Kolonisten volharden in geweld 'Meer ''Reagan leidde zelf wapenzendingen naar Iran' Tk had die kokers weg moeten gooien, ik was in paniek' och druk tijd' N(atV*Nederland^*20.25 uur Israëliërs beantwoorden moord op landgenoot met acties tegen Palestijnen Gevechten bemoeilijken hulp aan Bosnië °p "«vlucht WD Oostburg Geen verzet tegen samenwerking dui ecord aantal ma DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Beruchte leider UFF opgepakt Nederlandse Maria Krol ontsnapte aan dood door ophanging in Singapore Rechts Haïti verdeeld over machtsovername BUITENLAND KOR n MAANDAG 1 NOVEMBER 1993 Washington (rtr) - Een spe ciale openbare aanklager is tot de conclusie gekomen dat de vroegere Amerikaanse president Ronald Reagan persoonlijk illegale wapen zendingen naar Iran leidde in het Iran-Contraschandaal. Dat meldt het weekblad 'US News and World Report' in de editie die vandaag uit komt. De speciale aanklager Lawrence Walsh heeft dat vastgesteld in zijn eindverslag over de gerucht makende affaire dat hij aan een federaal hof van beroep heeft voorgelegd, aldus het tijdschrift. Mensen die het verslag gelezen hebben zeggen dat daarin staat dat Reagan op kritieke momen ten persoonlijk zijn nationale veiligheidsadviseurs Robert Mc- Farlane en John Poindexter leid de bij de geheime wapenleveran ties aan Iran in 1985 en 1986. Reagan zou ook met de voorma lige minister van Justitie Edwin Meese en minister van Defensie Casper Weinberger een samen zwering hebben opgezet om de leveranties te verhullen. Daaron der viel het geven van een mis leidende chronologie van de ge beurtenissen tijdens de latere verhoren door het Congres. Reagan heeft steeds volgehouden dat hij niets wist van de illegale wapenverkopen en het feit dat de winsten daarvan doorgesluisd werden naar de Contra's in Ni caragua, op het moment dat steun aan de Contra's verboden was. Poindexter werd in 1990 veroor deeld wegens liegen tegen het Congres en samenzweren met het doel de illegale wapenverko pen in de doofpot te stoppen. Het rapport van Walsh zou op 3 december openbaar gemaakt worden, maar Reagans advoca ten hebben 60 dagen uitstel ge vraagd om op de inhoud te kun nen reageren. Volgens het Duitse weekblad Der Spiegel zou de Duitse gehei me dienst in 1991 vier computers en een foto-uitrusting aan Iran hebben geleverd. De dienst deed dat in opdracht van de Duitse regering. Der Spiegel meldt ook dat vorig jaar een groep Iraanse agenten bij de dienst is opgeleid. Tel Aviv (dpa/afp/rtr) - Joodse kolonisten hebben zon dag bezworen dat zij zullen doorgaan met hun geweld dadige protesten van afgelopen weekeinde. „Maandag zullen wij verder gaan met het in brand steken van auto's van Palestijnen en het VERVOLG VAN VOORPAGINA Zaterdag had de RUC al een tiental protestantse extremisten opgepakt na de serie wraak- moorden van de afgelopen da gen. Bij huiszoekingen in Shan- kill werd onder meer een gra naatwerper met munitie gevon den. Onder degenen die werden aan gehouden zou ook de beruchte UFF-commandant 'Mad Dog' zijn, verdacht van zeker tien moorden op katholieken en vori ge week het beoogde doel bij de aanslag op de protestantse vis winkel. Zoals de gehele week het geval was, hebben politici in Groot- Brittannië en Ierland de zoveel ste gruweldaad veroordeeld. Sinds vorige week zaterdag zijn in Ulster nu 24 mensen ver moord. Het bloedvergieten zal de Ierse premier Reynolds noch zijn Brit se ambtgenoot Major