Ruitersport is troef in Hoek Cees Smits leidt titelstrijd libre Vrouwenteam Schelde onderuit Adrie Buijze mist nipt kwalificatie NK Sven Schieman is op dreef Tibor Springer boekt succes in Vlissingen re KORT Familie Tollenaar 4verslaafd' aan paardesport Ryan Verplanke zwemt nieuw Zeeuws record De Block 'mag' aanblijven Krappe nederlaag voor vrouwen Hontenisse iNDEN SPORT ZEELAND Mannen Stormvogel incasseren opnieuw nederlaag Dressuur Speedojaargangwedstrijd in Terneuzen ZWEMMEN •R 1993 DEEL 6 0-4 (1-2) 1-2 (4-1) -2 (0-1). 6. Saravakos 1-2. Scheidsrechter: jaart: Kirsten (Bayer), hrtfinale. 7-0 (1-3) 2-0(1-1) 0-1 (0-1) 2-0 (0-1) 1-1(0-5) 29. Schmitt 1-0, 34. 10, 59. Schmitt 5-0, 63. Imycki (Pol). Toeschou- ïf en Schmitt (KSC), Blencia). ronde. 10-1). 9. Pereira 0-1, 59. (0-0). 83. Feiersinger 1-0) 51. Mahlas 1-0, 62. |000. Rode kaart: 62. I). 27. Möller 1-0, 69. rs naar Polen tand van het Neder- iPoznan tegen Polen, len de twee daarmee toegangskaarten ver- Irnaast hebben andere 1 kaarten bemachtigd. 120.000 toeschouwers I van geritsel Jsse van de Russische [ia van beschuldigd het Iben met de uitslagen lietingen die bepalend laats in het Europese fo Moskou er alles aan Ispel te laten eindigen, radatiegroep, Dinamo EFA-beker. Tijdens de de commentator op de hen misten. ptsji en. Kamaz Nabe- degradatiestrijd zeer Iwaart lederlandse trainer die |Na Haan bij Standard 1 Cerkel Brugge, ts het ontbreken van heeft Cerkel Brugge verd als opvolger van |rder trainer bij Cerkel. rkije, had het contract bken. Vrouwen, 675.000 gulden: ide: Helgeson (VSt) - Whit- >t) 6-0 6-1, McNeil (VSt/6) VSt) 6-4 6-2, Austin (VSt) ;a (WRu) 6-4 3-6 7-5, Ku- St) - Watanabe (VSt) 6-4 .os Rios (Per) - Temesvari 4 6-2, Werdel (VSt) - )ui) 6-3 4-6 6-4. o. Mannen, 360.000 gulden, tide: Furlan (Ita) - Markus 6-4. Santoro (Fra/8) - De Arg) 6-1 2-6 7-5, Fleurian ancini (Arg) 7-6 6-3, Dose- - Cunha Silva (Por) 6-2 7-5, oui (Mar/6) - Motta (Bra) 31avet (Spa) - Yzaga (Per/1) S-3, Oncins (Bra) - Burillo 7 7-5 6-1, Orsanic (Arg) - lBra/4) 6-1 7-5, Meligeni feiss (VSt) 6-3 6-2, Barasa- 3a) - Roese (Bra) 6-2 6-3, rg) - Fromberg (Aus/2) 6-2 iller (Oos) - Gross (Dui) 7-5 Vliniussi (Arg) - Altur (Spa) VOETBAL lassen betaald voetbal e: Heerenveen - Feyenoord Graafschap - MVV 4-2, n Haag - FC Twente 1-4, Sittard - Vitesse 1-2. visie A: Den Bosch - NAC nond Sport - Dordrecht '90 1 - VW 2-4, Willem n - I, Excelsior - NEC 1-4, n - TOP 2-2. ivisie B: Cambuur - Veen- Groningen - Utrecht 1-1, - Telstar 3-2, AZ - Emmen ndam - Zwolle 0-3. Vriendschappelijk: FC KÖln Vitesse 3-1 (1-1). Gillhaus voor Vitesse, Rudy, Greiner ann voor Kóln. /VIELRENNEN rg (Lux). Veldrit: 1. Herij- 4) 10.01.57, 2. Kalin (Zwi) Pontoni (Ita) 0.25, 4. Baars 38, 5. Schatti (Zwi) 0.45, 6. (Ned), 7. Willemsen (Bel), 8. ïtvliet (Bel) 1.08, 9. De Bie 2, 10. Van Bakel (Ned) 1-23, der Poel 4.38, 24. Kools AALHANDBAL ie, mannen: Olympia - Vit 16-24. RTPRIJSVRAGEN TOTO 43 prijs: geen winnaar; tweede 3 winnaars, elk f. 154,60; prijs: 942 winnaars, elk f- DE STEM WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 B2 Van onze waterpolomedewerker Temeuzen - Na een voortreffelijke