en Loonmaatregel van de baan Brand verwoest 43 BBA-bussen Corporaties willen 1400 woningen bouwen voor asielzoekers Informatie verzamelen is soms een hele kunst Sociaal pact moet waarde in de praktijk nog bewijzen Kabinet verwacht dat sociaal akkoord loonkosten beperkt eaal binnenland a3 Verkiezingen en loonstop pESTEM Hirsch Ballin trekt bordeelverbod in DESTEM COMMENTAAR ZIT ER WARMPJES BIJ MET ƒ187.000 BELASTINGVRIJ! I JerelHd ZATERDAG 6 NOVEMBER 1993 doorvoerhaven van de FOTO ARCHIEF DE STEM jn baas zelfs een uitbrander oortdurend willekeurig af- jan-en-alleman'. :zoek vormt echter wel het het luchthaven-schandaal arten. Een andere, niet-Ita- nde van Spadaro blijkt im- d minder dan Claude Wa de man die ruim dertig jaar and bestuurde. Tijdens zijn rden de honderdduizenden or de uitbreidingsplannen gveld en haven uitgegeven, they werd vorige week na derzoek in de kraag gegre- ro is echter buiten schot dat Justitie geen belastend egen hem op poten krijgt, 'e zakenman het eiland kort statie van Wathey in allerijl hebben. Had hij dan toch voor de sterke arm te cio Calvi houdt de Neder- okkenheid bij de georgani- aad hier op. Of beter: hij erlandse gang-van-zaken, te vinden om uitgebreid te et, duidelijk is wel dat de alvi's boek nu reeds inge- t. De plotselinge arrestatie baas Toto Riina in januari r heeft hij op het laatste g in een extra hoofdstuk rwerken. De commotie in over infiltratie door de ge- e misdaad in de landelijke de commotie op de Antillen estatie van Claude Wathey at er genoeg werk in het 'gt voor de maffia-onderzoe- a van de Peetvaders - Fabricio Kritak. ISBN 90-5018-221-6 che en racistische lectuur dmaatschap van het ANS. ff icier van justitie meende et ANS een 'criminele or- satie' is en daarom onder el 140 van het Wetboek Strafrecht valt. ens deze strafzaak ont- ng het Purmerendse raads- voor de Centrumdemocra- R. van de Plas, de dans twee fouten in de dagvaar- Hij heeft in vraaggespre- nooit bekend lid te zijn eest van het ANS, maar bij olitie heeft hij het lidmaat- p wel toegegeven. Ook in boek van Ten Haaf zit een flet van Die Neue Front, partij-blad van de Duitse met daarop een foto van der Plas in 1990. r ook de politieke partij CP eeft volgens het FOK goede acten met een Duitse neo- stische partij, de Nationaal- okratische Partei tschland (NPD). „Onlangs t justitie in samenwerking de Duitse justitie een inval aan bij vijf leden van het fdbestuur in Nederland en e invallen bij de drukkerij tevens drukt voor de NPD. de invallen is hetzelfde ma al gevonden. Ook heeft de '86 jarenlang een letterlijke aling van het verkiezings- amma van de NDP gehad, itie is een vooronderzoek nnen op grond van artikel een criminele organisatie", s het FOK. Haagse gemeenteraadslid de CP '86 Mordaunt beves- de onderlinge contacten. Op /raag of hij de leden van het -nazistische ANS weieens noet, zegt Mordaunt: „Of ik ■n van het ANS weieens zie? is een klein wereldje, bij laaide acties komen de echte istukken elkaar inderdaad wel eens tegen." yan onze Haagse redactie pen Haag - Zestig woningcorpora ties willen op zeer korte termijn )400 semi-permanente woningen bouwen voor de opvang van 4000 asielzoekers. De Nationale Woning raad (NWR) heeft gisteren dit plan aangeboden aan minister D'Ancona (WVC) en staatssecretaris Heerma (Vrom). Het aanbod is afkomstig van corpora ties uit onder meer Breda, Oosterhout, Etten-Leur, Vlissingen, Eindhoven, Veldhoven, Maastricht en Helmond. De corporaties denken niet dat de eer der door het kabinet gevraagde 15.000 woningen in de bestaande voorraad op tijd beschikbaar zullen zijn. Vandaar dat zij nu met dit noodplan op de proppen zijn gekomen. Willen de gemeenten meewerken, dan kunnen de corporaties de bouw van de noodwoningen binnen acht tot twaalf weken garanderen. Deze operatie kan betaald worden