Zeeuwse jeugd tot 15 jaar haalt uit 'Samenwerken met respect' Toon Vermeulen is populair Algemene Zeeuwse wm tzerze* Michel den Dunnen nieuwe praeses stichting Wieier Trim Bond ZILVEREN SCHOEN a? Jordan slaapt voortaan uit Amerikaanse tiener breekt lans voor vrouwenboksen DE STEM SPORT ZEELAND DE STEM Onbetwiste gangmaker in rijen van de amateurs Z wemwedstr ij d in Terneuzen en Vlissingen TOPSCORERS-KLASSEMENT ZATERDAG 30 OKTOBER 1993 Bi Van onze voetbal medewerker Middelburg - De jeugdselec- ties van de KNVB-afdeling Zeeland zijn deze week in diverse wedstrijden actief ge weest. De jeugd onder 14 jaar speelde met 3-3 gelijk tegen en in Gouda en verloor nipt met 3-2 van en in Rotterdam. De jeugd tot 15 jaar oefende tegen Dauwendaele in Middelburg en won met 6-0. GOUDA-ZEELAND 3-3 - In dit treffen behaalde de Zeeuwse jeugd onder coaching van Jan van Loon een goed resultaat. Na de 3-3-stand halverwege waren er kansen op winst, maar die werden niet benut. Voor de Zeeuwse jeugd onder 14 jaar scoorden Laurens van Remortele van STEEN (2x) en Danny Ver- hage van Oostkapelle. ROTTERDAM-ZEELAND 3-2 - De selectie van de gastheren be stond uit spelers van Sparta en Feyenoord. Een goed op elkaar ingespeelde ploeg, waartegen de Zeeuwen volgens coach Jan van Loon 'de beste wedstrijd tot nu toe speelden.' Dit hield in dat de Zeeuwen de toon zetten, de Rot terdammers veelal op eigen speelhelft hielden, maar drie keer bij een'uitval moesten capi tuleren. Meer kansen kregen de Rotterdammers niet. Het bleek genoeg voor de winst, omdat Zeeland op twee doelpunten van Gertjan Vlaanderen (Spui) en Michael van de Brink (Heinkens- zand) bleef steken. DAUWENDAELE Bl-ZEE- LAND 0-6 - De Zeeuwse equipe onder de 15 jaar had aan de gastheer een simpele tegenstan der. De 6-0 is een zwakke afspie geling van het krachtsverschil. Voor het halve dozijn doelpun ten zorgden Björn de Smit van Terneuzen (3x), Edwin van> Damme van Heinkenszand, Pa trick de Minnik van Zierikzee en Robby Visser van RCS. Van onze sportmedewerker Sluiskil - „We zitten in een rustig vaarwater, maar dat houdt niet in dat we in slaap vallen. Integendeel, wij hebben ook voor vol gend seizoen een aantal nieuwe ideeën op stapel staan. Allereerst willen we de samenwerking met de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland nog ver der uitbouwen. Dat moet resulteren in een overkoe pelend klassement, een soort Super Prestigewed- strijden waaraan een aan trekkelijk klassement ge koppeld wordt. Daar zijn we intern volop mee be zig," aldus Michel den Dunnen, de man die vol gend seizoen de praeses wordt van de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws- Vlaanderen. Den Dunnen volgt Eddy de Schrijver op. Ella Dieleman wordt de nieuwe schatbewaar der en neemt het secretariaat waar van de Wieier Trim Bond. Het bestuur wordt verder uitge breid met twee vertegenwoordi gers van de renners en Axelaar Patrick de Rijk. Peter van Acker blijft bestuurslid. „Kortom, een ploeg die het werken niet schuwt. Volgend jaar zal er een nog betere taakverdeling tot stand komen." Ook de samenwerking met de KNWU krijgt prioriteit in het beleid van de trimbond. Vorige week was er een evaluatiege sprek in hotel Van Leuven in Kloosterzande en volgens Den Dunnen waren de geluiden rede lijk positief. „Ik heb dat gesprek zelf niet bijgewoond, want daar hebben we een speciale commis sie voor. Laat ik voorop stellen dat samenwerking met de KNWU een goede zaak is. Eigen lijk moet de KNWU blij zijn dat wij nog in de wielersport zitten, want opnieuw heeft een aantal trimmers een licentie aange vraagd. Zowel boven als bene den de Schelde. Zeker drie Bel gen hebben datzelfde gedaan. Kortom, we zijn niet voor niets bezig al vinden we dat het ook andersom kan werken. Ex-amateurs