start gaat het de mannen van Stormvogel, debuterend in de twee de klasse van de bondscoifipetitie waterpolo, de laatste wedstrijden minder goed af. Voor de derde keer op rij werd er verloren. Nu in Arnhem van Neptunus. WATERPOLO Ook de vrouwen van Schelde maken een moeilijke periode door. Gekweld door blessures verloor men thuis van Polar Baers. Ook in het district viel er in het afgelopen competitieweekeinde weinig te rapen voor de Zeeuwse teams. De mannen van Schelde verloren in Weert van De Rog terwijl ook de Stormvogel-vrouwen verloren. Dit in L'den waar het plaatselijke Zeester de onervaren Vlissingse formatie geen schijn van kans gaf. De mannen van Ganze waren vrij. VROUWEN Tweede klasse KNZB: SCHELDE-PO- LAR BEARS 4-6 - Coach Cees Rijnhout moest nog steeds het geblesseerde duo Rowena Witkamp en Marouschka Wijf fels missen. Margriet Mulder, gestopt, was bereid het tenue weer uit de kast te halen om de ploeg in deze moeilijke periode te dienen. Drie periodes kon Schelde goed partij geven. Het gebrek aan wissels brak echter ook nu op in de laatste periode. Het bobijntje is dan leeg. De bezoekers liepen in de eerste periode tot 0-2 uit voordat Martine Koster 1-2 aantekende. In de tweede periode bracht Margriet Mulder Schel de langszij. Ook in de derde periode kregen de Terneuzense vrouwen moge lijkheden en ze kwamenn zelfs op 3-2. De slotperiode was voor de bezoeksters, waardoor Schelde opnieuw met lege handen achterbleef en het in de onder ste regionen van de ranglijst terecht is gekomen. Colinda Keesom scoorde bei de laatste Schelde-treffers. Eerste klasse district: ZEESTER STORMVOGEL 14-5 - Bij Stormvogel ontbraken een paar vaste krachten en dat kon de jeugd niet opvangen. De periodestanden waren: 3-2, 6-4, 8-5 en 14-5. Voor Stormvogel scoorden: Nicole van Kempen (3x) en Marjolein Kik (2x). MANNEN Tweede klasse KNZB: NEPTUNUS- STORMVOGEL 13-5 - Bij Stormvogel waren Rob Geervliet en Loek van 't Westende absent. Een tactisch en fysiek sterker Neptunus zette in de twee laat ste periodes de wedstrijd naar zijn hand. Dit met periodestanden van: 3-2, 4-3, 7-4 en 13-5. Voor Stormvogel scoorden: Sjaak Leijnse, Pim Bekkers, Ad van 't Westende, Jan-Kees Mol en Patrick Vader. Eerste klasse district: DE ROG- SCHELDE 12-9 - Een duel tussen twee teams die aan de top van het klasse ment stonden. Het werd dan ook een gebeuren onder spanning, hetgeen de Terneuzenaren duidelijk niet aan kon den. Schelde speelde te nerveus en kwam met name aanvallend nooit uit de verf. Na 2-2 in de eerste en 6-4 in de tweede periode, was alles nog mogelijk, maar in de derde periode tekende de nederlaag voor Schelde zich al af. Een periode die met 9-6-cijfers eindigde. In de slotperiode kreeg Schelde nog even de illusie dat er iets te halen viel toen het op 11-9 kwam, maar ook toen kon men het 'koppie' er niet bij houden. Bij Schelde was Dirk de Braai weer terug van weggeweest, maar zijn optreden beperkte zich tot de coaching. Gescoord aan Schelde-kant werd er door: Hans Murre (3x), Cees van Houwelingen (2x), Eddy Lambert, Jeroen Rijnhout, Willy de Blaey en Maarten de Pooter. KRING BRABANT - In de Kring Bra bant zorgden