Centraal akkoord is in zicht Trapeze-artieste wordt stewardess. 2000 'Criminele infiltratie genoeg toegelicht' Twaalf jaar geëist voor kinderporno 'Je moet een rok aanhebben' 'Lonen matigen maar salarisverhoging in vorm van winstdeling mogelijk' Greenpeace verhindert doorgang chloortrein JerelHd a2 de stem binnenland a3 ré. li Noodgreep TGV DE STEM Verdeel en heers niet commentaar f, Brinkman na vertrouwelijk overleg van kamercommissie met ministers: Jozef woont nu onder pereboom CDA-lijst komt hard aan bij kamerleden 1 -J BINNENLAND KORT ER 1993 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 au Pvf> en zuur. I THEO VAN ZWAM- li zijn vreselijk belang- 1de leider van oefening Ion' uit. „Alle VN-sol- gen ermee te maken en zaak om beheerst op bn je niet gek te laten (ziet nu dat dat hier en gaat. Maar je kunt het pk oefenen, eenmaal in de situatie heel an- In groot grijs gebied In je met de VN-regels le voeten kunt. Kijk beschieting van dat Bosnië waar al die zijn gevallen. Wat zo'n situatie?" tenant die op de Gar- ndweg de functie van bmmandant heeft, spelregels indachtig - handeling in steenko- met de Kroaten niet ert zijn wagens langs rring te kletsen met: food for the people, le." an de Hollandia Peop- lacht hem uit, wijst nge kolonne, de grom- upsvoertuigen en de apende VN-soldaten „You come with an van de luitenant ver- n sigaret te eisen, ookt niet. drink?" taten en Rusland zul- egenover elkaar staan, de VS een vrouwelij- e as van de aarde klimaatsveranderin- dnden, met als gevolg aden in Afrika, nt een periode van 40 aise, economische de- ekte en honger. Daar- uizendjarig rijk van ne aan. ïg wat Lorie en Liz "ïgs uit de kwatrijnen hebben weten te peu- itussen 2015 en 2055 vaag. Om alvast een nen: andere Nostrada- rspellen voor die pe- invasie uit Azfë en a veel strijd en zeven ordt afgeslagen door rik, een uit Frankrijk e koning van Europa, arna de wereldheer- ,emen. nen we weinig meer en en troost putten uit tradamus op 1 maart 1 Caesar schreef: k niet zover afdwalen ïstige begrip te boven uitgekomen zijn, zal van mijn profetieën lat geletterde mannen ans opgeklopte bewe- aen over de manier ereld heb geïnterpre- Van onze Haagse redactie Den Haag - De ministers Hirsch Ballin en Dales heb ben terecht gegevens achter gehouden over de drie pogin gen tot infiltratie door de georganiseerde misdaad bij politieke partijen. Zij konden niet meer openbaar maken dan ze gedaan hebben, con cludeert de commissie voor de inlichtingen- en veilig heidsdiensten in de Tweede Kamer. Dat zei voorzitter Brinkman van deze commissie gisteravond na afloop van een vertrouwelijke bijeenkomst van de commissie en de twee ministers. „Er is voldoende openbaarheid ge weest", aldus Brinkman. Hij zal vandaag Kamervoorzitter Deet- man van dit standpunt op de hoogte brengen. Deetman had gisteren aan de Kamercommissie gevraagd om tijdens het overleg met Hirsch Ballin (Justitie) en Dales (Bin nenlandse Zaken) na te gaan of de twee bewindslieden 'tot de uiterste grens van openbaarheid' zijn gegaan. Hij stelde die vraag, omdat de ministers in antwoord op schriftelijke vragen geen vol ledige opening van zaken hebben gegeven. Zo is nog steeds niet bekend, in welke partij zich een poging tot infiltratie op landelijk niveau heeft afgespeeld. Brinkman zei gisteravond dat van deze poging de 'eerst verantwoordelijke in de partij op de hoogte is gesteld. De andere twee pogingen von den plaats bij het opstellen van de kandidatenlijsten bij WD en PvdA voor de gemeenteraads verkiezingen in Amsterdam. Deetman wil de gegevens zoveel mogelijk openbaar toetsen, om dat ze de politiek zelf aangaan. De Kamercommissie heeft nu vastgesteld dat Hirsch Ballin en Dales zoveel informatie in de openbaarheid hebben gebracht als naar omstandigheden van hen kon worden verwacht. Hoe wel geen van de drie personen door Justitie op dit moment als verdacht wordt aangemerkt, zou