Belastingcontrole horeca Sluis \leelemans Zeeland poetsen Actiemarkt op St. Bavoschool in Oostburg Deborah Benschop enthousiaste amazone Hoogte reinigingsrechten in Oostburg weer ter discussie SPORT IN HET KORT orzaken uzen at aan in aanderen Dienst Ondernemingen Zuid kiest drukste weekeinde van het jaar uit Plannen voor Zeeuws Philharmonisch Koor Cursus arrangeren voor popmusici in Goes door stichting Popmuziek C3 1EUWS DE STEM ZEELAND C4 Cursus bijenteelt voor beginners Vrijdag vergaderen commissies over apart tarief voor kleine huishoudens MBER 1993 rs steken de helpen- oe. n Gent - In de burgerzaal tadhuis is van 6 tot november een ten- ng te zien van teke- an E. Hermans-de it in het kader van "elijkse expositie van unstenaars. Wethou- arquinie verricht za- m 10.30 uur de ope- e ze klantvriendelijk werken. Detaillisten amelijk behoefte te aan meer informatie ooptechnieken en de ngswijze van de klan- ellende ondernemers zich aanmelden voor s bij de Rabobank in weg reed zag M.A. in zien dat de bestuurder nipperen, dus stak hij Zij vroeg een boete op n van 200 gulden. Kan- er Melens was dat met s en vonniste conform. Biervliet was in juni ngehouden in Hoek, om- een kentekenbewijs deel auto was aangebracht, kantongerecht kwam hij dat het niet zijn auto weest, maar van een it Hoek. De officier en onrechter maakten hem k dat hij als bestuurder rantwoordelijk was. Hij n boete van 125 gulden. rs 10 voor de meisjes die jongerenwerk (SJC) in lan goed in de belang- ekende werk voor de toe van de meisjes. De vrij- rs worden niet in het die- >oid. Op 16 november is er n begeleiders-trainings- op het gebied van foto- Op vrijdag 14 januari metaal aan de beurt en ig 15 januari een cursus jaratie. Belangstellenden zich aanmelden aan de vburgstraat in Oostburg. (ADVERTENTIE) GROOTSE FOTO'S IN 1 UUR aag naar onze spaarkaart oor GRATIS ontwikkelen en afdrukken. FOTO-STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST 01140-13084 WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 .TL-reportage van enige "'lub Zeeland, 'The Twin motorliefhebber op te op een feestavond die de joudt in De Bomvrije in chillende prijzen is er ook reedt een achtmans-blues- 31ues. De feestavond begint Van onze correspondent Oostburg - In en rond de rk basisschool St. Bavo in Oost burg wordt zaterdag een gro te actiemarkt gehouden. Van af 13.00 uur starten in de school allerlei activiteiten waaraan bezoekers kunnen deelnemen. Op dat tijdstip begint ook de verkoop van diverse artikelen zoals kerst en wenskaarten, tafelkleedjes en kussens. Jongste kinderen moeten goede schoolstart kunnen maken' Het is, volgens de organisatoren, beslist geen rommelmarkt. Ook wordt er ter gelegenheid van deze actiemarkt een speciale ets gemaakt, waarvan de afdrukken in beperkte oplage te koop zul len zijn. Verder is er zaterdagmiddag een sponsorloop door en voor de kin deren. Voor de kleinere kinderen een kleine ronde, de oudere kin deren kunnen een groter par cours afleggen. Ook de inwendi ge mens wordt niet vergeten. In de gemeenschapsruimte kan men genieten van een hapje of een drankje. „Door een onverwacht grote toe loop van leerlingen zag het er eind vorig schooljaar naar uit, dat een heel groot aantal kinde ren in de leeftijd van vier tot zes jaar bij elkaar zouden komen te zitten," aldus enkele ouders, die deze actiemarkt organiseren." En dat in een lokaal dat er eigenlijk te klein voor is. Veel ouders