die overstappen naar de trimmers. Er is inmid dels een sfeer gecreëerd waaruit blijkt dat er wordt toegegeven dat we elkaar nodig kunnen heb ben. De samenwerking leidde dit jaar tot het C-amateurexperi- ment. Volgens ons'en de leden een geslaagd experiment. Op de ze voet kunnen we verder wer ken al vind ik wel dat er respect moet blijven voor elke organisa tie. Dan vind ik dat een opmer king als zouden wij geld over houden aan de C-wedstrijden misplaatst is. Verder wil daar Michel den Dunnen: „Als we weten dat comités krap zitten, doen we een zet in hun richting. Louter en alleen om de wielersport draaiende te houden." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE niet via de media op ingaan," aldus Den Dunnen, die daaraan toevoegt, „wij steken het geld in de klassementen en ik geloof dat we dit seizoen vijf wedstrijden helemaal zelf bekostigd hebben, inclusief premies." Voorbeeld „Wij zijn de enige bond die zelf bijdraagt en die zelf koersen creëert. Als we weten dat comi tés krap zitten, doen we een zet in hun richting. Louter en alleen om de wielersport draaiende te houden. Ons voorbeeld verdient navolging. Dat mag best eens gezegd worden. Daarom vond ik het sterk van wethouder Picavet uit Hulst, die ons ook in het zonnetje zette vanwege het feit dat organisaties als de onze zon der subsidie werken." Ook de samenwerking met de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren staat op de prioriteitenlijst van de Wieier Trim Bond. Toch liep het dit jaar nog niet over van de belangstelling van de zijde van de wielervereniging. „Wij hebben daar te hoge ver wachtingen van gehad, maar dit was een leerjaar en er moet een begin zijn. Volgend jaar moet die samenwerking meer gestalte krijgen. Misschien dat we dan eens het kampioenschap tijdrij den in Zeeuws-Vlaanderen kun nen laten verrijden of een kam pioenschap van Zeeuws-Vlaan- deren. Er zijn legio mogelijkhe den. Wij hebben ons best gedaan en rekenen erop dat die vlam ook overslaat naar de wielerver eniging. Want een interclubwed- strijd betekent ook dat de wie lervereniging organisatorisch ge zien een steentje dient bij te dragen. Het is geen papieren formaliteit." De categorie-indeling levert elk jaar problemen op. „Overal de zelfde indeling is een nobel stre ven. Maar als je net als wij in een uithoek zit, dan heb je met die wetenschap af te rekenen. Daarom denken we volgend jaar weer naast de C-wedstrijden een aantal wedstrijden te laten ver rijden met alle renners tegelijk aan de start. Renners tot 43 jaar worden dan A-trimmer genoemd en boven de 43 jaar B-trimmer of recreant/veteraan. Mogelijk dat in sommige plaatsen alleen recreanten/veteranen rijden. Renners die niet mee kunnen komen mogen naar de toerdeïs- categorie. Maar ook daar moet je een rem opzetten. Het blijft dus altijd behelpen. Trimloop Daarnaast willen we de comités warm maken met een nieuw ini tiatief in samenwerking met Remy Mangnus van SV Aloy. In het voorprogramma een trim loop. Voor sommige comités kan dat aantrekkelijk zijn vanwege het financiële plaatje. Mangnus beschikt immers over een uitste kende geluidsinstallatie. De co mités zijn dan minder geld kwijt en ze toucheren dan inschrijf geld van de renners en een ge deelte van de lopers. Je hebt dan een leuk programma met twee verschillende disciplines. Dat lijkt ons een nieuwe uitdaging. Overigens vinden we als bestuur dat volgend jaar de comités voor dat geld dat ze terugkrijgen ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen .dienen te steken in de vorm van jurering en inschrij vingen verrichten. Dat lijkt ons toch niet teveel gevraagd. Van daar dat we ook binnenkort eens met de organisaties van wed strijden om de tafel moeten gaan zitten. De invoering van de trimlopen krijgt