1,5 ton voor kinderopvang 'Politieke debat nooit geschuwd' 'Kritiek op mij niet terecht' 'Vers Benefietco Terneuzens college reserveert geld voor nieuw onderkomen Knuffelhonk RTL5 op kabel kost abonnees een kwartje POLITIE RAPPORT i TH PLAATSELIJK NIEUWS Staten kunnen alleen 'kiezen' voor tunnel Commissaris 6 miljoen meer voor Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Onderzoek naar nauwere samenwerking ziekenhuizen Zaterdag- en zo houden voor he samen duivenm DE STEM ZEELAND Lokale omroep zendt algemene beschouwingen uit Feestavond Bouw- en Houtbond FNV in Hulst Provincie Zeeland kort subsidie aan landbouwclubs Hamelink (GPV/RPF) na 18 jaar uit Terneuzense raad Dag van de Kunstuitleen in het teken van hedendaags realisme De Zeeuw wil nog eens vier jaar wethouder zijn in Terneuzen GS: 'WOV haalbaarder dan ooit" Peuterspeelzaal 't Hobbelpaardje viert feest Activiteiten van ANBO Breskens DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 C3 I pE STEM Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen anderhalve ton vast reserveren voor een nieuw onderkomen van kinderdagverblijf Het Knuffelhonk en de administratie van de stichting Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen. Het veiligstellen van dat bedrag gebeurt vooruitlo pend op die nieuwe huisvesting. Die is nog niet gevonden. De stichting Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen denkt aan de bouw van een noodge bouw, maar het is nog onduidelijk of en wanneer die wens te verwezenlijken is. Het Knuffelhonk is nu gevestigd in een huis aan de Van Swindenstraat in Terneuzen. Maar daar moet het kinderdagverblijf verdwijnen op advies van de brandweercommandant. Die ontdekte dat het in geval van brand te moeilijk is een veilig heenko men te vinden. Dat kan op de bovenverdieping namelijk alleen langs de trap in het huis. Daarnaast streeft de stichting Kinderopvang er naar de administratie zo snel mogelijk elders onder te brengen. Die is nu ondergebracht in kantoor containers die op de speelplaats van het dagver blijf De Wip-Wap staan. De haast van burgemeester en wethouders met de reservering van geld voor de vervangende huisves ting zit hem in het feit dat het Rijk nu nog financieel zijn steentje bijdraagt. Straks komt daar Van onze verslaggever Terneuzen - De toevoeging van de commerciële televisiezen der RTL5 aan het programmapakket voor kabeltelevisie kost de abonnee een kwartje in de maand extra. Hij hoeft dan niet het station Sky Channel of Discovery Channel te missen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen stellen voor tot deze uitbreiding van het zenderpak ket in de gemeente. Het college neemt daarmee het standpunt van de Raad van Overleg voor kabeltelevisie in Zeeuws-Vlaanderen over. De raad sprak zich afgelopen juni uit voor toevoeging van de programma's van RTL5 en de Amerikaanse muziekzender MTV. Dat zou aanvankelijk ten koste moeten gaan van Sky en Discovery Channel. Maar de raad spreekt zich nu uit tegen de inwisseling van andere zenders ten gunste van RTL5 en MTV. Beter is een uitbreiding Van onze verslaggever Terneuzen - De behandeling van de gemeentebegroting 1994 van Terneuzen op 25 november is dit jaar voor het eerst te volgen via de Terneu- zense lokale omroep SLOT. Elk half uur wordt vanuit het stadhuis rechtstreeks verslag ge daan van de begrotingsbehande ling. De uitzending begint om 10.15 uur, het tijdstip waarop de behandeling van de begroting van start gaat. Achterliggende gedachte van de ze uitzending is dat de behande ling van de begroting belangrijk is voor de Terneuzense bevol