hadden daar moeite mee en zijn op zoek gegaan naar een oplossing. Als de minister dan niet voldoende uren ter beschik king stelt om er voor te zorgen dat de jongste kinderen een goe de schoolstart kunnen maken, dan zorgen we daar zelf wel voor." Daarom zijn of worden er diver se activiteiten georganiseerd, zo als de actiemarkt van aanstaan de zaterdag. De meeste artike len, die zaterdag te koop worden aangeboden, zijn gemaakt door ouders en leerlingen. „We hopen dat veel mensen onze actiemarkt zullen bezoeken en wat zullen kopen. Het wordt best gezellig," besluiten enkele ouders van het actiecomité en thousiast. Van onze verslaggever Sluis - Tussen de honderden bezoekers van Sluise horecagelegenheden op zondag 31 oktober en maandag 1 november bevonden zich ook medewerkers van de belastingdienst Ondernemingen Zuid. In wat door een horeca-onderne- mer het drukste weekend van het jaar werd genoemd - de Bel gen bezochten op hun vrije dag massaal het grensstadje - moest de loon- en kasadministratie ge controleerd worden. Geen onver wacht bezoek, want afgelopen zomer al had de belastingdienst schriftelijk aangekondigd dat de horeca in Zeeuws-Vlaanderen deze controles kon verwachten. Beredruk „Dat dit weekend werd gekozen is voor ons vervelend, het was beredruk, maar van de kant van de belastingdienst wel begrijpe lijk. Als je onregelmatigheden wil vaststellen, moet je juist in zo'n periode gaan controleren", aldus een horeca-woordvoerder. Bij sommige horecabedrijven was de belastingdienst snel klaar, bij andere was men enkele uren binnen. „Gegevens over wat wij hebben aangetroffen worden niet gegeven. Het is bo vendien aan de inspecteur om te beslissen of bepaalde overtredin gen (slechte kasboekhouding of geen loonbelastingverklaringen voor aanwezig personeel) admi nistratief dan wel strafrechtelijk worden afgedaan", aldus woord voerder H. van Zon van de dienst Ondernemingen Zuid in Breda. Eerder werd in Zeeuws-Vlaan- deren een dergelijke controle ge houden in Hulst, tijdens de ker mis. Eveneens hoogtijdagen voor de plaatselijke horeca. Heksenjacht Het is volgens Van Zon geen heksenjacht op horeca. „De be lastingdienst wil meer inzicht krijgen in het bedrijfsgebeuren om straks bij de aangiftes de belastingplichtigen nog sneller te kunnen helpen. Wij hebben de controles ook aangekondigd, zij het dat we geen tijdstip hebben genoemd. Op zo'n manier geef je mensen toch gelegenheid hun zaakjes op orde te brengen". Het werkelijke doel van de con troles is de horeca te ontmoedi gen zwartwerkers in dienst te hebben of een 'creatieve' boek houding te voeren. „De onderne mers moeten weten dat de fiscus meekijkt", verklaarde eerder een belastingwoordvoerder tegen over De Stem. Van onze correspondente Middelburg - Er zijn vergevorderde plannen om een Zeeuws Philharmonisch Koor op te richten. Dit koor zal geleid worden door Jan Hut. Het is de bedoeling dat dit koor op gaat treden als 'projectkoor', dus bij speciale gelegenheden. Het eerste project is al rond. Het koor zou bij de concerten die het Zeeuws Orkest verzorgd naar aanleiding van het 225-jarig bestaan van het Koninklijk Zeeuw- sch Genootschap der Wetenschappen haar medewerking verle nen. Uitgevoerd wordt dan de compositie 'Luctor et Emergo' van de Zeeuwse componist Bram Beekman in maart 1994. Tevens wordt ingestudeerd voor latere gelegenheden (voorjaar 1995) Psyché, een symfonisch gedicht voor koor en orkest van