alleen het vrouwenteam van Ganze en de jeugd van Schelde voor positief Zeeuws nieuws. De Gan- ze-vrouwen wonnen in de tweede klasse met 3-16 bij Neptunus'58 en de jeugd van Schelde zegevierde in Waalwijk met 6-11 over WZV. Het Sasse Bruinvis kreeg in de tweede klasse mannen zijn eerste nederlaag toegediend. Dit in Til burg, waar TRB/RES met 16-2 won. Ook Schelde 2 verloor. Dit met 8-2 bij Njord. De beide Stormvogel-mannen- teams kregen klop. Stormvogel 2, uitko mend in de eerste klasse, zag PSV met 1-3 in eigen huis winnen en Stormvogel 3 kwam er in de derde klasse niet aan te pas in St.-Oedenrode, waar het plaatse lijke Argo met 15-2 aan het langste eind trok. Van onze paardesportmede werker Hoek - Paardesport is een geliefd onderwerp van gesprek bij de familie Tollenaar in Hoek. Logisch, want zowel vader Daan Tollenaar, moeder Cora als zoon Gerard en de dochters Annet, Marion en Petra zijn er actief op passief bij betrokken. Annet, Marion en Petra zijn met pony en/of paard actief in wedstrijdverband en voor het vervoer en de aanmoedigingen staan Daan, Cora en zoon Gerard Tollenaar garant. Jongste telg uit het Tollenaars- geslacht is de 11-jarige dochter Petra. Drie jaar geleden dook ze in de ponysport, daarmee het voorbeeld van Annet en Marion volgend. „Eerst heb ik op Car touche gereden. Een pony van zeven jaar oud, die later helaas met bronchitis afgekeurd werd," zegt Petra, leerlinge in de laatste klas van de basisschool 'Kom pas' te Hoek. Petra, evenals Ma- non lid van de Ruitersportver- eniging Axel, waar vader Daan nog enige tijd als interim-pen ningmeester fungeerde, bracht het met Cartouche tot de Ll- dressuurklasse. Petra: „Mooie herinneringen bewaar ik aan de dressuurwedstrijd van De Zwin- ruiters in Nieuwvliet. Daar pak te ik de eerste plaats met 124 punten. Ook in de strijd om de Graeve Jan-trofee in manege Magrette zegevierde ik. Daar met 128 punten." Wennen Sinds koninginnedag dit jaar is ze overgestapt op Beauty, een U-jarige pony die ze over heeft genomen van zus Marion. „En dat ging meteen lekker. Ik moest eerst wel even wennen aan Beauty. De pony was wat wild. Daarom kom ik ook het liefst Uit in dressuurwedstrijden. Sprin gen ben ik nog een beetje bang voor." Met Beauty heeft Petra inmiddels al enkele leuke resul taten geboekt. De jongste Tolle naar, die wekelijk zo'n uur of vijf traint, greep een eerste plaats in de openingswedstrijd van de Graeve Jan-trofee met 132 punten, en werd in Axel tweede met 132 punten. In haar eerste wedstrijd in de LI-klasse pakte ze onlangs in Hulst een vijfde plaats mee. Leuke resulta ten dus. De familie Tollenaar, die jaar lijks aan zo'n 25 concoursen deelneemt - zowel in het groene seizoen als indoor - als amazone of toeschouwers, brengt als tweede ijzer Marion in het vUUr. De 17-jarige Marion, werkzaam op het belastingkantoor in Ter- neuzen, nam vanaf haar dertien de jaar met Beauty deel aan wedstrijden in het Zeeuwse. Zij reikte met Beauty, waarmee nu Petra furore hoopt te maken, tot de M2-dressuurklasse en de M- klasse springen. Daarvoor had zij al enige tijd recreatief op Ramona gereden. Meest aanspre kende resultaat van charmante