uit de bestaande finan ciële regelingen. „Alle andere oplossingen zijn duurder of aanzienlijk minder effectief. Het plan past bovendien in het nieuwe beleid van mevrouw D'Ancona om gemeenten een groter aandeel in de opvang te geven," schrijft de NWR in een toelichting op het aanbod. De semi-permanente woningen zijn be doeld om te voorzien in tijdelijke op vang van nieuwe asielzoekers die nog geen woning in de bestaande voorraad hebben gekregen. De woningen zijn vergelijkbaar met wisselwoningen van technisch goede kwaliteit, die gebruikt worden om bewoners bij stadsvernieu wingsprojecten tijdelijk te herhuisves ten. In het plan van de corporaties wordt uitgegaan van relatief kleine bouwloca ties van maximaal 20 woningen, gele gen in de bebouwde kom, in de buurt van alle noodzakelijke voorzieningen. Want 'integratie van de bewoners mag door de ligging niet bemoeilijkt wor den', stelt de NWR. De woningen kun nen maximaal vijf jaar gebruikt wor den. De Woningraad meent dat met dit plan 'de doorstroming van asielzoekers naar de gewone woningvoorraad beheers baar wordt en vlotter zal verlopen'. Directeur Van Velzen van de NWR hoopt dat het kabinet zal instemmen met dit plan. Anders is hij bang dat de 'huidige discussies over de opvang zullen leiden tot een nog ernstiger vertraging bij de reguliere huisvesting van asielzoekers'. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet heeft gisteren besloten af te zien van een loonmaatregel. Het heeft alle vertrouwen in het centraal akkoord dat werkgevers en vakbeweging hebben gesloten om de werkgelegenheid te bevorderen; een akkoord dat het kabinet zoveel mogelijk zal steunen. i Dat zei minister De Vries van Sociale Zaken en Werkgelegen heid gisteren na een gesprek van een kabinetsdelegatie onder lei ding van premier Lubbers met vakbeweging en werkgevers. Het kabinet beschouwt het ak koord, 'Een nieuwe koers', als 'een belangrijke inzet voor een cao-beleid dat bijdraagt aan rendementsherstel en participa tie' (meer werk). Het kabinet vertrouwt er ook op dat het akkoord in de komende cao-on derhandelingen gestalte zal krij gen. Explosief De Vries had gedreigd de lonen volgend jaar te bevriezen als de loonkosten te hoog zouden wor den. De vakbeweging gaat ervan uit dat het kabinet cao's algemeen verbindend (van toepassing op alle werkgevers en werknemers in een bedrijfstak) zal blijven verklaren en dat het 'de jacht op Van onze Haagse redactie Den Haag - Het nieuwe bor deelverbod is van tafel. Mi nister Hirsch Ballin (Justitie) kreeg gisteren toestemming om het deel van het wetsont werp dat dit bordeelverbod regelt in te trekken. De bewindsman zwicht hiermee voor het verzet van de Eerste Kamer, die in grote meerderheid absoluut niets wilde weten van de invoering van een 'gemeente lijk bordeelverbod'. De bedoeling van de nieuwe re geling was dat gemeenten zelf mogen bepalen of zij al dan niet vergunning uitgeven voor het exploiteren van een bordeel. De Eerste Kamer vreesde dat op deze manier exploitatie van prostitutie in de ene gemeente een misdrijf oplevert en in een andere gemeente niet. Hirsch Ballin moest de Kamer daarin gelijk geven en besloot toen tot schorsing van de beraadslaging. De minister beloofde om met het kabinet te overleggen hoe uit de impasse te geraken. Gisteren werd de knoop doorgehakt: Hirsch Ballin haalt bakzeil. Hirsch Ballins plan maakte deel uit van een wetsontwerp dat de vrouwenhandel moet bestrijden. Het deel dat zwaardere straffen op vrouwenhandel en -exploita tie regelt, blijft gehandhaafd. werknemers' voorlopig zal sta ken. De bonden vinden dat het kabi net de ontslagbescherming niet mag beperken en zich niet te veel moet bemoeien met de rela ties tussen werkgevers en werk nemers, aldus FNV-voorzitter Stekelenburg gisteren na afloop van de onderhandelingen. Het