au kastje naar muur gestuurd' 4Engelse' aanpak van Ruud Gullit werkt Q Ajax gehandicapt naar Istanbul Selectie Feyenoord is nog niet bekend NAC-spelers geïmponeerd door tegenstander Ajax 6 Ajax een stapje hoger' A8 Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout V Hansell ernstig gewond na crash Nederlander neemt sportieve wraak op AC Milan met beslissend doelpunt B Geschorste Ton Lokhoff: Tv-uitzending nog niet zeker 'n Questie van Service U kunt zo bij ons binnenrijden voor 'n reparatie terwijl u wacht, of 'n gratis controle. Ma/vrijdag tot half 6 en zaterdags tot 1 uur. m ER 1993 DE STEM |chten' kijkt eens Filmer Walther Itegen Nederland |350 jaar en bijna deze film, die tnière ging, uit in liet eerste deel. Sicker Caarten de nieuwe ru- |ra'. FOTO RTL5 1989. Regie: Fraser (Christian Bale en Ide piraat kapitein Imevrouw Hawkins Ttel na aan Jim, die |an Schateiland. gie: Vera Belmont. Ier en Stacy Keach. |Praag geboren. Ze urg die wil dat zijn rdt in Praag. Dan p.rnst Polack. pO en 22.30 u. Sliver. 20 en 22.30 u. Th 20 u. Hot Shots 2. u. The piano. ,an onze verslaggever iacques Hendriks ireda - Wit rond de neu- ien van schrik verlieten de ipelers van NAC zaterdag- ivond de kleedkamer na ifloop van de wedstrijd te gen Ajax, die de Breda- aars een pak slaag ople- ierde, 0-5. je enige, die de uitslag niet jecht vond, was opmerkelijk soeg de ex-Ajacied in de Bre- jse selectie: Dennis Gerritsen, :e op de voor hem vreemde ositie van de geschorste spel- laker Ton Lokhoff had moeten reien. „Ik vond oris in de eerste ift heel redelijk spelen. Toen idden we ook best nog de kans m twee punten te pakken," zei i] zonder dat het als 'Amster- amse bluf' klonk. ïoor de pauze hadden we twee Kr de mogelijkheid om een itgelezen kans te creëren, maar >jig het op het laatste moment ds. Lukt het wel, dan sta je icb met 2-1 voor. En omdat jax al met de Europa Cup- edstrijd tegen Besiktas in het ihterhoofd liep, had er dan oor ons meer ingezeten," was «opmerkelijke visie van de in ilmere woonachtige Gerritsen, orig seizoen topscorer bij de iterdagamateurs van Ajax. cryptogram van laai: (opname; 7. winplaats; prten; 11. haring; 12. pstroom; 14. zwak; nummer; 17. sterren- 19. negatieven; 20. vanten weten; 2. verschoten; 5. 6. politieafzetting; fdmand; 9. ontmoeten; lrsteken; 15. kerkgang; bdje. rERSCHfLLEN -oir/ lat het 'iets' anders was gelopen de '0-5-cijfers er niet om lo- ?n, besefte hij ook wel. „Maar o'n pak slaag vind ik absoluut iet verdiend. De eerste twee :oelpunten vielen op ongelukki ge momenten. Vroeg in de wed- irijd 0-1 en onmiddellijk na ,st 0-2, daarna zakte de moed ins in de schoenen." Coaltjesdief iet was voor de typische goal- esdief even wennen geweest in ::jn nieuwe rol, achter de twee pitsen. „Ik had nog bijna nooit srder zo gespeeld. En Ajax is atuurlijk geen verkeerde ploeg, 'orige week na Willem II-NAC ad de trainer al gezegd dat ik ogelijk op die positie zou moe- fl.-n spelen, omdat Ton Lokhoff iar het veld uitgestuurd was. ;ht zekerheid had ik vrijdag as. toen bekend werd dat Ton derdaad geschorst was." :«ir de meeste NAC-spelers was s'. zaterdag de eerste ontmoe- ag met Ajax. Met name verde lger Fabian Wilnis zal hem niet :ht vergeten. In de eerste helft ::eld hij - als linksachter - Fini- George nog behoorlijk in be- 'ang, maar nadat rechtsback acques Koumans in de rust anwege zijn liesblessure gewis- ild was door John Smit en fflnis naar de rechterkant ver- uisd was, begon de ellende voor i laatste. En die 'ellende' heette 'are Overmars, de razendsnelle «ugelspits van Ajax en Oranje. Ik heb een dramatische tweede Ift gekend," gaf Wilnis toe. Jlet begon al in de eerste mi- iut na rust. Overmars liep me 'helemaal uit en liet Pettersson ■2 scoren. Overmars startte NAC-spits John Lammers in duel met Clarenc'e Seedorfvan Ajax. Op de achtergrond Dennis Gerritsen