Wellicht korting voor burgers Raadsfracties bezorgd over functioneren politie in Sas van Gent Ouderen maken kennis met nieuwe sporten SPORT IN HET KORT Inwoners Sas kunnen geld in kas houden als rolcontainers er niet komen Vrouw krijgt boete voor controle op belastingen rijden onder invloed Kunst- en antiekbeurs in hallen Belfort in Brugge Huldiging Zeeuwse marathon-kampioenen Megakroegentocht in centrum Sas van Gent Kapel Luchtmacht geeft concert in Zuidlandtheater Bazar in centrum De Burght in Oostburg VRIJDAG 29 OKTOBER 1993 Van onze verslaggever Sas van Gent - De fracties van CDA, Gemeentebelangen Groot Sas en VVD in Sas van Gent maken zich ondanks de reorganisatie zorgen over het functioneren van de politie in de gemeente. Dat blijkt uit de algemene be schouwingen van deze drie frac ties op de begroting '94 die gis teravond tijdens de raadsverga dering werd behandeld. Met name het CDA constateert dat er nauwelijks meer politie op straat is te zien. „Mensen zijn in toenemende mate ontevreden en geïrriteerd over het feit dat soms tegen geconstateerde overtredin gen niet meer eens wordt opge treden", stelt het CDA. De fracties vragen aan het Sasse college van burgemeester en wethouders hoe de stand van zaken is en of het college iets concreet van plan is om aan deze onbevredigende situatie een ein de te maken. Burgemeester J. van Rest blijft het antwoord schuldig. Volgens haar is de huidige organisatie van de politie in de gemeente nog onduidelijk. Ze weet nog niet of de onderbezetting wordt aangevuld. „Dat is nog maar zeer de vraag omdat de recente herverdeling de organieke sterk te voor geheel Zeeland slechts met acht formatieplaatsen is verruimd. De taakstelling is in de praktijk niet realiseerbaar., Het streven blijft erop gericht meer politie op straat te krij gen", antwoordt Van Rest. Volgens haar is het een misver stand dat de burgemeester een beslissende stem heeft in de prioriteitstelling van het politie korps. „Binnen het driehoekso verleg en de districtsbijeenkom sten wordt al het mogelijke ge daan om de situatie te verbete- Van onze verslaggever Sas van Gent - Als de gemeente Sas van Gent volgend jaar geen rolcontainers aanschaft krijgen de Sasse burgers in '95 een eenmalige korting van vijftien gulden op de afvalstoffenheffing. Wethouder J. Platschorre gaf deze handreiking aan de CDA- en WD-fractie gistera vond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Beide fracties dienden bij elkaar vier moties in die betrekking hadden op de afvalstoffenhef fing. De WD vond de stijging met 69 gulden tot 225 gulden veel te hoog en stelde voor de heffing in '94 met 43 gulden te verhogen tot 199 gulden. Oktober Het CDA vroeg in een motie de investering in de containers pas J. Platschorre...eenmalige korting... foto archief de stem Van onze verslaggever Oostburg - Verzorgingscen trum De Burght in Oostburg houdt woensdag 3 november de jaarlijkse bazar. Op die dag vindt de jaarlijkse verkoop van de door de bewo ners gemaakte handwerken plaats. Daarnaast zijn er nog enkele andere activiteiten en zijn verse wafels en snert te koop. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van een geluidsinstal latie in de grote zaal van De Burght. te begroten vanaf 1995. Het CDA verwacht immers dat deze op zijn vroegst pas in oktober volgend jaar worden aange schaft. Dus hoeven de tarieven volgend jaar in de ogen van het CDA niet zo fors te stijgen als het college voorstelt. Om deze laatste motie draaide de discussie. WD'er R. Noët liet zijn motie immers varen nadat hij van wethouder Platschorre moest aangeven waar het ont brekende geld vandaan gehaald moest worden. Platschorre re kende uit dat door stijging van het tarief met 43 gulden een tekort ontstaat van bijna 92.000 gulden. Noët bleef het antwoord schuldig en sloot zich aan bij de motie van CDA'er L. van Waes. Woede Vah Waes haalde zich overigens de woede op de hals van Plat schorre. Van Waes wilde eerst niet akkoord gaan met de hand reiking van de wethouder. Hij zag in dat de motie geen haalba re kaart was en draaide de hand reiking om. Het tarief vanaf 1 januari te bepalen op tweehon derd gulden. Als de containers toch worden aangeschaft dan pas twee tientjes erbij. Platschorre vond dat totaal on aanvaardbaar. „Waar ben je dan in hemelsnaam mee bezig. Is dat sociaal aanvaardbaar waar het CDA het over heeft. De burgers worden dan in juni geconfron teerd met nog eens een verho ging waar die maand de onroe- rend-goedbelasting nog eens bij komt. Mijn handreiking is het enige aanvaardbare. Anders staat u in voor de gevolgen". Overstag Van Waes ging na deze waar schuwende woorden toch over stag. Een andere motie van de WD komt in de volgende verga dering terug. De WD vroeg het college te onderzoeken of priva tisering van de reinigingsdienst een financieel voordeel op kan leveren. En dat heeft weer gun stige gevolgen voor de afvalstof fenheffing. Wethouder L. Mar- quinie legde uit dat het nog altijd goedkoper is de reiniging in eigen beheer uit te voeren. Maar Noët wilde dat met duide lijk cijfermateriaal bevestigd zien. Dus ging de motie in stem ming. De stemmen staakten met zes tegen zes waardoor deze mo tie nog eens terugkomt. Vitale ouderen en een kind proberen de fitness-oefeningen in 't Zwaantje uit. Van onze correspondent Terneuzen - Vitale ouderen kunnen op hun niveau nog best een sport beoefe nen en zijn niet alleen op meer Bewe gen voor Ouderen aangewezen. De sectie sport liet de ouderen gisteren in sporthal 't Zwaantje kennismaken met enkele sporten. Een nieuwe sport die bij de ouderen hele maal in is op het moment is fitness. Tijdens de kennismakingsmiddag konden de oude ren dan ook trainen met gewichten en op diverse apparatuur. Op de mat deed men verschillende buikspieroefeningen en tus sen de bedrijven door kon men lopen of wandelen. Ook de hometrainer stond tot hun beschikking; „Doordat men vier oefe ningen achter elkaar doet en dan een stukje loopt, treedt er minder verzuring op foto wim kooyman in de spieren", aldus begeleider Rens-Pie- terse. Naast fitness kon het publiek ook badmin ton spelen en volksdansen. Bij dit laatste wordt er gedanst op muziek. Er zijn twaalf dansjes. Onder leiding van M. Maeyens en Pieterse worden de diverse pasjes ingestu deerd. Vanaf volgende week kunnen de deelnemers terecht bij de reguliere spor tactiviteiten. Rechter ziet administratieve fout door vingers GciïlCClltG SclS VHI1 Geilt "Wil ingekort en overkoepelt twee weekends. De tiende kunst- en antiekbeurs vindt plaats in de hallezalen van het Belfort op de Markt in Brugge. Toegang kost vijftien gulden. De beurs is van af zaterdag iedere dag geopend van 14.00 tot 20.00 uur. Van onze verslaggever Brugge - Vanaf zaterdag tot en met zondag 7 november wordt voor de tiende keer de kunst- en antiekbeurs gehou den in Brugge. Zestig kunst handelaren en antiquairs