king. Voor de inwoners is het nu voor het eerst mogelijk in de huiskamer op een eenvoudige manier meer informatie te krij gen over gemeentelijke aangele genheden. De lokale omroep SLOT is te ontvangen op de frequentie 107.8 FM en via de kabel op 88.1 FM. van het programmapakket met één kanaal (RTL5). Over het al dan niet verschijnen van MTV op het Zeeuws-Vlaamse kabelnet rept het voorstel van B en W van Terneuzen met geen woord. De raadscommissie Vrom brengt donderdag 11 november advies uit aan het college. Hulst - De Bouw- en Houtbond FVN Hulst houdt zaterdag 6 no vember de jaarlijkse feestavond voor alle leden en hun partners. Dat gebeurt in het Hof van Vlaanderen, aanvang 19.30 uur. Zoals gewoonlijk krijgen de aan wezigen eerst een diner voorge schoteld. Vervolgens kunnen de dansliefhebbers de benen strek ken op de klanken van het Jum bo Trio. Tussen de bedrijven door zijn er enkele loterijen. De leden kun nen zich voor deze avond opge ven bij een van de bestuursleden. Van onze verslaggever Middelburg - Het dagelijks pro vinciebestuur wil de subsidies intrekken van de Stichting Meer Onderzoek Groenteteelt en de Stichting Nederlandse Uienfede- ratie. Het gaat om 11.500 gul den. Het belangrijkste argument voor deze korting op de toch al nood lijdende landbouw is, dat het provinciebestuur liever doelge richte landbouwprojecten met geld steunt dan verschillende or ganisaties in de sector. F. Hamelink: „Tijd voor een nieuw gezicht" foto camile schelstraete Van onze verslaggever Middelburg - De Stichting Kunstuitleen Zeeland houdt op zaterdag 6 november weer haar jaarlijkse Dag van de Kunstuitleen. De Kunstuitleen Goes, die van Middelburg en van Vlissingen worden van 10.00 tot 17.00 uur opengesteld. Nieuwe leden krijgen een gratis abonnement tot 1 januari. Daarnaast is er een speciaal voor deze dag 'ontworpen lino van Janpeter Muilwijk te koop. De lino is gemaakt in een oplage van dertig exemplaren. In elke kunstuitleen wordt er een lezing gehouden over hedendaags realisme. In Goes en Middelburg worden ze verzorgd door Ton van Kempen, respectievelijk om 11.00 en om 14.00 uur. In Vlissingen spreekt Nico Out om 14.00 uur over dit onderwerp. Raadslid F. Hamelink van de GPV/RPF-fractie in Terneuzen verlaat vol gend jaar de Terneuzense gemeenteraad. Hij is dan achttien jaar het gezicht geweest van de fractie. De combinatie raadslid en directeur van het so ciaal werkvoorziening schap Dethon vond hij voor zichzelf niet langer verenigbaar. Dethon is immers min of meer ei gendom van de Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Van onze verslaggever Frank van Cooten Hamelink vond het na achttien jaar ook wel tijd worden voor een nieuw gezicht. „Het is al weer de achttiende keer dat ik de algemene beschouwingen schrijf. Breng ik met die be schouwingen nog iets nieuws in. Ik betrapte mezelf op die vraag. Voor mij een duidelijk signaal", zegt de voorman van de GPV/ RPF-fractie. Hamelink werd in maart 1976 beëdigd door de toenmalige lo co-burgemeester R. Barbé. Een heel andere tijd dan nu. „Het was de periode van stabilisatie. Er waren niet al teveel nieuwe ontwikkelingen. Maar in '78 werd het structuurplan Binnen stad en het Verkeerscirculatie plan ontwikkeld. Deze plannen zijn nog steeds actueel. Denk aan de vernieuwing van de bin nenstad en de ontwikkelingen rondom de Axelsedam. De uit voering duurt inderdaad erg lang. De belangrijkste reden is het geld. Dus moet je deze zaken over een langere termijn sprei den". De laatste jaren veranderde er veel in Terneuzen. Nieuwe plan nen zagen het levenslicht. Het