C. Franck. Tot 8 november kunnen mensen die graag willen zingen en denken in aanmerking te komen voor dit koor zich opgeven bij J Weug (01184-78251). Vanaf 8 november beginnen de audities. FOTO WIM KOOYMAN. Deborah Benschop (rechts) en haar ruitersportvriendin Esther Meyers met hun succesvolle pony's. Fraaie overwinning in samengestelde wedstrijd De Scheldestad Van onze verslaggever Goes - Een popsong rammelt, er is iets wat niet klopt, maar je weet niet waar het aan ligt. Wat kun je daar aan doen? Op dergelijke vragen kunnen popmusici antwoord krijgen als ze deelnemen aan de cursus 'Het arrangement ontrafeld'. Het is een korte cursus, die erop gericht is bands te helpen met het arrangeren van hun songs. Er zijn vijf cursuslessen, op za terdagochtenden van 10.00 tot 12.00 uur in Goes. Er wordt eerst Van onze correspondent De Klinge - Op zaterdag 13 november start een cursus bijen teelt voor beginners in de ge meenschapsschool De Bron aan de Buitenstraat in De Klinge. De samenwerking tussen Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland over rasverbetering van bijen verloopt vlot. Zowel Nederlandse als Belgische cur sisten zijn welkom. De cursus bestaat uit tien lessen die op zaterdagmorgen gegeven worden. De eerste les is op zater dag 13 november. Om bijen te houden, is kennis nodig van de bijenbiologie en van de levende vegetatie in de onmiddellijke woonomgeving. In de lessenreeks wordt hier aan dacht aan besteed, inschrijven bij C. Dewindt, Teer- lingstraat 22, 9170 Meerdonk (tel 03/7733232) of bij G. Arens, Tivoliweg 5, 4561 HJ Hulst (tel. 01140-14819). Verder staat op een later tijdstip ook een cursus over het ras- bestand van de vliesvleugeligen in deze streken op het program ma. gewerkt aan de hand van ver schillende arrangementen van pop-classics. Geprobeerd wordt om te ontdekken waaruit, maar ook waarom die verschillen er zijn. Verder komen opbouw van een nummer, technische zaken als 'riffs' en 'bridges' aan de orde, evenals het verschil tussen majeur en mineur, ritme en maat. De laatste twee lessen gaan over zang en arrangeren, hoe je te werk gaat bij het bedenken van een tweede stem en hoe je een zangpartij drie of meerstemmig maakt. De cursus is op touw gezet door de Stichting Popmu ziek Zeeland. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het kantoor van de stichting in Mid delburg. Door onze medewerker Jan Murre Sluis - Deborah Benschop, de 14-jarige amazone uit Sluis en lid van de landelijke rijve- reniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet, reed zich onlangs aardig in de kijker tijdens de samenge stelde wedstrijd van het Vlis- singse De Scheldestad. In re creatiegebied De Piet nabij Arnemuiden reed de Zeeuws- Vlaamse derdejaars mavo- scholiere met haar pony Ami go op fraaie wijze naar de overwinning. „Al vanaf mijn zevende jaar ben ik actief in de ponysport. In de beginjaren was dat op Rakker in de manege van Piet Riemens in Nieuwvliet. Nu kom ik in de wedstrijden uit met de 12-jarige bruine ruin Amigo, een New Fo- rest-pony. Met Rakker heb ik ook wedstrijden gereden tot in de Ll-dressuurklasse, maar aan springwedstrijden heb ik me met Rakker nooit gewaagd. Mijn voorkeur met deze pony ging duidelijk uit naar de dressuur- wedstrijden." Zaterdag 25 september kwam ze voor het eerst uit in een samen gestelde wedstrijd. Deborah Benschop: „Het was mijn debuut in zo'n soort wedstrijd. Ik startte uiteraard bij de beginners