Ipertje Krajicek onderuit in Parijs 'erkpop yjfit* Nelissen gaat vrijuit door procedure-fouten Hagenaar kan Masters-toernooi nu definitief vergeten Weer zege rugbyploeg Parma ontsnapt aan afgang, Standard niet Bayern als enige Duitse club uitgeschakeld ll 01150-13904 Nu maar ƒ98,- DESTEM SPORT ZEELAND B2 in Gouden en Colliers I prijs Eerste profzege van Rolf Muntz Terugkeer Mercedes in formule 1 Basketballers Den Helder overspeeld Doctor tiende in Rally Catalonië SPORTNIEUWS KORT 1993 X 52 r» ƒ2798,- i 5598,- i/5985,- 1/1895,- Ivtt/Wi ly» 1895,- I v» ƒ1072,- I »w ƒ3136,- vdi/1170,- van ƒ2370,- vfln/750,- yai/339,- van ƒ1569,- «ƒ3450,- m» ƒ715,- vtti ƒ3450,- Vat ƒ3250, vat ƒ4600,' i/616,- voor ƒ1350,-1 voor ƒ1399,-] voor ƒ3400,-! voor ƒ3650,-j voor 950,-| voor ƒ536,- voor ƒ950,-! voor 536,-1 voor ƒ1600,-1 voor/650,-[ voor /H85,-| voorf 398»-f voor 175,-1 voor 698,-B voor ƒ2250,- voor 400,- voor ƒ2585,- voor ƒ1950,- voer ƒ299 V voo^ƒ308,- Vil!l Bijpassende armband normaal ƒ240,- DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 log volop keus in gouden armbanden en colliers widen Rivièrering gezet met: ra 3 robijnen of hi 3 saffieren 9,- Nu ƒ119 Slavenhonden Nu Extra voordelig Inn voi, 290,- voor 174,- 4mm vao 394,- voor 236,- 5mn voi, 506,- voor 303,- 6mm van 650,- voor 390,- 7mm von 910,- voor 546, Van onze verslaggever jan Seuren Brussel - De Belgische be roepsrenner Wilfried Nelis- sen is door de Disciplinaire Commissie van de Vlaamse Gemeenschap niet gestraft voor zijn positieve plas na de Grote Scheldeprijs op 21 april van dit jaar. De renner, die afgelopen seizoen tien wedstrijden heeft gewonnen waaronder de Omloop Het Volk, een Tour-etappe en de gele trui droeg, kon niet veroordeeld wor den omdat door de Belgische Wielerbond een aantal procedu- refouten is gemaakt. Maar vol gens het verslag van de Discipli naire Commissie zijn er sterke aanwijzigingen dat Wilfried Ne- lissen zich schuldig heeft ge maakt aan het gebruik van do ping. De Commissie veroordeelt deze handelwijze omdat dit een eerlijk verloop van sportwed strijden onmogelijk maakt. In eerste instantie werd Nelissen in de Belgische semi-klassieker, waarin hij achter Mario Cipolli- ni op de tweede plaats eindigde, op het gebruik van een hoestsi roop betrapt. Maar later bleek dat in zijn urine sporen van amfetamine waren gevonden. Voor het vergrijp werd Wilfried Nelissen door de BWB, volgens het UCI-reglement, drie maan den voorwaardelijk geschorst en hij moest een boete betalen. De Disciplinaire Commissie van de Vlaamse Gemeenschap nam daar echter geen genoegen mee. De zaak werd aanhangig gemaakt op het moment dat Wilfried Ne lissen aan de ronde van Frank rijk deelnam. De onderzoeksrechter van de Disciplinaire Commissie liet gis teren in het gebouw van de Vlaamse Gemeenschap weten, dat Nelissen geen straf kan wor den opgelegd omdat de Bel gische Wielerbond vier procedu refouten heeft gemaakt. Naar aanleiding daarvan overweegt de Vlaamse Gemeenschap de procedures van de controles van de BWB en dus ook van de UCI niet meer te erkennen. De straf fen die de Belgische bond en de Internationale wielerunie han teert, worden so wie so niet door de Vlaamse Gemeenschap over genomen. De argumenten die advocaat Kindermans van Wilfried Nelis sen twee weken geleden aan voerde, waren voor de Discipli