waarschijnlijk voor het Van onze sportmedewerker Kloetinge - Hij mag dan geen hoogvlie ger zijn in het wielerpeloton, maar po pulair bij collega's en supporters is Toon Vermeulen beslist. De 30-jarige renner uit Kloetinge is wat humor betreft de onbetwiste gangmaker in de rijen der amateurs. Toontje is altijd 'in' voor een kwinkslag, tracht anderen bij wie het wat tegenzit, een hart onder de riem te steken met zijn levensfilosofie: Lukt het vandaag niet, dan wellicht morgen. Hoewel Toon Vermeulen in het wielermetier bestempeld kan worden als een pure liefheb ber en zoals hij zelf verklaart nooit zo prestatiegericht is bezig geweest, moet hij toch toegeven dat het behalen van een goed resultaat ook bij hem wel eens wat wakker maakt. Zoals bijvoorbeeld zijn eerste triomf bij de amateurs, die hij vorig seizoen boekte in Kloosterzande. „Ja, die overwinning deed me echt wel wat, laat Toon glimlachend weten. „Ik raakte daar voorop met Ralph Mobach, die ik in de eindsprint met ruim verschil klopte. Nou, dat gaf me toch wel voldoening. Ik heb 's nachts dan ook niet veel geslapen. Wel veertig keer heb ik die spurt opnieuw beleefd." In het afgelopen seizoen reed Vermeulen opnieuw met de bloemen. Hij won een wedstrijd in Helpstone (Engeland) en was eveneens goed op dreef tijdens de zomera vondcompetitie, die in Goes werd gehouden. Van de zestien ritten won Toon Vermeulen er acht en eindigde ver bovenaan in het totaalklassement. In Heikant reed Vermeu len ook sterk, maar werd in de eindsprint nipt geklopt door zijn medevluchter John van de Ameele. Dit jaar finishte Vermeulen tien keer bij de eerste tien. Hij kan dus tevreden achterom kijken. Toon Vermeulen begon zijn wielerloopbaan op 14-jarige leeftijd bij de jeugdlicentiehou- ders. Als nieuweling won hij een koers in Wemeldinge en bij de junioren boekte hij een zege in Heikant, werd derde in de Acht van Chaam en finishte vrij regelmatig bij de eerste tien. In de rijen der amateurs vlotte het aanvankelijk niet zo best voor Toon. „Ik was wat te gemakzuchtig," ventileert hij. „Trainde bijvoorbeeld niet genoeg. Was dus niet serieus bezig. Leve de lol, stond bij mij te veel voorop. Wellicht had ik er in die beginperiode bij de amateurs meer uit kun nen halen wanneer ik de zaak wat beter had aangepakt. Maar dat is nakaarten. Ik til daar trouwens ook niet zwaar aan. In ieder geval heb ik tot nu toe veel plezier beleefd aan mijn wielerloopbaan. Wat prestaties betreft was 1993 mijn beste jaar." Toon Vermeulen, werkzaam bij Cok-Mid- land in Kapelle, die inmiddels zijn tiende seizoen er heeft opzitten bij de amateurs,- denkt voorlopig nog niet aan stoppen. „Daar is nog geen reden voor," stelt hij resoluut vast. „Op mijn racefiets voel ik me nog steeds happy." Bij zijn liefde voor de wieler sport wordt Toon Vermeulen trouwens gesti muleerd door zijn vrouw Erica, die momen teel in opleiding is om straks te gaan funge ren als KNWU-jurylid. „Wat de wielersport betreft vormen wij twee handen op een buik," merkt Vermeulen laconiek op. „We hebben er allebei ons plezier in, dus laat dat nog maar een poos zo blijven. En wanneer de dag komt dat ik afstap wil ik toch bij het metier betrokken blijven. Wat gaan doen als begeleider van renners. Bijvoorbeeld bij mijn club Theo Middelkamp. Ik vind het een goede zaak dat ze daar via een gerichte trainingsaanpak de prestaties willen opvoeren, zodat we weer mee gaan tellen in het peloton. Er staat volgens mij een nieuwe lichting klaar die echt wel in staat is om tot goede resultaten te komen. Daarbij denk ik aan jonge kerels als Franklin Klaasse, Guillaume de Punder, Erwin van Loo en Dennis Mesu, om er maar een paar te noemen. Die acht ik echt wel in staat om straks de kar te gaan trekken." eerst gestalte tijdens de