stadsvernieuwingsproject Stee- nen Beer en de Oostelijke uit breiding, om er maar eens een paar te noemen. Hamelink be aamt dat Terneuzen nog nooit zoveel plannen ineens heeft ge had. Hij kent de kritiek vanuit een deel van de bevolking ook. Al het geld gaat op aan de grote projecten, er blijft weinig meer over voor andere zaken. Stimulans Toch zijn Steenen Beer en het nieuwe stadskantoor in de ogen van Hamelink belangrijk. „Ter neuzen heeft een stimulans no dig om meer uitstraling te krij gen dan het nu heeft. Vooral de binnenstad hangt momenteel als los zand aan elkaar. Uiteraard is de oorzaak van deze plannen wel dat andere zaken minder aan bod komen. Het ambtelijk appa raat is veel tijd kwijt aan deze projecten". In de jongste algemene beschou wingen riep Hamelink de alarm fase over Terneuzen uit. De Scheldestad heeft twee miljoen gulden nodig om de achterstand op bepaalde terreinen in te lo pen. „Om dat aan te pakken mag belastingverhoging nooit het eerste doel zijn. Daarom vonden we het heel belangrijk dat Stee nen Beer geen belastingverho ging voor de burger met zich zou meebrengen. Dus moet worden gekeken naar doelmatiger wer ken en jezelf de vraag stellen welke taken afgestoten moeten worden. Ook kun je jezelf afvra gen of iedere wijk een welzijns- accommodatie nodig heeft. Een Terneuzense wijk is niet te ver gelijken met een dorp". Natuur Terug naar zijn beginperiode. Hamelink noemt twee specifieke veranderingen. „De milieupro blematiek is een heel belangrijke verandering geweest. Nu bestaat een conflict tussen de economi sche ontwikkeling en de gevol gen voor natuur en landschap. Ik herinner me nog een discussie van vroeger over het bestem mingsplan Buitengebied. Dat ging meer in de sfeer van dat de landbouw ongestoord zijn gang moest gaan. Natuur en land schap mochten niet al teveel be lemmeringen zijn. Dat is toch wel wat veranderd. Ook op het gebied van de drugo verlast. Begin jaren tachtig was dat probleem ook al in de pictu re, zo was er een straathoek werkster aangesteld, maar de overlast was minder ernstig. De omvang van het probleem is Van onze verslaggever Terneuzen - Wethouder W. de Zeeuw van Terneuzen vindt de kritiek van met na me de gemeenteraadsfracties van D66 en PvdA op zijn functioneren onterecht. Vol gens beide fracties is er op zijn beleidsterreinen onder wijs, cultuur en sport de af gelopen vier jaar maar bitter weinig van de grond geko men. D66 geeft de wethouder een onvoldoende. De Zeeuw zei gisteren in een reactie dat deze kritiek niet op zijn naam kan worden geschre ven. De kritiek spitst zich vooral toe op het nog steeds ontbreken van een goede huisvesting voor Toonbeeld, op de opvang van anderstalige leerlingen die nog steeds geen dak boven hun hoofd hebben en de theaterproblema- tiek. „Het zijn onterechte verwijten. Kijk, er hangt een prijskaartje van twintig miljoen gulden aan de bouw van een nieuw theater. Dat geld is momenteel niet in kas maar dat wil niet zeggen dat het theater er nooit komt. Op dit moment is de bouw uitgesloten. Voor de huisvesting van Toon- beeld geldt hetzelfde financiële verhaal. Er zijn wat locaties be keken, maar die zijn afgeketst vanwege het geld. Er wordt ove rigens nog steeds gekeken naar de mogelijkheid van een combi natie stadskantoor en een cen trum voor kunstzinnige vor ming". Ook de kritiek dat De Zeeuw weinig heeft gedaan om voor een opvang van de anderstalige leer lingen te zorgen wijst hij van de hand. „Er is overleg geweest met de andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten, de provincie en het onderwijsveld. Daarnaast heb ik contact gehad met het Rijk over deze zaak. Dat de opvang niet in een stroomversnelling is geko men ligt niet aan mij. Ik heb volgende week donderdag een overleg met de rectoren van het voortgezet onderwijs die een eindbod op tafel leggen. Ik sluit een oplossing niet uit". Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting op 25 no vember moet volgens De Zeeuw blijken wat de realiteitswaarde van de kritiek is. „De soep zal dan niet zo heet worden gegeten als die is opgediend. Ik loop lang genoeg mee om dat in te schat ten. Deze begroting is de laatste die door de huidige gemeente raad wordt behandeld. Dus wor den er wat speldeprikken uitge deeld. Sommige fracties doen dat minder bedekt dan andere". Naast de kritiek van de fracties kreeg De Zeeuw ook de nodige verwijten van voorzitter W. de Meijer van het afdelingsbestuur van de WD in Terneuzen naar zijn hoofd geslingerd. Volgens De Meijer zou er vooral vanuit de achterban en de ambtenaren op het gemeentehuis veel kritiek zijn op zijn functioneren. De Zeeuw proeft hieruit dat de voorzitter probeert de poten on der zijn stoel vandaan te zagen. „Ik had liever gehad dat De Meijer dat rechtstreeks tegen mij had verteld en niet te spreken over kritiek vanuit de achterban en ambtenaren. Want daar gaan mijn haren recht van overeind staan. Want hierdoor blijf je als voorzitter zelf buiten schot en daar hou ik niet van. Zo ga je toch niet met elkaar om. En het werd als zeer vreemd beschouwd dat ik ondanks de kritiek toch op de tweede plaats van de kan didatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen ben geplaatst. Mensen vroegen mij waar de voorzitter in hemelsnaam mee bezig is. Maar de kritiek blijft uiteraard vervelend". Volgens voorzitter De Meijer rommelt het al een paar maan den tussen de afdeling en wet-' houder De Zeeuw. „De kritiek is er en dat is al meermalen tegen De Zeeuw gezegd". De Zeeuw voelt zich ondanks de kritiek niet uit het veld geslagen. Hij wil nog zeker vier jaar door als wethouder. „Uiteraard maak je fouten of blijven dingen lan ger in de kast of in de la liggen. Ik had het ook liever anders gezien. Ik wil natuurlijk nog een tweede periode wethouder zijn. Ik ben met hart en ziel aan Terneuzen verslingerd. De stad is mij aan het hart gebakken". Op 16 november wordt tijdens een besloten ledenvergadering de kandidatenlijst vastgesteld. Op de eerste plaats staat W. Gosselaar gevolgd door De Zeeuw. „Dan worden spijkers met koppen geslagen", aldus De Meijer. „Dan wordt bekeken of we de concept-lijst aanhouden. Uiteraard is de wens van De Zeeuw om weer wethouder te worden bekend maar dat moet nog maar blijken. Een beslissing over het wethouderschap wordt 16 november nog niet genomen. Dat zien we in maart wel na de verkiezingen". Volgens De Meijer wordt lijst trekker Gosselaar zeker geen wethouder. „Hij is dijkgraaf en dat is een dagtaak. Is dus niet te combineren met een wethouder schap". Wethouder De Zeeuw: „Er worden wat speldeprikken uit gedeeld. Sommige fracties doen dat minder bedekt dan andere foto archief de stem Woninginbraak Terneuzen In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebro ken in een woning aan de Westkolkstraat te Terneuzen. Meegenomen werden een videorecorder,een radio cassetterecor der, een magnetron en een aantal pakjes sigaretten. Verder werd een in de woning aanwezige zwart wit kleuren televisie vermeld. wellicht verandering in als een nieuwe maatregel van kracht wordt. Het bedrag dat de gemeente dan ontvangt, is zeker niet genoeg voor ingrijpende investeringen in de accommodatie, aldus het colle