naire Commissie voldoende om de profwielrenner niet te straf fen. Nelissen was volgens de BWB verplicht de contra-exper tise in het laboratorium van pro fessor Donike te laten verrich ten, terwijl volgens de Belgische wet de betrapte sporters zelf kunnen bepalen waar zij een tweede onderzoek kunnen laten doen. Nelissen was niet schrifte lijk voor de dopingcontrole uit genodigd en had binnen acht dagen niet de uitslag van de eerste analyse gekregen, zoals in het reglement staat voorgeschre ven. Bovendien waren het regle ment en het rapport van Donike in verschillende talen, in het Frans en Engels, opgesteld en werd de rechtspraak in het Ne derlands gevoerd. Parijs (anp/rtr/afp) - Ook zijn dodelijkste wapen, de opslag, heeft het verblijf van Richard Krajicek bij het lucratieve tennistoernooi in Parijs niet kunnen rekken. Johannesburg (anp) - Rolf Muntz, die vorige maand be sloot beroepsgolfer te wor den, heeft in Johannesburg zijn eerste profzege behaald. De 24-jarige Brabander (lid van Toxandria uit Molenschot) was in Kempton Park de beste in de 'Qualifying School' van de Zuid- afrikaanse Tour. Dat leverde hem ongeveer 2000 gulden op en het recht mee te doen aan de kwalificatieronden voor de ne gen toernooien die de Tour om vat. „Dat gaat gewoon lukken, dat voel ik," was Muntz's reactie. „Ik voel me thuis op de Zuidafri- kaanse banen." De nieuwe Ne derlandse prof verdedigde zijn voorsprong woensdag - er moes ten twee ronden worden afge werkt onder winderige omstan digheden - met verve. Met name zijn putten oogste bewondering. Muntz' totaal was 280 slagen, acht onder par. Apeldoorn (anp) - De Neder landse rugbyploeg heeft ook de tweede wedstrijd in groep C van het kwalificatietoer nooi voor de Wereldbeker ge wonnen. In Apeldoorn werd Israël voor 1500 toeschouwers weg gespeeld: 56-0 (22-0). Door dit resultaat is Oranje zeker van plaatsing voor de tweede ronde, die in april in Italië wordt gespeeld. Coach Van Altena had in verge lijking met het duel tegen Tje- chië van afgelopen zondag, liefst acht spelers gewisseld. „Ik heb een brede selectie. De jongens hebben allemaal hard getraind en dan moeten we ze ook een kans geven. Belangrijk met het oog op de wedstrijd tegen Ita lië," zei de 107-voudige ex-inter national. De uitslag geeft duidelijk aan hoe eenzijdig de wedstrijd was. Op alle onderdelen werden de Israëliërs overtroffen. Johan Im- hoff won alle line-outs, maar ook in de scrums was Oranje superieur. Bijzonder goed speel de debutant Ralf van Beek die liefst drie tries drukte. Topscorer was weer Mark Miechelse, die negentien punten maakte. Het restant van de produktie kwam op naam van Broers, Balkestein, Schrijvers en Bos. WK-kwalificatie groep A: Neder land - Israel 56-0, Tsjechië - Zwe den 34-5. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Tsjechië 2-2,3. Zweden 2-2, 4. Israel 2-0. De als elfde geplaatste Hagenaar produceerde zeventien aces, maar vloog er niettemin in de tweede ronde - zijn eerste - uit tegen de nauwelijks bekende Amerikaan Jared Palmer: 5-7 6-7 (3-7). Krajicek werd woens dag bij zijn aftocht vergezeld door Sergi Bruguera en Wally Masur. De 22-jarige Palmer, die de 124e plaats op de wereldranglijst be zet en zich derhalve moest kwa lificeren voor het Parijse topeve- nement, boekte tegen Krajicek het grootste succes uit z'n loop baan. Bij