Marion was een eerste plaats in de Rabobank-competitie in Bruinisse. Voorts mocht haar overwinning in de springcompe- btie Indoor-Vlaanderen in ma nege Magrette in 1992 er zijn. ■Momenteel heb ik de beschik king over een goed paard, de 3-jarige Dinonah, een afstamme ling van Nurzeus en Formateur. Een sterk paard, dat ik steeds beter onder controle krijg. Ben er begin april op begonnen. Mijn debuut maakte ik met Dinonah, waar ook mijn oudere zus Annet mee in concoursen actief is, in Bruinisse in de L-klasse sprin gen. In mijn tweede concours in Kloosterzande veroverde is met een de tweede prijs," zegt Ma rion, die evenals Petra lid is van de Ruitersportvereniging Axel. „Daar voel ik me nu goed thuis. Dat is wel eens anders geweest. Toen ik daar nog bij De Klep- pertjes, de pony-afdeling, zat was de sfeer minder goed vond ik. Nu ik op een paard ben overgestapt gaat het er allemaal wat gemoedelijker aan toe. Bin nenkort hoop ik mijn eigen paard te hebben. Oxford, een 2'/2-jarige uit België betrokken. Een dressuur- en springpaard, dat alleen nog door de keuring moet. Daar wil ik graag presta ties mee boeken," zegt Marion, die wekelijk zo'n uurtje of acht aan haar hobby zegt te besteden. Derde 'vedette' in het gezin Tol lenaar is de sympathieke 19-jarige Annet, werkzaam al geruime tijd bij slagerij Pieters - „Daar heb ik het uitstekend naar mijn zin" - in Biervliet. Annet is een typische dressuuramazone die Dinonah al vanaf dat het paard vier jaar oud was onder haar hoede heeft. Als enige is Annet lid van De Zwinruiters uit Nieuwvliet en traint daar in ma nege Riemens onder leiding van de befaamde instructrice Suzan Malcorps. Ze was eerste nog actief op Ra mona, een paard dat een eerste prijs veroverde tijdens de NRPS- keuring op de 'Dag van het paard' in Serooskerke in 1987. Later werd het paard helaas met rugklachten afgekeurd. „Met Di nonah heb ik al leuke resultaten behaald in de L2-dressuurklasse. Zoals overwinningen in concour sen bij De Scheldestad in Vlis- singen, de Ruitersportvereniging Axel en in het eigen concours van De Zwinruiters in Nieuw vliet. Tijdens mijn studie voor het middenstandsdiploma heb ik iets minder kunnen trainen, maar ik werk toch altijd nog wel zo'n uur of vijf per week met mijn paard. Het is een enorm leuke hobby, die ik net als mijn zusters niet graag zou willen missen." Datzelfde geldt eveneens voor vader Teun, eigenaar van een landbouwbedrijf in de Hoekse dreven, moeder Cora en zoon Gerard, allen enthousiaste sup porters van het vrouwelijke paardesport-trio. Van onze biljartmedewerker Wemeldinge - Op slechts tweedui zendste in algemeen gemiddelde miste Adrie Buijze van de biljartvereniging CBC uit Clinge afvaardiging naar de nationale titelstrijd in de tweede klas se driebanden. Eén beurt te veel in zijn winnende slotpartij tegen Mark van der Hout Van VEG/ABV uit Oost-Sou burg brak Buijze op, toen na afloop de balans van het gewestelijk kampioen schap in café Micha in Wemeldinge opgemaakt werd. BILJARTEN Kampioen Rinus van Hassel uit Sprundel had daar geen boodschap aan. Hij was al voor de slotpartij zeker van de titel en wist dat hij door zijn extreem