kabinet wil dat ontslagen niet meer vooraf door het arbiedsbu- reau worden getoetst maar ach teraf door de rechter. Het kabi net denkt dat bedrijven eerder personeel aanneemt, als ze er ook weer snel vanaf kunnen. De Sociaal Economische Raad is hierover om advies gevraagd. De'Vries liet zich niet verleiden tot concrete uitspraken over ka binetsbesluiten. Goede richting Voorzitter Rinnooy Kan van de werkgeversorganisatie VNO vindt dat de afspraken tussen werkgevers en vakbeweging en de reactie daarop van het kabi net getuigen van een nieuwe aanpak van de overlegeconomie. Hij wees erop dat de discussie over de werkgelegenheid nog niet is afgelopen. „Maar er is zeker een stap gezet in de goede richting." De vakbonden hebben in het algemeen ook positief gerea geerd op het akkoord dat hun centrale organisaties hebben ge sloten. Alleen de Voedingsbond FNV heeft terughoudend gerea geerd op het centraal akkoord. „Oud beleid in een nieuw jasje," oordeelt deze. Het akkoord heeft de werkne mers niet veel te bieden, vindt de Voedingsbond. Zij voelt er niets voor cao's die voor volgend jaar al zijn afgesloten open te breken. Maar nu het kabinet heeft beslo ten de loonmaatregel van tafel te halen, is de bond toch bereid het centraal akkoord aan zijn leden voor te leggen. Ook de coalitiepartijen zijn te vreden. Het CDA-Kamerlid Terpstra meent dat weer eens is bewezen dat de sociale partners hun verantwoordelijkheden ken nen. Zijn PvdA-collega Van Zijl wijst er wel op dat het nu aan komt op de uitwerking van het akkoord in de verschillende cao's. Beide Kamerleden stemmen in met het voornemen van De Vries om gewoon verder te gaan met de discussie over het verbindend verklaren van cao's. De Vries zal hierover binnenkort een notitie naar de Kamer sturen. FOTO ANP Niet meer dan geblakerde karkassen bleven over na de brand in de remise van de BBA. Van onze verslaggevers Den Bosch - Bij een brand in een remise van het vervoers bedrijf BBA in Den Bosch, zijn in totaal 43 bussen ver woest. De BBA moest giste ren bussen lenen bij touring car-bedrijven en bij de BBA in Breda, Tilburg en Eindho ven om het passagiersvervoer door te kunnen laten gaan. Met elf agenten speurt de Bos sche gemeentepolitie naar de oorzaak van de spectaculaire brand die gistermorgen tussen vier uur en half zes de Bossche busremise compleet verwoestte. De politie houdt er nadrukkelijk rekening mee dat de brand is aangestoken. „Bussen hebben niet de neiging om spontaan tot ontbranding te komen," zegt brandweercom mandant Hans van Dam. In de remise van de busonderneming NZH in Alkmaar gingen bij branden in december en januari nog in totaal 52 bussen en een auto in vlammen op. Een 24-jarige Alkmaarder heeft in tussen bekend die branden ge sticht te hebben. Het vuur kon in de goeddeels open stalling in Den Bosch zo snel om zich heengrijpen omdat brandwerende voorzieningen daarin ontbreken. „Met een sprinklerinstallatie had deze brand nooit zo om zich heen kunnen grijpen," zegt Jan Hein de Rooij, hoofd technische dienst van de BBA. De brand in de busremise van de BBA in Den Bosch heeft slechts een beperkt deel van de reizigers gisterochtend in de problemen gebracht. De passagiers reageerden meest al verrast op de geboden luxe van de touringcars. „Vanochtend vroeg er eentje of ik de televisie wilde aan zetten. Voor het jour naal," aldus een chauffeur. Werknemers van de BBA reden met de touringcars mee voor de administratieve werkzaamheden en het wijzen van de weg. „Want voor hem Is dit natuurlijk vreemd terrein," zegt een BBA- werknemer, wijzend naar de be stuurder. „Hij rijdt normaal op Toscane of Rome." „De passagiers vatten het alle maal heel sportief op. Niemand klaagt erover", zegt een gelegen heidschauffeur. In zijn spiegel ziet hij hoe een vrouw met haar hand tegen het plafond