een Grand Slam-toer- nooi, waarmee het Parijs Open qua bezetting is te vergelijken, bereikte hij nimmer de derde ronde. Zijn naam kreeg dit jaar enige klank doordat hij bij het US Open de latere finalist Ced- ric Pioline vijf sets bezig hield. Het zal Palmer een zorg zijn, maar zijn zege dankte hij in niet onbelangrijke mate aan zijn op ponent die ver van zijn topvorm verwijderd bleef. Door de neder laag kan Krajicek, die onlangs in Hongkong won maar daar alleen dollars verdiende en geen ATP- punten, het Masters-toernooi de finitief vergeten. Om daarvoor een uitnodiging te krijgen had hij in Parijs zeker de derde ron de moeten halen en bovendien zijn titel van Antwerpen met succes moeten verdedigen. Parijs. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Palmer (VSt) - Kraji cek (Ned/11) 7-5 7-6, Stich (Dui/4) - Larsson (Zwe) 7-6 6-2, Boetsch (Fra) - Bruguera (Spa/5) 6-4 6-4, Wood- forde (Aus) - Masur (Aus/16) 6-4 1-6 6-3, Martin (VSt/13) - Raoux (Fra) 6-3 6-2, Ivanisevic (Kro/9) - Svens- son (Zwe) 3-6 6-3 7-6, Chang (VSt/7) - Washington (VSt) 6-7 6-2 6-3, Sampras (VSt/1) - Wheaton (VSt) 6-4 6-2, Novacek (Tsj/14) - Tsjerkasov (Rus) 7-6 7-6. Quebec. Vrouwen, 280.000 gulden. Eerste ronde: Graham (VSt) - Schultz (Ned/6) 7-5 6-3, Drake (Can) - Bollegraf (Ned) 6-4 6-2, Katerina Maleeva (Bul/4) - Begerow (Dui) 6-1 6-1, Shriver (VSt/5) - Keller (VSt) 6-4 4-6 6-1, Raymond (VSt) - Collins (VSt) 6-0 6-2, Hy (Can) - Creek (VSt) 7-6 7-5, Kelesi (Can) - Dragomir (Roe) 6-1 7-5, Stubbs (Aus) - De Swardt (ZAf) 6-1 2-6 6-2. Oakland. Vrouwen, 675.000 gulden. Eerste ronde: Po (VSt) - Fendick (VSt/5) 4-6 7-5 6-4, Majoli (Kro/8) - Stafford (VSt) 7-5 6-3, Frazier (VSt) - Henricksson (VSt) 6-3 4-6 6-2, Grossman (VSt) - Cacic (VSt) 6-4 6-1, Hiraki (Jap) - McCarthy (VSt) 6-4 6-0, McGrath (VSt) - White (VSt) 6-1 2-6 6-2. Tweede ronde: Navratilova (VSt/1) - Werdel (VSt) 6-4 7-6. Stuttgart (sid) - Het gaat niet best met de Duitse auto industrie, maar de sombere vooruitzichten weerhouden Mercedes er niet van zich in 1994 te presenteren in de for mule 1. Een jaar later doet het bedrijf ook zijn intrede in de Amerikaanse Indycar-se- Krajicek kan deelname aan de ATP-championships na zijn nederlaag tegen Palmer vergeten. foto anp Skopje (anp) - Met 16 punten winnen in Den Helder (92-76), met 23 verliezen in Skopje (85-62). Het leek een onmogelijke opgave voor de basketballers van Den Hel der, maar ze speelden het dinsdagavond in Macedonië klaar. Den Helder werd, een dag na Den Bosch in Split, uitgescha keld in de derde ronde van het. toernooi van de bekerwinnaars. Het had thuis GR Skopje met SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A: 6 - 8 -13 - 30 - 34 - 36 Reservegetal: 15. Trekking B: 5 25 - 26 - 27 - 39 - 42. Reservegetal: 17. Supergetal: 6 Spel 77:39779 59. Belgische midweeklotto. 