hoog algemeen gemiddelde, naar maatstaven van deze klasse, niet meer in aanmerking kwam om naar de nationale titelstrijd te gaan die van vrijdag 10 tot en met zondag 12 december in Wormerveer gehouden wordt. Toen de slotronde bij de organiserende vereniging Scheldezicht aanbrak waren er nog drie kanshebbers voor afvaardiging naar de nationale titelstrijd. Adrie Buijze hield zijn kansen gaaf door van Van der Hout te winnen en doordat de belangrijk ste kandidaat voor afvaardiging, Tonny de Munck uit Yerseke, van kampioen Van Hassel verloor, stegen de kansen voor Buijze met stip. Na het nodige cijferwerk kwam de wedstrijdleiding tot de conclusie dat Buijze slechts tweeduizendste in alge meen gemiddelde tekort kwam om daar voor in aanmerking te komen. Die eer viel De Munck ten deel, die met evenveel matchpunten als -Buijze op de tweede plaats eindigde. EINDSTAND. 1. R. van Hassel (Sprundel) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,704 en hoogste serie 6 caramboles, 2. A. de Munck (Yerseke) 9-0,493-6, 3. A. Buijze (Clinge) 9-0,491-5, 4. M. van der Hout (Oost-Souburg) 8-0,493-4, 5. P. van der Steen (Fijnaart) 6-0,505-4, 6. A. Koot (Brouwershaven) 6-0,467-5, 7. C. Jansen (Ber gen op Zoom) 4-0,486-4, 8. S. Opperman (Waal wijk) 2-0,369-5. Van onze biljartmedewerker Lamswaarde - Cees Smits van de organiserende biljart vereniging Ons Vermaak uit Lamswaarde voert na vier ronden de titelstrijd vierde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen aan. In café De Vier Jaargetijden te Lamswaarde, waar deze eindstrijd gehouden wordt, presteren de deelnemers van de organiserende vereniging toch knap. Op de tweede plaats in de rangschikking staat Frans de Waal, even eens van Ons Vermaak. BILJARTEN Die spelers mogen momenteel in de beste uitgangsposities verke ren, de strijd om de titel is echter nog volledig open. Tot en met de nummer zeven in de rangschik king kunnen de spelers nog hoop koesteren om zondag 7 novem ber als kampioen gehuldigd te worden. De beste papieren zijn momenteel voor koploper Smits, die twee matchpunten los staat van de overige kanshebbers. Smits is de enige speler die slechts één partij verloor. Dat gebeurde in de tweede ronde. De rest van het deelnemersveld is al met twee of meer verliespartijen geconfronteerd. Dat geeft al aan dat de krachtsverschillen erg klein is. Daarom mag een span nende strijd verwacht worden als wedstrijdleider Piet Kindt de Van onze zwem medewerker Temeuzen - Bij de in Terneuzen gehouden Speedojaargangwedstrijd voor de jeugd tot en met 11 jaar heeft de Zeeuws-Vlaamse zwem jeugd redelijk gepresteerd. De gemaakte Wjden waren echter, met uitzondering van die van Sven Schieman, niet voldoende voor een hoge landelijke klassering. De naam van Schieman werd door de zwembond genoteerd voor zijn prestatie op de 100 meter vrije slag bij de jongens 1984 en later. De zwemclub De Braakman is best gelukkig met dit zwemta- lentje. ZWEMMEN be Scheldestroom-meisjes domineerden opnieuw tegenstelling tot hun mannelijke ploeggenoten, die aanmerkelijk meer tegenstand hadden. In de jaargang 1982 behaalde Bart Engels van De Bruin vis twee overwinningen. Martijn Buijsse verbeter de öp de 100 meter vlinderslag het Zeeuwse kring-besttime record met zijn tijd van 1.18,2. Hij nam het record over van Yoram Lawalata van Stormvogel. UITSLAGEN MEISJES 106 meter vlinderslag 1982: 1. Cora Aarnoudse (ZVS) 1.39,2, 2. Laura Lince (ZVS) 1.42,1, 3. Martine van Gulick (ZCK) 1.45,2. 