openbaarmaking van meer gege vens de voortgang van het justi tieel onderzoek kunnen belem meren, zei Brinkman. De WD in Amsterdam heeft gisteren gezegd het voorbarig te vinden om te zeggen dat zij is 'geïnfiltreerd door de georgani seerde misdaad'. Daarvoor lig gen nog geen bewijzen op tafel, aldus de fractievoorzitter van de Amsterdamse WD A. van der Stoel. Wat er precies aan de hand is binnen de WD, weet de partij zelf nog niet. „Het onderzoek is nog in volle gang en zolang het niet is afgerond, kunnen wij niets met zekerheid zeggen." Zo doende kan er ook nog geen sprake zijn van een royement. Van onze Haagse redactie Amsterdam - Vakcentrales en ondernemersorganisaties hebben gisteravond laat in grote lijnen overeenstemming bereikt over een sociaal akkoord. Een mogelijke looningreep door het kabinet lijkt daarmee afgewend. Er is bij beide partijen goede hoop dat er morgen in de Stich ting van de Arbeid een volledig akkoord kan worden gepresen- Neerijnen - De Grieks-ortho doxe monnik Jozef van den Berg is gisteren alsnog vertrokken uit het fietsenhok in Neerijnen. Hij woont nu een stuk verderop onder een pereboom in de tuin van een bevriende Neerijnenaar. Jozef moest van de gemeente weg maar wilde blijven omdat God hem die plek had aangewe zen ter vervulling van een op dracht. Wat die inhoudt, wil hij niet zeggen. VERVOLG VAN VOORPAGINA Hij kreeg gisteren van GS groen licht voor een offensief richting Tweede Kamer om 'Breda' in beeld te houden met als nood greep een TGV langs het Schel- de-Rijnkanaal. „Daar rijdt de TGV pal naast het Markie- zaatsmeer, een internationaal wetland. Verre van ideaal, maar minder slecht dan door de kost bare bossen van Wouwse Planta ge of Mattemburg en Lievens- berg aan de andere kant van Bergen op Zoom". Vorige week liepen de TGV-on- derhandelingen tussen ver keersminister Maij-Weggen en haar Vlaamse collega Kelchter- mans spaak. Ondanks het aan bod van Maij mee te betalen aan het TGV-tracé op Belgisch grondgebied langs de E19 en Nederlandse medewerking aan het uitdiepen van de Wester- schelde. De Vlamingen volhard den echter in een TGV langs de Havenweg die bij Ossendrecht ons land binnenkomt. jaar 2000 en daarna, 3. Elmar. Prijs 39,90. WIE DE MACHT heeft, beheerst de informatie. En andersom. Vandaar de argwaan als te veel media in één hand komen. De pluriformiteit kan bedreigd worden en een rijk geschakeerde pers met allerlei verschillende meningen en opvattingen is een voorwaarde voor democratie. Door de krantenwereld waart een fusiegolf. Waren er dertig jaar geleden nog meer dan veertig zelfstandige uitgevers actief, nu beheersen vijf grote concerns in feite de markt. Met deze mammoetfirma's, die elk verscheidene dagbladen uitgeven, gaat het naar hun eigen inzicht niet al te best. Het rendement dat zij de aandeelhouders voorgespiegeld hebben, wordt niet gehaald. Nog meer concentraties kunnen daarom verwacht worden. PvdA en CDA maakten zich bezorgd hierover. Een persfusie-rege- ling, waarbij het een uitgever niet toegestaan was meer dan een kwart of in een andere versie meer dan eenderde van de markt te beheersen, werd daarom voorgesteld. Het CDA haakt nu af. Verbazingwekkend. De hele persfusiedis- cussie is indertijd door het CDA gestart in de Tweede Kamer. De minister die uitvoering moest geven aan de CDA-motie, me vrouw D'Ancona, heeft vervolgens in het kabinet de discussie verloren van de minister van Economische Zaken, Andriessen, die de regeling van de markt aan de uitgevers zelf wilde overlaten. Daarenboven is de opstelling van het CDA in strijd met hetgeen dezelfde partij voorstaat als het over radio en televisie gaat. Daar verdedigt de partij een sterk publiek omroepbestel tegenover een commercieel. In de krantenwereld laten de christen-democraten de pluriformiteit over aan de krachten van commercie en economie. Het CDA stelt zich nu op het standpunt dat de markt zich zelf kan