ge. Dat geld is er momenteel wel. Bovendien, als Terneuzen geen bestemming heeft voor de ander halve ton rijksgeld, moet het bedrag worden terug betaald aan het ministerie van WVC. De raadscommissies financiën en welzijn brengen woensdag 10 november advies uit aan het college over het voorstel. Sas van Gent SOOS - De soos voor alleen staanden van Terneuzen en omgeving houdt zaterdag 6 november een dansavond in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent, aanvang 20.00 uur. De muziek wordt ver zorgd door het Duo Hol lywood. Er wordt weer bingo gespeeld en een loterij gehou den. ROMMELMARKT - Vrienden van De Redoute voeren diver se acties voor de uitbeiding van de recreatiezaal. Nu wordt woensdag 10 november een rommelmarkt gehouden in het bejaardentehuis van 13.00 tot 17.00 uur. Tevens is er een rad van avontuur en voor de kleintjes is er eendjes vissen. Van onze verslaggever Middelburg - Provinciale Staten van Zeeland kunnen niet meer kiezen of er een brugtunnel over of een tunnel onder de Westerschelde komt, zoals met name het CDA nadrukkelijk en herhaaldelijk vraagt. door het drugtoerisme groter ge worden. Wij blijven nog steeds een voorstander voor de bestrij ding van zowel soft- als hardd rugs. Vooral om het imago van Terneuzen te verbeteren". Politieke debat Hamelink besefte in al die jaren de beperkingen van eeiï een mansfractie. „Maar je maakt on derdeel uit van het bestuur en speelt daarin je rol. Ik probeerde mijn standpunten en opvattin gen vanuit de partij en mijn politieke inzichten in te brengen. Reden dat ik het politieke debat niet schuwde. Heb het nooit zo gezocht in moties of amende menten. Die werden aangeno men of verworpen. Voor de be sluitvorming speelden ze een mindere rol". Hamelink houdt er niet van eni ge wapenfeiten te noemen. „Er is niemand die bepaalde zaken op zijn naam kan schrijven. Het is een deel van het bestuurlijke proces. Ik heb dat naar mijn beste vermogen gedaan". Hamelink vindt het toch jammer dat hij volgend jaar voor de laatste keer de raadszetel achter de tafel schuift. „Ik heb het werk immers lang gedaan. Blijf de politiek daarom zeker volgen. Het is geen oude jas die je de deur uit doet". Hamelink wordt opgevolgd door G. van den Berg-van Dijk. Zij is door de kiesverenigingen van het GPV in Terneuzen aangewezen als lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn alleen maar offertes van tunnels binnen, die zijn milieu vriendelijker en veiliger dan een brugtunnel. Er worden geen nieuwe offertes gevraagd en ko mend voorjaar moet een defini tief besluit vallen. De Oeverver binding is haalbaarder dan ooit. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten (GS) het CDA in de eerste schriftelijke ronde van de begro tingsdebatten. In het pakket antwoorden van vijftig kantjes A4 voeren GS aan dat het CDA wel op de klompen kan aanvoelen dat een brugtun nel die naar een diepte van veer tig meter moet zakken in snel- stromend water een hachelijke onderneming kan zijn, waar bo vendien de vrienden Belgen niet blij mee zijn, in verband met de scheepvaart naar Antwerpen. Het CDA krijgt in alle vragen over de Schelde lik op stuk. Over de dreiging van de fractie om straks niet akkoord te gaan met een tariefsverhoging van de ve ren met elf procent, schrijven GS dat het CDA zich moet houden aan het in 1991 door de Staten en ook door het CDA genomen besluit om tot en met 1999 jaar lijks de tarieven te verhogen. „De notulen bieden geen hou vast om nu instemming te ont houden" merken GS ironisch op. Ook over alternatieven, mocht de tunnel niet doorgaan, willen GS