1 - 2 - 23 - 25 - 36 - 42 Bijkomend nummer: 41. Jokernummer: 09 04 935 (onder voorbehoud) 92-76 op ruime achterstand ge zet en waande zich in de return veilig. Die waan duurde tien mi nuten. Op 24-12 kwam de marge van zestien punten in gevaar. Skopje had geleerd van de wed strijd in Den Helder. De Waard liet in dat duel negen driepun ters door het netje glijden In Skopje produceerde hij er één, 3 punten. Alleen de Amerikanen Chambers en West (22 en 14 punten) hiel den Den Helder in de wedstrijd. Zeven minuten voor het einde kwam Skopje met 62-46 langs zij. Franke en Chambers hadden vier persoonlijke fouten, de aan vallers sprongen bijzonder slor dig met lay-ups en vrije worpen om en onder de borden heersten de Macedoniërs. In de slotfase rende de thuisclub via 77-48 naar het voor Den Helder verne derende 85-62. Den Haag (anp) - Bijna had Maccabi Haifa in de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars voor dè verrassing gezorgd. Bij Parma, titelverdediger van het evenement, maakte de Israeli de op eigen veld opgelopen achterstand van 0-1 goed. De 1-0 zege in Italië had straf schoppen tot gevolg, nadat in extra speeltijd niet werd gescoord. Van elf meter was Parma sterker, 3-1. Den Haag (anp) - Ook zonder Nederlandse clubs - PSV, Vi tesse en Twente werden uit geschakeld in de eerste ronde - kan de UEFA voor de dag komen met de laatste zestien van het toernooi om de derde Europese beker. Juventus, Internazionale, Ein tracht Frankfurt, Borussia Dort mund, Norwich City, Deportivo La Coruiïa, Sporting Lissabon en Bordeaux bijvoorbeeld zijn niet de kleinste namen uit het Europese voetbal. Van de be dwingers van het Nederlandse trio verdween alleen Bayern Mü- nchen. De trots van Beieren is trouwens als enige Duitse club in de twee de ronde van het toernooi om de DEFA-beker uitgeschakeld. Bayern München kwam in Nor wich niet verder dan een gelijk spel van 1-1, niet voldoende na de nederlaag in eigen stadion, tegen de club die Vitesse had uitgeschakeld. Bayern München had de ideale start tegen de club die nooit eerder Europees voetbalde. Al in de vijfde minuut maakte de Co- lumbiaan Valencia zijn eerste doelpunt in het toernooi om de UEFA-beker. Norwich City heeft, op basis van zijn onverzettelijke wilskracht, daarna meteen de wedstrijd in handen genomen. Sutton bleek de gevaarlijkste aanvaller, Kreu- zer kreeg nimmer greep op de beweeglijke spits. De beslissing ten nadele van Bayern viel enke le minuten na rust. Goss, die in München het eerste doelpunt voor Norwich had gemaakt, ver anderde van dichtbij een voorzet van Eadie van richting. Aumann was kansloos. „Niemand van ons had erop ge rekend al in de tweede ronde te worden uitgeschakeld", vertelde Jan Wouters. „Het doet ver schrikkelijk pijn, zeker nadat wij al zo vroeg in de wedstrijd hadden gescoord. Het tweede doelpunt wilde echter niet ko men." Eintracht Frankfurt, lijstaan voerder van de Bundesliga, be reikte voor het eerst sinds twaalf jaar weer de derde ronde van een Europees bekertoernooi. In Dn- jepropetrovsk werd met 0-1 ver loren van Dnjepr, Eintracht had thuis met 2-0 gewonnen. De Duitsers waren beter, kregen ook de meeste kansen, maar Tsjoekleba scoorde als enige. Coach Toppmöller had de Nige- riaan Okocha uit zijn elftal gela ten. „Okocha was een uur te laat op de training gekomen omdat hij vergeten was zijn horloge te verzetten. Een reis naar Dn epropetrovsk is geen schoolreis je," vond de coach. Internazionale, dat zondag de derby tegen AC Milan moet spe len, heeft in Limassol tegen Apollon niet alles op haren en snaren gezet. De voorsprong (1-0) uit de thuiswedstrijd was een redelijke basis voor overwo gen voetbal. De treffers van Sja- limov en Bergkamp binnen acht minuten zorgden voor absolute zekerheid. De Cyprioten kwa men terug tot 2-2 (Spoljiarec en Cepovic), maar