reguleren. De pluriformiteit - en daarmee de vrijheid van me ningsuiting - zou niet in het gedrang komen omdat de uitgevers onderling een erecode afgesproken hebben om niet verder te gaan dan eenderde van de markt. Deze erecode is niet meer dan een afspraak. Op overtreden ervan staan geen sancties. En zou een uitgever die denkt slechts te kunnen overleven door nog meer op te kopen, samen te voegen an te rationaliseren, zich in de strijd voor het bestaan door een gegeven fatsoenswoord laten weerhouden? kranten bestaan bij de gratie van winst en winst is alleen mogelijk bij een gezonde bedrijfsvoering. Een volstrekt princi pieel nee tegen elke verdere fusie kan daarom niet uitgesproken worden, zeker niet als zo'n fusie de overleving van een bedreigde krant mogelijk maakt. Helemaal geen regeling, waardoor de sterkste nationale of internationale uitgever het op termijn voor bet zeggen krijgt, deugt ook niet. De Kamer moet niet alleen oog bebben voor economische belangen. Die van de vrijheid van het woord tellen even zwaar. teerd aan de voorzitters van de organisaties. Inhoudelijke mede delingen over het akkoord zijn gisteravond niet gedaan. Vakcentrales en ondernemersor ganisaties zijn het er in ieder geval over eens dat de lonen volgend jaar verregaand moeten worden gematigd. In bedrijven die loonsverhoging wel kunnen betalen, moet die verhoging wor den gegeven in de vorm van winstdeling. De Eerste Kamer heeft vorige maand ingestemd met een nieu we winstdelingsregeling. Het be lastingvrije spaarloon wordt ver hoogd tot vijftienhonderd gul den. In totaal kunnen bedrijven hun werknemers tot ten hoogste vijfentwintighonderd gulden be lastingvrije uitkeringen ver strekken. Vakcentrales en werkgevers me nen dat volgend jaar de loon ruimte in veel sectoren tot nul beperkt zal zijn. Maar de vak bonden zijn niet bereid cao's die voor 1994 al zijn afgesloten open te breken. In de meeste van die cao's is voorzien in vergoeding voor de prijsstijging en door gaans daarnaast nog een kleine verhoging. De werkgevers kunnen ermee le ven als cao's voor volgend jaar intact blijven. Maar zij hechten er wel aan dat in het algemeen de arbeidsvoorwaarden flexibe ler worden dan ze nu zijn. Over het toezicht op de uitvoe ring van die flexibelere contrac ten verschillen bonden en werk gevers van mening. De werkge vers zien daarbij vooral een rol weggelegd voor de onderne mingsraden. De bonden vinden dat ze daar zelf toezicht op moe ten houden. Als de cao-coördi natoren van de vakcentrales en van de werkgeversverbonden het eens worden, zullen de voorzit ters het akkoord morgen offici eel sluiten. Vervolgens zal het worden besproken met het kabi net. Actievoerders van Greenpeace blokkeren in het Limburgse Linne-Herten een chloortrein van het chemiebedrijf Solvay. Greenpeace vindt dat er voor chloor genoeg milieuvriendelijke alternatieven zijn en wil dat Solvay de chloorproduktie staakt. Solvay gaat Greenpeace voor de rechter slepen om de blokkade te stoppen. foto anp Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - Voor het ge rechtshof in Den Bosch is gisteren in hoger beroep be vestiging van het vonnis van twaalf jaar geëist tegen de 50-jarige Bredanaar H. van D. Advocaat-generaal mr. J. Wub- ben achtte bewezen dat de ont kennende verdachte drie jonge Belgische meisjes van hun vrij heid heeft beroofd, met alle drie seksuele misdrijven heeft ge pleegd en S.W. uit Venlo tot soortgelijke daden heeft aange zet. Het bewijs is met name gestoeld op de 75 pornofoto's die de poli tie op 7 augustus 1992 in de auto van Van D. in Apeldoorn heeft gevonden en op de kennelijk leugenachtige verklaring van Van D. over de herkomst daar- Voor Wubben staat vast dat die gemaakt zijn met de polaroidca mera van Van D. en dat de man op een aantal van de foto's per verse handelingen pleegt met zijn slachtoffertjes. Delen van de twee auto's waarin de verdachte volgens de