derde Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers, die de proloog kent in Schoondijke op konin ginnedag 1994. „Dat is ons visitekaartje en die Omloop zit nu al weer in elkaar. Gelukkig dankzij de steun van Wiskerke Philippine en de Rabo- banken. Daarnaast hebben we nog aantal andere uitstekende sponsors. En vergeet niet dat we in Levien de Feijter en de VSB twee steunpilaren hadden waar door we de laatste twee jaar overeind zijn gebleven. Clubblad Voor volgend seizoen willen we ook ons clubblad wat grootser aanpakken. Een veel grotere op lage met aan het begin van het seizoen alle ins en outs zodat er duidelijkheid is. Wat het aantal wedstrijden betreft zijn we dik tevreden. Overdaad schaadt. In april willen we overigens in Graauw een klassieker laten ver rijden als voorbereiding op de Omloop. Graauw was vroeger het Mekka van de trimwieler- sport. Met Remy Mangnus aan onze zijde moet dat een beetje terugkeren." Over het aantal deelnemers aan de trimkoersen is Den Dunnen duidelijk. „De laatste wedstrij den was er een duidelijk opgaan de lijn te bespeuren. Het afstem men van de kalenders is een broodnodige zaak. Wij zijn blij dat de renners van De Bevelan- den, de Belgen en sommige Bra banders ons steunen. Die vinden het hier gemoedelijk. Daarom gaan we ons best doen om Zeeuws-Vlaamse renners naar die Superprestigewedstrijden af te vaardigen als de plannen doorgaan. Op welke manier dat gaat gebeuren wordt tijdens een bestuursvergadering in novem ber besproken. Er is dus nog volop werk aan de winkel," be sluit Den Dunnen. Van onze zwemmedewerker Terneuzen - In de zwemba den te Terneuzen en Vlissin gen wordt zondag 31 oktober de derde ronde van de natio nale Speedojaargangwed- strijden gehouden. In de tweede ronde plaatste El len van de Velde van Scheldes- troom zich op de 100 meter rug slag als derde van Nederland en clubgenoot Michiel Wondergem plaatste zich op de 100 meter wrije slag en de 400 meter wissel slag bij de top-20 van Neder land. In Emmen wordt dit weekeinde het Nederlands kampioenschap sprint gehouden, waarvoor zich ook een aantal Zeeuwen heeft geplaatst. Rudi Goudswaard van Luctor en de Stormvogel-leden Eelco van Gemert, Yoram Lawa- lata, Constantia Martens en Marlie Braber zullen in Emmen aan de start komen. 1/2. J. Honingh (SSV'65) en M. de Groote (SSV'65) 9 doelpunten. 3. t/m 7. A. van Huizen (Goes), M. Boekhout (Hoofdplaat), J.B. Knook (Kloetinge), M. Utermark (Luctor'88) en R. van Rosevelt (RCS) 7 doelpunten. 8. t/m 10. O. Ogali (Hoek), J. Lambert (Koewacht) en A. Wou ters (Vogelwaarde) 6 doelpunten. 11. t/m 16. A. Curan (AZW), B. van Craenenbroeck (Clinge), M. Schieman (Philippine), M. Strij- donk (Steen), F. Goedegebure ('s H-Arendskerke) en P. Baumgart (Terneuzen) 5 doelpunten. 17. t/m 25. P. Schieman (AZW) P. Bom (Goes), H. Rietjens (HW'24), B. Rietjens (Koewacht), A. Jeras (Middelburg za), e' Vrijenhoek (Middelburg za), ty, Antheunis (Phillipine), D. v.d' Velde (Tern. Boys) en J. Timmert mans (Wemeldinge) 4 doelpunten. Clubscore 1. SSV'65 27 doelpunten. 2. Goes 21 doelpunten. 3. Sluiskil 19 doelpunten. Chicago (rtr) - Hij brengt zijn twee kinderen af en toe naai school, speelt een enkele keer golf, beantwoordt redelijk wj| fainmail maar slaapt het liefste lang uit. De dagindeling va- een werkloze? Nee, van miljonair Michael Jordan. De voormalige basketballer van de Chicago Bulls zei in de talk show van Oprah Winfrey zich zeer 'happy' te voelen in zijn nieuwe situatie. Jordan besloot onlangs tot veler verrassing met basketbal te stoppen. „Wat doe je tegenwoordig," vroeg de first lady van de Ameri kaanse showbusiness vrijdag aan de gestopte mega-ster. „Niets," luidde het simpele antwoord. Jordan, 30 jaar, hielp de Chiacgo Bulls drie jaar opvrij aan de titel