worden verwacht in de zalen van het Belfort. De deelnemers komen onder an deren uit België, Nederland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitsland, de Verenigde Staten, Canada en Zweden. De beurs werd vorig jaar bezocht door ruim twintigduizend mensen. In de eeuwenoude hallezalen van het middeleeuwse Belfort pronkt wederom een groot aanbod van de schilderkunst, van Vlaamse tot Nederlandse meesters tot en met tahieuu; uit de romantiek en het impressionisme. Ook is de meubel- en beeldhouwkunst te zien. Van gotiek tot art nouveau en van Engeland tot Italië. De thema-tentoonstelling is dit jaar 'Tafelkunst van de Moezel'. Via Europees en Oosters porse- lein, glas, juwelen, zilver, iko- nen, boeken en gravures en ta pijten stappen de bezoekers door de eeuwen kunstgeschiedenis. Kunsthistorici en mueseumcon- servators kijken streng toe op de authenticiteit van elk tentoonge steld object. De beurs is dit jaar drie dagen Van onze verslaggever Terneuzen - Natuurlijk had ze gedronken. Vier glazen witte wijn zelfs, die ze vlak voor ze stopte met werken op 30 augustus vorig jaar schielijk achterover had geslagen. Dat wees het alcoholpromillage van 1.34 ook wel aan. En na tuurlijk was de 30-jarige M.N. uit Terneuzen kort daarna bo venop een auto in de Zuidland- straat gereden. Gisteren droeg ze voor de politierechter in Terneu zen de sporen daarvan nog in het gezicht. Daar viel allemaal geen speld tussen te krijgen. Maar omdat ze meer dan twee maanden moest wachten op de resultaten van het gerechtelijk laboratorium dacht N. gisteren onder een fikse straf uit te kun nen komen. In het verleden wa ren er al meer mensen vrijge sproken omdat de verdachte lan ger dan twee maanden moest wachten op de uitslag van een bloedproef die dan niet meer als bewijsmateriaal werd gebruikt. Het Besluit Alcohol Onderzoek schrijft namelijk voor dat de resultaten van een bloedproef zo snel mogelijk moeten worden verwerkt. Uit jurisprudentie blijkt dat twee maanden als on dergrens wordt gezien. Politie rechter A. Janssens van Kampen vond het overschrijden van die termijn met enkele dagen, als gevolg van een administratieve fout, echter niet zo erg dat ze N. daarvoor wilde vrijspreken. Wel gevoelig was ze voor het wisselgeld dat N. meebracht, het vrijwillig volgen van een Alcohol Verkeer Cursus in ruil voor een strafverlichting. Ze ging mee met de eis van officier van justi tie mr. Groen om N. een voor waardelijke rij-ontzegging van zes maanden op te leggen, maar verminderde de boete van 1250 gulden met 500 gulden. De ver dachte neemt de mogelijkheid tot beroep in overweging. Burgemeester en wethouders be slissen op korte termijn of dit onderzoek door het eigen ambte lijk apparaat wordt uitgevoerd of dat hiervoor een extern bu reau wordt ingeschakeld. Het college geeft hiermee ant woord op een vraag van de frac tie van Gemeentebelangen Groot Sas. In de algemene beschouwin gen op de begroting '94, die gisteravond tijdens de raadsver gadering werd behandeld, con stateert deze fractie dat de in komsten uit de hondenbelasting dalen ten opzichte van '93. GGS vraagt zich af of het aantal hon den is verminderd of dat afdoen de controle ontbreekt. Het college kan niet beamen of het aantal hondenbezitters is af genomen. Het is bij B en W wel bekend dat lang niet iedere hon denbezitter aangifte doet bij de gemeente voor zijn viervoeter. „De plicht voor de burger tot het doen van aangifte op straffe van vervolging blijkt in de praktijk Nieuw initiatief van Betekoppen Van onze correspondent Sas van Gent - Stichting De Betekoppen uit Sas van Gent houdt zaterdag 13 no vember het jaarlijkse prin senbal. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt het prinsenbal niet gehouden in De Vlaanderen, maar is gekozen voor een mega kroegentocht door het Sas se centrum. De stichting hoopt hiermee het aan steeds minder belang stelling onderhevige prinsen- bal nieuw leven in te blazen en rekent op flink wat belang stelling vanuit de Sasse bevol king en omstreken. Het prin senbal nieuwe stijl begint za terdag 13 november om 19.00 uur. Behalve een aantal bevriende Raden van Elf zijn vier dweil bands uitgenodigd: Tandsjen Bei, Kom ta Tege, Toe ter nie' toe en Mao venttog. De dweil bands zorgen voor een muzi kale omlijsting van de mega kroegentocht. Traditioneel wordt om elf mi nuten over elf (23.11 uur) de nieuwe prins carnaval 1994 bekend gemaakt. Dat gebeurt dit jaar in café De Watergeus, narrentempel tijdens carnaval 1993. Tevens worden de nieu we narrentempel, de eerste minister en Plisie Goor be kend gemaakt. Van onze duivensportmedewerker Terneuzen - Tijdens een fees telijke bijeenkomst zaterdag 6 november in café 't Kelder tje aan de Baandijk in Ter neuzen zullen de winnaars van de Zeeuwse marathon 1993 worden gehuldigd, aan vang 19.30 uur. De deelname aan de hiervoor in het afgelopen vliegseizoen ge houden wedvluchten was ook dit jaar weer groot. Jammer was dan ook dat twee wedvluchten wegens het slechte weer geen doorgang konden vinden. Generaal kampioen werd, even als in 1992, de combinatie Hiet- brink-Ventevogel uit Nieuw en St.-Joosland, Bij tien van de elf gehouden wedvluchten klokte de combinatie hun eerste- of twee de getekende duif, die in de prijzen viel. Marathon 1, wedvluchten voor oude duiven op de eendaags- fond, is gewonnen door H. Calon uit Hoofdplaat. Een liefhebber die al jaren bij de top behoort en ook in 1993 kan terugblikken op een goed seizoen. Marathon 2, overnachtvluchten voor oude duiven, werd gewon nen door C. Hermes uit Lewe- dorp. Wie de prestaties van deze liefhebber van de afgelopen ja ren bekijkt, kan niet anders zeg gen dan dat hij tot de sterksten behoordt. Met deze overwinning bewijst Hermes dat hij in het bezit is van prima duiven. Marathon 3, wedvluchten voor de jonge duiven werd een over winning voor de combinatie De Mui-Kop te Zuiddorpe. Al tal van jaren met de jonge duiven aan de top spelend zette men dit jaar de kroon op het werk. Eindstanden 1993 Marathon 1: H. Calon. Hoofdplaat, 2. I. Merckx, Clinge, 3. R. Herman, Axel, 4. Jae. Buijze en zoon, Terneu zen, 5. C. Hoek, Middelburg, 6. D. Dobbelaar, Boschkapelle, 7. P. Antheunis, Hulst, 8. W. Elegeert, Koewacht, 9. Patrick Vasseur, Cad- zand, 10. Combinatie Danckaert- Van Riel, St.-Jansteen Marathon 2: 1. c Hermes, Lewe- Van onze verslaggever Terneuzen - De Koninklijke Luchtmacht Kapel verzorgt vrijdaga vond 5 november een concert in het Zuidlandtheater. Dit optreden wordt gegeven ter gelegenheid van het honderdjarig jubileum van harmonie De Vliegende Hollander Terneuzen. Het concert is het vijfde grote evenement van de Terneuzense muziekvereniging in het kader van het eeuwfeest. De Koninklijke Mariniers Kapel was eerder te gast in de Scheldestad. Met het concert van de Koninklijke Luchtmacht Kapel wil de vereniging de interesse voor de harmonie-orkesten en -muziek bij een breed publiek promoten. Deze kapel treedt voor de tweede keer in haar geschiedenis op in Zeeuws-Vlaanderen. Het concert begint vrijdagavond 5 november om 20.00 uur. Toegang kost 7,50 gulden. De kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal van het Zuidlandtheater en zijn te reserveren via het bespreekbureau van het theater. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent start binnenkort met een algehele controle op diverse belastingen om te bekijken of iedereen wel aan zijn verplichtingen voldoet. of niet of nauwelijks te worden nageleefd. De gemeente moet dus zelf actie ondernemen om de belastingplichtigen op te spo ren". Vandaar de algehele controle waarbij ook de hondenbelasting wordt meegenomen. De fracties van het CDA en GGS nemen het in de algemene beschouwingen op voor de positie van de peuter leidsters die in hun ogen een salaris verdienen. Het college denkt er ook zo over. In overleg met het bestuur van de Stichting Peuterspeelzalen Sas van Gent zijn de problemen, die met name betrekking hadden op de loon kosten, opgelost. De hulpleid sters worden met ingang van 1 januari '94 voor 75 procent van het werk betaald. De overige werktijd wordt als vrijwilligers werk gezien. De raad stelde hier voor al eerder de nodige finan ciële middelen beschikbaar waarmee in de begroting '94 re kening is gehouden. dorp, 2. Combinatie Hietbnnk-Ven- tevogel, Nieuw en St.-Joosland, 3. J. Braet, Heikant, 4. H. Vermeulen, Schore, 5. G. Tas, Waterlandkerkje, 6. E. Adriaansen, Kloosterzande, 7. Combinatie Bakker, Middelburg, 8. P. de Koster, Clinge, 9. A. de Keijzer en zoon Hansweert, 10. A. Roelofs, Middelburg. Marathon 3: 1. Combinatie De Mui- Kop, Zuiddorpe, 2. R. Herman, Axel, 3. W. Geers, Hulst, 4. H. Simpelaar, Groede, 5. B. Danckaert, 6 Antoine Thijs, beiden St.-Jan steen, 7. Adrie Thijs, 8. L. de Bruijn, beiden Heikant, 9. J. de Cock, Hulst, 10. Gebroeders Van Houte, Heikant. Generaal kampioenschap: 1 Combi natie Hietbrink-Ventevogel, Nieuw en St.-Joosland, 2. W. Geers, Hulst, 3. II. Calon, Hoofdplaat. Winnaars sponsorvluchten: Orleans, 8 mei: Th. de Block, Hei kant. (Ie prijs).Chateauroux, 22 mei: A. Arens. Spui (8e prijs). Mont Luyon, 5 juni, Lex. Thijs, St.-Jan- steen (le prijs). La Souterainne, 19 juni: O. van Damme, Koewacht (5e prijs). Limoges, 3 juli: Adrie Thijs, Heikant (2e prijs). Barcelona, 2 juli: H. Wijnacker, Hengstdijk (2e prijs). Dax, 9 juli: Combinatie Provoost, Hulst (2e prijs). Soustons, 31 juli: Adrie Thijs, Heikant (le prijs). Or leans, 15 augustus, E. van Deursen, St.-Jansteen (2e prijs). Orleans, 28 augustus: P. de Poorter, Axel (2e prijs). Chateauroux, 12 september: R. Mahu, Walsoorden (le prijs). Bedrijfstennis Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst werd in poule C koplo» per Luctor onttroond door De Sloebers, dat verrassend met 7-1 won van Luctor. In de enkelspelen versloeg An- ja van Campenhout met 7-4 Martine Deltour, terwijl Hans van de Klooster en WiÜy Ver- straeten de buit keurig ver deelden middels een 5-5-ge- lijkspel. In de mixed waren Anja van Campenhout en Jan Blanckaert met 9-4 te sterk voor Martine Deltour en Jo Kouwijzer. In het dubbelspel ten slotte liepen De Sloebers nog verder uit doordat de combinatie Jan Blanckaert/ Willy Verstraeten met 7-4 ze gevierde over Jo Kouwijzer/ Hans van de Klooster. UITSLAGEN Poule A: De Boy-Zaman Sport 0-8; Lybeert Verstraeten-Jansenius 