ertoe bren gen hun vredespogingen op te geven, verklaarde Reynolds gis teren. „Wij kunnen ons niet door 'schutters laten beïnvloeden. Het mag hun niet worden toegestaan het toneel te gaan beheersen. De aanslag zaterdagavond was een aanval in het wilde weg, een slachtpartij onder onschuldi- gen." Ondanks hernieuwde gespreksi- jiitiatieven - die dit weekend werden aangemoedigd door de Amerikaanse president Clinton - is er weinig hoop de ontketende terreurgroepen tot de orde te roepen en zo de gruwelijke ge weldsspiraal te doorbreken. Ulster maakt zich weer op voor een week van begrafenisen met alle spanningen vandien. Zater dag moesten honderd bewoners van de Londense wijk Kensing ton worden geëvacueerd na een bomalarm. In een straat 'ontplofte een lichte bom onder een auto. Niemand raakte gewond. De aanslag werd opgeëist door de IRA. gooien van stenen", verzekerde Aaron Domb, woordvoerder van Raad van joodse nederzettingen op de westelijke Jordaanoever en de Gaza-strook. Duizenden joodse kolonisten op de door Israël bezette Jordaan oever protesteerden zondag voor de twee achtereenvolgende dag tegen de moord op een Israëli sche man door extremistische Palestijnen. Zondag wierpen ze opnieuw barricades op, die door het leger werden ontruimd. Minister Shimon Peres van Bui tenlandse Zaken waarschuwde de kolonisten zondag niet het recht in eigen hand te nemen. Peres zei te verwachten dat de PLO zich zal uitspreken tegen de herhaalde aanvallen op joden maar voegde daaraan toe dat hij niet verwachtte dat de radicale Harnas zich iets van zo'n oproep zal aantrekken. Aanleiding tot de rellen was de moord vrijdag op een joodse ko lonist in de buurt van de stad Ramallah. Verscheidene gemas kerde Palestijnen hadden de man neergestoken en hem zijn auto ingesleept, waarna ze er met de auto vandoor gingen. Het uitgebrande voertuig met het verkoolde lijk van het slachtof fer is zaterdag gevonden, De radicale islamitische Harnas heeft zich voor de moord verant woordelijk gesteld. Politie en leger hadden zaterdag al versterkingen naar de weste lijke Jordaanoever gestuurd, om dat ze bang waren voor het uit breken van geweld na afloop van de sabbat. De agenten en solda ten slaagden er bij lange na niet in de wegen vrij te houden en aanvallen op Palestijnen te ver hinderen. Voor de residentie van premier Yitzhak Rabin in Jeru zalem en bij zijn huis in Tel Aviv demonstreerden honderden te genstanders tegen diens politiek van verzoening. In een afzonderlijk incident in de bezette Gaza-strook schoot een Israëlische werkgever een van zijn Palestijnse arbeiders dood nadat deze hem met een mes had gestoken. De twee man nen hadden ruzie gekregen om een geldkwestie, aldus Palestijn se ooggetuigen. Haïtianen die gekant zijn tegen de terugkeer van Aristide voeren een voodoo-ritueel uit in Port-au-Prince. Zij vieren dat de president nog steeds niet in staat is gesteld om naar zijn land te komen. foto ap Belgrado/Sarajevo (rtr/dpa/ afp/upi) - Bosnische Kroaten en moslimtroepen hebben zondag felle gevechten ge voerd in Midden-Bosnië. Door de strijd werd een belang rijke route voor humanitaire hulp geblokkeerd. Veel burgers, met name Kroaten, sloegen op de vlucht voor de gevechten, meldde een woordvoerder van de Unprofor (VN-troepen). De Verenigde Naties schortten zondag tijdelijk de hulp vluchten aan Sarajevo op, nadat onbeken den het internationale vliegveld van de stad onder vuur hadden genomen. „Er