in de B-klasse, maar het was meteen raak ook. Ik won de hoofdprijs in de B-kïasse pony's met de minste stafpunten. Niet alleen de minste strafpunten in mijn cate gorie, maar van alle categorieën. In totaal incasseerde ik 52,8 strafpunten en dat was minder dan in alle andere klassen paar den en pony's. Dat was een mooie opsteker uiteraard." Slechte start In het gecombineerde kampioen schap van Zeeland, Zuid-Hol land en Noord-Brabant, dat in het recreatiegebied De Schots man aan het Veerse meer te Kamperland werd gehouden, ging het minder goed met de amazone uit Sluis. „Ik had een zeer slechte start. Er werd eerst een dressuur wedstrijd gereden en Amigo was onrustig, duidelijk niet bij de les. De dressuurring waarin wij moesten rijden lag precies bij een bospad dat naar het parkeerterrein leidde. Daar stonden de veewagens en trailers en er kwamen steeds ruiters en amazones langs. Amigo had dui delijk meer belangstelling voor alles wat voorbij kwam dan voor de dressuurproef, waardoor ik na de dressuurwedstrijd slechts op een veertiende plaats stond," zegt Deborah Beschop. Daarna ging het echter uitstekend met de enthousiaste amazone uit Sluis. Het wegparcours, de cross-coun try en het springparcours wer den foutloos afgelegd. „De ande re deelnemers hadden daar meer moeilijkheden mee, want ik be landde toch nog op de vijfde stek in het totaalklassement. Van de Zeeuwse deelnemers werd ik derde," zegt Deborah. Momenteel komt Deborah Ben schop uit in de L2-dressuurklas- se, waarin ze al twee winstpun ten veroverd heeft. Sinds kort neemt ze ook deel aan spring wedstrijden met Amigo. Debo rah: „Tijdens het kringconcours- hippique van de Ruitersportver eniging Axel kwam ik voor het eerst uit in de L-klasse springen en behaalde meteen een winst puntje. Ik ben vooral gaan sprin gen op advies van manegehouder Piet Riemens. Een geweldige man die je kan stimuleren." Naar alle wedstrijden waaraan ze deelneemt, gaat ze samen met haar vriendin Esther Meyers uit IJzendijke. „We komen namelijk allebei uit in de L-klasse, zowel in de dressuur- als springwed strijden. Dikwijls vallen we ook samen in de prijzen. Zoals bij voorbeeld in Axel. Esther pakte daar een eerste plaats in de springwedstrijd en daarin werd ik tweede. Als er op zaterdag een concours is gaat Amigo vrijdags al mee naar de stallen van Es ther Meyers en ik blijf daar dan logeren. Dat is leuk als je het zo goed met elkaar kunt vinden. Wellicht wordt het in de naaste toekomst anders, want Esther heeft nu een tweede wedstrijd pony gekregen en er gaan nu eenmaal geen drie pony's in de trailer." Lessen Deborah Benschop volgt trouw de lessen in manege Riemens. „Toen ik nog met Rakker reed, kreeg ik instructie van Gerard van Kranenburg, maar daarna met Amigo verzorgden de be kende amazones Diana Boone en Suzan Malcorps de instructie. Ook René Bruggeman geeft me dikwijls les in Nieuwvliet en dan zijn er natuurlijk nog de springlessen van Diana Boone. We hebben pas de clubkam pioenschappen van De Zwinrui ters achter de rug. Die werden voor de tweede keer gehouden en waren een succes. Bij het springen greep ik een vierde plaats en ook in de dressuurwed strijd kwam ik goed voor de dag. Mijn prestaties kunnen alleen nog maar verbeteren. Er zit een opgaande lijn in en dat maakt me blij. Ik hoop nog lang actief te zijn in het provinciale ruiter sportwereldje. De ruitersport be tekent echt alles voor me," be sluit Deborah Benschop