Fontolan zorgde nog voor rust voor 3-2. De ge lijkmaker van Iosefidis kwam pas enkele minuten voor tijd. Jonk speelde niet, coach Bagnoli koos voor de buitenlanders Bergkamp, Sjalamov en Sosa. In tegenstelling tot Parma ging Standard Luik wel af. De Bel gische ploeg van trainer Vande- reycken, die vorige week de ont slagen Haan opvolgde, werd op eigen veld met 7-0 afgedroogd door Arsenal. Van spanning was vooraf overigens nauwelijks nog sprake. De Engelsen, zonder in ternational Wright, hadden thuis al met 3-0 gewonnen. Arsenal was de eerste Engelse club op Belgische bodem sinds het Hei- zeldrama van 1985. Torino won bij Aberdeen, 2-1. Het uitgangspunt van de Italia nen leek vooraf vrij moeilijk. In Turijn werden de Schotten ook met slechts één treffer verschil verslagen, 3-2. Real Madrid had weinig moeite met Wacker Innsbruck. In de hoofdstad van Spanje won de dit seizoen moeizaam draaiende 'Koninklijke' met 3-0. In Oosten rijk was het duel nog gelijk geëindigd, 1-1. In het tweede duel zorgden Butragueno, Mi chel en Alfonso de doelpunten. Benfica won voor de tweede keer met 3-1 van CSKA Sofia. Dit- keer in Bulgarije. Voor de thuisclub was alleen Andonov succesvol, voor de Portugezen scoorden Rui Costa, Joao Pinto en Joeran. Paris St. Germain won bij Universitatea Craiova met 2-0, nadat het in Frankrijk wat moeizamer was gegaan, 1-0. In Roemenië, onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Blankenstein, maakte Guerin beide doelpunten. Parma werd gered door doelman Bucci. Hij stopte twee straf schoppen (Harazi, Attar), terwijl een speler van Maccabi Haifa (Mizrahi) op de paal schoot. Slechts bij het nemen van straf schoppen waren de Italianen be ter, verder stelde de revelatie van het vorige Europese seizoen zwaar teleur. De ploeg uit Israel had verlenging en strafschoppen afgedwongen dankzij Mizhari. Hij maakte zes minuten na de rust het enige doelpunt van de reguliere speeltijd. Dinsdag al hadden Ajax en Le- verkusen zich geplaatst voor de kwartfinales. Barcelona (anp) - Erwin Doctor voelt zich thuis tussen de we reldtoppers van de rallysport. De Nederlandse coureur, aan het stuur van een vierwiel aangedre ven Open Calibra, bezet met na vigator Theo Badenberg na acht tien klassementsproeven in de Rally van Catalonië de tiende plaats. Doctor debuteert in Spanje op WK-niveau. Stand na 18 proeven: 1. Delecour (Fra) Ford Escort 3.24.47, 2. Auriol (Fra) Toyota Celica 0.27, 3. Biasion (Fra) Ford Escort 1.48, 4. Kankku- nen (Fin) Toyota Celica 2.28, 5. Fiorio (Ita) Lancia Delta 4.00, 6. Trelles (Uru) Lancia Delta 4.44, 10. Doctor/Badenberg (Ned) Opel Cali bra 21.19. Van de Ruit overtuigend kampioen Terneuzen - Arie van de Ruit van de biljartvereniging Dow is op overtuigende wijze kampioen vijfde klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad) geworden. In de finale won hij met groot verschil van concurrent Jan Buijze van de organiserende biljartvereniging Wilhelmina. Van de Ruit was in de slotpartij goed op dreef in café Wilhelmina, waar deze titesltrijd gehouden werd. Dat kon van Buijze niet gezegd worden. Geen moment kwam hij in zijn vertrouwde ritme van de voorgaande partijen en verloor kans loos met de cijfers 30-11 in 27 beurten. De kortste partij in deze titelstrijd, onder leiding van Rein Harms, kwam op naam van Trudy Kombrink (30 