slachtoffertjes reed, zijn door ex-personeelsleden van Van D. herkend. Volgens de advocaat-generaal heeft Van D. de meisjes tot le venslang leed veroordeeld om zijn perverse lusten en waani deeën te bevredigen. Hij wees er op dat de man al tien keer eerder veroordeeld is voor ontucht met kinderen onder de zestien jaar. In zijn eis legde hij naast wraak een sterk accent op de bescher ming van de maatschappij. Rechtbankvoorzitter mr. H. Pijls wees er op dat in een vonnis van 1982 details naar voren komen, die ook in de drie Belgische zaken hebben gespeeld. Zo was er toen ook sprake van het meelokken van jonge meisjes om een weggelopen hondje te zoe ken, seks in auto's en seks met een bepaald voorwerp. De verdachte gaf aan dat hij op de data van de gepleegde feiten niet in België is geweest. Hij weerlegde gedetaiUeerd een aan tal bewijspunten. Hij deed dit onder meer op grond van een nadere uitleg door een deskundi ge van PTT Telecom over de gebruiksmogelijkheden van de autotelefoon in Nederland en België. Zijn raadsman mr. J. Schoenma kers betpogde dat in deze zaak het openbaar ministerie niet- ontvankelijk is. Van D. heeft geen eerlijke kans gehad om zijn onschuld te bewijzen. Hij is niet geconfronteerd met de meisjes, namens hem konden hen geen vragen gesteld worden. De rechter-commissaris in Breda heeft daarbij, naar zijn zeggen, de fout gemaakt alleen naar het bewijsmateriaal te kijken en niet te controleren of de rechten van de verdachte voldoende verze kerd waren. De raadsman concludeerde in zijn zeer gedetailleerde betoog dat Van D. op alle onderdelen vrijgesproken moet worden bij gebrek aan wettig en vooral overtuigend bewijs. Van onze Haagse redactie Den Haag - De nieuwe lijst van CDA-kamerleden is bij veel CDA'ers hard aan geko men. „Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt", zegt CDA-ka- merlid De Kok, één van de zeventien CDA-kamerleden die niet terugkeert. „Ik moest het op de radio ho ren", vertelt landbouwspecialist Van Noord die na twaalf jaar kamerlidmaatschap aan de kant wordt geschoven. „Ik hoorde het van een journalist", zegt Jan- maat-Abee, die evenmin terug keert. Zwaar teleurgesteld reageerde het Limburgse kamerlid Paulis dat op een onverkiesbare 61e plaats is gezet. Teleurstelling is er ook dat het CDA slechts zeer summier plaats biedt aan allochtone leden. Het kamerlid van .Surinaamse af komst Ramlal is 52e en als de opiniepeilingen uitkomen is dat geen verkiesbars plaats. Nieu weling Cörüz staat op een onver kiesbare 70e plaats. Het Inter cultureel Beraad binnen het CDA heeft gisteren zijn zorgen over deze lage klasseringen ken baar gemaakt. CDA-kamerlid Krajenbrink, minderhedenspecialist die op een eigen verzoek niet meer te rugkeert: „Dit is een duidelijke misser. Men kan wel zeggen dat Gabor (gevlucht uit Hongarije in 1956, red.) op de zestiende plaats staat. Maar het gaat toch om de zwarte kop. Van deze lijst gaat een foutief signaal uit." Ramlal op zijn beurt erkent dat het CDA heeft voldaan aan de verplichting om twee kandidaten uit de etnische minderheden op de lijst te zetten. Maar hij vindt ook dat de plaatsen te laag zijn en vreest dat andere partijen die allochtonen wel een verkiesbare plaats hebben geboden daar ge bruik van zullen maken in de campagne. „Ik vind het zorge lijk. Er had meer zekerheid over een kamerzetel gegeven moeten worden", aldus Ramlal. Defensiespecialist De Kok neemt zoals gewoonlijk geen blad voor de mond. „Je moet een rok dra gen en geen slavist zijn." De Kok had geëist dat hij minimaal op de 45e plaats zou komen, kreeg daarvoor geen garantie omdat de nieuwe lijst voor eenderde deel uit vrouwen moest bestaan en voor eenderde deel uit nieuwe kandidaten. De Kok bedankte daarop voor de eer. Hij denkt dat de partijtop hem niet terug wilde omdat hij te nadrukkelijk een eigen mening ventileert. „Dat roept tegenkrachten op." Volgens partijvoorzitter Van Velzen