viel een regen van kogels op het moment dat een Unprofor-vliegtuig werd gela den", aldus een VN-woordvoer- der. Een Franse VN-kapitein werd door een kogel in de arm getroffen. De VN zoeken nog uit welke partij verantwoordelijk is voor de beschieting. Maandag wordt besloten of de vluchten worden hervat. Niet ver van het strijdgebied werden zondag de eerste slacht offers begraven van het bloed bad dat Kroaten eerder hadden aangericht in het dorp Stupni Do. Het dorp werd op 23 oktober aangevallen en in brand gesto ken door Kroatische strijders. VN-troepen troffen afgelopen dinsdag de lijken aan van 25 moslims. Meer dan de helft van de 260 moslim-dorpelingen wordt nog vermist. VN-functionarissen hebben het bloedbad bestempeld als een oorlogsmisdaad en de Kroatische bevelhebber en de eenheid die zij verantwoordelijk achten, met naam en toenaam genoemd. Pre sident Franjo Tudman van Kroa tië riep zaterdag op tot een on derzoek naar de slachtpartij. Zonder de schuld te leggen bij de HVO (Bosnisch-Kroatische troe pen) verlangde hij bestraffing van de daders. Wel wees hij erop dat 'misdaden tegen Kroaten niet dezelfde aandacht van de media krijgen' als misdaden waarvan moslims het slachtoffer zijn. Van onze verslaggever Rinze Brandsma Schiphol - „De avond voor mijn arrestatie was ik bang geworden. Ik had het plan de kokers weg te gooien. Ik dacht: Hoe kan dit, er zit. iets in, ze zijn verzegeld, ik raakte in paniek. Maar het was al laat en ik voelde me niet goed. Toen de officieren van het narcoticabureau voor mijn deur stonden dacht ik: mijn god, ik had ze toch weg moeten gooien." Asgrauw, met haar dat spierwit is geworden, dodelijk vermoeid na meer dan twee jaar cel, een zwaar proces van zeven weken, een nieuwe voorgeleiding en vrijspraak en een lange vlieg tocht, maar vrij arriveerde Ma ria Krol (60) zondagochtend in alle vroegte op een koud en mistig Schiphol. Daar sloot zij tegen zeven uur haar zoon Christopher (23), geadopteerde dochter Adenike (19) en schoonzoon in de armen. Volko men onverwacht was ze ont snapt aan de dood door de strop in Singapore, nadat op 19 april 1991 haar hotelkamer in zes cylinders 1,6 kilo heroïne was aangetroffen. In Singapore staat de doodstraf al op het bezit van 15 gram heroïne. Sinds in 1975 de stren ge maatregelen tegen drughan del werden ingevoerd zijn er al 42 doodvonnissen uitgesproken. Vrijdag was zij vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs door de rechtbank in Singapore. De rechter geloofde haar conse quent volgehouden verweer, dat zij niet geweten had wat zich in de cylinders bevond. Die had zij, samen met andere machine onderdelen, op haar zakenreis Cameramensen omringen Maria Krol bij haar aankomst op Schiphol. foto anp vanuit Zuid-Korea via de Thai se hoofdstad Bangkok en Sin gapore naar Nigeria meegeno men op verzoek van iemand in Bangkok. Zij had zichzelf tijdens het pro ces nooit tegengesproken en haar verhaal was simpel: de inhoud van de cylinders was haar onbekend en zij zou ook niet in staat zijn geweest die te openen. Maria Krol-Hamelak sprak op een korte, geïmproviseerde persconferentie op Schiphol moeizaam en haperend Neder lands, als gevolg van haar ja renlange verblijf in de cel in Singapore en haar werk in de leiding van het Nigeriaanse im- en exportbedrijf Kemrod Ltd. Met haar kinderen heeft zij lan ge tijd ook in Nigeria gewoond, waar zij een huis bezit. Veel wilde zij zondagochtend na aankomst