100 nieter schoolslag 1983: 1. Dieuwer ten Braak (ZVS) 1.40,5, 2. Veronique Vasseur (ZVS) 1.40,7, 3. Sabijn Salomé (ZVS) 1.43,0. 100 meter vrije slag 1984 en later: 1. Letty Witterik (ZVS) 1.29,2, 2. Linda Vink (ZCK) 1.30,7, 3. Aukje Taelman (ZCK) 1.38,1. 200 meter wisselslag 1982: 1. Cora Aarnoudse 3.11,1, 2. Sabine van Hee (ZVS) 3.24,5, 3. Miriam de Jaeger (SCH) 3.30,0. 100 meter rugslag 1983: 1. Sabijn Salomé 1.34,1 2. Dieuwer ten Braak 1.41,0, 3. Veronique Vasseur 1.42,1. 100 meter rugslag 1984 el: 1.Letty Witterik 1.44,6, 2. Marlinda Eggermont (ZVS) 1.53,9, 3. Suzanne dePlaa (SCH) 1.58,0. JONGENS 100 meter schoolslag 1981: 1. Dennis de Ruijter Van onze zwemmedewerker Emmmen - Op de Nederlandse sprintkampioenschappen in Emmen, heeft Ryan Verplanke van Scheldestroom uit Breskens enkele voortreffelijke prestaties geleverd. Na de series en de halve finales kwam zij samen met Constantia Martens van de Stormvogel in de finale van de 50 meter schoolslag. Daarin werd Ryan Verplanke na spannende strijd vierde, net voor Martens, die als vijfde eindigde. Op de 50 meter vlinderslag plaatste zij zich in de halve finales als tweede reserve voor de finale. Met haar tijd van 30,28 in de halve finale verbe terde zij het Zeeuwse record dat sinds 22 september 1991 op naam stond van Melanie Bos van Luctor. Marlie Braber en Tamara van de Velde kwa men niet verder dan de series met tijden van respectievelijk 32,71 en 33,11. De Zeeuwen hadden echter nog iemand in een finale. De Middelburger Rudi Goudswaard was bij de man nen doorgedrongen tot de fi nale op de 50 meter vlinder slag. Daarin bereikte hij een fraaie zvende plaats. Op de vrije slag kwam hij niet verder dan de series. Hij werd hij achttiende in 24,61. De Vlis- singer Eel co van Gemert werd hier teleurstellend 37e in 25,28. Op de vlinderslag kwam Van Gemert ook al niet verder dan de series met zijn tijd van 26,96. Ook clubgenoot Yoram Lawalata bleef met zijn 29,49 in de series steken. Annabel Kosten van Scheldes troom werd op de vrije slag op de negende plaats geklasseerd in 27,60 en werd de jeugdige Marlie Braber (Stormvogel) 26e in 29.04. Door onze medewerker Sjaak Begijn. Terneuzen - Trainer George de Block van zondag vierdeklas ser Terneuzen 'mag' aanblijven als oefenmeester bij de rood-zwarten. Dit is het resultaat van een 'voortgangsgesprek' dat het bestuur met de oefenmeester gisteravond had. Zondagmiddag na de verloren wedstrijd tegen Corn Boys ging een deel van het bestuur in con claaf met De Block na de wan- hoopsvertoning van die middag, Voorzitter Anton Hermus gister avond: „Dat moment was niet goed gekozen zo kort na een wedstrijd, maar we waren te leurgesteld.,, Maandagavond kwam het be stuur opnieuw bijeen om over de positie van het eerste elftal te praten. De positie van De Block is volgens Hermus nooit ter dis cussie