom - De 51-jarige Ans van den Berg (WD), oud-wethouder van Den Haag, heeft de beste papieren om burgemeester van Bergen op Zoom te worden. Van onze Haagse redactie Den Haag - De Vereniging van Ziekenhuizen betwist dat er sprake is van illega le handel in ziekenhuisaf val. P. de Jong, voorzitter van de Vereniging, zegt dat in een reac tie op uitlatingen van minister Hirsch Ballin (Justitie) afgelopen zaterdag in Het Parool. Volgens de minister heeft de ge organiseerde misdaad zich ge stort op de verwerking van zie kenhuisafval dat gezondheidsri sico's met zich meebrengt. „Het (het afval-red.) zou verant woord worden verwerkt in een bedrijf over de grens. Daarvoor liet men zich dik betalen. Later bleek echter dat het om pure criminaliteit ging. De controle mechanismen bleken onvoldoen. De opdrachtgevers, ziekenhuizen dus, hebben wel mensen toezicht laten houden, maar die hebben zich op een heel gemakkelijke manier om de tuin laten leiden," aldus Hirsch Ballin in Het Pa rool. Volgens De Jong van de Vereni ging van Ziekenhuizen is er bin nen de ziekenhuizen een zorg vuldig controlesysteem opge steld. Als dit soort praktijken al voorkomen, acht De Jong het 'zeer onwaarschijnlijk' dat het op grote schaal voorkomt. De Jong wijst er op dat de transpor teurs van het ziekenhuisafval een vergunning hebben van de overheid. „Ik neem aan dat de overheid de controle op deze toeleveranciers zal verscherpen." De Jong vindt het merkwaardig dat de bewindsman de zieken huizen niet heeft geïnformeerd over deze kwestie. Hirsch Ballin heeft enkele weken geleden wel de kamercommissie voor milieu zaken ingelicht. Maastricht - NAC leed zaterdag avond in Maastricht onnodig verlies (2-1) tegen MW. De Bre dase ploeg bleef tot grote teleur stelling van trainer Spelbos, die naarstig op zoek gaat naar een op meerdere plaatsen inzetbare verdediger, niet tot het einde bij de les. ZIE sport - bi Parijs - De Kroaat Goran Ivanis evic heeft gisteren het indoor- teanistoernooi in Parijs-Bercy gewonnen. Hij versloeg in de finale de Oekraïner Andrei Med- vedev in drie sets. ZIE sport - b4 Hilversum - De verzekeringspre mies voor bedrijven zullen naar ■erwachting volgend jaar met teker 20 procent stijgen. Dat is nodig door het groeiend aantal 'randstichtingen. Dit zei woord voerder F. Renger van het Ver- 'ond van Verzekeraars gistera vond in Brandpunt. In 1988 wer den 7578 branden aangestoken; ;ong jaar werden 10.950 brand- svichtingen genoteerd, een stij ging van 46 procent. zaken ingelicht. van twintig minuten. De partij werd gewonnen door Holyfield. zie sport - B1 Van onze verslaggeefster bleek dat ze schadelijk waren ken het echtpaar vanwege hun de bevalling te zijn. Onder bege- der goede reder Van onze verslaggeefster Riet Pijnappels Breda - De 33-jarige gedeti neerde H.B., die sinds juni in het Bredase huis van bewa ring De Boschpoort zit, mag van de rechtbank niet bij de geboorte van zijn eerste kind zijn. B., afkomstig uit Hilvarenbeek, zit in preventieve hechtenis op verdenking van handel in xtc, amfetamine en hasj. Zijn 32-jarige vrouw, die vorige week woensdag was uitgerekend, kan ieder moment bevallen. Het echtpaar probeert al negen jaar een kind te krijgen. In die tijd kreeg mevrouw B. drie keer een miskraam. Zij is een zogehe ten DES-dochter: haar moeder slikte tijdens de zwangerschap DES-hormonen, waarvan later bleek dat ze schadelijk waren voor de vrucht. De huidige zwangerschap van mevrouw B. is ook niet pro bleemloos verlopen, maar de ba by kan nu toch elk moment geboren worden. Toch heeft de Bredase rechtbank al twee keer het verzoek van de man om bij de bevalling aanwe zig te mogen zijn, afgewezen. Zijn advocaat, mr. J. Leijendek- ker uit Wijk bij Duurstede, zal vandaag opnieuw de Raadkamer van de rechtbank vragen de be slissing te herzien. Ook behandelend arts R. Bots, hoofd van de afdeling gynaeco- logie/TVF van het Tilburgse St. Elizabethziekenhuis, heeft een verzoekschrift voor strafonder breking bij de rechtbank inge diend. Hij noemt het een 'ele mentair menselijk recht' om bij de bevalling te mogen zijn. „Ik ken het echtpaar vanwege hun verminderde vruchtbaarheid al heel lang. Dit is voor hen een straf die buiten alle proporties gaat." - De gynaecoloog maakt het regel matig mee dat een gedetineerde even vrij komt voor een beval ling. Zelfs voor