niet kwijt. En zo dra de pijnlijke vragen kwamen over haar rol in het drugtrans port greep een begeleidster in en maakte een eind aan het vraaggesprek, verwijzend naar haar uitputting. Met meer angst dan opluchting in haar ogen antwoordde Krol ontwijkend op vragen naar haar behandeling in Singapore: „Ik heb besloten dat het niet goed is te klagen over de afge lopen 2,5 jaar. Ik wil er uit leren en het leven gaat verder." Of ze goed behandeld was? Na een tijdje nadenken, aarzelend: „Eh...jaah...geen commentaar." Hoe het geweest was om zo lang de dood voor ogen te zien? La chend: „Niet heel goed. Nee, ik ben nu niet meer bang." Voorlopig blijft zij in Neder land, meldde zij, om eerst met haar familie te bespreken wat haar toekomst zal zijn. Haar kinderen, door haar ex-man uit Nigeria naar Nederland ge haald, wonen in Rotterdam. Verder heeft zij familie in En geland. Dat zij niet meer naar Nigeria terug zou kunnen, uit angst voor een aanslag door de Nigeriaanse drugbende die haar misbruikte, ontkende zij ver baasd. Of zij later naar haar huis in Nigeria teruggaat en haar werk voor Kemrod Ltd. daar weer opneemt weet zij nog niet. Maria Krol, als zakenvrouw een ervaren wereldreizigster, onder meer in de handel in edelste nen, ontkende stellig dat zij tevoren weet had van het be staan van de smokkelroute in heroïne vanuit het Verre Oosten via Nigeria. De Centrale Re cherche Informatiedienst CRI had vorige week gewezen op die smokkelroute. Krol zou ge bruikt zijn door een drugbende, opererend vanuit Nigeria, die in toenemende mate bij voorkeur, blanke, oudere Europeanen re-' cruteert als koerier. De officier van justitie in Singapore had tijdens het proces tegen Maria Krol gesuggereerd dat haar ex- echtgenoot, ook een rol als 'drug-trafficker' in zo'n Nigeri- aans netwerk speelt. De verbazing over haar handel wijze met de cylinders vol he roïne kon zij ook op Schiphol niet wegnemen. Een week voor haar arrestatie was haar Nige riaanse zakenpartner Peter Jo hnson op zijn hotelkamer aan gehouden met in zijn bezit een van die kokers, die vol zuivere heroïne bleek te zitten. De avond voordat zij werd op gepakt had plotselinge paniek haar bevangen, zei zij op vra gen. Zij had haar vijf dichtge laste cylinders verstopt tussen de kussens van en onder de bank op haar hotelkamer. Op herhaalde vragen daarover rea geerde zij bewogen: „Nee, ik heb niet geweten dat ik fout zat. Ik paniekte wel. Ik herin nerde de borden met waarschu wingen voor strenge straffen wegens drugbezit, als je Singa pore binnenkomt. Ik werd bang, maar ik was niet zeker van mijn zaak, mijn collega had me niets gezegd. Ik wilde van die kokers af." Steeds herhaalde ze: „Ik heb het niet geweten." In een glim lachend zwijgen ging zij op ver scheidene vragen niet in. Na haar vrijspraak van heroï nesmokkel vrijdag was zij, kort voor haar vertrek, op de lucht haven van Singapore opnieuw opgepakt en teruggebracht naar de Changi-vrouwengevangenis waar zij 2,5 jaar had vastgeze ten. Zij werd alsnog beschul digd van druggebruik. Dat bleek een formaliteit; zij werd opnieuw vrijgesproken en kon zaterdag alsnog per KLM-lijn- vlucht naar Nederland vertrek ken. Op Schiphol was uit naam van het ministerie van Buitenlandse Zaken de diplomaat Ader aan wezig, die regelmatig in Singa pore namens de ambassade bij het langslepende proces tegen Krol en de Nigeriaan Johnson aanwezig was geweest. Volgens hem was de rechtsgang in Sin