geweest. „We hebben be sloten om Han van der Hooft, de technisch directeur, nadrukkelij ker bij het eerste elftal te betrek ken. Hij moet samen met De Block en assistent-trainer Franz van der Peyl tijdens de voorbe spreking op de vrijdagavond meepraten over de opstelling van de zondag. Van der Hooft zijn inzichten op voetbal-tech nisch gebied moeten nadrukke lijker naar voren komen.,. Hermus bestrijdt dat er bij Ter neuzen daardoor een drieman schap is ontstaan. „Dat ontken ik. Deze afspraak is in goede harmonie gemaakt. Het is een zakelijke constructie die al in mei is opgezet, maar niet genoeg zichtbaar was. Het hele zaakje moést nodig opgepoetst worden. De eindverantwoordelijkheid blijft bij De Block liggen, maar hij zal goed moeten luisteren naar Han en Franz. Han van der Hooft zal ook bij de evaluatiebe sprekingen aanwezig zijn... In tegenstelling tot eerdere be richten werd de spelersgroep gisteravond niet gehoord. Voor zitter Hermus: „Dat hebben we bewust niet gedaan. Spelers moeten als groep naar buiten treden. Als groep moeten ze sa men lachen en samen huilen. De bespreking is gehouden voor de training. De spelers hebben ge woon hun oefenstof afgewerkt zoals het hoort." De Hoekse ruitersportfamilie Tollenaar. Van links naar rechts: Gerard, Marion, Annet, vader Teun, Petra en moeder Cora met een tweetal pony's. foto wim kooyman. deelnemers zaterdag en zondag vanaf 13.00 uur in actie laat komen. De finale staat zondag om 17.00 uur gepland. STAND NA VIER RONDEN 1. C. Smits (Ons Vermaak Lamswaarde) 6 matchpunten, alge meen gemiddelde 1,71 en hoogste serie 10 caramboles, 2. F. de Waal (Ons Vermaak) 4-1,80-15, 3. L. Bas ting (SBC Sluiskil) 4-1,795-7, 4. Th. Voermans (Dow Terneuzen) 4-1,715-13, 5. Tolsma (Concordia Terneuzen) 4-1,48-11, 6. P. de Bur ger (CBC Clinge) 4-1,47-12, 7. R. de Koek (HBC/De Troubadour Clinge) 3-1,39-10, 8 R. de Jonge (NASA Axel) 2-1,50-11. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - In de zaalhandbalcompetitie van de Rotter damse afdeling speelden de mannen van GSC gelijk tegen Delta Sport 3. De vrouwen van Hontenisse verloren nipt van Walburg. stelde: „Ik zal niet gauw iets zeggen over de leiding, maar dit was wel erg in ons nadeel. We verloren hét duel dan ook door dwalingen van de scheidsrechter. Jammer dat het zo moest lopen." MANNEN GSC-DELTA SPORT 3 14-14 - Er zat voor GSC meer in, maar vooral de tweede lijn miste stootkracht. Bij rust leidde GSC met 10-8, maar deze voorsprong werd in de tweede helft onnodig wegge geven. De score verliep vanaf 10-10 om en om tot 13-13. Bij die stand nam Delta Sport een 13-14-voorsprong. In het laat ste deel van de wedstrijd wist Louis Olivier nog verdiend 14-14 te scoren. Keeper Jan- Kees Beye was aan GSC-zijde de uitblinker. ZAALHANDBAL In de Belgische competitie wa ren de drie Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordigers vrij. AFDELING ROTTERDAM VROUWEN HONTENISSE-WALBURG 7-8 - Twee aan elkaar ge waagde ploegen in een duel met veel onderlinge irritatie. Bij de rust leidde Walburg met 4-5. In de tweede helft werd er weinig gescoord, maar het was toch Hontenisse dat in de slot fase met 7-6 voor kwam. Door twee dubieuze beslissingen van de scheidsrechter kon Walburg toch nog met 7-8 de winst pakken. Hontenisse- trainer Jaap Quinten was zeer ontstemd over de leiding. Hij (SCH) 1.31,0, 2. Michiel Wondergem (ZVS) 1.32,8, 3. Marco de Winter (SCH) 1.33,9. 