had de nieuwe CDA-frac- tie versterking nodig in de bui tenland- en defensiehoek. „Dat is niet te zien. Er is geen gene raal aangetrokken en evenmin een defensiedeskundige bijgeko men. Ik moet nog zien wat er overblijft van de defensiecom missie in de fractie." Landbouwspecialist Jan van Noord, die de voorbije kabinets periode pal stond voor het kabi netsbeleid en daarmee zeker on der de boeren in het zuiden van het land weinig sympathie ver wierf, wist dat hij niet zeker mocht zijn over de continuering van zijn kamerlidmaatschap. Dat Van Velzen in zijn toelich ting gezegd heeft dat de land- bouwhoek in de fractie verster king behoeft beschouwt Van Noord als strijdig met de uitla tingen die tegenover hem gedaan zijn. „Ik kreeg te horen dat er met het beleid wat ik uitgedra gen heb niets mis is." Volgens Van Velzen heeft de katholieke boerenbond KNBTB met een gerichte actie er voor gezorgd dat de Brabantse mi lieu- en landbouwdeskundige Th. Meijer op een verkiesbare 38e plaats is gekomen. De KNBTB wilde meer katholieke, zuidelijke invloed. „Ik stel vast dat dat geen boer uit het zuiden is, maar een milieu-inspecteur. Maar kennelijk vegen nieuwe milieubezems beter schoon dan oude bezems", zegt Van Noord berustend. Paulis is getergd. De 60-jarige vindt dat de nieuwe lijst de oudere kiezer vergeet. „Als er rekening gehouden moet worden met vrouwen en met jongeren moet er ook rekening gehouden worden met de oudere kiezer. De katholieke ouderen hebben geen vertegenwoordiger. Als de partij geen rekening houdt met de oudere kiezer zal het de gevol gen voelen." Hij is ervan over tuigd dat met de steun van het CDA Limburg zijn positie verbe terd zal worden, uiterlijk op het congres dat in januari de defini tieve lijst vaststelt. „Ik hoop op een plaats in de vijftig." Tevreden daarentegen is staats secretaris Gabor die met een 16e plaats wat laag bedeeld is voor een bewindspersoon. „Ik vind dat geen miskenning. Ik ben zeer Janmaat-Abee ..gehoord van een journalist.. foto de stem/johan van gurpq ingenomen en ik vind het een hele eer om op deze plaats te staan." jK V? Sluitend bewijs heb ik nog niet, maar ik heb het sterke vermoeden dat de georganiseerde misdaad bezig is in dit rubriekje te infiltreren! Af en toe duikt er zomaar ineens grove taal in deze regels op die duidelijk bedoeld moet zijn om de stabiliteit onder u lezers en dus in het land te ondermijnen. Gelukkig heb ik dit stukje nagekeken, nadat ik het had geschreven en wat bleek? Er stonden hele criminele woorden in met betrekking tot onze vliegende kroon prins. ik Meer mag ik momenteel daaromtrent niet vertellen, want dat zou het onderzoek alleen maar bemoeilijken, maar duidelijk is wel dat nu ook al stukjesschrijvers het doelwit kunnen zijn van georganiseerde misdaad. Mijn vermoedens werden gistermorgen nog eens extra bevestigd toen ik in mijn postbakje een enveloppe vond waarop een behoorlijk geldbedrag stond vermeld. Het was weliswaar mijn salarisbrief maar het zette me niettemin aan het denken. Het gemak waarmee die brief in mijn postbakje terecht is gekomen, geeft wel degelijk aan dat het voor kwaadwillenden heel simpel is om geldbedragen aan journalisten te doen toekomen om ze zo te bewegen tot crimineel gedrag! Maar met veel geld bieden heeft men mij nog nooit kunnen bewegen tot extra inspanningen. Mijn baas weet daarover mee te praten. MERIJN 1 5 „f" Vergoeding Blokker na politie-inval Utrecht - De Staat der Nederlanden en de gemeente Geldermal- sen betalen het grootwinkelbedrijf Blokker een bedrag van ruim 225.000 gulden. Dit is een vergoeding voor de door Blokker geleden schade na de omvangrijke politie-inval in het distribu tiecentrum van het bedrijf in Geldermalsen in maart 1992. De politie verwachtte er veel illegalen aan te treffen, maar dat bleek mee te vallen. De Staat en de gemeente geven toe dat er destijds op basis van 'te weinig onderzoek en te geringe informatie is besloten tot een werkplekcontrole'. Bij een controle van vijfhonderd werknemers bleek dat er twee van hen geen geldige verblijfsvergunning konden overleggen. 