wrijft. Hij weet wat zij zoekt. „Nee, mevrouw er zijn geen halteknop jes. Maar als u 'tingeling' roept dan weet ik genoeg." Na een paar geschreeuwde 'tin- gelings' is het eindpunt in Maaspoort bereikt. Even later gaan de deuren open voor een vrouw. Zij duwt de BBA-werk- nemer 15 cent in de hand: „Dan kunnen jullie vast sparen voor een nieuwe bus." De busmaatschappij denkt dat het drie maanden kost kosten om het verloren gegane materi eel te vervangen. Zij becijfert de schade op tien a vijftien miljoen gulden. (ADVERTENTIES) VOOR DE volksgunst wijkt alles. Spraken de regeringsfracties zich tot nu toe niet uit over de door minister De Vries van Sociale Zaken voorgestelde loonmaatregel, nu werkgevers en werkne mers samen overeengekomen zijn hun achterbannen te advise ren tot loonmatiging in 1994, zijn CDA en PvdA er als de kippen bij om de loonstop van De Vries van tafel te vegen. In het zicht van de verkiezingen is het moeilijk hard op te treden. Dat de sociale partners elkaar hebben kunnen vinden, is een goed ding. De penibele economische situatie vraagt om eensge zindheid. De inhoud van het akkoord stemt eveneens niet ontevreden. Voor het herstel van de bedrijfsresultaten en voor een aanpak van de werkeloosheid mag best een veer gelaten worden. Scholing en uitbreiding van deeltijdbanen, twee andere zaken die in de overeenkomst genoemd worden, kunnen werk zoekenden aan arbeid helpen. Dat daar een loonoffer voor gevraagd wordt, is acceptabel. De positieve reacties van de politieke partijen zijn echter overdreven. Het centraal akkoord is geen wet of regel. Het is niet meer dan een aanbeveling. De bonden en de werkgevers in de verschillende bedrijfstakken kunnen er mee doen wat ze willen. De eerste reacties uit kringen van de vakbeweging wijzen daar al op- De coalitiepartners weten dat ook wel. Het toegeven daarvan komt hen slecht uit. Dan zouden ze immers, als het hen ernst is met hun bezorgdheid voor werkgelegenheid en economie in het komende jaar, achter De Vries moeten blijven staan en hem de wettelijke mogelijkheid tot regulering van het arbeidsvoorwaar denbeleid niet uit handen moeten slaan. In verkiezingstijd durft echter niemand de volksgunst te tarten. Ontdek op onze voorlichtingsdag de wereld van informatie in schrift, beeld, geluid en chip. Zaterdag 13 november 9.30-15.00 uur, informatieronden om 10.00 en 13.00 uur. Prof. Cobbenhagenlaan 13, Tilburg, tel. 013-635250. Vraag de krant 'Informatiekunde' aan. Hogeschool Midden-Brabant ZIE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT REAAL REGELT 'T ALLEMAAL! VERZEKERING MS l? Een kordaat beeld enige weken geleden. Maij-Weg- gen opent in alle vroegte de allereerste carpool-strook van Nederland. Dat per kilometer vele miljoenen verslindende stukje snelweg is aangelegd om zichtbaar iets aan de files te doen. Een zichtbaar zelfvoldane Hanja verricht daar de openingshandeling, nadat ze in auto met chauffeur is aangevoerd. Hoe zal Blozekriekske van Verkeer en Waterstaat reageren, nu blijkt dat de desbetreffende carpool-strook de lengte van de files alleen maar verergert? Ik zag gisteren op tv een man van Rijkswaterstaat uitleggen dat, sinds er op die snelweg een carpool- strook is, de files veranderd zijn van korte, brede verkeersopstoppingen in smallere, maar vooral lange re stremmingen. Je kunt je verkneukelen om zoveel volstrekt genegeerde wetmatigheden, maar eigenlijk is het diep triest. Het vooruitzicht dat Blozekriekske straks misschien rich ting Europarlement vertrekt, kan die pijn niet verzach ten. Niet alleen ziet ze in de tussentijd misschien nog kans om Nederland op te zadelen met onmogelijkheden als de TGV en een bovengrondse Betuwelijn, maar de geschiedenis leert bovendien dat mislukkingen in eigen land het heel ver kunnen brengen in 'Europa'. Van mij mogen