in de NBA. Een ongekende suc- cessenreeks. De Amerikaan, jaarlijks goed voor een bedrag van 54 miljoen gulden door allerlei commerciële activiteiten, mist zijn sportleven niet. „Als ik 's ochtends wakker word, voel ik me van een grote last bevrijd. Ik kan doen wat ik wil en wanneer ik het wil," ver klaarde de vroege vutter. Jordan sprak openhartig ovj veel gebeurtenissen in zijn lev® Hij kreeg tranen in zijn og de vragen over zijn reactie moord op zijn vader James! li ging diep in op zijn gokversla ving en reageerde enthousias toen zijn zwem-manie aan j| orde kwam. Een mogelijke rentree in Amerikaanse basketbalwereï sloot hij niet uit, wel ontzentn. de Jordan de geruchten dat kj mogelijk ih Europa competiti. zou gaan spelen. De vedette-ii. ruste ontkende tevens een loo[ baan als beroepsgolfer te ambiè ren. Over zijn plotselinge stap terug: „Ik raakte verveeld, tegenstanders gaven me mindii ruimte, ik moest anders spelen, meer jumpshots maltei Ik had er gewoon genoeg van.' New York - Vandaag schrijft de 16-jarige Dallas geschiedenis; ze neemt deel aan de eerste amateurbokswei strijd voor vrouwen in Amerika. Meer dan honderd jaarlaij weigerde de Amerikaanse Amateur Boxing Association vrou wen toe te laten in de ring. Maar dank zij Malloy, haai advocaat, de Amerikaanse Civil Liberties Union en meevoelende rechter, kan de wedstrijd tussen de twee vrou welijke lichtweltergewichten nu eindelijk doorgang vinden. Malloys linkse bleek in de recht zaal even effectief als in de ring. Ze is iemand, die bij tegenwind alle zeilen bijzet. Toen de kleine blondine een jaar geleden in Seattle de 12th Street Boxing Gym binnenkwam, was ze er de enige vrouw. In eerste instantie hoopten de trainers dat ze daar door afgeschrikt zou worden. Nu wordt ze wat techniek betreft beschouwd als de beste amateur van de club. Ze doet aan gewichtheffen en traint vier uur per dag voor een wedstrijd van zes minuten in drie ronden. „Als je haar gezicht ziet door de hoofdbeschermer heen, is het net een klein meis je," zegt een van haar mannelij ke sparring-partners. „Maar als je daar te lang bij stilstaat, heb je al drie dreunen in je gezicht te pakken." Heather Poyner is 21 jaar en doet sinds drie jaar aan kickbok sen en andere gevechtsporten. Ze is pas kort geleden serieus gaan boksen, maar heeft dezelfde lengte en hetzelfde bereik als Malloy en is dus volgens de or ganisatoren een waardig tegen stander. De wedstrijd is een nieuwigheidje en zal dus onge twijfeld veel publiek en hoge inzetten trekken. Gehoopt wordt dat het vrouwenboksen ook het herenboksen een nieuwe impuls zal geven. „Ik dacht dat deze dag nooit zou komen, maar nu kan ik bijna niet wachten tot ik in de ring sta," aldus Malloy in de Seattle Times. „Dit is wat ik wil doen." Boksen is een onverwachte keu ze voor de dochter van twee academici. Het is voor haar niet een manier om te ontkomen aan een slechte achtergrond of het harde straatleven, zoals voor Rocky Marciano. Ook past ze niet in het 'aerobox'-plaatje van vrouwelijke fitnessfanaten die hun aerobics combineren met boksbewegingen om sterkere bo venarmen te krijgen. (ADVERTENTIE) verzekeringen ZEEUWS ZEKER Binnen Zeeland bieden wij particulieren, het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector een compleet pakket verzekeringen, evenals een aantal spaarmogelijkheden met een hóóg rendement. Wij werken daarbij nauw samen met de in Zeeland gevestigde verzekeringsadviseurs. Onze gezamenlijke deskundigheid staat borg voor kwalitatief goede en op maat gesneden verzekeringen. Vele Zeeuwen kiezen er daarom voor om bij ons 'ZEEUWS ZEKER' verzekerd te zijn. Vraag uw verzekeringsadviseur naar de produkten van de Algemene Zeeuwse. Algemene Zeeuwse Verzekering Mij. NV Houtkaai 11 4331 JR Middelburg