van NAC. foto cor viveem steeds 3, 4 meter achter me van daan, en dan nog kon ik hem niet bijhouden. Hij had ook een mannetje achter zich staan, Frank de Boer, die de bal pan klaar voor hem neerlegde. Daar kwam nog bij dat we achterin op lijn speelden en ik met name in de tweede helft geen rugdekking meer kreeg. Tja,en als rechts back kan ik moeilijk vijftien me ter achter mijn verdediging gaan spelen." Nerveus Op een gegeven moment raakte Wilnis, die net als de meeste van zijn ploeggenoten toch de hele wedstrijd al erg nerveus speelde, helemaal de kluts kwijt. „Ik heb er geen woorden voor," stamelde Wilnis, een verkrampte lach op het gezicht. „De simpelste din gen lukten me op een gegeven moment niet meer. Ik dacht: 'Waar ben je mee bezig?' Ja, dit was echt mijn slechtste ervaring in het betaalde voetbal tot nu toe. Ik hoop maar dat ik er geen nachtmerries aan over houd..." Wilnis gaf tenslotte het Bredase publiek een grote pluim. „De mensen op de tribune verdienen een compliment. Ze bleven toch achter ons staan. Vijf minuten voor tijd gingen ze zelfs nog enorm te keer toen wij wat druk uitoefenden op het Ajax-doel. Schitterend toch." bewondering de spurts van Overmars. „Die gast is zo ver schrikkelijk snel. Diè kan ik op een brommertje nog niet bijhou den," Zelf had de amper van een spierverrekking herstelde Remie het ook niet gemakkelijk tegen de jeugdige Clarence Seedorf. Remie: „Ik had vrijdag pas voor het eerst in drie weken met de groep meegetraind. Conditioneel was ik nog geen honderd pro cent, maar het was te doen. Probleem in de wedstrijd was dat Seedorf steeds over me heen ging en me zo tot veel verdedi gend werk dwong." Gestreden Remie, na ruim een uur gewis seld voor Lieftink, besefte als alle andere aanwezigen dat na de 0-2 van Pettersson, pal na rust, de strijd gestreden was. „Daarna zijn we weggespeeld, voor het eerst eigenlijk dit sei zoen. Zij zoeken altijd de derde man. Daar is zo moeilijk tegen te voetballen. Zoals wij thuis tegen Heerenveen speelden (6-0-winst, JH), zo speelde Ajax met ons. We werden van het kastje naar de muur gestuurd. We moeten dit snel vergeten en ons concentre ren op volgende week, als we tegen MW spelen. Na twee op eenvolgende nederlagen, Willem II en nu Ajax moeten we daar punten zien te pakken." Peter Remie aanschouwde met Zie verder Sport B-3 Jari Litmanen kopt Ajax naar 0-4. Frangcois Gesthuizen en NAC-doelman John Karelse zijn kansloos. foto de stem/dick de boer II puei| aueq '9 afpuoj '01 '>|op| '6 'ueui ue/ baous '9 'jajupd V l 'sjqaaj uasjaoi J Londen (rtr) - De Britse" coureur Nigel Mansell is zondag bij een botsing ern stig gewond geraakt. De oud-wereldkampioen, die dit jaar het Amerikaans In- dyCar-kampioenschap won, nam in een Ford Mondeo deel aan een toerwagenrace °phet circuit Donington Park. Bij een poging de 50.000 toeschouwers met een grootse inhaaljacht te impo neren, verloor hij zes ronden voor het einde bij het uitko men van de Old Hairpin de macht over het stuur. Hij raakte de Vauxhall van een BBC-televisiepresentator en knalde tegen één van de Pijlers van de Starkey's Bridge. r !i> oud-wereldkampioen werd naar een ziekenhuis in Nottingham vervoerd, waar oij een eerste onderzoek hoofdletsel, verschoven nekwervels en een shock •Werden vastgesteld. Van onze verslaggever Genua - AC Milan is in Italië weer terug bij de 'gewone' clubs in de Serie A. Na bijna twee jaar onafgebroken op de eerste plaats te hebben ge staan, werd de club van de schatrijke Berlusconi van zijn hoge voetstuk geschoten en uitgerekend door zijn be kendste oud-werknemer. Ruud Gullit kreeg zijn spor tieve wraak, zoeter dan hij durfde te dromen. Hij maakte 3-2 met zijn zevende doel punt dit seizoen. Gullit bewees, voor de zoveelste keer al dit seizoen en nu duide lijker dan ooit, dat de kritikas- ters hem te vroeg hebben afge schreven. De 