vruchtbaarheids- behandelingen zoals IVF, aldus Bots. De rechtbank was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Volgens advocaat Leijendekker stond in de schriftelijke afwij zing dat 'het beschermen van het belang van de maatschappij bo ven het persoonlijk belang gaat'. Hij noemt het ronduit 'waanzin'. „Alleen een psychopaat zou je zoiets weigeren. De man is nog niet veroordeeld, hij heeft geen strafblad en is nog nooit eerder in aanraking met de politie ge weest. Hij wil alles doen om bij de bevalling te zijn. Onder bege leiding van justitie. Desnoods met een stalen bal om zijn been of een stok in zijn broek." De gedetineerde zelf zegt 'abso luut' niet te willen vluchten. „Nee, nee, zeker niet. Ik wil alleen bij mijn vrouw zijn. We hebben elkaar negen jaar lang gesteund, iedere keer weer als het fout ging. Nu wil ik niets liever dan bij de geboorte van mijn kind zijn. Daarna ga ik weer keurig terug naar mijn cel." De directie van het huis van bewaring heeft een positief ad vies voor een strafonderbreking aan de rechtbank uitgebracht. Directeur B. Molenkamp zegt niet te weten waarom het ver zoek van B. is afgewezen, maar hij denkt 'dat er wel een bijzon- Van onze Haage redactie Den Haag - PTT Post wil ophouden met de nachtbuslich ting om 23.00 uur. In plaats daarvan komen er vijfhon derd speciale brievenbussen waarin tot 19.00 uur post kan worden gestopt die de volgende dag moet worden be zorgd. Bij de expeditieknooppunten kan tot 21.00 uur post worden bezorgd die de volgende dag moet worden besteld. Nu wordt alleen de zogenoemde 'streekpost' die bij de lichting van elf uur 's avonds wordt opgehaald de volgende dag nog bezorgd, de overige post pas de dag daarop. Het nieuwe systeem van buslichting betekent dat ook de streekpost voor 17.00 uur in de meeste bussen moet zitten om de volgende dag te worden bezorgd. PTT heeft vastgesteld dat er ruim 166.000 poststukken streek post tussen 16.00 uur en 23.00 uur op de bus gaan. Dat is minder dan een half procent van het dagelijkse postaanbod. Op de brievenbussen die om vijf uur worden gelicht, zal worden vermeld waar de dichtstbijzijnde bus is waar nog tot zeven uur post in kan worden gedeponeerd. Gemiddeld is er voor elke Nederlander binnen een straal van vijf kilometer een zeven uur-bus, laat PTT Post weten. (ADVERTENTIES) MSÜ 12.90 1.39 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 13 november a.s. jSHElü Ze staat als eerste op de voor dracht die de vertrouwenscom missie uit de gemeenteraad van Bergen op Zoom aan de Bra bantse Commissaris der Konin gin Houben heeft uitgebracht. Dat melden doorgaans welinge lichte bronnen in de regio en in Den Bosch. Op de voordracht zou ook de naam van staatssecretaris Gabor (CDA) van Landbouw, Natuur beheer en Visserij prijken. De bewindsman, wiens naam al eer der viel voor de burgemeesters post in Apeldoorn, behoorde in ieder geval tot de sollicitanten die door Houben aan de vertrou wenscommissie zijn doorge stuurd. Het CDA hoopt via een zware kandidaat de burgemeesterspost van Bergen op Zoom terug te winnen op de WD. De liberalen gingen daarmee in 1982 via Pie- ter Zevenbergen aan de haal. Niet in de laatste plaats door toedoen van de Bredase burge meester Nijpels, destijds zelf woonachtig in Bergen en toen nog actief in de landelijke poli tiek. Hij had een goede een tree bij wijlen WD-minister Riet kerk van Binnenlandse Zaken. Daardoor moest de nummer een op de voordracht, CDA'er Stad houders, het uiteindelijk afleg gen tegen de nummer drie op die lijst, WD'er Zevenbergen. In het circuit duikt nu-ook de naam van PvdA-ivethouder Wim Dona uit Den Bosch op. Aange nomen wordt echter dat het in Bergen op Zoom vooral gaat tus sen de WD en het CDA, terwijl de PvdA zich vooral op prolon gatie van het burgemeesterschap in Oosterhout concentreert. Bei de procedures lopen min of meer gelijk op. Verwacht wordt dat de opvolger van burgemeester Zevenbergen op 15 januari kan aantreden. De huidige markies van Bergen is per 1 januari 1994 tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap Delfland benoemd. Ans van den Berg wilde gisteren niet ingaan op vragen of zij 'in' is voor Bergen op Zoom. „Maar ik hoop binnenkort wel in een andere functie aan de slag te kunnen gaan", aldus de liberale. Zo viel haar naam gisteren op de Avro-radio ook als mogelijk op volger van