nu geen plan maken. Dat is het antwoord op vragen van het CDA en D66. Er is geen aanlei ding voor en mocht de tunnel niet doorgaan, dan geldt onver kort dat het vervoer over de Schelde moet verbeteren en niet verslechteren. Het milieubeleid van de provin cie, waar zoveel kritiek op is (D66, SGP, Delta Anders), GS melden daarover dat 90 tot 95 procent van de in het beleid opgenomen actiepunten volgens plan verloopt. De RPF/GPV heeft een peidooi gehouden voor het afschaffen van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee- alnd, vanwege de sterk toegeno men onveiligehied op de Zeeuw se wegen, GS gaan niet akoord en noemen de instelling 'be langrijk en nuttig'. Dan is er nog de grote zorg rond de Zeeuwse politie-reorganisa- tie, waar alle christelijke fracties ongeruste vragen over hebben gesteld, zorgen daarover leven bij GS niet, zo blijkt. Het heeft zijn tijd nodig, het is een ingrij pende klus, maar 'wij zijn er van overtuigd dat de leiding daarvan in goede handen is', aldus de antwoorden. Euregio geeft groen licht Van onze verslaggever Gent - Euregio Scheldemond heeft groen licht gegeven voor een haalbaarheidsonderzoek naar nauwere samenwerking tussen de ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen en de aanpa lende Belgische grensstreek. Bekeken moet worden of door die samenwerking het huidige voorzieningenpeil in Zeeuws- Vlaanderen, inclusief een volle dig werkend ziekenhuis in Oost burg, gehandhaafd kan blijven. Het onderzoek wordt uitgevoerd door studiebureaus van de uni versiteiten in Tilburg en Leuven en neemt een paar maanden in beslag. Initiatiefnemer voor dit grens overschrijdend onderzoek is ziektekostenverzekeraar AZVZ- ZH, die er veel voor over heeft om het ziekenhuis in Oostburg als volwaardig instituut te hand haven en in Hulst een buitenpo likliniek te stichten. Hiertoe is men zelfs bereid de kosten, die instandhouding van het zieken huis in Oostburg met zich brengt, voor zijn rekening te nemen totdat de uitkomst van het onderzoek bekend is. De ziekenhuisgroep Zeeuws- Vlaanderen zag zich aanvanke lijk genoodzaakt de acute chi rurgische hulpverlening, de anesthesie en de klinische ver loskunde uit het ziekenhuis na kantooruren te beeindigen. Ge dwongen door budgetaire pro blemen. Ook de buitenpolikli niek kwam hierdoor in gedrang. In het provinciehuis in Middel burg, waar men zich sterk maakt het ziekenhuis in Oostburg te handhaven, werd met instem ming gereageerd op de goedkeu ring van het onderzoek. „Wij hebben er alle vertrouwen in dat de samenwerking met de Bel gische ziekenhuizen tot stand komt en zowel Oostburg als Hulst hun medische voorzienin gen kunnen behouden of krij gen", zo werd gisteren gezegd. Zo snel als mogelijk is gaat de opdracht voor het onderzoek de deur uit. Van onze verslaggever Oostburg - West-Zeeuws-Vlaan< zich zaterdag 6 november sterk nië en Guatemala. Er wordt i benefietconcert gehouden in het in Oostburg. pe op het eerste gezicht ongebruikel Van onze correspondente Hengstdijk - Peuterspeelzaal t Hobbelpaardje in Hengst dijk bestaat vijf jaar. Het serste lustrum is gisteren ge werd in gymzaal de Schuur door leiding, bestuur en zes tig kinderen. Normaal huist de Peuterspeelzaal in de kleedruimte van de gymzaal, maar met een dergelijke aan loop moest uitgeweken wor den. Alle ex-peuters en de kinderen van basisschool Sint Joseph wa ren uitgenodigd. De peuters ke ken hun ogen uit en ze vonden die belangstelling best leuk. De jeugd genoot eerst van het spel over Jan Klaasen en Katrijn van het poppentheater de Wielewaal. Voor aanvang van de feestmid