enthou siast. Oostburg - De inwoners van Oostburg weten waarschijn lijk eind van de week hoeveel ze nu volgend jaar precies moeten betalen aan reini gingsrechten. Burgemeester en wethouders discussiëren daar vrijdag 5 november over met de leden van de commis sies openbare werken en fi nanciën. Zoals gemeld trok het college zijn oorspronkelijke voorstel (190 gulden voor alleenstaanden en 252 gulden voor de overige inwoners) vorige week donder dagavond verrassend terug. Aanleiding was een tegenvoor stel voor verdere differentiatie door de PvdA en gesteund door Dorpsbelangen en Toerisme. De ze raadsmeerderheid wil alleen staanden 165 gulden laten beta len, tweepersoonshuishoudens 215 gulden en gezinnen 260 gul den. De gecombineerde commissie vergadering vindt plaats om 16.00 uur in het gemeentehuis. Aansluitend volgt nog een ver gadering van de commissie fi nanciën. Als het aan de burgemeester en (twee van de drie) wethouders van Oostburg ligt, draagt de ge meente alsnog bij aan een cursus voor natuurgidsen. Vorig jaar vroeg het Konsulent- schap Natuur- en Milieu-educa tie Zeeland om een bijdrage in de kosten van de cursus. Ge vraagd werd 250 per deelne mer uit Oostburg. De gemeente zag geen mogelijkheid om dit geld te verstrekken in het kader van haar subsidieverordening, ook al bleken zich inmiddels negen inwoners van de gemeente voor de cursus te hebben aange meld. In juni van dit jaar probeerde het consulentschap het opnieuw. Het college, met uitzondering van wethouder J. Thomaes, is nu tot de conclusie gekomen dat toch een bijdrage kan worden verstrekt. Ze hebben zich daar bij mede laten leiden door het feit dat de andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten wel al subsi die beschikbaar hebben gesteld. Het voorstel is nu om per deelne mer een bedrag van 159,30 beschikbaar te stellen, in totaal 1.433,70, ten laste van de post Onvoorziene Uitgaven. Dat voorstel wordt besproken door de commissie gemeentefinancie- en. Volleybal Sas van Gent Sas van Gent - In de eerste klasse vrouwen van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent boekte Cerestar Benelux 1 een duidelijke 3-0-overwinning op Gilderak- kers en bleef daardoor op nieuw ongeslagen. In de tweede klasse gemengd won Bode 1 met 3-0 van Gil- derakkers 2 en nestelde zich hierdoor op de eerste plaats met twee punten voorsprong op Carioca. HAS won bij de mannen reglementair met 3-0 van Wisse, terwijl Savok 2 een nipte 2-1-zege behaalde op Savok 1 en hierdoor op de tweede plaats komt in de rangschikking. HAS is leider met 11 punten uit 5 wedstrij den. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Swagemakers-Phi- lippine 3-0 (15-7, 15-5, 15-8), Kliekske-Peters 1 3-0 (15-13, 15-10, 9-6), Gilderakkers-Ceres- tar Benelux 1 0-3 (5-15, 9-15, 2-15). Tweede klasse: De Doorzetters- Caravans Knape/De Sterre 2-1 (15-8, 8-15, 15-10), Peters 2-Savok 3 0-3 (7-15, 7-15, 10-15). Mannen: Wisse-HAS 0-3 (regle mentair), Savok 1-Savok 2 1-2 (10-15, 10-15, 15-8). GEMENGD Eerste klasse: Gilderakkers- Kliekske 0-3 (4-15, 6-15, 1-15). Tweede klasse: Gilderakkers 2-Bode 1 0-3 (3-15, 3-15, 4-15), Carioca-Knape/De Sterre 3-0 (15-6, 15-6, 15-6), Philippine 2-Spuit elf 0-3 (7-15, 7-15. 