caramboles in 16 beurten) en de hoogste serie was met 10 caramboles voor Albert Cambeen. EINDSTAND 1. Arie van de Ruit (Dow) 1,19-8, 2. Jan Buijze (Wilhelmina) 0,92-8, 3. Albert Cambeen (Dow) 1,32-10 (promotie), 4. Egidius van de Waeter (Dow) 1,06-6, 5. Benny Verberkmoes (BW) 1,09-7, 6. Trudy Kombrink ('t Keldertje) 0.96.7, 7. Walter Pleket ('t Bierwinkeltje) 0,95-6, 8. Jef Zweiphennig (Wilhelmina) 0,81-6, 9. Ronald Matthijssen ('t Bierwinkeltje) 0,61-6 (halve degradatie), 10 Otto Zweiphennig (Wilhelmina) 0,87-7, 11. Marleen Ma- chielsen ('t Keldertje) 0,72-7, 12. Rein Harms (Wilhelmina) 0,67-5, 13. Ko van Es ('t Keldertje) 0,54-4. Willy Krijger grijpt titel Terneuzen - Willy Krijger van de biljartvereniging 't Keldertje uit Terneuzen is kampioen van de zesde klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad) geworden. Door in de finale Fons Mannaart van Wilhelmina te verslaan verzekerde zij zich van de titel. Vrijwel de gehele finale in café 't Bierwinkeltje, waar deze titelstrijd onder leiding van Frans Koene werd afgewerkt, stond Willy Krijger aan de leiding. Na 25 beurten maakte zij de 20 caramboles vol en zag tegenstander Fons Mannaart op 14 caramboles stranden. EINDSTAND 1. Willy Krijger ('t Keldertje) algemeen gemiddelde 0,65 en hoogste serie 4, 2. Fons Mannaart (Wilhelmina) 0,60-5, 3. Sabine van den Heuvel ('t Keldertje) 0,55-4, 4. Willem van Leuven (Wilhelmina) 0,49-4, 5. Anky de Kraker ('t Keldertje) 0,59-5, 6. Wim de Kloet (Wilhelmina) 0,54-3, 7. Joke Dey ('t Keldertje) 0,43-4, 8. Monique Baart ('t Bierwinkeltje) 0,28-4. Derde plaats voor Hans Pielaet Eeklo - Hans Pielaet uit Hoofdplaat heeft uitstekend gepres teerd tijdens de openingswedstrijd shorttrack van het nieuwe seizoen in Eeklo. De inmiddels 42-jarige Pielaet hield zich knap staande tussen tal van jongere tegenstanders. Na de twee series op de 500 meter en de twee series op de 1000 meter kwalificeer de hij zich voor de finale op de 1000 meter. Daarin kwam hij uitstekend voor de dag met een derde plaats. Daarmee was het succes nog niet op voor de familie Pielaet, want dochter Carola pakte een fraaie vierde plaats op de 1000 meter, na eerst vier series van 500 meter afgewerkt te hebben. Die successen moest Patricia Pielaet passief aanschouwen. Zij tobt met een knieblessure die, zo het zich laat aanzien, van langdruige aard kan zijn. Ingeborg Modde slaagt voor tweede dan Den Bosch - Ingeborg Modde van de judoclub Breskens is tijdens een in Den Bosch gehouden dan-examen voor de tweede graad in haar sport geslaagd. De 19-jarige in Oostburg woon achtige Ingeborg Modde komt zaterdag in Hulst in actie tijdens het Zeeuwse kampioenschap judo. Hierin verdedigt zij haar titel in haar eigen klasse en in de groep alle categorieën. Haar clubgenoten Lisanne de Boer, Martijn van Oostenbrugge en Wendy Simonse behaalden tijdens deze exa mendag de zwarte band, eerste dan. Bruintjes klopt Peters Axel - In het regionale zaalvoetbal werden in het afgelopen weekeinde drie duels gespeeld. Boidin won met 2-1 van Biezen- trappers/Gerka en zorgde daarmee voor een verrassing. Bruintjes pakte eveneens goed uit. Peters werd met 5-1 terugge wezen door treffers van Sabina van Zele, Conny Thijs, Carla Langeraert en Christian Ragole (2x). Ester Verdurmen scoorde tegen. Engelhard deed het eveneens goed door met 6-2 van