dag leverden zestig kinderen hun kleurplaat in. Deze werden door een jury beoordeeld en na afloop van de poppenkast werden de prijzen uitgereikt. Deze gingen naar Dennis Ruymaekers (peu ters/kleuters), Cindy van Bellen (onderbouw) en Astrid Nuyer (bovenbouw). Voorzitster Miek Weemaes was na afloop zeer tevreden. De peu terspeelzaal draait twee ochten den per week. Leidster Rosita van Bellen is steeds aanwezig en op de dinsdag- en donderda gochtend krijgt zij assistentie van een vrijwilligster. Beide och tenden komen er 17 peuters. „Het was echt gezellig en we hebben nog een grote wens," laat de voorzitster zich ontval len. „We zijn erg klein behuisd, 17 is het absolute maximum wat we kunnen hebben. Een betere behuizing zou welkom zijn, maar we hebben vooral gebrek aan bergruimte." De poppenkast viel duidelijk in de smaak. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Middelburg - Het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening (RBA) Zeeland gaat, in tegenstelling tot veel RBA's elders in het land, er volgend jaar financieel gezien op vooruit. „Er is zes miljoen gulden meer beschikbaar, dan waar wij aanvanke lijk op moesten rekenen", zegt een tevreden voorzitter J. Boogerd-Quaak. „Nadat wij hadden gehoord er geweldig in budget op achteruit te gaan, gezien de bezuinigingen die het rijk wilde doorvoeren, zijn we aan de slag gegaan. Vol gens ons zat er een 'weeffout' in de structuur op basis waarvan gelden werden toegekend. De middelen worden toebedeeld op basis van werkloosheid en ar beidsmarkt in een werkgebied van een RBA Daarbij werd geen rekening gehouden met de infra structuur, zoals die in Zeeland zich voordoet", zegt Boogerd. Van onze duivensportmedewerker Goes - De afdelingen Zeeland'van gers houden zaterdag 6 novembei de Zeelandhallen te Goes. Het is van beide afdelingen dat gezameni wordt georganiseerd. Tijdens intensief overleg heeft men bovendien kunnen aanto nen dat het RBA Zeeland zo'n beetje de laagste kosten per ge slaagde plaatsing had. En men had relatief ook veel plaatsin gen. Wilde het RBA blijven func tioneren zoals het deed, dan moest er geld bij in plaats van kortingen. „Wij hebben hiervoor gehoor gevonden",zegt Boogerd. Donderdag 11 november be spreekt het RBA-bestuur het nieuwe beleidsplan, waarbij re kening is gehouden met de nu beschikbare budgetten. Een van de hoogtepunten op deze dag is het te houden forum, waarin bekende duivensport- mensen zitten, zoals de beide afdelingsvoorzitters, de heren M. Laban (zaterdagvliegers) en M. Buijsse (zondagvliegers). Voor zitter is dierenarts J. Konings. De duivensport staat op dit mo ment bol over geruchten van doping en eventueel in het leven te roepen controle daarop. Het forum zal hierover heel wat vra gen te beantwoorden krijgen. Breskens - De ANBO afde ling Breskens heeft de ko mende maanden weer heel Wat activiteiten op het pro gramma staan. Op 8 november wordt in Goeder- üjt een biljartmiddag gehouden met leuke prijsjes. De eerste par tijen kunnen om 13.30 uur van start. Vrijdag 3 december wordt een gezellige Sint-Nicolaasmid- dag gehouden in zaal De Uit komst in Breskens. De zaal gaat al om 13.30 uur open. 's Middags wordt nog een verloting gehou den. Tenslotte organiseert de ANBO een dagreis naar Halle Zoersel voor het bijwonen van een Sint- Nicolaasshow op 7 december. Acte de présence geeft onder andere zanger Paul Severs. Het fertrek is om 10.30 uur vanaf Doedertijt en andere opstap plaatsen. v< jo kt hi le A ei m D O Vi in Zc te vl T g< d< Z d VI D ui zi ni ei O Vc w A D Vc te st te b(

de Stem | 1993 | | pagina 20