10-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar 4-12, Ce restar 2 3-8, Gilderakkers 4-8, Swagemakers 5-7, Savok 2 3-4, Kliekske 4-4, Savok 1 3-3, Peters 1 4-3, Philippine 1 4-2. Tweede klasse: Knape/De Sterre 4-9, Philippine 2 3-7, De Doorzet ters 4-7, Savok 3 4-7, Zaamslag 4-6, Place du Marche 4-4, Peters 2 5-2. Mannen: HAS 5-11, Savok 2 5-10, Savok 1 4-8, Wisse 5-6, Carioca 5-4, Houtland 4-0. GEMENGD Eerste klasse: Bode 2 5-13, Kliekske 5-11, Acke 4-9, Philip pine 1 5-71/2, Super 1 4-51/2, Gil derakkers 5-4, Savok 4-3, Rabo 4-1. Tweede klasse: Bode 1 4-11, Ca rioca 4-9, Philippine 2 4-7, Savok 2 4-7, Super 2 4-7, Knape/De Sterre 4-6, Gilderakkers 2 5-6, Super 3 3-4, Spuit elf 4-3, Fabri- com 4-0. Tennisschool Hulst Hulst - In het wedstrijdcircuit van de tennisschool Hulst ver sloeg in poule 3 Jo van Hoye Richard Biesbroeck met 5-4. In poule 4 liet Joris van Maele een sterke indruk achter ge tuige zijn overwinningen op Jack Roctus en Arjan van Eekelen. UITSLAGEN MANNEN Poule 1: Frans Vlassenrood-René de Maagt 12-1, Henk van de Voorde-Luc Cleyman 8-8. Poule 2: Mark Verschueren- Etienne Nachtegael 8-2, Gino Roctus-George van Hoye 10-2, Etienne Nachtegael-Jan de Kort 9-3. Poule 3: Sophie van Dierendon- ck-Jan Vermeulen 10-0, Jo van Hoye-Richard Biesbroeck 5-4, Peter Vlaeminck-Paul d'Hooghe 7-3. Poule 4: George Boogaart-Peter Warnier 13-3, Joris van Maele- Jack Roctus 7-4, Joris van Maele- Arjan van Eekelen 12-1. VROUWEN Poule 1: Deborah van Eerden- burgh-Els Vermeulen 7-4, Petra Heyens-Daniëlla de Kort 7-5. Poule 2: Alexandra boddaert- Gerda Vlassenrood 8-4, Aniko Si mons-Jacqueline Kints 6-4, Chris Biesbroeck-Denise Boon 6-6. Poule 3: Rita van de berg-Arian- da Kerckhaert 12-0, Maurena d'Hooghe-Jolanda beek 12-2, Claudia Vermunt-Arianda Kerck haert 12-0. JEUGD Poule 1: Bianca Morcus-Jordy de Schepper 7-3, Perry van Heese- Jordy Heyman 8-2. Poule 2: Klaas Alberda-Debby Kool 9-3, Philippe de Winter- Klaas Alberda 10-4, Bianca Vlae- minck-Rebecca Huis 9-3. Poule 3: Deborah Morcus-Lies- beth Breepoel 9-3, Krijn de Vries- Ivo van Esch 10-3, Krijn de Vries- Niels Bogaert 8-4.RVE Zeeland Tennis vrouwen Hulst Hulst - Nieuwkomer Graauw- se Meppers verraste in de ten- niscompetitie voor vrouwen in Den Dullaert door in poule C Club'86 met de maximale 8-0-score te bedwingen. Al leen Cecile de Waal en Mirjam Steyaert hadden het bepaald niet eenvoudig tegen de com binatie Caroline Elemans/Eli- :ie Dieleman, maar zegevier den uiteindelijk met 6-5. UITSLAGEN Poule A: Doorzetters-Vogelvlucht 1 5-3, Deltour-Dream 0-8. Poule B: Hontenisse-De Vlas bloem 4-4. Poule C: Acclivity-Perdaen 2-6, Axel 1-Lamir 8-0, Club'86- Graauwse Meppers 0-8. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst gaat in de hoogste poule Zaman Sport riant aan kop. Van Jansenius werd met 8-0 gewonnen. Janine Moerland won met 4-2 van Sophie van Dierendonck, terwijl Ronald van Remortel met 9-5 te sterk bleek voor Guido van Poecke. In de mixed wonnen Moerland en Guido Tolhoek met 8-3 van de combinatie Van Dierendon- ck/Jean-Loup van de Wiele. In het dubbel tenslotte, wezen Van Remortel en Tolhoek Van Poecke/Van de Wiele met 10-3 terug. UITSLAGEN Poule A: Zaman Sport-Jansenius 8-0; De Boy-Lybeert/Verstraeten 2-6. Poule B: Elpekoro-Delforge 1-7. Poule D: Rabo Hulst-V. en K. 4-4; Eurogroen-Medicofit 4-4; ING Bank-Stuntmarkt 2 7-1; Vael- Fassaert 4-4. Poule E: Polydesign-Bleyko 0-8; Rudi Saman-Roctus 5-3; HAS- Wabeko 8-0; De Schrijver-Van Wesemael 8-0; Rabo Kloosterzan- de-Leeraert 0-8. STAND (na drie wedstrijden) Poule A: Zaman Sport 22, Ly- beert Verstraeten 12, De Boy 7, Jansenius 7. Poule B: Kojo, De Ruysscher