4-4. Poule B: De Ruysscher-Bleyenberg 8-0; Barco-Kojo 2-6; Electron-Kindt en Biesbroeck 4-4; Loejer-De Letter 8-0. Poule C: Benetton Hulst-Petrus en Paulus 2-6; Luctor-Sloebers 1-7; Stuntmarkt 1-Messagie Goudgeel 6-2; Ine Fassaert-Fermont Terneu zen 0-8; Reipaert-Van Buuren/Van Swaay 4-4. Poule D: CIS-Dagmarkt 4-4. STANDEN Poule A (na twee speeldagen): Za- man Sport 14, Jansenius 7, Lybeert Verstraeten 6, De Boy 5. Poule C (na drie speeldagen): Fer- mont Terneuzen 19, Luctor 17, Pet rus en Paulus 16, De Sloebers 14, Messagie Goudgeel 12, Van Buuren/ Van Swaay 10, Cretex 8 (uit 2), Ine Fassaert en Reinaert 6 (uit 2), Be- netton en Stuntmarkt 1 6. Tennisschool Hulst Hulst - In poule 1 van het wedstrijdcircuit van de ten nisschool Hulst behaalde Luc Cleyman een aantal kostbare punten door zowel Eugène de Maagt als Frans Vlassenrood te verslaan, beide keren met 6-5. In de hoogste poule bij de vrouwen boekte Els Vermeu len een krappe 5-4-over- winning op Marlou Baecke. Bij de jeugd was in poule 1 Bianca Morcus te sterk voor Wouter Herrewegh. UITSLAGEN Mannen Poule 1: Luc Cleyman-Eugène de Maagt 6-5; Ronald van Eerden- burgh-René de Maagt 11-1; Luc Cleyman-Frans Vlassenrood 6-5. Poule 2: Gino Roctus-Alex Fassaert 10-2; Jan de Kort-Peter van Re- moortere 5-5; George van Hoye- Etienne Nachtegael 5-5; Mark Ver- schueren-Peter van Remoortere 7-3. Poule 3: Paul d'Hooghe-Jan Ver meulen 10-3; Richard Biesbroeck- Peter Warnier 6-4; Sophie van Die- rendonck-Paul d'Hoogne 11-2; Peter Vlaeminck-<Richard Biesbroeck 5-4. Poule 4: Jan-Joost van 't Veer-Joris van Maele 6-3; George Bogaert-Ar jan van Eekelen 18-2; Edwin Sinke- Peter Warnier 7-3; Joris van Maele- Jack Roctus 7-4. Vrouwen Poule 1: Els Vermeulen-Marlou Baecke 5-4; Ida Bisschop-Petra Heyens 11-3. Poule 2: Jacqueline Kints-Alexan dra Boddaert 7-3; Aniko Simons- Chris Biesbroeck 6-1; Sonja de Wit- te-Aniko Simons 9-8. Poule 3: Annelies-Reitsma-Jolanda Beek 8-0; Arivela Kerckhaert-Mau- rena d'Hooghe 8-4; Rita van de Berg-Claudia Vermunt 16-8; Clau dia Vermunt-Jolanda Beck 17-8. Jeugd Poule 1: Bianca Morcus-Wouter Herrewegh 6-3; Perry van Heese- Jordy de Schepper 6-4. Poule 2: Klaas Alberda-Marianne Dhont 9-2; Bianca Vlaeminck-Deb- by Kool 11-2, Philippe de Winter- Rebecca Huis 9-4. Poule 3: Liesbeth Breepoel-Ivo van Esch 7-5; Bram van Hoof-Niels Boogaert 7-7. Tennis Terneuzen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum hielden in poule 3 Leeuw en Van Buren elkaar via een 2-2-gelijk spel keurig in even wicht. Voor Van Buren waren Corrie Gommers en Jeanette d'Hont succesvol met een score van 9-6 tegen de combinatie Anne ke Wisse/Christianne Leeuw. Corry Grob en Yvonne Bakker behaalden tegen Willy Lieden- baum/Marijke van Buren via 9-7 de punten voor Leeuw. UITSLAGEN Poule 1: Kort-Van Riet 2-2, Baro- nie-Boeye 2-2. Poule 2: Everling-Tolhoek 2-2, Tim merman-Van Driel 0-4. Poule 3: Nouwen-De Teye 2-2, Leeuw-Van Buren 2-2. Poule 4: Jansen-Kavelaars 4-0, De Meisjes-Van de Zeyst 2-2. Poule 5: Vinke-Loof 2-2, Schaart- Schepnet 0-4. Veraart was in poule 1 van de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen met 4-2 te sterk voor Schurink. In de singles ging het er tussen Jan Veraart en Rocko Schurink spannend aan toe, wat tot uitdrukking kwam in een 7-7-einduitslag. Kees Kommers daarentegen was met 10-2 heer en meester tegen Piet Vedder. In het dub belspel eindigde Veraart/ Kommers tegen Vedder/Schu- rink in