ze vanaf heden tot na de Europese verkiezingen Hanja chauffeur maken op een stadsbus in Den Bosch. Alhoewel, zo'n in de as gelegde remise is als beeld niet eens sterk genoeg om te laten zien hoe afgebrand deze minister eigenlijk is. MERIJN BINNENLAND KORT Kladderaars hakenkruisen aangehouden Rotterdam - Een 18-jarige en een 22-jarige man uit Zuid-Hol land hebben bekend in de dorpen Heenvliet en Geervliet racistische leuzen te hebben aangebracht op een joodse begraaf plaats en een groot aantal gebouwen te hebben beklad met hakenkruisen, keltenkruisen en racistische leuzen. De mannen hebben verklaard dat de extremistische bekladdingen in de Rotterdamse Tarwewijk, enkele dagen daarvoor, hen op het idee hadden gebracht er met de verfspuit op uit te trekken. Ze deden dat in beschonken toestand. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt wegens discriminatie en vernieling. De kosten voor het verwijderen van de verf, enkele tienduizenden guldens, moeten ze vergoeden. Verdachten semtex-transport nog vast Den Bosch - De twee verdachten, die eergisteren in Eindhoven bij een politieactie op de Aalsterweg zijn aangehouden en in het bezit bleken van drie kilo uiterst explosief semtex alsmede tien ontstekers, zijn gisteren aan de rechter-commissaris in Den Bosch voorgeleid. Deze heeft de 32-jarige verdachte uit het Belgische Beveren tien dagen in bewaring gesteld. Een besluit over de inbewaringstelling van de 47-jarige Budelse verdachte is tot maandag aangehouden. Semtex is in het verleden vaak gebruikt voor terreuracties, onder meer door de IRA en door terreurgroepen uit de Arabische wereld. Of de aangehouden verdachten bindingen hebben in die richting is niet bekend. Recht op bijdrage voor leerlingen Den Haag - Leerlingen die geen recht hebben op een studie beurs, kunnen - als hun ouders niet te veel verdienen - een tegemoetkoming krijgen in de studiekosten. De regeling geldt bijvoorbeeld voor middelbare schoolleerlingen onder de 18 jaar. Zij kunnen hun les- of collegegeld plus extra studiekosten vergoed krijgen als hun ouders niet meer verdienen dan een belastbaar inkomen van 39.170 gulden per jaar. Ook leerlingen en studenten boven de 18 kunnen in aanmerking komen voor deze regeling. Zij hebben in principe recht op studiefinanciering, maar dat geldt niet voor jongeren die deeltijdonderwijs volgen. Zulke studenten krijgen nu ook recht op enige tegemoetkoming in de studiekosten. Zij mogen dan zelf in de drie maanden die aan het nieuwe studiejaar vooraf gaan, niet meer verdiend hebben dan 5280 gulden netto. Boutros Ghali naar Nederland Den Haag - Boutros Ghali, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, komt 19 en 20 januari voor een officieel bezoek naar Nederland. Hij komt op uitnodiging van The European Club, een onafhankelijke organisatie die zich inzet voor internationale culturele uitwisseling. Het programma voor het tweedaagse verblijf staat nog niet helemaal vast. Rijksoverheid blijft krimpen Den Haag - Het aantal mensen dat bij de rijksoverheid werkt, is deze kabinetsperiode afgenomen van 149.942 volledige banen in 1990 tot 146.983 in 1994. Komend jaar zal het personeelsvolume van de rijksdienst afnemen met 1400 volledige banen méér dan was voorzien in'de Grote Efficiency Operatie (GEO). Dat is het gevolg van onder meer de terugdringing van het ziekteverzuim, efficiënter werken en privatiseringen. Tegenover de inkrimping van overheidspersoneel staat een uitbreiding van 1800 volledige arbeidsplaatsen in 1994. Die toename komt vooral door uitbreiding van het aantal.gevange niscellen en door bestrijding van fraude en georganiseerde misdaad. Door Pieter Willemsen ZELF VINDEN beide meester koks Rinnooy Kan en Stekelen burg zonder twijfel dat ze met hun centraal akkoord een bui tengewoon smakelijke maaltijd hebben