'Zwarte Tulp' bloeide op bij Sampdoria en bracht AC Milan gisteren hoogstpersoonlijk de eerste ne- Ruud Gullit scoort de winnende goal voor Sampdoria tegen zijn oude ploeg AC Milan. derlaag van de competitie toe: 3-2. De 31-jarige Nederlander inspireerde niet alleen, maar nam ook nog de winnende tref- FOTO epa fer voor zijn rekening. Aanvankelijk wees niets erop dat de ploeg van Capello voor het eerst sinds 19 mei 1991 (Bari) in een uitwedstrijd zou gaan ver liezen. Door Albertini en Laudrup kwam de landskam pioen binnen een half uur op een geruststellende voorsprong van 2-0. Dat bleef het nog bijna eens zo lang. Net toen de toeschouwers mok kend overwogen de Milanese he gemonie dan maar te accepteren, kwam de onverwachte explosie. Gullit had in de rust gepleit voor een 'Engelse' aanpak; vroeg sto ren, lange ballen naar de doel- mond. Hij stelde Katanec in staat met het hoofd voor 1-2 te zorgen. Aanvoerder Mancini maakte 2-2 uit een strafschop te benutten, nadat hij zelf was neergelegd. De voormalige cap tain van Oranje zorgde twaalf minuten voor tijd voor het win nende doelpunt. Hij schoot de bal diagonaal in de hoek van de ongelukkige debutant Ielpo, de vervanger Nsan de geschorste doelman Rossi, te werken. Capello, die geen beroep kon doen op de geblesseerde Papin, was laaiend. Hij gaf scheidsrech ter Nicchi de schuld. „Alle doel punten van Sampdoria waren discutabel. De eerste leek bui tenspel, die penalty was hele maal een lachertje en vooraf gaande aan Gullits treffer werd hands gemaakt." Gullit was blij met de overwin ning, al uitte hij zich na afloop ingetogen. „Een mooi resultaat. In de rust besloten we alles op de aanval te zetten, Milan kan de bal lekker laten rondgaan. Dat moesten we afbreken. Zo werd het een lekkere wedstrijd." Gullit was een week lang opge fokt door zijn nieuwe ploeggeno ten. „Een week lang hebben we over niets anders gesproken." Voor de aftrap onderhield hij zich met zijn oude clubmakkers, onder wie Van Basten. „Het gaat goed met Marco." Zie verder Sport B-3 MAANDAG 30 OKTOBER 1993 DEEL Van onze verslaggever Breda - NAC-aanvoerder Ton Lokhoff moest zaterdag machteloos vanaf de tribune toezien hoe zijn ploeggeno ten door Ajax naar de slachtbank gevoerd werden. „Ajax is nu eenmaal een stapje hoger dan NAC," vond de geschorste routinier. „De goals vielen vanavond op voor ons zeer vervelende momenten. Kom je snel achter tegen Ajax, dan kunnen zij hun eigen spelletje gaan spelen. En daar zijn ze vreselijk goed in. Maar we moeten na deze wedstrijd niet bij de pakken neer gaan zitten en ons op volgende week concentre ren." De eerstvolgende wedstrijd van NAC, zaterdag uit bij MW, moet Lokhoff ook nog aan zich voorbij laten gaan vanwege de schorsing, die hij opgelegd kreeg na de rode kaart die hij tegen Willem II opliep. Woensdagavond 10 november keert de Prin senbeker normaal gesproken terug in de NAC-basis, als in Breda het bekerduel met VW op het programma staat. Van onze verslaggever Amsterdam/Istanbul - Met een vertimmerd elftal zal Ajax morgenavond het Inönü-stadion van Istanbul betreden. In Breda werd zaterdagavond Stefan Pettersson aan de blessure- lijst toegevoegd. De Zweed werd bij het scoren van de tweede treffer tegen NAC door tegenstander Ruud Brood zwaar aan de linkerenkel ge raakt. Het is maar zeer de vraag of Pettersson morgenavond fit genoeg zal zijn om aan de aftrap te verschijnen van de Europa Cup II-wedstrijd tegen Besiktas, waarin Ajax een 2-1-voorsprong verdedigt. Pettersson maakte wel deel uit de van de selectie van achttien man, die gisteren naar Istanbul afreisde. Ook de met buik- en liesklachten kampende aanvaller Ronald de Boer behoort tot de ongebruikelijk grote groep. „Het kan zijn dat beiden fit zijn, het kan ook dat geen van tweeën kan spelen," legde Van Gaal gis termiddag uit, „vandaar dat ik twee spelers meer meeneem