Tel. 01180-83000 Malloys 12th Street Gym is va verwijderd van die in lycra ge hulde wereld. Het ruikt er nog zoals vroeger, naar oud leer ei verschaald zweet. De omge bouwde kelder wordt bewaakt door een bullterriër die harde blaft dan bijt. Vrouwen worde er geaccepteerd - mits ze net hard trainen en zweten als A mannen. Omdat er maar. zo weinig sende vrouwen zijn, heeft Malloj tot dusver alleen tegen marais gebokst. Op lange termijn ze tijdens de Olympische Spels tegen andere vrouwen uit te to men, als de International teur Boxing Association tenmin ste het Amerikaanse voorbeeld volgt. In Canada is het vrouwen boksen nu al twee jaar officie erkend en staan honderd vrou welijke amateurboksers ge treerd. De meeste vrouwen dn gen borstbeschermers en ze moe ten een verklaring tekenen di ze niet zwanger zijn. Malloy raakte in de ban vt boksen toen ze Marlon Brand zag als bokser Terry Malloy ii 'On the Waterfront'. Ze bewo: derde Malloys onafhankelijkhei en vastberadenheid en verandc de haar naam van Jennifer Mi Cleeiy in Dallas Malloy. Ze zocht in de Gouden Gids na een goede boksschool en na een jaar vrijaf van school om! trainen. Ze woont bij h® ouders en voorziet in haar le vensonderhoud met tijdslij werk; zo speelt ze voor 8 dol® per uur piano tijdens de maal den in een bejaardenhuis. Malle ys ouders zijn verbijsterd over: boksobsessie van hun dochte maar stapen samen met te naar de rechter om de bokst reld open te breken voor vroi wen. Het is vreemd dat vrouwen pl< seling zo geïnteresseerd zijn boksen, terwijl steeds meer nu nen de bokswereld de rug toek ren. Hethersenletsel dat vt professionele boksers oplopt omdat ze geen hoofdbescher®1 dragen heeft zeker tot dit laatst bijgedragen. En drie keer te geb.roken neus is voor een vro® toch heel wat erger dan vooree man. „Onzin," zegt Malloy in Seattle Times met ontvel knokkels van de boksbal. «V" mensen vragen me of ik me gtf zorgen maak over mijn m"111 koppie. Net alsof het niet to uitmaken 'als ik lelijk 'Waarom wil je dit toch?' ise!; vraag die me vaak wordt gestel» Het is een bepaalde drang, de mensen begrijpen dat gewon' niet. Vroeger dacht men <1' vrouwen fysiek niet in staat ren om een marathon te lope! dat ze dan dood zouden gaaI Maar natuurlijk konden Wj wen dat wel, ze mochten k' alleen niet proberen". KATEMUIR (c) The Times, Londen Fish Hoek (anp) minimale meerder organisatie van de seling aan Sydney lichte schok in Zui Daar worden immers i gesmeed voor 2004. D; den dus, uit eigenb grootste supporters va Het is immers sterk df de kiesclub van Juar Samaranch bereid za even kostbare als gev nement twee keer ach op het zuidelijk halfrc tueren. Jannie Momberg, pa riër voor het ANC en i aanbevelingscommissif Kaapstad, heeft weini| optimisme verloren, het hart van de lot hersens van de politici overstemmen. „Ik den een droom nodig hei wat met één klap al h uit het verleden opzij ten, wat ons definitief lossen van apartheid e Verenig ons, breng oi Dat zouden de Olympi len van 2004 kunnen - zou een enorme sprc waarts betekenen." Vastklampen Momberg klampt zich verwezenlijking van d omstreden door de consequenties en ande teiten, vast aan een p onderstellingen. Pekin gens hem door de voor verscheidene jare current uitgeschakelc ranch zou bovendien geschiedenis ingaan al voorzitter die het arn continent echt bij de sche familie heeft geh de Spelen ook eens aan Afrika, dat, niet i rijk, in dezelfde tijdzo Europa. „Dan denk je vanzelf Afrika", zegt Momber zou het anders kunne bi? Te klein. Cairo Daar is pas een aardb weest." De manier w Tunis of Casablanca mogelijkheid is net lend. „Nee, Kaapstad worden." De andere belangstel! den, Durban (Natal/I en Johannesburg (T: vallen volgens Momt Karei van der Laan, i

de Stem | 1993 | | pagina 12