bereid. En tot hun vreugde zijn ze er gisteravond ook in geslaagd het kabinet er van te overtuigen dat het waar lijk om een voedzame hap gaat die vele helende ingrediënten bevat en heilzaam zal werken op de eters. Maar voorzitter Stekelenburg van de FNV en zijn collega Rinnooy Kan van het VNO we ten wat alle meesterkoks weten die een nieuw gerecht hebben toebereid: pas als de gasten vol daan achterover leunen na het nuttigen van de hele maaltijd, staat vast dat er een nieuw culinair hoogtepunt is bereikt. Zover is het met de agenda voor het cao-overleg 1994, 'Een nieu we koers', nog niet. Dat het akkoord door de besturen van de werkgeversorganisaties en door de bonden van de vakcen trales zal worden aanvaard, is aan weinig twijfel onderhevig. Die besturen en die bonden hebben over de schouders van hun voormannen meegekeken toen het akkoord vorm kreeg. Maar uiteindelijk zullen de vak bondsleden en de ondernemers in de dagelijkse praktijk met de afspraken uit de voeten moeten kunnen. Er zullen cao's moeten worden afgesloten die in de da gelijkse praktijk aan het beoog de doel beantwoorden. Of die cao's in alle opzichten vernieu wend zullen zijn, moet worden afgewacht. Vice-voorzltter Karin Adel- mund van de FNV vergeleek dit akkoord donderdagavond met de beroemde overeenstemming die Kok (toen nog FNV) en Van Veen van het VNO in 1982 be reikten over loonmatiging in ruil voor werkgelegenheid. Ook dit akkoord bevat diezelfde in grediënten, maar in een veel ruimere dosering. Nu gaat het om meer dan een pas op de plaats. Het gaat de komende jaren voor velen om stapjes te rug. Er zijn meer verschillen. In 1982 was de economische toe stand ernstig, maar beheers baar, dachten we toen nog. We hadden een duidelijk Neder lands probleem waarvoor Kok en Van Veen een Nederlandse oplossing hadden bedacht: even pas op de plaats met de lonen, korter werken, vroeger uittre den en klaar is Kees. We zijn ruim tien jaar verder en Kees is nog lang niet klaar. Want we moeten weer matigen en zelfs nog meer dan destijds. Even leek het de afgelopen ja ren met de economie iets beter te gaan, maar de laatste jaren is het weer kommer en kwel. Al ons minder werken en ver vroegd uittreden heeft niet ge leid tot het blijvende econo misch herstel dat we ervan ver wachtten. Jongeren hebben weer veel moeite om aan de slag te ko men. Vooral de slecht opgeleide en de allochtone jeugd is vrijwel kansloos op de arbeidsmarkt. En inmiddels zijn ook veel ouderen uit het arbeidsproces gewipt. En niet alleen het onge schoolde werk dreigt uit Neder land en uit Europa te verdwij nen, ook de beter geschoolden lopen een kwade kans hun baan te moeten afstaan aan goedko pere collega's in Azië of Zuid- Amerika. Ruim tien jaar geleden was er nog een sociale zekerheidsstel sel dat een tamelijk royale in druk wekte en hadden we nog betaalbare vut-regelingen waardoor het allemaal niet zo rampzalig leek een punt te zet ten achter het werkend leven. Inmiddels is gebleken dat de vut amper meer te betalen is en is de sociale zekerheid nogal fors uitgekleed. Door al die verschijnselen wordt een beroep op de solida riteit door veel werknemers met argwaan tegemoet getreden. Wie nog aan de goede kant staat van de scheidslijn tussen kans rijk en kansarm, laat zich wei nig meer gelegen liggen aan de problemen aan de andere kant van de grens. Te vrezen valt daarom dat de bereidheid tot loonmatiging waarop in dit akkoord een be roep wordt gedaan, in de prak tijk niet zo groot zal zijn. Na tuurlijk zullen werknemers be reid zijn te matigen als het alternatief is dat ze hun baan verliezen. Maar in loonmatiging voor het scheppen van werk, geloven veel werknemers niet meer. De geluiden uit de vak bondsachterban zijn wisselend, maar wat dit betreft niet onver deeld hoopgevend.

de Stem | 1993 | | pagina 3