'Tv uitzetten bij ergeren aan reclame' Amsterdam - 'Ronduit belachelijk', vinden maandverband- en tamponproducenten het bezwaar dat Anne Meijer heeft tegen de vele reclames voor maandverband op de tv. Zij bestempelt de grote hoeveelheid reclames als een 'offensief'. Bovendien zijn ze leugenachtig, aldus Meijer gisteren voor de Reclame Code Commissie. De reclames doen alsof ongesteld zijn een feest is -'vrij zijn, blij zijn, heerlijk gevoel'- en dat is het niet, aldus Meijer. Zij wil dat er slechts een commercial per avond komt, na negen uur. Xiij Dè" advocaten van de maandverbandproducenten lieten Meijer weten dat zij de tv maar moet uitzetten als zij zich zo ergert. „We etaleren een normaal geaccepteerd hygiënisch produkt", betoogde de juristen tijdens een reeks zittingen. Meijer kreeg na een krante-advertentie overigens steun van 1200 briefschrijvers die zich ook ergeren aan de reclames. De Reclame Code Commissie doet over drie of vier weken uitspraak. Forse groei bijstand land en tuinbouw Den Haag - Het aantal boeren en tuinders dat een bijstandsuit kering heeft aangevraagd is dit jaar enorm gegroeid. Eind september waren er bij het ministerie van landbouw, natuurbe heer en visserij al 1068 aanvragen binnen. Over heel 1992 waren dat er 436. De grootste stijging is te vinden in de varkenshouderij waar een sprong werd gemaakt van 24 naar 322. Andere forse stijgers zijn de akkerbouw (25 naar 105), de glastuinbouw (114 naar 371) en de fruitteelt (van 22 naar 82). Over 1992 werden uiteindelijk in totaal 160 verzoeken om bijstand gehonoreerd. Op 30 september van dit jaar waren dat er 359, terwijl er nog 695 aanvragen op behandeling wachtten. Straf voor niet melden corruptie Den Haag - Ambtenaren die verzuimen corruptie te melden, kunnen in de toekomst op een disciplinaire straf rekenen. Minister Dales van Binnenlandse Zaken wil daarvoor het ambtenarenreglement wijzigen. Deze wijziging die ze in het dagblad Trouw in een interview aankondigt, komt bovenop de maatregelen die ze vorige week al opnam in een brief aan de Kamer over corruptie. Ambtenaren zijn nu al verplicht om gevallen van corruptie te melden. Er staat echter nu geen straf op, als zij dit niet doen. Het CDA-hoofdbestuur heeft inmiddels definitief afgezien van een onderzoek naar het aannemen van giften van bedrijven door het CDA in Limburg. In een brief die later deze week komt, wijst voorzitter Van Velzen nog eens op een interne richtlijn, die bepaalt dat giften van bedrijven niet mogen worden aangeno- Kabinel zet Eerste Kamer voor het blok Den Haag - Als CDA en WD in de Eerste Kamer het belastingplan voor 1994 willen dwarsbomen, zal dat ingrijpende gevolgen hebben. Een stem tegen het achterwege laten van de (gebruikelijke) inflatiecorrectie betekent dan ook een stem tegen het verlagen van het laagste belastingtarief en het verhogen van het arbeidskostenforfait. Het kabinet zet de Eerste Kamer hiermee voor het blok. Staatssecretaris Van Amelsvoort wil zijn belastingplan niet in onderdelen presenteren zoals de Eerste Kamer wil. CDA en WD in de Eerste Kamer zijn tegen delen van het belastingplan maar niet tegen het hele voorstel. (ADVERTENTIE) a aan be- laar zelf dels van gaat otn wat uit- ergang zal e sympto- tlemaalzou men had ik Tan onze verslaggever AALSMEER "Net een centimeter kwam Jk alA„a T31 Buba. Het betekende het einde van haar loopbaan. Maarzeblee£J^toit£blucht Als u voor de ene baan arbeidsongeschikt raakt, hoeft dat heus niet altijd het einde van uw loopbaan te zijn. Lees alles over de nieuwe WAO in de folder die ver krijgbaar is bij bibliotheek en postkantoor. De WAO hoeft geen eindstation te zijn. Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid I

de Stem | 1993 | | pagina 3