een remise van 5-5. UITSLAGEN Poule 1: Veraart/Kommers-Schu- rink/Vedder 4-2. Poule 2: Nouwen/Cobben-Van den Akker/Geuze 2-4. Poule 4: Roth/Juffermans-Kegels/ Kool 0-6, Pieters/Lambert-Van de Zeijst/Körner'3-3. Poule 5: Doolaard/Doolaard-Mol/ Agterhuis 2-4, Stoffels/Karreman- Neve/Rouw 1-5 Poule 6: Balzereit/Meyer-Bac/Van Hemert 2-4, Van der Laan/Luycks- Dey/Vogels 0-6. Poule 7: Vennix/Aarts-Verschelling/ De PoQter 4-2. Poule 8: Van Doeselaar/de Jonge- Simpelaar/Van de Peyl 4-2. Poule 9: Broomchemie-Herrebóut/ Pieters 6-0. Bedrijfscompetitie Terneuzen - In de Terneuzense bedrijfstenniscompetitie ver sloeg De Rooy met 6-2 Match point. De winstpartijen van De Rooy kwamen alle met rui me cijfers tot stand: Jan Nou- wen/Gerard van de Berg-Jan Scheele/Riny van Hoof 15-3, Janny Nouwen/Gerard van de Berg-Monique van Hoof/Riny van Hoof 11-4 en Nicole Cob- ben/Jan Nouwen-Maggie Tim merman/Jan Scheele eindigde in 12-3. Voor matchpoint werd de eer gered door Maggie Tim merman en Monique van Hoof door met 7-6 ternauwernood van Nicole Cobben en Janny Nouwen te winnen. UITSLAGEN Poule 1: ISM 1-Los Amigos 8-0, Fourisol-Van Driel 5-3. Poule 2: Electron-Ge vos 6-2, Match- point-De Rooy 2-6. Poule 3: ISM 2-Elopak 5-3, HCG I-Elegance 7-1. Poule 4: Detty-Verlinde 6-2, Van Wijck-HCG 2 2-6. Ador-tennis Hoek/De Braakman - Volhou ders en De Meppers speelden in de Ador-tenniscompetitie voor vrouwen met 2-2 tegen elkaar gelijk. Koos Geuze en Jette Clement van De Meppers waren met 9-6 te sterk voor Janny Nouwen en Marijke- Dieleman. Voor de Volhouders mochten Nora van de Veeke en Lien Hamelink het zoet van de overwinning smaken door Janet de Bock en Janny Faas met 8-6 terug te wijzen. UITSLAGEN Louwerse-Vijverboom 2-2, SJEF- Les Quatres 0-4, Drive-Tegenstan ders 4-0, Noordzuidkwartet-Nou- weau 4-0, Verplanke-De Keyzer 4-0, Boskreek-Verhelst 4-0, Doesburg- Aardenburg 0-4, Wit-wit-wit-Bon- dewel 2-2, TS Ador-ZVK 1 2-2, Volhouders-De Meppers 2-2. Bij de mannen versloeg Dees in poule C met 8-4 Segers. Voor Dees wón in de enkelspe len Piet Vedder met 11-2 van Peter van Limmen, Toine de Waal met 8-5 van Carl Neyt en Guido de Rechter met 9-3 van Henk Guilliet. Voor Segers bleef Johnny Taalman via 7-4 aan de posi tieve kant van de score tegen Harry van de Peyl. In het dubbel eindigde De Waal/De Rechter-Van Limmen/Neyt in 9-5 en Guilliet/Taalman tegen Vedder/Van de Peyl in 8-5. UITSLAGEN Cerestar-Van Noorden 10-2, Spor ting Breskens-Ador Sport 2 12-0, Ador Sport 1-Cruson Coatings 0-12, Dees-Segers 8-4. In de Ador-mixed-tenniscom- petitie eindigde Phili Bout- Boskreek '1 in een 6-6-gelijk spel. Voor Philibout wonnen Annelies de Mul en Sabine de Ridder via 8-7 nipt van' Char lotte Adam/Annelies de Buck, versloegen Sandra Mulder en Eddo Lokken met 11-6 Charl van Leeuwe/Annelies de Buck en bleven Sabine de Ridder/ Eddo Lokken met 8-6 baas over Charlotte Adam en Joop de Rechter. Voor De Boskreek werden de punten behaald in de volgende partijen: Joop de Rechter/ Charl van Leeuwe-Frank de Ridder/Eddo lokken 8-7, Addy Carels/Joop de Rechter-Frank de Ridder/Annelies de Mul II-4 en Addy Carels/Charl van leeuwe-Sandra Mulder/ Frank de Ridder 11-5. UITSLAGEN Longueville-De Pacpe 8-4, Haheti- TS Ador Sport 7-5, GVD's-TC Do»- 8-4, Philibout-Boskreek 1 6-6, Er- pelkappers-Tricot-Luxe 4-8, Wes- terscheldecollege-Akfaba 6-6, Se- gers-Steenbakker 10-2, Ramme- laars-BVC Sluis 4-8.

de Stem | 1993 | | pagina 17