gapore naar behoren verlopen. In Singapore zit nog een andere Nederlander in de dodencel in afwachting van de doodstraf aan de galg wegens drughandel, de 57-jarige ir. Johannes van Damme. Deze werd op 27 sep tember 1991 betrapt op het vliegveld van Singapore met ruim 4 kilo heroïne in zijn kof fer, afkomstig uit Thailand. Van Damme verklaarde dat ie mand anders dat daarin ver stopt moest hebben. Tegen zijn doodvonnis is hij in hoger beroep gegaan, dat dient op 22 november. Zijn kans op vrijspraak wordt niet groot ge acht. Port-au-Prince (rtr/afp) - Rechtse politieke partijen die in Haïti de militairen steu nen, hebben zondag plannen gesmeed om de regerings macht over te nemen. Hun leiders zouden zijn overeen gekomen nieuwe verkiezingen uit te schrijven en een interim president te benoemen. Onder linge verdeeldheid heeft hen tot nu toe belet met een gemeen schappelijk plan naar buiten te komen. De partijen willen zowel de ver dreven president Jean-Bertrand Aristide als diens premier Ro bert Malval afzetten. Zij betogen dat het mandaat van Aristide en Malval zaterdagnacht is verlo pen omdat Aristide niet voor 30 oktober naar Haïti is terugge keerd. Die deadline was vastge steld in een akkoord dat afgelo pen juli na bemiddeling van de Verenigde Naties tot stand kwam tussen Aristide en leger leider Raul Cedras. Aanhangers van de militairen maakten met gewelddadige acties de terug keer van Aristide onmogelijk. Algerije: drie ontvoerde Fransen vrij Algiers - Veiligheidstroepen hebben dit weekeinde in Algii drie Franse gijzelaars bevrijd. Zes ontvoerders zouden daarl zijn omgekomen. De drie, die werken op het Franse consula. werden een week geleden in het centrum van Algiers doi vermoedelijk fundamentalistische daders ontvoerd. Een politii agent werd daarbij doodgeschoten. Sinds twee maanden vormen niet alleen Algerijnen maar ooi buitenlanders het doelwit van fundamentalistische extremisten Volgens lokale persberichten hebben ongeveer 3.000 buitenlan ders Algerije na de ontvoering van de drie Fransen verlaten. Nippon Steel wil 7000 banen kwijt Tokjo - Nippon Steel, de grootste staalproducent ter wereld, wi in drie jaar 7000 banén van het totale aantal van 37.000 t schrappen. Dit meldt het Japanse persbureau Kyodo. De vermindering van het aantal banen moet het Japans; staalbedrijf over drie jaar 300 miljard yen (f 5,2 miljard opleveren. Nippon Steel wordt vooral geconfronteerd met een sterke achteruitgang in de vraag vanuit de autobranche en de electronica-industrie. Ook in Europa reorganiseren staalbedrij- ven vanwege de crisis op de staalmarkt. Acteur River Phoenix overleden Los Angeles - De acteur River Phoenix is zondag in Los Angeles op 23-jarige leeftijd overleden. Hij begon zijn carrière in 1986 in de film Stand By Me. Phoenix zakte zondag in elkaar na een bezoek aan een nachtclub en overleed 50 minuten later in een ziekenhuis in Los Angeles. De politie van Los Angeles stelt een onderzoek in omdat 'het ongebruikelijk is voor iemand van die leeftijd om op deze manier te overlijden'. Phoenix speelde onder meer in de films My Own Private Idaho, Indiana Jones And The Temple of Doom, Little Nikita en Sneakers. Hij werkte aan de verfilming van de roman Interview with a Vampire van Anne Rice, waarin hij met Tom Cruise zou spelen. Phoenix ontleende zijn naam aan de levensrivier uit een roman van Hermann Hesse. Kapitein van Solo voor de rechter Tromso - Het door Noorwegen in