AZWZ te winnen. De zegevierende treffers voor de equipe van coach Ulli Bartsch kwamen van de voeten van Diana Broekcaert (4x) en Winanda Moorthamer (2x). STAND Engelhard 6-10, Biezentrappers/Gerka 5-8, AZWZ 6-8, Boidin 4-7, Disco Love 4-3, Heyndrickx 5-3, Bruintjes 5-3, Peters 6-2, De Block 4-0. Zeeuwse jeugd speelt gelijk Oostburg - De voetbaljeugd van Zeeland jongens tot vijftien jaar speelde met 2-2 gelijk in een vriendschappelijk treffen tegen de A-junioren van Oostburg. Op het Oostburgse sportpark werd het een evenwichtig duel, al vond de begeleiding van Zeeland dat de jeugd tot vijftien jaar vooral in de eerste helft matig acteerde. Oostburg kwam in die fase op voorsprong door Louis Volkers. Kort na de pauze tekende Björn de Smit van Terneuzen voor de gelijkmaker. Via Barry Lohman nam Oostburg opnieuw de leiding. De jeugd van Zeeland kwam toch op gelijke hoogte door opnieuw een treffer van Björn de Smit. Moeizame overwinning Instuif Terneuzen - Melk Bier is van slag in de vierde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Die formatie won de eerste drie wedstrijden, maar moest nu voor de tweede achtereenvolgende keer bakzeil halen. Nu verloor Melk Bier met 4-0 van W Dow 4. Plantenmarkt is van de hatelijke nul af. Die ploeg pakte de eerste punten via een nipte 4-5-zege op W De Zwaantjes 4. Koploper Instuif won met moeite van Gemeente 2. UITSLAGEN Vierde klasse: W Dow 4-Melk Bier 4-0, Instuif-Gemeente 2 3-2, W De Zwaantjes 4-Plantenmarkt 4-5, W Terneuzen 2-Sporting'88 4 1-3, Atoom Bovs-Maas 2 1-5. STAND Vierde klasse: Instuif 5-10, Maas 2 5. Melk'& Bier 5-6, W De Zwaantjes 4 5-4, Gemeente 2 5-4 Atoom Boys 5-2, W Terneuzen 2 5-0 W Dow 4 5-8, Sporting'88 4 5-6, 4, Plantenmarkt 5-2, Succes voor Vooruit Oostburg - In het Westzeeuwsvlaamse KNVB-zaalvoetbal werd afgelopen week slechts een duel afgewerkt. Vooruit moest aantreden tegen De Ruysscher. De Bressiaanders haalden het met 1-3 en kregen daardoor gelijk weer de aansluiting met de top van het klassement. STAND Zeemeeuw 3-6, Dikke van Dale 3-6, Erasmus 3-4, Vooruit 3-4, Maitre Jean 2-2, Verduin 2-2, Frietstal 2-2, Populierenhof 3-2, De Ruysscher 3-2, Bron 3-0, Leenhouts 3-0. Zevende plaats Van de Griendt Etten-Leur - Hans van de Griendt van de atletiekvereniging Scheldesport liep tijdens de halve marathon van Etten-Leur naar een keurige zevende plaats. Dit met een tijd van 1.05.44. Zijn clubgenoot Cor Koekkoek noteerde 1.19.32, terwijl Carlos Verbuyt met een tijd van 1.25.00 een nieuw clubrecord bij de Scheldesport-veteranen neerzette. Joop van Mill en Sjaak Vervuurt, eveneens van Scheldesport, lieten een tijd voor zich noteren van respectievelijk 1.34.53 en 1.36.40. Jan van de Linde van AV De Wielingen liep zijn marathon net onder de drie uur. De Oostburger finishte in 2.59.30. Blue Diamonds klopt Octopus Terneuzen - Blue Diamonds heeft tegen Octopus behoorlijk uitgehaald. Met 41-5 won de Terneuzense rugbyploeg de slag met de Brabantse gasten. Trainer-speler Andrew Jolly opende de score via een try waarna Hans Wullems tot twee keer toe de bal over de achterlijn van Octopus bracht. Marnix Bruggeman benutte intussen een con versie. Dat zou hij nog twee keer doen. Tom Schelfhout, Wallantien de Groote, Faouid Makkaoui en Jacky Bareman namen elk een try voor hun rekening.

de Stem | 1993 | | pagina 11