dan normaal." De trainer voegde op het laatste moment ook Ignacio Tuhuteru aan zijn selectie toe. Davids, Kreek, Oulida, Van Vossen en Petersen blijven echter in Am sterdam. Hun blessures zijn zul len niet op tijd genezen zijn. Van Gaal verwacht een aanval lend Besiktas, dat overigens sinds de eerste wedstrijd in Am sterdam niet meer in actie kwam. „Ik neem aan dat ze een aanvaller voor een verdediger zullen brengen. Ze zullen toch moeten scoren. Hoewel de 2-1 van Amsterdam in principe een slechte uitslag voor ons is, is onze tweede goal goud waard geweest. Besiktas is een aanval lend ingestelde ploeg. Misschien is dat in ons voordeel, want ik verwacht dat ook wij zullen moeten scoren." De Amsterdamse trainer zal mo gelijk iets verdedigender laten spelen dan normaal. „Maar ge zien de blessurelij st heb ik niet zoveel mogelijkheden tot schui ven." Dat het traditioneel fanatieke Turkse publiek de twaalfde man van Besiktas zal zijn, zag Van Gaal niet als een nadeel. „Het is een feit dat de wedstrijd enorm leeft in Istanbul. Het publiek zal als gekken tekeer gaan. Maar dat was ook het geval in Genua en Turijn en toen speelde Ajax op zijn best." Ajax wordt gesteund door 350 supporters. Van onze verslaggever Rotterdam - Het trainersduo Van Hanegem-Meijer van Feye noord maakt vandaag of misschien zelfs morgen pas bekend welke spelers tot de groep van zestien behoren, die zich moet voorbereiden op de zo belangrijke Europa Cup-wedstrijd van woensdag tegen FC Porto. „Misschien dat we maandag wel met zeventien of achttien man in afzondering gaan," aldus Geert Meijer, die John Metgod gister middag tegen MW opvallend genoeg op de tribune liet plaats nemen. „Je moet keuzes maken. In dit geval kozen we op de bank voor Esajas als verdediger," was de simpele uitleg van Meijer, die ook niet uitsluit dat Metgod woensdag niet bij de laatste zes tien zit. Wat er op lijkt te wijzen, dat de rol van de 35-jarige Met god als speler van Feyenoord definitief voorbij is. Wel behoort de voormalige aanvoerder tot het aangewezen gezelschap van liefst zes Rotterdamse 'ambassa deurs', die, in geval van plaat sing voor de Champions League, aan het eind van deze week naar Genève reizen om de loting voor deze lucratieve competitie mee te maken. Wel van de partij tegen FC Porto is normaal gesproken de gisteren nog afwezige Rob Maas. De lies blessure van de Brabander is vrijwel genezen. „Hij moet woensdag kunnen spelen," aldus Meijer. Maas kan dan Peter Bosz vervangen, die vanwege de twee gele kaarten die hij in Oporto ontving, geschorst is. Onzekerheid bestaat er bij Feye noord verder over verdediger Er- rol Refos. Hij haakte gistermor gen op het laatste moment af voor de wedstrijd tegen MW met - net als Maas - een liesbles- (AD VERTE NTIE) sure. Henryk Larsson, de Zweedse aanwinst van Feyenoord, arri veert morgep in Rotterdam, om dat hij graag de wedstrijd tegen FC Porto wil meemaken. Deze week hoopt Feyenoord ook een arbeidsvergunning voor de 'schaduwspits' binnen te krijgen Van onze verslaggever Rotterdam - Het is nog niet zeker of de wedstrijd Feyenoord-FC Porto in het Europa Cup-toernooi der landskampioenen woensdagavond recht streeks uitgezonden wordt Qp televisie. Gisteren waren nog niet alle kaarten de deur uit voor de wedstrijd, die in Rotterdam om 20.00 uur begint. „En alleen all we helemaal uitverkocht zijn, stemmen we toe in een live-uitzen ding door de NOS. Dat is wel zo eerlijk tegenover de supporters," aldus Feye- noord-voorzitter Jorien van den Herik gistermiddag. Een dag eerder komt Besik- tas-Ajax (Europa Cup II) wel zeker op televisie. De uitzending via Nederland 2 begint om 19.00 uur. In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDA- TILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT - ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590

de Stem | 1993 | | pagina 11