D. van Leeuwen- Schut als landelijk voorzitter van de WD. „Dat verrast me", aldus Van den Berg. Ze is nu raadslid en staat voor de Haagse WD derde op de advieslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. „Ik heb mijn partijgenoten laten weten dat ik op zoek ben naar een andere functie". Ze heeft er in de residentie twee perioden als wethouder op zit ten: van 1981 tot 1986 (financiën en organisatie) en van 1990 tot 1993 (financiën, cultuur en me dia). Ze legde dit voorjaar haar functie neer nadat bleek dat het gemeentemuseum in Den Haag mét een groot tekort kampte. Unaniem werd dat deficit op het conto van oud-directeur Rudy Fuchs geschreven, die inmiddels bij het Stedelijk Museum in Am sterdam directeur is. Van den Berg nam echter als wethouder haar politieke verantwoordelijk heid. „We hebben daarover spel regels afgesproken en daar wens ik me aan te houden", aldus Van den Berg die onder meer lid is van de Algemene Energie Raad. Van onze redactie buitenland Moskou - Boris Jeltsin wil tot juni 1996, het einde van zijn ambtstermijn, aanblijven als president van Rusland. Geheel onverwacht sprak hij zich in het weekeinde uit tegen eerder aangekondigde presidentsverkiezingen in juni 1994. Een parachutist verstoorde zaterdagavond in Las Vegas het gevecht om de wereldtitel in het zwaargewicht tussen Riddick Bowe en Evander Holyfield. De man landde in de zevende ronde plotseling op de rand van de ring. Het incident veroorzaakte een oponthoud van twintig minuten. De partij werd gewonnen door Holyfield. zie sport - Bi foto ap der goede reden' voor zal zijn. „Er wordt altijd gekeken naar het belang van de gedetineerde en het belang van de maatschap pij." Meestal gaat de rechtbank wel akkoord, vertelt Molenkamp. Behalve als een gedetineerde vluchtgevaarlijk is, pas veroor deeld is voor een zwaar gewelds delict of bijvoorbeeld betrokken is bij een geruchtmakende zaak, aldus de directeur van De Bo schpoort. Jaarlijks wordt in het Bredase huis van bewaring ongeveer twintig keer een schorsing ver leend. Volgens directeur Molen kamp komt het tegenwoordig zelden voor dat iemand daarna' niet terugkomt, omdat vöör de schorsing zorgvuldig wordt ge keken naar iemands omstandig heden. Het persbureau Interfax meldde dat Jeltsin in een gesprek met journalisten van Russische kran ten verklaarde 'zijn presidentiële mandaat volledig te willen be nutten', maar zich daarna niet herkiesbaar te stellen. Jeltsin bepaalde eind september in een decreet dat op 12 juni 1994 vervroegde presidentsver kiezingen zouden worden gehou den, zes maanden na de verkie zingen voor een nieuw parle ment. Hij komt daar nu op terug. Jeltsin onderstreepte tegenover de pers dat hij zich niet opnieuw verkiesbaar zal stellen. Hij zei de periode tot 1996 vooral te willen gebruiken om een opvolger klaar te stomen die het dan van hem kan overnemen. Om mee te kunnen doen aan de parlementsverkiezingen op 12 december, hebben 21 politieke partijen en bewegingen de beno digde honderdduizend handte keningen verzameld. Daaronder zijn de Communistische Partij van Rusland en de eveneens communistische Russische Volksunie. De 35 in Rusland geregistreerde politieke bewegingen hadden tot zaterdagnacht de tijd om een lijst met de benodigde handteke ningen van sympathisanten in te leveren bij de centrale verkie zingscommissie. Als een stro ming na controle voldoende handtekeningen blijkt te hebben, mag zij een. landelijke lijst met kandidaten opstellen voor het nieuwe parlement, de Staatsdoe- ma. De enige verrassing was de mis lukte poging van het zogeheten Augustus-blok van de succesvol le zakenman Borovoj. Hoewel de liberale beweging 183 duizend handtekeningen verzamelde, bleek de helft ervan vals te zijn, aldus een verklaring van Borovoj zelf. zie ook commentaar - a3 JELTSIN Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de niéuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. I v I WÊÊÈÊmWSSÊÊEBÊSÊÊÊSIÊÈm Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode: Plaats:. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 85.50 maand automatisch 28.45 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats:. kwartaal automatisch83.- bank/gironr In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. DE STEM. EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT

de Stem | 1993 | | pagina 1