beslag genomen actieschip Solo van Greenpeace is zaterdagmiddag in de Noorse havenstad Tromso gearriveerd. Vandaag dient voor een rechtbank in Tromso een snelrechtprocedure tegen kapitein Albert Kuiken en actieleider Paul Horsman. Zij staan terecht omdat zij te dicht bij een Noors booreiland zijn gekomen.Zij ontkennen dat, maar geven toe dat hun rubberboten bij de actie aan het booreiland hebben vastgemaakt. VN vinden geen Scuds in Irak Manama - Een inspectieteam van de Verenigde Naties heeft in Irak geen spoor gevonden van verborgen Scud-raketten of ander verboden wapentuig, heeft de leider van de missie zondag gezegd. Het team was een maand in Irak en heeft onder meer helikopters met radar ingezet om te speuren naar verborgen wapens. Irak heeft het team niets in de weg gelegd. Volgens Westerse inlichtingendiensten zou Irak meer dan 200 Scud-raketten en andere wapens hebben verborgen. Tijdens eerdere inspecties zijn tientallen Scuds, drie superkanonnen en alle nucleaire, chemische en biologische wapens die in het land werden aangetroffen, vernietigd. Weer verbod op homo's in leger VS Washington - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft op verzoek van de regering een rechterlijke uitspraak geblokkeerd waarmee alle beperkingen op de toelating van homoseksuelen in het Amerikaanse legér zouden worden opgeheven. Dat betekent dat het oude verbod op homoseksuelen in het leger voorlopig weer van kracht jg. Er loopt een beroepszaak tegen een uitspraak van een rechter die vond dat er een eind moest komen aan de discriminatie van homo's in het leger. De uitspraak had verstrekkende gevolgen. Op 1 oktober schortte het Pentagon het 50 jaar geldende verbod op homoseksuelen in het leger op. Het ministerie ging ook in beroep tegen het vonnis. De rechter deed zijn uitspraak in de zaak van Keith Meinhold, een marinier die vorig jaar ontslagen werd nadat hij op de televisie had verklaard dat hij homofiel was. Hij werd op last van de rechter opnieuw aangenomen. Dochter Belmondo komt om bij brand Parijs - Het oudste kind van de Franse acteur Jean-Paul Belmondo, Patricia Belmondo, is zondag om het leven gekomen bij een brand in haar Parijse appartement. Ze was 40 jaar. De brand brak uit in de schoorsteen van de woning. Belmondo heeft nog twee kinderen, Florence Waters en Paul Belmondo. ETA laat Baskische zakenman vrij Madrid - De Baskische ondernemer Julio Iglesias Zamora, die 117 dagen is vastgehouden door de Baskische separatische beweging ETA, is in de nacht van vrijdag op zaterdag door zijn ontvoerders vrijgelaten. Zamora heeft volgens zijn familie alles goed doorstaan. Voor zijn loslating zou rond de 500 miljoen peseta's losgeld zijn betaald. De ontvoering, op een na de langst durende 'in de ETA-geschiedenis, leidde in Spaans Baskenland tot een golf van betogingen tegen het terrorisme van de separatisten. Stem-iezers en -lezeres: week in week uit in de ,.KIeintjes"-rubrieken. Dj dag vele tienduizenden Het moet dan wel heel r als juist uw kleintje" ni< worden gelezen. In onze verslaggever jadzand-Bad - Tegen alle verwachtingen in is het in de herfstvakantie gezellig druk Igeweest aan de kust van 1 West-Zeeuws-Vlaanderen. I Gezien het slechte zomerweer dit [jaar rekende de Kust VVV in Cadzanr vakantie echter e een med De Kust uitsteke tels en i De week het aar Zeeuws- druk ge Dat schrijft de plaatselijke afde ling van de WD in die gemeente in het voorlopige programma voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen. De liberalen wijzen erop dat het percentage ouderen in Oostburg groeit. Dat komt niet alleen door de vergrijzing van de eigen be volking, maar ook door de vesti ging van 'nieuwe' ouderen bin nen de gemeentegrenzen. „Onze gemeente heeft kennelijk iets te bieden aan pensioengerechtig den," constateert de WD in het programma. Woonklimaat Daarom is het volgens de afde ling belangrijk dat Oostburg er voor zorgt dat dit aantrekkelijke woonklimaat voor ouderen ook gehandhaafd blijft. Onder meer om die reden streeft de WD naar één organisatie voor Thuis- sorg in de regio zodat ouderen anger zelfstandig kunnen wo- (ADVERTENTIES) ■HB Twaalf miljoen vrouwen en meisjes zijn op Wij kunnen hen helpen. Met onderwijs werkgelegenheidsprojecten Giro 999 Sticht vlucht. edische zorg, ling Van onze verslaggever Oostburg - Ouderen moeten een pro spelen in de bestuurlijke organisaties te Oostburg. Als er steeds meer oude die immers ook recht op meer inspraa nen. De parti program: aantal sinstellin door bezi tor is de de aangek minder toch over menen de Tweede Het gramma voor afsc nuari dit raad aan ordening ningbezit besluit is zin van i van de V ziet als en beren het de ningbezit Zeeuwse zondagvliegers en zater Van onze correspondent Schoondijke - Een ruime meerderheid van de Zeeuwse postduivenvereniging voorgenomen samenwerking met de bleek tijdens een vergadering van de Wijffels te Schoondijke. let voorstel om in drie jaar te :omen tot een afdeling Zeeland ndervond bij de meeste van de ngeveer 120 aanwezigen geen veerstand. Of de samenwerking ussen de zondag- en zaterdag- liegers uitmondt in een fusie of et oprichten van een geheel ieuwe afdeling komt pas in 996 aan de orde. tok over het of op zaterdag of p zondag of op beide dagen >elen wordt later een uitspraak adaan. Het bestuur van de af- eling Zeeland van de Neder- indse Postduivenhouders Orga- isatie heeft in overleg met de iterdagvliegers een sport stap- rnplan gemaakt, waarbij de le- ;n na elke fase hun zegje kun- ;n doen. ilgens voorzitter Buysse wordt ior het financiële gedeelte des- mdige en onafhankelijke hulp gehuurd. Een van de aanwezi- n wilde weten wie het bestuur idracht had gegeven om ge- irekken met het bestuur van de Iterdagvliegers te beginnen, pe bestuursleden van de afde ling zijn uit uw midden geko zen," an1 ons mag we initiaf kent ook kelingen teerd zij: wikkelini diverse dat we ti voordat w Volgens verenigin van de b( gestelde 1 schrijven geven me „Dan laa een deel meetelier schap, zorgen d£ uw verei Een goed de komt 'zijn. Tak commissi staansrec behouder van u al vergen.' an onze correspondente ulst - De zaal zat bomvol en hing een lekker sfeertje in e Noordhal van Den Dullae- in Hulst waar gisteren het Toot Solisten- en Ensemble- oncours voor Majoretten 'laatsvond. Uimlachende trotse familiele- !en en over de honderd majoret en bij wie de zenuwen door de eel gierden. De jury moest 105 Ptredens beoordelen in allerlei ategoriën en van majoretten in 'erschillende leeftijdsgroepen. en hele klus waar veel cijfer- 'ejk bij kwam kijken. Jke deelnemer moest tevoren en casettebandje inleveren met Muziek waarop zij de oefe ning vol met mins ritmes: la delen. Tij gekeken gantie, st bouw va De stick maar dat ten blevei nisatie w Vossen gesmeerd. Er waren Kloosterz sendrecht Rijsberge Arnhem, dorp, Bn le-Nassau tel, Bakel In totaal 1

de Stem | 1993 | | pagina 4