en Delforge 21, Loejer 15, Electron 11, Kredietbank 8 (uit 2), Barco 8, Bleyenberg 7, Kindt en Bies broeck 4 (uit 2), Elpekoro 2 (uit 2), De Letter 2. Poule D: Dagmarkt en ING Bank 18, CIS 16, Stuntmarkt 2 15, Fassaert 12 (uit 2), Vael 11, Aqua- via 10 (uit 2), Medicofit 6, V. en K. 6, Rabo Hulst 4 (uit 2), Euro- groen 4. Poule E: De Schrijver 22, Bleyko en HAS 20, Leeraert 17, Van Seumeren 10 (uit 2), Rudi Saman 9 (uit 2), Wabeko en Roctus 5, Rabo Kloosterzande 4 (uit 2), Van Wesemael en Polydesign 4. Zaalvoetbal Oostburg Oostburg - In het West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve zaalvoetbal herstelde Edah/ Mijnders zich knap na de mis stap van de voorgaande week. De Bressiaanders wonnen van Traas en komen opnieuw al leen aan de leiding. De verrassingen kwamen af gelopen week uit de derde klasse, waar Chez René leider De Zwart een punt afhandig maakte. Groosman/Hof van Brussel profiteerde met winst op Riemens volledig van dit gebeuren en komt alleen aan de leiding. Hekkesluiter Van de Sande haalde vernietigend uit tegen WOD/St.-Pierre en komt op de ranglijst naast Opties. UITSLAGEN Eerste klasse: Edah/Mijnders- Traas 4-2, La Porte d'Or-Albert Heijn 4-2, Rabo-Omnipsort/Boe- merang 3-4. Tweede klasse: Telepost-Sunset Boulevard 3-3, De Block-Rode Leeuw 4-2, Van Looy-Bon Ami 1-8, Stekelinck-Gemeente Oost burg 3-9, Deltan-Petrus&Paulus 5-3, 't Krikje-Stekelinck 1-0. Derde klasse: Meeusen-Optics 3-2, Wolf-Wielewaal 2-3, Rie- mens-Groosman/Hof van Brussel 3-6, Van de Sande-WOD/St.- Pierre 8-0, De Zwart-Chez René 6-6. STANDEN Eerste klasse: Edah/Mijnders 6-10, Francke Sport 6-9, Oud Sluis 6-8, Traas 7-8, Albert Heijn 7-6, La Porte d'Or 4-5, ABN/Am- ro 5-5, Rabo 5-4, Omnisport/Boe- merang 6-3, Veteranen 4-2, OBS/ De Jonge 6-2. Tweede klasse: 't Krikje 6-10, De Block 5-9, Sunset Boulevard 6-9, Deltan 6-8, Bon Ami 6-8, Tele- post 6-6, Rode Leeuw 5-4, Steke- linck 6-4, Gemeente Oostburg 6-4, Petrus&Paulus, Van Looy 5-0. Derde klasse: Groosman/Hof van Brussel 5-10, De Zwart 5-9, Meeusen 5-7, Riemens 5-4, WOD/ St.-Pierre 5-4, Chez René 5-4, Wolf 5-4, Wielewaal 5-4, Opties 5-2, Van de Sande 5-2. Bowlen LANDELIJKE COMPETITIE - De bowlingteams Houtepen 1 en 2 uit Sas van Gent staan na de tweede competitieronde op respectievelijk de vierde en de vijfde plaats in de tweede klasse B van de landelijke bowlingcompetitie. Houtepen 1 verloor met duide lijke 0-3-cijfers van The Stri kers, maar herstelde zich via een 3-0-zege tegen BVD Kra- nendonk. Het derde duel tegen koploper No Mercy uit Kijk duin werd met 1-2 verloren. Opvallend was het sterke presteren van invaller Eddy Ranschaert bij Houtepen 1. Hij wierp het hoogste totaal aan pins. Houtepen 2 bracht het er beter af. Die ploeg verloor wel met 1-2 van Alcazar, maar klopte met 2V2-V2 koploper No Mercy en won met voor zich spreken de 3-0-cijfers van Kranen donk. Vorige keer werd abusievelijk vermeld dat de sponsorgelden gebruikt werden voor onder meer de trainingsfaciliteiten van de bowlingvereniging uit Sas van Gent. Volgens woord voerder Johan de Leux wor den die echter alleen aange wend voor deze landelijke competitie. STAND Tweede klasse B: 1. No Mercy (Kijkduin) 1214 punten, 2. Alcazar (Puttershoek) 11,3. BVD Kranen donk (Dordrecht) 10, 4. Houtepen 1 (Sas van Gent) 10, 5. Houtepen 2 9Va, 6. Herwcgh (Biggekerke) 8, 7 The Strikers (Spijkenisse) 8. 8. BC 's-Gravenzande 3 punten

de Stem | 1993 | | pagina 15