100 meter vlinderslag 1982: 1. Bart Engels (BRU) 1.31,1, 2. Michel de Munck (ZVS) 1.40,9, 3. Pauk Kortsmit (ZCK) 1.47,5. 100 meter schoolslag 1983: 1. Noël Groosman (ZVS) 1.43,9, 2. Martin Braem (ZVS) 1.46,4, 3. Geert de Gronckel (ZCK) 1.54,8. 100 meter vrije slag 1984 el: 1. Sven Schieman (BRA) 1.23,7, 2. Ronald Arnoudse (ZVS) 1.31,2, 3. Björn van Damme (ZCK) 1.33,4. 100 meter vlinderslag 1981: 1. Martijn Buijsse (ZVS) 1.18,2, 2. Michiel Wondergem 1.22,6, 3. Tom Pieterse (ZCK) 1.25,9. 200 meter wisselslag 1982: 1. Bart Engels 3.06,6, 2. Michel de Munck 3.17,5, 3. Paul Kortsmit 3.23,3. 100 meter rugslag 1983: 1. Maarten Braem 1.34,6, 2. Noël Groosman 1.48,9, 3. Erik van Putten (SCH) 1.52,1. 100 meter rugslag 1984 el: 1. Sven Schieman 1.37,7, 2. Björn van Damme 1.41,1, 3. Ronald Aarnoudse 1.42,1. ZWEMMEN Van onze zwemmedewerker Vlissingen - In Vlissingen heeft Tibor Springer op de derde Speedojaargangwedstrijd van het seizoen voor de enige Gan- ze-overwinning gezorgd. In de wedstrijd, die volledig werd beheerst door de Stormvogel-jeugd, werden goede tijden gezwommen. 200 meier wisselslag 1§82: 1. Rob Ver meulen 3.01,0, 2. Maarten Buijs 3.04,3, 3. Jeroen Vermeulen (GAN) 3.23,3. 100 meter rugslag 1983: 1. Chris van der Draai 1.31t3, 2. Koen Bins (BEV) 1.39,4, 3. Evert Schietekatte 1.41,8. 100 meter rugslag 1984 el: 1. Tibor Springer (GAN) 1.42,8, 2. Dennis van de Ketterij 1.46,1, 3. Youri Vaes 1.46,3. meisjes 100 meter vlinderslag 1982: 1. Silvia Heus (ZW) 1.37,6, 2. Carlien Schrij vershof (STV) 1.38,2, 3. Ariska Tax (STV) 1.38,9. 100 meter ftfgslag 1983: 1. Kim Scholt (STV) 1.38,5, 2. Saskia Herrebout (STV) 1.39,4, 3. Karin van Steenis (STV) 1.48,4. 100 meter vrije slag meisjes 1984 el: 1. Linda de Paauw (STV) 1.30,8, 2. Nata lie Clarisse (STV) 1.32,4, 3. Agnes Soolsma (STV) 1.39,9. 260 meter wisselslag 1982: 1. Carlien Schrijvershof 3.09,4, 2. Ariska Tax 3.18.4, 3. Silvia de Heus (ZW) 3.24,5 106 meter rugslag 1983: 1. Kim Scholt 1.31,8, 2. Saskia Herrebout 1.36,0, 3. Karin van Steehis 1.40,7. 100 meter rogsslm; 1984 el: 1. Linda dd Paauw 1.34,9, 2. Natalie Claris* 1.47.5, 3. Agnes Soolsma 1.49,0. De tijd van Kim Scholt op de 100 meter rugslag (1.31,8) werd genoteerd voor de top-20 van Nederland. uitslagen JONGENS 100 meter schoolslag 1981: 1. Boy Dirksen (STV) 1.32,0, 2. Joey de Beer (STV) 1.30,3, 3. Emil Wayers (BEV) 1.40,5. 160 meter vlinderslag 1882: 1. Rob Vermeulen (STV) 1.34,0, 2. Maarten Buijs (GAN) 1.42,0, 3. Werner de Vlet (DOL) 1.45,2. 100 meter schoolslag 1883: 1. Stefan Jobse (STV) 1.39,7, 2. Evert Schiette- katte (OND) 1 42,3, 3. Chris van der Draai (STV) 1.42,4. 100 meter vrije slag 1984 en later: 1. Dennis van de Ketterij (STV) 1.31,6, 2. Youri Vaes (OND) 1.32,1, 3. Boyd Mur doch (GAN) 136,3. 100 meter vlktdersfüg 1981: 1. Boy Dirksen 1.30,8, 2. Joey de Beer 1.45,4, 3. Edwin Vos (BEV) 1,48,7.

de Stem | 1993 | | pagina 9